Ernesto_Rommel

مقاله ایران در نبرد نابرابر

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به نام جاویدی که هیچ چیزی را جاوید نیافرید

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز میلیتاری مون

خوب فکر کنم مدتها باشه من به کارهای بسیار مهمتری که به عنوان هدف انتخاب کردم در زندگی شخصی م میرسم و کمتر به فروم ها سر میزنم مگر اتفاقات مهمی باشه یا مسایلی باشه که به مانند زکات وظیفه شرعی و قانونی !× محسوب میشه که بگیم یا بشنویم و جواب بدیم !

این مدت هم که نبودم مشغول طی کردن مراحلی بودیم که به یکی از مهمترین هدف هامون برسیم و خوب طی این مدت توفیق حاصل شد که افتخار نوشتن مقالاتی هرچند ناقص و نه چندان کاملا پخته که به دلیل سرعت در نوشتن و تحویل مطالب بوده به بنده دست داد ، که به مرور بعضی هاش رو که مشکلی نداره پخش اونها ، در دسترس دوستان میزارم امیدوارم که از خوندن شون لذت ببرن و فضای ذهنی شون به فضای بازتر و با اطلاع تر برسه همراه با سوالات و انتقادات چه در رابطه در مورده خوده مقاله یا مطالب مورده اشاره در اون و نقائص اون و چه مسایلی که در مقاله مطرح شده و دوستان روشون بحث دارند بپردازند

مدعی نیستم مقاله ی کاملی هست ولی کلیت طراحی مقاله از نظر خودم استوار و محکم هست و بسیاری از مطالب مطرح شده با منابع معتبر و مطمئن بیان شدن که البته همراه هست با عقاید شخصی و تحلیل های شخصی بنده که معتقدم اگرم ضعفی هست در همین بخش ! می باشد که شاید ناشی از سرعت عمل در نوشتن ، ناپختگی روان شخصی ! نگارنده و نیز عدم فهم دقیق مسایل تاکتیکی و استراتژیکی هست !

این مقاله حقیقتا از نظر شخص خودم قابلیت گسترش بسیار با بیان جزییات و عمقی تر نگاه کردن رو در حد یک کتاب داره که اگر عمری دست داد و عمری باقی بود انشالله این کار انجام بشه توسط شخص خودم یا دیگر عزیزان علاقه مند ، چه بسا بسیاری از مطالب که به دلیل کمی وقت و نیز رعایت طولانی نشدن مقاله ( که اخرشم شد !) بیان نشده و یا پرداخته نشده

پس به بزرگواری خودتون ببخشید

مقاله رو در اواخر اسفند و اوایل فروردین تموم کردم و تحویل دادم ولی خوب پخش اینترنتی ش به هزاران دلیل گویا و ناگویا ! به تاخیر افتاد امیدوارم که خوشایند و باب طبع دوستان قرار بگیره

حجمش 4 مگ و نیم هست ، در 106 صفحه ، که تلفیقی است از رویدادهای سالهای 66 و 67 براساس کتاب های معتبر و نیز خاطرات چاپ شده و نیز برخی مقالات در سایت های مشرق ، همراه با تحلیل شخصی

http://uplod.ir/80cddzi3tzlc/_______________________________________.pdf.htm

منتظر نظریات دوستان هستم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

کتاب نوشتی !؟

بگذریم ... دانلودش می کنیم بعد آروم آروم می خونیمش .... بعد میایم باهات دعوا می کنیم و فحشت نمی دیم ... :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون
ندید از سابقه شما می گویم چیزی است که ارزش خواندن دارد و احتمال بالا از خواندن آن خوشحال می شوم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من الان تا صفحه 12 خواندم خیلی خوب بود. بقیه اش رو هم می خونم.
ماشا... واقعا کتاب نوشتی ها.
105 صفحه؟
فکر کنم برای این 105 صفحه باید منتظر 1000 تا کامنت تحلیلی باشی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله

با تشکر از زحمت شما

می خونیم و بعد انشاالله نظر می دیم

فقط یک نکته، اگر چیزی مشکل داره پخش شدنش، به هیچ وجه نباید اون رو روی کامپیوتر نوشت، چرا که سخت افزار ما هم دست خودمون نیست. می تونن حتی از نوشته های سیو نشده ما عکس بگیرند.
حتما شنیدید که چند سال پیش یک شرکت آمریکایی برای فروختن پردازنده های پنتیومی که مخصوص کشورهای دیگه بودند به ایران، محاکمه شد...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر فراوان از ادیب عزیز و کم پیدا.

راستش فعلا مطالعه کامل مقاله ات برام مقدور نیست. الان در حد یک تورق نگاهی به کلیت مقاله انداختم. انشاالله تا چند روز آینده مقاله ات رو کامل مطالعه می کنم. هر چند در همین تورقی که داشتم مشخص شد که ادبیات و ذوق و قریحه فوق العاده ای داری. واقعا دستت درد نکنه. مقاله فوق العاده جذابی است.

منتقل شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از اقای ارنستو
مقاله ی زیبایی بود من به طور خلاصه خواندمش.
اما ایکاش یک فهرست بندی کلی براش قرار می دادی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستتون درد نکنه ، فکر کنم برای تحقیق دانشجویی این مقاله رو نوشتی. من چند صفحه از اون رو خوندم. امیدوارم که تا آخر مقاله اتون نوشته هاتون به دور از جانبداری و یک سویی نگری باشه. چون این مثل اسنادی هستش که دیدگاه آدمها رو تحت تاثیر قرار میده و به طرف شناخت بیشتر و یا ... سوق میده .میتونه مضر یا مفید باشه!
به هر حال با تشکر از زحماتتون !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز جای دیگه اپلود میکردی بهتر نبود داداشم من که نتونستم دانلود کنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

تشکر و دستت درد نکنه برادر ادیب ، ان شاء الله که فرصت کردم مطالعه کنم و باید حاوی مطالب جالب و مفیدی باشه که سواد بی سوادهایی چون بنده رو افزایش میتونه بده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از نظر دوستان ، هروقت خوندید خواهشا بدون رحم کردن به اینجانب رک و صریح انتقادات رو بگید و پیشنهادات رو بدید ، تا هم اگر من توجیهی داشتم منطقا ارایه کنم شاید قبول شدیم ! نشدیم میرم اصلاح میکنم برای اینده !

علی الحساب یکی از دوستان اشاره داشته که این متن نوشتار با متن نوشته ها و سوابق من همخوانی نداره و ... یعنی یه جورایی جانب اعتدال رعایت نکردم و طرف ایران رو گرفتم

البته توضیحاتی در پیام خصوصی دادم ولی خواهشا دوستان رو همه این زمینه ها نظر بدن بنده جوابگو خواهم بود با کمال میل چرا که فکر کنم وقتش باشه بسیاری از عقاید رو ورای نقل قول کردن های شخصی تو تاپیک ها و مباحثه ها و مناظره ها و دعواها و برداشت های گاه کاملا معکوس عزیزان از خودم یا دیگری و ... ارایه بدم و نیز عقاید فعلی م و تغییراتی که داشتم

از قدیم گفتم : انسان فسیل نیست ثابت بمونه پس متغیر بودن اصل زندگی هست و باید وقتی هر برگ تازه ای در زندگی ت رقم میخوره همراه باهاش تغییر کنی و دگم نباشی ، با اسناد جدید و حقیقی با تحلیل های جدید و چندجانبه مواجهه بشی

تو سایت دانشجو یکبار بحثی در این رابطه پیش اومد چندین سال پیش که میگفتند عقاید باید ثابت بمونه درحالیکه اشاره داشتم هرگز نباید اینطور باشه چرا که خودش یک دیکتاتوری هست !

انسان به مرور هرچه جلوتر میاد به اطلاعاتی دست پیدا میکنه که میفهمه عقاید گذشته ش یا باطل هست یا دچار نقد ، مثلا میگم، رویدادهایی که برای عشاق چه گوارا ، شریعتی و .... پیش میاد یا مثلا سقوط جنبش نفت ایران و. ...

اما صفحه 46 رو دوستان بخونند حتما با دقت تا متوجه بشن من مضاف بر عقاید دینی و ملی دیدگاه نظامی خودمو بدون تعارف میگم
البته تو سرتاسر مقاله که میشه گفت 50 صفحه ش ماله من هست و همون اول هست ، بارها اشاره به همه نوع دیدگاهی داشتم که با چشمان تیزبین باید خوندشون

به هرصورت بی رحمانه نقد بشه ممنون میشم !

بازم ممنون از شما عزیزان بابته وقت گذاشتن تون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
[b]عجب غیبت با برکتی رومل ...105 صفحه! [/b] تیتر وار خوندم انشالله سر فرصت

فقط اون قسمت اخر در مورد توانایی های ایران که به نقل از مشرق بود یک دو هزار باری گفتم :| کرار نهایتا دو تا کوثر حمل میکنه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت دوستان خصوصا ارنستوي گرامي
مقاله ارنستو به نظر بنده بيشتر نقل حوادث بود ان هم بيشتر از منابع ايراني.كاش ايشون تحليل هاي خودشون و ساير منابع رو هم دخالت مي دادند.سبك نوشته هاي مركز تحقيقات جنگ سپاه و يا مقاله هاي انتوني كوردزمن مي تونه نمونه خوبي باشه.
تو صفحه سيزده نوشتي شهيدان فكوري و ظهيرنژاد.آقاي ظهيرنژاد شهيد نشد بلكه سال 78 بر اثر سكته فوت كردند.
حرف شما در مورد مهندسي معكوس استينگر هم حرف تازه اي بود.اين موضوع واقعيت دارد؟ ما كه نشنيديم.
جهت گيري هاي سياسي هم در مقاله تان وجود داشت كه براي يك مقاله علمي تحليلي نظامي مناسب نيست.
قضيه تانك مركاوا و دروغ بازنشستگي ان هم متاسفانه در مقاله شما ( كه آگاهي و اطلاعاتتان بسيار بالاتر از تبليغات منظوردار رسانه اي است) تكرار شده.
در مورد قضيه ناوهاي ايران هم مشخص نيست اين موشك هايي كه به ناوها خورده موشك هاي سبك و راكت بوده يا موشك هارپون.وگرنه اين كه شناورهاي نه چندان بزرگي مثل شناورهاي ايران با اصابت اين حجم موشك !! غرق شوند ترديد جدي در مورد ادعاي برخي دوستان در مورد كارامدي موشك هاي ضدكشتي ايران خصوصا از نوع كروزش و همچنين بالعكس ( موشك هاي غربي ) در برابر شناورهای بزرگ ايجاد مي كند.
عكس صفحه 101 هم بيشتر به نظر همان موشك زمين به هواي ( سام-2 ،اچ كيو -2 ، صیاد) است نه موشک ضد کشتی.
در مورد قضیه جنگ با قایق های تندرو هم بحث زیاد است.
دوستان مطلع نظر بدهند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]عكس صفحه 101 هم بيشتر به نظر همان موشك زمين به هواي ( سام-2 ،اچ كيو -2 ، صیاد) است نه موشک ضد کشتی[/quote]
بله موشک سام 2 هست ( تندر )که البته به عنوان ضد کشتی تغییر کابری داده شده و ویدئوی برخورد ان به هدف دریایی موجود هست ...البته این مقاله مشرق چند تا ایراد داشت مثلا این موشک به صورت کروز حمله میکنه که در مقاله بالستیک قید شده ...
دوم ادعا شده که سجیل نمونه ضد کشتی هم دارد( مقاله ادعا کرده که شلیک دو فروند سجیل به دهانه اقیانوس هند بر ضد اهداف دریایی بوده ) که شواهد موید این نکته نیست و هیچ وقت هم چنین چیزی از سوی منابع نظامی ادعا نشده و نهایتا ادعای حمل موشک نصر توسط کرار که ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.