Recommended Posts

اقا سعيد من كه گفتم جنگ و گروهك ها و تهديدات امريكا اينا خودشون عوارض انقلاب هستند و اگر انقلاب نمي شد خوب اين اتفاقات هم نمي افتاد كه ما سالها براي بازسازي اونها كار كنيم
اما در اون 25سال كه گفتيد
بايد يه نگاه به تاريخ شروع فعاليت صتايع بزرگ ايران بياندازيد
صنايع اتومبيل سازي
ذوب اهن
صنايع فولاد
صنايع الومينيوم
صنايع مس
ماشين سازي تبريز
صنايع روي
پالايشگاهها
صنايع نفت
صنايع بزرگ نساجي.........
اينها همه صنايع مادري هستند كه تو اون 25 سال استارت خوردن
شروع ساخت طرح هاي بزرگي مثل نيروگاه اتمي بوشهر و فرودگاه بزرگ شاه (امام خميني) و كارخانه هاي بزرگ پتروشيمي و........... باز در همون 25 سال بود
خوب عزيز من ما تو اين 16 سال در زمينه توليد يا خريد تكنولوژي صنايع مادر چكار كرديم؟
كاري هم نمي تونستيم بكونيم چون با غرب مشكل سياسي داريم
بجاي جامبوجت 747 مجبوريم از هواپيما هاي توپولوف و انتونوف دسته2 و از رده خارج اوكرايني و بلغاري استفاده كنيم نتيجه اونم سالي يك سانحه هوايي
در ضمن اقا سعيد به خدا من طرفدار شاه نيستم ولي يه مقدار واقع گرايي هم بد نيست

خوب ببین دوست من این کارها صرف خرید بود و خود کارخانه با مهندس و تکنسین و ... از خارج وارد میشد با قیمت چند برابر! جالبه بدونید قیمت نیروگاههای هسته ای که قرار بود به ما بفروشن بیشتر از پولی هست که تا الان به روسیه دادیم! البته به نسبت زمان. تمام این موارد بعد از جنگ تحمیلی شروع به بومی سازی شد. بومی سازی مهم است نه صرف داشتن این صنایع. تا چند سال قبل همان پیکانی که صنایع خودروسازی کشور رو بدبخت کرد کاملا بومی نبود که اواخر عمرش تبدیل به تولید 100% داخل شد! این یعنی افتضاح! صنایع ذوب آهن و فلزات از این هم بدتر. این صنایع را قرار نبود به ایران بدهند ولی به دو دلیل در ایران راه اندازی شد. اول اینکه از ترس تکرار ماجرای نفوذ کشوری مثل آلمان در ایران و دوم تغییر رویه غرب از صنایع هزینه بر به صنایع سود ده که با این فرمول میبینیم از سی سال قبل تاکنون صنایع سنگین رو به کشورهای در حال توسعه میدن تا فکر کنن پیشرفت کردن و خودشون میرن سراغ کارهای سبک و پر سود مثل تامین قطعات صنایع سنگین که بدون آنها این صنایع معنا ندارد! الان هند به قطب فولاد جهان تبدیل شده فکر نکنید پیشرفت کردن نه بلکه تو نقشه غرب گرفتار شدن و اگر دقیق بررسی کنیم بجز هزینه بر بودن سودی براشون ندارد. باز هندیها خودکفا هستن ما اینو هم نبودیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببين آقا سعيد گفتّی رژيم شاه خيانت کرد قبول با اينکه اون مسايل رو خيلی بزرگ کردی ولی بازم قبول ولی با اين استدلال ببين می تونی خودت رو بذاری جای يکی ديگه بگی جمهوری اسلامی چيکار کرد ?بی آبرويی و بی اعتباری ايران و ايرانی ,خوابيدن تمام صنايعی که داشت وارد کشور می شد .(حالا با خريد يا هرچی همين انرژی هسته اي که اگر زير نظر آمريکا ادامش می داديم تا حالا بمب اتم هم داشتيم اونوقت امارات ديگه جرات نداشت دم از مالکيت جزاير ايران بزنه) ،باج دادن به روسيه و چين هرچی بود بالاخره وضعيتمون لاقل مثل ترکيه بود حالا شما مشکل با نوکری آمريکا رو کردن داری چيز ديگری است که باز من ميگم نوکری نبود اگر هم بود هيچ وقت يک ابر قدرت نمی تونه 100 سال يک کشور تحت کنترل داشته باشه کشور قوی ميشه و خودش اداره خودش رو به دست می گيره . اصلا من نمی فهمم شما که اينقدر ميگی ما زمان شاه تکنولوژی می خريديم و خودکفايی نداشتيم الان مثلا چه ...ميکنيم با ساختن 2 تا تانک که اونم همش کپی و يا يه موشک شهاب فکر کردی به آخر دنيا رسيديم يکم منطقی باشيد نمی گم بايد موشک با برد 100000 کيلومتر ميساختيم ولی اينا پيشرفتی نيست هر گورستونی تو دنيا بالاخره داره پيشرفت ميکنه و همه به چيزی که نگاه می کنند و با بقيه مقايسه ميکنند سرعت پيشرفت الا شما! لاقل اگر رژيم شاه بود الان ترس از جنگ و کشته شدن و يه پنجاه سال عقب افتادن نداشتيم يکم دوستان سعی کنيد نظراتتون رو بی طرفانه تر بديد مثلا ببينم ميتونيد يک خوبی کوچولو از حکومت شاه رو بگيد نگيد نداشت که اونوقت... يک مطلب ديگه اينقدر نگيد ايران الان داره بومی سازی ميکنه و از اينجور حرفا بومی سازی بدون خريد تکنولوژی و به نفع يک کشوری کار کردن محال است چه فرقی کرد اون موقع آمريکا تکنولوژی هاش رو 10 برابر به ما می فروخت الان يا روسيه می فروشه يا اصلا نمی خريم شما به وضع صنايع جنوب نگاه کنيد همه کارهای پتروشيمی و ساخت و ساز در جنوب به کندی انجام ميشه چند وقت پيش يکی از دوستان می خواست کارخونش رو ببنده می گفت يک توربين بخارمون خراب شده مارک توربين زيمنس بايد از آلمان بيان تعمير کنند حالا نميان ! زمان شاه هم همين بود ولی اون موقع لاقل پول می داديم می اومدن !داشتن بهتر از نداشتن است شما موافقی که اگر يک عمر پول بدی و تکنولوژی ها رو بخری بالاخره يک روزی ميتونی خودت بسازی? ولی نميشی از اول خودت تجربه های غربی رو که تو 100 سال به دست آوردن يک دفعه به دست بياری

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این بخش از سخن شما،

بی آبرويی و بی اعتباری ايران و ايرانی ,خوابيدن تمام صنايعی که داشت وارد کشور می شد

فراموش نکنید که تا موفق نشوی دشمن نخواهی داشت!

الان همین فناوری هسته ای 100% بومی شده است. نگید که چرا داریم منت روسیه رو میکشیم اینها رو باید از سیاستمدارن پرسید. ما الان به توانایی کامل ساخت بومی یک نیروگاه هسته ای دست یافته ایم. همین دستگاههایی که از روسیه خریداری میشود را میتوانیم بهتر از آن را در داخل بسازیم. ولی مشکل ما الان صنعتی نیست بلکه سیاسی است به همین دلیل فعلا هوای روسیه رو داریم.

در مورد ساخت تانک گفتید! فکر میکنید خیلی ساده هست؟ ساخت تانک اگر از ساخت موشک قاره پیما یا بمب افکن استراتژیک سختتر نباشد ساده تر هم نیست. برای ساخت یک تانک نیاز به خودکفایی در بسیاری از صنایع از فولاد گرفته تا الکترونیک و ... است.

یک نفر بود ایشون خلبان اف5 بودن زمان شاه ، میگفتن اون زمان ما حق هیچ ابتکاری رو نداشتیم! حق هر خلبان است که قبل از پرواز جنگنده را چک کند ولی از این کار هم محروم بودند! تمام آن 200 ساعت پرواز سالانه از روی چند نقشه مسخره و ساده غربی بود! اجازه پرواز خارج از نقشه رو هم نداشتن! خلبان حتی اجازه دست زدن به جنگنده رو هم نداشت! هیچ کاری نمیتونستن انجام بدن! زمانی هم که به ارشد خود اعتراض کردن به شدت با وی برخورد شد! معلوم شد که فرمانده پایگاه هم زیر دست همین گروهبان آمریکایی کار میکند و نمیتونه بهش بگه رو چشت ابروست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک نفر بود ایشون خلبان اف5 بودن زمان شاه ، میگفتن اون زمان ما حق هیچ ابتکاری رو نداشتیم! حق هر خلبان است که قبل از پرواز جنگنده را چک کند ولی از این کار هم محروم بودند! تمام آن 200 ساعت پرواز سالانه از روی چند نقشه مسخره و ساده غربی بود! اجازه پرواز خارج از نقشه رو هم نداشتن! خلبان حتی اجازه دست زدن به جنگنده رو هم نداشت! هیچ کاری نمیتونستن انجام بدن! زمانی هم که به ارشد خود اعتراض کردن به شدت با وی برخورد شد! معلوم شد که فرمانده پایگاه هم زیر دست همین گروهبان آمریکایی کار میکند و نمیتونه بهش بگه رو چشت ابروست!

همه دنيا همينطوری جز ايران باور کن چند وقت پيش در آمريکا يک کارگر رو از کارخونه اخراج
ميکنن ميدونيد چرا؟ چون به يک نو آوری دست زده بود !بهش گفتن تو غلط کردی به جای کار کردن
رفتی فکر نو آوری شما ها بايد کار کنيد ماها که باهوشيم تصميم باور کن تو ايران پدرتو در ميا
رن سر همين موضوع ميری تو کارخونه کارگر مياد ميگه آقا مهندس به نظرت بهتر نيست اين کارو اينطوری
بکنيم راحتره ها بابا بشين مثل آدم کارتو بکن به اين کارا چيکار داری يارو نه کارشو ميکنه
نه اون نو آوريش به درد ميخوره الان دنيا دنبال کارگر چينی ميگرده که مثل روبات بگه چشم
اين مطلب تو گلوم گير کرده بود بايد می گفتم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همه دنيا همينطوری جز ايران باور کن چند وقت پيش در آمريکا يک کارگر رو از کارخونه اخراج
ميکنن ميدونيد چرا؟ چون به يک نو آوری دست زده بود !بهش گفتن تو غلط کردی به جای کار کردن
رفتی فکر نو آوری شما ها بايد کار کنيد ماها که باهوشيم تصميم باور کن تو ايران پدرتو در ميا
رن سر همين موضوع ميری تو کارخونه کارگر مياد ميگه آقا مهندس به نظرت بهتر نيست اين کارو اينطوری
بکنيم راحتره ها بابا بشين مثل آدم کارتو بکن به اين کارا چيکار داری يارو نه کارشو ميکنه
نه اون نو آوريش به درد ميخوره الان دنيا دنبال کارگر چينی ميگرده که مثل روبات بگه چشم
اين مطلب تو گلوم گير کرده بود بايد می گفتم!

قبول دارم منتهی به مهمترین بخش موضوع اشاره نکردید! آن کارگر آمریکایی است ، مهندس هم آمریکایی است ، کارخانه هم در آمریکاست. طرح و ایده آن کارگر هم در آمریکاست. ولی شرایط ما اینطور نبود. اینجا سرهنگ ارتش زیر دست گروهبان آمریکایی بود! این یعنی ننگ! کشور ارتش نداشته باشد بهتر از این است سرهنگ ملت نوکر یه افسر بیگانه باشد! حالا بگیم سرهنگ کشور بخاطر احترام حرف سرتیپ بیگانه رو گوش بده یه چیز دیگست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما رو نميدونم بچه ها من كه با اول سيلي همه چي رو لو ميدم icon_cheesygrin اخه امريكام نتونست همله كنه چه برسه به نوچه هاش :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در ضمن چرا وارد بحث شدم چون فکر می کنم هيچی در دنيا 100 درست يا 100 غلط نيست
و همه چی نسبی است بر عکس شما که ميگيد رژيم شاه 1 خوبی نداشت و رژيم فعلی 1 بدی نداره

نگران نباش معنويات هم در سطح يک جامعه با پول از بين ميره اينا هم از اول بدون معنويات]
نبودند ايران هم بذار اگر وضعش خوب شد ببينيم چند تا مسلمون توش ميمونه پس اونوقت ما
هم نابود ميشيم انسان تا وقتی احتياج داره دنبال خدا ميگرده بعدش. ..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده از ایجاد جنگ صحبت نکردم. اسلام دین صلح است. ما موظف هستیم در عین افزایش توان نظامی به دنبال صلح باشیم و دیگران را هم با توان بازدارندگی مجبور به صلح کنیم چون صلح بدون قدرت معنا ندارد.

انسان تا وقتی احتياج داره دنبال خدا ميگرده بعدش...

خوب نباید اینطور باشد. مشکل از خود ما هست نه معنویات و دین.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله به قول شما بايد صبر کرد و ديد چه اتفاقی می افتد به جای صحبت کردن

من دوباره اگر شروع کنم به نوشتن بحث خيلی باز ميشه و بر می گرديم سر نقطه اول پس در اينجا
از شما به خاطر بحث منطقی تشکر می کنم بنده هم تا حدی قانع شدم اختلاف نظرهامون هم
سر معيارها و ارزش هامون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوبه که یه بحثی تو سایت بین دو نظر مخالف برای اولین بار منجر به درگیری و قفل تاپیک نشد! icon_cheesygrin خسته نباشی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولي دوست من قكر مي كنم شما بيش از اندازه خكومت پهلوي رو سياه و جمهوري اسلامي رو پاك و سفيد مي دونيد طوري كه هر كاري اونا كردن از روي خيانت و دشمني بوده و هر كاري اينا مي كنن حرف نداره درسته كاپيتالاسيون خيانت به مردم بود همون طور كه بخشيدن 30 درصد از درياي خزر به كشور هاي شمالي دريا خيانت به حساب مياد ژاندارم يا پاچه گيري از عربا همون قدر بده كه نشستن رپيس جمهور اسلامي ايران زير لوگوي كشورهاي عضو شوراي همكاري خليج عربي!!!!!!! زشته بهرحال من نه شاه پرستم نه تو ولايت ذوب شدم هر حكومتي كارهاي خوب و بدي انجام ميده كه همش در راستاي تحكيم و بقاي خودشه مگر حكومت حق و عدالت كه اميدواريم هرچه زودتر با ظهور امام زمان تشكيل بشه به اميد اون روز

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حکومت شاه را سیاه نمیدانم. اصلا کاری هم به خوبی و بدی این حکومت ندارم ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من صفحه دوم رو نخونده بودم عجب بحثي شده بود :lol: خودمونيم حكومت كردن تو مملكتي كه اين همه افكار مختلف داره هم يه كم سخته ها icon_cheesygrin :| :| خوب اينا هم توشون خارجي پيدا ميشه ميدوني كه رپيس يكي از قواي سه گانه ما عراقيه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عراقیها اکثرا ایرانی و آریایی هستند. نام عراق که اصل آن ایراک هست به معنی سرزمین ایرانیان میباشد. icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب سرزمين اصلي آرياييها سيبري بوده يعني موقعي كه داشتن مي امدن سمت منطقه اي كه الان اسمش ايرانه سر راه از قزاقستان هم رد شدن icon_cheesygrin :| :| :lol: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.