hosseinvahdat

ایران یا ترکیه،کدام یک در جنگ شانس بیشتری دارند؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به نظر حقیر جنگ ايران با تركيه در نهایت نتیجه ای جز باخت - باخت نخواهد داشت! مثل جنگ ایران با عراق!

ترک ها بدون پشتیبانی ناتو هم از توان زرهی بالاتری نسبت به ما برخوردار هستند و نیروی زمینی مجهزتری نسبت به ما دارند که بیشتر تجهیزاتش ارتقا داده شده ، نیروی هوایی ترکیه نیز کاملا به نیروی هوایی ایران برتری دارد و اما ما از تجربه جنگی بالاتری برخوردار هستیم و قدرت موشکی بالایی داریم . در آخر با وجود برتری هایی که ایران و ترکیه در بخش های مختلف نسبت به یکدیگر دارند اما هیچ یک از این دو کشور توان نفوذ به عمق خاک یکدیگر را ندارند.
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان من از بعضی حرفهایشان خندم میگیره مثلا میکن ما در منطقه شمالغرب پدافند قوی نداریم و اف 16 های ترکیه نیروی زمینی ما رو شخم میزنن اولا برای این چنین کاری هواپیماهای ترکیه باید در ارتفاع پائین پرواز کنند که حتی با انواع سام تور ام هم میتونیم نفسشون رو بگیرم ترکیه که امریکا نیست که با استفاده از بی 2 هاش یا بی 52 در ارتفاع بالا بمباران کنه که دستمون به هواپیماهاش نرسته درسته نیروی هوایی ترکیه قوی هست ولی برای بمباران نیروی زمین ما باید هم با پدافند هم با ار 72 های میگ 29 طرف بشن پس همین جوری نیست در ضمن از نظر هوانیروز به نظر من با توجه به تجربه جنگی ما میتونیم نیروی زرهیشون رو ازار شدید بدیم نیروی زمین هم که نگو و جنگ چریکی که بچه ماشالا یه پا چریکن می مونه نیروی موشکی که ما انکارا رو رویه سرشون شخم میزنیم واونها برای مقابله با ما باید متوسل به نیروی هوایی بشن که امریکا هم فکر نکنم جرات کنه نیروی هوایش رو بیاره سره تهران یا تبریز مگر با بی 2 یا....که ترکیه هم برای رسیدن به این شهرها باید از کمند 3 پایگاه هوایی ما بگذره که میدونید همدان تبریز تهران و حتی دزفول پس اگه کسی بیشتر تلفات بهش وارد بشه 100%ترکها هستن نه ما البته ناتو هم واسه ترکیه کم نمیزاره :cry:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من ميگم نبايد ايران دست كم گرفت اخه بعد 15 سال گفتن ما سيلوي موشك داريم حالا خدارحم كنه اينكه يه سيلوي ساده بود
ما با دست خالي جلوي دنيا براي 8 سال ايستادگي كرديم حالا بعد از 30 سال و اين همه پيشرفت نتونيم !
سران مملكتي 100٪ بيشتر ب فكر هستن
اگه ناتو يا امريكا ميدانستن ك ايران رو ميتونن مثل عراق كنن يك لحظه هم دريغ نميكردن و از ابزار هاي خود براي چنگ استفاده ميكردن(رژيم غاصب و تركيه و قطر و ...)
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنظرمن این نوع مقایسه ها کمکی برامون نیبست بلکه سبب میشه یک دوست دیگه با نوع تایپکها از بین بره من رای رو به ایران دادم ولی هیچ وقت ایران با ترکیه درگیر نمیشه درموضوع با اعراب هم اینطوری شد اونقدر گفتید تو رای گیریها دشمن اول شیعیان وایران کدومه جهان چهار چشمی به سایتها وتلویزیون ایران دوختن وکوچکترین چیز رو بزرگ میکنه واقعا اگه میخواین یه چیزی بنویسین از تجهیزاتشون بگین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان من از بعضی حرفهایشان خندم میگیره مثلا میکن ما در منطقه شمالغرب پدافند قوی نداریم و اف 16 های ترکیه نیروی زمینی ما رو شخم میزنن اولا برای این چنین کاری هواپیماهای ترکیه باید در ارتفاع پائین پرواز کنند که حتی با انواع سام تور ام هم میتونیم نفسشون رو بگیرم ترکیه که امریکا نیست که با استفاده از بی 2 هاش یا بی 52 در ارتفاع بالا بمباران کنه که دستمون به هواپیماهاش نرسته درسته نیروی هوایی ترکیه قوی هست ولی برای بمباران نیروی زمین ما باید هم با پدافند هم با ار 72 های میگ 29 طرف بشن پس همین جوری نیست در ضمن از نظر هوانیروز به نظر من با توجه به تجربه جنگی ما میتونیم نیروی زرهیشون رو ازار شدید بدیم نیروی زمین هم که نگو و جنگ چریکی که بچه ماشالا یه پا چریکن می مونه نیروی موشکی که ما انکارا رو رویه سرشون شخم میزنیم واونها برای مقابله با ما باید متوسل به نیروی هوایی بشن که امریکا هم فکر نکنم جرات کنه نیروی هوایش رو بیاره سره تهران یا تبریز مگر با بی 2 یا....که ترکیه هم برای رسیدن به این شهرها باید از کمند 3 پایگاه هوایی ما بگذره که میدونید همدان تبریز تهران و حتی دزفول پس اگه کسی بیشتر تلفات بهش وارد بشه 100%ترکها هستن نه ما البته ناتو هم واسه ترکیه کم نمیزاره :cry:[/quote]
اینکه قدرت پدافندی ما در شمال کشور ضعیف هست بله خنده داره ولی واقعیت داره!
در هنگام جنگ گفتم که نیروی هوایی ترکیه برتری هوایی خواهد داشت یعنی نیروی هوایی ما فقط در چند روز اول میتونه میگ29 بلند کنه برای مقابله با اف16 های ترکیه با توجه به میگ29 های قدیمی ما با اف16 های جدید ترکیه فکر نکنم شانسی برای پیروزی داشته باشد و پس از شکست نیروی هوایی ما طی 1 یا 2 ماه به راحتی با فانتوماشونم میتونن نیروی زمینی مارو در هم بکوبند...
مگه ما چند تا سامانه ی تور ام 1 یا و سایت هایی شامل پدافند های سام در شمال کشورمون داریم؟؟ (سامانه ی تور ام1 در جنوب کشور مستقر شده هست!)
جنگ چریکی؟؟؟؟؟؟ یعنی اینقدر بدبخت شدیم که باید جلوی ترک ها هم چریکی بجنگیم؟؟؟ ارتش ما کاملا کلاسیک هست و سپاه هم بیشتر کلاسیک هست تا چریکی البته در این چند ساله تلاش های بسیاری در زمینه ی جنگ های چریکی شده هست...!
ترکیه امریکا نیست که جنگ چریکی راه بندازیم با همین موشک های بالاستیکمون حالشو میگیریم ولی پیروز جنگ نخواهیم بود...
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله جنگ دركل برد نداره بالاخره ماهم اسيب ميبينيم ولي تركيه خيلي خيلي بيشتر وقتي جنگ بشه بايد ديد چقدر اف 16 و اف 4 هاشون ب درد ميخوره تعصب رو بزاريم كنار يعني ايران ما هيچ چيز براي روز مبادا و كنار نداريم؟
بر فرض محال اينكه همه چيزايي ك تاحالا رونمايي شده اسباب بازي بوده يعني ما هيچ فكري براي جنگ نكرديم؟! هيچ برنامه اي نداريم؟! در برابر همه شكست ميخوريم؟!
اگه اينطور باشه بايد همين الان از كشورمون بريم يا بريم همگي تو قبر دراز بكشيم و اماده مرگ باشيم.(البته دور از جون همه)
من خونمون توي خط نشست مهراباده .خيلي موارد شده ك در رزمايشها جنگنده ها رو ميبينم ولي در شب معلوم نيس ك چ جنگنده هاي هست شما هم رادار ندارين و ... تاحالا خيلي چيز ها ديدم نميتونم بگم .راستي بايد مسعولين از همه ايراني ها معذرت بخوان ك مساپل نظامي رو مثل پدافند شمال و ... رو ب هموطنان نميگن .
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
اینکه قدرت پدافندی ما در شمال کشور ضعیف هست بله خنده داره ولی واقعیت داره! [/quote]

سندی ؟ مدرکی ؟؟؟

[quote]
در هنگام جنگ گفتم که نیروی هوایی ترکیه برتری هوایی خواهد داشت یعنی نیروی هوایی ما فقط در چند روز اول میتونه میگ29 بلند کنه برای مقابله با اف16 های ترکیه با توجه به میگ29 های قدیمی ما با اف16 های جدید ترکیه فکر نکنم شانسی برای پیروزی داشته باشد و پس از شکست نیروی هوایی ما طی 1 یا 2 ماه به راحتی با فانتوماشونم میتونن نیروی زمینی مارو در هم بکوبند... [/quote]

روی کاغذ نیروی هوایی ترکیه بر نیروی هوایی ایران برتری داره...فکر کنم اف- 16 برای درهم کوبیدن! نیروی زمینی بهتره باشه ها!در ضمن تا چند سال آینده فانتوم های ترکیه بازنشست خواهند شد و همینجوریش هم تعدادی از اون ها در انبار هستند ! البته تعجبی نداره ! کشوری که بیش از 200 فروند جنگنده مدرن F-16 داشته باشه نیازی به فانتوم های 40 ساله نداره !

[quote]سامانه ی تور ام1 در جنوب کشور مستقر شده هست![/quote]

باز هم سندی ؟ مدرکی ؟؟ !!

فکر میکنم قرار بود یکی از دوستان تاپیکی رو در زمینه مقایسه این دو کشور ایجاد کنند(البته در بعد تجهیزات و واقعیت ها)...

شاید برای برخی دوستان قابل هضم نباشه ولی نیروی زمینی ترکیه دارای توان زرهی بالاتری نسبت به ماست و همینطور آموزش های اون ها از هر نظر بر آموزش های ارتش و سپاه برتری داره ! علاوه بر اون این نیرو دارای پشتیبانی هوایی موثری هم به وسیله جنگنده های نیروی هوایی و همینطور (البته کم تر) بالگردهای تهاجمی مانند کبرا و سوپر کبرا.

بر این ها پرسنل 1 میلیون نفره آموزش دیده بر اساس استانداردهای ناتو رو هم اضافه کنید...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تركيه و ايران اينقدر احمق نيستند كه باهم بجنگند چون هيچ كس پيروز اين جنگ نخواهد بود.البته اگر جنگ فرسايشي ايجاد بشه تركيه زودتر جا مي زنه چون ايران با قدرت شهر هاي تركيه را بمباران مي كند كه اين يعني ويران شدن اصلي ترين پايه اقتصاد تركيه كه صنعت توريسم هست ولي در مقابل اقتصاد ايران به اندازه تركيه متحمل ضرر و زيان نمي شه.

بر چه اساسي مي فرماييد كه پدافند شمال غرب كشور ناكارامد هست؟ درسته كه نيروي هوايي تركيه برتر هست اما اينطوري نيست كه به راحتي نيروي زميني ما را شخم بزنند.
مطمئنا تلفات نيروي هوايي هر دو طرف زياد خواهد بود چون به خاطر كوهستاني بودن اين منطقه هواپيما ها به راحتي نمي توانند در ارتفاع پايين پرواز كنند و اگر بخواهند در ارتفاع بالا پرواز كنند نمي توانند به راحتي پدافند را سركوب كنند. پس نيروي هوايي نمي تواند ضربه زيادي به پيكره نيروي زميني بزند كما اينكه مسئله جنگ الكترونيك هم بسيار تاثيرگذار هست. در چنين شرايطي پهپاد ها موثر ترند كه البته در اين بعد ايران بسيار قدرتمند تر است.
به نظر بنده در اين جنگ بيشتر قدرت نيروي زميني است كه برنده جنگ را مشخص مي كند كه البته نيروي زميني تركيه بيشتر دربعد تعداد تجهيزات قوي تر هست اما نه به اندازه اي كه ايران را مغلوب كند.
چه دليلي داره كه ما به صورت چريكي نجنگيم؟ شمال غرب كشور بهترين منطقه براي جنگ چريكي است و ارتش تركيه كاملا از اين بعد آسيب پذير هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تركيه و ايران اينقدر احمق نيستند كه باهم بجنگند چون هيچ كس پيروز اين جنگ نخواهد بود.البته اگر جنگ فرسايشي ايجاد بشه تركيه زودتر جا مي زنه چون ايران با قدرت شهر هاي تركيه را بمباران مي كند كه اين يعني ويران شدن اصلي ترين پايه اقتصاد تركيه كه صنعت توريسم هست ولي در مقابل اقتصاد ايران به اندازه تركيه متحمل ضرر و زيان نمي شه.

بر چه اساسي مي فرماييد كه پدافند شمال غرب كشور ناكارامد هست؟ درسته كه نيروي هوايي تركيه برتر هست اما اينطوري نيست كه به راحتي نيروي زميني ما را شخم بزنند.
مطمئنا تلفات نيروي هوايي هر دو طرف زياد خواهد بود چون به خاطر كوهستاني بودن اين منطقه هواپيما ها به راحتي نمي توانند در ارتفاع پايين پرواز كنند و اگر بخواهند در ارتفاع بالا پرواز كنند نمي توانند به راحتي پدافند را سركوب كنند. پس نيروي هوايي نمي تواند ضربه زيادي به پيكره نيروي زميني بزند كما اينكه مسئله جنگ الكترونيك هم بسيار تاثيرگذار هست. در چنين شرايطي پهپاد ها موثر ترند كه البته در اين بعد ايران بسيار قدرتمند تر است.
به نظر بنده در اين جنگ بيشتر قدرت نيروي زميني است كه برنده جنگ را مشخص مي كند كه البته نيروي زميني تركيه بيشتر دربعد تعداد تجهيزات قوي تر هست اما نه به اندازه اي كه ايران را مغلوب كند.
چه دليلي داره كه ما به صورت چريكي نجنگيم؟ شمال غرب كشور بهترين منطقه براي جنگ چريكي است و ارتش تركيه كاملا از اين بعد آسيب پذير هست.[/quote]

با شما موافقم در ضمن ايران يك جنگ تمام عيار را تجربه داشته و فرماندهاني ك در ان حضور داشتن و جنگ افزار هايي داره ك در جنگ تست شده و با ارتقا ب توان اونا افزوده شده ولي تركيه همچين تجربه اي ندارد و راستي غير از اينه ك ايران با تقويت حزب الله اسراييل ملعون رو مغلوب كرد حالا تركيه از اسراييل قوي تره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همانگونه که در پست قبلی خود گفتم ترکیه رقیب نظامی نیست و خطر نظامی برای ما ندارد و خطر ترکیه بیشتر سیاسی است تا نظامی.(ساختن با ایران برای ترکیه بهتر از دشمنی علنی است)
در شرایط برابر یعنی ترکیه منهای ناتو در یک طرف و ایران در طرف دیگر پیروز نهایی ایران خواهد بود گرچه ترکیه هم می تواند ضربه ی سختی به ما وارد کند.
اما در شرایط غیر برابر یعنی ترکیه به اضافه ی ناتو از یک طرف و ایران در طرف دیگر شرایط تا حدود زیادی فرق می کند و احتمال زیاد جنگ فرسایشی خواهد شد و عملآ پیروز نهایی نخواهد داشت،بعد از جنگ نیز یک ایران ضعیف و یک ترکیه ی ویران شده باقی می ماند ان طرف تر هم اعراب،امریکا و رژیم صهیونیستی به جشن و پایکوبی می پردازند.
در ضمن اگر نظر من را بخواهید ترکیه،ارمنستان،اذربایجان و پاکستان همسایگان بهتری برای ما هستند و بایستی با سیاست سر بریدن با پنبه این کشورها را به طرف خودمون جذب کنیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان اول ترکیه در شرایط جنگ و حمله نظامی نیست و توانایی اش رو نداره... یکی از اصلی ترین منابع درامدی دولت از طریق توریسم است که با جنگ به کلی نابود میشه ... در صورتی که طرف مقابل ما فقط ترکیه باشد ( که متاسفانه نخواهد بود). بدون شک پیروزی با ما خواهد بود... اولا نیروی هوایی ترکیه قوی است ولی نه در حد و اندازه امریکا و اسراییل و علاوه بر این به خاطر شرایط زمینی و کوهستانی بودن منطقه و با توجه به اینکه جنگ در زمین و خاک خواهد بود نیروی برتر ، نیروی زمین و زرهی است که خوشبختانه یکی از قوی ترین نیروهای زمینی ایران در ان منطقه مستقر است علاوه بر ان برخلاف تصور بسیاری ، اتفاقا توانایی پدافندی منطقه شمال غرب بسیار بسیار بالا است هم به لحاظ منطقه ای و عوارضی زمین و هم به خاطر امکان حمله اسرائیل از سوی شمال غرب به کشور نیروی پدافندی تبریز بسیار اماده و قوی است و یکی از اصلی ترین مقرهای پدافند در تبریز قرار دارد...
ترکیه نه توانایی مالی جنگ را دارد و نه فعلا توانایی سیاسی آن را... شاید الان در حال کسب قدرت سیاسی و بین المللی است ولی در کل به نظرم بررسی جنگ با عربستان و امارات بهتر از این موضوع است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایران عمق استراتژیک بیشتری نسبت به ترکیه داره استان های جنوبی سیستان کرمان و... و نفت هم از جنوب صادر می شه و اکثر تبادلات تجاری ما هم از جنوب هستش [size=7]بعدشم فکر کردین مردم ترکیه مردم ایرانن روزی چندین موشک بهشون بزنی غیرتی تر شن [/size]
یعنی فالکون های اونا اینهمه راه رو می تونن بیان برن خلیج فارس یه نفتکش بزنن برن !
بعدشم تو زمین انچنان ضعیف نیستیم به علت کوهستانی بودن اون مناطق تانک اونقدر هم کاربرد نداره نه اینکه اصلا نداشته باشه ! تازه تیم های شکار تانک پهپاد هایی مثل کرار مهمات هوشمندی مثل بصیر رو هم اضافه کنید البته هیچ چیز جای MBT رو نمی گیره بعدشم نیرو های زرهیمون نیرو زرهی ارتش ایتالیا در ج ج دوم نیستن که!!!!! :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مدارک در مورد اطلاعات نظامی محرمانه هست و کشور های بیگانه هم نمیان اطلاعات محرمانه ی کشوری مثل ایران را که بهش دست پیدا کردند در سایت بگذارند...
با توجه به تهدیدات که بیشتر از خلیج فارس هست و پایگاه ها در ان مناطق باید قسمت جنوب کشور دارای پدافند های بیشتر و قوی تری نسبت به شمال باشد ولی در مورد تور ام1 فکر کنم به گفته ی یکی از بچه ها که باز میگم معتبر نیست در بوشهر هست برای حفاظت از تاسیسات اتمی حالا دروغ و راستشو نمیدونم ولی خودم به یقینا مطمینم که در شمال غرب کشورمون نیست!!!
در مورد جنگ ایران و ترکیه بعضی از دوستان میگن اتفاق نخواهد افتاد و ... ولی ما فرض را بر این گرفتیم که اتفاق بیوفتد چه کسی برنده هست؟(همه ی اینها بر پایه ی فرض هست )
ما هم منتظریم تا دوستان مقایسه ی دقیق تری انجام بدهند تا بشود دقیق تر بحث کرد!!! ولی در حالت کلی که من جستجو کردم ترکیه جایگاه بهتری نسبت به ما داشته :
http://www.globalfirepower.com
باز اینکه بعضی از دوستان بگن معتبر نیست کاملا حرفشون به جا هست و اول سخنانم هم گفتم که اطلاعات نظامی محرمانه هست و ممکنه دروغ هم باشد و اوردن منبع معتبری کمی خنده دار هست!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب نتیجه جنگ معلومه که باخت باخت هست و دوستان هم توضیح دادند .

[quote]جنگ چریکی؟؟؟؟؟؟ یعنی اینقدر بدبخت شدیم که باید جلوی ترک ها هم چریکی بجنگیم؟؟؟[/quote]
واقعا عجیبه !
یعنی چریکی جنگیدن یعنی بدبختی ؟!
خوب به نظر شما وقتی تجهیزات دشمن از لحاظ کمی و پشتیبانی و کیفی از ما بالاتر هست باید چکار کرد ؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولا من قاطعانه به ایران رای دادم چه ناتو پشت ترکیه باشه یا نه icon_rolleyes چند دلیل هم داره
اول دوستان بیایم واقع بین باشیم شما کی رو با کی قیاس میکنین بابا امریکا ابرقدرت مطلق نظامی اقتصادی دنیا اگه بدونه جنگ با ایران بصورت فرسایشی 10 سال هم طول بکشه ولی اخرش ایران رو شکست میده به خدای محمد یه لحظه هم صبر نمیکنه بابا تیوریسین ها و متفکرین نظامی امریکا وقتی اسم جنگ با ایران جدی میشه همیشه اولین افرادی هستن که ترس و لرز برشون میداره icon_rolleyes
کشور ترکیه حتی در صورت پشتیبانی تمام و کامل ناتو((که در واقعیت هم همینجور خواهد بود)) بازم حریف ضربات کوبنده ایران نمیشه خدایی من واقعا خنده میگره متاسفانه برخی دوستان با سابقه سایت گاها حرفای خیلی خیلی سطحی میزنن مثلا ترکیه تانک و نفربر پیشرفته تر داره نمیدونم موشک ضد تانک بهتر داره ما نداریم و ........ خداوکیل اگه شما این حرف ها رو پیش یه نظامی با تجربه بزنی فقط به شما میخنده :mrgreen: اخه این تحلیل های ابکی یعنی چه
متاسفانه فضای تصورات برخی دوستان بسیار تجهیزات محور هستش نه تاکتیک محوره B) اگه قرار بر این باشه چهارمین ارتش جهان در نبرد 33 روزه باید جنوب لبنان رو پودر میکرد ولی دیدیم که غلتکی که نکرد هیچ الان دانشگاههای نظامی غربی تاکتیک جنگی حزب الله رو تو سطوح بالا تحلیل و تدریس میکنن :cry: خب فقط میتونیم بگیم خاک بر سرشون که با این همه هات و پورت کارشون به اینجا رسیده حالا تو این فضا دوستان اومدن میگن ترکیه اگه بخواد رودروی ایران....... B) بابا شما کجایی کارین والا من میتونم پیش بینی کنم در همون 24 ساعت اول جنگ تمام بنیان اقتصادی سیاسی ترکیه متلاشی میشه بی هیچ تعارفی دوستان تو کتابهای سیاسی تعریفی داریم بنام غول های استراتجیک که معنی اونم خیلی خیلی سیاسه ولی به زبان خودمانی یعنی کشورایی که اصولا مخ تعطیل اند بعبارتی در صورت هر گونه درگیری با اونا باید پی هرچیزی رو به تنت بمالی به زبان ساده تر خربزه خوردی باهاس پای لرزشم هم بشینی B) در یک کلام بی نظم و خشن
تمام تحلیل گران اتاق فکرای غربی متفق القولند که تعریف بالا فقط شامل سه کشور(روسیه ایران و چین) میشه که اتفاقا از اساس با سیستم لیبرالی غربی در تعارضند اینم حرف من نوعی نیست حرف گری سیگ و هنری کیسنجر تو کتابهای معروفشون هست که همین الانم تو دانشگاه کلمبیا تدریس میشه حتی سایت فارس هم متن همین مقالات و کتب رو منتشر کرده که اگه پیداش کردم حتما قرار میدم
ببینید دوستان بیام اینقدر ساده اندیش نباشیم شما فک کردین مثلا اگه فردا امریکا حار شد بخواد حمله کنه فقط پایگاه های امریکا و ناتو و زیرساخت ارتجاع عرب تو خامورمیانه نابود میشه
[size=18][/size]یا واضح تر بگم شما فک میکنین رهبری میشینه یه جا تحمل میکنه که مثلا امریکا با حمله به ایران امنیت زندگی رو از من و شما دانشجو و کارمند و.....سلب کنه بعد از اون ور ملت امریکا با خیال راحت روز و شب فیس بوک بازی کنن و بعدشم برن تو کاباره ها با موسیقی رپ سر و گردن تکون بدن icon_wink زهی خیال باطل
بخدا قسم با اولین حمله امریکا برگ ناخوانده از اسرار نظامی ایران یه شبه فاش میشه و اونوقت دنیا ببینه شلیک اولین موشک قاره پیمای ایران رو اونم به مقصد امریکا اینم خواب و خیال نیست واقعیت محضه مئ همیشه تو سایت گفتم بمب اتم برما حرام شده هیچ وقت رهبری موشک قاره پیما رو حرام نکرده ولی فعلا مصالح نظام اجازه تبلیغ اینجور مسایل رو نمیده تا وقتش که روز موعود باشه حالا شما اومدین تو این وضعیت ایران مستقل قدرتمند رو با ترکیه ای قیاس میکنین که سرویس های خارجی تا بیخ بن تو سیستمش نفوذ دارن و خدا میدونه شاید از دستشویی رفتن اردوغان هم فیلم دارن ملتش خبر نداره
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.