EBRAHIM

موشك هاي هوا به هواي موجود در نیروی هوایی ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

حمید جان محدویت هایی برای استفاده از سیستمهای روسی وجود داره که مهمترین اونها خود روسها هستن که اون چیزی مورد دلخواه ما رو نمی دن از طرفی اطلاعات این موشکها لو رفته و خود روسها در حال طراحی موشکی جدید برای سوخو35 و میگ31هستن این یعنی دیگه به اینها علاقه چندانی ندارن چون لو رفتن مثل اف117امریکا که بازنشسته داره می شه.حالا که ما داریم به این مهم ها دست پیدا می کنیم ول کنیم بریم دوباره وابسته بشیم،مثل میگ29که قطعات ساده رو هم به ما ندن.استفاده از آر77و موشک آر27 البته مدلهای جدید با برد حدود130کیلومتر که فقط مخصوص خودشون تولید می شه گویای اینه که دوران اینها تموم شده البته آر172هنوز لو نرفته هرچند تولید انبوه نشد اما لو نرفته و از هند میتونیم بگیریم مخصوصا اینکه سیاست هند در رویکرد با امریکا مستقل هست که اگه بفروشن این می شه یه چیزی.اما در مورد رادارها باید نسل جدید زاسلون رو بگیریم که برد کشفحداقل300و حداقل برد قفل روی 150کیلومتر رو به راحتی داشته باشه وگرنه باز هم توفیقی نداره و هزینه اضافی داره.و البته مدنظر باشه که رادار رو کامل و با تمام سیستمهای جانبی اون بفروشن یا اینکه دان گرید نکنن وگرنه بازهم به درد نمی خوره.زمانی حرف های مبنی بر نصب آر 172توسط اکراینی ها بود که نمی دونم درسته یا غلط اما نظر خودم همین موشک هست چون هم توانایی زیادی داره و از همه مهمتر توانایی ضد ماهواره رو هم داره البته اگه کمی تغییر در اون انجام بشه.موفق باشید

یه دفعه بگید فناوری همه چی لو رفته دیگه!
واقعا حرفهای میزنید که ...
آر172 رو کی به هند فروختن؟! icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شفق جان عكسي چيزي از اين موشك جديد داري؟ اسمش چيه؟ پروژه ي مخفيه؟ نكنه قراره اين موشك براي جنگنده هي رادار گريزمون بسازن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب اینم عکسی از این موشک:
تصویر

خوب اگه بر طبق گفته شما فرض كنیم كه این فونیكس نیست و یك موشك با طراحی جدید هست چه تغییراتی داره؟

1-نمی دونم به خاطر زاویه عكس هست و یا واقعا" طولش بیشتر از فونیكس هست!؟

2-با توجه به اینكه میفرمایین سرعت 3.5 ماخ هست احتمالا" از همون موتور سوخت جامدی كه در بهینه سازی هاوك استفاده شده در مورد این موشك بهره گرفتیم

3-شباهت ظاهری زیاد این موشك نشون میده كه طرح كلی فونیكس رو دست نزدیم و فقط سعی كردیم احتمالا" طولش رو زیاد كنیم كه اگه بردش رو 70 كیلومتر اعلام كرده باشین نتیجه بالا عاید میشه یعنی موتور سوخت جامدش با هاوك یكسان هست كه گویا موتور بهینه ای هم نیست!؟
چون فونیكس با موتور سوخت جامد اختصاصی خودش 160 كیلومتر میره

4-قطعا" بیشترین تغییرات در اویونیك پروازی بوده. این قسمت مشكل اصلی دوران جنگ بود و مشكل كمرشكن !!!
احتمالا" سعی شده با كمك الگوبرداری از سیستم هدایت هاوك و ارتقای اون و اضافه كردن قابلیتهایی یك سیستم بهتر برای این موشك فراهم بشه

5-فونیكس برای مسافتهای طولانی میره در ارتفاع بالا و بعد در نزدیكی هدف شیرجه میره كه این كار باعث میشه مسافت واقعی بیشتری رو طی كنه در حالیكه احتمالا" اسكای هاوك و این موشك فاقد این قابلیت هستن و به همین دلیل بردشون خیی كمتره

امیدوارم كلا" سركار نباشیم icon_cheesygrin icon_cheesygrin icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شفق جان اين عكس خيلي شبيه فونيكس حتي وقتي خواستم سيوش كنم نوشته بود فونيكس البته ما كه اميدواريم يه موشك جديد باشد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزيزان به كدامين سو مي رويد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اين عكس متعلق به موشك ؛استاندارد اس ام-1؛ نيروي دريايي است.كه يك موشك زمين به هواست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقای 65nohed، دوست من ، این حقیر چیزهای زیادی رو در ....... دیدم.اگر می بینی مطلبی رو گفتم از روی هوا نبوده.ایرانیها در بعد موشک سازی به جاهایی رسیدن که چینی ها نه تنها غبطه میخورن بلکه حسادت هم میکنن چون اونها با کمک اسرائیل موشک هوابه هوا ساختن و ما بومی یا اینکه کمک بسیار کمی در قیاس با وسعت پروژه از دیگر کشورها دریافت کردیم از دوست خوبم شفق هم ممنون به خاطر این اطلاعات مفید و بسیار خوب که باعث میشه جو تاپیک منحرف نشه.متاسفانه اولین آزمایش فاطر بسیار ناامید کننده بود اما بدون هیچ کمکی الان داره تولید و در پرنده ها لود می شه(این رو هم بدونید توانایی اون از مدل امریکایی به مراتب بهتر و در الکترونیک به اندازه چشمگیری پیشرفته تر شده) من نمی دونم از کجا برخی دوستان میان و به آقای تام کوپر استناد می کنن و می گن ایران به خاطر کمبود موشک،آر73 و آر27روی فانتوم و تایگر و تامکت نصب می کنه(زمانی این حرف ها بود اما به روی کاغذ هم نرفت چه برسه به عمل هر چند شایعاتی به خاطر حضور مستشاران اکراینی و بلاروس و روس در اصفهان به وجود اومده که هنوز من دلیلی منطقی مبنی بر دخالت مستقیم اونها د رارتقاء پرنده های امریکایی ما ندیدم و فرد مورد اعتمادی هم این رو نگفته شاید کمکهای جزئی گرفتیم من منکر این نیستم اما ایران هیچ گاه حتی تایگرها رو که از رده خارج هستن رو هم به روسها نخواهد داد چه برسه به اینکه بخواد پرنده استراتژیکی مثل تامکت رو به اونا بسپاره) اینها اصلا منطقی نیست اگر کمبود موشک داریم چرا فانتومها استاندارد لود می شن و همچنین بقیه پرنده های امریکایی،مثلا چرا تا به حال کسی نگفته ایران با اتکا به دانش داخلی و کمک جزئی از کشورهای دوست داره نوعی بومی از اسپارو رو می سازه آیا کشوری که توانایی ساخت سیستم هاوک رو داره ایا نمی تونه اسپارو بسازه و هزینه هنگفتی برای خرید موشک نکنه؟، پس فاطر روی تامکت چی میخواد و خیلی چیزهای دیگه که از گفتن معذورم. در ضمن سعید جان این مطلب رو در مورد آر172 که به هند داده شده البته نوع ضعیف شده اون رو از یه آدم معمولی نشنیدم از کسی که در کوران خیلی قضایا هست بهم گفت و اولش باور نکردم اما به خاطر جو اعتماد که بین این حقیر اون عزیز بوده و هست و انشالله خواهد بود ایشون دلایل محکم و مستندی رو آوردن که دیگه هیچ جای شکی برام نمونده.حالا اگه چیزی در محافل خبری عنوان نشده دیگه از من خرده نگیرید.سعید این مطلب رو بدون اجازه شما گفتم چون مربوط به ایرن نبود.ولی در این مورد و لو رفتن اطلاعات آر33وآر37 و برخی رادارهای شرقی شک ندارم چون باز هم دلایل محکمی برام ارائه شد.شاید باید اول بهت پی ام میدادم بعد عنوان میکردم که به نوعی شما معترض نشی و خدای نکرده برای من هم سوء تفاهمی پیش نیاد.موفق باشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزيزان به كدامين سو مي رويد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اين عكس متعلق به موشك ؛استاندارد اس ام-1؛ نيروي دريايي است.كه يك موشك زمين به هواست.

نمیدونم چی بگم؟! همون موقع كه ایشون گفت اسمش اس ام وان و اس ام تو هست شك كردم
ولی هاوك هم زمین به هوا بود یك زمانی!!!
شاید روی موشك سطح به هوای استاندارد هم كار كردن!!! و تبدیلش كردن به هوا به هوا...

یك مطلبی در مجله صنایع هوایی آبان سال 85 بود كه موشك هاوك در دوران جنگ یك سوخوی 24 رو در حین حمله به تهران نابود كرده
در این مورد اگه اینقدر موفق بودیم پس چرا روی استاندارد كار نكنیم و اون رو هم هوا به هوا كنیم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کامران جان ناراحت نشی ولی اطلاعات شما دست چندم و اکثرا اشتباه است! به هر حال ... بیخیال.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا ما که کانفیوز شدیم رفت!!!!! 4 نفر می گن .... 4 نفر هم می گن ....!! :mrgreen: ولی مطمئنم که خیلی بیشتر از اون چیزایی که اعلام شده داریم.اخه موشکی که مثلا بردش 160 کیلومتره و رادارمون می تونه رو 100 کیلومتر قفل کنه به چه درد جز پول حروم کردن می خوره؟؟ ممنون ملت می بینم که همه یه پا سرهنگ نیرو هوایی تشریف دارن!! icon_cheesygrin icon_cheesygrin icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقا ما که کانفیوز شدیم رفت!!!!! 4 نفر می گن .... 4 نفر هم می گن ....!! :x ولی مطمئنم که خیلی بیشتر از اون چیزایی که اعلام شده داریم.اخه موشکی که مثلا بردش 160 کیلومتره و رادارمون می تونه رو 100 کیلومتر قفل کنه به چه درد جز پول حروم کردن می خوره؟؟

ممنون ملت می بینم که همه یه پا سرهنگ نیرو هوایی تشریف دارن!! :x icon_cheesygrin :oops:

دوست من مشكل میدوننین كجاست؟
شما فرض كن در فاصله 100 كیلومتری موشك رو قفل و شلیك میكنی
ازكجا معلوم در طی مدتی كه موشك داره به سمت هدف میره مانوری صورت نگیره
معمولا" برد موشك در حدود 30 بهتره بالاتر از برد رادار كنترل آتش باشه كه فكر مانورهای هدف رو كرده باشیم
خیلی ضد حاله كه موشك با یك مانور در یك كیلومتری هدف سوختش تموم بشه icon_cheesygrin icon_cheesygrin :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نکنه استفاده کردیم!!

خیلی ضد حاله كه موشك با یك مانور در یك كیلومتری هدف سوختش تموم بشه icon_cheesygrin icon_cheesygrin icon_cheesygrin

اره خدایی خیلی ضد حاله ولی اگر کیت انفجار داشته باشه تا یختش تموم بشه می ترکه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید جان میخوای با عکس و آدرس و محل و تعداد این تاپیک رو که هیچ سایت رو به هم بریزم ؟میخوای؟من دارم به مقدار جزئی از اطلاعات محل کار و به مقدار زیاد از سایتها کمک میگیرم تا مشکلی برای خودم بقیه پیش نیاد. اطلاعات قدیمی هست درسته اگه جدید بگم میگی چرا می گی و اگه قدیمی بگم بازم اعتراض میکنی .تکلیف رو روشن کن یا اینکه در همین صفحه بگو نظر نده من ناراحت نمی شم.ولی این روش مربوط می شه به ادم های کم سن وسال که دوپهلو رفتار می کنن نه شما که مدیر یه سایت هستید. من همینجا میگم که نمی دونستم موشک استاندارد روی تامکت نصب شده اما می دونم موشکی که به جای فونیکس جانشین شده تواناییهای مدل سی رو داره اما هنوز کمی کار داره و تست ها هم انجام شده برد بالایی هم داره. و مطمئنم استاندارد هم مقطعی استفاده می شه مثل هاوک که فعلا در خدمت می مونه تا ورود موشکهای میان برد ساخت داخل یا غیره. اون چیزهایی که در اصفهان و شیراز دیدم اگه تو هم می دیدی دیگه این وصله ها رو نمی چسبوندی مهندس سعید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سایت فیل*تر نشه شانس میاریم....اقا شما تو پی ام با عکس و... توضیح بده تا من بشم شاهدت باشه؟؟دیگه شک و تردید ها هم رفع می شه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با وجود شلیک موشک زمین به زمین سجیل پس عاقبت این یکی موشک سجیل چی میشه یعنی با بکار بردن اون اسم نشان از منتفی شدن و از برنامه خارج شدن این موشک هوا به هوا میره . نمیشد اسم دیگه ای روی این موشک یا اون یکی بزارن دوستن اگر بررسی کنند بدک نیست. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.