M-ATF

تصاویر دیدنی اسکورت سوخو-27 و IL-76 روسی توسط F-14 و F-4 ایرانی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]یه زمانی ویکتور پوگاچف معروف، داشت از مسیر کشورمون برای رسیدن به یک نمایشگاه هوایی رد میشد ( اوایل دهه 70 شمسی) که وظیفه اسکورت اونها به 2 عدد از فانتومهای نیروی هوایی سپرده میشه، خلبان یکی از فانتومها کسی نبود جز [b]بهروز نقدی بیک![/b] این اقا بهروز از اون یگانه های روزگار هست، کسی هست که برای اولین بار در ایران میراژ اف 1 رو بدون دوره دیدن و حتی داشتن تکنیکال اپریشن هواپیما، از زمین بلند کرد و پرواز داد! و البته ایشون خیلی شاهکارهای دیگه ( چه در زمان جنگ و چه بعد از اون) دارن که باید براش یه تاپیک بزنیم! بگذریم . . . آقا ویکتور قصه ما در حین عبور به سرش می زنه که ای بابا خشک و خالی که نمیشه! بذار یه مانوری چیزی اجرا کنیم و هم خودمون یه حالی ببریم و هم یه حالی به این اسکورتهای همراهمون( فانتومها) بدیم! القصه، ویکتور خان شروع می کنن و الحق و الانصاف، چند مانور زیبا و بدون نقص رو به اجرا می ذارن، بهروز خان خون توی رگهاش به جوش میاد و به همبالش میگه: فلانی حالا ببین چه کار می کنم! از اونجایی که گویا ارتفاع پرواز حدود 40000 پا بوده و در این ارتفاع اف 4 از نظر کنترل پذیری با یه 747 خیلی تفاوتی نداره ( و اون پوگاچف ناقلا هم از این قضیه به خوبی مطلع بوده و اصلا فکرشو نمی کرده که درصدی ایرانی ها بخوان بهش جواب بدن) همبال بهروز خان به ایشون می فرمایند که بهروز می خوای چیکار کنی؟! نکنه کاری بکنی و از این حرفها که یهو نمایش شروع میشه و بهروز خان چند مانور بی نقص رو با اون هواپیمای سنگین و مانور ناپذیر(!) به اجرا می ذارن و در آخر کار و به عنوان حسن ختام هواپیماشون رو روی هواپیمای پوگاچف به حالت معکوس و با فاصله ای نزدیک در میارن و مدتی رو به همین منوال پرواز می کنن! و لابد از اون بالا یه چشم غره ای هم به ویکتور بیچاره میرن! پوگاچف بیچاره هم که حسابی هم ترسیده بوده و هم در دلش شجاعت و مهارت این خلبان ایرانی رو تحسین می کرده، چشم از بهروز خان بر نمی داشته! خلاصه با داد و بیداد و عز و التماس همراهشون، بالا خره بهروز خان به حال گیری شون خاتمه میدن و در آخر هم همه چی به خوبی ختم به خیر میشه!

از قضیه بالا جناب محمد تذرو رو، عکسهای خوبی تهیه کردند که ان شا الله در صورت صلاحدید روابط عمومی و بچه های حفانهاجا این عکسها منتشر بشن و همه مون بهره ببریم.[/quote]
چه جالب
انشالله که موافقت کنن :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]آقا با اجازتون من شیفته این عکس شدمو زدمش توی امضام :evil: .
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/web%7E14.jpg]http://gallery.military.ir/albums/userpics/web%7E14.jpg[/url][/quote]

حجمش رو کمتر کن ..[/quote]
بله حق با شماست یه مقدار حجمش زیاد بود الان شد 54 کیلوبایت.
ای کاش میشد این Su 27 را مجبورشون کرد بشینن تا سریع مهندسی معکوسشون کنیم؟ :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
تو عکس 5 با بزرگ نمایی 400% به نظرم زیر تامکت عقبی 2 تا فونیکس هست.آیا دوستان تایید می کنن؟ :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم رب شهدا

دوستان صاحب نظر الان فانتومها به چه موشکهای هوا به هوایی مجهز میشن برای عملیات؟
یعنی به غیر از اسپاروها

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خلبان با چی این عکسارو گرفته؟[/quote]
با دوربين NIKON D70 و Sony DSC-W35

كاش به هر خلبان ايراني هم يدونه از اين دوربينها مي دادن . عكس هاي فوق العاده اي هستند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]خلبان با چی این عکسارو گرفته؟[/quote]
با دوربين NIKON D70 و Sony DSC-W35

كاش به هر خلبان ايراني هم يدونه از اين دوربينها مي دادن . عكس هاي فوق العاده اي هستند[/quote]
عجب دوربین هایی داشتند !
پس قضیه مال یکی دو سال پیش هست !
مگه اینکه از روسها تصویر جدید جنگنده و از این دست تصاویر ببینیم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ربطی به تاپیک نداره ولی از دوستان ماجرای این اف -14 رو اطلاع داره:

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Emergency-landing.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پس قضیه مال یکی دو سال پیش هست ![/quote]
نمايشگاه هوايي بحرين همين چند روز پيش بود . اين عكس ها هم 24/01/2012 گرفته شده يعني 6 روز پيش .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]پس قضیه مال یکی دو سال پیش هست ![/quote]
نمايشگاه هوايي بحرين همين چند روز پيش بود . اين عكس ها هم 24/01/2012 گرفته شده يعني 6 روز پيش .[/quote]

من یکیش رو چک کردم ، تاریخش مربوط به 29/01/2012 بود.
شاید برخی مربوط به رفت بوده برخی مربوط به برگشت.

----
ویرایش: فکر می کنم اشتباه کردم و 29 ام مربوط به ویرایش تصاویر بوده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا قضیه مال چند سال پیشه...
تو قسمت نیروی هوایی هم تاپیکش (البته بدون عکس ) هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله 29 تاريخ ويرايش تصاوير بود . فقط من ساعت ها را كه چك كردم عكس ها از ساعت 11:40 تا 12:46 دقيقه و همگي در تاريخ 24/01/2012 گرفته شدن ، فكر كنم همه اين عكس ها در مسير بازگشت گرفته شده باشند .(از F-4 و F-14 باهم براي اسكورت استفاده شده)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ربطی به تاپیک نداره ولی از دوستان ماجرای این اف -14 رو اطلاع داره: [/quote]

این عکسی را که گذاشتی
باید به خلبانش یک مدال افتخار داد که یک جنگده با اهمیت را زنده نگه داشت
( البته قبلا برای بازگرداندن جنگنده دارای نقص فنی و انصراف از یک ماموریت جنگی به پایگاه درجه افتخاری دادن)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
بابا قضیه مال چند سال پیشه.
تو قسمت نیروی هوایی هم تاپیکش (البته بدون عکس ) هست .[/quote]
هفته پيش يك نمايشگاه هوايي در بحرين بود كه اتفاقا اخبار هم نشان داد . شيعيان بحرين هم براي اينكه نمايش را تحت تاثير قرار بدهند كلي لاستيك آتش زدند تا آسمان تيره بشود و اعتراضشان تا خود محل نمايش بره.

خود عكس ها هم تاريخ 6 روز پيش را نشان مي دهد .

---------------------
[quote]این عکسی را که گذاشتی
باید به خلبانش یک مدال افتخار داد که یک جنگده با اهمیت را زنده نگه داشت[/quote]
همه خلبانان ما شجاع هستند ، من مطمئن هستم آن هواپيماي اف 14 هم كه جديدا سقوط كرده فقط به اين دليل خلبانانش فرصت اجكت پيدا نكردن كه تا لحظات آخر مي خواستند پرنده را به سلامت روي زمين بنشانند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز ممنون ولی اگه بتونی با کیفیت بهتر پیدا کنی عالی میشه فکر نکنم کیفیت اصلیش باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رفقا کلی حرف زدید ولی چند تا نکته اصلی رو خیلی بهش اشاره نکردید؟
1. هواپیمایی که مسلح نیست اسکورتش چه لزومی داره؟ مگر اینکه ایران بخواد یک جورایی با کلاس بازی در بیاره
2. وقت به هواپیما اجازه عبور داده میشه باید از دالان هوایی رد بشه؛ سر رو که نمی تونه بندازه پایین هر جا خواست بره
3. رادار و پدافند واسه همین وقتاست دیگه دیگه
4. اسکورت کردن اون هواپیماها با اف 4 خوب خیلی ضایع است. مایع کسر شان ایرانه
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.