aminmessi

شکارجانور قندهار/ به دام افتادن پهپاد جاسوسی پیشرفته آمریکا RQ170

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوستان آیا متمعنید این پهپاد RQ170 بوده ؟
تا تلفزیون ایران فیلم نشون نده نمیشه خیلی روش امیدوار بود
آخه RQ170 ؟؟؟؟؟؟

نه جدی RQ170 ؟؟
با این که رسانه هامون رسما اعلام کردند RQ170 بوده ولی باید عکسی فیلمی ازش پخش بشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت دوستان
اگر ما واقعآ توانسته باشیم یک پهپاد ار کیو 170 را سرنگون کرده باشیم (حالا یا به وسیله ی جنگ الکترونیک یا با سامانه های پدافندی) باید گفت بسیاری از معادلات را به نفع خودمون تغییر داده ایم.
امیدوارم با بدست اوردن بدنه ی سالم چنین پهپاد فوق مدرنی عملآ قدرت پنهان کاری امریکا و غرب را به چالش کشیده باشیم.
رونمایی از این پهپاد برای امریکا و ناتو بسیار گران تمام خواهد شد گرچه حتی خبر سرنگونی چنین پهپادی حسابی ابروی امریکا را برده است.
در مورد مهندسی معکوس چنین پهپادی باید گفت که این پهپاد منبع غنی فناوری است و می تواند کمک بسیاری به صنایع هوایی ما بکند.
خدایا شکرت icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم مسئولین نظامی ایران رسما تایید کردند که هدایت رادیویی این هواپیما رمزگشایی شده، مطلب زیر به نقل از ایرنا:

"پایگاه خبری مصری الفجر نیز در خبری اختصاصی اعلام كرد كه [size=18][color=red]مقامات بلندپایه ایرانی در مصاحبه با این پایگاه خبری[/color][/size] اعلام كرده اند كه این هواپیمای جاسوسی كه حریم هوایی ایران را نقض كرد ، سرنگون نشده است بلكه متخصصان ومهندسان پدافند هوایی ایرانی با استفاده از روش های جنگ الكترونیك [size=18][color=red]كنترل آن را به دست گرفته وپس از تلاش ناكام آمریكایی ها برای انفجار آن[/color][/size] ،این هواپیما را با وجود آسیب جزئی در یكی از پایگاه های هوایی خود نشانده اند .

الفجر در ادامه افزود : [color=red]در حال حاضر متخصصان ایرانی مشغول استخراج و بررسی اطلاعات موجود در این هواپیما هستند .[/color]

این پایگاه خبری در پایان این هواپیمای بدون سرنشین را جزء جدیدترین و پیشرفته ترین هواپیماهای جاسوسی آمریكا دانسته و اعلام كرده است كه ایران با این اقدام خود شكست سختی به آمریكا وارد ساخته است."

فکر کنم یکی از معجزات نظامی-تکنولوژیکی دنیا به وقوع پیوسته....

لینک خبر:
http://irna.ir/News/30697974/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D9%86%DA%AF%D9%88%D9%86-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%83%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%D8%A8%DB%8C/%D8%B3%D9%8A%D8%A7%D8%B3%D9%8A/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی ممنون آقای سعید86
من همین الان تو سایتها و انجمن های غربی و آسیایی اخبار در این مورد رو دنبال میکردم وقتی نظرات کاربران رو خوندم به نظرشون نشون ندادن عکس یا ویدیو از سوی ایرانی ها ترس رو در دل آمریکایی ها بیشتر جا میده .. چون آمریکایی ها خیلی از پنهان کاری ایرانی ها میترسن ..

یک آمریکایی نوشته بود اگر ایرانی ها راست میگن باید عکس یا ویدیو رو کنن و این که ما با وجود داشتن ماهواره هایی که میتونن روزنامه در دست ایرانی هارو هم بخونیم چه نیازی به فرستادن آر کیو 170 داریم ؟؟ و یک پاکستانی در جوابش گفته بود آمریکایی ها به نقشه هایی که از ایرانی ها دارن اعتماد نمیکنن به همین خاطر میخوان از نزدیک همه چیزو ببینن

خلاصه آمریکایی ها خیلی به آیندشون نا امیدن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

تسلیت بابت ایام عزای آل الله (ع)

کاربران Moltke و aaa84 به دلیل بحث و جدل بیهوده، اخراج شدند.

به کاربر nepton اکیدا تذکر داده میشه که پشت سر هم پست ندید.
و اگر مطلب خاصی ندارید، نیاز نیست دوباره صحبت های قبلی رو تکرار کنید.
و بحث نامربوط رو به اتمام برسونید.
از دوستان انتظار نداشتم که چنین بحث هایی رو دامن بزنند.

بحث های عقیدتی رو در جای دیگری مطرح بفرمایید.

میخواستم تاپیک رو بفرستم در اخبار صفحه اول که به دلیل تعداد بالای پست های نامربوط منصرف شدم.

شاید بعد از پاکسازی منتقل بشه.

---------------------------------------
ویرایش : 17 آذر 90

[color=red]دسترسی دو کاربر بالا، به طور مشروط باز شد.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فکر کنم مسئولین نظامی ایران رسما تایید کردند که هدایت رادیویی این هواپیما رمزگشایی شده، مطلب زیر به نقل از ایرنا:

"پایگاه خبری مصری الفجر نیز در خبری اختصاصی اعلام كرد كه مقامات بلندپایه ایرانی در مصاحبه با این پایگاه خبری اعلام كرده اند كه این هواپیمای جاسوسی كه حریم هوایی ایران را نقض كرد ، سرنگون نشده است بلكه متخصصان ومهندسان پدافند هوایی ایرانی با استفاده از روش های جنگ الكترونیك كنترل آن را به دست گرفته وپس از تلاش ناكام آمریكایی ها برای انفجار آن ،این هواپیما را با وجود آسیب جزئی در یكی از پایگاه های هوایی خود نشانده اند .

الفجر در ادامه افزود : در حال حاضر متخصصان ایرانی مشغول استخراج و بررسی اطلاعات موجود در این هواپیما هستند .

این پایگاه خبری در پایان این هواپیمای بدون سرنشین را جزء جدیدترین و پیشرفته ترین هواپیماهای جاسوسی آمریكا دانسته و اعلام كرده است كه ایران با این اقدام خود شكست سختی به آمریكا وارد ساخته است."

فکر کنم یکی از معجزات نظامی-تکنولوژیکی دنیا به وقوع پیوسته....[/quote]

از مطلب شما ممنون
مسئلین همین حرف ها رو می زنن که یه کاری هم می کنن ملت باور نمی کنن البته بیشتر تبلیغات برای مردم عادی هست وگر نه کسی تنها اندکی اطلاعات تخصیصی داشته باشه به راحتی متوجه این میشه
--------------------
در همین کامپیوتر ساده خودمون یه برنامه وب نوشته میشه مثلا فقط روی مرورگر IE جواب میده چون ناسازگاره برنامه ای که برای ویندوز نوشته میشه روی لینوکس قابل اجرا نیست (مگر سیستم های خاصی)
اونقت چطور دونستیم سخت افزار ارتباطی با اون رو بسازیم فقط نرم افزار که نیست کسانی که با مدار کار کرده باشن و میکرو پروگرم کرده باشن می دونن برای هر دکمه برای هر عمل یه اسم داره حالا اینو در یک پهباد پیشرفته در نظر بگیرید
شما فقط با بستر نرم افزاری و سخت افزاری خود اون پهباد می تونید اونو کنترل کنید با توجه به این که در کار های نظامی کشور ها از پروتکل های استاندارد استفاده نمی کنن
مثلا با سخت افزار و نرم افزار روسی میشه یه پهباد آمریکایی رو که اصلا با هم ست نیستن کنترل کرد اصلا ارتباط به هم میدن کد اعمال با هم جور هستن نه!!!! واقعا این حرف ها خنده داره
تازه همه اینا در صورتی که اونو با یه ریموت کنترل کرده باشن که نکردن اون به وسیله ماهواره کنترل میشه نه ریموتی در افغانستان بلکه از آمریکا
----------------------
یه مثالی براتون بزنم تا خیالتون راحت بشه : در جلوگیری از هک یکی از ابزار ها اینه که هکر مهاجم تا حالا نرم افزار های روی سیستم شما رو نمدیده باشه و مثلا شما از یک سیستم عامل ساخت خودتون استفاده کنید هکر مهاجم اصلا نمی تونه شما رو هک کنه چون اصلا نرم افزار شما رو نداره که به اشکالات نرم افزاری شما پی ببره حالا ما هم اصلا اون سیستم در اختیار نداریم که اون کنترل کنیم حتی اگه این پهباد را مهندسی معکوس کنیم عینشو بسازیم اصلا خودشو بسازیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمیدونم چرا هر وقت میام تو سایت اینقدر دلم می خواد به منافقین لعن خدایی بفرستم.بگذریم

اول از دوستان خواهش دارم به جای حرفهای غیر فنی صد من یه غاز و بیرون ریختن درونیات به درد نخورشون که فقط به درد عمه خودشون می خوره کمی بحث فنی بکنن و هر چیزی دمش رو به تاریخ و صلاح الدین ایوبی و صفویه و... نچسبونن و یه قیاس مزخرف نکنن که هم باعث تهوع دوستان بشن و هم روسیاهی خودشون.

و اما بقیه دوستانی که نظر فنی میدن هیچ وقت در زندگیتون نظر جزمی ندین که فلان چیز نشدنی هست و لاغیر .اگر از یه مهندس کامپیوتر بپرسین که آیا یه سیستم امنیت ۱۰۰ درصد داره مطمئنا به شما میگه هیچ تضمینی وجود نداره.

جناب نپتون یکی از دوستان کمی اشاره کردن که چجوری میشه یه هواپیمای بی سرنشین رو هک کرد ولی من بیشتر توضیح میدم .
یکی از راه ها اینه که برای مدتی هواپیما رو تحت نظر بگیرین و هر دستوری که از ماهواره برای اون ارسال میشه(پهبادهای امریکایی مثل همین مدل و پردیتور و ریپر ماهواره ای کنترل میشن نه کنترل زمینی یا هوایی) ضبط و عکس العمل هواگرد رو هم بررسی کنید در این حالت بعد از مدتی نیاز به کدگشایی هم ندارین دقیقا می دونید که چه پالس هایی با چه فرکانسی و چه طول موجی بفرستین که هواپیما ارتفاع کم زیاد به چپ یا راست بگرده وبا همین روش میشه تمام دستورات اون رو کشف کرد.

در عین حال شما چون روی زمین امکانات اخلال قویتری از ماهواره دارین به راحتی می تونین امواج قویتری بفرستین و به راحتی هواگرد رو متاثر کنین و یا حتی اگر انتن های اون جهت دار باشه با استفاده از هواگردهای اخلالگر این کار رو بکنین مثلا فرض کنین یه هواپیمای سی۱۳۰ یا ایران ۱۴۰ برای این کار آماده شده باشه در این حالت چون از بالا میشه اون رو مختل کرد و قدرت امواج قویتر هست به راحتی میشه دستورات مشابه فرستاد و به طور کامل هدایت اون رو در دست گرفت .

برای جلوگیری از شروع به کار سیستم خودانتهاری هم میتونید در زمانی که هیچ دستوری ارسال نمی کنید کل باندهای ارسال و دریافت هواگرد رو جم کنین که سیستم اصلی دشمن نتونه کد خودانتهاری رو ارسال کنه.در این حالت سیستم کامل در دست شما هست و دشمن هم نمی تونه هیچ کاری بکنه مگر اینکه در همون زمان در منطقه سیستم های مشابه شما ولی قویتر داشته باشه که این مورد نشدنی هست زیرا خبر نداره شما کجا و به چه شکلی می خواین این کار رو بکنین .در عین حال اصلا خبر نداره که شما می خواین این کار رو بکنین.

این یه روش بود .
روش دیگه دقیقا هک هست و اونم به این وسیله که دریافت اطلاعات و ارسال اطلاعات پهباد رو دریافت و سپس ارتباط بین اعمال پهباد و ارتباطات رو کشف کنین این کار هم توسط متخصصین رمز گذاری انجام میشه نه مهندس نرم افزار یا گرایش هوش مصنوعی رایانه که شما ادعا کنین بهش وارد هستین و این مورد رمزگشایی در شاخصه ریاضی خودش گرایش و متخصص داره و اتفاقا تا جایی که من خبر دارم در این مورد بسیار قوی هستیم.
در ضمن هوش مصنوعی ارتباط خاصی به سیستم هک یا دی هک نداره و استفادش در سیستم های اتوپایلوت هست وگرنه در هک برنامه نویسی هوش مصنوعی موضوعیت نداره.
بعد از رمزگشایی مدتی دوباره سیستم رو کنترل می کنین تا ببینین که نتایج درست هست یا نه و در صورت درستی یعنی کار به اتمام رسیده و شما می تونید هدایت هواگرد رو در اختیار بگیرین.

اما روش بعدی استفاده از اخلالگرهای جی پی اس هست که معذرت می خوام ببخشید گلاب به روتون توی ایران مثل پشکل ریخته فقط یه کار می خواد و اون اینکه اینقدر قوی باشن که بتونن آنتن هواگرد رو متاثر کنن یا باید اون رو روی هواگردهایی مثل سی ۱۳۰ سوار کنین در این حالت با این روشی که بنده در زیر عرض می کنم میشه به راحتی هواگرد رو مجبور به فرود کرد.
شما کافی هست که مختصات خودتون رو به این هواگرد و آنتن جی پی اس اون القا کنین([b]چند وقت پیش خبر گذشتن ایران از این فناوری و رسیدن به فناوری القا و هدایت موشک های دشمن پخش ش[/b]د) با این کار بدون اینکه خود هواگرد بدونه می تونید وارد فضای کشورش کنید و بعد با القا ارتفاع بالاتر و بالاتر سیستم اتوپایلوت هواگرد سعی در تثبیت ارتفاع روی عدد خاصی می کنه و چون ارتفاع القایی شما خیلی بالاتر هست هی ارتفاع رو کم می کنه تا جایی که شما می خواین بعد شما مختصات یه زمین هموار یا حتی فرودگاه رو بهش القا می کنین در این حالت خودش عین کفتر جلد میاد روی باند و در این حالت می تونید به رادار تعبیه شده در دماغه فقط یه مانع القا کنین(البته همه از این نوع رادار ندارن) و اگر رادار رماغه برای شناسایی عوارش روبروش نداشت باز فرقی نمی کنه شما تورهای مهار هواپیمای باند رو فعال می کنین و هواگرد با اندکی خسارت گرفتار میشه و بعد از این کار تمام باندهای دریافت و ارسال رو مختل می کنین تا دمشن توان فعال نمودن سیستم خودانهدامی اون رو از دست بده و خود هواگرد و خلبان اتوماتیک اون هم اصلا نمی فهمه چی سرش اومده.
نهایتا اگر مختصات القایی شما تا آخرین لحظه مختصات فرودگاه مبدا باشه هواگرد حتی خودش هم سیستم رو فعال نمی کنه چون منطقه خطر رو تشخیص نمیده.

اگر تور هم نداشتین باز عیبی نداره ارتفاع رو اینقدر اروم کم می کنین تا هواگرد به ارامی به زمین برسه و به باند یا زمین بماله در این حالت ممکنه ملغ هم بزنه ولی نهایتا خواهد ایستاد .
در این مورد هم باید همزمان تمام باندهای ارسال و دریافت در حال جم باشن و مختصات فرودگاه مبدا رو القا کنین در این حالت باز هواگرد با کمی خسارت در اختیار شما خواهد بود.

با توجه به اینکه گفته شده هواگرد زیاد وارد فضای کشور نشده من حدث می زنم از این روش استفاده شده باشه و امریکاییها هم فهمیدن هواگردشون داره به طرف ایران میره و نمی تونن کنترلش کنن چون تمام باندهاشون جم شده بوده.
این احتمالا یه نقشه طراحی شده از قبل بوده.برای همین غافلگیری کامل به همراه داشته و دشمن نتونسته کاری بکنه.
بعد از فرود هواگرد هم مهندسین سراغش رفتن و سوخت و مواد منفجره رو خارج کردن و بعد با خیال راحت منتقلش کردن به جایی امن.

در ضمن دوست عزیز خلاف نظر شما حتی یه بچه تو خیابان می دونه افتادن این پهباد به دست هر کشوری یعنی جهش در صنایع اون کشور.

می بینید که چقدر راه برای هک و کنترل هست تازه این رو من به عنوان یه فرد عادی دارم میگم وای به حال متخصصین این کار.

یه نکته ای هم خدمت برخی دوستان بگم که کشور ما در برخی موارد تاکید می کنم در برخی موارد نیاز به ورود برخی سیستم های از خارج داره ولی بعد از ورودشون ما از خود کشور سازنده هم جلو زدیم نمونش سیستم کلچوگا ولی الان من با جرات می گم قدرت سیستم های مشابه داخلی دو برابر و شاید بیشتر از همون نمونه هست.

در ضمن فکر زدن با پدافند موشکی یا توپخانه ای و یا حتی هواگردهای خودی رو از سر بیرون کنین این هواگردها توی ارتفاع حدود ۱۵ کیلومتری پرواز می کنن و اگر دچار مشکل بشن سرعت اونها برابر رابطه زیر خواهد بود :
v=g t+v0 که در این معادله جی شتاب گرانش زمین برابر با ۹.۸ و تی زمان سقوط هست و وی صفر سرعت اولیه هر چقدر هم جرم جسم زیاد باشه سرعت بالاتر میره یعنی به شکلی شتاب بالاتر میره و با توجه به طول بال ۲۰ متری این هواگرد سرعت اون به قدری بالا میره که وقتی از ارتفاع حتی ۵ کیلومتری(که خیلی نا محتمل و مسخره به نظر میرسه برای این پهباد جاسوسی) به زمین بخوره تقریبا باید با خا انداز جمش کنین.

اما برخی دوستان مدعی با جدیت باید بگم از نظر عقلی در حد بچه های دبستانی هم نیستن مثلا ایران تصاویر گرفته شده از ناو امریکایی رو بعد از سالها پخش کرد و خبر هک شدن و دزدی تصاویر پهبادهای اسراییل توسط حزب الله هم سالها بعد اعلام شد.این یعنی قرار نیست اگر چیزی دیده نشد بگن نبوده باز عرض می کنم بازخوانی اتفاق بین بهلول و ابو حنیفه راهگشا خواهد بود.
مورد بعدی سادگی بیش از حد این به اصطلاح دوستان متفکر هست که فکر می کنن مسائل یه کشور اینقدر بچگانه و سهل هست که در عقل اونها بگنجه.مثلا فکر می کنن باید به اینها هم سیستم خودش رو اثبات کنه که مثل این می مونه ما بخوایم به یه سوسک حمام خودمون رو بفهمونیم اصولا نخواهد فهمید چون ظرفیتش رو نداره.
از این موارد تا سالها میشه استفاده دیپلماتیک و سیاسی و نظامی و علمی برد و هر گونه اعلام بیش از اندازه اونها این کارت ها رو سوخت می کنه ولی امان از عقل محدود و موجود بین برخی از ابنا بشر.
مثلا همین مورد می تونه تا چند سال امریکا رو در صورت استفاده درست از این کارت در انفعال سیاسی و نظامی نگه داره بعد برخی انتظار دارن مثل خودشون که با یه کاسه آب از بی ظرفیتی به شنا می افتن مسئولین کشوری بیان و توی بوق و کرنا کنن که بله ال کردیم و بل کردیم و...
اصولا اونی که باید بفهمه خودش می فهمه و همون کافیه.

راستی یادم رفت بگم آقای بروجردی شب خواب دیده بود مراد کارایلان رو گرفتن بعد صبح بدون اینکه خوابش رو با معبرین در میون بزاره اومده بود رسانه ایش کرده بود .سوال اینجاست اصلا هر عقل سالمی قبول می کنه این فرد یکدفعه به رش زده باشه همینطوری خودش بیاد و خبر از خودش در کنه ؟؟؟؟
اما اینکه این خبر واقعی بوده و نیاز به فهم اون توسط برخی نبوده نیاز به گفتن نداره چون به عنوان یه کارت استفاده شد و دهن گنده و گشاد پ پ ک و ترکیه رو بست و ایضا پژاک و باعث انفعال شدید دوسلت فدرال کردستان عراق شد و بعد از رسیدن به هدف ولش کردن تا گم شده تو بغل بابا مامانش .البته اگر قابل حضم باشه برای برخی .

اصولا پیامبر برای برخی ریگ بیابون رو توی دست می گرفت و ریگ ها به صدا در میومدن و ذکر خدا می گفتن ولی یه عده ای هی می گفتن نه این هم سحر و جادو هست و یه عده الاغ تر هم که از موسی خواستن خدا رو نشونشون بده پس کلا راضی کردن برخی مثل یاسین به گوش خر خوندن هست.

از ابراهیم جان معدرت می خوام و پیشنهادم اینه کسی که حرف مفت زیادی زد باهاش برخورد بشه تا دیگه تکرار نکنه.البته از قدرت فنی برخی استفاده وافر بردیم ما.راستی ابراهیم جان میشه یه توبیخی برای مظلوم نمایی هم بزارین خیلی لازمه ها.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا اينكه تعجب نداره يه اهن روبا ميچسبونن تهه سي 130 پهباد ميارنش تا پايين بهد ولش ميكنند به همين ساذگي
بعد ميبرن از روش باور 170 ميسازن

[b][color=red]اخراج شد[/color][/b]
[color=red]
[b]
---------------------------------------
دوستان از این به بعد تنها در صورتی که مطلب محتوایی و مفیدی دارند، پست بدهند.
با تشکر

rezat1980[/b][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مثل اینکه دوستان دارن سامانه های جنگ الکترونیکی که اخیرا از روسیه گرفتن رو تو واقعیت آزمایش میکنند ! شناسایی این اهداف "پنهانکار" با گوش دادن به امواج الکترومغناطیسی ارتباطات رادیوییشون بوسیله ی دستگاه های رادیومکانیابی پسیو (Radio location) امکان پذیر هست .[/quote]
فقط میتونم بگم icon_wink
هنوز مراحل پیش مذاکره که معمولا توسط کارشناسان بررسی میشه تشکیل نشده اونوقت انتظار دارین اومده و نصب هم شده و نتیجه هم داده ؟
[quote]برادران تا 48 ساعت ديگه اين خبر تاييد اصليشو ميگيره فقط منتظر باشيد.
به شما بگن يه بي-2 آمريكا رو زديم.حالا بدون عكس و مدارك مگه ميشه قبول كرد.بايد يه عكسي نشون بدن.حالا اگه نشون هم ندن اگه طرف مقابل تاييد كنه كه ديگه حله.
[/quote]
شما از طرف چه سازمانی ،زمان تعیین میکنین ؟
این هم شد حکایت پیش بینی ظهور ؟
[quote]چه جالب !! دوستان چند روز از رزمایشی که توی اون جنگ الکترونیک در شرق کشور می گذره!؟[/quote]
اتفاقا این رزمایش کمک زیادی به رصد و هدف قرار گرفتن کرد.
خدمت بقیه دوستان هم عرض کنم که مساله هک کردن ،همیشه به کنترل اون هواگرد منجر نمیشه. گاهی اگر موفق به قطع پل ارتباطی پهپاد و اپراتورین بشیم به نوعی هک کردن محسوب میشه که با این فرض منهدم کردن پهپاد توسط اپراتور منتفی میشه.
[quote]به نظر من این هواپیمارو توسط پدافند هایی مثل مصباح 1 شکار کردن (با آتش کم )
باید تصاویر هواپیمارو تا دیر نشده نشون بدن اینکار باعث میشه که قدرت ما افزایش پیدا کنه و پدافند های ساخته شدمون کارآمد نشون داده بشن.مخصوصا الان که در حال ساخت باور 373 هستیم .
[/quote]
خط اولتون به حقیقت نزدیکتر هست.
اما در اتینکه نمایش داده بشه یا نشه ،تصمیم بر عهده مسئولان هست.
اهمیتی هم نداره که امریکا تائید کنه یا خبر و یا شایعه ماکت بودن مطرح کنه. اینکه میفرمائین به روسیه نشون داده نشه ،باید عرض کنم که بردهای الکترونیکی نظامی نیاز به دانش بالائی داره تا برای مهندسی معکوس بتونیم قطعات رو تهیه کنیم. اگر مهندسی معکوس تا این حد راحت بود هر کشوری میتونست با خرید یک عدد یا فروند از تسلیحات ، اون رو به تولید انبوه برسونه.
از طرفی گمان نکنم امریکا تائید کنه چون این پهپاد در طی سالهای آینده جز لیست فروش قرار میگیره که با این خبر ،بازارش فعلا ماست مالی یا کشک ! مالی شده.
[quote]ميگم شايد خودش در نزديكي ايران، به دليل نقض فني سقوط كرده باشه بعد نيرو هاي ايراني رفتن آورده باشنش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد اين داستان رو سر هم كرده باشن .........كي به كي!!!!!!!! [/quote]
این میهن پرستی و خود باوری رو بهتون تبریک میگم !!!
[quote]بردار من اين كارو خدا كرد نه امام حسين(ع)
بهتره قربون خدا بريد.
(هر آنچه در آسمانها و زمين است در تسليم اوست)
[/quote]
فعلا دسترسی شما به این تاپیک قطع میشه تا یادتون بمونه که با اعتقادات مردم شوخی نکنین و تاپیک رو بی جهت منحرف نسازین.
بعد هم مساله پژاک رو میتونین در تاپیک مربوط به خودش دنبال کنین نه اینجا .....

موفق باشید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با عرض تبريک!
منتها بنده تا فيلمي ازش نبينم (در صورت نشان نداندن فيلم, چون هيچ علت منطقي براي نشان ندادن نيست) باور نخواهم کرد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
1-یکی از دوستان گفته بود اگر سقوط آزاد هم کرده باشه خیلی از بخش هاش سالم می مونه .سوال من اینه که چطور سقوط از ارتفاع چند هزار متری می تونه صدمه ی جزیی به بهپاد وارد کنه؟
[/quote]
خیلی از بی سرنشینهای جاسوسی مجهز به سیستم اتوماتیک چتر نجات هستن. که در صورت کاهش ارتفاع بیش از حد و یا چرخش بدور خودش (حرکاتی که در پرواز نرمال براش تعریف نشده باشه ) چتر نجات خود بخود باز خواهد شد.
جالب اینجاست که یکی از دانشجویان عزیزمون سیستمی پنوماتیک شبیه به ایربگ درسته کرده که در صورت نیاز اطراف پهپاد رو پر میکنه (یه چیزی شبیه بادکنک )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
توی چندتا از فروم های خارجی پاکستانی و چینی و امریکایی که رفتم، این خبر در صدر اخبار بود. جالبه برای اکثر اونها هم محرزه که ایران با سیستم های پدافندی موشکی این کار رو نکرده، بلکه ماجرا هک کردن پرنده بی سرنشین و کنترل و هدایت پرواز بوده. اکثرشون هم به این نکته اذعان کردند که اگر این خبر صحت داشته باشه ایران دومین کشوری هست در مصاف عملی تونسته از پس فناوری رادارگریزی بر بیاد و اولین کشوری هست که با روش نرم افزاری موفق به کنترل یک پرنده رادارگریز و بی سرنشین شده.
همه جا صحبت از این هست که این خبر در حقیقت انقلاب و فصل جدیدی در سیستم های پدافندی و مقابله با پرنده ها در نبردهای آتی خواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستانی که خیلی راحت دیگران متهم می کنن کاملا معلوم است که از اصول اولیه بسترهای نرم افزاری و سخت افزاری اصلا سر در نمی یارن
که خیال می کنن با شناسایی چند پالس ارتباطی میشه سیستم یه پهباد یا هر وسیله دیگه ای رو کنترل کرد
من یه مثال منطقی و عینی دیگه می زنم تا دوستان بهمن که تا ما از سیستم مورد نظر دید عینی نداشته باشیم محال بتونیم روی اون مسلط بشیم و فقط در بهترین حالت میشه اختلال ایجاد کرد
مثال من یه مثال که در دسترس همه ما هست و نمونه ساده ای از اتصال به سیستم های نرم افزاری است که بسیار ساده تر از ارتباط با یک پهباد و نیاز به استاندارد سازی ارتباطی رو نشون میده

به عنوان مثال شما می خواید کامپیوتر رفیقتونو از راه درو ببنید یا remote desktop کنید سیستم شما ویندوز سیستم اون لینوکس در حالت عادی نرم افزار وینوزی شما نمی تواند ارتباطی با کامپیوتر رفیقتون که لینوکس روش نصب برقرار کنه
ولی الان با پروتکل استانداردی که به وجود اومده VNC این کار صورت می گیره
حالا ما چطور سیستم پهبادی که هیچی ازش نمی دونیم و بستر های سخت افزاری و نرم افزاری اونو اصلا نمی شناسیم با شنود پالس های ارتباطی (که تازه فرض کردیم کدگزاری نشدن) کنترل کردیم دیگه مثال از این ساده تر نمی شد زد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خبر سرنگونی این بی سرنشین پیشرفته به خبر اول بسیاری از روزنامه های مطرح عربی تبدیل شده است. تا این ساعت یکی دو روزنامه ای رو که من دیدم، خبر اولشون همین هواپیما بوده. روزنامه القدس العربی حتی سرمقاله اش رو هم به ناتوانی و بیچارگی آمریکا در برابر ایران اختصاص داده و نوشته که ایران تهدید کرده که در صورت هر گونه تجاوزی به شدت و قدرت پاسخ می دهد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.