aminmessi

به دام افتادن پهپاد جاسوسی پیشرفته آمریکا RQ170 توسط ایران / تصاویر و مستند شکار و رمزگشایی حافظه داخلی آن

Recommended Posts

[quote][quote]تا اونجایی که من می دونم مواد تشکیل دهنده ی مواد ترکیبی که هواپیما باهاش ساخته شدن رو به درستی نمیشه شناسایی کرد
نظرتون راجب این موضوع چیه ؟

( این حرف از خودم نیست، ی استادی هستش به نام دکتر عرب که یکی از استاد های متالوژی به نام کشور هست )[/quote]

سلام
شناسایی مواد و متریال کار انچنان سختی نیست البته این چند بخشه که کاملا با هم متفاوته الیاژ فلز / مواد کامپوزیت / رنگ جاذب امواج ... قسمت مشکلش درست کردن این مواده منتهی با پیشرفت نسبتا خوبی که در شیمی و حالا تا حدودی متالوژی داشتیم از نظر من انچنان مشکل بزرگی نیست / یعنی مشکلی نیست که با پول و پشتکار مناسب حل نشه ...[/quote]

میشه بپرسم تهصص شکا ورشته تحصیلیتون چیه که اینجوری میگید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به گزارش خبرگزاری فارس، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: دستیابی به جزئیات و مسایل فنی RQ170 مسیر طبیعی خود را طی می‌کند که در این راستا دستاوردهای جدیدی بدست آمده اما بنای انتشار عمومی آنها را نداریم.
وی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت شکایت ایران از روسیه بابت عدم تحویل سامانه موشکی S300 خاطرنشان کرد: این موضوع هنوز در مجامع حقوقی بین المللی در حال بررسی است و این افزایش زمان رسیدگی در مجامع در این گونه مجامع طبیعی است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همچنین در خصوص تنگه هرمز و امنیت منطقه گفت: ایران تا کنون بزرگترین تامین کننده امنیت تنگه هرمز بوده و با هر کسی که قصد به مخاطره انداختن این تنگه را داشته مقابله کرده است.
وی با تاکید بر اینکه تنگه هرمز بخشی از منافع حیاتی کشورمان است، اظهار داشت: ما نسبت به تنگه هرمز حساسیت ویژه‌ای داریم و تمام اتفاقاتی که در این تنگه می‌افتد را زیر نظر داشته و مراقبت می‌کنیم.

[url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910411000123"]http://www.farsnews....=13910411000123[/url]

[color=#ff0000]ادغام شد.[/color]
[color=#ff0000]REZAT1980[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5][b] سردار وحيدی: ايران قصد اعزام نيروي نظامي به سوريه ندارد[/b][/size]

[size=4][font=Tahoma]وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح اخبار منتشر شده مبني بر تصميم ايران براي اعزام نيروي نظامي به سوريه را تكذيب كرد. [/font]

[font=Tahoma]به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛ سردار احمد وحيدي صبح امروز در حاشيه جلسه هيات دولت در پاسخ به پرسشي درباره اينكه گفته مي‌شود ايران مي‌خواهد براي كمك به دولت سوريه، نيروي نظامي به اين كشور بفرستد، با رد چنين مساله‌اي گفت: چنين چيزي نياز نيست و ما اعتقاد داريم كه دولت و ارتش سوريه از عهده وظايفي كه در راستاي مقابله با تروريست‌ها دارند، برمي‌آيند.
وي با بيان اينكه "ايران هيچ نيروي نظامي در سوريه ندارد"، با محكوم كردن اقدامات تروريستي در سوريه اظهار كرد: اين اقدامات تروريستي محكوم است و دولت سوريه در حال مقابله با اين گروه‌هاي تروريستي است.
وزير دفاع در پاسخ به اينكه گفته مي‌شود ايران در حال حاضر در سوريه داراي نيروي نظامي است، تاكيد كرد: اين مطلب صحيح نيست و كساني كه اين مباحث را مطرح مي‌كنند به خاطر سرپوش گذاشتن بر اقداماتي است كه خودشان انجام دادند. ايران هيچ نيروي نظامي در سوريه ندارد.
[color=#ff0000]وحيدي همچنين درباره روند ساخت هواپيماي بدون سرنشين آمريكا (RQ170) در ايران گفت: ما نمونه‌هاي ايراني اين هواپيما را از قبل داشتيم و داريم. ما درواقع در ارتباط با هواپيماهاي بدون سرنشين به موفقيتهاي خوبي دست پيدا كرديم و ساخت RQ170 نيز در حال دنبال شدن است و[b] بنا نيست اطلاعات آن منتشر شود.[/b][/color]
وي همچنين در برابر اين مطلب كه اخبارهايي منتشر شده مبني بر اينكه روسيه از ايران خواسته موضوع S300 را از طريق مذاكره پيگيري كند و شكايت نكند، گفت: ما اعلام آمادگي كرده بوديم كه با طرف روس مذاكره كنيم و در واقع از طريق مذاكرات و گفت‌و‌گو اين موضوع را پيش ببريم.
دستاوردهاي جديد نظامي در اين ماه افتتاح مي‌شود
وزير دفاع همچنين درباره آ‌خرين دستاوردهاي دفاعي كشور نيز اظهار كرد: [b]ان‌شاء‌الله در اين ماه دستاوردهاي جديدي افتتاح خواهد شد كه از آن جمله مي‌توان به افتتاح خطوط توليد موشك‌هايي با دقت بالا و نيز يك نوع شناور پرنده مسلح از نوع جديد اشاره كرد.[/b]
وي در ادامه، درباره طرح نمايندگان مجلس براي بستن تنگه هرمز و اينكه آيا وزارت دفاع در اين ارتباط رايزني‌هايي با مجلس داشته است يا خير؟ گفت: ما رايزني خاصي نداشته‌ايم و اين موضوعي است كه در خود مجلس دنبال مي‌شود و مراحل خاص خود را طي مي‌كند.
وحيدي تاكيد كرد: جمهوري اسلامي ايران بزرگترين عامل امنيت در منطقه است و بر اين موضوع تاكيد دارد و اجازه نمي‌دهد امنيت اين منطقه به خطر افتد ولي در عين حال از منافع خود حفاظت مي‌كند كه بخشي از اين منافع، استفاده از آبهاي آزاد براي رفت و آمد كشتي‌هاست.
وزير دفاع همچنين به هدف قرار گرفتن قايق ماهيگيري در خليج فارس توسط ناو آمريكايي طي روزهاي گذشته اشاره كرد و افزود: قايقي كه مورد حمله ناوهاي آمريكايي قرار گرفت مربوط به امارات بود و اين اتفاق در آبهاي آن كشور رخ داد. اين اتفاق نشان‌دهنده اين است كه اين ناوها حتي قدرت شناسايي قايق‌هاي كشورهاي دوست خود را ندارند. به همين علت است كه ما همواره تاكيد مي‌كنيم حضور اين ناو‌ها در منطقه موجب ايجاد ناامني‌ است. [/font][/size]

[url="http://www.mod.ir/content/%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%88%D8%AD%D9%8A%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%B5%D8%AF-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%8A%D8%B1%D9%88%D9%8A-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%D9%8A-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%8A%D9%87-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF"][font=Tahoma][size=2]منبع[/size][/font][/url]
[font=Tahoma][size=2]10 مرداد 391[/size][/font]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]وحيدي همچنين درباره روند ساخت هواپيماي بدون سرنشين آمريكا (RQ170) در ايران گفت: ما نمونه‌هاي ايراني اين هواپيما را از قبل داشتيم و داريم. ما درواقع در ارتباط با هواپيماهاي بدون سرنشين به موفقيتهاي خوبي دست پيدا كرديم و ساخت RQ170 نيز در حال دنبال شدن است و بنا نيست اطلاعات آن منتشر شود.[/quote]
احتمالا منظورشون پهپاد سفره ماهیه که قبلا نمونه کوچکتر(فکر کنم یک هفتم) اون ساخته شده بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
نکته اول: شایعه بسیار خجالت آور شما در مورد جانور قندهار

دوست من ما هیچ چیز رو در جانور قندهار هک نکردیم فقط اونو کشف کردیم و یخورده عملیات جیمینگ روش انجام دادیم به اینصورت که اگر اون پست مربوطه در همین سایت رو مطالعه کرده باشید به نتیجه گیری و جمع بندی زیر میرسید:
1-ابتدا پهباد مورد نظر بوسیله رادارهای پسیو قدرتمند برای شناسایی رادارهای lpi قدرتمند کشف و موقعیت یابی شده
2-سپس با هجم انبوهی از امواج اخلالگر قدرتمند ارتباطش با ماهواره قطع شده(این کار میتونسته از هوا و در یک هواپیمای جنگ الکترونیک هم شکل گرفته باشد)
3-سپس سامانه جی پی اس اخلال شده و [b]شاید شاید [/b]مختصاتی رو که ما میخواستیم بهش القا شده باشد
نکته جالبش اینه که گروهی از دانشجویان آمریکایی همین آزمایشو حدود ی ماه پیش انجام دادن و موفق به منحرف کردن پهبادشون شدن
نمیدونم گزارششو توی همین سایت خوندم یا سنترال

بعدشم شما اگر فقط یک مقدار در مورد بال پرنده اطلاعات داشتید میفهمیدید که یک بال پرنده مثل جانور باید در هر ثانیه صدها ویا هزاران فاکتور نظارت و کنترل شوند و گرنه این طرح بینهایت ناپایدار و مستعد سقوط میباشد و در واقع تا وقتی اراده ای برای فرود نباشد این جانور مثل یک سنگ از بالا سقوط خواهد کرد
[/quote]
دوست گرامی این 3 گامی که شما می گویید کاملا منطقی به نظر می رسد. اگر این را قبول کنیم، ما جانور را هک نکردیم. از آنجا که القای مکان امکان پذیر نیست( فکر کنم باید پای فیلتر کالمن و ناوبری رو باز کنم وگرنه دوستان با اشاره قبول نمی کنند اگر لازمه بگید یک تاپیک درمورد سنسور فیوژن و نقش پروفسور کالمن بزنم که فکر نکنید میشه القا کرد و...). پس ادعای فرودش آوردیم؟چون در این صورت مسیری را طی می کند تا به جایی برخورد کند.
1.جواب این سوال را بدهید در پیام خصوصی: ما جانور را هک کردیم؟
2.جواب این سوال را بدهید :در پیام خصوصی ما جانور را در محل مورد نظرمان فرود آوردیم یا کاری کردیم که موقعیت را از دست داده سقوط کند در هر جا که کرد؟
3.از کجا می دانید جانور ناپایدار است و ...؟ منبع؟ سنتر آف گراویتیش کجاست؟ سنتر آف ایرودینامیکش کجاست؟ زاویه استالش چقدر است که اینقدر محکم حرف می زنید؟ این پهپاد برای مداومت ساخته شده نه مانور. طرحهای ناپایدار برای جنگنده هاست.

[url="http://www.military.ir/forums/topic/21611-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D9%BE%D9%87%D9%BE%D8%A7%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-rq170-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%87/"]http://www.military....170-توسط-نیروه/[/quote[/url]]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببینید جناب میسولااولا اینکه ما جانور رو هک کردیم یا نه رو فقط افرادی بسیار خاص و نخبه میدانند و اینجور اطلاعاتو مطمئنا نه بنده نه شما بهش دسترسی نخواهیم داشت. پس بحث در موردش صرفا آب در هاون(حاون؟) کوبیدن است.

اینکه ما هکش کردیم یا از کار انداختیمش در درجه ی دوم اهمیت قرار میگیرد و اما درجه اول چیست:

درجه ی اول اهمیت برای ما فقط شناسایی هواگردهای دشمن مخصوصا پنهان کارهاست و این کارو انجام دادیم. و همین واقعا قدم محکمیست برای ما و نشانه خوبیست از نوع تفکر ما در برابر دشمنان قسم خورده این آبو خاک

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='talash' timestamp='1345850779' post='266928']
ببینید جناب میسولااولا اینکه ما جانور رو هک کردیم یا نه رو فقط افرادی بسیار خاص و نخبه میدانند و اینجور اطلاعاتو مطمئنا نه بنده نه شما بهش دسترسی نخواهیم داشت. پس بحث در موردش صرفا آب در هاون(حاون؟) کوبیدن است.

اینکه ما هکش کردیم یا از کار انداختیمش در درجه ی دوم اهمیت قرار میگیرد و اما درجه اول چیست:

درجه ی اول اهمیت برای ما فقط شناسایی هواگردهای دشمن مخصوصا پنهان کارهاست و این کارو انجام دادیم. و همین واقعا قدم محکمیست برای ما و نشانه خوبیست از نوع تفکر ما در برابر دشمنان قسم خورده این آبو خاک
[/quote]
من تا حد زیادی با حرف شما موافقم که صرف شناسایی گامی اساسی است. البته همانطور که گفتید هرگز به طور قطع نمی توان فهمید شناسایی صورت گرفته یا نه ولی می شود تا حد خوبی احتمال داد که شناسایی ممکن است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب میسالو ، فکر کنم ما در مورد سنتینل به نتیجه رسیدیم (بنده نه گفتم سنتینل با امواج رادیویی از آنتن های زمینی هک شده نه اینکه ماهواره رو هک کردیم) ، تنها مورد مبهمی که در اینجا وجود داره و خودتون تلویحا پاسخش رو دادید با مطالعه ی لینک زیر حل میشه (به تاریخ خبر توجه کنید) :

[url="http://www.wired.com...rus-kept-quiet/"][color="#0f72da"]http://www.wired.com...rus-kept-quiet/[/color][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1345924150' post='267043']
جناب میسالو ، فکر کنم ما در مورد سنتینل به نتیجه رسیدیم (بنده نه گفتم سنتینل با امواج رادیویی از آنتن های زمینی هک شده نه اینکه ماهواره رو هک کردیم) ، تنها مورد مبهمی که در اینجا وجود داره و خودتون تلویحا پاسخش رو دادید با مطالعه ی لینک زیر حل میشه (به تاریخ خبر توجه کنید) :

[url="http://www.wired.com...rus-kept-quiet/"][color=#0F72DA]http://www.wired.com...rus-kept-quiet/[/color][/url]
[/quote]
لینک خرابه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نام خدا والا من ترم آخر الکترونیک هستم و با چند تا از استادهام در مورد آر کیو بحث کردم تنها و تنها راهی که ما میتونستیم این جانورو فرود بیاریم این بوده (حرف جناب میسالو هم خیلی بی راه نیست )
1. ما این پرنده رو کشف می کنیم با رادار
2. بعد با یک هواپیمای جنگ الکتورونیک ارتباط اونو با ماهواره قطع می کنیم از بالا و در جهت دیش
3. ما اینو میدونستیم که در صورت از کار افتادن جی پی اس اون به نزدیکترین پایگاه بر می گرده اون بیچاره هم همین کارو کرد فقط چون ما محل نزدیکترین پایگاه ناتو و همچنین محل خود هواگرد و محل فرود گاه خودمون رو می دونستیم تونستیم با انتشار امواج جعلی جی پی اس و با یک جمع و تفریق ساده اونو به سمت پایگاه خودی بیاریم و گرنه هک کردن اون از غیر ممکن هم برای ما خیلی خیلی خیلی خیلی اونورطره
4. به شما قول میدم هر چیزی که در مورد دارار زمینی میشنوین باور کنید چون اندازه اش مهم نیست ولی در مورد رادار هوایی حتی اگه تمام نقشه هاشم داشته باشیم باز هم نمی تونیم بسازیمش چون تکنولوژی ساختش رو نداریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='sezar' timestamp='1346337776' post='268066']
به نام خدا والا من ترم آخر الکترونیک هستم و با چند تا از استادهام در مورد آر کیو بحث کردم تنها و تنها راهی که ما میتونستیم این جانورو فرود بیاریم این بوده (حرف جناب میسالو هم خیلی بی راه نیست )
1. ما این پرنده رو کشف می کنیم با رادار
2. بعد با یک هواپیمای جنگ الکتورونیک ارتباط اونو با ماهواره قطع می کنیم از بالا و در جهت دیش
3. ما اینو میدونستیم که در صورت از کار افتادن جی پی اس اون به نزدیکترین پایگاه بر می گرده اون بیچاره هم همین کارو کرد فقط چون ما محل نزدیکترین پایگاه ناتو و همچنین محل خود هواگرد و محل فرود گاه خودمون رو می دونستیم تونستیم با انتشار امواج جعلی جی پی اس و با یک جمع و تفریق ساده اونو به سمت پایگاه خودی بیاریم و گرنه هک کردن اون از غیر ممکن هم برای ما خیلی خیلی خیلی خیلی اونورطره
4. به شما قول میدم هر چیزی که در مورد دارار زمینی میشنوین باور کنید چون اندازه اش مهم نیست ولی در مورد رادار هوایی حتی اگه تمام نقشه هاشم داشته باشیم باز هم نمی تونیم بسازیمش چون تکنولوژی ساختش رو نداریم
[/quote]
در سه مورد اول من هم از بچه های برق این جملات و حرف ها را گرفتم
و در بحث کدینگ گفت اگر ایران این کار را کرده باشد یعنی انقلابی در عرصه فناوری

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد کدینگ ، 1 بحثی پیش میاد ، الان یکدفعه یادم افتاد! این پهپاد زیر نظر سازمان جاسوسی آمریکا CIA کار می کرد ، و 2 سال پیش بود فکر کنم که عده ای ناشناس سرورهای سیا رو هک کردند و جنجالی شد ! آیا این امکان وجود نداره که سرورها رو ایران هک کرده بوده و الگوریتم ها بیرون کشیده بوده؟
شایدم چند ابر کامپیوتر کدینگش رو کشف کردن (طی پروازهای بیشتری که احتمالا داشته) و بعد بیب ! یادمون نره که تو زمان جنگ ، رادیویی که بهترین کدینگ دنیا بود رو از دست عراقی ها گرفتیم و کدهاش رو سریع شکستیم و تا آخر جنگ شنودشون می کردیم! شاید این کار رو روی سیستم ناوبری کرده باشیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1346345285' post='268103']
در مورد کدینگ ، 1 بحثی پیش میاد ، الان یکدفعه یادم افتاد! این پهپاد زیر نظر سازمان جاسوسی آمریکا CIA کار می کرد ، و 2 سال پیش بود فکر کنم که عده ای ناشناس سرورهای سیا رو هک کردند و جنجالی شد ! آیا این امکان وجود نداره که سرورها رو ایران هک کرده بوده و الگوریتم ها بیرون کشیده بوده؟
شایدم چند ابر کامپیوتر کدینگش رو کشف کردن (طی پروازهای بیشتری که احتمالا داشته) و بعد بیب ! یادمون نره که تو زمان جنگ ، رادیویی که بهترین کدینگ دنیا بود رو از دست عراقی ها گرفتیم و کدهاش رو سریع شکستیم و تا آخر جنگ شنودشون می کردیم! شاید این کار رو روی سیستم ناوبری کرده باشیم!
[/quote]
این حرف شما قابل اعتنا است، حتی متفقین در شکستن کد انیگما در زمان جنگ جهانی دوم تا زمان بدست اوردن یک دستگاه رمز آلمانی هیچ کار موثری پیش نبردند
بدست آوردن الگوریتم های رمز خیلی موثر است اگرچه همه چیز نیست ولی خیلی کمک می کند چو بحث رمزی که مطرح است 1 در چند میلیارد است و بدست آوردن الگوریتم شانس را بیشتر می کند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1346345285' post='268103']
[/quote]

تمام مکالمات و فرامین که به سانتینل میرسد از طریق لینک ماهواره ای و مکالمه خط دید است. بنا بر این امکان دادن هیچ اطلاعاتی به جز از جهت ماهواره مربوطه به سانتینل وجود ندارد.
پس ما نمی توانیم و نمی توانستیم دیتا به سانتینل بدهیم چه رمز را می دانستیم چه نمی دانستیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.