king-kaveh

مقایسه قدرت مانور F-22 و SU-30MK و SU-35

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بسيار عالي بود. البته شهيدمون كرد تا دانلود شد.
نظر دادن خيلي سخته. البته با ديدن اين فيلم سخت شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
توی این فیلم که نشون میداد که تقریبا باهم برابرن

اما در حین دیدن کلیپ یه حسی همش بهم میگفت کسی که این کلیپو ساخته خودش یه مقدار به طرف f22 گرایش داشته و صحنه های خوب سوخو رو استفاده نکرده

تو همین سایت خودمون کیلیپ های زیادی هستن که مانور های سوخو رو نشون میدن و قدرت مانورش از اون چیزی که در این فیلم دیدم بیشتره

البته اینا همش نظر شخصیه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تمامی پست های غیر مرتبط با تاپیک ویرایش شدند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان لطف کنند فایل هاشون رو یه جای بهتر آپلود کنند...

4share یا پرشین گیگ . . .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
f22 از لحاظ برتری تکنولوژی موتور بسیار از رقبای روس خودش برتر هست در حالی روس ها که هنوز نتونستن یه موتور برای جنگنده جدید خودشون بسازند....
همین مسئله به f22 کمک می کنه از پس تمامی مانور های دشوار باقدرت بر بیاد

این کلیپ کوتاب ببنید. مشابه روسی اون پیدا می کنید؟!

[url]http://www.upload.iran-forum.ir/download107700.html[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]f22 از لحاظ برتری تکنولوژی موتور بسیار از رقبای روس خودش برتر هست در حالی روس ها که هنوز نتونستن یه موتور برای جنگنده جدید خودشون بسازند....
همین مسئله به f22 کمک می کنه از پس تمامی مانور های دشوار باقدرت بر بیاد

این کلیپ کوتاب ببنید. مشابه روسی اون پیدا می کنید؟!

[url]http://www.upload.iran-forum.ir/download107700.html[/url][/quote]
با سلام
فیلتر برادر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من به اف 22 رای دادم چون هم رادار گریزه وهم جنگنده آمریکایی خودمانی عرض کنیم دوستان از جنگندههای روسی چی دیدم اما نمونش اف14 که آوازه اش زبان زد خاص وعامه ول کنید قیافه رو سوخو ومیگ هردو از قماش اند اصلا برتری نسبت به نمونه امریکایی ندارند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من از قدرت مانور f-22 شگفت زده شدم واقعا موتور پیچیده و خروجی های متغییر فوق العاده بودن ... ولی این مقایسه با عرض معذرت یک فیک بود اساسا مانورهای پیچیده ای رو f-22 می تونست بزنه با مانورهای su-35 مقایسه کرده بود نه تمام مانورهای پیچیده ای که su-35 رو که می تونه بزنه f-22 توان اجراش رو نداره ... مثلا مانور مشهور کبری که مختص میگ 29 و سوخو هست رو اصلا نشان داد ؟ الخصوص su-35 مانوری داشت اگه پیداش کردم می گذارم واسه دوستان هواپیما چندین بار پشت سر هم پشتک می زد که متاسفانه اسمش الان یادم نیست ... دامنه مانور سوخو بسیار بالاتر هست البته خود من از توان مانوری رپتور شگفت زده شدم چون فکر می کردم توان مانور فدای پنهانکاری شده در هنگام انتخاب رپتور رقیب اصلی اون YF-23 بود که قدرت مانور بالاتری داشت ولی قدرت پنهانکاری کمتری داشت که چون رسالت طرح پنهانکاری بود رپتور برنده مناقصه شد ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من از قدرت مانور f-22 شگفت زده شدم واقعا موتور پیچیده و خروجی های متغییر فوق العاده بودن ... ولی این مقایسه با عرض معذرت یک فیک بود اساسا مانورهای پیچیده ای رو f-22 می تونست بزنه با مانورهای su-35 مقایسه کرده بود نه تمام مانورهای پیچیده ای که su-35 رو که می تونه بزنه f-22 توان اجراش رو نداره ... مثلا مانور مشهور کبری که مختص میگ 29 و سوخو هست رو اصلا نشان داد ؟ الخصوص su-35 مانوری داشت اگه پیداش کردم می گذارم واسه دوستان هواپیما چندین بار پشت سر هم پشتک می زد که متاسفانه اسمش الان یادم نیست ... دامنه مانور سوخو بسیار بالاتر هست البته خود من از توان مانوری رپتور شگفت زده شدم چون فکر می کردم توان مانور فدای پنهانکاری شده در هنگام انتخاب رپتور رقیب اصلی اون YF-23 بود که قدرت مانور بالاتری داشت ولی قدرت پنهانکاری کمتری داشت که چون رسالت طرح پنهانکاری بود رپتور برنده مناقصه شد ...[/quote]

دوباره یک چیزی می گیم برادر علی میاد پست رو پاک می کنه! icon_wink
اینم مثل اون حرف دوستمونه که گفت رادار گریزی موقته و کشورهای پیشرفته تمایلی برای رفتن به سمت رادار گریزی ندارن !!

داداش من از نظر علوم هوافضا و نیروهای وارده بر جنگنده امکان نداره یک جنگنده بتونه در راستای حرکتش به قول شما پشتک بزنه !!!!! احتمالا چیزی که دیدید کلیپ تخلیه بوده !

واماندگی(staill) حالتی است که میزان نیروی برآ به طور قابل توجه ای افت می کنه این افت نیروی برآ ممکن است به خاطر زیاد شدن زوایه حمله یا اینکه کم شدن سرعت باشه

اون مانور هم اسمش سوپر کبری هست که سوخو انجام میده جنگنده 108 درجه در راستای قائم منحرف میشه دوباره به حالت اول بر می گرده که به خاطر شکل بدنه هست

درواقع خلبان سوخو پس زفتن به زاویه 108 قدرت موتور ها را افزایش داده و دماغه هواپیما را به سوی پایین مایل می کنه و پس رسیدن به سرعت مطمئن با زیاد کردن زاویه حمله به حالت عادی برمی گرده

چیزی که شما می گید یعنی جنگنده 360 درجهicon_rolleyes چندین بار در راستای قائم ! پشتک بزنه محاله !! چون با افزایش زاویه جنگنده دچار وامانگی میشه و سقوط می کنه

راستی درمورد YF-23 هم برعکس گفتی برادر ! YF-23 رادار گریزتر بود ولی مانور پذیری کمتری داشت والبته در اف 22 طراحی بهتر محفظه های داخلی حمل سلاح دلیل مهم دیگری در برتریش بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="RapToR-X"][quote]
داداش من از نظر علوم هوافضا و نیروهای وارده بر جنگنده امکان نداره یک جنگنده بتونه در راستای حرکتش به قول شما پشتک بزنه !!!!! احتمالا چیزی که دیدید کلیپ تخلیه بوده !

واماندگی(staill) حالتی است که میزان نیروی برآ به طور قابل توجه ای افت می کنه این افت نیروی برآ ممکن است به خاطر زیاد شدن زوایه حمله یا اینکه کم شدن سرعت باشه

اون مانور هم اسمش سوپر کبری هست که سوخو انجام میده جنگنده 108 درجه در راستای قائم منحرف میشه دوباره به حالت اول بر می گرده که به خاطر شکل بدنه هست

[b]چیزی که شما می گید یعنی جنگنده 360 درجهicon_rolleyes[/b] چندین بار در راستای قائم ! پشتک بزنه محاله !! چون با افزایش زاویه جنگنده دچار وامانگی میشه و سقوط می کنه

[/quote]

مانور چرخش 360 درجه وجود داره و به مانور Kulbit معروف هست ، در این مانور اتفاقا هواپیما Stall هم میکنه ! اما کنترل پذیری هواپیما در هنگام واماندگی باعث انجام یک لوپ میشه که به این مانورها ، مانورهای Post Stall میگن . (البته قطر این لوپ بسیار کم و تقریبا برابر طول خود هواپیماست)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a2/Su-37_Kulbit.png/400px-Su-37_Kulbit.png

اینطور که تو ویکی نوشته Mig-29OVT ، Su-35 ، Su-37 و F-22 این مانور رو انجام داده اند و قابلیت انجامشو دارند (هرچند من خودم فقط انجام این مانور توسط Su-37 رو دیده ام)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آیا کلیپ مشابه این مانور از F22 وجود داره؟
http://www.aparat.com/v/b71ecc3677e6825a62dbda1fe8ca0ca568157[/quote]

دقیقا منظورم همین کلیپ بود icon_rolleyes مانور Kulbit که توسط Su-37 انجام شده ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.