greeneye

آیا انسان واقعا بر روی ماه قدم نهاد؟ + فیلم و عکس

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با عرض پوزش از همه دوستان منطقی و با استدلال باید بگم دیگه داره حالم از این اشاعه بی حد و حصر تئوری های توطئه به هم میخوره. این سایت میلیتاری در امان مونده بود که اونم به لطف عزیزان از ما بهترون انگار داره به چنین وادی هایی کشیده میشه. آخه یکی هم نیست به این اشاعه دهندگان این دست توهمات بگه به قول خودتون این چرندیات رو همون کسانی تو ذهن شماها جا انداختند که دقیقا خواسته اونا بوده تا افکار عمومی جهانیان رو به سمت و سویی سوق بدن که به هیچ چیز دیگه ای فکر نکنند و مسائل خیلی مهم تر دنیای پیرامونشون رو به ورطه فراموشی بسپرن و همه فکر و ذکرشون این باشه که پته این شیطان صفتان بد سیرت رو روی آب بریزن و رسوای عالمشون کنن :x

این متوهمان ساده لوح هم سرمست و خوشحال از این که مچ این اهریمنان رو گرفتند و تو دنیا سنگ روی یخشون کردن ، از این بابت احساس شور و شعف محیرالعقولی میکنند.

[quote] بلکه قصد داشت هم با این برگ از آمریکا امتیاز بگیره (افزایش صادرات گندم آمریکا به شوروی در اون زمان شاید یکی از این امتیازها باشه) و هم از درون (حالا با استفاده از عواملش توی کشور یا نویسنده های دارای گرایش های چپی) این ذهنیت رو بصورت بلند مدت تو افکار عمومی آمریکا جا بندازه (کما اینکه الان این ذهنیت در افکار عمومی آمریکا خیلی وجود داره)
[/quote]

آههههها حالا فهمیدم چرا مردم مظلوم روسیه که از سو تغذیه شدید رنج میبردن ،نمردن و زنده موندن تا به انقلابی گریشون ادامه بدن . این امپریالیست های کاپیتالیست پدرسوخته بودن که بهشون گندم دادن تا بخورن و جون بگیرن و بعد برای خودشون شاخ بشن. :rose: راستی یکی بیاد برای من این جمله رو بازش کنه: این ذهنیت در افکار عمومی آمریکا خیلی وجود داره؟؟؟؟ یعنی چی؟؟ چه تعداد؟؟ چند درصد جامعه؟؟ نکنه میخواد بگه ذهنیته کلا آدم با وجودیه؟؟؟ :rose:

روسیه باید فعلا یواش یواش پول توجیبی هاشو جمع کنه تا شاید 30سال دیگه وسع مالیش به سطح امیال و آرزوهاش برسه. تا اون زمان باید درکش از دنیای اطراف خودش رو به اندازه واقعیت هایی که وجود داره بالا ببره و گرنه مجبوره همین جوری تا ابدالدهر انگشت به دهن باقی بمونه و توجیهات خنده دار مطرح کنه. icon_smile

[color=red]

دوست گرامی در تاپیک فرضیه مطرح شده اگر تمایلی و یا استدلال علمی برای اثبات و عدم موضوع مطرح شده ندارید از حاشیه سازی خوداری کنید ، از این پس کامنت اسپم ارسال نکنید !

لطفا دیگر دوستان هم توجه داشته باشند .

00Amin
[/color]
  • Upvote 2
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کسی نظر من و عکس های موجود در این لینک را نگاه نمود ؟
http://aftabnews.ir/vgldno0fnyt0sfh..ayy262lf.html

http://www.khabaronline.ir/detail/13044

این عکس ها بیانگر وجود تجهیزات باقیمانده در ماه است که از سفرهای فضایی باقیمانده است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کسی نظر من و عکس های موجود در این لینک را نگاه نمود ؟

این عکس ها بیانگر وجود تجهیزات باقیمانده در ماه است که از سفرهای فضایی باقیمانده است[/quote]
بله بنده ديدم و ايمان بيشتري(به قول دوستمون تعصب icon_smile ) پيدا كردم.دست شما درد نكنه كه به اين بحث با اين دو عكس جواب داديد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پس ایمان داشتن میشه تعصب!(بیخیال تعصب چون اینجور بحث کردن فایده نداره)
در مورد تراشه های نظامی تا اونجا که اطلاع دارم تمامی تسلیحات نظامی از از شرکتهای آی بی ام و اینتل و ای ام دی سفارش میدن.خود روسها هم از فرانسوی های کمک میگیرن و به طور کل کل دنیا از شرکتهای تراشه سازی آمریکا.
جناب چکا الان آیا فرانسوی ها و روسها قادر به تولید تراشه بودن میتونستن دنیا رو قبضه کنن.
بنده با قاطعیت و سند میگم جز شرکتهای تراشه سازی مرتبط با شرکتهای آمریکایی هیچ شرکتی قادر به تولید تراشه نیست.
الان همین دارپا رو روبات سگ بزرگ سرمایه گذاری کرده که روباتش داره از سی پی یو اینتل استفاده میکنه.اونم پنتیوم یک.بالاخره دارپا که همه میدونیم در صنعت فناوری نظامی تو جهان حرف اول رو میزنه(اینو شک دارید).حالا کدوم صنعت نظامی برای کدوم تسلیحات داره تراشه بومی تولید میکنه icon_smile
وقتی تو یک کنفرانس در روسیه وقتی رئیس وقت شرکت دل به مسخره میگه که میخوان رو صنعت فناوری روسیه کار کنن و پوتین بهش برمیخوره و میگه ما خودمون در آینده کامپیوتر میسازیم.چطور میشه اینا برای تسلیحات خودشون تراشه بومی میسازن(پردازشگر محاسباتی)
مگر در تمامی تسلیحات آمریکایی و فرانسوی و روسی و چینی از تراشه های ای ام دی و اینتل استفاده نمیشه.
اگر منظورتون از پردازشگر مجموعه ای از دیودها و ترانزیستورهای در اندازه بزرگ هست که کلا بله ایران هم تراشه میسازه.ولی اگه منظورتون تراشه مثل تراشهای تجاری هست باید بگم با استناد کامل میگم غیر از شرکتهای آمریکایی هیچ شرکت دیگه ای قادر یه ساخت تراشه نیست(این تخصصمه).
(اگر از روسیه و فرانسه مثال میزنم به خاطر اینه که بیشتر در اروپا این دوتا رو تو صنعت هوافضا و نظامی قبول دارم)[/quote]

نه برادرم. اینطورها هم نیست و تولید تراشه و ... خیلی هم سخت نیست.
اگر بخوام دقیقتر خدمتتون عرض کنم، تولید یک تراشه مراحل زیر رو داره
1 - طراحی عملیاتی (شامل Datapath، Control plane و ...) که این قسمتش تو کشور ما هم به خوبی انجام میشه
2 - layout کردن (این کار هم انجام میشه، حتی در ایران)
3 - pinout این رو هم انجام میدیم
4 - fabrication که این کار رو تو ایران انجام نمیدیم چون راکتورها و تجهیزات گرونی داره ولی این بخش 100% روتینه و معمولا تو هنگ کنک، چین، سنگاپور، تایوان و ... انجام میشه. شما pinout , layout رو میفرستی و یکی دو ماهه، تراشه رو تحویل می گیری و جالب اینکه کسی که fabricate می کنه اصلا نمی فهمه این تراشه چیکاره است. مثلا شرکت SMIC چین رو ببینید که حتی تا 40 نانومتر هم کار میکنه.

به عنوان مثال چین اخیرا یک سوپر کامپیوتر با 8700 تا پردازنده 16 هسته ای ساخته که پردازنده هاش هم مال خودشه (از 0 تا 100) اینجا رو ببینید http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2395554,00.asp

اینکه میبینید اینتل و ... هستند به خاطر نفوذ بازاری شون هست که اون هم داره کمرنگ میشه و رقبایی قدر از داخل خود آمریکا و از چین دارند سر بلند می کنند.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آقای مهدوی میگن "مطلقا" هیچ اشکالی به پروژه ی آپولو وارد نیست ، اما در مورد بحث کمربند ون آلن دفاعی نداشتند [/quote]جناب چکا، این شیوه بحث در عالم استدلال جایگاهی ندارد. بنده انتظار داشتم با توجه به ارسال قبلیم متوجه اشکال اینگونه بحث ها شده باشید. نکند توقع داشتید در رد موضوع تشعشعات کیهانی، برایتان استدلال بیاورم! مگر بنده وکیل مدافع ناسا یا متخصص اشعه هستم!؟ icon_smile

یک بار دیگر و اینبار ساده تر توضیح می دهم: بنده این بحث را از اساس باطل می دانم، نه به موضوع تشعشعات و نه بقیه به ظاهر تناقضات، پاسخی ارائه نمی دهم و برای این کار دلیل روشنی دارم.
شواهد متقن و مسلم از سفر انسان به ماه وجود دارد، باقیمانده وسایل فضانوردان (و حتی رد پای حرکت آنها) به وضوح در تصاویر LRO مشخص است. افرادی که در این پروژه فعال بودند کاملا مشخص هستند (شاید شاخص ترین آنها، دکتر فون براون)، حتی 9 تَن از فضانوردان ماه هم اینک زنده و حی و حاضر هستند، سنگ و خاک آورده شده از ماه در مراکز معتبر زمین شناسی دنیا بررسی شده و حتی بر مبنای آن نظریات جدیدی راجع به ساختار کره ماه ارائه شده است و...

بنابراین شک و تردیدی در مورد اصل موضوع سفر به ماه باقی نمی ماند، اگر قضیه تشعشعات کیهانی برای شما سوال برانگیز شده، باید بگردید و اشکال قضیه را پیدا کنید. زیرا افرادی به ماه سفر کرده اند و سالم به زمین باز گشته اند و تعدادی ار آنها همین الان زنده هستند، حال بنده چه می دانم که با مشکل تشعشعات کیهانی چه کردند!؟ :rose: و این موضوع، در اصل قضیه تفاوتی ایجاد نمی کند.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در شماره ی53 خرداد و تیر 89 مجله ی هوافضا در مورد دروغ یا راست بودن این سفر بحث کرده که جواب بعضی ها را که در مورد این سفر شک داشتند را به خوبی داده هست و به نظر من جای هیچ شکی نیست که این سفر واقعیت داشته البته به جز بعضی دوستان که همیشه به همه چی شک دارند (مثل کشته شدن بن لادن که هنوز هم باور ندارند)...
و اما در باره ی تراشه ها که جناب hosm مطالبی را فرمودند که منتظر جواب nepton عزیز هستیم با توجه به اینکه به گفته ی خودشون تخصصشون در این زمینه هست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]پس ایمان داشتن میشه تعصب!(بیخیال تعصب چون اینجور بحث کردن فایده نداره)
در مورد تراشه های نظامی تا اونجا که اطلاع دارم تمامی تسلیحات نظامی از از شرکتهای آی بی ام و اینتل و ای ام دی سفارش میدن.خود روسها هم از فرانسوی های کمک میگیرن و به طور کل کل دنیا از شرکتهای تراشه سازی آمریکا.
جناب چکا الان آیا فرانسوی ها و روسها قادر به تولید تراشه بودن میتونستن دنیا رو قبضه کنن.
بنده با قاطعیت و سند میگم جز شرکتهای تراشه سازی مرتبط با شرکتهای آمریکایی هیچ شرکتی قادر به تولید تراشه نیست.
الان همین دارپا رو روبات سگ بزرگ سرمایه گذاری کرده که روباتش داره از سی پی یو اینتل استفاده میکنه.اونم پنتیوم یک.بالاخره دارپا که همه میدونیم در صنعت فناوری نظامی تو جهان حرف اول رو میزنه(اینو شک دارید).حالا کدوم صنعت نظامی برای کدوم تسلیحات داره تراشه بومی تولید میکنه icon_smile
وقتی تو یک کنفرانس در روسیه وقتی رئیس وقت شرکت دل به مسخره میگه که میخوان رو صنعت فناوری روسیه کار کنن و پوتین بهش برمیخوره و میگه ما خودمون در آینده کامپیوتر میسازیم.چطور میشه اینا برای تسلیحات خودشون تراشه بومی میسازن(پردازشگر محاسباتی)
مگر در تمامی تسلیحات آمریکایی و فرانسوی و روسی و چینی از تراشه های ای ام دی و اینتل استفاده نمیشه.
اگر منظورتون از پردازشگر مجموعه ای از دیودها و ترانزیستورهای در اندازه بزرگ هست که کلا بله ایران هم تراشه میسازه.ولی اگه منظورتون تراشه مثل تراشهای تجاری هست باید بگم با استناد کامل میگم غیر از شرکتهای آمریکایی هیچ شرکت دیگه ای قادر یه ساخت تراشه نیست(این تخصصمه).
(اگر از روسیه و فرانسه مثال میزنم به خاطر اینه که بیشتر در اروپا این دوتا رو تو صنعت هوافضا و نظامی قبول دارم)[/quote]

1 - طراحی عملیاتی (شامل Datapath، Control plane و ...) که این قسمتش تو کشور ما هم به خوبی انجام میشه
4 - fabrication که این کار رو تو ایران انجام نمیدیم چون راکتورها و تجهیزات گرونی داره ولی این بخش 100% روتینه و معمولا تو هنگ کنک، چین، سنگاپور، تایوان و ... انجام میشه. شما pinout , layout رو میفرستی و یکی دو ماهه، تراشه رو تحویل می گیری و جالب اینکه کسی که fabricate می کنه اصلا نمی فهمه این تراشه چیکاره است. مثلا شرکت SMIC چین رو ببینید که حتی تا 40 نانومتر هم کار میکنه.

به عنوان مثال چین اخیرا یک سوپر کامپیوتر با 8700 تا پردازنده 16 هسته ای ساخته که پردازنده هاش هم مال خودشه (از 0 تا 100) اینجا رو ببینید http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2395554,00.asp

اینکه میبینید اینتل و ... هستند به خاطر نفوذ بازاری شون هست که اون هم داره کمرنگ میشه و رقبایی قدر از داخل خود آمریکا و از چین دارند سر بلند می کنند.[/quote]
بله اگه اينجور شما ميگيد كه پاكستان هم داره پردازشگر توليد ميكنه و ما هم خودمون داريم ابر رايانه ميسازيم.
اين پردازشگر چيني كه شما ميگيد بر مبناي معماري پردازشگر Alpha 21164 كه مربوط به 14سال پيشه و متعلق به اينتل هست و در يك پروژه تحقيقاتي ساخته شده به اين شركت چيني با تمامي تشريح ساختارهاش فروخته شده.
http://en.wikipedia.org/wiki/Alpha_21164
دوست عزيز دستگاه هاي توليد تراشه كه بر مبناي يك لايه سليكوني بنا نهاده ميشن. بر اساسي دستگاه هايي ساخته ميشن كه تحت ليسانس يا ساخته شركتهاي آمريكايي هستن و حاصل 50 سال توسعه و تحقيق هست.
اين پردازشگر چيني كه اصلاْ بدرد هم نميخوره بر پايه معماري پردازشگر ذكر شده در بالا حتي از اون كه 300 مگاهرتزه بازم از توان پردازشي پايين تري برخورداره.
حالا اگه اينتل بياد و كارخانجات توليد تراشه رو تو ايران پياده كنه و دستگاه هاي توليد و مونتاژ رو به ايران بفروشه ما هم ميتونيم بر اساس معماري و نقشه تراشه خريداري شده با تغييراتي در اون محصولي جديد تر به وجود بياريم.
اينكه شما ميگيد داره كمرنگ ميشه بايد سند بياريد.در حال حاضر بازار نيمه هادي در دستان كشورهايي همچون تايوان-كره جنوبي-ژاپن و آمريكا هست و حتي شركتهاي چيني بر مبناي ليسانس شركتهاي تايواني و ژاپني دارن محصولي رو توليد ميكنن.كما اينكه پردازشگر كنسول بازي مثل ايكس باكس هم در آمريكا و هم در كارخانجات ساخته شده تحت نظارت مايكروسافت در چين توليد ميشه و در بعضي موارد كيفيت بالاتر و توان مصرفي پايينتري رو از نمونه آمريكاييش داره.
شما يك سر به تراشه هاي عادي و گيت هاي منطقي بزن و ببين كه همگي بر مبناي استاندارد ها و معماري هاي سري 74ls,74hc,4, غیره دارن ساخته میشن.هنوز فناوری پردازشگرها به طور کامل در اختیار شرکتهای آمریکایی هست و اگه کشوری تراشه ای تولید کنه بر اساس لیسانس و کمک تکنولوژی شرکتهای مربوطه اینکارو میکنه.
یه مثال دیگه میزنم.شما که با قطعات رایانه آشنا هستید میبینید که تمامی مادربوردهای جهان بر اساس پردازشگر ها و کارتهای گرافیکی ساخته میشه و استاندارد از طریق شرکتهای آمریکایی به شرکتهای سازنده مثل gigabyte,asus,msi,shuttle انتقال داده میشه.حالا ممکنه خود اون شرکتها تراشه هایی روی مادربوردها طراحی کنن ولی باید بر مبنای معماری و نقشه ارائه داده شده توسط شرکتهای مرجع اینکارو کنن.
شرکت اینتل یه مقاله شماتیکی در مورد نحوه ساخت پردازشگر ارائه داده بود که بر مبنای اون میشد یه تراشه رو تولید کرد.(به طور کامل توضیح داده بود)خوب اگه ما دستگاه سازندش رو داشتیم ما میتونستم یه تراشه تولید کنیم.جدا از این موارد فناوری ترتیب ترانزیستورها در کنار همدیگه باز بر مبنای فناوری 40 و 32 نانومتری امکان پذیر هست که باز بر مبنای فناوری اینتل و ای ام دی و انویدیا هست و این شرکتها دارن این فناوری رو میفروشه.پس فکر میکنی برای چی نخست وزیر چین میاد و میگه که آمریکا باید اجازه فروش برخی از فناوری ها رو به چین باید بده.
همه میدونیم که تمامی کارخانجات مهم چین توسط سرمایه گذاران آمریکایی و ژاپنی و فناوریهای همونا ساخته شدن و چین داره بر مبنای اونا محصولی رو تولید میکنه(که سود بیشترش تو جیب اونا میره).خودروسازی ایرانخودرو بر اساس کدوم دستگاه ها داره خودرو تولید میکنه.اگه دستگاه های ساخت آلمان و فرانسه نباشن میتونه خودرو تولید کنه.پس فناوری تولید خودروی ما بر اساس فناوری اوناست و به همین خاطره هی داریم یه تکه آهن متحرک میسازیم.
همین بهتره بدونید که چین بزرگترین وارد کننده از آمریکاست.وقتیکه تمامی زیرساختهای چین بر اساس شرکتهای آمریکایی توسعه یافته شما چه انتظاری رو دارید.
بنده هم که میگم تخصصم اینه به این خاطره که مدارات زیادی رو طراحی کردم و حتی بر مبنای گیتهای منطقی تونستم نوعی ماشین حساب با محاسبه 8 رقم اعشار بسازم.(جناب رضا محمدی یا بنده بد متوجه شما یا شما بد نوشتید چون احساس میکنم با کنایه اون جمله رو نوشتید.)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستی الان در بازار میكروکنترلر ها که نوع pic,avr,arm یافت میشن رو میشه با ترکیب چندتا از اونا یه پردازشگر محاسباتی ساخت.نقشه های توسعه اونا که در اوایل دهه نود و 2000 ساخته شدن همین الان در دستان تایلند و چین و مالزی و تایوان هست و با تغییری در معماری اونها میشه یه پردازشگر 4 هسته ای و با فرکانس کاری تا 1.5 گیگا هرتز ساخت.فک نکنم بشه گفت این یعنی فناوری جديد ساخت تراشه.
تراشه ای مثل اینتل که چند صد میلیون ترانزیستور رو در خودش جای داده و بیشتر ابررایانه های هواشناسی و نظامی دنیا(مخصوصا در ايران) در کشورهایی مثل خود ژاپن و کره و چین و روسیه و آلمان و فرانسه و انگلیس و کانادا ازش استفاده میشه بنده با قاطعیت میگم که کشوری توان ساختش رو نداره حتی اگه دستگاه های تولید تراشه رو داشته باشن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست گرامی در تاپیک فرضیه مطرح شده اگر تمایلی و یا استدلال علمی برای اثبات و عدم موضوع مطرح شده ندارید از حاشیه سازی خوداری کنید ، از این پس کامنت اسپم ارسال نکنید !
[/quote]

جناب 00AMIN من از شما معذرت میخوام. ولی وقتی یکی میاد به یکی دیگه میگه به شما وحی شده و الهام شده و این حرفا اون اسپم محسوب نمیشه؟؟ جواب منطقی و قاطع رو آقای مهدوی گفتن آقای نپتون هم نکاتی فنی ، روشن و قابل هضم برای همه (البته امیدوارم) ارائه کردن . ادامه بحث در این باره به نظر من کاملا عبث و بیهوده هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]دوست گرامی در تاپیک فرضیه مطرح شده اگر تمایلی و یا استدلال علمی برای اثبات و عدم موضوع مطرح شده ندارید از حاشیه سازی خوداری کنید ، از این پس کامنت اسپم ارسال نکنید !
[/quote]

جناب 00AMIN من از شما معذرت میخوام. ولی وقتی یکی میاد به یکی دیگه میگه به شما وحی شده و الهام شده و این حرفا اون اسپم محسوب نمیشه؟؟ جواب منطقی و قاطع رو آقای مهدوی گفتن آقای نپتون هم نکاتی فنی ، روشن و قابل هضم برای همه (البته امیدوارم) ارائه کردن . ادامه بحث در این باره به نظر من کاملا عبث و بیهوده هست.[/quote]

خواهش میکنم جناب ILLUMINATOR

هر چند شما با ارسال این پست نقض قوانیین کردید ! و من ..

به علت اینکه تاپیک از اختیارات بنده خارج شده ، در پست جدا پاسخگو سوال شما هستم..

اگر دقت کرده بودید.. به همگی تذکر داد شده >[color=red]از این پس کامنت اسپم ارسال نکنید ![/color] و [color=red]لطفا دیگر دوستان هم توجه داشته باشند .[/color]

شاید دلخوری شما از این بابته که چرا در پست شما بوده!؟ به علت اینکه پست شما اخرین پست بود و برای جلوگیری اسپم از طرف خودم در پست شما تذکر داده شد ..

اگر صحبتی هست در این خصوص لطفا در پی ام مطرح کنید .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب خوشبختانه به دوستان حاشیه پرداز تذکر داده شد و بنده هم ضمن تشکر از مدیریت ، در ادامه ی اون بحثها چیزی مطرح نمیکنم (هرچند اگر تاپیک مربوطه باشه مسلما برای هر فرمایش دوستان پاسخی هست) چنانکه در قضیه سیستمهای الکترونیکی و پردازنده ها هم جناب مهدوی دو تاپیک بسیار پربار رو باز کردند که در مورد صنایع نیمه هادی ها و پردازنده ها در کشورهای مختلف اعم از روسیه و ایران بحث صورت گرفت .

در خلاصه ی بحثهایی اون تاپیک ها باید عرض کنم که اینکه انحصار تولید "تجاری" پردازنده ها در دست شرکتهای آمریکایی چون اینتل هست که بحثی نداریم ، اما کشورهای مختلف بنابر نیازهای امنیتی و نظامی خودشون (نه نیازهای عمومی) اقدام به ساخت پردازنده و ساخت کامپیوترها و ابرکامپیوترهایی بر اساس این پردازنده ها کرده اند که ابرکامپیوترهای سری Elbrus ساخت شوروی سابق یکی از این مثالهاست .

در پاسخ به فرمایشات جناب مهدوی عزیز هم باید عرض کنم مساله ی بنده این نیست که چیزهایی که شما میفرمایید غلط هستند ، بنده هم همه ی اینها رو شنیده ام ! بله اینطور به نظر میرسه که محققانی روی این پروژه کار کرده اند ، فضانوردانی به فضا رفته اند که هنوز زنده اند و اگر الان ازشون بپرسیم به ماه رفته اید ؟ مسلما پاسخشان مثبت هست . اما شاید همه چیز اونطور که بنظر میرسه نباشه ، چنان که نظریات و شواهدی در رد و ساختگی بودن این پروژه وجود داره (همانطور که شواهدی در تاییدش وجود داره) همه ی حرف من اینست که بصورت مطلق نمیشه حرفی زد .

شما میفرمایید متخصص اشعه ها نیستند ! باشه حالا من از شما سوال میپرسم ، آیا شما سنگ شناس هستید و میتونید تایید کنید سنگهایی که گفته میشه از ماه آورده شده واقعا از ماه آورده شده ؟ آیا یک متخصص در عکاسی و شیوه های photographing هستید و میتونید با اطمینان حداقل بالای 80% ، صحت عکسهای LRO رو تایید کنید ؟ آیا شما یک روان شناس هستید و اگر بنده (یا مثلا اون فضانوردی که میگن رفته ماه) گفتم به ماه رفته ام میتونید دروغ بودن حرفم رو تشخیص بدید ؟

جناب نپتون ، ایمان داشتن تعصب نیست برادر عزیزم ، کورکورانه ایمان داشتن تعصبه ! اگر شما آگاهانه به پروژه ی ماه ایمان دارید بنده رو توجیه کنید که چطور الان و در دهه ی اول قرن 21ام هنوز هم روسیه هم آمریکا هم بقیه کشورها با این همه پیشرفت امکانات نتونسته اند مساله ی صدمات ذرات پرانرژی ون آلن روی دستگاهها و سرنشینان ایستگاه فضایی بین المللی و تلسکوپ هابل رو (که تازه در لایه ی درونی کمربند مستقر هستند) حل کنند و سپر محافظتی درستی براش بسازند ، اما 50 سال پیش آمریکا تونسته تو یه سفینه ی با ابعاد 5 متر ، انسان رو از کمربند ون آلن خارج کنه و تازه صحیح و سالم از زیر اینهمه تشعشع برش گردونه ؟!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]پس ایمان داشتن میشه تعصب!(بیخیال تعصب چون اینجور بحث کردن فایده نداره)

اینکه میبینید اینتل و ... هستند به خاطر نفوذ بازاری شون هست که اون هم داره کمرنگ میشه و رقبایی قدر از داخل خود آمریکا و از چین دارند سر بلند می کنند.[/quote]
بله اگه اينجور شما ميگيد كه پاكستان هم داره پردازشگر توليد ميكنه و ما هم خودمون داريم ابر رايانه ميسازيم.
اين پردازشگر چيني كه شما ميگيد بر مبناي معماري پردازشگر Alpha 21164 كه مربوط به 14سال پيشه و متعلق به اينتل هست و در يك پروژه تحقيقاتي ساخته شده به اين شركت چيني با تمامي تشريح ساختارهاش فروخته شده.
http://en.wikipedia.org/wiki/Alpha_21164
دوست عزيز دستگاه هاي توليد تراشه كه بر مبناي يك لايه سليكوني بنا نهاده ميشن. بر اساسي دستگاه هايي ساخته ميشن كه تحت ليسانس يا ساخته شركتهاي آمريكايي هستن و حاصل 50 سال توسعه و تحقيق هست.
اين پردازشگر چيني كه اصلاْ بدرد هم نميخوره بر پايه معماري پردازشگر ذكر شده در بالا حتي از اون كه 300 مگاهرتزه بازم از توان پردازشي پايين تري برخورداره.
حالا اگه اينتل بياد و كارخانجات توليد تراشه رو تو ايران پياده كنه و دستگاه هاي توليد و مونتاژ رو به ايران بفروشه ما هم ميتونيم بر اساس معماري و نقشه تراشه خريداري شده با تغييراتي در اون محصولي جديد تر به وجود بياريم.
اينكه شما ميگيد داره كمرنگ ميشه بايد سند بياريد.در حال حاضر بازار نيمه هادي در دستان كشورهايي همچون تايوان-كره جنوبي-ژاپن و آمريكا هست و حتي شركتهاي چيني بر مبناي ليسانس شركتهاي تايواني و ژاپني دارن محصولي رو توليد ميكنن.كما اينكه پردازشگر كنسول بازي مثل ايكس باكس هم در آمريكا و هم در كارخانجات ساخته شده تحت نظارت مايكروسافت در چين توليد ميشه و در بعضي موارد كيفيت بالاتر و توان مصرفي پايينتري رو از نمونه آمريكاييش داره.
شما يك سر به تراشه هاي عادي و گيت هاي منطقي بزن و ببين كه همگي بر مبناي استاندارد ها و معماري هاي سري 74ls,74hc,4, غیره دارن ساخته میشن.هنوز فناوری پردازشگرها به طور کامل در اختیار شرکتهای آمریکایی هست و اگه کشوری تراشه ای تولید کنه بر اساس لیسانس و کمک تکنولوژی شرکتهای مربوطه اینکارو میکنه.
یه مثال دیگه میزنم.شما که با قطعات رایانه آشنا هستید میبینید که تمامی مادربوردهای جهان بر اساس پردازشگر ها و کارتهای گرافیکی ساخته میشه و استاندارد از طریق شرکتهای آمریکایی به شرکتهای سازنده مثل gigabyte,asus,msi,shuttle انتقال داده میشه.حالا ممکنه خود اون شرکتها تراشه هایی روی مادربوردها طراحی کنن ولی باید بر مبنای معماری و نقشه ارائه داده شده توسط شرکتهای مرجع اینکارو کنن.
شرکت اینتل یه مقاله شماتیکی در مورد نحوه ساخت پردازشگر ارائه داده بود که بر مبنای اون میشد یه تراشه رو تولید کرد.(به طور کامل توضیح داده بود)خوب اگه ما دستگاه سازندش رو داشتیم ما میتونستم یه تراشه تولید کنیم.جدا از این موارد فناوری ترتیب ترانزیستورها در کنار همدیگه باز بر مبنای فناوری 40 و 32 نانومتری امکان پذیر هست که باز بر مبنای فناوری اینتل و ای ام دی و انویدیا هست و این شرکتها دارن این فناوری رو میفروشه.پس فکر میکنی برای چی نخست وزیر چین میاد و میگه که آمریکا باید اجازه فروش برخی از فناوری ها رو به چین باید بده.
همه میدونیم که تمامی کارخانجات مهم چین توسط سرمایه گذاران آمریکایی و ژاپنی و فناوریهای همونا ساخته شدن و چین داره بر مبنای اونا محصولی رو تولید میکنه(که سود بیشترش تو جیب اونا میره).خودروسازی ایرانخودرو بر اساس کدوم دستگاه ها داره خودرو تولید میکنه.اگه دستگاه های ساخت آلمان و فرانسه نباشن میتونه خودرو تولید کنه.پس فناوری تولید خودروی ما بر اساس فناوری اوناست و به همین خاطره هی داریم یه تکه آهن متحرک میسازیم.
همین بهتره بدونید که چین بزرگترین وارد کننده از آمریکاست.وقتیکه تمامی زیرساختهای چین بر اساس شرکتهای آمریکایی توسعه یافته شما چه انتظاری رو دارید.
بنده هم که میگم تخصصم اینه به این خاطره که مدارات زیادی رو طراحی کردم و حتی بر مبنای گیتهای منطقی تونستم نوعی ماشین حساب با محاسبه 8 رقم اعشار بسازم.(جناب رضا محمدی یا بنده بد متوجه شما یا شما بد نوشتید چون احساس میکنم با کنایه اون جمله رو نوشتید.)[/quote]

موضوع تاپیک رو بهتره بیش از این منحرف نکنیم. تاپیکی براش ساختم که فکر می کنم جاش خالی بود : [url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=249790#249790]تاپیک بررسی توان چین در طراحی سخت افزار[/url]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کسی نظر من و عکس های موجود در این لینک را نگاه نمود ؟

[/quote]

دوستان دقت داشته باشند که این عکسا هر چند مهمه اما هیچ چیزو ثابت نمی کنه ، چون ممکنه اثر کاوشگر های بی سرنشین باشه که اتفاقا تا حالا تعداد زیادیش هم توسط کشورهای مختلف به ماه ارسال شده. که در واقع یه جور ربات هستند و سطح ماه رو جستجو می کنند. من تعدادی از همین عکسا و دقیقا با همین مضمون از سطح مریخ دیدم که مسیرحرکت این کاوشگر ها و محل فرودشون توش مشخص بود. پس نتیجه می گیریم که اینم دلیل مستدلی نیست.

اما مهم ترین چیزی که شک منو بر می انگیزه چیزی نیست جز:
برگشت از ماه به سمت زمین

اونم با لانچی کاملا عمودی و بدون وجود سکوی پرتاب و بدون برخاستن گرد و غبار !
فرود روی ماه به چه صورت بود ؟ فضاپیما به صورت عمودی و با کمک چند موتور که در جهت مخالف روشن بودن به ارامی روی ماه نشست ( که همین رسوندن سرعت از 17 18 ماخ به نزدیک صفر شبیه معجزست! ) و اما هنگام بازگشت : دوباره همون موتورها روشن شدن و فضاپیما به ارامی از سطح ماه جدا شد و به سمت زمین اومد حتی با احتساب اینکه گرانش در ماه ضعیف تر از زمین است باز سوال اینه که سوخت لازم برای طی این مسیر از کجا اومده؟ موتوری که چند ساعت روشن بوده و ممکنه در هنگام فرود با ذرات شن بر خورد کرده باشه نیاز به یک حداقل اورهالی (نه تعویض) داره. چگونه جرم سرنشینان و ماهنورد و سوخت برگشت و خود سفینه را تحمل می کند.
ثانیا چرا مثل یک هواپیما در بیابان های ماه نشست و برخاست نکرد تا سوخت کمتری نیاز باشد!؟

من چنتا فیلم از ماموریت اپولو 11 دارم که اگه تونستم اپ می کنم تا شمام ببینید و بحث منو بیشتر متوجه بشید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شماره 66ام ماهنامه‌ نوآور به نقل از برنامه افسانه شکنان (myth busters) شبکه‌ی دیسکاوری این مطلب رو با فرض اینکه دروغه بررسی میکنه.
هرچند در انتها رفتن اپولو 11 و ارمسترانگ به ماه رو تایید میکنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.