sorena_ir_army

اولین تبلت ایرانی رونمایی شد / فیلم

Recommended Posts

این چیزی که تو فیلم نشون داد جالب بود من خودم تبلت دارم ولی حتما یک دونه از نمونه ایرانیش رو هم میگیرم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]Pchookr
خيلي پرتي! اولا هيچ سازنده اي نمياد تكنولوژي ساختش رو بده ما كه خودش ضرر كنه
دوما مگه تبلت ماشينه كه 4 تا پيچ رو ببندند مونتاژ بشه؟نخير بسياري از قسمت هاي مونتاژ در محيطي 100 برابر تميزتز از اتاق عمل انجام ميشه و --- پس مونتاژ تبلت به اين آسونيا هم نيست. سوما تبلت خوب بالا 1 ميليون قيمتشه،مگه اينكه بگي 8 گيگ حافظه كافيه،تو هند تبلت كه چه عرض كنم آتاري! ساختند ولي دانش آموزاشون رفتند خريدند،حالا شما بزن تو سر محصول
آخرين نكته: 5 سال پيش 1شركت ايراني تو سايت ها it دنبال كدنويس واسه تبلت مي گشت[/quote]

الا ن تبلت های سامسونگ و اپل تو بازار ریخته یعنی تکنولوژی ساختشون دستمونه؟! چه فرقی میکنه تبلت اماده بیاد یا برد و ال سی دی و باتری و پنل ها و ... جدا وارد بشن و اینجا سرهم بشه. نه واقعآ خودت فهمیدی چی گفتی؟!

عزیز من تبلت رو اگه باز کنی حداقل به 20- 30 تا قسمت تجزیه میشه همه اینا جداگونه وارد میشه و اینجا سرهم ، تست و کنترل کیفی میشه والسلام. مهم ترین قسمت هم که برد باشه کامل تو بسته بندی میاد و ما فقط میزاریمش تو قاب و پیچاشو سفت میکنیم!

اینم یه نمونه تبلت عالی که در هر زمینه یه کمر به بالا از این تبلت داخلی بالاتره و به قیمت 700 ناقابل
http://www.digikala.com/?Products=Tablet&Product=Tablet-Samsung-P6200-Galaxy-Tab7-Plus-16GB
البته اگه گرونی دلار نبود قیمتش خیلی پایین تر از این حرفا بود.

اون کدنویس واسه تبلت رو برای نوشتن اپلیکیشن میخواستن نه ساخت تبلت!!!!!
مگه اینکه بخوان اندروئید رو دوباره بسازن!!!!!

[quote]از نظر من تفكر امثال شما مانع پيشرفته كشوره، خودتون كه چيزي نمي سازيد هيچ ، چيزايي رو هم كه بقيه مي سازند رو مال حروم كردن ميدونيد!
واقعا براتون متاسفم كه فكر مي كنيد بايد راه 20 ساله رو 1 شبه رفت، 1 مثال ميزنم خودت تا تهش رو برو، سازندگان شركت پيكسار از متحرك سازي 1 آدمك كنار دفترهاشون شروع كردند، حالا اندازه كل درآمد ايران اين شركت سوددهي داره، حالا اگه تو 10 سال ديگه اومديم و همسطح دنيا شديم اونوقت ببين چقدر منفعت داره، تو اقتصاد شما بايد حداقل 5 سال صبر كني تا به سوددهي 100 برسي-[/quote]

من زنده و شما هم زنده ببینیم این شرکت به کجا میرسه!
البته پیش بینی من :
بعد از فروش بالا و کسب سود زیاد و انچنانی تنها تعداد کارگرها و خط تولید گسترش پیدا میکنه تا تعداد تبلت بیشتری تولید بشه به جای اینکه این سود خرج توسعه بومی و جذب نیروی متخصص و کسب تکنولوژی بشه در جیب سهامداران ذخیره میشه و احتمالآ بعد کساد شدن بازارشون شرکت رو تعطیل و وارد صنف دیگه ای میشن مثلآ تولید لوازم خانگی !!!!! البته باز هم به اسم تولید داخلی و ورود قطعات CKD شرکت های خارجی!

بنده ترجیح میدم یه اتاری که تمامآ توسط ایرانی ها طراحی و ساخته شده رو بخرم تا اینکه یه تبلت چینی رو که یه تاجر دلال به اسم تولید داخل میخواد بهم قالب کنه رو خریداری کنم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام.

بنده هم مخالف این نوع خبررسانی هستم، چراکه اساسا ما توان ساخت نمایشگر یا حتی IC های مورد نیاز چنین وسائلی رو به تعداد بالا نداریم و بنابراین تولید چنین وسیله ای [b]نمی تونه[/b] ایرانی باشه. با این تفاسیر، من مخاطب این خبر، با شنیدن این بزرگنمایی بی مورد، نسبت به اخبار واقعی هم بدبین میشم.

متاسفانه این سیاستیه که در این دولت به شدت وجود داره و فکر می کنم کار اشتباهی باشه.

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با سلام.

بنده هم مخالف این نوع خبررسانی هستم، چراکه اساسا ما توان ساخت نمایشگر یا حتی IC های مورد نیاز چنین وسائلی رو به تعداد بالا نداریم و بنابراین تولید چنین وسیله ای [b]نمی تونه[/b] ایرانی باشه. با این تفاسیر، من مخاطب این خبر، با شنیدن این بزرگنمایی بی مورد، نسبت به اخبار واقعی هم بدبین میشم.

متاسفانه این سیاستیه که در این دولت به شدت وجود داره و فکر می کنم کار اشتباهی باشه.

یا حق[/quote]

برادر عریر اینجور که شما می فرمائید پس اپل هم آمریکائی نیست چون در چنین تولید میشه در تبلتش ...
الان تمام شرکت های بزرگ خط تولید محصولات الکترونیک رو بردن چین بغیر از کره جنوبی تا یه حدی ژاپن ... اصل قضیه برند هست اگه ما برندی در ایران داشته باشیم اون هرجا تولید بشه برند ایرانی محسوب میشه و برای کشور امتیاز هست تازه اینکه قرار هست در ایران هم مونتاژ بشه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نگا مواد اولیه مثل مقاومت ic و ... مهم نیست از کجا بیاد مهم برنامه ریزی ic و ساخت کیت مورد نیازه . تا اینجاش رو راحت میشه ساخت (طبق چیزایی که قبلا دوستای دانشگاهیم ساختند) ولی خود صفحه نمایش احتمالا از خارج از کشور میاد ! ساخت کیت هاش زیاد مشکل نیست اگه پول باشه صفحه نمایشش مهمه !

*** توی فیلم هم خط تولید رو نشون داد ، اگه ایرانی باشه خوب دیگه کاملا ایرانیه! 2-3 ثانیه اول فیلم رو ببینید!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم فکر نمیکنم تکنولوژی ساختش دست خودمون باشه و احتمالآ فقط مونتاژ میکنیم .
کسی میدونه خرید لایسنس سیستم عامل اندوید به چه شکل هست ؟ منظورم به صورت گستره و برای استفاده تجاری شرکت هاست مثل همین تبلیت .
آیا جزو تحریم نیست ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این تبلت هم مثل گوشی های جی ال ایکس به صورت برد کامل وارد وارد ایران می شه در ایران فقط ال سی دی و قاب دورش نصب می شه...درضمن سیستم عامل آندورئید مال گوگل است و گوگل یک شرکت آمریکایی و آمریکا هم ما را تحریم کرده پس توقع ساپورت نرم افزاری آنچنانی هم نداشته باشید...خلاصه اگر زیر 200 تومن بدهند بدم نمی آید یکی بخرم اما 400 و 600 میری آرکوس ساخت فرانسه می خری که ساپورت نرافزاری داره حداقل.ببخشید ها من پولم را باز زحمت به دست می آورم و وظیفه من نیست به بخش تولید یارانه بدهم وظیفه دولت است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من هم فکر نمیکنم تکنولوژی ساختش دست خودمون باشه و احتمالآ فقط مونتاژ میکنیم .
کسی میدونه خرید لایسنس سیستم عامل اندوید به چه شکل هست ؟ منظورم به صورت گستره و برای استفاده تجاری شرکت هاست مثل همین تبلیت .
آیا جزو تحریم نیست ؟[/quote]

اندروید یک سیستم عامل متن باز و مجانی هست که برای استفاده از اون لازم نیست شما اجازه یا لایسنسن داشته باشید ...
صد در صد مونتاژ هست اصلا نه به صرفه هست و نه میشه تو کشور همه چیز رو تولید کرد بقیه دنیا هم حتی اپل تولید نداره همه رو داخل چین فاکسکان تولید می کنه ...
اون چیزی که الان تو دنیا مهم هست برندسازی هست ... دلیل موفقیت اپل هم همین برندسازی هست شما هم به اسم امریکا می شناسین ...
دنیا داره بسمت مشارکت میره اصلا همه اش رو خودم تولید می کنم معنای خودش رو داره از دست می ده در عرصه الکترونیک هیچ کشوری تاکید می کنم هیچ کشوری توان رقابت با چین رو نداره همه بردن چین خطوط تولید رو بلا استثناء ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت همه دوستان گرامي
مونتاژ مقدمه توليد است به شرط آنكه هدف صرفا مونتاژ نباشد . انتقال تكنولوژي و توسعه آن معمولا زمانبر است و ايجاد زير ساختهاي مرتبط با تكنولوژي مورد نظر و امور غير فيزيكي نظير آموزش و تحقيق و توسعه موجب مي شود يك محصول براي يك كشور جهان سومي ابتدا به ساكن قابل توليد نبوده و معمولا قراردادهاي انتقال تكنولوژي همراه با خريد ميزان مشخصي از محصول آماده توسط مشتري منعقد مي شود . مسپله به صرفه بودن توليد در زماني قابل طرح است كه يك كشور درگير شرايط تحريم و عدم فروش جنس و ممنوعيت انتقال تكنولوژي نباشد . در شرايط تحريم و نياز به محصول هيچكدام از قواعد مرسوم تجارت و توليد مربوط به به صرف بودن يا نبودن توليد صدق نمي كند . به هر حال حداقل فايده اين مسپله ايجاد اشتغال داخلي حتي در سطح مونتاژ است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فیلم مربوطه

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/military__%D8%AA%D8%A8%D9%84%D8%AA_%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86.rar][img]http://gallery.military.ir/images/thumb_rar.jpg[/img][/url][/quote]
دستتون دردنکنه انجور که از فیلم پیداست انگار بعضی از قطعات اصلی رو خودمون تولید میکنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان 3-4 سالی میشه که گوشی های جی ال ایکس ریخته تو بازار به نظرتون اگه نیت صاحبان این تجارت واردات تکنولوژی و بومی سازی این صحبت ها بود نباید تو این 4 سال تفاوتی در امکانات یا [b]حداقل در ظاهر[/b] گوشی ها ی تولیدی این شرکت میدیدم؟

هنوز تلویزیون های CRT پارس یادمون نرفته وقتی همه دنیا روز به روز به دنبال کسب تکنولوژی های تازه تو محصولاتشون بودن تا بتونن بازار فروششون رو زنده نگه دارن ما سرمست از خوش سلیقه گی مصرف کننده ایرانی فقط تولید کردیم بدون کوچکترین تغییری در تکنولوژِی محصولاتمون، سالها تولید پشت تولید ، درست مثل یه شرکت تولید کننده رب گوجه فرنگی که نیازی به تغییر فرمولاسیون محصولش نمی بینه و تنها هر چند سال قوطیشو عوض میکنه ما هم هر سال قاب تلویزیون رو عوض میکردیم!!! ولی ورق برگشت و البته ذائقه مصرف کننده ایرانی هم برگشت و تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی مد شد و اینچنین بود که فاتحه یه شرکت چند ده ساله خونده شد! خدایی یعنی مدیران این شرکت تو این همه سال فقط دنبال تولید بیشتر و کسب سود زیاد در کوتاه ترین زمان بودن و بس حتی اگه ذره ای به دنبال کسب دانش و فناوری روز رفته بودن بعد این همه سال باید اونقدر تجربه و دانش بدست اورده باشن که بتونن تو این بازار دووم بیارن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]فیلم مربوطه
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/military__%D8%AA%D8%A8%D9%84%D8%AA_%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86.rar][img]http://gallery.military.ir/images/thumb_rar.jpg[/img][/url][/quote]
دستتون دردنکنه انجور که از فیلم پیداست انگار بعضی از قطعات اصلی رو خودمون تولید میکنیم[/quote]آيا تاكنون با [b]عكس‌هاي تزييني[/b] خبرگزاري‌ها روبرو شده ايد؟
آنچه كه به عنوان خط قطعه‌گذار، در فيلم ديده مي‌شود، احتمالا تزييني است و ربطي به خط توليد شركت مربوطه ندارد....

مشخصات
:surprised:
http://www.itan.ir/?Mode=Print&id=2669

و اما يك سوال: اين شركت "ارتباطات ايرانيان اروند" سايت ندارد؟ :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد جي ال ايكس هم گوشي جي 1 داره كه لمسي و ... هست هم گوشي هاي قبلي و 1 تبلت 199 تومني هم قراره بسازه: نتيجه: فكر تنوع و افزايش محصول هم هستند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خودتون هم میگید احتمالا و مطمئن نیستید حالا از کجا معلوم این خط، خط واقعی قطعه گذار شرکت تولید تبلت های ایرانی نباشه؟ حرف شما رو باور کنیم یا مستند صدا و سیمای جمهوری اسلامی رو؟
لطفا دوستان بی جهت فضا رو مسموم نکنند
انطور که اعلام شده قراره این تبلت ها به دو کشور دیگر خاورمیانه هم صادر بشه که واقعا باعث خوشحالی و افتخاره و مطمئنا در آینده این تبلت های Made in Iran به تعداد بیشتری از کشورهای همسایه و خاورمیانه با برند ایرانی صادر خواهد شد.

[b]نخستین تبلت ایرانی 27 خرداد ماه به بازار می آید[/b]
تهران - نخستین تبلت ساخت داخل در سال تولید ملی و حمایت از سرمایه ایرانی با نام تجاری 'دیمو' 27 خرداد ماه جاری در بازارهای سراسر كشور عرضه می شود.

'رضا مریداوی' مدیر عامل شركت سازنده این تبلت روز دوشنبه در آیین رونمایی از تبلت دیمو گفت: ‌[b][color=red]كارخانه دیمو [/color]یك سال پیش در اهواز شروع به كار كرد و هم اكنون 10 هزار تبلت در ماه تولید می كند.[/b]

نام دیگر تبلت، لوح اینترنتی است، یكی از مهم‌ترین كاربردهای تبلت كار با اینترنت است. اما این محصولات هیچ وسیله جانبی مانند كیبورد یا ماوس به همراه ندارند و همه دنیای یك رایانه در همان لوح كوچك خلاصه می‌شود.

[b]مریداوی با اشاره به این كه شركت ارتباطات ایرانیان اروند، ‌نخستین تولیدكننده تبلت در خاورمیانه است، ‌افزود: تبلت ایرانی از نظر كیفیت قابل رقابت با برندهای بزرگ دنیا است، ‌قیمت آن نیز نصف محصولات مشابه خارجی است.[/b]

وی گفت: تبلت های ایرانی در دو مدل هفت و 9 اینجی تولید می شود و قیمت آنها برای مصرف كننده به ترتیب 390 و 580 هزار تومان است.

[b]وی افزود: این محصول در 2 ماه اول فروش قابل تعویض است و دوره گارانتی آن یك ساله می باشد.[/b]

مریداوی گفت: راه اندازی كارخانه دیمو برای 283 نفر شغل ایجاد كرده است و با افزایش تولید، شاهد ایجاد فرصت های شغلی جدید نیز خواهیم بود.

وی افزود: در حال حاضر 10 هزار تبلت در ماه در این كارخانه تولید می شود اما ظرفیت این كارخانه تولید 20 هزار تبلت در ماه است.

[b]وی گفت: برنامه ما تصاحب 43 درصد بازار تبلت ایران تا یك سال آینده و صادرات تبلت های ایرانی به دو كشور حوزه خلیج فارس در این مدت است.[/b]

[b]مریداوی در مورد مونتاژ بودن تبلت های ایرانی اظهار داشت: هیچكدام از برندها، تولیدكننده تمام قطعات مورد نیاز خود نیستند و هر كدام از قطعات تبلت از یك كارخانه تهیه و بعد مونتاژ می شود.

وی افزود: در شروع كار از كارشناسان كره ای برای آموزش مهندسان ایرانی استفاده كردیم.[/b]
[color=green]
این تولیدكننده گفت: كارخانه دیمو را بدون استفاده از تسهیلات بانكی و كمك های و حمایت های دولتی بنا كردیم و در سال تولید ملی انتظار حمایت از سوی مسئولان را داریم.[/color]

این تولیدكننده از رسانه های داخلی نیز انتقاد كرد و گفت:‌ برندهای خارجی و معرف دنیا به راحتی در رسانه ها تبلیغ می شود ولی همین رسانه ها بشدت از معرفی محصولات ساخت داخل پرهیز می كنند.

وی گفت: تولید داخل بدون حمایت همه جانبه دولت بوسیله نظام مالیاتی و گمركی هدفمند و حمایت رسانه ها پا نخواهد گرفت.

http://irna.ir/News/80177729/%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%A8%D9%84%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-27-%D8%AE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D8%AF/%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D9%8A/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ايران 400 آخه تو سايت هرجا بحث تكنولوژيه بين ايران و شرق و غرب ، اونا خداي تكنولوژيند ماهم بووووووووووووق! ظاهرا دوستان ميفرمايند كه يا بايد از 100 شروع كنيم يا از صفر كلا شروع نكنيم كه اونا جلوترند و بهشون نميرسيم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.