kingraptor

بالگرد هجومی میل-28 هاوک ( Mi-28/Havoc)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

از جدیدترین هلیکوپترهای تهاجمی روسیه است که در سال 2003 بر رقیب خود یعنی کاموف Ka-50 غلبه کرد ( مدل Mi-28N ) و به عنوان جانشین هلیکوپتر تهاجمی قدیمی Mi-24 در ارتش سرخ انتخاب شد. طراحی Mi-28 که Havoc به معنای ویرانی خوانده می شود در دهه 1970 میلادی برای جانشینی Mi-24 شروع شد. Mi-28 دارای بیشینه سرعت 300 کیلومتر در ساعت بوده و قابلیت پرواز به عقب و اطراف با حداکثر سرعت 100 کیلومتر در ساعت را دارد. همچنین می تواند در حالت ایستا 45 درجه در ثانیه بچرخد. در آگوست 1996 شرکت میل پیش نمونه مدل تهاجمی در شب و هر گونه شرایط آب و هوایی را با نام Mi-28N Night Havoc به نمایش گذاشت.

تصویر

Mi-28از طرحی تقریبا ساده برخوردار بوده و با دیگر هم رده های خود به لحاظ ظاهری تفاوت چندانی ندارد. خلبان و افسر تسلیحات/سیستم در دو کاکپیت جدا و پشت سر هم در زیر کاناپی های اختصاصی قرار گرفته اند. ارابه فرود Mi-28 مثل AH-64 آپاچی و یورو کاپتر تایگر از سه چرخ غیر قابل جمع شونده تشکیل یافته است که به همراه جایگاه خدمه با جذب نیروهای وارد باعث سالم ماندن آنها در برخوردهای شدید با زمین حتی با سرعت 12 متر در ثانیه (در برخورد عمودی)می شود. Mi-28 از دو موتور توربو شفت TV3-117VMA هر کدام با قدرت 2465 اسب بخار نیرو می گیرد که علائم حرارتی آن نسبت به Mi-24 کمتر شده است.
تصویر
تیغه های 5 تایی ملخ اصلی از مواد کمپوزیت ساخته شده و روتور عقبی مانند AH-64 بصورت دو تیغه دو ملخی است. طراحی منحصر بفرد روتور Mi-28 به آن اجازه فرود و ادامه پرواز حتی با تیغه های روتور اصلی آسیب دیده را می دهد. تیغه های جدیدتر نصب شده بر روی Mi-28N در مقابل گلوله های توپ 30 میلیمتری نیز مقاوم هستند. خدمه هلیکوپتر پشت سر هم قرار گرفته اند بطوریکه خلبان در پشت و افسر تسلیحات/سیستم در قسمت جلو قرار می گیرد. کابین خدمه هم زره پوش شده است بطوریکه شیشه جلو در مقابل گلوله های 7.62 و 12.7 و تکه های توپ های 20 میلیمتری مقاوم است.

  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان درسته كه يك Mil_Mi-24 عراقي در جنگ يك فانتوم ايراني رو ساقط كرده؟ منبع:http://en.wikipedia.org/wiki/Mil_Mi-24 قسمت:Combat history قسمت:Iran-Iraq War 1980-1988 خط چهارم

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه درست نیست. درباره این مطلب فکر کنم در مجله جنگ افزار مقاله ای بود؟ پیدا کردم میزارم تو سایت.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مرسي SAEID جان !!!! مطالب خوبي بود. اگه مي شه يه مقايسه مختصر بين Mil-28 و AH-64D بنماي!!! در ضمن روسيه موشك هوا به هوا و هوا به زمين براي هليكوپتر هاي خود چه دارد؟(در مقابل استينگر و هلفاير غربي ها)

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه دوست داری پرواز باهالی باهاش داشته باشی برو Battle field 2 بخر و در نقشه ای که دو طرف میخان وسط رو بگیرن تو اون آخرین نقشه ها دشمن آمریکا شو و بعد سریع وسط رو بگیرن و منتظر ظاهر شدن هلیکوپتر شو و با هاش پرواز کن. (البته باید پرواز با هلیکوپتر در این را بلد باشی!!! نگران نباش زود یاد میگری!!!) اگه کارگرافیکت بالای 256 است یا 256 خوب است ورم تو 1 گیگ است اون زمان همه چیز رو High کن و از کیفیت لذّت ببر.می تونی در Multi player سایز هی مختلف این نقشه رو انتخاب کرده وتنهایی تمرین پرواز کنی البته باید Create کنی یعنی سرویس دهنده Server خودت باشی بهتره سایز 64 نفره بری که بزرگترینه!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: . _____________________________________________________ ای پادشه خوبان داد از غم تنهایی دل بی تو به جان آمد وقت است که باز آیی icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كسي هست كه بدونه چرا هلي كوپترهاي روسي اينقد طراحي يو غوري دارن در حالي كه واسه امريكايي ها اصلا اين جوري نيست. :?

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مرسي SAEID جان !!!! مطالب خوبي بود. اگه مي شه يه مقايسه مختصر بين Mil-28 و AH-64D بنماي!!!
در ضمن روسيه موشك هوا به هوا و هوا به زمين براي هليكوپتر هاي خود چه دارد؟(در مقابل استينگر و هلفاير غربي ها)


هوا به زمين : Shturm و Ataka

هوا به هوا :‌IGLA

اگر در موردشون توضيحات خواستي بگو :?

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشکهای ضد تانک نسل جدید روسی واقعا شاهکار مهندسی هستند و فکر کنم موشک AT-14 باشه که بردش 10 کیلومتر هست! تا 1200 میلیمتر زره هم نفوذ میکند! :?

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Mi-28 میل Mi-28 از جدیدترین هلیکوپترهای تهاجمی روسیه است که در سال 2003 بر رقیب خود یعنی کاموف Ka-50 غلبه کرد ( مدل Mi-28N ) و به عنوان جانشین هلیکوپتر تهاجمی قدیمی Mi-24 در ارتش سرخ انتخاب شد. طراحی Mi-28 که Havoc به معنای ویرانی خوانده می شود در دهه 1970 میلادی برای جانشینی Mi-24 شروع شد. Mi-28 دارای بیشینه سرعت 300 کیلومتر در ساعت بوده و قابلیت پرواز به عقب و اطراف با حداکثر سرعت 100 کیلومتر در ساعت را دارد. همچنین می تواند در حالت ایستا 45 درجه در ثانیه بچرخد. در آگوست 1996 شرکت میل پیش نمونه مدل تهاجمی در شب و هر گونه شرایط آب و هوایی را با نام Mi-28N Night Havoc به نمایش گذاشت. Mi-28 از طرحی تقریبا ساده برخوردار بوده و با دیگر هم رده های خود به لحاظ ظاهری تفاوت چندانی ندارد. خلبان و افسر تسلیحات/سیستم در دو کاکپیت جدا و پشت سر هم در زیر کاناپی های اختصاصی قرار گرفته اند. ارابه فرود Mi-28 مثل AH-64 آپاچی و یورو کاپتر تایگر از سه چرخ غیر قابل جمع شونده تشکیل یافته است که به همراه جایگاه خدمه با جذب نیروهای وارد باعث سالم ماندن آنها در برخوردهای شدید با زمین حتی با سرعت 12 متر در ثانیه (در برخورد عمودی)می شود. Mi-28 از دو موتور توربو شفت TV3-117VMA هر کدام با قدرت 2465 اسب بخار نیرو می گیرد که علائم حرارتی آن نسبت به Mi-24 کمتر شده است. تیغه های 5 تایی ملخ اصلی از مواد کمپوزیت ساخته شده و روتور عقبی مانند AH-64 بصورت دو تیغه دو ملخی است. طراحی منحصر بفرد روتور Mi-28 به آن اجازه فرود و ادامه پرواز حتی با تیغه های روتور اصلی آسیب دیده را می دهد. تیغه های جدیدتر نصب شده بر روی Mi-28N در مقابل گلوله های توپ 30 میلیمتری نیز مقاوم هستند. خدمه هلیکوپتر پشت سر هم قرار گرفته اند بطوریکه خلبان در پشت و افسر تسلیحات/سیستم در قسمت جلو قرار می گیرد. کابین خدمه هم زره پوش شده است بطوریکه شیشه جلو در مقابل گلوله های 7.62 و 12.7 و تکه های توپ های 20 میلیمتری مقاوم است.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قبل از ارسال مطلب جستجو کنید یا حداقل به بخش مورد نظر را نگاه کنید تاپیک مشابهی نباشد.
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قيافه اين هليكپتر تا حدي شبيه هليكپتر اليگيتور نيست؟

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این هلیکوپتر یکی از مرگ بار ترین هلیکوپتر هاست که رقیبی تا حالا نداره منظورم از لحاظ جنگی هست . اگر ایران بتونه 4 تا 5 تا از این هلیکوپتر مرگ بار بخره نونمون تو روغنه . icon_cheesygrin :| :| :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.