Recommended Posts

ببين دوست عزيز. كلي گويي‌هيچ وقت فايده‌اي نداشته و نداره.
اولاً اگه شما پاسخي نمي‌دادين، مسلماً حمل بر بي‌جوابي و كم آوردن نبود؛ چرا كه مشخص بود كه چه پاسخ‌هايي مد نظرتون بوده و هست و بدون شك، بنده منتظر پاسخ شما؛ كما اينكه عرض كردم كه بهتره بحث ادامه پيدا نكنه بودم.
ثانياً فكر نكنم تو همين امريكا يا فرانسه يا آلمان يا هرجاي ديگه‌اي كه شما به عنوان مهد دموكراسي قبولش دارين، عدم رعايت از قانون معني داشته باشه!! اتفاقاً تو اون‌جا خيلي سرسخت‌تر به قوانين و اجراي اون اهميت مي‌دن!!
ثالثاً اين كه فرمودين آزادي بيان صفر و دموكراسي صفر و چنين و چنان، اگه در نظر نگيريم كه شما چطوري اين نمره‌بندي‌ها رو ارائه فرمودي، بايد بگم كه همين كه يه دانشجوي هنر مي‌تونه به خودش اجازه بده از ريزترين تا درشت‌ترين مسائل كشور، از مسائل سياسي تا اقتصادي و نظامي و حتي ساختمان‌سازي و خودروسازي، از رئيس جمهور تا حكومت مركزي يك كشور رو زير سوال ببره، چيزي جز آزادي بيان نيست!!
بله! در افسانه‌ها آمده هركس حرف ضد حكومت زده رو بردن و كشتن و زنداني كردن و از اينجور مزخرفات. ولي دوست من. خيلي صادقانه عرض كنم، زماني كه شما هنوز داشتين تو مدارس، دنبال پاك‌كن و مداد تراش‌تون مي‌گشتين، بنده‌ي حقير در ميتينگ مركزي دفتر تحكيم وحدت، در كنار شخص سعيد حجاريان نشسته بودم!! شما كجا بودين زماني كه سعيد حجاريان داشت دكترين «بگو و انكار كن» رو تبيين مي‌كرد؟ يا زماني كه منوچهر محمدي، داشت براي ما مثلاً برنامه‌هاش رو تعريف مي‌كرد؟ شما كجا بودي وقتي 18 تير، دقيقاً توي يك كوچه‌ي بن بست، دو تا بدبخت بيچاره رو به جرم اينكه ريش دارن زدن كشتن؟! كجا بودي وقتي همين دانشجويان مظلومي كه شما هم شدي بلندگوشون، 20 تا از همين بسيجي‌هاي به قول شما چماق بدست سفاك زورگو رو دزديدن و بردن در زيرزميني زنداني كردن كه مثلاً شكنجه كنن و ازشون اقرار بگيرن!!
بله برادر من!! شما داري دقيقاً طوطي‌وار مسائلي رو مطرح مي‌كني كه دقيقاً 12 سال پيش، سعيد حجاريان به سرتيم‌ها ياد مي‌داد!!! براي همين هم هست كه حرفاي شما خنده‌دار به نظر مي‌رسه!! نه اينكه بگم كسي شما رو پر كرده! نه! چرا كه اين دكترين، نيازي به تبليغ نداشت! كافي بود يك فكر تو ايران جا بيافته : «براي مقابله با حكومت مركزي، بايد با تمامي دستاوردهاي حكومت مخالفت كرد؛ حتي دموكراسي!!!
بله برادر من! اون دوران گذشته!! گذشت اون دوران كه مي‌گفتن ملت رو مي‌برن بند 238 سپاه تو زندان اوين!! بندي كه حتي وجود خارجي هم نداشت :| !!!!
نمي‌دونم شما احزاب رو چي مي‌بيني؟ روزنامه‌ها رو چي مي‌بيني؟ ببينم! تو كدوم كشوري، يه روزنامه اجازه داره درمورد حكومت نظر بده؟ اول و آخرش درمورد دولت هست كه مثلاً بگن جمهوري‌خواه‌ها خراب كردن يا جرج بوش چنينه و چنان! كجا ديدي كه اجازه مي‌دن از لايه‌ي دوم امنيتي عبور كنن!! ببخشيد!! اين واژه‌ها، يكم براتون بايد ثقيل باشه!! چرا كه اگه نبود، مسلماً اينقدر ساده كشورهاي دموكرات رو به عنوان مثال مطرح نمي‌فرمودين!!!
دوست من! سياست و مسائل سياسي بچه‌بازي نيست كه هركسي به خودش اجازه بده واردش بشه!! الحمدلله تو ايران، 70 ميليون كارشناس همه‌فن حريف هست كه تو همه‌ي مسائل، خودشون رو صاحب نظر مي‌دونن!! فكر كنم نهايت بي‌فرهنگي هست كه آدم درمورد چيزي كه ازش كمترين اطلاعاتي نداره اينطور بياد نظر بده و متأسفانه همه ميان همين‌كار رو انجام مي‌دن؛ منجمله خود حضرت عالي!!
حضرت عالي، درست مثل بسياري از روشنفكران كور مملكت ما، فكر مي‌كنين كه مخالفت با حكومت مركزي، به معني روشنفكري و دگرانديشي هست :| !! اين يعني نهايت بصيرت شما!! با اين وضعيت، پس تعجبي هم نداره كه تمامي تلاش‌تون هم به همين مسائل برگرده و همه‌ي فكر و ذكرتون اين باشه كه در سايت‌هاي مختلف، با ذكر 4 تا جمله‌ي ضد نظام، خودتون رو روشنفكر نشون بدين!! مسئله‌اي كه متأسفانه مثل ويروس تو جامعه داره پخش مي‌شه و مدعيان روشنفكري، حتي نمي‌دونن از چي دارن حمايت مي‌كنن؛ با چي مخالفت مي‌كنن و مي‌خوان به چي برسن!!! حتي جالبه كه وقتي دارين درمورد آزادي بيان حرف مي‌زنين، نمي‌دونين آزادي بيان يعني چي!!

شما اگه الان تو امريكا بودي، مطمئن باش كه تو زندان بودي؛ درست براساس قانون آزادي بيان! مي‌فرمايي مزخرف مي‌گم؟ باشه. ولي ادامه رو بخون؛ بعد نظر بده!
نمي‌دونم چقدر با حقوق آشنا هستي (باتوجه به كارشناسي شما و اينكه در همه‌ي موارد صاحب‌نظر هستين، پس مسلماً حقوق رو فولين!). در حقوق، يك قاعده‌ي ساده وجود داره به نام «بار حقوقي». جالب اينكه صحبت‌ها در جوامع دموكراتيك، عيناً مصداق واژه‌ي «بار حقوقي» هستن. اين يعني چي؟ عرض مي‌كنم.
بار حقوقي به اين معني هست كه شما، هر ادعايي كه داري و هر حرفي كه مي‌زني، به عنوان يك حرف مستند تلقي شده و درصورت درخواست دادگاه از شما مبني بر سند و مدرك، بايد سند رو كنين؛ در غير اينصورت جريمه‌هاي سنگيني براتون در نظر گرفته مي‌شه؛ از جريمه‌هاي مادي تا زندان و حتي مسائلي بالاتر! اين موضوع، حتي در ساده‌ترين موارد هم وجود داره. مثلاً اگه شما به آقاي x بگويي كه زشت هست يا تيپش افتضاحه، اگه ايشون بره شكايت كنه و اثبات كنه كه حرف شما غلطه و شما نتونين ادعاتون رو اثبات كنين، بايد به ايشون غرامت پرداخت كنين!! حالا حسابش رو بكنين كسي مثل شما، با اينهمه مدرك كارشناسي، مياد درمورد اقتصاد يا سياست دولت، همين‌طور يلخي و كارشناسانه نظر مي‌ده! اگه دولت از شما شكايت كنه و مدركي نداشته باشين، بايد تشريف ببرين زندان تا ياد بگيرين كه مواظب زيپ دهان مباركتون باشين! اين هم كاملاً براساس قواعد حقوقي و هم قواعد مردم‌سالاري و هم آزادي بيان و هم حقوق بشر هست!!

در ايران، وقتي دولت يا ارگاني رسمي يا فردي عادي، به خاطر نشر اكاذيب و اراجيفي كه در روزنامه‌ها نوشته مي‌شه (و خيلي جالبه كه اكثراً هم غيرمستند هست) و روزنامه، در دادگاهي رسمي و در شرايط كامل دادرسي، محاكمه و محكوم مي‌شه، اون رو غيرقانوني و ناشي از عدم وجود آزادي بيان و دموكراسي مي‌دونين! حال اينكه نمي‌دونين اين مسئله، 100% منطبق بر آزادي هست! به همين خاطرم هست كه حرفاي شما، خنده‌دار به نظر مي‌رسه! چرا كه نمي‌دونين حتي دارين از چه چيزي دم مي‌زنين!!!
جالب‌تر اينكه همه‌ي شما عزيزان رو توهم برمي‌داره كه به زودي دولت مياد مي‌گيره و مي‌بردتون و زنداني‌تون مي‌كنه و اعدامتون مي‌كنه و چنين و چنان!! احساس خودبزرگ‌بيني و مهم بودن عجيبي در همه‌ي شما عزيزان وجود داره!! ولي جالبه بدونين كه شما، حتي در معادلات و محسابات دولت‌ها، به حساب هم نمياين :lol: !! قصدم مسخره‌ كردن شما نبود؛ بلكه دقيقاً داشتم حقيقت رو بهتون يادآور مي‌شم تا سعي نكنين الكي از اين و اون حلاليت بگيرين و براي آخرت خودتون برنامه‌ريزي كنين. چون شما جوونين و هنوز وقت دارين كه به ساير مدارج بالاي علمي برسين!! ولي با همين وضعيت هم فعلاً مي‌تونين درمورد تمامي مسائل موجود در كشور (چه سياسي، چه اقتصادي، چه فرهنگي، چه اجتماعي، چه نظامي، چه ورزشي و ...) بپردازين و درموردشون نظر بدين. پس تلاش براي بدست آوردن علم و دانش در اين زمينه فكر نكنم كار معقولي براي شما باشه و تنها وقتتون رو تلف مي‌كنه.

-------------------------------------------------------------

شما صحيح مي‌فرمايين. بنده هم از قوانين تخطي كردم. ولي اگه بنده پاسخ شما رو دادم و از قوانين تخطي كردم، فقط به اين دليل بود كه شما اظهارات و ادعاهايي داشتين كه مي‌تونست ذهن 4 تا نوجوون رو كه مي‌خوان فرداي مملكت‌شون (نه مملكت رويايي شما كه 2500 سال پيش تشكيل شد و با ظهور اسلام در ايران، نابود شد و الان هم در جاي نامعلومي تشكيل شده!!) رو بسازن!! اين افراد، نياز به آگاهي دارن، نه صرفاً يك مشت ادعاهاي پوچ كه توسط صدها و هزاران دانشجو (كه هر روز باهاشون سر و كار دارم) بلغور و طوطي‌وار تكرار مي‌شه!! دانشجوياني كه هنوز حتي نمي‌دونن «شيشه‌ي بكار رفته در هواپيما، با ساختمون، زمين تا آسمون فرق مي‌كنه»!!!! دانشجوياني كه هنوز نمي‌دونن «نفت اگه بشه 100 دلار يا 200 دلار يا 1200 دلار، باز هم فرقي نمي‌كنه؛ چرا كه مازاد درآمد نفتي مي‌ره تو صندوق ذخيره‌ي ارزي»!! همين دانشجويان كارشناس ميان و وقيحانه رئيس جمهوري رو مسخره مي‌كنن كه حداقل مدركش بسيار بالاتر از اوناس! تخصصش همچنين. تجربه‌اش به همين ترتيب!! رئيس جمهوري كه معاون اولش، دكتر داوودي، يكي از اقتصاددانان برجسته‌ي كشور هست! كسي كه وزير اقتصادش دكتر دانش جعفري هست؛ يكي از برترين اقتصاددان‌ها!! وزير علومش، دكتر زاهدي هست كه يكي از مفاخر رياضيات جهان هست و بيش از 50 پيپر منتشر كرده!! مسلمه كسي كه حتي نمي‌دونه پيپر يعني چي، بايدم ورداره همچين گروهي رو مسخره كنه!! كسي كه حتي ...!! بي‌خيال! بگذريم.

در هر حال. گفتني‌ها گفته شد و پاسخ‌ها داده شد. همون‌طور كه گفتم، هيچ‌يك از دوستان، مجاز به تخطي از قوانين نيست. خواهشاً هم نذارين كه ما مجبور باشيم براي جمع كردن مسائل، وارد مسائل مزخرف سياسي بشيم. مطمئن باشين بنده كه شاگرد كوچك و حقير سعيد هستم هم به اندازه‌ي كافي، حريف تمامي شما و همفكران و همقطاران‌تون خواهم بود. حتي نيازي به ورود سعيد و حسين عزيز در اين بحث‌ها نيست. كما اينكه وارد هم نمي‌شن و بنده هم در اين چند روز، تمام تلاشم رو به خرج دادم كه وارد اين مباحث نشم. ولي متأسفانه شما، علاقه‌اي به رعايت قوانين نداشتين. ولي سايت دارينوس، يك محيط دوستانه‌اس كه دوستان مي‌تونن درش، آزادانه فعاليت كنن. اگه شما نمي‌توني در مسير قانون گام براداري، پس شك نكن عزيز كه مشكل از شماست! هرچند كه اين قوانين، از نظر شما ظالمانه و سفاكانه باشه! شما، قوانين رو پذيرفتي و ملزم به اجراش هستي. قبل از شما دوستاني در سايت بودن كه بسيار حرفا و انتقاداتشون منطقي‌تر و مستدل‌تر بودن. ولي اين عزيزان هم خيلي خوب در چارچوب قوانين حركت كردن و نيازي نبود مثل شما، فقط با مزاح بگن «مرگ بر آمريكا و اسرائيل»!!!
اگه واقعاً ايراني هستي و كشورت رو دوست داري، اون رو بساز! نه اينكه بخواي تبر برداري و تيشه به ريشه‌ي درخت تنومندي به نام ايران بزني كه با خون صدها هزار جوون همين مملكت آبياري شده!! كاري كني كه دشمن كشورت، شاد باشه و برات به‌به و چه‌چه كنه و شما هم به خود ببالي كه مهد آزادي و تمدن ازت حمايت كرده!!!

-------------------------------------------------------

براي بار دوم، در اين تاپيك عرض مي‌كنم. لطفاً بحث سياسي، چه در اين تاپيك و چه در ساير تاپيك‌ها، تعطيل شه! ممنون از همكاري همگي.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حسين جان. اين بحث، خيلي طولاني (و خطرناكه :|!!!). همون بهتر كه تو تلفن يا حضوري باشه!

کاملا با شما موافقم :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آزادی بیان بیشتر از اینکه بعضی روزنامه ها برن با اپوزوسیون های فراری خارج از کشور مصاحبه کنند و بر ضد نظام هم صحبت کنند؟! آزادی بیان از نظر شما اینکه که همه شلوارو بکنن بیان توی خیابون؟! هرچند که الانم همچین کم نیست! شما به چی می گید دموکراسی دوست عزیز؟! خواهش می کنم اسم دموکراسی نیارید که معنی دموکراسی رو از اسناد برجا مونده از رژیم گذشته فهمیدیم! امروز داشتم حرفهای این مردک نوری زاده نمی دونم چه کره خری گوش می کردم! مردک اصلا تحمل انتقاد نداره! هرکس زنگ می زنه می گه: «شما معتادین و عامل رژیم هستید!»، یک سخن دیگه از فرد احمق: «جمهوری اسلامی بین کشورهای خارجی مواد مخدر پخش می کنه! اون هم نه رایگان، یک طوری خودشون حساب می کنند! که زنگ بزنند به نوری زاده (خود خرش!). و سر فحش خواهر و مادر رو به من بکشند!»، یکی دیگر از حرفهاش: «چند روز پیش وب سایتی زدم که در دقایق اولیه 50 هزار نفر مخالف جمهوری اسلامی داشت و 2 هزار نفش موافق فرداش رفتم دیدم! 150 هزار نفر موافقه و 52 هزار نفر مخالف و هی به مقدارش افزوده می شد! ما با سرور تماس گرفتیم گفتند این ها رو جمهوری اسلامی وادار کرده تا رای بدند!!» آخه مردک احمق جمهوری اسلامی برای تو پشیزی قائل نیست! چرا وقتی کم می اری سعی در دروغ گفتن می کنی این سیا بازی های تریپ راستگویی قدیمی شده! جدا از این حرفها چرا سعی دارید دستاورد های ملی رو به کشورهای خارجی بچسبونید؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وقتي درب دانشگاه را ميبندند ! 90٪ دانشجويان دانشگاه كه عمدتا دگر انديشند را در جلسه كه چه عرض كنم ! آن روزخاص حتي درون دانشكده راه نميدهند !!!
و عده اي دانشجو !!!‌نميدانيم از كجا ميايند با اتوبوس و وارد جلسه رپيس جمهور ميشوند
لطفا صاف درون چشمان ما ذل نزده و دروغ نگوييد :|

دوست من متاسفانه بيشتر نظرات و عقايد شما مانند اين يكي حاصل ديده ها وشنيده هاتون هست و ذهنيتي آلوده نسبت به هر چيزي كه به دولت كنوني و شرايط موجود و حاكم مربوط است داريد كه اين موجب ميشه به همون بزرگنمايي كه خودتون به احمدي نژاد خرده گرفته بوديد كه چرا دچارش هست دچار بشيد.
به هر حال تمامي سخنانتون و نظراتتون قابل بحث هستند ولي متاسفانه زمان و مكان فرصت گيران! سرسختي در اين اثنا! محسوب ميشند!ولي لطفا آمار 90٪ و صفر و صفر و صفر و سياهي مطلق و سپيدي يكدست را كمي بر مبناي واقعيات تعديل كنيد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همین امریکا که ازش به نام کانون مردمسالاری یادمیکنید ببینید چطور یه تعدادی رو ۶ ساله تو یک جزیره حبس کرده، حالا بی گنا یا با گناه بدون محاکمه و از کمترین حقوق انسانی هم برخردار نیستند. همین اواخر سازمانhuman right watch یا دیده بان حقوق بشر گزارش داد که سیا با شکنجه و رفتارهای غیر انسانی از این زندانیها اعتراف میگیره و اینو خودشون هم گفتند. دنیا شده مثل جنگل اونی که گنده تره و زورش میرسه دیگران را زیر پاش له میکنه هیچکس هم جرات اعتراض نداره. مثل لات و جاهلهای تو محله باج میگیرند. همین اسرائیل که تمام غرب پشتشند ببینید همین الان که داریم بحث میکنیم داره نسل کشی میکنه هیچکس هم بقولی جیک نمیزنه. سازمان ملل هم که بیخیالش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همین امریکا که ازش به نام کانون مردمسالاری یادمیکنید ببینید چطور یه تعدادی رو ۶ ساله تو یک جزیره حبس کرده، حالا بی گنا یا با گناه بدون محاکمه و از کمترین حقوق انسانی هم برخردار نیستند. همین اواخر سازمانhuman right watch یا دیده بان حقوق بشر گزارش داد که سیا با شکنجه و رفتارهای غیر انسانی از این زندانیها اعتراف میگیره و اینو خودشون هم گفتند. دنیا شده مثل جنگل اونی که گنده تره و زورش میرسه دیگران را زیر پاش له میکنه هیچکس هم جرات اعتراض نداره. مثل لات و جاهلهای تو محله باج میگیرند. همین اسرائیل که تمام غرب پشتشند ببینید همین الان که داریم بحث میکنیم داره نسل کشی میکنه هیچکس هم بقولی جیک نمیزنه. سازمان ملل هم که بیخیالش.

بهتر است مردم سالاري را در داخل خاك كشور هاي مختلف بسنجيم
مثلا در انگلستان ملكه را همه دوست دارند و به او احترام ميگذارند
چرا ؟
چون از همه جاي دنيا با استثمار و دزدي و كلك و حقه ميگيره
ميده به مردم كشورش
اما در ايران شرايطبر عكسه
از دهان مردم ميگيريم ميدهيم به سياست خارجي مان
چه در زمان رژيم شاه
چه حتي امروز
واقعا كه مردم خوبي داريم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دموکراسی نه فقط یعنی هر لباسی دوست داشتی بپوشی یعنی آزادی بیان ، یعنی حق داشته باشی به دولت انتقاد کنی . حق داری هالوکاست رو منع کنی . حق داری به رئیس جمهورت فوش بدی حق داری .... . اگر به نظر شما در امریکا دموکراسی نیست ولی من این رو در کانادا با چشمانم دارم می بینم . در کلاس های درس عکس هارپز ( نخست وزیر کانادا ) رو زدند به صورت کاریکاتور . هر حزب میاد به این آقای هارپر فوش می ده . دانش آموزان مسخرش می کنند . هیچ کس کاری بهشون نداره . میان تو خیابون تظاهرات می کنند جلوی در مجلس یه پلیس اونجا نمی تونی ببینی . توی امریکا هر هفته میان در کاخ سفید و هر چی از تو دهنشون در میاد می گن التبه آمریکا دیگه شورشو در اورده . شنود مکالمه های تلفنی و چک کردن ایمیل های مردم جزو کار هایی هست که خارج از حقوق بشره ولی من در مورد ایارن صحبت نمی کنم در مورد وضع آزادی در کشور های غربی . ولی در مورد ایران بهتر می دونم که چیزی نگم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ثالثاً اين كه فرمودين آزادي بيان صفر و دموكراسي صفر و چنين و چنان، اگه در نظر نگيريم كه شما چطوري اين نمره‌بندي‌ها رو ارائه فرمودي، بايد بگم كه همين كه يه دانشجوي هنر مي‌تونه به خودش اجازه بده از ريزترين تا درشت‌ترين مسائل كشور، از مسائل سياسي تا اقتصادي و نظامي و حتي ساختمان‌سازي و خودروسازي، از رئيس جمهور تا حكومت مركزي يك كشور رو زير سوال ببره، چيزي جز آزادي بيان نيست!!

يكم اينكه من در حال حاضر دانشجوي هنر نيستم و چند سال است فارغ شده ام از تحصيلات دانشگاهي كار ميكنم و به فكر ادامه هم هستم جديدا سطح سياسي شده فوق ليسانس در ايران و بنده بيسواد سياسي حساب ميشوم لابد !

و اينكه من در ميان فاميل و بحث شخصي با دوستانم دولت را انتقاد ميكنم به نظر شما آزادي شخصي من است ؟ يا عدم توانايي دولت در خاموش كردن من حتي در محافل خصوصي؟
ايا ميتوانم در ايران يك رسانه منتقد باشم ؟ --- خير
آيا ميتوانم تريبوني براي انتقاد داشته باشم؟ --- خير
اگر يك گروه همفكران دور هم جمع بشويم و در مورد ايدوپلوژي و جهان بيني و سياست
گروهي تاسيس كنيم عاقبتمان چه ميشود ؟ --- زندان - شلاق - اعدام
اگر كارگري اعتراض كند به دستمزد كم در ايران فورا اتيكت ضد امنيت ملي ميخورد
در همين فرانسه اينهمه اعتراض و اعتصاب است ! كسي ميايد بگويد اينها ايادي استكبارند ؟ يا مخل امنيت ملي ؟ --- خير !!
من چندين سال خارج از ايران زندگي و كار كرده ام و با چندين مدل دولت آشنايي دارم
از سنگاپور كه يك كشور بسته و واقعا نوكر آمريكاست و از دموكراسي فقط نامش را يدك ميكشد
تا همان به قول شما آمريكا و انگليس كه قرار است من را بگيرند بخاطر حرف زدن !!!

بار حقوقي به اين معني هست كه شما، هر ادعايي كه داري و هر حرفي كه مي‌زني، به عنوان يك حرف مستند تلقي شده و درصورت درخواست دادگاه از شما مبني بر سند و مدرك، بايد سند رو كنين؛ در غير اينصورت جريمه‌هاي سنگيني براتون در نظر گرفته مي‌شه؛ از جريمه‌هاي مادي تا زندان و حتي مسائلي بالاتر! اين موضوع، حتي در ساده‌ترين موارد هم وجود داره. مثلاً اگه شما به آقاي x بگويي كه زشت هست يا تيپش افتضاحه، اگه ايشون بره شكايت كنه و اثبات كنه كه حرف شما غلطه و شما نتونين ادعاتون رو اثبات كنين، بايد به ايشون غرامت پرداخت كنين!! حالا حسابش رو بكنين كسي مثل شما، با اينهمه مدرك كارشناسي، مياد درمورد اقتصاد يا سياست دولت، همين‌طور يلخي و كارشناسانه نظر مي‌ده! اگه دولت از شما شكايت كنه و مدركي نداشته باشين، بايد تشريف ببرين زندان تا ياد بگيرين كه مواظب زيپ دهان مباركتون باشين! اين هم كاملاً براساس قواعد حقوقي و هم قواعد مردم‌سالاري و هم آزادي بيان و هم حقوق بشر هست!!

در كشورهايي كه چنين قانوني اجرا ميشود اولا به هر حرف و حديثي اين قانون را نميبندند
كما اينكه در هاي پارك لندن مشهور است و ديده ام كه عده اي هميشه مشغول فحاشي با حكومت اند !
ولي در صورتي كه رسانه آزاد باشد و در آن رسانه بنده به كسي تمحتي وارد كنم
بله بار حقوقي دارد ! مثل تحمتي كه فرمانده سپاه به نوه امام ميزند
كه بايد در يك دادگاه علني و آزاد با وجود وكلاي مدافع طرفين و وجود شاكي حقيقي !!!!!
اين شاكي خيلي مهم است ! اينكه مدعي العموم شاكي همه دگر انديشان نباشد
به دادرسي پرداخته شود
چه كسي بااين موهبتي كه ميفرماييد مخالف است ؟
ولي وقتي من مينويسم جمهوري اسلامي را به رفراندوم بگذاريد
مدع العموم شاكي من ميشود و اقدام بر ضد امنيت ملي به من ميچسبد و ...
اين رفتار خارج از هر گونه قانون مدنيست

جالب‌تر اينكه همه‌ي شما عزيزان رو توهم برمي‌داره كه به زودي دولت مياد مي‌گيره و مي‌بردتون و زنداني‌تون مي‌كنه و اعدامتون مي‌كنه و چنين و چنان!! احساس خودبزرگ‌بيني و مهم بودن عجيبي در همه‌ي شما عزيزان وجود داره!! ولي جالبه بدونين كه شما، حتي در معادلات و محسابات دولت‌ها، به حساب هم نمياين !! قصدم مسخره‌ كردن شما نبود؛ بلكه دقيقاً داشتم حقيقت رو بهتون يادآور مي‌شم تا سعي نكنين الكي از اين و اون حلاليت بگيرين و براي آخرت خودتون برنامه‌ريزي كنين

من بخاطر اخراج احتمال ام خداحافظي كردم
واگر نه صد ها هزار مثل من
مگر نيروي انتظامي حكومت بيكار است كه مرا بگيرد ؟ :|
مگر اينكه كمي رسانه اي كه در آن حرف ميزنم با ابهت تر باشد ! نوقت اوضاع فرق ميكند / نه ؟
البته من چنين توانايي ندارم و اگر داشتم چنين اشتباهي نميكردم

اگه واقعاً ايراني هستي و كشورت رو دوست داري، اون رو بساز! نه اينكه بخواي تبر برداري و تيشه به ريشه‌ي درخت تنومندي به نام ايران بزني كه با خون صدها هزار جوون همين مملكت آبياري شده!! كاري كني كه دشمن كشورت، شاد باشه و برات به‌به و چه‌چه كنه و شما هم به خود ببالي كه مهد آزادي و تمدن ازت حمايت كرده!!!

پس فكر ميكنيد در اين سايت به چه اميدي آمده ام
طرح هاي اقتصادي و هنري بسياري براي پيشبرد ميليتاري در ايران عزيز دارم
و دوست دارم درباره ميليتاري و قدرت ايران هرچه بيشتر و بيشتر اطلاعات بدست بياورم
اما اينكه من مثل شما نمي انديشم دليل بر اين نيست كه تيشه به ريشه ايران زدن ترجمه اش كنيد
من همين جناب رپيس جمهور را كه وقتي انتخاب شد من خارج از ايران گريستم را به هر اجنبي و بيگانه اي ترجیح میدهم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وقتي درب دانشگاه را ميبندند ! 90٪ دانشجويان دانشگاه كه عمدتا دگر انديشند را در جلسه كه چه عرض كنم ! آن روزخاص حتي درون دانشكده راه نميدهند !!!
و عده اي دانشجو !!!‌نميدانيم از كجا ميايند با اتوبوس و وارد جلسه رپيس جمهور ميشوند
لطفا صاف درون چشمان ما ذل نزده و دروغ نگوييد :|

دوست من متاسفانه بيشتر نظرات و عقايد شما مانند اين يكي حاصل ديده ها وشنيده هاتون هست و ذهنيتي آلوده نسبت به هر چيزي كه به دولت كنوني و شرايط موجود و حاكم مربوط است داريد كه اين موجب ميشه به همون بزرگنمايي كه خودتون به احمدي نژاد خرده گرفته بوديد كه چرا دچارش هست دچار بشيد.
به هر حال تمامي سخنانتون و نظراتتون قابل بحث هستند ولي متاسفانه زمان و مكان فرصت گيران! سرسختي در اين اثنا! محسوب ميشند!ولي لطفا آمار 90٪ و صفر و صفر و صفر و سياهي مطلق و سپيدي يكدست را كمي بر مبناي واقعيات تعديل كنيد.

البته اين قضيه رفتن رپيس جمهور به دانشگاه رو من در دانشگاه نبودم ولي بعلاوه رسانه هايي كه راست و دروغش را نميدانم
ولي يكي از دانشجويان همان دانشگاه هم برايم تعريف كرد كه خانواده اي بسيار مذهبي و طرفدار حكومت دارد و خودش هم به همين آقا راي داده و قدري هم طرفدار وي مانده است هنوز!
از اين رو فكر نميكنم دروغ گفته باشد !‌
در ضمن وقتي به دانشگاه تهران رفت را كه ديگر كتمان نميكنيد؟
دانشجويان بيرون دانشگاه اعتراض ميكردند و داخل سالون براي رپيس جمهور سلام و صلوات بر هوا بود !
و هنوز هم بسياري از فيلم هايش موجود است !
حالا بگذريم ! جدي خودتان فكر ميكنيد اگر آزادانه هر دانشجويي را به سر جلسه راه بدهند جناب رپيس جمهور مجال 5 دقيقه سخنراني را خواهد داشت؟
البته اين را از جنبه محبوبيت ايشان در دانشگاه ها گفتم

در مورد آمار هم اگر اجازه دهيد آمار بگيرم حتي در همين سايت !!!!
متوجه خواهيد شد كه اكثريت حتي در اينجا !!! و حتي در قلب سپاه و ارتش با اينكه صفر صفر صفر است اوضاع دموكراسي مملكت موافقند !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته اين قضيه رفتن رپيس جمهور به دانشگاه رو من در دانشگاه نبودم ولي بعلاوه رسانه هايي كه راست و دروغش را نميدانم
ولي يكي از دانشجويان همان دانشگاه هم برايم تعريف كرد كه خانواده اي بسيار مذهبي و طرفدار حكومت دارد و خودش هم به همين آقا راي داده و قدري هم طرفدار وي مانده است هنوز!
از اين رو فكر نميكنم دروغ گفته باشد !‌
در ضمن وقتي به دانشگاه تهران رفت را كه ديگر كتمان نميكنيد؟
دانشجويان بيرون دانشگاه اعتراض ميكردند و داخل سالون براي رپيس جمهور سلام و صلوات بر هوا بود !
و هنوز هم بسياري از فيلم هايش موجود است !
حالا بگذريم ! جدي خودتان فكر ميكنيد اگر آزادانه هر دانشجويي را به سر جلسه راه بدهند جناب رپيس جمهور مجال 5 دقيقه سخنراني را خواهد داشت؟
البته اين را از جنبه محبوبيت ايشان در دانشگاه ها گفتم

در مورد آمار هم اگر اجازه دهيد آمار بگيرم حتي در همين سايت !!!!
متوجه خواهيد شد كه اكثريت حتي در اينجا !!! و حتي در قلب سپاه و ارتش با اينكه صفر صفر صفر است اوضاع دموكراسي مملكت موافقند !

دوست شما هم گويا همنشيني با شما روي اون هم اثر گذاشته در بحث بزرگنمايي(شوخي). من هم دانشجوي همان دانشگاهم و دليل بيان سخنانم در اين باب نيز همين بود.دروغ كه خير ولي دررابطه با بزرگنمايي شك نكنيد.
دررابطه با دانشگاه تهران و غيره هم به نظر من شكي در مخالفتهاي موجود كه نيست(البته نه صفر يا ده در مقابل صد يا نود) ولي كاش مخالفان كمي متمدنانه تر (در هر طيفي)برخورد كنند كه بهانه تراشيهاي موجود براي پشت در گذاشتنشان هم مرتفع شود.ما كه نبايد به طور كامل اشكال دموكراسي و آزادي بيان و آزادي رفتار غربيها را پياده كنيم!من خودم هم به تمدن ديرينه كشورم ميبالم و به نظرم دموكراسي متناسب با اين فرهنگ نيز ميتواند وجود داشته باشد.دوست من متاسفانه قشر عظيمي از مخالفان در حال حاضر و يا ادوار گذشته بيشتر از اينكه جنبه ايدئولوژیکی مخالفتشان برایشان مهم باشه جنبه ژست و ادعای آن برایشان مهم است(خصوصا دانشگاه تهران-خودم هنوز دانشجو و در بین دانشجوها هستم پس میبینم)
نوچ!چون مدتهاست که ادب را از یاد برده ایم به بهانه ی اینکه من میتوانم و باید بتوانم و خواهم توانست در میان حرف کسی سوت!بزنم.چرا؟چون دیگران در غرب برای اعتراض میزنند.چه دردی دوا میکند؟مممم...نمیدانم ولی اگر خوب نبود در کشورهای پیشرفته و متمدن غربی هم این کار را نمیکردند و الی آخر...
متوجه خواهيد شد كه اكثريت حتي در اينجا !!! و حتي در قلب سپاه و ارتش با اينكه صفر صفر صفر است اوضاع دموكراسي مملكت موافقند
تا زمانیکه شما سرسختانه بر این طرز فکرتون پافشاری کنید میشود نرود میخ آهنین بر سنگ!
دوست من در صدا و سیما همین امشب استاد سمندریان داشت به شدت از مدیریت فرهنگی کشور انقاد میکرد.مدیریت فرهنگی در زمینه تئاتر یعنی وزارت ارشاد،وزارت ارشاد یعنی صفار،صفار یعنی احمدی نژاد.فکر نکنم در طول این هفته اجرای ملاقات بانوی سالخورده به علت زندانی شدن! استاد سمندریان لغو بشه!!هرچند با این طرز فکر شما نمیشه زیاد مطمئن بود!
هر چند من بارها در همین فوروم بر کم تحملی و بی عدالتی هاي موردي(مثلا در فلان دادگاه يا فلان سازمان) و هزاران مشکل دیگه موجود در کشور اشاره کردم(که در همه کشورها هم هست بدون شك)
ولی رویه ای که شما در پیش گرفتید حق بدید به دیگر دوستان که صحنه مضحک انتقادات مجریان تلویزیونهای لس آنجلسی را به ذهنشون متبادر! کنه.هرچند به نظر من بحث روشن و مفیدی هست این بحث ولی دوست دارم پاسخهاتون به همه را ببینم از جمله مصطفی و بقیه چون به نظر میرسه که چندین پیراهن از من و امثال من بیشتر پاره کرده اند.و بدونیم هم قصد، تخریب و توهین به دیگرا در این مباحث نیست یا نمیدونم من بر حقم و یا تو!!هدف فقط یک بحث سازندست و فقط همین.
در ضمن باز دلیل نمیشه به قول یکی از دوستان چون در کانادا در کلاس به نخست وزیر ناسزا میگن پس ما هم حق داریم به دیگران توهین کنیم چون نشان از آزادی است.پس کمی خویشتنداری و ادب به نظر من نه تنها آزادی بیان ما را سرکوب نمیکنه بلکه برعکس موجب اثربخشی بیشتر اون هم میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مصطفي جان آمار نوشتن شما را دارم اين آخري ركورد را شكست واقعا دست مريزاد دارد راستي من زمان جواني و خامي ! اجلاس هفتم يا هشتم دفتر تحكيم بودم (7-8 سال قبل بود) اگر شما هم بوديد احتمالا بايد مي ديدم چون مشابه تيپ شما آنجا زياد بود. :|
=====================
پيوست :

چيزي به نام دموكراسي در هيچ جايي وجود خارجي ندارد!؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همینطور که خبر دارید مدتیست که دنشجویان دانشگاه شیراز در تحسن و اعتراضند. و تا حال هم هیچ برخورد فیزیکی یا چماقی بین طرفین درگیر اتفاق نیفتاده است. چون این حرکت اعتراضی با آرامش و فرهنگ بالا به پیش میرود و ثمره ان هم مطمئنن مثبت وخاهد بود.
نقل قول
دانشجويان معترض دانشگاه شيراز در بيانيه ای اعلام کرده اند که مسوولان اين دانشگاه «صدای رسای اعتراض دانشجويان» را با بی مهری و سکوت پاسخ می دهند.
انجمن اسلامی دانشجويان دانشکده پزشکی شيراز و انجمن اسلامی دانشجويان دانشگاه صنعتی شيراز در حمايت از دانشجويان دانشگاه شيراز بيانيه هايی منتشر کرده اند.

در همين حال ظهر، شنبه ۱۱ اسفند ماه دانشجويان دانشکده فنی –مهندسی باهنر شيراز در اعتراض به برخورد فيزيکی و ضرب و جرح يکی از دانشجويان اين دانشکده توسط مسوول حراست دانشگاه باهنر شيراز تجمع کردند.

دانشجويان معترض خواستار رسيدگی مسوولان دانشکده به مشکلات صنفی از جمله استعفای معاون اين دانشکده و پاسخگو بودن اداره آموزش درباره برگزاری مجدد انتخابات شورای صنفی، کمک در جهت انتشار نشريات دانشجويی و اينترنت رايگان هستند.

رييس دانشکده فنی- مهندسی باهنر شيراز قول رسيدگی به مشکلات دانشجويان را داده است.
پایان نقل قول

پس توجه به اینکه این اعتراض مدتیست شروع شده، حرکت و انتقاد میشه و هَچ کس هم تا الان نه زندانی شده و نه اعدام. من گفتم ایران در مغایسه ب اکثر کشورهای اسلامی و خاور میانه فاصله زیادی داره و این فاصله بیشتر و بیشتر میشه چه علمی و چه مردمسالاری و این کار زمان لازم داره و همکاری.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1- دوست من! دو بار عرض كردم كه لطفاً بحث رو خاتمه بدين. برادر من! قانون سايته! شما كه نمي‌تونين از قانوني به اين سادگي اطاعت و پيروي كنين، چطور دم از حق و حقوق مي‌زنين؟!

2- اين كه فرمودين اگه به دانشجوها اجازه بدن و 5 دقيقه و ...، ديگه برنمي‌گرده به رئيس جمهور. برمي‌گرده به ذات ما ايراني‌ها كه از هر كس بدمون بياد، منطق رو كنار مي‌ذاريم و چشمامون رو مي‌بنديم و دهنمون رو باز مي‌كنيم و هرچيز درست و غلطي كه به ذهنمون مي‌رسه رو بلغور مي‌كنيم!! پس تعجبي نداره.

3- البته مسلماً شما رو بارها گرفتن و زنداني كردن و فكر كنم يه چند باري هم حلق‌آويز و تيرباران كردن!! در زندان‌هاي مخوف رژيم، ناخن‌هاتون رو كشيدن. 28 روز بهتون گرسنگي و تشنگي دادن. موهاتون سر همين كارا ريخته و ...!!! چون بسيار باتجربه و مستند صحبت مي‌كنين. ولي اميدوارم از اين به بعد، كمتر بگيرنتون و بذارن مثل يه ايراني، راحت‌تر زندگي كنين :lol:

4- فكر كنم توضيح واضحات، به اندازه‌ي كافي صورت گرفت. ديگه خود دوستان هستن كه مي‌تونن ببينن كي داره حق مي‌گه و كي باطل! هرچي باشه، همه مثل شما از رئيس جمهوري كه حتي نديده براش مي‌گريين هم كينه به دل ندارن كه! كارها سنجيده مي‌شه. برنامه ها ديده مي‌شه و نهايتاً هم هركس، به اندازه‌ي سوادش، درموردش مي‌تونه اظهار نظر كنه!

5- براي بار سوم (و آخر) عرض مي‌كنم كه لطفاً همين‌جا، اين بحث خاتمه پيدا كنه. اين رو خدمت تمامي دوستان موافق و مخالف عرض كردم. چرا كه خلاف قوانين سايت هست و بايد همه، مطيع قانون باشيم. باز هم پيشاپيش، از همكاري تمامي دوستان، متشكرم.

6- سينا جان (مي‌دونم اسمت اين نيست. نوشته بودي رضا :| . ولي اينجوري عادت كردم :? ). همه‌ي ما يه روز جوون بوديم و جاهل :| ! احتمالش هست. گويي كه خيلي وقته سياست رو كنار گذاشتم و حتي اجلاسي كه شما فرمودين رو به خاطر هم ندارم. البته اون زمان‌ها، اسم و مسم زياد مهم نبود. چون دوران تبيين استراتژي و برنامه‌ريزي كلي بود. مثل الان نبود كه دانشجوها و سياسيونش، كارشناس همه‌چيز باشن و در هر مجمعي، در هر مورد و زمينه‌اي، بصورت فوق تخصصي بحث كنن !!

7- چرچيل گفته : «مسخره‌ترين و احمقانه‌ترين نوع حكومت، دموكراسي است»! :D
بد نيست دوستاني كه سنگ دموكراسي رو به سينه مي‌زنن، به جاي فريب خودشون با شعارهاي احمقانه، برن ببينن حقيقت دموكراسي چيه! اونوقته كه به حرف چرچيل و سيناي عزيز مي‌رسين!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
newday از تاپیک اخراج شد. بعد از حذف پستهای اضافی تاپیک باز خواهد شد. قفل شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.