demolotion

زير در يايي پرتاب كننده ي موشك بالستيك

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

زير دريايي هاي پرتاب كننده موشك بالستيك(SLBM) اولين تست موفق اين نوع از موشك ها در جنگ جهاني دوم و توسط نيروي دريايي المان (زير دريايي U-boats) انجام گرفت.اين زير دريايي دو سكوي پرتاب داشت.در اين مدل و ديگر موشك هاي بالستيك شليك شونده از زير دريايي(SLBM),نياز به حضور زير دريايي در سطح اب بود.اما بعد از جنگ جهاني دوم سيستم هاي پرتاب به سرعت پيشرفت كرده و براي پرتاب موشك از زير اب تطبيق داده شدند.در سپتامبر سال 1955 اتحاد جماهير شوروي اولين كشوري بود كه موشك بالستيك را از زير دريايي پرتاب كرد. موشك هاي بالستيك مورد استفاده در زير دريايي ها اهميت استراتژيك خيلي زيادي بعد از شروع جنگ سرد براي كشورهاي روسيه و امريكا داشتند,زيرا امكان از بين بردن سيلو ها و حتي سكوهاي پرتاب موشك وجود دارد.امازير دريايي ها ميتوانند نقش تعيين كننده اي در يك مناقشه و حتي يك جنگ داشته باشند چون يك زير دريايي مكان مشخصي ندارد و شناسايي ان نيز به سختي امكان پذير است.زير دريايي ميتواند خود را به نزديك ترين نقطه به دشمن برساند و اقدام به شليك موشك كند.امروزه زير دريايي ها با استفاده از راكتورهاي هسته اي توان حركتي وسيعي دارند و ميتوانند مدت هاي زيادي را در زير اب بمانند. كشورهاي دارنده موشك هاي بالستيك شليك شونده از زير دريايي (SLBM): فرانسه: ● M45 SLBM ● M51 SLBM ● M4 SLBM امريكا و انگليس: ● Polaris missile ● Poseidon missile ● Trident missile شوروي سابق(روسيه فعلي): ● SS-N-4 ● SS-N-5 ● SS-N-6 ● SS-N-8 ● SS-N-17 ● SS-N-18 ● R-39 missile ● SS-N-23 ● SS-NX-30 چين: ● JL-1 و JL-2 (در دست طراحي) هند: ● Sagarika (دردست طراحي) زير دريايي هاي مخصوص موشك هاي بالستيك (SSBNs) : ● Benjamin Franklin class submarine امريكا ● Triomphant class submarine فرانسه ●Ohio class submarine امريكا ● Resolution class submarine انگلستان ● Vanguard class submarine انگلستان ● List of NATO reporting names for ballistic missile submarines روسيه ● Xia class submarine چين http://www.moshaki-nezami.blogfa.com

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب بود ولی اگه ایران هم 3 تا زیردریایی پرتاب کننده موشک داشت بازدارندگی ایران خیلی بالا می رفت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشک عاشورا قابلیت پرتاب از زیر دریایی رو داشت! فکر می کنم بچه ها زیردریایی های کلاس کیلو رو دستکاری کرده باشند تا چنین قابلیتی رو بدست بیاره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با دستکاری که نميشه روش موشک بالستيک سوار کرد :lol: اين زيردريايی ها طراحی مخصوص داره و تقريبا 2 برابر سايز زيردريايی های معمولی است حداقل بايد 100 متر طول داشته باشه . الکی نيستش که :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با دستکاری که نميشه روش موشک بالستيک سوار کرد :lol: اين زيردريايی ها طراحی مخصوص داره
و تقريبا 2 برابر سايز زيردريايی های معمولی است حداقل بايد 100 متر طول داشته باشه .
الکی نيستش که icon_cheesygrin

عزیز من!! یک حرفی رو می زنی ها! پس موشک عاشورا رو با چی از زیر دریایی پرتاب کردند؟! وقتی با دست کاری می شه برد یک موشک رو از 2200 کیلومتر به بیش از 4 هزار کیلومتر رسوند اضافه کردن لانچر برای پرتاب موشک به زیر دریایی کار زیادی نداره! درضمن من شما رو دعوت به جمع آوری اطلاعات در مورد زیر دریایی کیلو در ویکی می کنم! :lol: طول زیر دریایی کلاس کیلو 74 متره و می شه برای پرتاب موشک های بالستیک ازش استفاده کرد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من شبیه زیردریایی کلاس گلف میاد! همینطور کلاس هتل! کلاس یانکی! مطمئنا کلاس تیفون نیست! ولی کلاس دلتا 3 هم ممکنه باشه! مطمئنا K-19 هم نیست چون مال زمان رضا شاهه! :lol: TK-208 هم مسلما نخواهد بود چون پیشرفته ترین زیر دریایی استراتژیکی است که روسیه داره! البته قراره کلاس بوری جالیگزینش بشه! فکر می کنم کلاس آکولا هم بتونه مد نظر قرار بگیره! کلاس زولو نخواهد بود چون اون هم به دوران رضاشاه برمی گرده! کلاس جولیت هم می شه مدنظر قرار گرفت! البته من شخصا فکر می کنم هرچی باشه یک زیر دریایی مهندسی معکوس شده بود که ممکنه در رزمایش نمایش داده بشه! و قابلیت پرتاب موشک های بالستیک رو هم داشته باشه! البته این زیردریایی هایی رو که من گفتم همه دارای قابلیت پرتاب موشک بالستیک رو داشتند! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببينم مگه ايران موشک بالستيک از زيردريايی شليک کرده ؟؟؟!! کی؟ کجا؟ مطمينيد زيردريايی بوده؟ اين زيردريايی ها رو که روسيه به ايران نفروخته و کلاس کيلو هم بر خلاف گفته شما اصلا نميتونه بالستيک شليک کنه خودمون هم که زيردريايی استراتژيک نساختيم هنوز

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تخیلات جالبی داری! :lol:

icon_cheesygrin بدور از شوخی به نظر من اون زیر دریایی مطمئنا یا کلاس گلف بوده یا هتل! وگرنه اینطور که شما می گید ما زیردریایی که موشک بالستیک پرتاب کنه نداریم! درضمن اینها تخیلات نبود! یک تحلیل خیلی کوتاه بود! ولی به نظر من اضافه کردن یک پرتابگر به کلاس کیلو امکان پذیره!

بله پرتاب کرده! عکسش توی هارد من بود! منبع می خواید؟! الان می زارم! یکی بعد از این پست؛ پست بده می خوام از اول پست بزنم! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=left]The Thaqeb, Persian for Saturn, is an Iranian naval missile. It is capable of being fired from both underwater and the surface, after which it flies towards its target. The new missile was first demonstrated in a publicly broadcast test that took place during a set of large-scale military exercises that Iran has been holding since August 19, 2006. The Iranian naval commander, Adm. Sajjad Kouchaki, said the Thaqeb could be fired from any vessel, not just submarines. He called it a "long-range" missile but did not specify how far it could fly.[/align] حالا می دونم جناب کوچکی گفته دور برد! موشک بالستیک هم یک نوع موشک دور برد که به سه بخش کوتاه برد - میان برد - دور برد تقیسم می شه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خسته نباشيد !اين کجاش ميگه ما اينو از زيردريايی شليک کرديم ؟ اين کوچکی چی گفته واسه خودش اين موشک دوربرد باشه بايد حداقل 5000 کيلومتر برد داشته باشه که اونجوری از شهاب بهتر ميشه که!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خسته نباشيد !اين کجاش ميگه ما اينو از زيردريايی شليک کرديم ؟

اين کوچکی چی گفته واسه خودش اين موشک دوربرد باشه بايد حداقل 5000 کيلومتر
برد داشته باشه که اونجوری از شهاب بهتر ميشه که!

اینجاش گفته!
[align=left]
It is capable of being fired from both underwater and the surface, after which it flies towards its target. [/align]
و باید بهتون بگم که با قایق از زیر آب شکیل نمی کنند! :lol: منهتی این خبر مربوط به ثاقب هست می گردم مال عاشورا رو هم پیدا کنم!
البته باید بگم این موشک هم قابلیت شلیک شدن از شناور و هم از زیر دریایی رو داره!
[align=left]
The Iranian naval commander, Adm. Sajjad Kouchaki, said the Thaqeb could be fired from any vessel, not just submarines.[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجبا :lol: بابا معنی اين جمله يعنی اينکه اين ميتونه از زيردريايی و قايق شليک بشه ولی نگفته که ما اين رو از زيردريايی يا حتی قايق شليک کرديم اين موشک اين قابليت رو داره ولی ما زيردريايی مخصوصش رو نداريم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من خودم عکس رو توی هارد داشتم! عزیز من! مگه می شه برای چیزی که نداشته باشیم وسیله بسازیم؟! :lol: icon_cheesygrin مرده شور ویستا رو ببرن که 200 گیگ از هارد من رو با خودش پروند! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بيا اومدی منبع بياری برامون :lol: خوب حتما اينو ساختيم تا از روی کشتی شليک بشه نه زيردريايی الان آلمان و هند زيردريايی پرتاب کننده موشک ندارند چه جوری ميشه ما داشته باشيم اين زيردريايی ها فقط در اختيار آمريکا روسيه انگليس فرانسه و چين هست که تازه ساخته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.