aminmessi

به دام افتادن پهپاد جاسوسی پیشرفته آمریکا RQ170 توسط ایران / تصاویر و مستند شکار و رمزگشایی حافظه داخلی آن

Recommended Posts

سلام دوست عزیز

منم نظرم همین بود ولی کم توضیح دادم . در مورد خودرو هم فقط مثال زدم قابل لمس برای کسایی که  روی تکنولوژی هواپیمایی مطالعه نداشتن باشه مگر نه شما درست می فرمایید.

منظور منم همین بود که مثلا ، تاکید میکنم مثلا  آلیاژهای اف 14 رو هنوز ما نتونستیم بسازیم حالا با ارکیو میخواهید چی کار بکنید.مثلا در مورد موتور جت هم  پره های توربین و FCU خیلی مهم هست که ما نمیتونیم بسازیم در صورتی که خیلی وقت هست روی نمونه غیر نظامیش داره کار میشه.

الان دوباره فقط برای مثال عرض می کنم که تکنولوژی تک دانه ای همین پره های توربین رو در نظر بگیر. الان ما از روش چی رو فهمیدیم؟ رو همه ی هواپیما ها هم هست. یا مثلا ابزارالات دقیق. شما داری به بحث ریزش تکنولوژی از صنایع نظامی اشاره می کنی منم همین طور. فقط من میگم به اون اندازه نیست که بچه ها یه همچین نظری رو بدن. خیلی از محصولات تجاری از صنایع نظامی بیرون امده (مثل پرچ که برای نیروی دریایی و هوایی آمریکاست ، بخار شور برای نیرو هوایی آمریکا ، سند بلست برای نیرو دریای آمریکاست و....) و ریزش تکنولوژی شده اما در ممکت ما اینجوری نیست.

خیلی از این ماجرا هم به نظر من ضعف مدیریت هست نه ناتوانی ما.

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

اول این که خوشحالم به خاطر پست من بعضی دوستان که این روزها بنا به دلایلی کم یاب بودند ، واکنش نشون دادند و پستهای جدیدی  تو این مطلب داشتند . همین حضورشون رو من مبارک میدونم و اتفاقا به بیشترشون هم مثبت دادم.:)

دوم این که با این نظر دوستان که ما قادر به بهره برداری از تکنولوژی های بالا که به قولشان خارج از قابلیت های روز علمی ماست ، نیستیم مخالفم . همچنین با این نظر دیگر دوستانی هم که ما را قادر به استفاده کامل و مشابه سازی کامل این تکنولوژی های بالا می دانند ( مثل داستان سنتینل ) هم مخالفم.

مساله اصلی این است که در شروع یک تکنولوژی جدید داشتن یک راهنما باعث یک جهش در شروع کار می شود. با توجه به این که شروع هر کاری از صفر اینرسی خاص خودش را دارد ، جهش اولیه سرعتی که به کار می دهد گاهی غیر قابل باور است. ما قبلا هم تجربیات مشابهی را داشته ایم . روزی عزیزانی از این مملکت با تجربه روی اسکادهایی که به دستمون رسید ( یا رسوندند ) تکنولوژی موشکی رو پایه گذاری کردند که حتی قبل از انقلاب اسلامی هم در آرزوی اون بودیم و در اختیارمون قرار نمی دادند. یا به خاطر بیاوریم که روزی از گذشته چند سانتریفوژ دست دوم و تکنولوژی اولیه اون رو به دست آوردیم ( یا بهمون دادند ) و همین جهشی برامون ایجاد کرد که در تکنولوژی که حتی در قبل از انقلاب اجازه نزدیک شدن به اون بهمون داده نمی شد ، حرفی برای گفتن داشته باشیم.

قرار نیست نشاندن ( یا برنامه منجر به نشاندن ) یک پهباد با تکنولوژی خیلی بالا ما رو قادر بکنه تا کل اون تکنولوژی رو کپی کنیم یا بسازیم یا مهندسی معکوس بکنیم ، بلکه همون مختصات و چیدمان اولیه ای که از این کار به دست می آوریم و چیزهایی که آرام آرام به دست می آیند منبع تغذیه ای برامون در حیطه ای جدید خواهند بود که می توانند ما را در جایی که ضعف  شدید داریم ( حوزه هواگردها ) به پیش ببرند و البته این منبع تغذیه چیزی خواهد بود که حتی در اختیار همسایه شمالی مون هم نیست و از محدوده دسترسی اون هم فراتر است..

به قول اون وریها اگر کمی سعی کنیم اون تصویر بزرگتر رو ببینیم ، خیلی چیزها واضح تر دیدده می شوند و ارتباطات بیشتری به چشم میاد.

:)

سوم این که از دوستانی که آماده اند بلافاصله نقد کنند خواهشمندم لااقل متن را کامل بخوانند و بعد نقدش کنند و مثل پست قبلی ام نباشد که خیلی چیزها را نسبت دادند که در متن چیز دیگری بودند .

• Upvote 8
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مساله اصلی این است که در شروع یک تکنولوژی جدید داشتن یک راهنما باعث یک جهش در شروع کار می شود

بله . من موضوع رو با این دید ندیده بودم. ازین نظر حق با شماست . داشتن یک نمونه اولیه خیلی مهم است و خیلی ما رو جلو میاندازد . استارت خوبی هم هست.

ولی باز هم به نظرم انقدر نمی تونیم بهره برداری داشته باشیم که فکر کنیم آمریکا به خاطر جلو انداختن ما این کار رو کرده. و من بعید میدونم همچین چیزی رو.

در ضمن در بحث توازن قوا در منطقه این رو هم در نظر بگیرید که آمریکا تا حالا چند بار برای براندازی حکومت ایران تلاش کرده  پس به نظر من دنبال توازن قوا با جمهوری اسلامی نیست بلکه با یک حکومت دستنشانده خودش دنبال این موضوع است.

ویرایش شده در توسط 151crows
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

اول این که خوشحالم به خاطر پست من بعضی دوستان که این روزها بنا به دلایلی کم یاب بودند ، واکنش نشون دادند و پستهای جدیدی  تو این مطلب داشتند . همین حضورشون رو من مبارک میدونم و اتفاقا به بیشترشون هم مثبت دادم. :)

دوم این که با این نظر دوستان که ما قادر به بهره برداری از تکنولوژی های بالا که به قولشان خارج از قابلیت های روز علمی ماست ، نیستیم مخالفم . همچنین با این نظر دیگر دوستانی هم که ما را قادر به استفاده کامل و مشابه سازی کامل این تکنولوژی های بالا می دانند ( مثل داستان سنتینل ) هم مخالفم.

مساله اصلی این است که در شروع یک تکنولوژی جدید داشتن یک راهنما باعث یک جهش در شروع کار می شود. با توجه به این که شروع هر کاری از صفر اینرسی خاص خودش را دارد ، جهش اولیه سرعتی که به کار می دهد گاهی غیر قابل باور است. ما قبلا هم تجربیات مشابهی را داشته ایم . روزی عزیزانی از این مملکت با تجربه روی اسکادهایی که به دستمون رسید ( یا رسوندند ) تکنولوژی موشکی رو پایه گذاری کردند که حتی قبل از انقلاب اسلامی هم در آرزوی اون بودیم و در اختیارمون قرار نمی دادند. یا به خاطر بیاوریم که روزی از گذشته چند سانتریفوژ دست دوم و تکنولوژی اولیه اون رو به دست آوردیم ( یا بهمون دادند ) و همین جهشی برامون ایجاد کرد که در تکنولوژی که حتی در قبل از انقلاب اجازه نزدیک شدن به اون بهمون داده نمی شد ، حرفی برای گفتن داشته باشیم.

قرار نیست نشاندن ( یا برنامه منجر به نشاندن ) یک پهباد با تکنولوژی خیلی بالا ما رو قادر بکنه تا کل اون تکنولوژی رو کپی کنیم یا بسازیم یا مهندسی معکوس بکنیم ، بلکه همون مختصات و چیدمان اولیه ای که از این کار به دست می آوریم و چیزهایی که آرام آرام به دست می آیند منبع تغذیه ای برامون در حیطه ای جدید خواهند بود که می توانند ما را در جایی که ضعف  شدید داریم ( حوزه هواگردها ) به پیش ببرند و البته این منبع تغذیه چیزی خواهد بود که حتی در اختیار همسایه شمالی مون هم نیست و از محدوده دسترسی اون هم فراتر است..

به قول اون وریها اگر کمی سعی کنیم اون تصویر بزرگتر رو ببینیم ، خیلی چیزها واضح تر دیدده می شوند و ارتباطات بیشتری به چشم میاد.

سوم این که از دوستانی که آماده اند بلافاصله نقد کنند خواهشمندم لااقل متن را کامل بخوانند و بعد نقدش کنند و مثل پست قبلی ام نباشد که خیلی چیزها را نسبت دادند که در متن چیز دیگری بودند .

موافقم باهاتون دوست قدیمی   :rose:

دقیقا صحبت بندرو توی چند خط خلاصه کردین..ممنون

ویرایش شده در توسط SHAHABE3
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بیش از یک سال از توافق هسته ای گذشت ، اما تحریم ها مطابق توافق چند جانبه ای لغو نشدند! با این وجود چطور از دادن فناوری های پیشرفته و دستکاری موازنه صحبت میشه؟

دوستانی که از چنین قوه تخیلی برخوردارند ، حداقل از این قوه استفاده کنید و نحوه تسلیم آرکیو به ایران رو هم توضیح بدید!
  • Upvote 13
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوش باشید. شما حتی منظور کلی من رو بعد از ارسال چندین پست خواسته یا ناخواسته نمی گیرید. ادامه این بحث اصلا فایده ای نداره.

شما همیشه در مورد چیزی که نمیدانید همینجور رطب و یابس به هم میبافید؟
  • Upvote 5
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 20 مهر 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 20 مهر 1395 - دلیلی ارایه نشده است

خوبی ورود به بحث بعضی از دوستان این بود که موجب تعدیل تحلیل های بی پایه و اساس بعضی از دوستان شد . البته عملیات فریب نه تنها در این موضوع rq در موضوعات دیگری هم می تونه مصداق داشته باشه از جمله هسته ای . جالبی این بحث اینجاست که کسانی که در مورد فریب دارن اضهار نظر می کنن که ساعت ها و روزها در دفاع از توافق سراسر ایراد و فریب هسته ای قلم فرسایی می کردند و هر وقت انتقادی به این شاهکار می شد که این موضع گیری های اسرائیل ها در قبال این قرارداد یک فریب هست به هیچ عنوان زیر بار نمی رفتند و این شد که می بینیم ، دستاورد ها را بتن کردیم و حالا دوره گردی می کنیم برای برداشتن تحریم ها .

-----

با توجه به اینکه  به لطف و نظر افراطیون سیاسی از هر دو جناح ، این تاپیک هم ار بین رفت  ، تاپیک بسته شد / این دسته افراد ظرفیت لازم را برای بحث منطقی ندارند. حقاْ و انصافاْ ظرفیت این کشور همین هست و بیشتر نیست . تا ابد مشغول ترهات سیاسی و خزعبلات جناحی و دریغ از بحث درست به دور از حاشیه  /// MR9

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.