sorena_ir_army

اولین تبلت ایرانی رونمایی شد / فیلم

Recommended Posts

apple هم تو چین داره تولید میشه پس ای پد و ایفون هم آمریکایی نیست و چینیه؟! مهم برنده عمو!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]apple هم تو چین داره تولید میشه پس ای پد و ایفون هم آمریکایی نیست و چینیه؟! مهم برنده عمو![/quote]
حالا دیگه ناگهان برند مهم شد؟ اینکه تو چین خط تولید رو میبرن به خاطر نیروی کار مفت اونجاس. چین که خودش صاحب تکنولوژی نیست ما داریم یه چیزهایی رو میاریم رو هم سوار میکنیم. کجای این کار به apple شباهت داره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجب ! [b]هیچ [/b]کشوری قابلیت رقابت با چین رو توی الکترونیک نداره! فاکسکان http://en.wikipedia.org/wiki/Foxconn
بزرگترین در دنیا!
Foxconn manufactures products for many companies including:

(country of headquarters in parentheses)

Acer Inc. (Taiwan)[37]
Amazon.com (United States)[7]
Apple Inc. (United States)[38]
Cisco (United States)[39]
Dell (United States)[40]
Hewlett-Packard (United States)[41]
Intel (United States)[42]
Microsoft (United States)[9]
Motorola Mobility (United States)[40]
Nintendo (Japan)[43]
Nokia (Finland)[38]
Samsung Electronics (South Korea)[44]
Sony (Japan)[8]
Toshiba (Japan) [45]
Vizio (United States)[46]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من مسئول تفکرات شما نیستم بهت نشون دادم چطور فقط برند مهمه شما هر طور عشقت می کشه فکر کن :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب hamedof، آنچه كه در Foxconn ديده مي‌شود آخرين مرحله از فرايند ساخت يك تجهيز الكترونيكي است. يعني سرهم سوار كردن قطعات...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من مسئول تفکرات شما نیستم بهت نشون دادم چطور فقط برند مهمه شما هر طور عشقت می کشه فکر کن :lol:[/quote]
ممنون که دروازه های علم رو رو ما باز کردین :lol: ولی واقعیت هونه که جناب مهدوی هم اشاره کرد. مسأله دیگه خیلی واضح و پیش پا افتاده است!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب hamedof، آنچه كه در Foxconn ديده مي‌شود آخرين مرحله از فرايند ساخت يك تجهيز الكترونيكي است. يعني سرهم سوار كردن قطعات...[/quote]

نگا من 1 طرحی رو میدم 1 شرکت دیگه برام بسازه ، من حق انحصاری طرح رو دارم و اون شرکت حق ساخت رو ، بیشترین خازن ها ای سی ها و ... داخل چین ساخته میشند ، همونجا ای سی ها کدنویسی می شند و همونجا قطعات سوار میشند .....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]جناب hamedof، آنچه كه در Foxconn ديده مي‌شود آخرين مرحله از فرايند ساخت يك تجهيز الكترونيكي است. يعني سرهم سوار كردن قطعات...[/quote]
نگا من 1 طرحی رو میدم 1 شرکت دیگه برام بسازه ، من حق انحصاری طرح رو دارم و اون شرکت حق ساخت رو ، بیشترین خازن ها ای سی ها و ... داخل چین ساخته میشند ، همونجا ای سی ها کدنویسی می شند و همونجا قطعات سوار میشند .....[/quote]
همين ديگه... طرح مهمه ديگر. اينجا شما سفارش دهنده هستيد و شما تعيين مي‌كنيد كه چه بشود.
در مورد آي‌سي ها هم باز طرحش مهم است (اين به شرطي است كه شما همواره در اين زمينه پيشرو باشيد تا طرح شما حرف براي گفتن داشته باشد، و اين يعني با داشتن چهارتا نرم‌افزار طراحي آي‌سي، شما طراح آي‌سي نمي‌شوي، بلكه بايد قبلا 0 تا 100 تكنولوژي ساختش را خودت داشته باشي و به آن مسلط باشيد تا بتواني ارتقاءهاي جديد را در طرح‌هاي جديدت اعمال كني...)
البته چين تاسيسات فَب دارد و بايد به SMIC اشاره مي‌كرديد:
http://en.wikipedia.org/wiki/Semiconductor_Manufacturing_International_Corporation
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_semiconductor_fabrication_plants

به نظر بنده، سرهم كردن قطعات (به معني ساخت بورد) باز بهتر از اين است كه شما يك سري قطعه آماده را از خارج وارد كني و از نايلونش خارج كني و كنار هم بچيني يا پيچ كني... حالا طراحي و ساخت آي‌سي بماند...

اين هم جالبه
:lol:
http://www.semi.org/en/MarketInfo/CTR_037308?id=sgurow0610

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمیدونم این چه طرز فکریه که بعضی از دوستان دارن، چرا فکر میکنید یک محصول باید صد در صد ساخت ایران باشه که بشه بهش گفت ایرانیه. شما برید یه لپتاپ toshiba رو باز کنید ببینید قطه هاش چه مارکی دارنmotherbord: acer, dvd rom:asus, ram:kingstone, cpu:intel, chasi:china و چیزایه دیگه، مهم برندیه که ایجاد شده، اگه مردم کره هم مثل شما فکر میکردن که سامسونگ, سامسونگ نمیشد. :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نمیدونم این چه طرز فکریه که بعضی از دوستان دارن، چرا فکر میکنید یک محصول باید صد در صد ساخت ایران باشه که بشه بهش گفت ایرانیه. شما برید یه لپتاپ toshiba رو باز کنید ببینید قطه هاش چه مارکی دارنmotherbord: acer, dvd rom:asus, ram:kingstone, cpu:intel, chasi:china و چیزایه دیگه، مهم برندیه که ایجاد شده، اگه مردم کره هم مثل شما فکر میکردن که سامسونگ, سامسونگ نمیشد. [/quote]البته 100% داخلي حالت ايده‌آلش است... وليكن الان سوالي كه مطرح مي‌شود اين است كه فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌ها چه كار بايد بكنند؟ راننده‌تاكسي و سي‌دي فروش بشوند؟
به نظرتان همين شركت مورد بحث، اگر مثلا از كيفيت باطري تبلت‌هايش راضي نباشد چه كار مي‌كند؟ آيا مي‌رود با فلان شركت جوار دانشگاه قرارداد پژوهشي امضاء مي‌كند كه چگونه مي‌توان كيفيت باطري را افزايش داد؟ :lol: و ساير موارد به همين ترتيب...
يا اين كه اينگونه شركت‌ها صرفا از چند سوله يا اتاق تشكيل شده‌اند كه يك سري قطعات آماده را از خارج وارد نموده، روي هم سوار كرده (و حداكثر زحمت فارسي سازيش را مي‌كشند) و به اسم برند ايراني!!!! عرضه مي‌كنند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]GlobalFoundries Fab 9[15] UAE, Abu Dhabi 2015 [/quote]

جالبه امارات هم به عنوان تنها كشور خاورميانه به غير از اسرائيل تا سال 2015 فب دار ميشه!!...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تنها ضعفي كه گجت هاي ايراني دارن طراحي شونه :lol:
مثل گوشي هاي جي ال ايكس كه طرحش عينا مثل سامسونگ و اچ تي سي هست يا همين ديمو كه از جلو كاملا شبيه گلكسي تبه...اگر فقط طراحي ظاهريشونو خلاقانه تر كنن خيلي روي فروش تاثير مي ذاره.
بعلاوهُ فروشنده ها انگار با برندهاي داخلي مشكل دارن. رفتم ميگم آقا يه جي وان بده. ميگه نخرُ بدهُ خوب نيست..... :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من به شخصه حداقل در این مرحله اهمیتی نمی دم چند درصد از قطعات این گوشی ها یا تبلت ها ساخت و یا طراحی ایران هست. چرا که به هر حال از یه جایی باید شروع کرد.

ولی مسئله اینجاست که حتی اگه قراره یک گوشی ساخته شده از قطعات چینی یا هر جای دیگری در ایران فقط مونتاژ و با برند ایرانی فروخته بشه، باید اولویت اون تولید کننده یا فروشنده ، پشتیبانی بسیار خوب از محصولاتش و ارتباط مناسب با مشتریانش باشه که در این مورد مثلا شرکت GLX میشه گفت افتضاح عمل کرده. این یعنی بی احترامی به مشتری ای که ریسک کرده اومده یک محصولی رو خریده که شناختی راجع بهش نداشته.

در مورد تبلت دیمو من هنوز نتونستم سایتی که متعلق به شرکت تولید کننده این محصول باشه و مشخصات این محصول رو درش معرفی کرده باشه پیدا کنم. اون هم در سال 2012!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این فقط یه کیسه بوده که معلوم نیس چقد بابتش وام گرفتن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.