امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

یک تی-۶۴ شوروی در آلمان شرقی، دهه ۱۹۸۰

1024px-T-64_der_GSSD_in_Perleberg_281980

عراق هم از جمله کشورهایی بود که در جنگ علیه ما از این تانک استفاده کرد و گویا ماهم چندتایی غنیمت گرفتیم

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تی ـ۶۴ - برخلاف تی ـ ۷۲ ٬ تی ـ ۶۲ و تی ـ ۵۴​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​،۵۵- هیچوقت به خارج از اتحاد جماهیر شوروی صادر نشد؛ بنابر این عراقیها فاقد این تانک بودند.

ویرایش شده در توسط meschi2
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

18.jpg

تانک تی 90 اس بهیشما T-90S "Bhishma" متعلق به ارتش هند 

این عکس در 60 امین سالگرد روز ملی هند  India's Republic Day  در دهلی نو گرفته شده است در تاریخ 26 ژانویه 2009 

روز ملی هند، سالگرد روزی است که در آن هند از سلطه انگلستان آزاد شده و جمهوری هند شروع شد

http://tanknutdave.com/indian-t90-bhishma-tank/

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تی ـ۶۴ - برخلاف تی ـ ۷۲ ٬ تی ـ ۶۲ و تی ـ ۵۴​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​،۵۵- هیچوقت به خارج از اتحاد جماهیر شوروی صادر نشد؛ بنابر این عراقیها فاقد این تانک بودند.

سلام و عرض ادب

شاید بشه گفت این تانک یجورایی به تانک نامرئی هم معروفه ، شاید در زمان جنگ از یه سرباز معمولی سوال میکردی تانک تی 64 چه شکلیه میگفت اصلا این تانک وجود نداره ، علتش هم مشخصه ، این تانک از جمله پروژه هایی بود که شوروی دوست داشت مخفی نگه داره ولی به دلیل هایی نتوانست ، طبق گفته ها بعد از برملا شدن این تانک فقط به عراق صادر شد و گویا سندش هم در ایران موجوده ، من خودم بشخصه ندیدم ولی در مورد این موضوع با جناب سرهنگ ارمان فر که صحبت کردم ( ایشون تا چند وقت پیش در مقام رییس بازرسی نزاجا خدمت می کردن و الان هم در بهداشت و درمان نزاجا مشغول کار هستن )این موضوع رو تایید کردن که بله این تانک وارد عراق شد و ما هم میدانستیم ( دقیقا عین کلمه رو گفتم ) ، جناب meschi2 عزیز ، در کل در زمان جنگ خصوصا شوروی کم خوش خدمتی به رژیم بعثی نکرد بعنوان نمونه اگه بخوام در همین حوزه زرهی بگم ، تانک هایی در لشکر های زرهی عراق بود که به تانک تی 74 معروف بودن ، این تانک ها در حقیقت تراکشنشون همون تی 72 بود ولی به درخواست عراق تغییراتی روشون توسط شوروی انجام شده بود و فقط هم این تانک های سفارشی به عراق تحویل داده میشد نه کشور دیگه ای . اما در مورد حضور تی 64 در جنگ ایران بنده با عزیزانی همچون جناب سرهنگ کی قباد اردشیر که در جنگ خلبان هواپیماهای ترابری بودن ، جناب سرهنگ محمد تقی لقمانی که تا چندی پیش در قسمت توپخانه ای مشغول بودن ( با عرض پوزش محل خدمت این عزیزان رو نمیگم ) ، جناب سرهنگ الیاس مومنی که پیشتر رییس بازرسی ارتش بودن ، جناب سرهنگ محسن قدمی که از عزیزان هوانیروز بودن ، در این مورد سوال کردم همگی حضور این تانک را تایید کردن وگفتن بله این تانک در جنگ حظور داشت و حتی ار پی جی زن های ما هم در زدن این تانک مشکل داشتن ، در مورد غنیمت گرفتن هم که سوال کردم این عزیزان تایید کردن که بله طی عملیاتی این تانک به غنیمت گرفته شد ولی به دلایلی تا ساهای بعد جنگ تقریبا تا سال 1375 این موضوع جز اسناد محرمانه بود ولی بعدها به این موضوع غنیمت اشاره کردن . حال برادر بزرگوار جناب meschi2 بنده طبق گفته این عزیزان این پست رو گذاشتم حالا باز هم شاید اساتید زرهی دیگر هم مثل جناب کرش و ام ار 9 نظر دیگری داشته باشن

:rose: :rose:

////////

نمایی زیبا از تانک MBT فرانسه (AMX-30)

Cefcz7sXEAA1Ik7.jpg

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

CebMs6wXEAEzXIX.jpg

ارماتا

جالبه تا حالا ندیده بودم برای تانک 2 برانکارد طراحی کنن ، ایده جالبیه

merkava_mkiii_07_of_37-1024x768~0.jpg

• Like 1
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.