aminmessi

شکارجانور قندهار/ به دام افتادن پهپاد جاسوسی پیشرفته آمریکا RQ170

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

خوب مبارک پهباد تا حدود زیادی سالمه فقط بالهاش خراب شده و شاید ارابه فرودش
ولی اون قسمت هاش که به درد ما می خوره کاملا سالم و دست نخورده هستن که جان کشف اصرار نظامی هستن که آدم دلش می خواد ببینه این تو چی می گذره وای کاشکی ما هم اونجا بودیم (ولی ما که چیزی سر در نمی یاریم)
ولی هنوز حرف خودمو تکرار می کنم ایران تونسته با کنترل مسیر حرکت این پهباد برای مدتی طولانی اون رو رصد کنه و در مسیرش پارازیت شدید بندازه و نه تئوری پوچ و مسخره کنترل پهباد
این پهباد گویا از سیستم کدگزاری 256 استفاده می کنه که عمرا باز بشه که حتی ویدئو استریمشم نمیشه خوند چه برسه به کنترلش سال ها زمان لازم باز کردن همچین کدی ولی ما می دونیم این کدگزاری ها همیشه عوض میشه
اگه ما هم همین کدگزاری رو روی داده هامون انجام بدیم عمرا آمریکایی ها هم بتونن به راحتی به داده های ما دسترسی پیدا کنن حالا ما بهترین مغز های این کار و هم داشته باشیم فرقی نداره
تازه این مرحله اول کنترلش که دیگه یه دنیای وسیع که در مغز نمی گنجد
در ضمن آمریکایی ها گفتن این پهباد فقط با ماهواره کنترل میشه و هیچ دریافت کننده دیگه ای از هیچ نوع دیگه ای نداره
همین پارازیت اندازی عالی و شناسایی مسیر پهباد کار بسیار ارزشمند و سختی و خودش یه جنگ الکترونیک پیشرفته رو نمایش میده
از نظر رادار گیرزی آمریکایی ها هنوزم می تونن رو هواپیماهاشون حساب کنن چون رادار گریزیش کارشو درست انجام داده!!!!
------------------------
در یکی از سایت ها نوشته بود دستور اومده که پهباد فعلا به هیچ مرکز مخفی منتقل نکن و حتی بازش نکنن ممکن نقشه ای در کار باشه یا حتی بخواد اطلاعاتی رو منتقل کنه و حتی منفجر بشه (گرچه گفتن این پهباد سیستم خود انفجاری نداره!!!) برا همینم دوستانی که می گن جا قطع بود تو سالن فوتسال گزاشتن مقامات نظامی فکرهای دیگه ای فراتر از ما دارن که این کارو کردن از آمریکایی ها هیچی بعید نیست وقتی چیپ مینیاتوری در بدن طالبان کار می زارن از این گنده باید مواظب بود
----------------------------
جناب فتح من مگه چی گفتم گفتم سیستم عمل real time یعنی هم سیستم عامل هم ریل تایم یعنی می تونه چندین عمل مدیریت کنه و هر دفعه یکی رو اجرا کنه می تونید کدها شو از اینترنت تهیه کنید (گرچه من یکی که خیلی از اون کدها سر در نمی یارم)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]يه چيز ديگه امروز بيشتر از 10جا داخل ايران زلزله خفيف اومده يكم توهم بزنيم.[/quote]
منم ظهر بعد از شنیدن خبر زلزله سریعا ذهنم رفت به طرف هارپ و مقابله به مثل آمریکا که تو این قضیه بدجوری سوخته است !
درست شب تا صبح بعد از نمایش فیلم این زلزله ها رخ داده است !
ببخشید که نظر منحرف کننده تاپیک دادم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با انتشار بیانیه ای رسمی

[b]اکوادور نقض قلمرو هوایی ایران توسط آمریکا را محکوم کرد[/b]
خبرگزاری فارس: وزارت امور خارجه اکوادور با انتشار بیانیه‌ای نقض قلمرو هوایی ایران توسط هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را اقدامی غیرمسوولانه و عامل افزایش تنش خواند.

به گزارش خبرنگار فارس از منطقه آمریکای لاتین، در پی انتشار خبر سرنگونی یک فروند هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته جاسوسی آمریکایی از نوع "RQ170" توسط نیروهای مسلح ایران که منجر به رسوایی گسترده برای دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ایالات متحده شده است، دولت اکوادور به این موضوع واکنش رسمی نشان داد.
وزارت امور خارجه اکوادور با صدور بیانیه‌ای که سایت رسمی آن منتشر شده است اظهار داشت: "این حادثه همزمان با هجمه سیاسی، اقتصادی، نظامی و رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی بعضی از کشورهای عضو ناتو و متحدین آنها در منطقه اتفاق می افتد."
در این بیانیه تصریح شده است: "نظر به تنش‌هایی که منطقه در چند ماه اخیر شاهد آن بوده‌ایم، نقض قلمرو هوایی ایران را نه تنها باید به عنوان اقدامی غیر دوستانه بلکه باید اقدامی غیر مسوولانه تلقی نمود."
به عقیده دولت اکوادور، تلاش دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا برای جاسوسی در خاک ایران "باعث افزایش این تنش‌ها" می‌گردد.
هفته گذشته واحدهای جنگ الکترونیکی و پدافند هوایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با کنترل مناسب فضای کشور موفق شدند با اقدامات عملیاتی خود یک فروند هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته جاسوسی آمریکایی از نوع "RQ170" را که به طور محدود به مناطق مرزی شرق ایران تجاوز کرده بود، کشف و از کنترل متجاوزین خارج ساخته و آن را با اندک خسارتی سرنگون کرده و در اختیار بگیرند.
ساعاتی پس از سرنگونی هواپیمای جاسوسی نیروهای آمریکایی، نیروهای ناتو با تأیید این نکته که این هواپیما متعلق به آمریکا بوده است، اعلام کردند که این پهپاد از کنترل خارج شده بود.
ناتو با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هفته گذشته یک فروند هوایپمای تجسسی نظامیان آمریکایی که در شرق افغانستان مشغول مأموریت بود از کنترل خارج شد.
روزنامه آمریکایی "وال‌استریت ژورنال" پیش‌تر خبر داده بود که آمریکایی‌ها ابتدا درصدد بودند که با عملیاتی در داخل خاک ایران پهباد RQ-170 را از دست ایرانیان خارج کرده یا نابود سازند اما بعدها از بیم واکنش ایران دست

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900918000161

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام مجدد

من پیغامی که توی صفحه ی 43 گذاشتم رو دوباره اینجا تکرار میکنم :

اندازه نگهدار !
با سلام
این فروم جذابی هست . همه شادمانی و غرور خودشونو اینجا منعکس کردن و این موضوع میره تا به غرور ملی و علمی ما منتهی بشه .
ان شاءالله مهندسای دلاور ما خودشون همه ی تمهیدات رو در نظر میگیرن .
اما بعضی نگرانی های من ایناست :
1- اگه این پرنده یک اسب تروا باشه و بخوان به وسیله ی اون :
- مثلا با یه دوربین سری دانشمندا رو شناسایی و مشخصاتش رو مخابره کنه .
- اگه دارای تله های انفجاری فاز به فاز باشه یعنی مثلا تا پیچا رو باز کنی یا مقدار بیشتری هوا به سنسورای داخلش برسه تله ها عمل کنن ...
- اگه داخلش مثلا کپسول حاوی بمب یا تشعشعات اتمی کار گذاشته باشن که در صورت باز کردن بدنه ، اون کپسول منفجر یا باز بشه و همه جا رو آلوده کنه ...
-اگه یه تله ی بیولوژیکی ( بمب میکروبی ) توش کار گذاشته باشن ....

چند تذکر :

تا همین حالا هیچ کدوم از مقامات اصلی آمریکا هیچی بابت این موضوع نگفتن و هر چی گفته شده غیر مستقیم بوده .
این پهباد اگه در حد امنیت ملی آمریکاست پس چرا اوباما هیچ واکنشی نشون نداده ؟!
عجیب نیست ؟
یه جور سکوت و بی خیالی مرموز رو احساس نمیکنید ؟
من میگم همه ی حواسا جمع باشه ... خوشحال باشید اما غافل نه .

==========

توجه داشته باشید !

این شکار ، آخرین تکنولوژی فوق سری اطلاعاتی ، جاسوسی و نظامی آمریکاست که سرجمع مزایای فنی اون وقتی دست دشمن بیفته تبدیل میشه به خطرناک ترین سلاح بر علیه خود آمریکا .
میدونید ارزش دلاری تکنولوژی ابزارالات این پهباد چقدره ؟!!
من اگه جای اوباما باشم حاضرم چند میلیارد دلار نقد بسلفم به شرطی که ایران سربسته به آمریکا پسش بده !
ما الان چنگ زدیم به خرخره ی تکنولوژی جاسوسی آمریکا !
پس این سکوت و صبرشون واسه چیه ؟!!
میترسن ؟ حیرونن ؟ نمی خوان به گردن بگیرن ؟...نه داداش من
اونا منتظر اتفاق بعدی هستند که باید بیفته !
من که دلم اینجوری میگه .
مگر این که مهندسای عزیز ما حساب همه چیو بکنن و حسابی حواسشون جمع باشه .
من میگم بازم توی این پهباد تله هست ... شک نکنید
این پهباد یعنی گلوگاه تکنولوژی اطلاعاتی جاسوسی آمریکا ! ... شوخی نیست ها !!
آمریکا حتی فکر اینکه برگشت و خود انفجاریش از کار بیفته رو هم کرده ...من شک ندارم که بازم توش تله هست ... هست که هست ... این سکوت مسئولین اصلی آمریکایی خیلی خیلی مشکوکه ... اونا منتظرن .... منتظر یه اتفاق ( برای اونا عالی ) که باید در فاز بعدی بیفته ...

نظر شما چیه ؟!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام عرض میکنم خدمت دوستان گلم

ی چنتا سوال و موضوع هستش که توی این 54 تا تاپیکی که من در طی چند ساعت خوندم هی داره مطرح میشه و سعی دارم بهشون پاسخ بدم

1- بال برش خورده یا نه ؟

- شما ی گوشی موبایل رو در نظر بگیرید که از خارج براتون فرستادن، میان زرتی بازش کنید و دل و رودش رو بریزید بیرون ؟! تازه بازش نکنید ، ببریدش !
- با ایجاد برش و آثار ناشی از اون از قبیل گرما و خستگی ایحاد شده در فلز و خلاصه هزار تا چیز دیگه عملا داقون میکنی شما این بنده این وسله رو !

پس قضیه برش حل و جواب نهایی رو یکی از دوستان داده بودن که مراحل مهندسی معکوس رو گفته بودن که شامل انواع اسکن ها و مدل بر داری ها از وسیله هستش
داستان ترور اشخاص مهم هم با این وسیله منتفی !!!

2- چقدر این وسیله به پیشرفت صنعتی کشور کمک می کنه ؟

- در یک مثال براتون می گم
جناب دکتر عبدالله پدر علم مکانیک چند وقت پیش ی صحبت قشنگی می کردش ، می گفت :
یک پینی در خرچ جلوی هواپیما هستش که هنگام فرود هواپیما وزن اون رو تحمل میکنه و نیروی خیلی عظیمی بهش وارد میشه اما اندازه ی 1 انگشت قطر اون هستش ! شما فرض کن همچین پینی رو داشته باشی آیا می تونی بسازیش ؟
ممکن بتونی مثل اون رو بسازی با کارایی کمتر اما ساخت عین خودش فناوری خودش رو می طلبه
یا
برای ساخت تیغ اصلاح که خیلی هم ساده به نظر میادش کشور ایران تحریم شدش و تیم کاری ایشون به تعهد کرد که ظرف چند ماه این تیغ رو می سازه اما به دلیل دقت ساخت همچین چیز ساده ای پروژه ساخت ماتریس تیغ 18 ماه طول کشید و همون اشکال وسط تیغ اصلاح از بیش از 100 شکل هندسی تشکیل شده که در هم ترکیب شده
ما تیغ رو داشتیم ، آلیاژش رو هم داشتیم اما برای ساخت طرح هندسیش 18 ماه وقت صرف کردیم ، ی موقع هست شما طرح هندسی رو داری آلیاژ رو نداری ! پی میشه گفت این پهنیاد به صنعت کشور کمک زیادی میکنه اما چقدرش رو اهل فن دانند !

3- آیا این پهنباد رو به کشور های خارجی می دهند ؟ آیا نشان دادن آن در سوله ورزشی خطرناک نیست ؟

- کسی که همچین چیزی رو شکار کرده و تا اینجا رسوندتش از این به بعد هم بلد ازش مراقبت کنه و خیلی بیشتر از من و شما ارزشش رو می دونه که این همه وقت و انرژی برای شکارش صرف کرده ، پس دوستان نگران نباشند !
ممکن چیزی که شما در تلویزیون دیدید یک ماکت بی نقص و خیلی تمیز که فقط ابعاد ظاهری پهنباد رو به طور دقیق داره باشه و خود پهنباد اصلی در مکانی امن باشه ! با دستگاه های برش و تراش لیزری خیلی سریع میشه یک همچین چیزی رو ساخت...

4- این فناوری برای روسیه و چین و دیگر کشور ها چقدر ارزش داره ؟

- بستگی داره که دکترین نظامی یک کشور بر روی چه موضوعی تاکید داشته باشه ، به شخصه من دکترین [b]صنایع[/b] نظامی کشورمون رو بیشتر شبیه به چین در ده های گذشته می بینم ( البته گفتم شبیهش )

5- آیا زمان شکار این پهنباد مفهوم خاصی در بر دارد ؟

- با یک مثال خدمتتون این موضوع رو بیان می کنم : زمانی که ایران در صدد راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر در مرحله های آخر بودش نیروی هوایی یک مانوری انجام داد تا آسمان کشور رو تحت کنترل داشته باشه و از طرفی سفارت اسراییل در مصر مورد حمله قرار گرفت و این خبر ها باعث شد موضوع راه اندازی نیروگاه بوشهر کمرنگ بشه
به طور کلی می توان گفت تا زمانی که نیازی به یک موج خبری مخالف در مقابل دشمن ایران اسلامی نباشد صنایع نظامی کشور اقدام به افشای خبریی در رابطه با فناوری جدید نمی کند و آن برگ را در دستان خود نگه می دارند تا به موقع استفاده کنند

[b]در آخر هم باید به این نکته اشاره کنم، چیزی که مهمتر از هر هواپیما و جنگنده و سلاحی هستش نیروی ایمان و خودباوری هستش که امام خمینی (ره) به واسطه ی همین عناصر فرمودند که ما آمریکا را زیر پا می گذاریم. {جالب است خود نیز خود را باور نداریم !}[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فرومهای خارجی نگاه کردم خداوکیلی غوغایی برپا شده اگه باور نمیکنید خودتون گوگل سرچ کنین :mrgreen: icon_cheesygrin راستی دوستان اهل علم چرا پایین ان پرندخ نشون داده نمیشه ۲. رنگش زرده همه میگن ایران پلاستیکیشو ساخته اورده تو تلوزیون نشون بده icon_twisted

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

- اگه دارای تله های انفجاری فاز به فاز باشه یعنی مثلا تا پیچا رو باز کنی یا مقدار بیشتری هوا به سنسورای داخلش برسه تله ها عمل کنن ...
- اگه داخلش مثلا کپسول حاوی بمب یا تشعشعات اتمی کار گذاشته باشن که در صورت باز کردن بدنه ، اون کپسول منفجر یا باز بشه و همه جا رو آلوده کنه ...
-اگه یه تله ی بیولوژیکی ( بمب میکروبی ) توش کار گذاشته باشن ... ‏!![/quote] دوست عزيز درسته که فاصله تکنلوژيکى آمريکا با ايران زياده ولى نه ديگه اينقدر من يک سوالى داشتم آيا اين هواپيما در صورت تمام شدن سوخت توانايى گلايد کردن رو داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزيز درسته که فاصله تکنلوژيکى آمريکا با ايران زياده ولى نه ديگه اينقدر من يک سوالى داشتم آيا اين هواپيما در صورت تمام شدن سوخت توانايى گلايد کردن رو داره[/quote]
مسلما داره اما از اونجا كه با توجه به كم مصرف بودن موتورش ميتونه روزها پرواز كنه احتمالا نيازي نداره. icon_twisted

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگه این پرنده یک اسب تروا باشه و بخوان به وسیله ی اون :
-اگه یه تله ی بیولوژیکی ( بمب میکروبی ) توش کار گذاشته باشن ....[/quote]
بله همه اينا احتمالش هست. ولي خوب ميگي چيكارش كنيم؟ بندازيمش دور؟ icon_twisted آمريكا هم هيچوقت با دادن پيشنهاد خريد خودشو سبك نمي كنه. چون اولا ايران قبول نمي كنه ثانيا براي همچين پيشنهادي ديگه خيلي ديره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوسنان، این عکس عکس های رزولوشن قسمت مشبک جلوی سنتینل هست، که توی یکی از فروم های خارجی مدعی شدند که کنتراست و کیفیت رو بالا برده اند. اونجوری که معلومه، اینتیک موتور جت پشت این شبکه است (به عبارتی ماکت نیست!) و البته ظاهرا خبری هم از سنسور(ها) اون پشت نیست. اگر به گالری سایت منتقل کنید و بگذارید عالیه.

http://www.myup.ir/images/21068639609570670200.jpg
عکس کار Steven Douglass از Dreamlandresort.com است --> http://dreamlandresort.com/forum/messages/38396.htm

[URL=http://www.myup.ir/viewer.php?file=21068639609570670200.jpg][img]http://www.myup.ir/images/21068639609570670200_thumb.jpg[/img][/URL]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام.مقاله زیر یک تحلیل کامل از عکس های منتشر شده از پهپاده.خیلی کامل دونه دونه عکس های رو تحلیل کرده.من حوصله ترجمه نداشتم ولی کلا بعد از تحلیل همه عکسها و کنار هم گذاشتن دلایل واقعی بودن و جعلی بودن این تصاویر،د نهایت نتیجه گیری کرده که تصاویر واقعیا و ایران واقعا این پرنده رو در اختیار داره.البته در مورد هک کردنش توسط ایران شک داره.لینکش رو میذارم اگر کسی حوصله ترجمه داره ،زحمتش رو بکشه.در ضمن چون من با شیلتر شکن بازش کردم،عکسا رو باز نکرد.اگر با وی پی ان برید احتمالا عکسا رو هم باز می کنه.
http://aviationintel.com/?p=4322

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]
۶[size=18] ویژگی پرنده جاسوس سیا / چرا RQ170 حساس‌ترین پرنده ارتش آمریکاست[/size][/b]
خبرگزاری فارس: نخستین ویژگی هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین RQ170 که باعث شده در نوع خود منحصر بفرد باشد توانایی تقریبا مهارناپذیر رادارگریزی آن است.

به گزارش خبرگزاری فارس پایگاه خبری تحلیلی ایران هسته ای در نوشته ای به قلم علی شاهدیان، آورده است:منابع امریکایی از روز یکشنبه به این طرف انبوهی از گزارش های مفصل و دارای جزئیات منتشر کرده اند که نشان می دهد فناوری این هواپیما یکی از حساس ترین فناوری های موجود در اختیار سرویس های اطلاعاتی این کشور بوده و از اطلاعات مربوط به آن به شدت حفاظت می شده است.

این گزارش ها نشان می دهد دولت امریکا اکنون به شدت نگران تبعات سیاسی، فنی، اطلاعاتی و نظامی فرود اجباری این هواپیما در ایران است و به همین دلیل تمام ابزراهای خود را برای حداقل کردن خسارات ناشی از این موفقیت بزرگ ایران به کار گرفته است.

اکنون پرسش این است که چرا این هواپیما تا این حد برای دولت امریکا مهم است و جایگاه آن در سیستم فناوری نظامی و امنیتی امریکا چیست؟
بر مبنای مجموعه گزارش های موجود می توان مشخصات این هواپیما و دلایل حساسیت آن را به شکل زیر توضیح داد.

1- نخستین ویژگی این هواپیمای بدون سرنشین که باعث شده در نوع خود منحصر بفرد باشد توانایی تقریبا مهارناپذیر رادارگریزی آن است. اطلاعات موجود نشان می دهد این هواپیما توسط رادارهای معمولی برد بلند (حتی انواع بسیار پیشرفته آن) به هیچ وجه قابل رهگیری نیست و رادارهای برد کوتاه VHF نیز تنها در صورتی قادر به مشاهده آن –آن هم به سختی- هستند که هواپیما کمتر از 40 کیلومتر با آنها فاصله داشته باشد؛ اتفاقی که وقوع آن تقریبا محال است. ویژگی رادار گریزی این هواپیما ناشی از پوشش بسیار مخصوصی است که تمام سطح آن را پوشانده و بسیاری از کشورهای جهان از جمله روسیه و چین سال های طولانی است که به دنبال دست یابی به فرمول و مشخصات ساختمانی آن هستند. روزنامه نیویورک تایمز در تحلیل به قلم ویلیام براد و دیوید سانجر که روز دوشنبه 14 آذر 1390 منتشر شده، درباره توانایی رادار گریزی هواپیمای RQ170 نوشته است: «به گفته مقامات امریکایی، یک نمونه رادار گریز این هواپیمای بدون سرنشین اوایل امسال ساعت ها در ‏موارد مکرر بر فراز مخفیگاه اسامه بن لادن در ابت آباد پاکستان پرواز کرد بدون آنکه بوسیله ‏سامانه های دفاع هوایی پاکستان مورد شناسایی قرار گیرد». این روزنامه ادامه داده است: «ماه ها گزارش هایی، همگی تایید نشده، ‏منتشر شده است که از همان هواپیما مرتبا بر فراز ایران و احتمالا با هدف شناسایی مراکز هسته ای یا ‏موشکی مخفی استفاده می شده است». همچنین لولیتا سی بالدور، در گزارشی برای آسوشیتدپرس از واشینگتن در روز سه شنبه 15 آذر 1390 نیز او قول لورن تامپسون، تحلیلگر دفاعی موسسه لکسینگتون در ویرجینیا در این باره می نویسد: «این هواپیماها طوری طراحی شده اند که بتوانند به مکان هایی بروند که دیگر ‏هواپیمای باسرنشین یا بدون سرنشین نمی توانند به آنجا بروند. این هواپیما به ویژه طوری طراحی شده ‏است که ردیابی و هدف قرار دادن آن توسط دشمنان بسیار دشوار باشد». یک کارشناس فنی به «ایران هسته ای» عامل اصلی رادارگریزی این هواپیما رنگ مخصوص بدنه آن است.

2- دومین ویژگ این هواپیما که انتقال آن به ایران نگرانی بسیار جدی امریکایی ها را برانگیخته آن است که این فناوری RQ170 شباهتی جدی به فناوری بمب افکن های B-2 و همچنین جنگنده بمب افکن F-35 دارد که جزو پیشرفته ترین و در عین حال محرمانه ترین فناوری های نظامی امریکا محسوب می شود.

3- سومین ویژگی هواپیمای بدون سرنشین امریکایی که در اختیار ایران است، مربوط به موتورهای بسیار پیشرفته آن است که عملا به آن امکان می دهد به جای چند ساعت، چند روز در در هوا باقی بماند. جان پایک از اندیشکده گلوبال سکیوریتی در این باره به لولیتا سی بالدور گزارشگر آسوشیتدپرس از واشینگتن رد روز 15 آذر 1390 گفته است: «کلید موفقیت آمریکا در مورد هواپیماهای رادارگریز، موتورهای کم مصرف آنها است که به آنها ‏امکان می دهد به جای چندین ساعت، روزها در هوا بمانند».‏

4- ویژگی چهارم هواپیمای RQ170 مربوط به توانایی های جنگ الکترونیک آن بویژه در دو حوزه خاص است. نخست اینکه این هواپیما می تواند مجموعه ارتباط رادیویی با سیم و بی سیم در اطراف منطقه پروازی خود را تا شعاعی بزرگ شنود کند و دوم اینکه قادر است در منطقه پروازی خود در صورت لزوم اختلالات الکترونیکی وسیع ایجاد نماید.

5- ویژگی پنجم هواپیمای بدون سرنشین RQ170 استقرار رادارهای فوق پیشرفته «سار» بر روی آن است که هیچ نمونه مشابهی در جهان ندارد. منابع غربی نام این رادار را AESA ذکر کرده اند.

6- ششمین ویژگی این هواپیما مربوط به دوربین ها، لنزها و سنسورهای نصب شده بر روی آن است که به آن یک توانایی منحصر بفرد تصویر برداری جاسوسی می دهد. این دوربین ها دارای توان تصویر برداری با وضوح بسیار بالا در هر شرایط جوی و همچنین دارای قدرت تفکیک منحصر بفرد هستند.
منبع:http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900918000557

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اگه این پرنده یک اسب تروا باشه و بخوان به وسیله ی اون :
-اگه یه تله ی بیولوژیکی ( بمب میکروبی ) توش کار گذاشته باشن ....[/quote]
بله همه اينا احتمالش هست. ولي خوب ميگي چيكارش كنيم؟ بندازيمش دور؟ icon_twisted آمريكا هم هيچوقت با دادن پيشنهاد خريد خودشو سبك نمي كنه. چون اولا ايران قبول نمي كنه ثانيا براي همچين پيشنهادي ديگه خيلي ديره.[/quote]
[b]یعنی جداً اینقدر به توانایی هایمون شک دارین ؟!!! آقا جون از جو فیلمهای هالیوودی بیاین بیرون . باور کنید که ما می توانیم ... سخته می دونم . به جز تکنولوژی و علم و تجهیزات و مباحث پیچیده علمی چیزهایی دیگری هم هست که بهش می گن اعتقاد ، ایمان ، امداد غیبی ، توسل به ائمه ... آره داداش من باور کن که خدا با ماست .[/b][color=green][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
از نظر رادار گیرزی آمریکایی ها هنوزم می تونن رو هواپیماهاشون حساب کنن چون رادار گریزیش کارشو درست انجام داده!!!!
[/quote]waffen_ss گرامي به قول معروف "اومدي و نسازي" icon_twisted
اين موضوع، موضوعي است كه در طول اين تاپيك معظم كمتر مورد بحث قرار گرفت.
به نظرم، جنگ الكترونيك با تجهيزات مربوطه، بخش دوم كار است. اصولا تا حضور پرنده كشف نشده باشد، جنگ الكترونيك بي معني است.
سوال: تيمي كه اين پرنده را دچار جنگال كرده اند، از كجا بايد مي دانستند كه اين پرنده در حال پرواز در اطراف يا داخل مرز ايران است!؟ آيا كل حريم هوايي ايران به صورت 24 ساعته و مداوم و بي هدف، تحت تاثير پوشش جنگ الكترونيك قرار دارد؟ اصلا چنين چيزي ممكن است؟

اتفاقا به نظر بنده بحث كشف "راداري" اين پرنده رادارگريز (استيلث) كاملا مطرح است.
موضوعي كه رسانه هاي خارجي به شدت از پرداختن به آن پرهيز مي كنند و كمتر اشاره اي به آن مي كنند.
كشف راداري اين پرنده به اين معني است كه بيش از 1 هفته است كه تمام هواگردهاي فعلي آمريكا (جنگنده، بمب افكن، پهپاد و...) در مواجهه با جمهوري اسلامي، به تاريخ پيوسته اند و بايد به موزه بروند. icon_cheesygrin

[quote]دوسنان، این عکس عکس های رزولوشن قسمت مشبک جلوی سنتینل هست، که توی یکی از فروم های خارجی مدعی شدند که کنتراست و کیفیت رو بالا برده اند. اونجوری که معلومه، اینتیک موتور جت پشت این شبکه است (به عبارتی ماکت نیست!) و البته ظاهرا خبری هم از سنسور(ها) اون پشت نیست. اگر به گالری سایت منتقل کنید و بگذارید عالیه.

http://www.myup.ir/images/21068639609570670200.jpg
عکس کار Steven Douglass از Dreamlandresort.com است --> http://dreamlandresort.com/forum/messages/38396.htm[/quote]k_Alavi گرامي تاييد مي شود! :mrgreen:
دوستان خودشان هم مي توانند عكس هاي منتشر شده را در نرم افزار "فتوشاپ" يا ... بررسي و تحليل كنند (بنده اين كار را انجام دادم)، متوجه خواهيد شد كه آن حفره، پشت شبكه بندي ورودي موتور قرار دارد.
و در عكس Steven Douglass يك شَبَحي از موتور هم ديده مي شود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منابع امریکایی مدعی شدن محل نگه داری پهباد کشف کردن یعنی دقیقا اینجا!

[url=http://up4.iranblog.com/images/t7tvsf28xdt8ycsx9ux.png]عکس[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.