hosseinvahdat

ایران یا ترکیه،کدام یک در جنگ شانس بیشتری دارند؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

از اونجایی که اخیرا آقای اردوغان به غرب متمایل شدند نگرانیهایی در مورد ترکیه در من شکل گرفته.

نظر شما در خصوص جنگ احتمالی چیست؟

فرض بر این است که ترکیه نبرد را شروع خواهد کرد و نخست لشکر21 حمزه و 31عاشورا با ارتش متجاوز برخورد خواهند کرد.

دلیل درگیری هم پناه دادن ایران به فراریهای پ ک ک و اختلاف ایران و ترکیه بر سر مالکیت مناطق غربی ایران!

با توجه به توان نظامی دو طرف،میزان نفوذ طرفین در جدایی طلبان و حمایت های خارجی نظر دهید.

پ.ن:لطفا به مقایسه ها منتقل بشه.هر کی نظر نده چیزه icon_rolleyes :cry:
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من متخصص نیستم ولی نظرم اینه
من که فکر نمیکنم به هیچ وجه ترکیه با ایران درگیر بشه
اما فرض رو بر این میگیریم که درگیر شه
خوب نیروی هوایی ترکیه فکر کنم از ما سر باشه
اما در مورد نیروی زمینی حریف ما نمیشن
از نظر توان موشکی هم که هم ما دستمون بازه و هم ترکیه خیلی نزدیکه مثلا ما ادعا داریم موشکامون از سپر دفاعی اسرایل رد میشه پس ترکیه عددی نیست
صنعتت توریسم ترکیه هم اگه مختل بشه ضربه بزرگی خواهد بود
اقا فقط یادتون باشه اگه قرار شد نیرو به ترکیه اعزام بشه من رو توی لیست آنتالیا بنویسید :cry:
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حسین جان تو که میدانی وقتی در یک مقایسه یک طرف ایران باشه نتیجه چی میشه پس چرا مقایسه میکنی؟ اون هم با ترکیه که در این سایت این همه طرفدار داره!! :cry:

در ضمن یک گزینه هیچ کدام هم اضافه کنی فکر کنم بهتر بشه icon_rolleyes
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ترکیه از وزنه های ناتوئه و صد در صد ناتو با ما درگیر میشه.

تکلیف ما با ناتو چی میشه؟میتونیم با مسلح کردن کردها حال ترکیه رو بگیریم؟

یه مثال مزخرف:میتونیم با اعراب متحد بشیم؟هر چی نباشه از نظر فرهنگ به هم نزدیکیم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ترکیه از وزنه های ناتوئه و صد در صد ناتو با ما درگیر میشه.

یه مثال مزخرف:میتونیم با اعراب متحد بشیم؟هر چی نباشه از نظر فرهنگ به هم نزدیکیم.[/quote]
دور عرب ها رو خط بزن دوست عزیز فعلآ که ترکیه و عرب ها همه ی تلاششان را می کنند تا قدرت مقاومت در منطقه را مهار کنند.ترکیه هم انقدر کودن نیست خودشو درگیر ایران کند چون تازه داره جون می گیره و در جنگ با ایران کاملآ اسیب می بیند و بر می گرده به 20 سال پیش خودش،از ترکیه خطرناک تر اسرائیل،عربستان و اذربایجان هستند.راستی کی گفته فرهنگ ما به عرب ها نزدیک تره منظورت همین عرب هایی که میلیاردها دلار صدام رو ساپورت کردند تا جوانان دست گل ایرانی رو بکشه که نیست؟؟؟؟؟؟؟
البته منظور من عرب های محترم خوزستان نیست.
در کل به نظر من خطر ترکیه نظامی نیست سیاسیه........
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حسین جان پستش یادم نیست اما تقریبا مقاسیه ای بین قدرت نظامی ایران و ترکیه شده
اونا پیدا کنی کمک می کنه

اما نظر خودم شرایط معمول در نظر بگیریم ایران سرد تره

یک نکته در نظر بگیر در شرایط فعلی تقریبا به غیر از چند کشور محدود اونم تا حدودی هر کدام از همسایه ها ( ابی و خاکی) بخوان با ما دگیر بشن جنگ به ابعدا بزرگتری در حد بین مللی کشیده می شه .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ترکیه از وزنه های ناتوئه و صد در صد ناتو با ما درگیر میشه.

یه مثال مزخرف:میتونیم با اعراب متحد بشیم؟هر چی نباشه از نظر فرهنگ به هم نزدیکیم.[/quote]

سلام

البته برادر من بهتون توصیه می کنم شما بهتره به فکر اون پان ترک های همشهریت باشی و کنترل اونها !! کردها ی ترکیه پیشکش !!!
متحد شدن با اعراب !!
از نظر من اعراب خیلی راحت هرچی از دستشون بیاد می دن تا ایران و ترکیه همدیگه رو قتل عام کنند ... البته با یه سیاست کلی : « هیچ کس نباید ببره ! »
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه برادر اتفاقا اصلا پان ترکها در تبریز قدرتی ندارند.تعدادشون نهایتا به چند هزار نفر برسه اونم با اهل و عیال.بیشترشونم فقط از لحاظ فرهنگی مخالفند و تجزیه طلب نیستند.

راستی فراز جان تو بخش نقشه سایت گشتم نبود.

البته من نظرم اینه که سینا گفت:هیچکدام،چون جنگ فرسایشی میشه و هر دو شکست میخورن.

اما من طرحی دارم:

با توجه به اینکه نیروی لشکر21حمزه+31عاشورا+عجب شیر+سراب+مراغه+میانه+ارومیه و اطراف خیلی قدرت بالایی دارند،اشغال تبریز و ارومیه تقریبا برای ترکیه میسر نیست.

خصوصا اینکه ما از نظر هوایی هم در تبریز بسیار نیرومندیم.البته اگه تعدادی هم سو-24به تبریز اضافه بشه پیروزی 3استان شمالغرب ایران بر ایالات شرقی ترکیه ممکن میشه.

به نظر من امکان عقب روندن ترکیه تا دروازه های ارزروم و دیاربکر و حتی آدانا خیلی بالاست.به خصوص اینکه کردها هم علاقه زیادی به استقلال دارند.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمال وقوع جنگ با ترکیه به صورت مستقیم بسیار کم هست ولی محال نیست.
نیروی هوایی ترکیه و بخش زرهی ارتش توانایی های خوبی داره ولی با توجه به اینکه منتطقه درگیری زمین و خاک خواهد بود.ارتش ایران به طور قطع قوی تر از ترکیه عمل خواهد کرد.توانایی نیروی زمینی ارتش ایران بسیار بالا ومناسب هست و با توجه به کوهستانی بودن منطقه و کارایی بالای بخش های پیاده ، زرهی و موشکی ، نسبت به هوایی در صورتی که ترکیه به تنهایی وارد جنگ شود پیروزی قطعی با ایران خواهد بود. لشگر 21 حمزه و سپاه عاشورا و همچنین تیپ 36 زرهی میانه و مراغه از تجهیزات بروز و مناسبی برخوردار هستند و بی خوبی می توانن از مرزها دفاع نمایند.
احتمال وقوع جنگ با عربستان بسیار بالاتر از جنگ با ترکیه هست ...
به نظر بنده شاید در آینده یه صورت نظامی با عربستان درگیر شویم و به صورت سیاسی و نرم با ترکیه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنظر من بدون کمک ناتو ما شانس بیشتری برای پیروزی داریم
ولی با کمک ناتو دقیقا نتیجه جنگ ایران عراق تکرار میشه!...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزیزان من وشما در هر جنگی چیز زیادی برا از دست دادن نداریم مطمئن باشید
اونها که به اندازه همه زندگی ما تا آخر عمرمون برا رای آوردن خرج میکنند و اون اختلاسها که هنوز
پیدا نشده و نمیشه و صاحب اون ترییلی دلار وطلا که تو ترکیه گرفتن نمیزارند منافعشوت با جنگ به خطر بیافتد.حتی اگر لازم شود صد بار دیگر امام حسین رابکشند.
ولی از نظر نظامی به نظرم زیاد گسترده نمیشود ولی اگر بشود پیروزی ندارد اگر تاریخ نظامی را بخوانید سربازان ترکیه و روس سرسخترین سربازانند ما هم که عمرا کم بیاوریم.اوه چه شود.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شرایط داخلی کشور ترکیه طوری هست که جنگ رو کاملاً مخالف منافع ملی خودش میدونه و بنابراین میکوشه تا در سریع ترین زمان ممکن جنگ رو به پایان برسونه...

دوستمون هم اشاره کردن ترکیه از راه توریسم و صنعت ارتزاق میکنه و این دو صنعت هم یه بسترهایی لازم دارن که جنگ و ناآرامی میتونه کاملاً این بسترها رو از بین ببره

پس نتیجه میگیریم برادران ترک ما هرگز همچین ریسکی نمیکنن و به خودشون جرات درگیری فیزیکی با ایران که سابقه 8 سال جنگ فرسایشی رو داره نمیدن...

این تحلیل من بود

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلا اینطوری نمیشه گفت کی برنده میشه!! باید مقایسه ی تجهیزاتی کرد! نیروی هوایی ترکیه با داشتن تعداد زیادی اف16 قطعا از ما قوی تر هست و برتری هوایی برای ترک ها خواهد بود و این به این معناست که به راحتی با هواپیماهاشون میتونند نیروی زمینی مارا در هم بکوبند در صورتی که نیروی زمینی ما پشتیبان هوایی ندارد و از لحاظ پدافند متاسفانه ما در شمال کشور خیلی ضعیفیم ما قدرت موشکی داریم که میتونیم شهر های ترکیه را بمباران موشکی کنیم که انها هم قطعا مقابله به مثل خواهند کرد از نظر نیروی زمینی ترک ها هم خیلی قوی هستند و من فکر نکنم بتونیم نیروی زمینی ترکیه را شکست بدهیم البته باز هم میگم باید مقایسه تجهیزاتی کرد نه اینکه اسم چند لشکر را بیاوریم بگیم خیلی قوی هستیم...
البته این مقایسه غیر واقعی است زیرا ترکیه عضو ناتو هست که در این صورت قطعا بازنده ما خواهیم بود ولی اگر فقط ترکیه با ما وارد جنگ شود یک جنگ فرسایشی خواهد بود که هر دو کشور بسیار ضعیف خواهند شد اما در نهایت پیروزی با ترکیه خواهد بود!
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.