Recommended Posts

بحث رو منحرف نکنید.

شاهزاده قجر اونقدر عرضه داشت که خودش به قدرت برسد نه اینکه دست نشانده بیگانه باشد.

در مورد خود کفا بودنم اون موقع ایران جذابیت چندانی نسبت به زمان پهلوی برای استعمار گران نداشت.بالا خره یکی باید شاه میشد دیگه اینام بخاطر محمد خان(حداقل اگه خودش مرد بودو 4 تا پسر داشت شاید بواسطه خاصیت آدم کشی که داشت(ارث اجداد مغولش) به یجا میرسیدن) صاحب تاج و تخت شدن.
در ضمن اون کی بود که به امر روسها مجلسو به توپ بستو یه ترور صوری ترتیب داد برای ادامه کثافت کاریهاش(شاهزاده قجر که نبود یه وقت استغفر ال..).
برادر من اون موقع اینا جلوی یه سرمایه دار انگلیسیش نمیتونستن واستن( قضيه تنباکو) اون وقت میخواستن جلوی 3 تا ابر قدرت واستن :evil: icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد بحرین هم اگه به عرضه شاهای قاجار بود 5/4 ایرانو داده بودن.(قد بازی الکی از روی باد معده که کاری نداره اگه محمد رضا شاهم میخواست عین قجرها جلوی آمریکا واسته تا حالا نصف ایران رفته بود.).شاه حد اقل تونست دهن اون امارات و در مورد جزایر 3 گانه و صدامو در مورد اختلاف مرزی ببنده .و وقتي مجموع قرار دادهاي تركمانچاي و گلستان و تقديم افغانستان و .... رو كنار هم بگذاريم مشخص ميشود كدام خاءنتر بودند. البته قبول دارم که شاه در سمت فرماندهی نیروی هوایی مفیدتر از شاهنشاهی بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من که قصد طرفداری از حکومت قاجار را نداشتم و فقط بصورت مثال عرض کردم. حالا قاجار نباشد زندیه یا افشاریه ... باشد فرقی در اصل قضیه ندارد. سلسله قاجار بد بود درست ولی خودشون با زور بازو و همت خود به قدرت رسیدند. آغا محمد خان اگر زنده میبود وضعیت ایران خیلی بهتر میشد. جانشینان وی زحماتش را به باد دادند وگرنه سلسله قاجار در شروع قدمهای خوبی برداشته بود. حتی در زمان فتحعلی شاه که با روسها درگیر شدیم ایران دارای ارتش منظم بود که یادگار آغا محمد خان بود ولی بر اثر بی کفایتی فتحعلی شاه ایران از روسیه شکست خورد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عجب عکسی! اون پسره عرب چقدر خودش رو گرفته! icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصلا من امشب خوابم نمی بره , با یک نگاه تخصصی به راحتی می توان فهمید که هنوز سبیل بالای لباش سبز نشده icon_wink و با یک نگاه تخصصی تر باید گفت خاک بر سر این لبنانی پرمدعا که با این اعراب عربستانی شاید اردنی هم عیش می شود :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مسئله مهم اینه که قدرت نباید دست 1 نفر باشه حتی
و فقط رئیس جمهور تا اگه سو استفاده کرد مردم بعد از 4 سال دیگه انتخابش نکنن یا حد اکثر 8 سال باشه
نه اینکه مملکت رو خراب کنه
قدرت نباید دست 1 نفر باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا که بعضی از این عربا اینجا مطلب میخونن ببین
نصر من الله و فتح قریب

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در حالي كه سال‌ها پس از اقدام جنجالي سلمان رشدي در اهانت به عقايد بيش از يك ميليارد مسلمان و رسوايي‌هاي پي در پي او در جامعه انگليس، وي نشان شواليه و لقب «sir» را از ملكه انگليس دريافت كرده علت اين اقدام اليزابت دوم، پرسش‌هايي را پديد آورده است. به گزارش خبرنگار «بازتاب» از لندن، ملكه اليزابت دوم، در يك حركت نمايشي در سالروز تولد خود، شواليه‌هاي انگليسي را براي دادن لقب «سر» به كاخ بكينگهام فراخواند و همچون گذشته، مناسبات با ايران نيز يكي از معيارهاي اعطاي لقب شد. علاوه بر سلمان رشدي، كه بيش از همه به دليل حكم اعدام بنيانگذار جمهوري اسلامي عليه وي، شناخته مي‌شود، دو تن از كساني كه بيشترين ضربه را به كشور خود وارد آوردند نيز در اين ليست قرار گرفته بودند: «اولك گوردوسكي»، جاسوس دو جانبه KGB كه بيش از يك دهه سرويس‌هاي امنيتي انگليس را تغذيه اطلاعاتي مي‌كرد و خانم كريستين امانپور ايراني ـ آمريكايي كه او هم در پيكر يك خبرنگار با مقاصد سياسي خاص با هر سه رئيس‌جمهور ايران شامل آقايان هاشمي رفسنجاني، خاتمي و احمدي‌نژاد مصاحبه و اهداف خاص خود را دنبال كرده بود، هم در ليست نامزدهاي اين لقب جاي گرفتند. سلمان رشدي كه تنها نويسنده هندي است كه در شصت سال گذشته پس از استقلال هندوستان، لقب «سر» به خاطر ادبيات دريافت مي‌دارد، در يك دهه گذشته، آماج شديدترين تهاجم تبليغاتي از سوي رسانه‌هاي انگليسي به دليل چهار ازدواج خود با دختراني كه دست‌كم سي سال با او اختلاف سني داشته‌اند، بوده و روزانه اخبار گوناگوني از شهوتراني و فساد اخلاقي بي‌نظير او، نقل محافل مطبوعاتي انگليسي بوده است. در اين حال، يك كارشناس سياسي به خبرنگار «بازتاب» گفت: اين اقدام ملكه انگليس، بيدارباشي براي كساني است كه گمان مي‌کنند هرچه در غرب مي‌گذرد، در يک پروسه عادي، طبيعي، عالمانه و روشنفکرانه و در راستاي انسانيت و حقوق بشر انجام مي‌گيرد. اين قبيل افراد ساده لوح، تصورشان بر اين است که غربي‌ها، عالمانه و مدبرانه و از سر حکمت و رعايت مصلحت تصميم مي‌گيرند و در مقابل، هرچه در اين سوي انجام مي‌شود، ناشي از تندروي و مصلحت‌ناانديشي و بي‌فکري و مبتني بر آنارشيسم است. وي گفت: اکنون بيش از بيست سال است ماجراي سلمان رشدي همچون استخوان در گلوي روابط مسلمانان با غرب مطرح بوده است. در اين سال‌ها به رغم رفتارهاي زشتي که در چاپ کاريکاتور از رسول خدا‌(ص) خود را نشان داد يا آنچه پاپ درباره اسلام گفت، هزاران بار مؤسسات غربي و حتي دولت‌هاي آنان از بهبود روابط خود با جهان اسلام سخن گفته‌اند. اين كارشناس ادامه داد: با وجود اين اين روزها ديديم که «ملکه» يا مظهر سلطنت انگليس، تنها به قصد تحقير نزديک به يک و نيم ميليارد مسلمان در جهان، «سلمان رشدي» سمبل فتنه‌گري و توهين به اسلام را ملقب و مفتخر به لقب شواليه مي‌کند. اما اين مسئله در جهان امروز که مدعي صلح و دوستي و مراوده و گفت‌وگو‌ي تمدن‌هاست، چه معنا و مفهومي دارد؟ وي پرسيد: راستي چه لزومي دارد دولت انگليس در اين وضعيت حساس، دست به چنين اقدام ناهنجاري زده و نمک بر زخم مسلماناني بپاشد که اکنون پانصد سال است بدنشان از تيرهاي تفنگ و توپ‌هاي پرتغالي‌ها و بعد هم انگليسي‌ها و فرانسوي‌ها و آمريکا‌يي‌ها زخمي است؟ درست در زماني که عراق زير فشار دولت‌هاي متجاوز انگليس و آمريکاست و درست زماني که اروپا و آمريکا در امنيت کامل و شرق اسلامي در نهايت ظلم و ترور آنهاست، هدف اين قبيل رفتارهاي سلطنت انگليس، تنها وارد کردن فشار روحي بيشتر به مسلمانان و تحقير آنان است. وي گفت: البته روي سخن من با انگليس و آمريكا نيست، بلكه مخاطب من تحقيرشدگان ايراني هستند كه همچون رشدي به غرب پناه برده و در مهد آزادي و انسانيت! مشغول لجن‌پراکني عليه ملت و امتي هستند که زير فشار چند قرنه استعمار، نمي‌توانند کمر راست کنند و حتي قدرت ندارند به آنان بگويند که به مقدساتش توهين نکنند. وي در پايان پرسيد: راستي معناي اعطاي لقب «شواليه» به اين جرثومه خشونت که آتش جنگ تمدن‌ها و فرهنگ‌ها را شعله‌ور کرد، چيست؟ بازتاب

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دکتر غلامعلي رجاي هفته گذشته كه در خدمت يكي از اساتيد محترم گروه تاريخ دانشگاه تهران ـ كه به رغم وزانت علمي و تواضعي فراتر از اين منزلت در مطالعات مرتبط با خليج فارس از نوادر علمي موجود در كشور است ـ بودم، بحثي درباره پيوند ناگسستي ايران و تشيع درگرفت و اين كه دوام و بقاي ايران و تشيع در تداوم حيات تاريخي خود، چنان به هم گره خورده‌ است كه شايد با توجه به مقتضيات سياسي كنوني جهاني و شرايط حاكم بر ملت‌هاي مسلمان و به ويژه جوامع شيعي در جهان ـ كه امكان تداوم حيات يكي بدون ديگري ميسر نباشد و حق مطلب هم همين است و كيست نداند ايراني كه هم‌اكنون آماج كينه‌توزي‌هاي قدرت‌هاي شيطاني غربي و بي‌مهري‌هاي ابرقدرت فرو پاشيده شرقي است، همان ايراني است كه شاه حاكم آن با هر دو اين قدرت‌ها، پيمان دفاعي «سنتو» و «ناتو» مي‌بست و سطح مناسباتش با چين كمونيست رو به گسترش بود و همان ايراني است كه در زمان آخرين بازمانده رژيم مرتجع سلطنتي پهلوي دوم، كه سخاوتمندانه! به جدايي بحرين از ايران تن در داد ـ نه نامي از جزاير سه‌گانه بود و نه مناقشه‌اي بر سر حاكميت آنها با امارات؛ اماراتي كه هر كس عكس‌هاي حاكم مقبور آن را كه از قضا توسط خودشان چاپ شده و من در نمايشگاه كتاب سال گذشته كويت، مجموعه آنها را در غرفه دولت امارات متحده عربي ديده‌ام، ببيند، درمي‌يابد كه تا چند دهه پيش، اماراتي‌ها چه بودند و كه بودند! در يكي از اين عكس‌ها، شيخ زايد، امير سابق امارات با چوب خيزراني در دست با كسوت يك عرب محلي ساحل خليج فارس با پاي برهنه بر ماسه‌هاي ساحل اطراف خليج فارس، رو به دوربين ايستاده بود. آري، اين ايران، همان ايران بوده و هست، اما با دم عيسايي حضرت روح‌الله خميني، چنان به خود آمد و به استقلال و عزت و سرفرازي رسيد كه آدم و عالم را در كمتر از يك سال به شگفتي واداشت و پايه رژيمي 2500ساله را با نثار خون شهداي خويش، چنان به هم ريخت كه انديشه بازگشت آن حتي براي دوستداران اندكتر از اندك آن رژيم در حد يك افسانه تخيلي، نپذيرفتي و دست‌نيافتني است. در ادامه بحث كه به نام خليج فارس و سابقه تاريخي چند هزار ساله ‌اين نام در اسناد مورخان غربي و به ويژه يوناني اشاراتي رفت، خدمت استاد دكتر محمد باقر وثوقي عرض كردم. سال گذشته، بنده در همايش بين‌المللي خليج فارس، كه به همت گروه تاريخ دانشگاه اصفهان در اين شهر برگزار شده بود، مقاله‌اي را درباره يكي از قبايل قدرتمند خليج‌فارس به نام «آل مذكور» در بوشهر ارايه كردم و در پايان سخنراني‌ام، خطاب به شركت‌كنندگان گفتم: اگر روزي دولت‌هاي عربي و اعراب منطقه، توانستند ثابت كنند كه پيامبر بزرگ اسلام(ص) از نژاد عرب نيست، خواهند توانست اثبات كنند كه نام اين خليج، «فارس» نيست! [كه ‌اين عبارات با تشويق ممتد حضار روبه‌رو شد]. در ادامه به آوردن اين خاطره ناشنيده و ناگفته از حضرت امام پرداختم و گفتم: يك روز كه در قرارگاه مركزي خاتم‌الانبياء (ص) از مرحوم سرلشكر قاسم علي ظهيرنژاد ـ كه از ارتشيان قديمي بود و توفيق همراهي با امام را پيدا كرد و فرمانده عالي ارتش جمهوري اسلامي نيز بود و در جنگ زحمات بسياري كشيد ـ خواستم به خاطره‌اي جالب از امام اشاره كند. ايشان با لهجه غليظ و شيرين آذري خود، رو به من كرد و گفت: آقاي رجائي، در ماه‌هاي آغاز جنگ، يك روز كه خدمت امام بوديم و نقشه منطقه عملياتي را جلوي ايشان پهن كرده و درباره برنامه آتي عملياتي ارتش خدمتشان توضيح مي‌داديم، وقتي كه توضيحات ما پايان يافت، امام فرمودند: فرمايشات شما تمام شد؟ عرض كرديم: بله، اگر فرمايشي هست، بفرماييد. امام فرمودند: بايد تمام همت شما اين باشد كه حتي يك وجب از خاك ايران در تصرف عراقي‌ها نماند و سپس در حالي كه پنجه‌شان را روي نقشه مي‌گذاشتند، در عبارت عجيب و تكان‌دهنده‌اي، كه همه فرماندهان حاضر در جلسه را در بهت و حيرت فرو برد، فرمودند: آقايان، بدانند اگر دشمن بخواهد به ‌اندازه ‌اين پنج انگشت كف دست من، چند سانت از خاك ايران را تصرف كند، من ترجيح مي‌دهم، پنجه من را قطع كند، ولي اين 5 سانت از خاك ايران جدا نشود؛ كنايه از آن بود كه دستم را روي آن چند سانت مي‌گذارم و از اين قطعه كوچك تا قطع شدن دستم دفاع مي‌كنم. استاد در حالي كه از شنيدن اين خاطره به وجد آمده بود، به من گفت: دكتر رجائي، اين خاطره را از زبان شما كه راوي آن هستيد، درشت مي‌نويسم و در راهروهاي دانشكده الهيات دانشگاه تهران در معرض ديد اساتيد و دانشجويان مي‌گذارم، تا بدانند دامنه عشق امام به ملت و ميهن ايران تا به چه‌ اندازه است! اين مليت‌گرايي مثبت و سازنده امام، علاوه بر تماميت ارضي درباره ملت بزرگ آن هم شنيدني است. حضرت امام در عبارتي زيبا در يكي از پيام‌هاي آخر عمر مباركشان، كه در صحيفه نور درج شده، در تعظيم منزلت و مرتبت قدر ملت ايران، كه آنها را بالاتر و برتر از ملت در صدر اول اسلام در زمان پيامبر اكرم (ص) مي‌دانستند، نوشتند: «ملت شريف ايران كه جانم فداي يكايك آنها باد». عظمت اين عبارت از آنجاست كه همگان مي‌دانند امام هرگز در سخنان خود، بناي لفاظي و گزافه‌گويي براي مريد پروري و به دست آوردن دل مردم، كه مبنايي غير صادقانه دارد، نداشتند. و اينكه جان خود را به يكايك ملت ايران تقديم مي‌كردند، ناظر بر اين بود كه در زمان و نظر ايشان، همه ملت ايران مسلمان شيعه حزب‌اللهي مجاهد جنگ رفته‌اي نبودند كه شايسته تقديم جان امام به خود باشند و هم در اين راستا بود كه ‌ايشان از مردم ايران، جز با تعابيري مانند ملت شريف ايران، ملت بزرگ ايران، ملت مجاهد ايران و. .. ياد نمي‌كردند و الحق كه ‌اين مردم، شايسته چنين عشقي از چنان مردي آسماني بوده و هست؛ بهترين نمونه ‌اين شايستگي، حضور درخشان آنان در صفحات غرب و جنوب كشور در جنگ هشت ساله با رژيم بعث عراق و پشتيبانان غربي و شرقي آن در دفاع از تماميت ارضي ايراني است كه از زمان نادرشاه افشار (1160ـ1148 ه. ق) تاكنون سابقه نداشته است كه در اثر جنگ و يا غير جنگ، پاره‌اي از خود را به نفع بيگانگان از دست نداده باشد! من اطمينان دارم خداوند به دعاي مولاي ما حضرت مهدي (عج) اين ملت عزيز و سرفراز را براي ايران عزيزتر از آن، محافظت خواهد كرد تا فرزندان خود را به عنوان ياران خاص آن حضرت براي قيام جهاني حضرتش به محضر ايشان تقديم كند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سانحه هواپيماي مخصوص حمل محموله‌هاي پستي در فرودگاه پيام، جان يكي از افراد فني اين فرودگاه را گرفت. هواپيماي "امبراير" ساعت 12:58 روز گذشته هنگام انتقال محموله‌ي پستي به مقصد اراك، در مراحل اوليه‌ي پرواز، به سيستم برق‌رساني فرودگاه برخورد كرد و موجب مرگ يكي از افراد فني شد. جعفرزاده - سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري - ضمن تاييد اين مساله، اعلام جزئيات اين حادثه را به روزهاي آينده موكول كرد. www.isna.ir

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
طی پرواز آزمایشی طعمه‌ی مینیاتوری هوایی امریکا، MALD، که در پایگاه هوایی فلامینگو امریکا انجام شد، این سیستم با موفقیت آزمایش شد. این آزمایش با قراردادن MALD بر روی یک جنگنده‌ی F-16 نیروی هوایی و تحت نظر گروه 728ام انجام شد. بر روی خلیج مکزیک سیستم MALD از موتور خود استفاده کرده و مانورهایی که به آن دستور داده شده بود، به صورت کامل ارضا نمود. این سیستم قابلیت استفاده بر روی هواپیماهای جنگنده‌ای همچون F-16 و بمب‌افکن‌هایی همچون B-52 را داراست. این سیستم تحت بخش موشکی کمپانی رایتون طراحی و ساخته شده و در پایان سال 2007 به طراحی نهایی خود می‌رسد. قرار است در بودجه‌ی سال مالی 2008 مبالغ پروژه‌ی تولید این سیستم نیز در بودجه‌ی نظامی امریکا قرار داده شود. منبع: www.spacewar.com

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاهزاده "نايف بن عبدالعزيز" وزير كشور و رييس شوراي عالي حج عربستان تاكيد كرد: رفتار ناشايست با عمره‌گزاران و حجاج ايراني را شخصا مورد پيگيري و رسيدگي قرار خواهم داد. به گزارش ايرنا وزير كشور عربستان روز سه شنبه در ديدار "سيدمحمد حسيني" سفير جمهوري اسلامي ايران در عربستان با وي تصريح كرد:به‌جمهوري اسلامي ايران اطمينان مي دهم با عناصر خودسري كه با حجاج ايراني بدرفتاري مي‌كنند با شدت و قاطعيت برخورد خواهد شد چرا كه‌چنين رفتارهايي به شان ومنزلت دولت عربستان لطمه مي‌زند.(اگر همچین چیزی وجود داشته باشد icon_wink ) رييس شوراي عالي حج عربستان افزود: همچنان كه در سال گذشته نشان داديم احترام به زايران بيت‌الله‌الحرام و همكاري همه جانبه باآنان از اصول ماست(دروغ محز , من خودم حج رفته ام و با رفتا عاشقانه انها اشنایی کامل دارم :evil:) شاهزاده نايف بن عبدالعزيز در جريان اين ديدار با اشاره به اهميت توسعه مناسبات دو كشور تصريح كرد: گسترش روابط با جمهوري اسلامي ايران و ارتقاي سطح همكاري‌هاي دو كشور از جمله اولويت‌هاي سياست خارجي دولت عربستان است. در ادامه اين نشست كه به مدت دو ساعت و نيم به طول انجاميد سفير جمهوري اسلامي ايران در عربستان نيز ضمن اشاره به روند رو به رشد روابط دو كشور طي ماههاي اخير خاطر نشان كرد: دو كشوربزرگ ايران و عربستان از توانمنديها و مشتركات فرهنگي و تاريخي(ابرو هر چی ایرانی برد ما را با اعراب متوحش 1400 سال پیش یکی دانسته) بسيار زيادي برخوردارند كه اگر بخوبي از آنها استفاده شود موجب آرامش و قدرت جهان اسلام خواهد شد. وي همچنين تصريح كرد: سفر اخير آقاي احمدي نژاد به عربستان سعودي سر فصل جديدي در گسترش روابط دو جانبه ايجاد كرد كه تداوم آن به مصلحت جهان اسلام است. حسيني همچنين ضمن اشاره به توطئه دشمنان اسلام و ناخشنودي آنان از روابط رو به‌گسترش دو كشور اظهار داشت: دست‌هايي در كار است تا با القاي اخبار كذب و نادرست ذهنيت كشورهاي منطقه را نسبت به جمهوري اسلامي ايران مشوش كند و در همين راستا متاسفانه بعضا عده‌اي آن را پذيرفته، به آن دامن مي زنند كه بايد نسبت به اين توطئه هوشيار بود. سفير جمهوري اسلامي ايران در عربستان در اين ديدار با اشاره به رفتار ناخوشايند گروه اقليتي در عربستان با حجاج ايراني خواستار برخورد شديد مقامات اين كشور با چنين رفتارهاي ناروايي شد.(اصلا بد به دلتون راه ندید , اگر از انها تقدیر نشود خیلی است) وي همچنين از وزير كشور عربستان خواست از توزيع كتبي كه بعضا در آنها اهانت‌هايي به تشيع شده ممانعت به عمل آورد كه وزير كشور عربستان نير در اين زمينه قول مساعد داد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.