aminmessi

شکارجانور قندهار/ به دام افتادن پهپاد جاسوسی پیشرفته آمریکا RQ170

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]ولی قالب جی پی جی هم همون عکس رو با حجم کمتر و بدون حذف جزیات ذخیره می کنه.[/quote]

اون قالب پی ان جی هست که بدون حذف فایل رو ذخیره می کنه. جی پی جی یه قسمتی رو از دست میده.

[quote]اما مسئله مهمتر این هست که برخی از رمزنگاری ها طبق نظر متخصصین میلیاردها سال زمان میخواد تا رمزگشایی بشن حال ایران به چه نقطه ای رسیده که این کار رو در چند ماه انجام میده؟؟؟[/quote]

میلیاردها سال برای یه هکر عادی (که ثابت شد برای هکر های عادی هم میتونه از این کمتر باشه) نه برای یه ارگان دولتی با کلی بودجه و امکانات. به غیر از این اگه تونسته باشن با دوربین این یه فیلمی بگیرن و اون رو بررسی کنن شاید بشه با مهندسی معکوس طریقه ی کلی رمز گزاری رو به دست آورد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AliMH' timestamp='1360385167' post='298927']
[quote name='fath' timestamp='1360365017' post='298921']
اما مسئله مهمتر این هست که برخی از رمزنگاری ها طبق نظر متخصصین میلیاردها سال زمان میخواد تا رمزگشایی بشن حال ایران به چه نقطه ای رسیده که این کار رو در چند ماه انجام میده؟؟؟
[/quote]
برای اینکه بدونید الگوریتم ها مثلا RSA-256 در ظرف چند ساعت چطور شکسته میشه یه سر به پردازنده های کارت گرافیک بزنید و یه سرچی تو گوگل بزنید این اتفاقات چه مخاطراتی برای دنیا بوجود اورده، مثلا الان ارتباط بانکهای دنیا با کلید های 1024 تائی و الگوریتم RSA ایمن سازی میشن که اگر کسی امروزه یه ابرکامپیوتر برپایه استفاده از GPGPU داشته باشه این کلید در مدت خیلی کوتاهی شکسته میشه.
روش بالا روش Bruteforce هست ولی راه های ریاضی هم هست؛ البته بحث عمیق تو این زمینه نیاز به کسی رو داره که ریاضی کاربردی (در حد فوق لیسانس و دکتری تخصصی) خونده باشه و فقط منی که استفاده کننده از الگوریتم ها بودم نمیتونم به طور کامل نحوه شکستن این الگوریتم ها رو تشریح کنم.
برای مطالعه نحوه کرک برپایه ریاضی : [url="http://hal.inria.fr/docs/00/70/47/90/PDF/RR-7944.pdf"]http://hal.inria.fr/...PDF/RR-7944.pdf[/url]
[/quote]
اصولا تفاوت تصویر انالوگ .و دیجیتال در این هست که تصویر انالوگ واقعا تصویره که روی فیلم یا چیز دیگه ای قرار داره ولی تصویر دیجیتال اصلا تصویر نیست و مجموعه ای از صفرو یک هاست که با الگوریتم مشخصی کد شده ان .سوالی که مطرح میشه اینه که آیا برای ذخیره تصاویر با حجم های بسیار بالا مثه تصاویر دوربینهای فضایی یا نظامی ایا همین فرمت های رایج به کار برده میشه ....؟ وایا امکان ش هست که فرمتی رو طراحی کنیم برمبنای یه الگوریتم کد گذاری پویا ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='sedmammad' timestamp='1360404457' post='298975']
اصولا تفاوت تصویر انالوگ .و دیجیتال در این هست که تصویر انالوگ واقعا تصویره که روی فیلم یا چیز دیگه ای قرار داره ولی تصویر دیجیتال اصلا تصویر نیست و مجموعه ای از صفرو یک هاست که با الگوریتم مشخصی کد شده ان .سوالی که مطرح میشه اینه که آیا برای ذخیره تصاویر با حجم های بسیار بالا مثه تصاویر دوربینهای فضایی یا نظامی ایا همین فرمت های رایج به کار برده میشه ....؟ وایا امکان ش هست که فرمتی رو طراحی کنیم برمبنای یه الگوریتم کد گذاری پویا ؟
[/quote]
بحث من اصلا مربوط به آنالوگ نمیشه چون مبحث آنالوگ و کدینگ های روی سیگنال حوضه تخصصی مخابرات هست که من در اون وادی اطلاعاتم ضعیفه.
در مورد فرمت والاه اینکه فرمتی طراحی کنیم کار سخت و پیچیده ای نیست و همین الان کمپانی های بازی سازی فرمت های اختصاصی به خودشون دارن مثالهائی که من زدم مثال های تجاری قضیه هست ولی آیا اینکه روش های فشرده سازی محیرالعقولی وجود داشته باشه که فوق العاده از روش های موجود تجاری بهتر باشن امکانش نیست چون امروزه به خاطر رقابت سنگینی که وجود داره تلاش زیادی برای بهینه کردن الگوریتم های فشرده سازی در جریانه و حداکثر بهینه سازی های که بین فرمت های تجاری دیده میشه زیر 5% هست پس این نشون میده که واقعا امکانش نیست که مثلا یه چیز خفنی وجود داشته باشه که تو بعد نظامی برای فشرده سازی وجود داشته باشه که لبرتورهای این شرکت ها بهش فکر نکرده باشن و برای خارج کردن رقیب رو نکرده باشن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AliMH' timestamp='1360407442' post='298997']
[quote name='sedmammad' timestamp='1360404457' post='298975']
[/quote]
بحث من اصلا مربوط به آنالوگ نمیشه چون مبحث آنالوگ و کدینگ های روی سیگنال حوضه تخصصی مخابرات هست که من در اون وادی اطلاعاتم ضعیفه.
در مورد فرمت والاه اینکه فرمتی طراحی کنیم کار سخت و پیچیده ای نیست و همین الان کمپانی های بازی سازی فرمت های اختصاصی به خودشون دارن مثالهائی که من زدم مثال های تجاری قضیه هست ولی آیا اینکه روش های فشرده سازی محیرالعقولی وجود داشته باشه که فوق العاده از روش های موجود تجاری بهتر باشن امکانش نیست چون امروزه به خاطر رقابت سنگینی که وجود داره تلاش زیادی برای بهینه کردن الگوریتم های فشرده سازی در جریانه و حداکثر بهینه سازی های که بین فرمت های تجاری دیده میشه زیر 5% هست پس این نشون میده که واقعا امکانش نیست که مثلا یه چیز خفنی وجود داشته باشه که تو بعد نظامی برای فشرده سازی وجود داشته باشه که لبرتورهای این شرکت ها بهش فکر نکرده باشن و برای خارج کردن رقیب رو نکرده باشن.
[/quote]نمونه های تجاری همه الگوریتم ثابت دارن که توجیه اقتصادیش هم معلومه ... بحث بنده سر استفاده از کدینگ داینامیک بود که استفاده ی نظامی داره .
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[/quote]

یعنی شما فکر میکنی که پهپاد های امریکا، فیلم رو با کیفیت بلوری میگیرن و بعد ریپ میکنن!!!!!! به MKV یا AVI و میفرستن برا بیس؟!!!

به نظر من که کدینگ اختصاصی خودشون رو دارن که علاوه بر بحث حجم ها(چون خودشون کامپیوتر های بسیار قدرتمند تر دارن!!) میتونن راحت بازش کنن و استفاده کنن! :) کس دیگه ی نمی‌تونه اونا ر وباز کنه و بخونه و ....!!!!
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='sedmammad' timestamp='1360415759' post='299029']
نمونه های تجاری همه الگوریتم ثابت دارن که توجیه اقتصادیش هم معلومه
[/quote]
میتونید شما به من ثابت کنید که فرمت فشرده سازی h264 با xvid و mkv الگوریتم یکسانی دارن؟
[quote]... بحث بنده سر استفاده از کدینگ داینامیک بود که استفاده ی نظامی داره .[/quote]
می تونید کدینگ داینامیک رو بیشتر توضیح بدید؟

[quote]یعنی شما فکر میکنی که پهپاد های امریکا، فیلم رو با کیفیت بلوری میگیرن و بعد ریپ میکنن!!!!!! به MKV یا AVI و میفرستن برا بیس؟!!!

به نظر من که کدینگ اختصاصی خودشون رو دارن که علاوه بر بحث حجم ها(چون خودشون کامپیوتر های بسیار قدرتمند تر دارن!!) میتونن راحت بازش کنن و استفاده کنن! :) کس دیگه ی نمی‌تونه اونا ر وباز کنه و بخونه و ....!!!![/quote]
بحث من سیستم های فشرده سازی تجاری هست و این نکته رو هم باید لحاظ کرد که این سیستم های فشرده سازی در ماکزیمم عملکرد دارن کار میکنن (نسبت کیفیت به سایز) و به همین راحتی نمیشه فرض کرد که سیستم محیرالعقولی باشه که فشرده سازی های بالاتری رو انجام بدن با توجه به پروسسورهائی که الان هستن.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AliMH' timestamp='1360385167' post='298927']
[quote name='fath' timestamp='1360365017' post='298921']
اما مسئله مهمتر این هست که برخی از رمزنگاری ها طبق نظر متخصصین میلیاردها سال زمان میخواد تا رمزگشایی بشن حال ایران به چه نقطه ای رسیده که این کار رو در چند ماه انجام میده؟؟؟
[/quote]
برای اینکه بدونید الگوریتم ها مثلا RSA-256 در ظرف چند ساعت چطور شکسته میشه یه سر به پردازنده های کارت گرافیک بزنید و یه سرچی تو گوگل بزنید این اتفاقات چه مخاطراتی برای دنیا بوجود اورده، مثلا الان ارتباط بانکهای دنیا با کلید های 1024 تائی و الگوریتم RSA ایمن سازی میشن که اگر کسی امروزه یه ابرکامپیوتر برپایه استفاده از GPGPU داشته باشه این کلید در مدت خیلی کوتاهی شکسته میشه.
روش بالا روش Bruteforce هست ولی راه های ریاضی هم هست؛ البته بحث عمیق تو این زمینه نیاز به کسی رو داره که ریاضی کاربردی (در حد فوق لیسانس و دکتری تخصصی) خونده باشه و فقط منی که استفاده کننده از الگوریتم ها بودم نمیتونم به طور کامل نحوه شکستن این الگوریتم ها رو تشریح کنم.
برای مطالعه نحوه کرک برپایه ریاضی : [url="http://hal.inria.fr/docs/00/70/47/90/PDF/RR-7944.pdf"]http://hal.inria.fr/...PDF/RR-7944.pdf[/url]
[/quote]
ساده فکر نکن دوست عزیز داریم در مورد سری ترین مسائل بزرگترین قدرت نظامی دنیا صحبت می کنیم.
رمز نگاری نظامی اصلا شبیه این چیزی که شما میگین نیست.در این حوزه ما حتی در کشور دکترای تخصصی رمزنگاری داریم که حرفه و تخصصشون همینه. و این رشته زیر شاخه ریاضی هست و از فرمول های پیچیده ریاضی برای این کار استفاده می کنن که قابل مقایسه با روش های تجاری نیست.
اینکه ابر کامپیوتر می تونه رمزگشایی کنه بدیهی هست ولی سوال پیش میاد اصولا ایران اکنون از این ابررایانه ها داره و اگر جواب مثبت باشه یه نکته روشن دیگه هم به ماجرا افزوده میشه.
اون زمانی که عرض کردم مربوط به رمزگشایی با همین ابر رایانه ها روی برخی رمزنگاری ها هست.

[quote name='Aspahbod' timestamp='1360402559' post='298963']
[quote]ولی قالب جی پی جی هم همون عکس رو با حجم کمتر و بدون حذف جزیات ذخیره می کنه.[/quote]

اون قالب پی ان جی هست که بدون حذف فایل رو ذخیره می کنه. جی پی جی یه قسمتی رو از دست میده.

[quote]اما مسئله مهمتر این هست که برخی از رمزنگاری ها طبق نظر متخصصین میلیاردها سال زمان میخواد تا رمزگشایی بشن حال ایران به چه نقطه ای رسیده که این کار رو در چند ماه انجام میده؟؟؟[/quote]

میلیاردها سال برای یه هکر عادی (که ثابت شد برای هکر های عادی هم میتونه از این کمتر باشه) نه برای یه ارگان دولتی با کلی بودجه و امکانات. به غیر از این اگه تونسته باشن با دوربین این یه فیلمی بگیرن و اون رو بررسی کنن شاید بشه با مهندسی معکوس طریقه ی کلی رمز گزاری رو به دست آورد.
[/quote]
ببین دوست عزیز ساده ترین روش ذخیره تصویر همون سیستم bmp هست که بر اساس ذخیره رنگ برداری ساخته شده یعنی برای هر پیکسل رنگ طول و عرض محل قرار گیری اش در صفحه و شماره رنگ رو ذخیره می کنه و اگر برای هر کدام از این اطلاعات با توجه به کیفیت تصویر یک متغییر integer در نظر بگیریم و حجم اون رو 2 بایت میشه 6 بایت برای هر نقطه و از طرفی اگر اندازه تصویر ما تنها 2000*2000 باشه(که برای تصاویر سیستم های جاسوسی یعنی هیچی) میشه 4 میلیون نقطه ضرب در 6 بکنید میشه 24 میلیون و بر اساس محاسبه ما یک تصویر عادی با این کیفیت 2000*2000 میشه 24 مگابایت حال اگر تنها 30 فریم در ثانیه ذخیره داشته باشیم یعنی چیزی در حدود 700 مگابایت در ثانیه.
اما ذخیره با پسوندهای دیگه و ذخیره بر اساس سیستم های خاصی انجام میشه که شما می تونید تصاویر رو در حجم پایین تر ذخیره کنید که از روش های درخت هافمن بگیرید برید جلو تا الگوریتم های ریاضی هست.

مهندسی معکوس سیستم رمزنگاری که سخت افزاری نیست بتونن بفهمن چطوره داخل ترشه ای با میلیون ها ترانزیستور انجام میشه و هیچی نمی دونه ریز برنامه روش چی هست و چطور ساخته شده.
اون میلیارد هم به دوستان عرض کردم مال محاسبه با برخی از همین رایانه ها هست که بر اساس روش امتحان خطا هستن.
ولی من فکر می کنم در این حوزه ایران سرمایه گذاری فراوانی روی نیروی متخصص این حوزه کرده مخصوصا در رشته های ریاضی که تا حدودی هم شاهد این افراد از نزدیک بودم.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
ببین دوست عزیز ساده ترین روش ذخیره تصویر همون سیستم bmp هست که بر اساس ذخیره رنگ برداری ساخته شده یعنی برای هر پیکسل رنگ طول و عرض محل قرار گیری اش در صفحه و شماره رنگ رو ذخیره می کنه و اگر برای هر کدام از این اطلاعات با توجه به کیفیت تصویر یک متغییر integer در نظر بگیریم و حجم اون رو 2 بایت میشه 6 بایت برای هر نقطه و از طرفی اگر اندازه تصویر ما تنها 2000*2000 باشه(که برای تصاویر سیستم های جاسوسی یعنی هیچی) میشه 4 میلیون نقطه ضرب در 6 بکنید میشه 24 میلیون و بر اساس محاسبه ما یک تصویر عادی با این کیفیت 2000*2000 میشه 24 مگابایت حال اگر تنها 30 فریم در ثانیه ذخیره داشته باشیم یعنی چیزی در حدود 700 مگابایت در ثانیه.
اما ذخیره با پسوندهای دیگه و ذخیره بر اساس سیستم های خاصی انجام میشه که شما می تونید تصاویر رو در حجم پایین تر ذخیره کنید که از روش های درخت هافمن بگیرید برید جلو تا الگوریتم های ریاضی هست.

مهندسی معکوس سیستم رمزنگاری که سخت افزاری نیست بتونن بفهمن چطوره داخل ترشه ای با میلیون ها ترانزیستور انجام میشه و هیچی نمی دونه ریز برنامه روش چی هست و چطور ساخته شده.
اون میلیارد هم به دوستان عرض کردم مال محاسبه با برخی از همین رایانه ها هست که بر اساس روش امتحان خطا هستن.
ولی من فکر می کنم در این حوزه ایران سرمایه گذاری فراوانی روی نیروی متخصص این حوزه کرده مخصوصا در رشته های ریاضی که تا حدودی هم شاهد این افراد از نزدیک بودم.
[/quote]
اتفاقا هیچ چیزی الان تو دنیا مهمتر از نقل و انتقالات پول بین بانکی در دنیا از لحاظ ایمنی نقل انتقال اطلاعات وجود نداره چون اعداد بر حسب تریلیون دلار هست!! و اگرم توجه کرده باشید من تو جمله ام اشاره کردم که کسی که رشته ریاضی کاربردی فوق لیسانس و یا دکتری داره (که فوق لیسانس رمزنگاری یکی از زیرشاخه های ریاضی کاربردی هست) میتونه تو این زمینه صحبت دقیقتری بکنه.
و این سوال که ایران آیا همچنین ابرکامپیوتری داره؟ خیلی بدیهی است که میتونه داشته باشه!! چون Teslaکارت ها الان در دسترس همه هستن و پیاده سازی کلاسترهای برپایه GPGPU کار نسبتا ساده ای هست، حتی اگرم نداشته باشیم میتونیم از کلودپروسسینگ استفاده کنیم که امروزه رایجه.
عزیز این عدد اگر منظورتون این مقدار انتقال داده به مرکز باشه :
[quote]حدود 700 مگابایت در ثانیه."[/quote]
میتونید فقط روشی بی سیم تشریح کنید که 7 گیگابیت در ثانیه (البته رند به بالا کردم)نرخ انتقال اطلاعاتش باشه؟ این http://iopscience.iop.org/1748-0221/7/12/C12016 تازه اولین تلاشهاست در حد آزمایشگاهی!!
پس نمیشه بدون فشرده سازی حتی اگه انلاین دیتالینک بصورت وایرلس باشه انتقال اطلاعات داشت حالا من اصلا کاری به بعد مسافت و دید انتن به انتن مرکز که تو مثلا اون ارتفاع و اون قدر فاصله یک میلیمیتر جابجائی سینگنال از دست میره.
از دید من ارسال این حجم اطلاعات اونم با این بعد مسافت بصورت خام کاملا منتفی هست و همون طور هم که فیلم هائی که از پهپادهای بمب افکن و عملیاتشون تو عراق که حتی نمیشد درست تشخیص داد اسلحه است یا دوربین کاملا منتفی که پهپادی بخواد با این حجم انتقال رو با این همه مسافت ارسال کنه.
[quote]مهندسی معکوس سیستم رمزنگاری که سخت افزاری نیست بتونن بفهمن چطوره داخل ترشه ای با میلیون ها ترانزیستور انجام میشه و هیچی نمی دونه ریز برنامه روش چی هست و چطور ساخته شده.
ولی من فکر می کنم در این حوزه ایران سرمایه گذاری فراوانی روی نیروی متخصص این حوزه کرده مخصوصا در رشته های ریاضی که تا حدودی هم شاهد این افراد از نزدیک بودم.[/quote]
--برای اینکه بحث از دنیای رمزنگاری برگرده به موضوع تاپیک(اگه خواستید میتونیم تو یه تاپیک جداگانه ای در این مورد صحبت کنیم)؛

اساسا بحث سر این بود که چرا RQ-170 این اطلاعات رو رو خودش داشته؟ یا آیا اصلا این اطلاعات رمزنگاری شده بوده؟ اگه قرار بوده که این اطلاعات به صورت زنده به مرکز ارسال بشه چه نیازی به ذخیره سازی این همه لاگ و دیتا تو حافظه پهپاد بوده؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون 700 مگابایت یعنی حجم تنها 1 ثانیه فیلم که سی فریم تصویر هست.

خوب مشخصه چرا به این دلیل که در حالت سکوت کامل حرکت می کرده و برای عملیات می رفته(حداقل تو ایران و کشورهایی که حساسیت بالاست تا شناسایی نشه) و بعد از برگشت اطلاعات استخراج میشده.
روی خود هارد هم رمز نگاری شده هستن حالا هم احتمالا پسوند مخصوص ذخیره سازی دارن و هم یک مرحله رمزنگاری هم میشن.
ارتباط زنده با سرعت بالا به راحتی امکانپذیر هست و اونم ارسال اطلاعات روی فرکانس های جدا به طور موازی البته من برق و مخابرات نخوندم ولی تئوری شدنی هست.چیزی مثل انتقال اطلاعات بوسیله سیم موازی میشه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='fath' timestamp='1360426686' post='299099']
اون 700 مگابایت یعنی حجم تنها 1 ثانیه فیلم که سی فریم تصویر هست.

خوب مشخصه چرا به این دلیل که در حالت سکوت کامل حرکت می کرده و برای عملیات می رفته(حداقل تو ایران و کشورهایی که حساسیت بالاست تا شناسایی نشه) و بعد از برگشت اطلاعات استخراج میشده.
روی خود هارد هم رمز نگاری شده هستن حالا هم احتمالا پسوند مخصوص ذخیره سازی دارن و هم یک مرحله رمزنگاری هم میشن.
ارتباط زنده با سرعت بالا به راحتی امکانپذیر هست و اونم ارسال اطلاعات روی فرکانس های جدا به طور موازی البته من برق و مخابرات نخوندم ولی تئوری شدنی هست.چیزی مثل انتقال اطلاعات بوسیله سیم موازی میشه.
[/quote]
خوب برای همین گفتم برگردیم سر بحث اصلی چون برخی از دوستان شک داشتن تو این موضوع که اصلا این اطلاعات چرا باید رو پهپاد ذخیره میشده! و برخی هم شبه داشتن که اگرم رو پهپاد بوده چرا باید رمزنگاری میشده.
ولی در مورد ارسال اطلاعات با سرعت بالا اونم به صورت بی سیم اونم تو چند باند نیاز به متخصص مخابرات داره و منم نمیتونم نظر قطعی بدم ولی تو یک باند فعلا عملا خیلی تا اجرائیش فاصله داره. ویرایش شده در توسط AliMH

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ببین دوست عزیز ساده ترین روش ذخیره تصویر همون سیستم bmp هست که بر اساس ذخیره رنگ برداری ساخته شده یعنی برای هر پیکسل رنگ طول و عرض محل قرار گیری اش در صفحه و شماره رنگ رو ذخیره می کنه و اگر برای هر کدام از این اطلاعات با توجه به کیفیت تصویر یک متغییر integer در نظر بگیریم و حجم اون رو 2 بایت میشه 6 بایت برای هر نقطه و از طرفی اگر اندازه تصویر ما تنها 2000*2000 باشه(که برای تصاویر سیستم های جاسوسی یعنی هیچی) میشه 4 میلیون نقطه ضرب در 6 بکنید میشه 24 میلیون و بر اساس محاسبه ما یک تصویر عادی با این کیفیت 2000*2000 میشه 24 مگابایت حال اگر تنها 30 فریم در ثانیه ذخیره داشته باشیم یعنی چیزی در حدود 700 مگابایت در ثانیه.
اما ذخیره با پسوندهای دیگه و ذخیره بر اساس سیستم های خاصی انجام میشه که شما می تونید تصاویر رو در حجم پایین تر ذخیره کنید که از روش های درخت هافمن بگیرید برید جلو تا الگوریتم های ریاضی هست.[/quote]

اینا رو میدونم دوست عزیز. رشتم مربوط به همینه. اما یه اشتباه می کنید و اونم اینه که هر فریم رو جدا جدا محاسبه میکنید. فرمت های فیلم با روش های خاصی حجم رو کم می کنن که مختص خود این سبک داده هست. به غیر از این همون طور که شما گفتین میشه از الگوریتم های ریاضی برای کم کردن حجم فایل استفاده کرد. اما موضوع اینه که بعضی اوقات ارزش داره که ما یه مقدار از داده ها رو از دست بدیم ولی حجم پایینتری داشته باشیم (JPG، MPG). میشه همون تصویر 2000 در 2000 رو با 10 مگ بر ثانیه فرستاد.

[quote]مهندسی معکوس سیستم رمزنگاری که سخت افزاری نیست بتونن بفهمن چطوره داخل ترشه ای با میلیون ها ترانزیستور انجام میشه و هیچی نمی دونه ریز برنامه روش چی هست و چطور ساخته شده.
ولی من فکر می کنم در این حوزه ایران سرمایه گذاری فراوانی روی نیروی متخصص این حوزه کرده مخصوصا در رشته های ریاضی که تا حدودی هم شاهد این افراد از نزدیک بودم.[/quote]
با استفاده از روش امتحان خطا اگه توان محاسباتی کافی داشته باشین توی چند ماه هم میشه کارو انجام داد. در مورد مهندسی معکوس هم منظور منو درست متوجه نشدین. من میگم "اگه" بتونن با دوربین این فیلم بیشتری بگیرن، میشه با استفاده از یه سری آزمایش از طرز کار این الگوریتم رمزگذاری سر در آورد. نه این که بیان یه چیزی رو کپی کنن. منظورم مهندسی معکوس به معنای واقعی کلمس.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد ارسال اطلاعات من فکر می کنم به این طریق عمل می کنن که از هر فرکانسی به عنوان یک خط برای ارسال اطلاعات استفاده می کنن مثلا اطلاعات وضعیت از کانالی جدا و تصاویر هم از کانالی جدا اما در سیستم ریل تایم چون ارسال با محدودیت همراه هست یک فیلم با کیفیت کمتر ارسال میشه و فیلم ها با کیفیت بالا ذخیره میشن.
با این روش به صورت ریل تاریم به اطلاعات واجب و ضروری دسترسی دارن و در زمان فرود هم فیلم و عکس های با کیفیت بالا برای شناسایی دقیق رو در اختیار می گیرن.
اگر توجه کرده باشین بیشتر تصاویر که ما از پهپادها تا کنون دیدیم همگی با کیفیت کم و بعضا سیاه و سفید هستن.

در مورد رمز گشایی هم کار نشدنی نیست و حتی کار به جایی رسیده حزب الله لبنان و کتائب حزب الله عراق هم اینکار رو می کردن چه برسه به ما .ولی خوب نیاز به متخصص و نیروی انسانی متخصص و زبده و سیستم های بسیار قوی پردازشی و زمان داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1360224194' post='298551']
سلام

بر و بچ ... تو سایت پاکستانی یک چیز فوق العاده کشف کردند.... این جناب آر کیو و فیلمی که از فرودش گذاشتن ، متعلق به پایگاهی در عربستان سعودی هست ....

[quote]

[left]Those hangars are exactly like those seen at Shamsi airbase...and another interesting thing that has come up.[url="http://dawn.com/2013/02/06/report-reveals-secret-us-drone-base-in-saudi-arabia/"]Report reveals secret US drone base in Saudi Arabia | World | DAWN.COM[/url][/left]
[left]
[color=#000000][background=rgb(255, 255, 255)]Source: [url="http://www.defence.pk/forums/iranian-defence/233629-rq-170-footage-released-2.html#ixzz2KC0QHd8s"]http://www.defence.p...l#ixzz2KC0QHd8s[/url][/background][/color][/left]

[/quote]

[img]http://sitelife.aviationweek.com/ver1.0/Content/images/store/12/0/fca4f5df-716d-48da-8015-58115b44dcac.Full.jpg[/img]

اینم همون پهپاد بمب افکن جدیدشون هست که ناونشین هم هست ...
[/quote]

این عکس در واقع از اولین عکس هایی بود که از rq 170 در اومد ه بود و بعبارتی یکی از چندتا عکسی که قبل از شکار در وب بود که در یک پایگاه کره جنوبی گرفته شده بود (فکر کنم 2007)

درباره اوجود یک پایگاه مشابه در عربستان ظاهرا حق با این دوستمون بود و فکر کنم یکی از بازخوردها و پس لرزه های پخش مستند [b]شکار طبس [/b]خبر زیر باشه که با پوشش زیر علنی شده

[size=5][b]تحریریه دیپلماسی ایرانی/14 - تاریخ انتشار:دوشنبه 23 بهمن 1391 17:42[/b][/size]
[size=5][b][url="http://www.irdiplomacy.ir/fa/page/1912657/%D9%87%D8%AF%D9%81+%D8%AA%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86+%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86+%D8%A8%D9%88%D8%AF.html"]http://www.irdiploma... ایران بود.html[/url][/b][/size]
[size=5][b]دلایل افشای وجود پایگاه نظامی آمریکا در عربستان[/b][/size]

[b] [b]هدف ترساندن ایران بود[/b][/b]

امیر موسوی، کارشناس و تحلیلگر مسائل استراتژیک منطقه،در گفتگویی با دیپلماسی ایرانی تاکید می کند که افشای وجود پایگاه مخصوص جنگنده های بدون سرنشین امریکا در یمن چندان هم تصادفی و خارج از کنترل اطلاعاتی امریکایی ها نبوده است

[img]http://www.irdiplomacy.ir/images/page/Full/1912657_Page__2.jpg[/img]

[b]دیپلماسی ایرانی: [/b]دو سال پنهان کاری خاندان سعود و متحدان آمریکایی شان سرانجام افشا شد. این بار دیلی تلگراف افشاگر رازی شد که امریکایی ها در دو سال گذشته از دیده ها پنهان نگاه داشته بودند.عربستان سعودی از دو سال پیش میزبان پایگاه هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا بوده است. بر اساس این گزارش، اولین عملیات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی از پایگاه عربستان به کشته شدن «انور العولقی» در یمن منتهی شد.العولقی متولد آمریکا بوده و یکی از عناصر برجسته القاعده در شبه جزیره عرب بوده است.دیگر عملیاتی که این هواپیماهای بدون سرنشین انجام دادند به کشته شدن «عبدالرحمن» پسر 16 ساله العولقی منتهی شد که یک هفته پس از پدرش هدف حمله قرار گرفت اگر چه روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقامات آمریکایی نوشت که عبدالرحمن هدف این حمله نبوده است.باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده از چهار سال پیش که سکان کاخ سفید را در دست گرفت بر حجم حملات جنگنده های بدون سرنشین در قالب حملات هوشمند افزود.پاکستان، افغانستان و یمن در زمره کشورهایی بودند که با وجود مخالفت های افکار عمومی میزبان جنگنده های بدون سرنشین آمریکایی بودند. [b]دلایل میزبانی عربستان، تاثیرات آن بر رابطه میان یمن و عربستان ، شکل گیری اتحاد جدید میان واشنگتن و ریاض در این خصوص و میزان کارآیی استراتژی حملات هوشمند باراک اوباما را با[/b] [b]امیر موسوی، کارشناس و تحلیلگر مسائل استراتژیک منطقه،[size=3] در میان گذاشتیم: [/size][/b]
[b]عربستان در سال 2003 میلادی با شعار ضرورت احترام امریکایی ها به تمامیت ارضی این کشور نیروهای نظامی امریکا را از اراضی خود بیرون راند. با این وجود در چند روز گذشته اخباری دال بر افشای وجود پایگاه نظامی مخصوص هوایپماهای نظامی بدون سرنشین در مرز میان عربستان و یمن افشا شده است. دلایل موافقت ال سعود با احداث چنین پایگاهی در خاک خود را چگونه ارزیابی می کنید؟[/b]
این مساله که پایگاه های امریکایی را از عربستان به قطر منتقل کردند به دلیل فشارهایی بود که در خصوص حضور پایگاه هایی خارجی به ویژه امریکایی در سرزمین های مقدس به وجود آمده بود. گروه های اسلام گرا درآن زمان تلاش های زیادی کردند و فشار زیادی به عربستان سعودی آوردند تا این کشور مجبور شد اعلام کند که کلیه نیروهای خارجی از این مناطق خارج شدند. خروج نیروها امروزه مبدل به گروه های دیگری شده است، بدین معنا که اگر در گذشته پایگاه نیروهای زمینی امریکا در خاک عربستان مستقر بودند، امروز به شکل پایگاه های ضربتی، هوایی ( هواپیمای بدون سرنشین یا جنگند ه های مختلف) درآمده که علاوه بر آن تبدیل به پایگاه های تجسسی هم شده است. بنابراین رفت و آمد و حضور فیزیکی سربازهای امریکایی در کشور عربستان نمایان نیست، بلکه این رفت و آمدها از طریق بحرین، قطر و همچنین از طریق پایگاه های هوایی است که در بیابان ها مختلف ایجاد شده، صورت می گیرد. در حقیقت آنچه که شاهد هستیم به دلیل اعتراض جدی مردم عربستان و گروه های اسلام گرا بوده است، انفجارهایی که در شرق عربستان سعودی اتفاق افتاد و درگیری های نظامی که در مناطق مختلف رخ می داد، نشان داد که مردم عربستان مخالف حضور کشورهای دیگر در خاکشان هستند.
بحث دیگری که مطرح شده وجود پایگاه هوایی در خاک عربستان برای پرواز هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی و پیگیری هدف های مشخصی در یمن است که رئیس پیشنهادی سازمان سیا مجبور به بازگو کردن این مساله شده با این عنوان که امریکا به دلیل خطراتی که با آن در منطقه مواجه می باشد، مجبور به ایجاد چنین پایگاهی شده است. این افشاگری عربستان سعودی را در معذوریتی قرار داد، چراکه امریکایی ها به دلیل بحث های آزادی که در کنگره دارند و باید دلایل خود را اعلام کنند تا رای گیری به نفع آنها باشد، تلاش کرد این موضوع را عنوان کند اما شرایط عربستان را به خطر انداخته و امروز عربستانی ها مواجه با مشکل جدی داخلی و خارجی شده اند. به باور من شاید هدفی هم پشت این افشاگری بوده و خالی از پیام نیز نبوده است، اعلام این مساله پیامی برای ایران در بردارد که بگویند ما در کنار عربستان و در رویارویی با ایران در خصوص یمن ایستاده ایم و همانطور که می دانید یمن برای امریکا و عربستان سعودی خط قرمز است. بنابراین این خبر را اعلام کردند که کشتی حاوی تسلیحات نظامی از سوی ایران به یمن اعزام شده بود که دولت یمن آن را گرفته است و از سوی دیگر بحث عقب نشینی از تحولات سوریه و نادیده گرفتن موضوع کشتی های ترکیه و همزمان نیز رئیس جمهوری یمن لغو روادید میان ترکیه و یمن امضاء کرد. به باور من تمامی این مسائل به این دلیل است که امریکا قصد دارد تا فشارهای چند برابری را بر جمهوری اسلامی ایران وارد و اعلام کند که مرحله جدیدی در منطقه در حال شکل گیری است و ورود سازمان ملل به این مساله نیز قابل توجه است. ویرایش شده در توسط irahamidreza

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
 مهمان Ximosi
اول این فیلم سردار حاجی زاده می گه ایران اطلاعات پاک شده از پهپاد RQ-170 رو ریکاوری کرده!!! icon_eek ...رمزگشایی هم کرده ! icon_eek

http://www.youtube.com/watch?v=WeXezBhCyqM

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ناگفته‌ای از پهپاد RQ-170

شکار پهباد آر کیو-170 را می‌توان مهم‌ترین و پیچیده‌ترین خبر امنیتی چند سال اخیر دانست، خبری که هر چند تا کنون جزئیات مختلفی از آن بیان شده اما هنوز نکات نا گفته بسیاری دارد. یکی از نا گفته‌ها یک عبارت ساده از زبان فرمانده نیروی هوافضای سپاه [b]سردار امیر علی حاجی زاده است: « ... این پهباد از لحاظ شباهت‌های فراوانی با جنگنده‌های روز دنیا همچون بمب افکن B-2 و شکاری F-35 دارد.»[/b]

در بخش‌هایی از گزارش شفاف آمده است: [b]شباهت سنتینل (به معنای دیده‌بان و لقب اختصاص داده شده به RQ-170) با بمب‌افکن B-2 بسیار واضح و قابل شهود است. هر دو این هواپیما‌ها از طراحی بال پرنده استفاده می‌کنند بدین معنا که فاقد بدنه و دم می باشند و تمامی زیر سامانه‌ها شامل موتور، رادارها، باک‌های سوخت و ... در فضای یک بال پرنده جاسازی شده است. این نوع از طراحی علاوه بر به ارمغان آوردن سطح مقطع راداری بسیار کم موجب کاهش مصرف سوخت شایان توجه در این هواپیماهای جنگنده می‌شود[/b].

اما شباهت سنتینل با شکاری F-35 بسیار ظریف‌تر و مهم‌تر است. F-35 موسوم به «صاعقه 2» جنگنده رادار گریز و نسل پنجم ایالات متحده است که ستون فقرات توان تهاجمی متحدان غربی ایالات متحده از ترکیه تا ژاپن و حتی اسرائیل را تشکیل خواهد داد. جنگنده F-35 به عنوان جایگزین جنگنده F-16 طراحی شده و ماموریت در نظر گرفته شده برای آن درگیر شدن با اهداف زمینی در ماموریت‌های ضربتی سخت و مواجهه با پدافند دفاع هوایی دشمن می‌باشد. علاوه بر این جنگنده F-35 به عنوان جایگزین جنگنده‌های F-18 به عنوان جنگنده اصلی موجود در ناوهای هواپیمابر تا سال 2050 در نظر گرفته شده است. با نگاه اول این جنگنده هیچ شباهتی به «دیده بان» ندارد.

اما با اندکی دقت این شباهت آشکار می‌شود. [b]از جمله تکنولوژی‌های فراتر از زمان معرفی شده در پروژه F-35 یک مجموعه سنسور بسیار دقیق شامل دوربین‌های حرارتی و علامت‌گذارهای لیزری و دوربین‌های با زوم بسیار بالا می‌باشد. این پکیج با نام اختصاری EOTS، یکی از اهرم‌های کلیدی برای اجرای عملیات صاعقه 2 می‌باشد چه را که با استفاده از سنسورهای و فناوری مدرن قابلیت هدفگیری و قفل روی اهداف زمینی مثل رادارها، تانک‌ها و یا قایق‌های تندرو را در بردی بیش از برد موشک‌های پدافند زمین فراهم می‌سازد.[/b]

نکته قابل توجه [b]در "دیده‌بان" شباهت سایت تصویر برداری و شناسایی این پرنده با سایت شناسایی EOTS است، این شباهت به دلیل استفاده از فناوری تقریبا یکسان در این دو پکیج می‌باشد. بدین ترتیب با در اختیار داشتن RQ-170 «دیده بان» نیروهای دفاع هوایی کشور می‌توانند حداکثر برد شناسایی این سایت را مورد ارزیابی قرار داده و با شناسایی نقاط قوت و ضعف این پکیج با چینش درست ابزارهای پدافندی یکی از اهرم‌های کلیدی تهاجم توسط نیروی هوایی امریکا را خنثی سازند.[/b]

http://www.tabnak.ir/fa/news/302815/ناگفته‌ای-از-پهپاد-rq170
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.