امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

گمون نکنم زیاد تولید بشه واصلا شاید پروژه مثل سوخو47 متوقف بشه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان يك نكته رو در قياسي كه بين پكفا و رپتور انجام ميدن در نظر بگيرند كه روسيه حاضر شده با كشورهاي ديگه در پروژه شريك بشه و همچنين اعلام كرده پكفا نمونه صادراتي هم داره. اين كه ((نمونه اي كه روسيه براي خودش استفاده ميكنه از صادراتيش قويتره و پول نداره ميخواد شريك پيدا كنه)) و اين حرفها رو قبول دارم. اما توجه بفرماييد كه امريكا حاضر نشد در اوج بحران اقتصادي حتي نمونه ضعيف شده اف-22 رو با قيمت خون پدرش اون هم به نزديكترين و مطمئن ترين متحدينش مثل اسرائيل و ژاپن بده. معنيش اينه كه امريكا حاضر نيست هيچ ريسكي رو در باره اين هواپيما و لورفتن تواناييهاش بپذيره. اما روسيه انگار چندان اهميتي به موضوع نميده.چرا؟ به نظر من نبايد چندان تكنولوژي پيشرفته اي غير از تغيير بردار رانش (كه ديگه كم كم داره قديمي ميشه) نسبت به هواپيماهاي رايج دنيا داشته باشه.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عالی بود کمی نظرم نسبت بهش تغییر کرد اما هنوزم میگم قابل قیاس با f22 نیست روسها حتی خیلی از تجهیزات الکترونیکش را هم از هند و به کمک اون می گیرن {به نقل از مجله جنگ افزار نمی دونم شاید هم همش را !}
ولی در کل حرف برای گفتن داره
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين هواپيما قيمتي حدود كمتر از نصف اف-22 داره كه اگه بتونه همين ويژگي را حفظ كنه دخل رپتور مياد چون رپتور گرامي به دليل گراني بيش ازحد فقط 187 فروند ازش توليد شد و كارخانه آن بسته شد حالا شما حساب كنيد اگر هند 214 فروند وعده داده را توليد كنه و خود روسيه هم حداقل 400 فروند ازش توليد كنه اونوقت آمريكاييها واقعا مشكل پيدا ميكنند چون اين هواپيما قطعا از اف-15 و يوروفايتر بهتر هست!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام
داشتم تو گوگل دنبال عکسهای سیستم ols-35 میگشتم که این عکسو پیدا کردم !چیزی که سوال برانگیزه اینه که موتورهای این هواپیما به وضوح مشخص هستن !
thumb_PAKFA00002.jpg

اینم عکسیه که cheka گذاشته بودن!
مسیر S شکل جریان هوای ورودی به موتور جنگنده T-50

jqdkbt6dldru9d7cv94p.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اين هواپيما قيمتي حدود كمتر از نصف اف-22 داره كه اگه بتونه همين ويژگي را حفظ كنه دخل رپتور مياد چون رپتور گرامي به دليل گراني بيش ازحد فقط 187 فروند ازش توليد شد و كارخانه آن بسته شد حالا شما حساب كنيد اگر هند 214 فروند وعده داده را توليد كنه و خود روسيه هم حداقل 400 فروند ازش توليد كنه اونوقت آمريكاييها واقعا مشكل پيدا ميكنند چون اين هواپيما قطعا از اف-15 و يوروفايتر بهتر هست!!!![/quote]
یه تحقیقی در مورد F35 هم بکنید، بد نیست! همچنین تعداد فروشش رو icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همگي دوستان خسته نباشيد؛تشكر از تاپيك خوبتون؛يه سوال داشتم اونم اينه كه تي 50 بهتره يا اف 35 ممنون ميشم اگه جواب بدين؛ياعلي

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه واقعا بخوایم منصفانه نگاه کنیم این پرنده از لحاظ تجهیزات الکترونیک نمیتونه در حد اف-35 باشه دلیلش هم اینه که روس ها حتی در زمان جنگ سرد که در حد امریکایی ها که نه ولی نصفشون سرمایه گذاری میکردن تجهیزات الکترونیکیشون خوب نبود بعد از اون هم به هر حال با امریکا فاصلشون بیشتر شده از منظر تکنولوژی رادار گریزی هم اف-35 بالاتره مانور پذیری هم که با توجه به قرائن تی -50 بهتره اما تو کیلیپ هایی که من دیدم اف-35 بهتر اومد به نظرم در مورد قینت تموم شده هنوز تی -50 قیمت نهاییش مشخص نشده با توجه به این جقیقت که اکثر پروژه های نظامی از قیمت تعیین شده تجاوز میکنن نمیشه قاطعانه گفت اما به احتمال زیاد از اف-35 ارزون تره که ابن تنها برتریش میتونه باشه اساسا این نوع مقایسه ایراد داره چون زمانی که اف-35 داره از خدمت خارج میشه یا حداقل امریکا نسل بعدی جنگنده هاش رو داره وارد خدمت میکنه تازه تی -50 وارد خدمت میشه ! ببینید من کی گفتم
اصولا چون ما نمیتونیم تجهیزات غربی رو بخریم دلیل بر کیفیت برتر تجهیزات بلوک شرق نمیشه
نقل قول از یکی از دوستان همین سایت کلا باید این کلامش رو طلا گرفت
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من از یه نظامی روس برتریهای T-50 رو نسبت به F-22 در یوتوب پرسیدم بهم اینا رو گفت! بدک ندیدم اینا رو در اختیار شما دوستان هم بزارم.
All T-50 weapons are inside too. It is completely stealth fighter. AND
T-50 1,5 times faster!

-2 tons lighter!

- 4300 km without refuel (F-22 only 2500 km )!

-T-50 takes off on 350 meter runway (F-22 need 915 meters)!

-T-50 much cheaper
:mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من از یه نظامی روس برتریهای T-50 رو نسبت به F-22 در یوتوب پرسیدم بهم اینا رو گفت! بدک ندیدم اینا رو در اختیار شما دوستان هم بزارم.
T-50 1,5 times faster!

-2 tons lighter!

-T-50 much cheaper
:mrgreen:[/quote]

همه اینها نشون برتریشه
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اين هواپيما قيمتي حدود كمتر از نصف اف-22 داره كه اگه بتونه همين ويژگي را حفظ كنه دخل رپتور مياد چون رپتور گرامي به دليل گراني بيش ازحد فقط 187 فروند ازش توليد شد و كارخانه آن بسته شد حالا شما حساب كنيد اگر هند 214 فروند وعده داده را توليد كنه و خود روسيه هم حداقل 400 فروند ازش توليد كنه اونوقت آمريكاييها واقعا مشكل پيدا ميكنند چون اين هواپيما قطعا از اف-15 و يوروفايتر بهتر هست!!!![/quote]
یه تحقیقی در مورد F35 هم بکنید، بد نیست! همچنین تعداد فروشش رو icon_wink[/quote]

تحقيق كردم و ميدونم 3000 فرونده اما پاكفا را با اف-35 مقايسه نكردم با اف-22 مقايسه كردم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تحقيق كردم و ميدونم 3000 فرونده اما پاكفا را با اف-35 مقايسه نكردم با اف-22 مقايسه كردم

بنده هم دقیقا منظورم این بود که آمریکایی ها F35 را جایگزین F15 و F16 خواهند کرد! بنابراین به مشکل بر نخواهند خورد!
[/quote]

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]من از یه نظامی روس برتریهای T-50 رو نسبت به F-22 در یوتوب پرسیدم بهم اینا رو گفت! بدک ندیدم اینا رو در اختیار شما دوستان هم بزارم.
T-50 1,5 times faster!

-2 tons lighter!

-T-50 much cheaper
icon_wink[/quote]

همه اینها نشون برتریشه[/quote] نه تنها جنگنده نسل 5 روسی بلکه جنگنده نسل 5 چینی هم برتریهای نسبت به نمونه امریکای داره
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من از یه نظامی روس برتریهای T-50 رو نسبت به F-22 در یوتوب پرسیدم بهم اینا رو گفت! بدک ندیدم اینا رو در اختیار شما دوستان هم بزارم.

T-50 1,5 times faster!

-2 tons lighter!

-T-50 much cheaper
icon_wink

همه اینها نشون برتریشه

نه تنها جنگنده نسل 5 روسی بلکه جنگنده نسل 5 چینی هم برتریهای نسبت به نمونه امریکای داره

نمونش سرعت راپتور 2100 کیلومتره در ساعته از جنگندو 2500 کلومتره از پاکفا 2600 کیلومتره برد عملیاتی راپتور 3330 کیلومتره از جنگندو و پاکفا 5500 کیلومتره البته برتریهای دیگه هم داره که بایید از روسی به فارسی ترجمه کنم به دلیل تنبلی این کارو نمیکونم البته اگر تا دوستداران نژاد انگلو ساکسن منو عصبانی نکونن icon_razz http://ru.wikipedia.org/wiki/ПАК_ФА
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم