Skyhawk

سوالات و مشکلات کاربران ( کامپیوتر و شبکه )

Recommended Posts

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies

تو Write Protect مقدار Value Date رو صفر کنید.ان شاالله حل میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1388478927' post='356705']
دوستان بنده با فلش مموری 32 گیگم یه مشکلی دارم که بعد از دانلود 30 تا برنامه هم نتونستم حلش کنم.
. مشکلشم رایت پروتکته.کسی میدونه چطور باید این مشکل رو حل کرد.نه میشه چیزی توش ریخت نه چیزی برداشت!!!
the disk write protected
[/quote]
روی دستگاه دیگه ، یا با سیستم عاملی دیگه مثل لینوکس امتحان کردید ؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdishata' timestamp='1388482129' post='356716']
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies

تو Write Protect مقدار Value Date رو صفر کنید.ان شاالله حل میشه
[/quote]
قبلا امتحان کرده بودم و نشد.
[quote name='warjo' timestamp='1388504760' post='356787']
روی دستگاه دیگه ، یا با سیستم عاملی دیگه مثل لینوکس امتحان کردید ؟!
[/quote]
روی سیستم های 7 و 8.1 و XP امتحان کردم.اما لینوکس خیر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1388506472' post='356792']
روی سیستم های 7 و 8.1 و XP امتحان کردم.اما لینوکس خیر
[/quote]
شما مطمئن هستيد كه نمي شه فايلها رااز روي اون كپي بگيريد ؟ چرا كه اگر مشكل wrtite protect بودن داشته باشه حداقل اينه كه بايد بتونيد از داده ها پشتيبان تهيه كنيد . براي پشتيبانگيري از اطلاعات روي فلش ، سعي كنيد از فايلها ويا پوشه هاي متفاوت كپي تهيه كنيد و به يك فايل بسنده نكنيد شايد اولين فايلي كه قصد كپي كردن داريد مشكل داشته باشه .

داده ها را كه بدست آورديد مي تونيد وارد فاز فرمت كردنش بشيد يا اينكه ديگه بي خيال اين كول ديسك
يك راه براي تهيه پشتيبان از اطلاعات روي كول ديسك استفاده از لايو لينوكس هست يا windows live cd
من با knopix و[size=4] Puppy[/size] كار كردم و نيازهام را برآورده كردن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فایلهاشو میتونم کپی کنم البته بعضیهاشو اما برام مهم نیست.فقط اگه راهی باشه که فرمتش کنم استقبال میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1388552449' post='356893']
فایلهاشو میتونم کپی کنم البته بعضیهاشو اما برام مهم نیست.فقط اگه راهی باشه که فرمتش کنم استقبال میشه.
[/quote]

هر فلش مموری داخل خودش یه میکروکنترلر و یه firmware داره که به هر دلیلی از جمله ضربه شدید میتونه باعث اسیب دیدن این قسمت بشه. اگه چیپ کنترلر فلشتون اسیب دیده که دیگه به صورت نرم افزاری قابل تعمیر نیست البته اگه حجم فلش بالا باشه ارزش اینو داره که این چیپ رو تعویض کنید. ولی اگه مشکل از اسیب دیدن فیرمور باشه میتونید با کمک اموزش زیر اون رو ریکاوری کنید (فقط بگم که اموزش یه کم پیشرفته و حرفه ای هست! :winking: )

http://www.rmprepusb.com/tutorials/repair-your-usb-flash-drive
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام مجدد
يكي از بهترين ابزارها براي فرمت كردنش diskpart هست . فقط اول[color=#ff0000] به شما هشدار مي دم كه نبايد در استفاده از اون اشتباه كنيد چرا كه اگر اشتباه كنيد به جاي پاك كردن اطلاعات فلش ممكنه اطلاعات هارد خودتون را پاك كنيد . [/color]

اين صفحه بطور كامل نحوه استفاده از اين فرمان را توضيح داده :

http://blog.powerbiz.net.au/fixes/using-diskpart-to-create-a-bootable-usb-of-windows-8/

فقط دقت كنيد كه در قدم دوم ( list disk ) فلش خودتون را با توجه به ظرفيتش شناسايي كنيد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='pckho0r' timestamp='1388555345' post='356895']
هر فلش مموری داخل خودش یه میکروکنترلر و یه firmware داره که به هر دلیلی از جمله ضربه شدید میتونه باعث اسیب دیدن این قسمت بشه. اگه چیپ کنترلر فلشتون اسیب دیده که دیگه به صورت نرم افزاری قابل تعمیر نیست البته اگه حجم فلش بالا باشه ارزش اینو داره که این چیپ رو تعویض کنید. ولی اگه مشکل از اسیب دیدن فیرمور باشه میتونید با کمک اموزش زیر اون رو ریکاوری کنید (فقط بگم که اموزش یه کم پیشرفته و حرفه ای هست! :winking: )

[url="http://www.rmprepusb.com/tutorials/repair-your-usb-flash-drive"]http://www.rmprepusb...usb-flash-drive[/url]
[/quote]
نشستم با اشتقیاق کامل بخونم؛ 3 یا 4 خط که رد کردم نوشت این برنامه قابل اجرا بر روی ویندوز 7/ Vista ویا نسخه های بعد تر نیست. فقط xp!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='siavash75' timestamp='1388561651' post='356905']
نشستم با اشتقیاق کامل بخونم؛ 3 یا 4 خط که رد کردم نوشت این برنامه قابل اجرا بر روی ویندوز 7/ Vista ویا نسخه های بعد تر نیست. فقط xp!
[/quote]

بنده خودم تست کردم همشون رو ویندوز 7 قابل اجران!
برای برخی نرم افزارها هم میتونی تو XP Mode رو نصب کنی :
http://www.shahvar.net/1388/08/20/xp-mode-in-windows-7/

تقریبآ اکثر فلش هایی که به اسم سوخته میرن تو سطل اشغال با این روش قابل بازیابی و استفاده مجدد هستند فقط چون یه کم پیچیده است شاید از عهده هرکسی برنیاد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='pckho0r' timestamp='1388562702' post='356910']
بنده خودم تست کردم همشون رو ویندوز 7 قابل اجران!
برای برخی نرم افزارها هم میتونی تو XP Mode رو نصب کنی :
[url="http://www.shahvar.net/1388/08/20/xp-mode-in-windows-7/"]http://www.shahvar.n...e-in-windows-7/[/url]

تقریبآ اکثر فلش هایی که به اسم سوخته میرن تو سطل اشغال با این روش قابل بازیابی و استفاده مجدد هستند فقط چون یه کم پیچیده است شاید از عهده هرکسی برنیاد!
[/quote]
بعد من که به تصاویر نگاه میکردم یکی بلوک های بد چیپ هارو نشون میداد، مگه فلش چندتا چیپ ست داره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='siavash75' timestamp='1388562999' post='356911']
بعد من که به تصاویر نگاه میکردم یکی بلوک های بد چیپ هارو نشون میداد، مگه فلش چندتا چیپ ست داره؟
[/quote]

هر فلش مموری 3 تا قطعه اصلی داره :

1_ چیپ حافظه Nand با ظرفیت های مختلف (2-4-8-16-32-64)
2_چیپ میکروکنترلر که حافظه Nand رو مدیریت میکنه. (وقتی شما یه فلش جدید به سیستم وصل می کنید ویندوز درایور مربوطه رو از این چیپ میگیره و نصب میکنه)
3_کریستال

داخل چیپ میکروکنترلر یه حافظه چندکیلوبایتی وجود داره درایور و فیرمور و ... در داخلش ذخیره شده که گاهی اوقات اسیب میبینه و باید Reprogram بشه درست مثل زمانی که گوشیتون رو فلش می کنید. ویرایش شده در توسط pckho0r
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنونم دوستان اما من که گفتم تمام راهها رو انجام دادم.نزدیک به 25 برنامه دان کردم تا فریمور رو ریکاوری کنم یا بدسکتور رو جبران کنم.اما...
یک راه بیشتر نمونده و اون هم مشکل سخت افزاریست چرا که تمام راهها بی فایده بود.
خیلی ممنونم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1388569169' post='356931']
ممنونم دوستان اما من که گفتم تمام راهها رو انجام دادم.نزدیک به 25 برنامه دان کردم تا فریمور رو ریکاوری کنم یا بدسکتور رو جبران کنم.اما...
یک راه بیشتر نمونده و اون هم مشکل سخت افزاریست چرا که تمام راهها بی فایده بود.
خیلی ممنونم
[/quote]

هیچ برنامه سر راستی برای ریکاوری کردن فیرمور وجود نداره شما باید فلش رو باز کنید و شماره سریال چیپ میکروکنترلر رو یاداشت کنید (مثلآ sm324qf bc) بعد تو اینترنت بگردید و فرمویر مخصوص این چیپ رو پیدا کنید حالا باید فیرمویر رو با نرم افزارهای مخصوصی ویرایش کنید و بسته به حجم و نوع حافظه Nand (سامسونگ،توشیبا،هاینیکس و ...) اون فرمویر رو به کمک mix editor در قالب کدهای هگزادسیمال تغییر بدید و در اخر فرمویر ویرایش شده رو داخل میکروکنترلر پورت کنید. هیچ اموزش کاملی به زبان فارسی در زمینه ریکاوری فرمویر فلش وجود نداره.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه منظورتون PID & VID فلش مموری هست من اون رو دارم.....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشکلی پیش اومده بسیار عجیب

پریروز بود فهمدیم که من هرچی دانلود میکنم ! بعد از خاموش و روشن شدن کامپیوتر برمیگرده به حالت قبل

یعنی من فیلمم که 30 درصد بود دیشب موقع گذاشتن دانلود الانم 30% ه ,هم تورنت هم دانلود منیجر

دیشب من با خودم گفتم بزار اپدیت کنم تورنت و منیجر و شاید درست شد

اما امروز میبینم اپدیت هامم برگشته (6.18 کردم منیجر و اما الان برگشته به حالت اول 6.12 ) به حالت اول و همینطور فایل هایی که دیشب اَدد کردم تو دانلود منیجر ! هم الان نیست + تورنت های اد شده دیشبم

حتی دانلود هایی رو که من دیشب کردم مثل زیرنویس فیلمی که خوب 30kb بیشتر نبود حجمش هم الان نیست تو لیست دانلود ! تو پی سی هستشا اما تو هیستوری idm نیست همینطور یک کرکی که از طریق تورنت دانلود کردم.

هیستوری فایرفاکس هم بعد از ریست (سایت های که دیشب باز کردم الان نیستند تو هیستوری ) پی سی برمیگرده به حالت اول ! پی سی انگار در زمان گیر کرده =))))

کمک :neutral: ویرایش شده در توسط Ripper

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.