Skyhawk

سوالات و مشکلات کاربران ( کامپیوتر و شبکه )

Recommended Posts

با سلام
من اصلا با توزیع های لینوکسی آشنا نیستم ، کلا از امکانات اینها هم بیخبرم ( نخند :mrgreen: ) یکی روشنم کنه چون که میخوام یکیش رو نصب بکنم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برو نسخه‌ی آخر یوبونتو Ubuntu رو از سایتش دانلود کن و نصب بنما... چیز خوبیه فقط مشکل در نصب نرم‌افزارهاست که دردسر داره.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
برو نسخه‌ی آخر یوبونتو Ubuntu رو از سایتش دانلود کن و نصب بنما... چیز خوبیه فقط مشکل در نصب نرم‌افزارهاست که دردسر داره.
[/quote]

خداییش اونم دیگه خیلی راحته....!!!

نصف کردن برنامه خیلی سخته تو اوبونتو...شما باید بری توی پروگرام منیجرش(ایکنش دم دسته!:) ) بعد خودش دسته بندی کرده! مثلا میزنی اینترنت، بعد دسته بندی ها ریز تر میشه!! مثلا میزنی دانلود منیجر، بعد میاد لیست دانلود منیجر ها رو بهت نشون میده...
بعد شما میای با توجه به علاقه، با توجه توضیحاتش و غیره یکی رو انتخاب میکنی، یه دگمه‌ی نصب کنارش داره، روش کلیک که بکنی، چند لحظه‌ی بعد فایل دانلود و نصب شده در اختیارت قرار میگیره....!!!!!!

میتونی ایکنش رو بیاری رو دسکتاپ، یا میتونی از طریق اجرا کننده‌‌ی برنامه ها ، چند حرف اول اسمش رو بنویسی(مثل استارت ویندوز 7) برنامه رو بهت میده روش کلیک میکنی و اجرا میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به همین سختی که دیدی!

نه ویروس میگیره، نه هنگ میکنه! نه نیاز داره که ریستارتش بکنی!! نه هیچوقت می‌فهمی کرک یعنی چی و خیلی چیزای دیگه....!!!!

فرقش با ویندوز اینه که تسک‌بار و استارت و ایناش بالا هستن که میتونی بیاریشون پایین! :) همین...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
آره ولی اگه بخوای برنامه ای رو نصب کنی که تو لیست حضرات نیست مصیبته! من که نتونستم.
[/quote]

اره! :) ولی اونا برنامه‌های تخصصی میباشه که ممکنه نیاز هر کسی نشه!!

برای این؟‌کار، اول برنامه‌ی مورد نظر رو دانلود میکنی....
فایل توی پوشه‌ی مورد نظر ما، یا پیش‌فرض فولدر دانلود ها ذخیره میشه....
میری اونجا، انزیپش میکنی....

بعدش ترمینال رو باز میکنی....
مینویسی:
[CODE]sudo install adress!!![/CODE]

جای ادرس هم باید ادرس کامل تا فایل مورد نظر رو بدی! :)
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون وسوسه شدم برم این یوبونتو رو دانلود کنم ، بهترین توزیع لینوکس برای کاربران خانگی همینه دیگه ؟
در ضمن کدوم نسخه اش رو دانلود کنم ؟ 12.04 یا 13.04 ؟ ویرایش شده در توسط Generalmohammad

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهترین که نیست! ولی خوب، باحال ترین و ساده ترین و یکی از خفن ترین ها همینه....!!( اندروید بر اساس ایشون ساخته شده! :).... سیستم عامل بک‌ترک که به شدت توسط هکر‌ها و متخصص های امنیتی در دنیا استفاده میشه، و معروف ترین سیستم عامل برای مسایل امنیتی در دنیا هستش، بر اساس اوبونتو ساخته شده!!... سرور های بسیار زیادی رو در سراسر دنیا داره سازمان دهی میکنه و اونقدر محبوبه که وقتی از لینوکس حرف میزنی، خیلی راحت ذهن خیلی ها میره روی همین اوبونتو!!!!

خود اوبونتو بر اساس گل سرسبد خونواده‌ی گنو‌/لینوکس، اقای دبیان هستش که در کنار رد‌هت، در دنیا پرچمدار لینوکس میباشن...!!!

مطمئن باش ضرر نمی‌کنی... ولی حواست باشه موقع نصب هادرت رو به فنا ندی و دیتاش همش نپره! :) چون خود من هم گاهی پیش میاد حواسم نیست، انتخاب گزینه‌ای اشتباه باعث میشه که کل هاردم فرمت بشه!‌:(
خواستی میتوی روی ویرچوال ماشین نصبش کنی و حال کنی! :)
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="http://fa.arioslinux.org/"]لینوکس آریوس[/url] بهترین توزیع برای شروعه

ابونتو دردسرهای خاص خودشو داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اریوس بر اساس اوبونتو هستش و نهایتا کمی رابط کاربریش فرق بکنه! :)))
ادم باید پشتیبانی رو هم در نظر بگیره دیگه! :))))))

[quote]بهترین نسخه لینوکس چی هست دوستان؟ بهترین از هر لحاظ[/quote]
بر خلاف ویندوز، لینوکس ها تخصصی میباشن!! هر کسی برای یه کار ساخته میشه...

مثلا، کارشناس های امنیت شبکه، یه نمونه‌ی اوبونتو رو برداشتن، دستکاریش کردن و تنظیمتی اعمال کردن و اسمش رو گذاشتن بک‌ترک!! تو کارش تکه...شما میتونی باهاش گرافیک هم کار بکنی، ولی تخصص بک‌ترک توی امنیته!‌:))))

یا مثلا، یه عده برنامه نویس بازم نشستن روی اوبونتو کار کردن و یه توزیع که اسمش یادم نیست درست کردن مخصوص برنامه نویس ها که شرکت دل، بر همین اساس لپ‌تاپی مخصوص برنامه نویس ها میزنه که این سیستم عامل روش نصبه! :))))

یا گرافیست های سه‌بعدی کار و حرفه‌ای که صنعت سینمای هالیوود دستشونه، توزیع مخصوص خودشون رو دارن...

رد هت، یه توزیع بسیار مخوف و قدرتمنده که کار کردن باهاش هم به همون اندازه سخته...!!!! ولی خیلی راحت میشه گفت گنده‌ی لینوکس‌هاست!!!
بعد از اون دبیان هستش.... خیلی ها دبیان رو میذارن اول... دبیان مثل ملکه می‌مونه!! چون کلی توزیع بر اساسش ساخته شدن! خود اوبونتو که توزیعی بر اساس دبیان هستش، حداقل 15-20 توزیع داره که یکی از دیگری کله گنده ترن! :)))) حالا سایر توزیع های بر اساس دبیان که کلی توزیع دیگه از روشون ساخته شده هم بماند!!!!

لینوکس ها، با توجه به مدل دسکتاپی که استفاده میکنن هم ممکنه متفاوت در نظر گرفته بشن!!‌بعضی ها با گنوم کار میکنن، بعضی ها با یونیتی و ....!!!

اوبونتو قبلا گنوم بود که الان شده یونیتی کا‌دی‌ای و...!

در کل، پیشنهاد من برای شروع با خونواده‌ی گنو/لینوکس، همون اوبونتو هستش یا مینت و اینا که همه بر اساس اوبونتو هستن و راحت و زیبا و جذاب که ادم نمی‌تونه ازشون دل بکنه...!!!!

تنها مشکل لینوکس ها میتونه این باشه که نیاز به یه کانکشن اینترنت پر سرعت دارید تا براشون برنامه و اینا دانلود کنی چون تو بازار به این سادگی ها گیر نمیاد...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="http://www.ubuntu.ir/"]اینجا[/url] شنیدم خیلی کمک میکنه
من پارسال تابستون اوبونتو نصب کردم ولی خیلی وقته سراغش نرفتم . فونت مرورگر اینترنتش مثل خط بچه ابتدایی ها میمونه فونت هم دانلود کرده بودم ولی وقتی دستور میزدم اجراشون نمیکرد با فونتا مشکل داشت فک کنم فایل فونتاش کلا مشکل داشت. کسی میتونه کمک کنه درستش کنم ؟

بعد یه سوال دیگه اینکه راجب تحلیل الگوریتم های سرشکن یکی توضیح ساده ای میده ؟ ویرایش شده در توسط sniperTB

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان من ویندوز ویستام غیر فعال شده کرکم نصب کردم ولی فعال نشد
خواستم بپرسم راهی برای فعال کردنش هست
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول تینکه آپدیته ویندوزت رو غیرفعال کن بعد یه کرک مطمئن گیر بیار. قبلی ها رو با یه برنامه ی مخصوص پاک کن و یه جدید جایگزین بکن.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اسمش wat fix است.
این هم لینک دانلود.

[url="http://s2.p30download.com/users/202/software/os/windows/7/activator/WAT.Fix_p30download.com.zip"]دانلود[/url]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.