Sorena_Noshad

سامانه دفاع هوایی تایپ-87 (Type 87 )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[align=center]به نام ایزد توانا[/align]

type_87_spaag_l1.jpg

سامانه پدافند هوایی Type 87 در اوایل سال 1980 توسط کارخانجات میتسوبیشی ژاپن برای جایگزینی با سیستم های قدیمی SPAAG M42 DUSTER ساخت آمریکا ساخته شد و در سال 1987 وارد خدمت در نیروهای دفاعی ژاپن شد.تایپ 87 دارای دو توپ Oerlikon GDF با کالیبر 35 میلیمتر است ، این توپ می تواند گلوله های ضد زره ، آتش زا را نیز به جای گلول های اصلی خود(ضد هواگرد) شلیک کند و از این نظر می توان از آن به عنوان یک خودروی پشتیبانی از نیروهای پیاده استفاده کرد.این سامانه در طبقه بندی سیستم های پدافندی جزو سیستم های ارتفاع پایین محسوب می شود و توانایی درگیری با هواگردها را حتی در هنگام حرکت تا 4000 متر (4 کیلومتر) را دارد.از سیستم های مشابه به این سامانه می توان به Gepard آلمانی و Lora لهستانی اشاره کرد ، به گفته تحلیلگران و کارشناسان نظامی در ساخت این سامانه از سامانه Gepard آلمانی الگو گرفته شده است.این سامانه دارای سیستم کنترل آتش پیشرفته است و عملیات رهگیری توسط رادار نصب شده که دارای سیستم شناسایی دوست از دشمن است انجام می گیرد.زره خودروی کشنده این سامانه از آن در برابر سلاح های سبک ، مسلسل های سنگین و ترکش های توپ محافظت می کند.از دیگر ویژگی های این سامانه می توان به سیستم آتش نشان خودکار و حفاظت NBC (شیمیایی ، میکروبی ، هسته ای ) اشاره کرد که در کنار زره خودرو امنیت مناسبی را برای خدمه فراهم می آورد.کشنده این خودرو از شاسی اصلاح شده تانک میدان اصلی نبرد Type 87 استفاده می کند ، خدمه این سامانه سه نفر شامل:راننده ، توپچی و فرمانده است.این سامانه دارای وزن 44 تن ، بیشینه سرعت 54 کیلومتر در ساعت و برد تقریبی 300 کیلومتر است.این سیستم می تواند با بهره گیری از برجک خود 360 درجه اطراف خود را پوشش داده و با نرخ آتش 1200 گلوله در دقیقه به جنگ هواگردهای دشمن برود. این سامانه از یک موتور دیزل 10ZF ساخت کارخانجات میتسوبیشی استفاده می کند که قدرتی معادل 750 اسب بخار را برای این سامانه فراهم می آورد.
[align=center]

type_87_spaag_l2.jpg

کلیپ:

دانلود

حجم:5.36 مگابایت

عکس های بیشتر:

type_87_spaag.jpg

thumb_type_87_spaag.jpg

type_87_spaag_l3.jpg

thumb_type_87_spaag_l3.jpg

type_87_spaag_l4.jpg

thumb_type_87_spaag_l4.jpg

مشخصات:

ورود به خدمت:1987

خدمه:3 نفر

وزن:44 تن

طول:6.7 متر

عرض:3.2 متر

ارتفاع:4.1 متر

تسلیحات:2 توپ 35 میلیمتری

برد موثر:4 کیلومتر

برد نهایی:12 کیلومتر

برد:300 کیلومتر

نرخ آتش:1100 گلوله در دقیقه

پوشش:360 درجه

موتور:دیزل 10ZF ساخت میتسوبیشی

قدرت موتور:750 اسب بخار

بیشینه سرعت:53 کیلومتر در ساعت

شیب:60%

شیب جانبی:30%

گام عمودی:1 متر

عبور از گودال:2.7 متر

===============================

مترجم:سورنا

منبع

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این که یک کپی از تونگوسکای روسی یه! اما خوب با توجه به چیزی که خوندم از اون خیلی پیشرفته تره... تونگوسکا خیلی قدیمی تره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم تا این عکس رو دیدم یاد تانگوسکا افتادم
ولی نظر من عکس دوستمون هست و تانگوسکا قویتر هست
چرا؟ چون تانگوسکا از موشک هم برای زدن اهداف هوایی
استفاده میکنه ولی این پدافند فقط از2 توپ 35 میلیمتری
بهره میبره قدرت نفوذ توپهارو رو نمیدونم ولی بازم از نظر نواخت تیر
فکر کنم تانگوسکا سر باشه

با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بیشتر از این که این سامانه شبیه تونگوسکا باشه شبیه گپارد آلمانیه البته هر سه سامانه بسیار به هم شباهت دارن

[align=center]Gepard[/align]

[align=center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/gepard.jpg[/img]
[/align]
[align=center]تونگوسکا[/align]
[align=center]
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/2s6_tunguska_l2.jpg[/img]
[/align]
هر سه سامانه سیستم های بسیار خوبی برای پوشش ارتفاع پایین هستند امیدوارم به زودی شاهد نمونه بومی اون باشیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی از تانگوشکا عقبه موشک نداره موشک از توپش مهمتره ماهم توپهای 20 میلیمتری رو سوار تانک میکنیم ولی فایدش چیه رادار وموشک ندارن :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته من منظورم رادارش و سیستمای الکترونیکش بود. و منظورم پیشرفته تر از تونگوسکا بود. نه تونگوسکا ام 1 :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته من منظورم رادارش و سیستمای الکترونیکش بود. و منظورم پیشرفته تر از تونگوسکا بود. نه تونگوسکا ام 1 :mrgreen:[/quote]

آهان رادارش!!سیستم های الکترونیکیش!!

دوست عزیز سیستم کنترل آتش این سامانه به اصطلاح ساخت ژاپن همان Super Fledermaus ساخت اورلیکن است که رادارش 15 کیلومتر برد رهگیری دارد! پس چه پیشرفتگی وجود دارد نسبت به تانگوسکا؟ علاوه بر این رادار تانگوسکا وظیفه هدایت موشک رو هم بر عهده دارد و پیچیدگی هدایت بالاتره! تا سیستم به اصطلاح ساخت ژاپن که توپ رو هدایت میکنه!

در ضمن قبلا عرض کردید تانگوسکا خیلی قدیمتره !!! برای اطلاع شما سامانه تانگوسکا در سال 1982 وارد خدمت شد در حالی که سامانه ژاپنی در سال 1987 وارد خدمت شد یعنی تانگوسکا فقط 5 سال قدیمیتر . این به نظر شما خیلیه؟؟!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از تاپیک جالب مطرح کردن این تجهیزات برای اعضا خیلی مفید و آموزندست چون همه یه تصور دیگه از نیروهای نظامیه ژاپن دارن به خصوص تو زمینه پدافند هوایی.
با عرض پوزش باید بگم در کل این سامان مفت نمیرزه البته در مقایسه با سیستم های پدافندیه متحرک دیگه دنیا یا حتی در مقایسه با سیستم های خود ژاپن مثل TYPE-81 و TYPE-93 .
خوراکش فقط یه دونه هلفایره . تازه بهش حال دادم گفتم هلفایر وگرنه این سیستم اصلا مال این حرفا نیست.اگر باهاش برن تو جنگهای شهری به اهداف زمینی مثل سنگر و خاکریز و ساختمون شلیک کنن خیلی بهتر جواب میگیرن.در اون صورت هم که یه دونه جاولین میخواد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ممنون از تاپیک جالب مطرح کردن این تجهیزات برای اعضا خیلی مفید و آموزندست چون همه یه تصور دیگه از نیروهای نظامیه ژاپن دارن به خصوص تو زمینه پدافند هوایی.
با عرض پوزش باید بگم در کل این سامان مفت نمیرزه البته در مقایسه با سیستم های پدافندیه متحرک دیگه دنیا یا حتی در مقایسه با سیستم های خود ژاپن مثل TYPE-81 و TYPE-93 .
خوراکش فقط یه دونه هلفایره . تازه بهش حال دادم گفتم هلفایر وگرنه این سیستم اصلا مال این حرفا نیست.اگر باهاش برن تو جنگهای شهری به اهداف زمینی مثل سنگر و خاکریز و ساختمون شلیک کنن خیلی بهتر جواب میگیرن.در اون صورت هم که یه دونه جاولین میخواد.[/quote]
میشه بیشتری توضیح بدین چرا مفت نمیارزه؟
اون که با هلفایر نابود میشه و با جاولین که در مورد تمام سیستم های دفاع هوایی دیگه هم در کلاس این سیستم صادق هستند( سیستم های دفاع نقطه ای مانند tor-m1 رو در این رده در نظر نمیگیریم)
این نوع سیستم ها دارای مزیت ارزان بودن و غیر قابل فریب توسط سیستم های فلیر هستند. و در صورت استفاده از یک رادار کنترل آتش به روز و پیشرفته به خوبی میتونن برای حمایت از نیروهای زمینی در برابر بالگردها مفید باشند.
البته قابلیت درگیر شدن با اهداف محدود در مقایسه با سیستم های موشکی نقطه ضعف این سیستم ها هست. که ارزان تر بودن و به کارگیری تعداد بیشتر از اون میتونه این نقطه ضعف رو بپوشونه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنظر من قدرت اتش تونگوسکا ام 1 بیشتر از گپارد و این مدل ژاپنیه نرخ اتش هر توپش بین 1950 تا 2500 گلوله در دقیقست ضمن اینکه توی ترکیبش موشک 9M311-M1 هم جا داده که از نوع موشکهای سیستم کاشتان دریایی هست که مخوفترش میکنه

اگر اشتباه گفتم برادر سینا استاد گوبلز بزرگ تصحیح بفرمایند ! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این نمونه سامانه پدافندی نقشه بسیار کلیدی رو در پیشروی نیرو ها در جبهه های جنگ بازی می کنه . جلوگیری از حمله بالگرد های تهاجمی و جنگنده هایی که به منظور هدف قرار دادن نیرو ها در ارتفاع پست حرکت می کنند . حتی در جنگ لیبی هم همین چند وقت پیش انگلستان بالگرد های آپاچی خود رو برای مقابله با تانک ها و نیرو های نظامی قذافی فرستاد .

البته من پنتسیر 1 رو ترجیح می دهد . که هم دارای توپ ضد هوایی و هم دارای موشک حداکثر با برد 20 کیلومتر هست که البته قدرت آتشش 1400 هست. کانادا هم چند سال پیش قصد چنین سامانه ای رو داشت اما بعد برنامه کنسل شد .

[img]http://cfile201.uf.daum.net/image/1939E2504ED4E3A631FAC2[/img]
[img]http://cfile215.uf.daum.net/image/194ACD504ED4E3A717BC26[/img]
[img]http://cfile208.uf.daum.net/image/1646B4504ED4E3A81E6674[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بنظر من قدرت اتش تونگوسکا ام 1 بیشتر از گپارد و این مدل ژاپنیه نرخ اتش هر توپش بین 1950 تا 2500 گلوله در دقیقست ضمن اینکه توی ترکیبش موشک 9M311-M1 هم جا داده که از نوع موشکهای سیستم کاشتان دریایی هست که مخوفترش میکنه

اگر اشتباه گفتم برادر سینا استاد گوبلز بزرگ تصحیح بفرمایند ![/quote]

فرمايشات شما درسته

اما اخوي ميخواي بچه ها رو از خنده بكشي؟(استاد گوبلز بزرگ!!!) :mrgreen:

چند تن هندوانه بر زير بغل بنده گذاشتين!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]بنظر من قدرت اتش تونگوسکا ام 1 بیشتر از گپارد و این مدل ژاپنیه نرخ اتش هر توپش بین 1950 تا 2500 گلوله در دقیقست ضمن اینکه توی ترکیبش موشک 9M311-M1 هم جا داده که از نوع موشکهای سیستم کاشتان دریایی هست که مخوفترش میکنه

اگر اشتباه گفتم برادر سینا استاد گوبلز بزرگ تصحیح بفرمایند ![/quote]

فرمايشات شما درسته

اما اخوي ميخواي بچه ها رو از خنده بكشي؟(استاد گوبلز بزرگ!!!) :mrgreen:

چند تن هندوانه بر زير بغل بنده گذاشتين![/quote]

این چه حرفیه داداش شما داری به قدرت هوش بچه ها شک میکنی ؟ بچه ها تفاوتهارو خوب تشخیص میدن ! کم لطفی نفرمایید ! :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم با battle master موافقم.....تابحال چیزای خیلی خوب ومفیدی از جناب [size=18][color=blue]استاد گوبلز [/color][/size]یاد گرفتم

واقعا لقب استادی برازنده ایشون هست!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از همه دوستان

تنها برتری سامانه ژاپنی نسبت به سامانه تونگوسکا استفاده از توپ 35 میلیمتری اورلیکن با دقت و سرعت دهانه بالاتر نسبت به توپ 30 میلیمتری 2a38 است که البته آن هم در برابر ریتم آتش بسیار سنگین تونگوسکا کاملا گم می شود. البته توجه داشته باشید که این به معنای ناکارآمد بودن سیستم اسپاگ ژاپنی نیست. بلکه در مقایسه با نمونه روسی ، نمونه روسی دارای کارآیی بهتری است.

در رابطه با کارآمد بودن و یا به درد نخور بودن این سیستم ها نیز قبلا بحث هایی صورت گرفته است.

به تاپیک زیر رجوع کنید.

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=17492&start=30

باز هم از دوستان تشکر می کنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.