Skyhawk

سوالات و مشکلات کاربران ( کامپیوتر و شبکه )

Recommended Posts

سلام
تو این تاپیک سوالاتمون رو در مورد کامپیوتر و شبکه (هرنوع شبکه ای) مطرح می کنیم تا از دانش و تجربه همدیگه بهره ببریم و بر دانشمون بیافزاییم و احیانا مشکلاتمون رو حل کنیم.
[color=#000000]سوالات هم میتونه در همه زمینه ها(نرم افزار ,سخت افزار,سیستم عامل , شبکه و ... ) مطرح بشه![/color]

[color=red]به صورت تاپیک مهم پست شد.

[b]ALI[/b][/color]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با چه نرم‌افزاري مي‌توان بر شبكه نظارت كامل داشت؟ مثلا اگر آپلود يا دانلود ناخواسته داريم، از كجا بفهميم كه اين ديتا به كجا فرستاده مي‌شود يا از كجا مي‌آيد؟
به چه سطحي از دانش كامپيوتر نياز است؟
آيا اصلا امكان‌پذير هست؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با چه نرم‌افزاري مي‌توان بر شبكه نظارت كامل داشت؟ مثلا اگر آپلود يا دانلود ناخواسته داريم، از كجا بفهميم كه اين ديتا به كجا فرستاده مي‌شود يا از كجا مي‌آيد؟
آيا اصلا امكان‌پذير هست؟[/quote]

من برای این موضوع با استفاده از تسک منیجر میبینم که آیا پروسسی بدون اجازه فعالیت می کنه یا نه! همینطور میزان استفاده از شبکه هم نشون داده میشه و برنامه هایی که دانلود ناخواسته دارند رو اینطوری حذف می کنم
run>msconfig>startup ... بعد تیک اون برناکه رو برمیدارم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با چه نرم‌افزاري مي‌توان بر شبكه نظارت كامل داشت؟ مثلا اگر آپلود يا دانلود ناخواسته داريم، از كجا بفهميم كه اين ديتا به كجا فرستاده مي‌شود يا از كجا مي‌آيد؟
آيا اصلا امكان‌پذير هست؟[/quote]
با x-netstat profesional میتونی تمام برنامه هایی رو که به اینترنت وصل میشن رو ببینی به کجا وصل میشن

بهتر نبود این تاپیک به سوالات کامپیوتری که جنبه نظامی دارند مربوط میشد
مثلا شما سوالاتتون و توی فروم های دیگه که موضوع تخصصیشون کامپیوتر سوالاتتون و می پرسیدید و اونجا هم می تونستید یه تبلیغی برای این سایت کنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من تو مشکلات کامپیوتری کمتر شده که نتونم حلشون کنم.
فقط یه موضوع هست که نتونستم بهش تسلط پیدا کنم.

اون هم Crash کردن کامپیوتر به صورت blue screen یا همون death page هست.

یه سری نرم افزار مثل crash report هست، اما اینکه چه جوری میشه از روی این report ها
دلیل crash کردن رو فهمید، کار هر کسی نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا رضا ميشه نوع كرش رو بگيد به چه صورته؟ صفحه 5 ستاره مياد يا نوشته مياد؟ چه چيزي رو dump ميكنه؟
اگه ستاره داريد كه مشكل سخت افزاريه حاد داريد، اگه نه يا سيستمتون مچ نيست يا نرم افزاري يا سيستم عاملتون مشكل داره كه نيازه تحت شرايط يكسان تست بشند كه نزديك 2 روز زمان نياز داره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام ..

قبل از هر چیز زمانی که به صفحه ابی برخورد میکنم( blue screen ) باید دید چه عملی روی انجام میدادیم .. یا اینکه چه قطعه ی رو تعویض کردیم یا درایو اون به روز رسانی شده

سیستم در چه مدت زمانی( منظم یا غیر منظم) یا موقع فشار ، به ما BSOD نمایش داده میشه ..
بعد از اون خطای سیستم مورد بررسی قرار میگیره

به طور کلی BSOD میتونه دلایلی مختلفی داشته باشه ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من تو مشکلات کامپیوتری کمتر شده که نتونم حلشون کنم.
فقط یه موضوع هست که نتونستم بهش تسلط پیدا کنم.

اون هم Crash کردن کامپیوتر به صورت blue screen یا همون death page هست.

یه سری نرم افزار مثل crash report هست، اما اینکه چه جوری میشه از روی این report ها
دلیل crash کردن رو فهمید، کار هر کسی نیست.
[/quote]

دقيقا مشكل منم همينه.
منم هيچ مشكلي بحمدالله تا حالا نبوده كه نتونم حل كنم. سواد كامپيوتري انچناني هم ندارم. ولي زبانم خوبه.
تا وقتي به همين نانجيب برخورد كردم. روانمو پاك كرد بس كه باهاش ور رفتم.
خيلي افراد هم پرسيدم. تو نت هم خيلي گشتم دنبال 1 راه حل كه خيلي كمكي نكرد.
افراد متخصص هم نتونستند درستش كنن.
تا اين كه خودم دست بكار شدم و دل و روده لپتاپمو ريختم بيرون.
اشكال اين بود:
يه نرم افزار تماس تصويري نصب كرده بودم بنام اووو همزمان با يكي از دوستام. اين مشكل اول براي اون پيش اومد.
هرچيم هاردمو فرمت ميكردم افاقه نميكرد. مشكل اين بود كه اين نرم افزار يا بدافزار قسمت نرم افزاري هارد رو دست كاري كرده بود.
تمام اطلاعات هارد رو اصطلاحا پاك كردم Erase درست شد. كلا بلو اسكرين ناشي از بدكار كردن سخت افزاريه.
كه ميتونه هارد ديسك يا رم يا سي پي يو يا كارت گرافيك باشه.
البته مشكل رم ساده تر حل ميشه.
دوستان متخصص كامپيوتري اگه راه حل كاملتري از خودشون دارن بذارن. لينك و منبع ندن به جاهاي ديگه.
اين سايتها مطالب مفيدي دارن بابت بلو اسكرين:
راه حل رسمي مايكرو سافت: http://support.microsoft.com/kb/315263
ويكيپديا: http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_Screen_of_Death
و چند سايت ايراني:

http://www.niksystem.com/index.php?option=com_content&view=article&id=122&Itemid=41
http://1fathi.com/1390/09/04/how-to-fix-blue-screen-of-death-error
http://www.dotnettips.info/2008/12/blog-post_12.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از دوستان

[quote]سلام ..

قبل از هر چیز زمانی که به صفحه ابی برخورد میکنم( blue screen ) باید دید چه عملی روی انجام میدادیم .. یا اینکه چه قطعه ی رو تعویض کردیم یا درایو اون به روز رسانی شده

سیستم در چه مدت زمانی( منظم یا غیر منظم) یا موقع فشار ، به ما BSOD نمایش داده میشه ..
بعد از اون خطای سیستم مورد بررسی قرار میگیره

به طور کلی BSOD میتونه دلایلی مختلفی داشته باشه ....[/quote]

مشکل اینجاست که این سیستم در حالت های مختلف و در عادت زمانی و غیر عادت زمانی این اتفاق براش میفته.
البته سیستم خودم نیست.

یعنی گاها یک هفته هیچ اتفاقی براش نمی افته و ده ها رندر سنگین ازش گرفته میشه
و گاهی در حال موزیک پلی کردن، روزی ده بار کرش میکنه.
بیش از ده بار هارد اف دیسک شده!!
و ویندوز عوض شده و ورژن نرم افزار ها عوض شده.

بله. علل مختلفی داره.
و مشکل هم همینه.

از هارد و گرافیک بگیر تا تنظیمات فایروال و آنتی ویروس میتونه این مشکل رو بوجود بیاره.

نظر خودم اینه
که مشکل از هارده.

منتهی وقت و امکانش نیست که برم قطعات رو بدم تست کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بیش از ده بار هارد اف دیسک شده!! [/quote]

اف ديسك فايده نداره. چون اطلاعات رو پاك نميكنه. حتما با 1 نرم افزار قوي تمام اطلاعات هارد رو erase كن. تا تمامش پاك بشه.
براي اين كار بايد با 1 كامپيوتر ديگه اين كارو بكني بعد به هارد ديگه اي توي همون كامپيوتر نزنيش. تا تمام هاردهاي كامپيوترت مثل روز اولش پاك پاك بشه. بعد نصب ويندوز و ادامه ماجرا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 راه حل خیلی ساده وجود داره ، سی دی ویندوز رو بزاری توی رایانه کل پارتیشن ها رو حذف کنید تا هارد خام بشه ، بعد از نو پارتیشن بندی کنید و بعد ویندوز رو نصب! بعد شروع به نصب کنید و بعد از هر نصب یکسری برنامه باز کنید و باهاش کارکنید و وقتی دیدید کدوم نرم افزار مشکل داره اون رو حذف کنید.
ممکنه سیستم عامل هم خراب باشه پس 1 ویندوز مطمئن جور کرده و اون رو نصب کنید.
fdisk هم ماله ویندوز 98 ! آقا رضا شما نکنه با MsDOS کار می کنید ؟ :mrgreen: :surprised:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]1 راه حل خیلی ساده وجود داره ، سی دی ویندوز رو بزاری توی رایانه کل پارتیشن ها رو حذف کنید تا هارد خام بشه ، بعد از نو پارتیشن بندی کنید و بعد ویندوز رو نصب! بعد شروع به نصب کنید و بعد از هر نصب یکسری برنامه باز کنید و باهاش کارکنید و وقتی دیدید کدوم نرم افزار مشکل داره اون رو حذف کنید.
ممکنه سیستم عامل هم خراب باشه پس 1 ویندوز مطمئن جور کرده و اون رو نصب کنید.
fdisk هم ماله ویندوز 98 ! آقا رضا شما نکنه با MsDOS کار می کنید ؟ :mrgreen: :surprised:[/quote]

نه عزير دل برادر به اين سادگيا نيست. راه حل فرمت و پارتيشن بندي نيست چون هيچكدوم از اين كارا
اطلاعات رو پاك نميكنن. بايد كل اطلاعات پاك بشه
چون اون ايرادي كه توي نرم افزار هارد هست يه جايي توي هارد ذخيره شده كه با اين چيزا پاك نميشه
بايد حتما اريز كرد. يعني همه اطلاعات پاك بشه. مثلا 1 هارد 200 گيگي كه تا 2 سال ازش استفاده
ميكردين حدود حداقل 3 ساعت پاك شدن اطلاعاتش طول ميكشه. بعد ميشه مثل روز اولش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من این مشکل رو داشتم ، با همین کار حل هم شد ، اگه اونطور که شما میگید بخواید پاک کنید کلا نمیشه ، چون اطلاعات تا جایگزین نشند کاملا قبلیت ریکاوری دارند! حتی پس از erase

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کسی از مشکلات سخت افزاری چیزی سر در می اره
کامبیوترم موقع روشن شدن مشکل داره دکمه روشن که می زنم led های حالت اماده به کار مادربرد روشن می شه اما همون موقع است کامبیوتر هنگ می کنه صفحه مانتیتور نمی اد بالا حتما باید یکی دو بار ریست کنم تا مشکل بر طرف بشه کسی می دونه دلیلش چیه؟
لازمه توضیحات بیشتری بدم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.