F14AA

ناوشکن کلاس Almirante Brown محصول آرژانتین

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ناوشکن با موشک هدایت شونده کلاس Almirante Brown

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/almirante_brown_class.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_almirante_brown_class.jpg[/img][/url]

ناوشکن کلاسAlmirante Brown قدرت اصلی نیروی دریایی آرژانتین محسوب میشود.
در ابتدا شش نمونه از این کلاس موجود بوده که چهار فروند آن در آرژانتین ساخته شده است. روش طراحی شرکت Meko 360 بر اساس مفهوم سیستم های مدولار(modularised = بکارگیری از واحدهای استاندارد برای مونتاژ) استوار است؛ بطوریکه هر یک از سلاح ها و سیستم حسگر، بصورت جداگانه قابلیت تعویض و جایگزینی با سیستمهای جدید بدون نیاز به بازسازی را دارند.( Meko 360= یک شرکت کشتی سازی آلمانی است که برای کشورهایی همچون آرژانتین و نیجریه ناوشکن ساخته است)

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/almirante_brown_class_l1.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_almirante_brown_class_l1.jpg[/img][/url]

طبق توافق نامه ای که در دسامبر 1978با آلمان غربی به امضا رسید مقرر شد تعداد چهار ناوچه توسط سه شرکت آلمانی Thyssen Rheinstahl و Blohm و Voss ساخته شود.این چهار ناوچه شامل Almirante Brown ، La Argentina ، Heroina و Sarandi بوده،که کلاسAlmirante Brown در سال 1983-1984 راه اندازی شده است. در طول جنگ فالکلند، کشتی های در حال ساخت، شرکت انگلیس رولز رویس و نیز توربین های گاز Tyne ، برای مدت کوتاهی تحریم بودند. در سال 1996 به منظور بهبود و ارتقای سطح دفاعی ناوگان، هلیکوپتر فنک(Fennec) و همچنین موشکهای سطح به سطح به ناوچه Almirante Brown افزوده گردید.

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/almirante_brown_class_l2.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_almirante_brown_class_l2.jpg[/img][/url]

شناورهای آرژانتینی شباهت بسیار زیادی به ناوچه Aradu نیروی دریایی نیجریه (ساخته شده در سال 1977) دارند و جزو اولین ناوشکن های با فناوری modularised میباشند.
مشخصات:
سال ورود به ناوگان: 1983
پرسنل: 200 نفر
طول: 125/9 متر
عرض: 14 متر
آبخور: 5/8 متر
ظرفیت بارگیری استاندارد: 2900 تن
حداکثر ظرفیت بارگیری: 3360 تن
سرعت: 30/5 گره (56/5 کیلومتر در ساعت)
هواگردهای قابل حمل: 1 یا 2 فروند بالگرد AS 555 Fennec
توپخانه:
1 عدد توپ DP 127 میلیمتری
4 عدد توپ 40 میلیمتری ضد ناو
2 عدد توپ 20 میلیمتری
موشکها:
2 عدد پرتابگر موشک 40میلیمتری دریا به دریا
1 عدد پرتابگر هشتایی شامل 24موشک دریا به هوا
اژدرها: 2 فروند اژدر 324 میلیمتری ضد زیردریایی

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/almirante_brown_class_l3.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_almirante_brown_class_l3.jpg[/img][/url]

منبع :Arteshi.com

http://www.arteshi.com/forum/showthread.php?5844-ناوشکن-کلاس-Almirante-Brown-

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]موشکها:
[color=blue]2 عدد پرتابگر موشک 40میلیمتری دریا به دریا[/color]
1 عدد پرتابگر هشتایی شامل 24موشک دریا به هوا
اژدرها: 2 فروند اژدر 324 میلیمتری ضد زیردریایی [/quote]

با تشكر از شما ، اين موشك 40 ميليمتري دريا به دريا چيه ؟؟
فكر كنم اشتباه تايپيه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب اف 14 لینک مستقیم ؟

در آن تاپیک خلبان تکخال اف 5 هم لینک مستقیم نداده اید !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر اساس ویکی پدیا
http://en.wikipedia.org/wiki/Almirante_Brown_class_destroyer

ناوهای این کلاس
ARA Almirante Brown (D-10
ARA La Argentina (D-11
ARA Heroína (D-12
ARA Sarandí (D-13

عکس های زیر از ویکی
http://en.wikipedia.org/wiki/File:D12ARAHeroina.jpg
http://en.wikipedia.org/wiki/File:D13ARASarandi.jpg
http://en.wikipedia.org/wiki/File:ARALaArgentina.jpg
http://en.wikipedia.org/wiki/File:ARA_Almirante_Brown_D_10_(cropped).jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چقدر توپ داره big_grin ![/quote]

من خیلی تو نیروی دریائی وارد نیستم ولی این طراحی بیشتر به ناوهای جنگ جهانی دوم و یکی دو دهه بعد اون شباهت داره فکر نکنم در نبردهای امروزی این تعداد توپ لازم باشه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب اف 14 لینک مستقیم ؟

در آن تاپیک خلبان تکخال اف 5 هم لینک مستقیم نداده اید ![/quote]

ببخشید لینک رو قرار دادم .

big_grin

حتما باید لینک مستقیم قرار بدم ؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]چقدر توپ داره big_grin ![/quote]

من خیلی تو نیروی دریائی وارد نیستم ولی این طراحی بیشتر به ناوهای جنگ جهانی دوم و یکی دو دهه بعد اون شباهت داره فکر نکنم در نبردهای امروزی این تعداد توپ لازم باشه ...[/quote]

فعلا که همین ناو جنگ جهانی دوم آرژانتینی کلی از ناو ما، ببخشین! ناو شکن ما، ببخشین!! ناوچه ما، ببخشین!!! قایق جنگی ما جماران جلوتر هست. این تعداد توپ لازم نیست ولی حداکثر 4 تا موشک نور کافیه؟؟
من که میگم به آرژانتین پیشنهاد خرید اونو بدیم شاید دادن. بهشون میگیم ما حوصله نداریم به تعداد کافی بسازیم منتظریم یکی بهمون بفروشه ولی حیف تحریمیم. عوضشم چاه نفت میدیم و انحصار کامیون اگه دارین مهم هم نیست ترمز نداشته باشه گور پدر ملت

[color=red]اگر یکبار دیگه این نظرات شاذ جنابعالی
رو در بحثهای تخصصی سایت مشاهده کنیم،
عذر شما از حضور در این سایت خواسته میشه.
REZAT1980[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فعلا که همین ناو جنگ جهانی دوم آرژانتینی کلی از ناو ما، ببخشین! ناو شکن ما، ببخشین!! ناوچه ما، ببخشین!!! قایق جنگی ما جماران جلوتر هست. این تعداد توپ لازم نیست ولی حداکثر 4 تا موشک نور کافیه؟؟ [/quote]
شمادر چند روز اخير تو دبه خيارشور خوابيدين يا ذاتا نمكدون هستين؟
راستي اينجا فعلا نام سايت نظامي رو يدك ميكشه نه سايت تخصصي خودرو كه از هر2 پست شما 3تا درباره ي خودرو كاميونه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
فعلا که همین ناو جنگ جهانی دوم آرژانتینی کلی از ناو ما، ببخشین! ناو شکن ما، ببخشین!! ناوچه ما، ببخشین!!! قایق جنگی ما جماران جلوتر هست. این تعداد توپ لازم نیست ولی حداکثر 4 تا موشک نور کافیه؟؟
من که میگم به آرژانتین پیشنهاد خرید اونو بدیم شاید دادن. بهشون میگیم ما حوصله نداریم به تعداد کافی بسازیم منتظریم یکی بهمون بفروشه ولی حیف تحریمیم. عوضشم چاه نفت میدیم و انحصار کامیون اگه دارین مهم هم نیست ترمز نداشته باشه گور پدر ملت
[/quote]
شما هر وقت تونستی یدونه دقت کن یدونه از همین قایق موتوری هایی که مسخره می کنی بسازی بعد بیا حرف بزن!! زیر باد کولر میشینی زحمت یک عالمه متخصص مسخره می کنی که چی؟
برو همون دلتا فورستو بازی کن !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]چقدر توپ داره icon_wink ![/quote]

من خیلی تو نیروی دریائی وارد نیستم ولی این طراحی بیشتر به ناوهای جنگ جهانی دوم و یکی دو دهه بعد اون شباهت داره فکر نکنم در نبردهای امروزی این تعداد توپ لازم باشه ...[/quote]

[/quote]

سلام

البته اگه متن را می خوندید می فهمیدید این ناو ساخت آلمان غربی ( آلمان فعلی ) است و اینقدر سخن پراکنی نمی کردید ...

درضمن ، در نبردهای امروزی یک توپ هم کافی است ، چه اینکه برای نبرد با ناو ها باید از موشک های سطح به سطح و اژدر ها استفاده کرد و برای حمله به خشکی نیز این مسئولیت با نیروی هوایی و همچنین موشک های سطح به سطح می باشد ...

هیچ ناوی نمی تواند انتظار داشته باشد به نزدیکی خشکی برود و نیروهای در ساحل را به توپ ببندند ( حداقل 40 سالی از این دوران گذشته !! )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزیز دل ... پروژه جماران فقط رسیدن به سطح فناوری تولید این نوع شناور بوده و بالابردن سطح دانش فنی کادر متخصصین کشتی ساز نیروی دریایی و متخصصین دانشگاهی ... در دکترین دفاعی امروز کشور عزیزمون نبرد اصلی با دشمنی طراحی شده که از نظر فناوری نظامی بالای 50 سال از ما پیشرفته تر و قدرتمندتره اگر ما تازه سراغ ساخت شناورهای سطحی در حد کلاس ناوشکن و ناوچه رفتیم اونها سالهاست این شناورهارو عملا از چرخه قدرت خودشون خارج کردند ! نتیجتا فرماندهان و استراتزیستهای کشورمون از گذشته نبردهای دریایی کشورمون درس گرفتن و شروع به ساخت قایقهای تندرو کوچک و ارزان و با تیراژ بالا در عین حال تاثیر گذار در نبرد دریایی گرفتن ! جماران یک نماد از دستیابی به تکنولوزیست و در واقع جمع بندی بسیاری از فناوریهای بومی ! لطفا به این تلاش و پشتکار جوانان کشورمون احترام بزار رفیق !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]عزیز دل ... پروژه جماران فقط رسیدن به سطح فناوری تولید این نوع شناور بوده و بالابردن سطح دانش فنی کادر متخصصین کشتی ساز نیروی دریایی و متخصصین دانشگاهی ... در دکترین دفاعی امروز کشور عزیزمون نبرد اصلی با دشمنی طراحی شده که از نظر فناوری نظامی بالای 50 سال از ما پیشرفته تر و قدرتمندتره اگر ما تازه سراغ ساخت شناورهای سطحی در حد کلاس ناوشکن و ناوچه رفتیم اونها سالهاست این شناورهارو عملا از چرخه قدرت خودشون خارج کردند ! نتیجتا فرماندهان و استراتزیستهای کشورمون از گذشته نبردهای دریایی کشورمون درس گرفتن و شروع به ساخت قایقهای تندرو کوچک و ارزان و با تیراژ بالا در عین حال تاثیر گذار در نبرد دریایی گرفتن ! جماران یک نماد از دستیابی به تکنولوزیست و در واقع جمع بندی بسیاری از فناوریهای بومی ! لطفا به این تلاش و پشتکار جوانان کشورمون احترام بزار رفیق ![/quote]

قصد انحراف تاپیک ندارم ولی باید گفت
دقیقا ، جماران رو میخوان تقویت کنن و هنوز در ایران هیچ چیز علنی نشده،توان ایران فعلی رو خیلی دست کم گرفتید. من چیزهایی زیادی میدونم ک طبقه بندی شده است و نمیشه گفت

باز هم شرمنده ک خارج بحث حرف زدم.

بحث منحرف نشه
موشکهاش منو کشته هلیکوپتر هم ک میبره

فقط یه سوال هم زمان از جند توپ میتونه شلیک کنه؟
یا شلیک همزمان توپ با موشک ؟
icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]
[/quote]
شما هر وقت تونستی یدونه دقت کن یدونه از همین قایق موتوری هایی که مسخره می کنی بسازی بعد بیا حرف بزن!! زیر باد کولر میشینی زحمت یک عالمه متخصص مسخره می کنی که چی؟
برو همون دلتا فورستو بازی کن ![/quote]

هیچ کس تو آمریکا،اروپا و روسیه نمیاد از چیزی انتقاد کنه ؟چون چهار تا مث تو اونجا هستن که بیان بگن اگه بلدی برو یه دونه یه دونه... بساز؟ اینم شد حرف؟
چشم میرم گیمم رو بازی می کنم شما هم برو به پاچه خواریت برس...این صحبتات هم تو مجله گل آقا چاپ کن شاید به عنوان تلخک مخصوص نویسنده استخدام شدی.
تقصیر نداری چون این مدیره اومد یه چیزایی گفت تو هم شیر شدی پشتش قایم شدی..بهش میگن فرصت طلبی ...

[quote][quote][quote][quote]چقدر توپ داره icon_wink ![/quote]

[/quote]

سلام

البته اگه متن را می خوندید می فهمیدید این ناو ساخت آلمان غربی ( آلمان فعلی ) است و اینقدر سخن پراکنی نمی کردید ...

درضمن ، در نبردهای امروزی یک توپ هم کافی است ، چه اینکه برای نبرد با ناو ها باید از موشک های سطح به سطح و اژدر ها استفاده کرد و برای حمله به خشکی نیز این مسئولیت با نیروی هوایی و همچنین موشک های سطح به سطح می باشد ...

هیچ ناوی نمی تواند انتظار داشته باشد به نزدیکی خشکی برود و نیروهای در ساحل را به توپ ببندند ( حداقل 40 سالی از این دوران گذشته !! )[/quote]

سلام
اگه کمی،فقط کمی اطلاعات داشتی می دونستی پروژه موج همون کلاس سام انگلیس نجس و روباه پیر هست که ایران بومیش کرده. همین ناوشکن آلمانی تو آرژانتین تولید شده پیداست حضرت عالی حال نداشتی مقاله رو بخونی به من می گی نخوندم! اینقدر این فریگیت 1400 تنی رو بزرگ نکنین تا تحقیر نشیم. ناچه میشه ناوشکن بعد ناو و بعدشم رزمناو سنگین...زیردریایی 3200 تنی میشه فوق سنگین...صاعقه نسل 3 میشه پیشرفته تر از اف-18. این دروغ نیست چیه؟ ما ادعای دنباله روی ائمه(ع) رو داریم با دروغ؟ ائمه گفن دروغ بگین ثواب ببرین؟ عکس رهبر بالا سرمونه ولی عکس گفته های آقا عمل می کنیم...
این جماران هر چند پیشرفت محسوسی برا کشتی سازی نظامی ما بود ولی سرخودمون رو دیگه نباید کلاه بذاریم. چطوریه دروغ برا غرب فاسد و استکبار جهانی اخه ولی برا ما ثواب داره نمی دونستی بدون الکذب اشد من الزنا ... حضرت امام سجاد(ع):از دروغ، چه کوچک چه بزرگ، چه جدی و چه شوخی بپرهیزید. منتها شما متظاهرای دروغ گوی زیرآب زن همه چی رو به گند کشیدین. اینجاهم ول کن نیستیبن بخاطر چنتا درجه کامپیوتری که ارزش صحبت هم ندارن.

BATTLEMASTER عزیز
آیا یه پست از منی که همش صحبتام و ... مشخص می کنه کیم و چه طرز فکری دارم بی احترامی به متخصصامونه؟
من به منش پاچه خواری و دروغ گویی شماها نمی خورم... خوش باشین.

REZATES
جالبه که تو یه تاپیک دیگه دم از آزادی نظر و عقیده می زدی ولی یکی از کاربرا همونجا پته تو داد رو آب...
کی گفته مدیریت معنیش لات بازی و چاله میدون بازیه که هر که ندونه این روش شما رو خوب میشناسه؟ اصن من چی گفتم که"[b]اگر یکبار دیگه این نظرات شاذ جنابعالی
رو در بحثهای تخصصی سایت مشاهده کنیم،
عذر شما از حضور در این سایت خواسته میشه.[/b]" این رو نوشتی؟ لازم نیست تهدید کنی من رفتم ولی فقط به خاطر یه پست که مرتبط با سیاست خودروسازی بود اینقدر باید بدوبیراه بشنمو؟
لازم نیست برا کاربرا نقش یه روشن فکر وطن پرست و منطقی رو بازی کنی چون ناف تو رو با توهین و تحقیر این و اون و لات بازی بریدن ...
چنتا تا کاربر دیگه هر چی دلشون خواسته نثار آرمانهای ملت و انقلاب کردن و حمایت از نخاله های در ظاهر تجزیه طلب ولی مزدور کردن (اسم نمیارن هر چند همه میدوننن کیان) ولی من بیچاره بخاطر انتقاد ضمنی از هوو دارم تاوون پس میدم. من نمیدونم میخوای عمل به قانون رو ترویج کنی یا ادبیات چاله میدونی رو؟

[b]

میخواستم جواب ندم و به حرفتون عمل کنم اما دیدم دارین از کنترل خارج میشین...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فعلا كه با همين قايق جنگي و 4 تا نور پوزه ارباب شما رو به خاك ماليديم و هيچ غلطي نمي تونه بكنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.