najaf47

**تصاویر**نمایشگاه پایگاه دوم شکاری بمناسبت دهه مبارکه فجر90 با صاعقه مسلح به سایدویندر**

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

منم هستم بعني بركشتم
مرسي عالين نجف جان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]با تشکر از جناب نجف

[quote]بدنه این میگ 29 ها چقدر داغون و خسته به نظر میرسه
من از نزدیک هم دیدمشون واقعاً انگار اجزای بدنش داره از هم جدا میشه
[/quote]

جسارتا باید خدمت شما عرض کنم که معیار تشخیص خستگی سازه هواپیما اون چیزی نیست که شما تصور میکنید! در عکس ها فقط صفحات پوششی بدنه مشخص هستند نه سازه اصلی یا Airframe. خستگی سازه در بررسی سازه اصلی مشخص میشه و از ظاهر و صفحات پوششی بدنه قابل تشخیص نیست.[/quote]
سلام
منظورم از خستگی اون اصطلاح فنی خستگی سازه نبود؛ منظورم همون اصطلاح رایج خودمون بود
من تو دزفول دیدم حتی روی میگ 29 نوار چسب سه سانتی زده بودند
یک دره اوضاع خراب تر بشه احتمالاً بعضی قطعه ها رو با آب دهن بچسبونند :cry:
اینا عمرشون از اف 14 ها کمتره و خیلی داغون تر از ف 14 به نظر میاند[/quote]

سلام
معمولا هواپیماها رو به دو صورت نمایشی (با رنگ براق مثل رنگ اف 18 های بلو آنجلز) و عملیاتی (با رنگ مات مثل رنگ اف 4 و اف 14) رنگ می زنن و اگه به همین میگ 29 ها رنگ بهتری بزنن نظر شما عوض میشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان موشک سایدویندر به نام فاطر ۳ یا ۴ سالی میشه که عملیاتی شده ولی چرا تازه روی صاعقه نصب شده را نمیدونم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام
معمولا هواپیماها رو به دو صورت نمایشی (با رنگ براق مثل رنگ اف 18 های بلو آنجلز) و عملیاتی (با رنگ مات مثل رنگ اف 4 و اف 14) رنگ می زنن و اگه به همین میگ 29 ها رنگ بهتری بزنن نظر شما عوض میشه!
[/quote]
من تو دزفول دیدم حتی روی میگ 29 نوار چسب سه سانتی زده بودند
این دفعه که رفتم نمایشگاه هوایی دزفول براتون از نزدیک از بدنه این هواپیما عکس میگیرم تا ببینید چه فاجعه ای است
من خودم دیدم روی بخشی از بال چسب زده بودند
اصلاً بدنه این هواپیما رو با اف 4 یا اف 14 نمیشد مقایسه کرد
اف 4 ها واقعاً خوب و سرحال مونده بودند؛ انگار نه انگار که 40 ساله دارند خدمت می کنند
در ضمن تا اونجایی که من می دونم وقتی ایران این هواپیماهای دست دوم میگ 29 رو از روسیه خرید تقریباً عمر عملیاتی این هواپیما ها تموم شده بود
توی همین سایت مطالب زیادی در مورد همین موضوع هست
حالا باز سایر دوستانی که اطلاع دارند می تونند بیاند توضیح بدند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان تو مستند صراط گفت صاعقه جنگنده نسل پنجمه ..........مثل اینکه صدا و سیما توهم زده :cry: اگه کسی چیزی میدونه بگه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان تو مستند صراط گفت صاعقه جنگنده نسل پنجمه ..........مثل اینکه صدا و سیما توهم زده :cry: اگه کسی چیزی میدونه بگه[/quote]
آره منم شنیدم
کلی هم خندیدم
رنگش رو عوض کرده بودند
صاعقه ای که نشون داد آبی نبود؛ احتمالاً اونجوری شده نسل پنجم icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان تو مستند صراط گفت صاعقه جنگنده نسل پنجمه ..........مثل اینکه صدا و سیما توهم زده :cry: اگه کسی چیزی میدونه بگه[/quote]

برادر من دروغ که حناق نمی یاره عوام فریبی هم حدی داره اگر همه اون پول صرف ساخت یک موتور جت خوی می کردن هم افتخار بیشتری داشت هم به درد بخور تر بود

ائنوقت می گن چرا روز به روز از اعتبار صدا و سیما کم میشه همین حرف ها رو میزنن که حرف راستم که می گن آدم باور نمی کنه icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]دوستان تو مستند صراط گفت صاعقه جنگنده نسل پنجمه ..........مثل اینکه صدا و سیما توهم زده :cry: اگه کسی چیزی میدونه بگه[/quote]

برادر من دروغ که حناق نمی یاره عوام فریبی هم حدی داره اگر همه اون پول صرف ساخت یک موتور جت خوی می کردن هم افتخار بیشتری داشت هم به درد بخور تر بود

ائنوقت می گن چرا روز به روز از اعتبار صدا و سیما کم میشه همین حرف ها رو میزنن که حرف راستم که می گن آدم باور نمی کنه icon_cheesygrin[/quote]
نسلهای جنگنده های ما با نسلهای غربی فرق میکنه :cry: مثلا جنگنده نسل ۳ را رنگ میکنیم میشه نسل ۴ بعد بمبهای سقوط ازاد اضافه میکنیم میشه نسل ۵ راکت انداز میزاریم میشه نسل ۶ طبق گزارشات صدا و سیما اخر امسال نسل ۹ قراره بیاد icon_eek :rose: icon_razz ( بعد تو فرومهای خارجی ناراحت میشیم که به ما نوهین کردن وقتی خبرنگار فرق جنگنده نسل ۲ یا ۳ یا استیلث از هم تشخیص نمیتونه بده ) :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا اون خراب شده (صداوسیما)تلفن نداره زنگ بزنیم.........اگه همه بچهای میلیتاری هماهنگ کنیم زنگ بزنیم انتقاد کنیم بد نیستا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]دوستان تو مستند صراط گفت صاعقه جنگنده نسل پنجمه ..........مثل اینکه صدا و سیما توهم زده :cry: اگه کسی چیزی میدونه بگه[/quote]

ائنوقت می گن چرا روز به روز از اعتبار صدا و سیما کم میشه همین حرف ها رو میزنن که حرف راستم که می گن آدم باور نمی کنه icon_cheesygrin[/quote]

من فکر می کنم بحث عوام فریبی تعمدی یک نهاد نیست.
بحث بی مسئولیتی و کم خردی یک خبرنگار هست که حتی به خودش زحمت نمی ده راجع به چیزی که هیچ اطلاعات نداره و تازه می خواد در اون باره به 75 میلیون نفر ملت ( و شاید بیشتر) اطلاعات بده ، کمی مطالعه کنه.
و البته عدم توجه مسئولینی که همیشه همین آقا رو مامور تهیه گزارش های نظامی می کنند و هیچ نظارتی هم به گزارش های این آقا ندارند.

[quote]کسی عکس این صاعقه ی نسل 5 نداره؟
اخه من صراط رو ندیدم.[/quote]
جدی گرفتیدا.
صاعقه نسل پنج کجا بود، همون صاعقه با رنگ آبی آسمانی روشن رو نشون دادن. اولین نمونه صاعقه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه صاعقه نسل پنجه پس اف 22 نسل چنده سواستفاده از ناآگاهي مردم در بخش هاي ديگه تو صدا و سيما رو هم ميشه ديد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جدی گرفتیدا.
صاعقه نسل پنج کجا بود، همون صاعقه با رنگ آبی آسمانی روشن رو نشون دادن. اولین نمونه صاعقه.[/quote]

نه ، فقط می خواستم رنگامیزی شو ببینم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.