ALI

خودروی رزمی پیاده نظام بی ام پی-2(BMP-2)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به نام خدا

BMP 2M

1~281.jpg

این IFV جدیدترین IFV به روز شده ارتش روسیه است. BMP 2 از ابتدای تولید تاکنون به دفعات زیادی مورد بهینه سازی قرار گرفته است.

واقعیت امر این است که این خودرو از نظر طراحی طرح نسبتا کاملی دارد ، هرچند طرح این خودرو دارای معایبی نیز است ، اما با این حال

طراحی کلی آن برای نبردهای امروزی قابل قبول است. به همین خاطر ارتش روسیه دست به بهینه سازی مدلهای قدیمی این IFV زده و

با بهینه سازی هایی که بر روی آن انجام داده است ، آنرا برای نبردهای امروزی مهیا کرده است. جدیدترین پکیج به روز رسانی این IFV پکیج

ارتقای BMP 2M است که بیشتر با نام برژوک شناخته می شود. در این پکیج در هر سمت برجک یک لانچر دو تایی موشک ضد تانک کورنت نصب

شده است. هر یک از این لانچرها دو موشک را در خود جای می دهند و در مجموع چهار موشک کورنت بر روی این IFV حمل می شود. این موشکها

دارای هدایت لیزری هستند و برد نهایی آنها معادل 5500 متر است. یک نارنجک انداز خودکار 30 میلیمتری نیز در قسمت انتهایی برجک نیز نصب

شده است که توانایی شلیک خودکار نارنجک های 30 میلیمتری انفجاری از نوع PAG 30 را تا فاصله 1700 متری را دارا می باشد. این نارنجک انداز در اصل

برای مقابله با نفرات پیاده دشمن در فاصله دور و در پناه سنگرها به کار می رود. این نارنجک انداز با دو پکیج 45 تایی لود می شود. و در مجموع

90 نارنجک انفجاری را با خود حمل می کند. توپ 30 میلیمتری 2A42 نیز تعویض شده است و نمونه های جدیدتر 2A42M با عملکردی روانتر به جای

آن نصب شده است. این توپ با جعبه های 140 تایی لود می شود و در مجموع 420 گلوله در داخل خودرو حمل می شود. با آنکه این توپ از دو طرف

تغذیه می شود ( و یا اصطلاحا Dual Feed است ) اما مثل همه توپ های 30 میلیمتری روسی در سایر جنگ افزارها ، تنها از یک سمت تغذیه می شود

و تنها با گلوله های ضد زره AP و API و APT لود می شود. یک تیربار PK نیز به صورت موازی با توپ 30 میلیمتری نصب شده است. این تیربار نیز با

2000 گلوله بارگذاری می شود. استابلایزر خودرو نیز تعویض شده است و به جای استابلایزر قدیمی هیدرولیکی ، یک استابلایزر جدید با نیروی

پنوماتیک به جای آن نصب شده است که درجه لختی توپ را به نسبت مدلهای قبلی بسیار افزایش داده است. سایت دید در روز و شب برژوک (مشابه

سایت هدفگیری BMP 3 ) بر روی این خودرو نیز نصب شده است و قابلیت های رزم شبانه خودرو را به میزان زیادی افزایش داده است. دریچه هایی در

قسمت های حساس خودرو تعبیه شده است که نیروهای داخل خودرو می توانند از آنجا به طور مستقیم با بیرون درگیر شوند. موتور خودرو نیز کاملا

تعویض شده است و یک موتور با شتاب و گشتاور بالا با قدرت 400 اسب بخار به جای موتور قدیمی 300 اسبی نصب شده است. سیستم تعلیق خودرو

نیز به طور کامل با انواع جدیدتر سیستم های تعلیق پانارد تعویض شده است و قابلیت های آف رود خودرو را به میزان زیادی افزایش داده است. تعویض

و تقویت موتور و سیستم تعلیق خودرو باعث افزایش چشمگیر شتاب و سرعت و قدرت مانور این خودرو شده است. برخی منابع ادعا دارند که زره های

جدیدی نیز بر روی این نمونه نصب شده است. اما افزایش وزن در حدود 1700 کیلوگرم در این مدل نسبت به مدل پایه نشان می دهد که به احتمال 99 درصد

هیچ تغییری در زره آن ایجاد نشده است. چرا که در این صورت می بایست وزن خودرو حداقل 4 تن افزایش یابد. در حالیکه اینطور نیست و هیچ تغییری

بر روی زره این خودرو به وجود نیامده است.

این آپگرید در سال 2008 تکمیل شد و ارتش روسیه و هند برای دریافت این پکیج برای ارتقای BMP 2 های خود اعلام آمادگی کرده اند.

BMP 2M برژوک یک IFV چند منظوره با قدرت و حجم آتش بسیار بالا می باشد و می تواند به خوبی نیازهای یک ارتش مدرن را به یک IFV قدرتمند برآورده کند.

موشک های کورنت این خودرو قادرند با تانک های دشمن در فاصله بیش از 5 کیلومتری درگیر شوند. توپ 30 میلیمتری نیز قادر است تا فاصله 2000 متری

با زرهی های سبک دشمن و سایر استحکامات درگیر شود. نارنجک انداز خودکار نیز قادر است با پیاده های دشمن و همچنین با سنگرهای دشمن از

فاصله 1700 متری درگیر شود. در واقع ارتش روسیه با ارائه این آپگرید یک بار دیگر قدرت خود را در زمینه زرهی به رخ جهانیان کشانید. برژوک یک IFV کامل

و به معنای واقعی کلمه یک IFV است.

البته به این موضوع نیز می بایست اشاره کرد که این برژوک هنوز هم با رقیب اصلی خود (( برادلی )) فاصله نسبتا زیادی دارد و هنوز نسبت به آن از نظر

فناوری و تکنولوژی به کار رفته فاصله نسبتا زیادی دارد که انشاالله در ادامه تاپیک به برخی از نقاط ضعف آن در برابر برادلی اشاره خواهم کرد.

2~242.jpg 3~205.jpg

BMP 2M دارای یک سیستم سرمایش و گرمایش و تهویه و تصفیه هوا است.

در تصویر زیر شماره 1 مخزن صافی هوای سیستم را نشان می دهد و شماره دو نیز نارنجک انداز را نشان می دهد

4~176.jpg

BMP 2 در مدل اولیه و پایه

800px-BMP-2_military_parade_rehearsal~0.

موشک کورنت
800px-9M133_Kornet~0.JPG

نارنجک انداز خودکار AGS 30

664px-AGS-30_maks2009.jpg

به تصویر زیر دقت کنید
5~158.jpg

شماره یک سایت لیزری مسافت یاب لیزری و کیت مخصوص شلیک موشک کورنت را نشان می دهد

شماره دو نیز سایت دید فرمانده را نشان می دهد که مشابه سایت دید BMP 3 است.

همچنین با مقایسه قسمت جلوی این خودرو با مدل پایه به سادگی می توان دریافت که تغییر به خصوصی در زره این خودرو به وجود نیامده است. به فلش های قسمت جلوی خودرو توجه کنید و آنرا با مدل پایه مقایسه کنید.

این هم ویدئویی از قابلیت های این خودرو

لینک دانلود

آپلود ویدئو را جناب کلنل زحمت کشیده اند.

تهیه و تدوین : علی

استفاده از مقاله با ذکر نام سایت میلیتاری و نام تهیه کننده بلامانع است.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از علی آقا خوشحالم که بعد از یه مدت وقفه باز هم ما رو از مطالبشون مستفیض کردن :cry:

آپگرید کاملی به نظر میرسه به خصوص در زمینه قدرت آتش و تسلیحات ، اگر بشه جای موشک های کورنت رو در صورت نیاز با موشک های ضد هوایی حرارتی هم تغییر داد که دیگه چه شود...

ای کاش وزارت دفاع ما هم همچین پکیج آپگریدی رو بر روی بی ام پی ها 1 و 2 ما اجرا میکرد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قطعا همه دوستان براحتی قبول دارن که ایران کاملترین صنایع زرهی رو حداقل در خاورمیانه داره((جز اسراییل))و بدون شک کشورای مدعی مثل مصر و ترکیه هم به پای ایران نمیرسن((حالا بگذریم که ترکیه میخواد 4 سال دیگه تانک کره ای رو تو کشورش مونتاج کنه چون اگه خدایی تانک ساز بود نمیومد ام60 تکنولوجی 50 سال پیش امریکا رو بده اسراییل بهسازی کنه که اخرشم هم گیربکس و دنده عقبش هم کاره نکنه اونم با قرارداد800 میلیون دلاری))
حالا اصلا بگذریم پس باتوجه به این توان صنعتی بومی چرا اینا همیشه تجهیزات زرهیشون بروزتره :cry:
ممکنه یه عده از دوستان بگن خب چون اینا تحریم نیستن براحتی و بهترین تکنولوجی و تجهیزات زرهی رو وارد میکنن نمونه اون همین تانک التای ترکیه هست که خب تمام ملت میدونن قضیه اش چیه یا همین تانکهای ابرامز مصر icon_eek که خوب حالا خدا میدنه اگه یکی از اینا اتفاقی دست ایران بیفته دیگه حداقلش اینه مسولین امریکایی باید شبا با قرص مسکن بخوابن
حالا از بحث منحرف نشیم نظر خودم اینه که بروزرسانی و کلا ساخت ادوات زرهی اولویت اخر وزارت دفاع است والا منم دلم میخواد ایران این بی ام پی های خودشو به استاندارد بالا برسونه ولی کو بودجه کو ادمش که پیگیری کنه :mrgreen: :mrgreen: اصلن من موندم ما که از صربستان و لهستان کمتر که نیستیم شما ببینید همین کشور تی72 های خودشونو براحتی و حتی بدون کمک روسیه ارتقا دادن ولی ما با این همه ادعا هنوز خدا میدونه دست به تی72 اس ها نزدیم حتی نمییام یه زره واکنشگر معمولی هم براش طراحی کنیم شما رو به حضرت عباس زره واکنشگر تانکای ایران رو ببینید انگار بوکس سیگاره روش چسبوند :cry: icon_cheesygrin
یا همین تانک ذلفقار از موقعی که عکسش پشت کتاب دفاعی دوم دبیرستانمون بود تا همین الان ملتو برا تولیدش سرکار گذاشتن فک کنم حداقل یه 10 سالی بشه :!: خوب دلیلش هم روشنه اینا یه ریال تو صنایع زرهی سرمایه گذاری نمیکنن اخه من موندم ساخت موشک سجیل و همین باور373 که دیگه به لحاظ فناوری اصلا قابل قیاس با تولیدات زرهی نیست خوب یه خورده سر کیسه رو شل کنن اینقدر که موشک میسازن یک صدم اونم تو صنایع زرهی تزریق کنن :!:
البته همه اینا در جواب دوست خوبمون جناب سورنا بود که گفت ای کاش وزارت دفاع هم بی ام پی های خودش ارتقا بده :rose: منم در جوابش میگم زهی خیال باطل تا انقلاب مهدی هم صبرکنی ارتقایی در کار نخواهد بود الیته شاید بخوان جدیدا با این استتارهای کذایی من داوردی ظاهرشو بروز کنن که البته اگه این کار نکنن سنگینتره icon_razz حیف اون قوطی رنگی که بخوان............

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
......................

[color=red]ویرایش شد

تنها در قالب تاپیک نظر بدهید.

ALI[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]قطعا همه دوستان براحتی قبول دارن که ایران کاملترین صنایع زرهی رو حداقل در خاورمیانه داره((جز اسراییل))و بدون شک کشورای مدعی مثل مصر و ترکیه هم به پای ایران نمیرسن((حالا بگذریم که ترکیه میخواد 4 سال دیگه تانک کره ای رو تو کشورش مونتاج کنه چون اگه خدایی تانک ساز بود نمیومد ام60 تکنولوجی 50 سال پیش امریکا رو بده اسراییل بهسازی کنه که اخرشم هم گیربکس و دنده عقبش هم کاره نکنه اونم با قرارداد800 میلیون دلاری))
حالا اصلا بگذریم پس باتوجه به این توان صنعتی بومی چرا اینا همیشه تجهیزات زرهیشون بروزتره :cry:
ممکنه یه عده از دوستان بگن خب چون اینا تحریم نیستن براحتی و بهترین تکنولوجی و تجهیزات زرهی رو وارد میکنن نمونه اون همین تانک التای ترکیه هست که خب تمام ملت میدونن قضیه اش چیه یا همین تانکهای ابرامز مصر icon_eek که خوب حالا خدا میدنه اگه یکی از اینا اتفاقی دست ایران بیفته دیگه حداقلش اینه مسولین امریکایی باید شبا با قرص مسکن بخوابن
حالا از بحث منحرف نشیم نظر خودم اینه که بروزرسانی و کلا ساخت ادوات زرهی اولویت اخر وزارت دفاع است والا منم دلم میخواد ایران این بی ام پی های خودشو به استاندارد بالا برسونه ولی کو بودجه کو ادمش که پیگیری کنه :mrgreen: :mrgreen: اصلن من موندم ما که از صربستان و لهستان کمتر که نیستیم شما ببینید همین کشور تی72 های خودشونو براحتی و حتی بدون کمک روسیه ارتقا دادن ولی ما با این همه ادعا هنوز خدا میدونه دست به تی72 اس ها نزدیم حتی نمییام یه زره واکنشگر معمولی هم براش طراحی کنیم شما رو به حضرت عباس زره واکنشگر تانکای ایران رو ببینید انگار بوکس سیگاره روش چسبوند :cry: icon_cheesygrin
یا همین تانک ذلفقار از موقعی که عکسش پشت کتاب دفاعی دوم دبیرستانمون بود تا همین الان ملتو برا تولیدش سرکار گذاشتن فک کنم حداقل یه 10 سالی بشه :!: خوب دلیلش هم روشنه اینا یه ریال تو صنایع زرهی سرمایه گذاری نمیکنن اخه من موندم ساخت موشک سجیل و همین باور373 که دیگه به لحاظ فناوری اصلا قابل قیاس با تولیدات زرهی نیست خوب یه خورده سر کیسه رو شل کنن اینقدر که موشک میسازن یک صدم اونم تو صنایع زرهی تزریق کنن :!:
البته همه اینا در جواب دوست خوبمون جناب سورنا بود که گفت ای کاش وزارت دفاع هم بی ام پی های خودش ارتقا بده :rose: منم در جوابش میگم زهی خیال باطل تا انقلاب مهدی هم صبرکنی ارتقایی در کار نخواهد بود الیته شاید بخوان جدیدا با این استتارهای کذایی من داوردی ظاهرشو بروز کنن که البته اگه این کار نکنن سنگینتره icon_razz حیف اون قوطی رنگی که بخوان............[/quote]

لهستان و صربستان در زمینه ی صنایع سنگین از ما قویترن. به علاوه نیازی هم به جنگ با آمریکا در خودشون نمیبینن و بنابراین دکترینشون مثل ما عجیب و غریب نیست و نیروز های زرهی توش جایگاه ویژه ای دارن. ما اگه روی یه چیزی هزینه کنیم موفق میشیم ولی وقتی دشمن اصلی ما آمریکاست سرمایه گذاری روی بخش زرهی تفاوت چندانی ایجاد نمیکنه. همین چیزایی هم که میبینید مال اون زمانیه که آمریکا هنوز به عراق حمله نکرده بود و ما دشمنمون عراق بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا علی دستت درد نکنه،خیلی زحمت کشیدین!
اینجور که معلومه این پکیج باعث شده قدرت درگیری BMP2 به مقدار زیادی افزایش پیدا کنه!!!
یه چند تا سوال
اگه به لانچر موشک کورنت گلوله برخورد کنه! باعث انفجار موشک داخل لانچر نمیشه!
این انفجار باعث نمیشه تا خود IFV آسیب ببینه!
در بعضی از عکس ها دور لانچر زره قرار داده شده بود، می خواستم بپرسم که تا چه کالیبری رو میتونه تحمل میکنن!!؟

با تعویض موتور سرعت این BMP چه قدر تغییر کرده؟( جاده و غیر جاده )
با توجه به این که قدرت موتور زیاد شده (افزایش 1700 کیلوگرمی که به احتمال زیاد وزن تجهیزات جدید و خود موتور باشه که تاثیر زیادی نداره!!) نمیشه رو این BMP کیت های اضافی زرهی در پهلو و چه در قسمت جلو قرار داد تا بقا پذیریش در میدان نبرد بیشتر بشه!!؟
مثل این تصویر
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/hsrysbldn3qd2eednshi.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_hsrysbldn3qd2eednshi.jpg[/img][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا خیلی خوب بود من که عاشق تجهیزات روسی هستم شاید نسبت به نوع غربی شون داری نقاط ضعف باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستتون درد نکنه ، اما یه سوال داشتم. اینها رو از کجا پیدا میکنین. خودتون ترجمه میکنین. یا سایت مشخصی هستش. لطفا اسم این سایت رو بزارین.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
علی جان ممنون از نوشته ات مثل همیشه جامع بود
اما پرسشی برام ایجاد میشه :
این خودرو به عنوان یک ifv قدیمی با عمر خیلی زیاد {از 1966 تا الان خودتان هم گفتید پکیج های گوناگونی روش اعمال شده }قاعدتا باید اولویت شان تقویت بیشتر زره می بود با توجه به تهدیدات زرهی اما همان طور که شما اشاره کردید زره تغییر چشمگیری نکرده { یا اصلا تغییر نکرده } دلیل این مسئله چیه ؟ روسها خیلی بش اطمینان دارن یا هزینه بالا یا چی ؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این خودرو به عنوان یک ifv قدیمی با عمر خیلی زیاد {از 1966 تا الان خودتان هم گفتید پکیج های گوناگونی روش اعمال شده }قاعدتا باید اولویت شان تقویت بیشتر زره می بود با توجه به تهدیدات زرهی اما همان طور که شما اشاره کردید زره تغییر چشمگیری نکرده { یا اصلا تغییر نکرده } دلیل این مسئله چیه ؟ روسها خیلی بش اطمینان دارن یا هزینه بالا یا چی ؟؟؟[/quote]

با تشکر از علی آقا بخاطر مقاله ی خوبشون

طراحی APC ها و IFVهای شوروی/روسیه معمولا بیشتر با تاکید به تحرک پذیری بالا (حتی به قیمت ضعیف بودن زره) در درجه ی اول ساخته میشه ، ارتقا زره یک نفربر هم باعث افزایش وزن خودرو میشه که نتیجتا باید موتور نفربر هم با موتوری قویتر تعویض بشه که اینکار هزینه ی تمام شده ی ارتقا رو خیلی افزایش میده . معمولا ارتقاهای روسها بیشتر روی افزایش قدرت آتش هست و بالانس بین زره و تحرک پذیری رو بهم نمیریزن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب Aspahbod عزیز شما مدعی میشی لهستان و صربستان تو صنایع سنگین از ما قویترن icon_eek :rose:
خوب اولا منظور شما از صنایع سنگین چیه :cry:
دوما خواهشا اسم حداقل دو شرکت معروف صنایع سنگین مثلا همین صربستان رو بیار تا من شما رو قانع کنم اشتباه میکنی icon_cheesygrin :cry:
منتظر پاسخت هستم((خواهشا تحلیلی چون انگار شما خیلی در ادعات محکمی icon_razz ))

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يك سوال داشتم چرا در اين مقاله گفته شده كه برادلي از اين روسيه بهتره؟؟؟ ميشه با ذكر دليل اعلام كنيد.(چون به نظر من ارتفاع كمتر نوع روسي خيلي بهتره)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب Aspahbod عزیز شما مدعی میشی لهستان و صربستان تو صنایع سنگین از ما قویترن icon_eek :rose:
خوب اولا منظور شما از صنایع سنگین چیه :cry:
دوما خواهشا اسم حداقل دو شرکت معروف صنایع سنگین مثلا همین صربستان رو بیار تا من شما رو قانع کنم اشتباه میکنی icon_cheesygrin :cry:
منتظر پاسخت هستم((خواهشا تحلیلی چون انگار شما خیلی در ادعات محکمی icon_razz ))[/quote]

منظور من از صنایع سنگین صنایعی مثل ساخت و پردازش فولاد، ماشین سازی، اتومبیل سازی، ساخت سلاح و ... هست.

صربستان بخش اصلی یوگوسلاوی رو تشکیل میداده و الان هم بخش اعظم توان صنعتی اون رو به ارث برده. برای مثال:
زاستاوا (Zastava) که در زمینه ی تولید سلاح، خودرو و کامیون فعالیت می کنه.
یوگوایمپورت(Yugoimport) که یه چیزی شبیه سازمان صنایع دفاع خودمونه و رنج زیادی از تجهیزاتو تولید میکنه.
Fabrika automobila Priboj:سازنده ی انواع و اقسام کامیون و اتوبوس.
به علاوه بخش زیادی از صنایع قبلی یوگوسلاوی دفتر مرکزیشون توی بلگراد بود و برای همین تمام بلوپرینت ها و اسرار هم توی این دفاتر موجود بود. صرب ها کارخونه ها رو از دست دادن ولی اسرار صنعتی رو نه که مهمترین بخش یه صنعته.

لهستان هم یه کشور با وضعیتی مشابهه با این تفاوت که تجزیه نشده و تمام صنایعش هنوز توی خود کشورش هستن. برای مثال:
OBRUM
Bumar
HSW S.A.
PZL-Świdnik
WZM S.A.
Jelcz

اینا کشورای اروپایین که زمانی که ما هیچ کاره بودیم دارای صنایع پیشرفته بودن و پایه های صنعتشون به 100 سال گذشته برمیگرده. احتمالا دفعه ی بعد شما میگین صنعت ما از چکسلواکی و اسپانیا و رومانی هم قوی تره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]این خودرو به عنوان یک ifv قدیمی با عمر خیلی زیاد {از 1966 تا الان خودتان هم گفتید پکیج های گوناگونی روش اعمال شده }قاعدتا باید اولویت شان تقویت بیشتر زره می بود با توجه به تهدیدات زرهی اما همان طور که شما اشاره کردید زره تغییر چشمگیری نکرده { یا اصلا تغییر نکرده } دلیل این مسئله چیه ؟ روسها خیلی بش اطمینان دارن یا هزینه بالا یا چی ؟؟؟[/quote]

با تشکر از علی آقا بخاطر مقاله ی خوبشون

طراحی APC ها و IFVهای شوروی/روسیه معمولا بیشتر با تاکید به تحرک پذیری بالا (حتی به قیمت ضعیف بودن زره) در درجه ی اول ساخته میشه ، ارتقا زره یک نفربر هم باعث افزایش وزن خودرو میشه که نتیجتا باید موتور نفربر هم با موتوری قویتر تعویض بشه که اینکار هزینه ی تمام شده ی ارتقا رو خیلی افزایش میده . معمولا ارتقاهای روسها بیشتر روی افزایش قدرت آتش هست و بالانس بین زره و تحرک پذیری رو بهم نمیریزن .[/quote]

به قول معروف کار را که کرد آنکه تمام کرد به نظرم اینکه عامل مهمی مثل زره را فدای سرعت بکنیم عقلانی نیست به هر حال هرچقدر هم سرعت IFV {یا هر خودروی زرهی }زیاد باشه از گلوله و موشک و توپ که نمی تونه فرار کنه !!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.