mph1

بليتز كريگ blitzkrieg سلاح برتر آلمان نازي

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ببخشيد دوستان مي خواستم بدونم كسي از بليتزكريگ يا blitzkrieg كه يك روش جنگ تقريبا چريكي بود اطلاعي نداره؟! چون تا اونجا كه من شنيدم يك نيرو براي قافلگيري متفقين بود! icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه بلیتز کریگ یا حمله برق اسا نوعی تاکتیک جنگی است که برای نابود کردن ارتش مقابل در کوتاه ترین مدت استفاده میشود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من یک مقاله در موردش ترجمه کردم.(البته خودتان ببخشید زبانم زیاد خوب نیست :lol: ) http://military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=35

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهرام جان مطلب خوبی تهیه کرده بودید باز هم تشکر میکنم. :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوباره می گم!! بلیتزکریگ نوعی شیوه جنگی هست که ابداع کننده آن آلمان نازی بود. آنها تونستند با این روش ظرف 45 (اگر اشتباه نکنم) 3کشور هلند فرانسه و بلژیک رو از پای دراوردند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آلمان ابداع کننده جنگ برق آسا نبود بلکه گسترش و تکمیل دهنده این روش بود. شروع استفاده از جنگ برق آسا به ایرانیان باستان بازمیگردد. در این روش با حملات گسترده و ضربتی به مواضع استراتژیک و تاکتیکی دشمن در خطوط مقدم و ... سعی میشود بین آنها شکاف ایجاد کنند یا در اصطلاح آنها را به واحدهای کوچکتر جدا از هم تبدیل کنند که این نیروها توسط تانکها و هواپیما و پشتیبانی توپخانه نابود یا مجبور به تسلیم میشوند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشكر فراوان از سردار عزيز و بقسه ي رفقا :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز در وبلاگ بنده درباره ی جنگ برق آسا مطلبی قرار گرفته امیدوارم به دردتون بوخوره.
آدرسش در امضام هست. :|

همچنین جنگ برق آسا به هیچ وجه چریکی نبوده بلکه یک جنگ صد در صد مکانیزه و برنامه ریزی شده بوده که اصل آن بر پایه ی حمله ی همزمان نیروهای پیاده و سواره نظام (نیروی زرهی) و پشتیبانی توپخانه و همچنین نیروی هوایی بوده است . به این شکل دشمن را غافل گیر کرده و به او ضربه می زدند و با قدرت توپخانه مانع از مرتب سازی و شکل گیری خطوط دفاعی دشمن می شدند.

از ارسال پستهای متوالی خودداری کنید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.