aminmessi

شکارجانور قندهار/ به دام افتادن پهپاد جاسوسی پیشرفته آمریکا RQ170

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]احسنت به دوستان. همینه :angel: وقتی می گویم بحث فنی، دقیقا منظورم همین جور بحث ها است... [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/big%20hug.gif[/img] یعنی بحث هایی که دید جدیدی به ما می دهد و زوایای جدیدی را باز می کند. کماکان استفاده می بریم.[/font][/size]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hosm' timestamp='1360354215' post='298859']
یک مثال از storage نظامی با استاندارد هوایی
[url="http://www.innodisk.com/Product/ProductDetail.aspx?SUQwMT0wMDEmSUQwMj00NGQ3N2UyMS1kNDNiLTRkODQtYjIwYi0xZWVmNDJhOWEzNTEmSUQwMz0mSUQ9MTRjOGEwNWMtNzIzNi00OWJkLWI3MTctM2I2M2IyNzgwODM5JmRmbF9JRD0wMDE%3d"]http://www.innodisk....mRmbF9JRD0wMDE=[/url]
[/quote]
نمیدونم از کجا به این نتیجه رسیدید که این یک وسیله نظامی هست؟
این کارت ها رو در دیتاسنترهای بانکها و یا سایت های بزرگ که اطلاعات حساسی رو هارد ذخیره میکنن برای اینکه مثلا هاردی هم حتی اگه توسط کارکنانی خارج شد قابل استفاده نباشه که البته امروزه اینتل و ای ام دی و ای ار ام این چیزا رو On-chip و البته به معنی بهتر on-die قرار دادن
البته من از معماری جدید power7 و یا پروسسورهای سان اطلاع جدیدی ندارم تا با قاطعیت در موردشون بگم
نمونه تجاری اینو تو PS3 و استاندارد DRM الان دارید میبینید که رو خود پروسسور CELL که توسط IBM و ... ساخته شد استفاده شد و بعدا تو بقیه استانداردهای x86 , arm توسعه یافت. ویرایش شده در توسط AliMH
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AliMH' timestamp='1360355026' post='298867']
[url="http://www.innodisk.com/Product/ProductDetail.aspx?SUQwMT0wMDEmSUQwMj00NGQ3N2UyMS1kNDNiLTRkODQtYjIwYi0xZWVmNDJhOWEzNTEmSUQwMz0mSUQ9MTRjOGEwNWMtNzIzNi00OWJkLWI3MTctM2I2M2IyNzgwODM5JmRmbF9JRD0wMDE%3d"]http://www.innodisk....mRmbF9JRD0wMDE=[/url]
[/quote]
این کارت ها رو در دیتاسنترهای بانکها و یا سایت های بزرگ که اطلاعات حساسی رو هارد ذخیره میکنن برای اینکه مثلا هاردی هم حتی اگه توسط کارکنانی خارج شد قابل استفاده نباشه که البته امروزه اینتل و ای ام دی و ای ار ام این چیزا رو On-chip و البته به معنی بهتر on-die قرار دادن
البته من از معماری جدید power7 و یا پروسسورهای سان اطلاع جدیدی ندارم تا با قاطعیت در موردشون بگم
نمونه تجاری اینو تو PS3 و استاندارد DRM الان دارید میبینید که رو خود پروسسور CELL که توسط IBM و ... ساخته شد استفاده شد و بعدا تو بقیه استانداردهای x86 , arm توسعه یافت.
[/quote]

برادرم. تو همون سایت در بخش aerospace & defense نگاه کنید. این یکی از محصولات اون شاخه است.
ضمنا به feature هاش هم نگاهی بیندازید. دوتای اولش: [list]
[*]Compliant with MIL-STD-810-F/G
[*]Data Security
[/list]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان برای نمونه ی تولید داخل چه اسمی پیشنهاد میدن hee_hee

اسکن ایگل که شد سایه ... icon_eek
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hosm' timestamp='1360355569' post='298875']
[/quote]
نمونه تجاری اینو تو PS3 و استاندارد DRM الان دارید میبینید که رو خود پروسسور CELL که توسط IBM و ... ساخته شد استفاده شد و بعدا تو بقیه استانداردهای x86 , arm توسعه یافت.
[/quote]

برادرم. تو همون سایت در بخش aerospace & defense نگاه کنید. این یکی از محصولات اون شاخه است.
ضمنا به feature هاش هم نگاهی بیندازید. دوتای اولش:[list]
[*]Data Security
[/list]
[/quote]
بحث بر سر این کارت رو تو پیام خصوصی بهتون ارسال کردم و چون این تاپیک در مورد این کارت نیست اینجا ادامه نمیدم مگر اینکه علاقه داشته باشید تو یک تاپیک جداگانه بحث میکنیم که متوجه بشیم استاندارد MIL-STD-810 اصلا چی هست.

ولی من نظری که دادم بیشتر محتملتره و بیشتر دوست دارم دوستان در این مورد بحث کنن

[b]"پس به نظر من محتملتر این هست که اصلا این پرنده اطلاعات اصلی رو رو خودش نگه داری میکرده و فقط یک دیتالینک با حجم ارتباط پائین برای لو نرفتن موقعیت فرستده (که در اینجا بسیار مهمه) برقرار میکرده که فرامین رو دریافت کنه! و وقتی برمیگشته پایگاه داده های اصلی رو از رو خود پرنده برمیداشتن"[/b]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AliMH' timestamp='1360357071' post='298885']
[quote name='hosm' timestamp='1360355569' post='298875']
[/quote]
[/quote]

ضمنا به feature هاش هم نگاهی بیندازید. دوتای اولش:[list]
[*]Data Security
[/list]
[/quote]
بحث بر سر این کارت رو تو پیام خصوصی بهتون ارسال کردم و چون این تاپیک در مورد این کارت نیست اینجا ادامه نمیدم مگر اینکه علاقه داشته باشید تو یک تاپیک جداگانه بحث میکنیم که متوجه بشیم استاندارد MIL-STD-810 اصلا چی هست.

ولی من نظری که دادم بیشتر محتملتره و بیشتر دوست دارم دوستان در این مورد بحث کنن

[b]"پس به نظر من محتملتر این هست که اصلا این پرنده اطلاعات اصلی رو رو خودش نگه داری میکرده و فقط یک دیتالینک با حجم ارتباط پائین برای لو نرفتن موقعیت فرستده (که در اینجا بسیار مهمه) برقرار میکرده که فرامین رو دریافت کنه! و وقتی برمیگشته پایگاه داده های اصلی رو از رو خود پرنده برمیداشتن"[/b]
[/quote]
این حالت مد نظر شما درست نیست ، این پرنده لینک ارتباطی مستقیمی با ماهواره داره ، رو به بالا ، یعنی اینکه از روی زمین نمیشه دیتکت کرد .
.......................
زیاد در این بحث وارد نیستم ولی فکر کنم که این پرنده از پردازنده و هارد کامپیوتر من استفاده نمیکنه ! این لبه تکلنوژی هستش ، یعنی در اون کیفیت مد نظر است ، پس یقینا میتونستن کاری کنند که اطلاعات به نحوی کدینگ شده یا با فرمت خاص ذخیره بشود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]اساتید محترم لطفا ما بیسوادها رو هم تحویل بگیرید[/right]

[quote name='m_h8807' timestamp='1360346544' post='298831']
[right]آقایون من اطلاعاتم خیلی کمه[/right]

[right]بعضی از دوستان در پست های قبلی در مورد تصویر حرارتی صحبت میکردن[/right]

[right]خب اگه اون تصویر حرارتیه پس چرا تمام سطح بدنه به وضوح مشخصه اما چیزی از حرارت خروجی موتور دیده نمیشه؟؟؟؟[/right]

[right]کسی میتونه بگه که دقیقا از چه نوع دوربین هایی استفاده شده؟[/right]
[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] این پرنده لینک ارتباطی مستقیمی با ماهواره داره ، رو به بالا ، یعنی اینکه از روی زمین نمیشه دیتکت کرد .[/quote]

در مورد نشت سیگنال چیزی شنیدی؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='m_h8807' timestamp='1360357965' post='298893']
[right]اساتید محترم لطفا ما بیسوادها رو هم تحویل بگیرید[/right]

[quote name='m_h8807' timestamp='1360346544' post='298831']
[right]آقایون من اطلاعاتم خیلی کمه[/right]

[right]بعضی از دوستان در پست های قبلی در مورد تصویر حرارتی صحبت میکردن[/right]

[right]خب اگه اون تصویر حرارتیه پس چرا تمام سطح بدنه به وضوح مشخصه اما چیزی از حرارت خروجی موتور دیده نمیشه؟؟؟؟[/right]

[right]کسی میتونه بگه که دقیقا از چه نوع دوربین هایی استفاده شده؟[/right]
[/quote]
[/quote]
اون تصویر از تصویر ساز حرارتی هستش ، بدین ترتیب که تفاوت دمای اجسام رو تشخیص میده و با تصاویر حرارتی که مد نظر شماست تفاوت داره .
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='silence' timestamp='1360357582' post='298888']
این حالت مد نظر شما درست نیست ، این پرنده لینک ارتباطی مستقیمی با ماهواره داره ، رو به بالا ، یعنی اینکه از روی زمین نمیشه دیتکت کرد .
.......................
زیاد در این بحث وارد نیستم ولی فکر کنم که این پرنده از پردازنده و هارد کامپیوتر من استفاده نمیکنه ! این لبه تکلنوژی هستش ، یعنی در اون کیفیت مد نظر است ، پس یقینا میتونستن کاری کنند که اطلاعات به نحوی کدینگ شده یا با فرمت خاص ذخیره بشود .
[/quote]
هیچ دلیلی هم نداره که استفاده نکنه! چرا که امروزه استانداردهای که برای طراحی استفاده میشن بسیار محدودن و کسی نمیاد فقط برای بعد نظامی یک همچنین سرمایه گذاری سنگینی بکنه! چرا که امروزه استانداردهای X86 در اوج راندمان قرار داره و یا استاندارد ARM در اوج کم مصرفی و یا POWER7 , SPARC, ITANIUM در اوج قدرت خام و مولتی پروسس یه استاندارد MIPS هم هست که رقیب ARM اه.
الان لبه تکنولوژی تر از اینهائی که اشاره کردم وجود نداره و حداکثر بعد نظامی که میشه تصور کرد استفاده از ON-CHIP اینکودینگ های با پروتکل های اختصاصی برای مصارف نظامی روی پروسسوره.

در مورد ارتباط با ماهواره، باز در این مورد من قبول ریسک تو طراحیم انجام نمیدم چون حتی اگه بوسیله یک رادارهوائی یک ارسال کننده اطلاعات ماهواره ای غیرمجاز (همون طور که میدونید ارسال داده از طریق ماهواره تو ایران جرم جاسوسی داره مگر فقط مجوز داشته باشی) کشف بشه موقعیت پرنده ام کلی ضرر میکنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='pckho0r' timestamp='1360342176' post='298820']
واقعآ چرا دوستان خیال می کنند که اطلاعات ذخیره شده در سخت افزارهای این پرنده باید رمزگذاری شده باشه؟!!!

این اطلاعات تنها در زمان ارسال به ماهواره کد میشه وگرنه با توجه به دوربین 80 مگاپیکسلی این پرنده و اطلاعاتی که از رادار سار بدست میاد و همینطور ده ها سنسور دیگه در هر ثانیه صدها مگابایت داده خام پردازش نشده ایجاد میشه که بایستی در اختیار کامپیوتر مرکزی پرنده قرار بگیره و بعد از پردازش ، اطلاعات مفید و گزینش شده از طریق لینک ماهواره ای در اختیار اپراتور قرار بگیره به صورت منطقی کد کردن و دیکد کردن بلادرنگ این حجم بزرگ اطلاعات بار پردازشی بسیار زیادی رو میطلبه و اصلآ غیرمنطقی به نظر میرسه چون نیازی نیست چون حتی در ذهن طراحانش خیال اینکه این پرنده سالم در اختیار کشوری قرار بگیره وجود نداشته وگرنه علاوه بر قابلیت خودانهدامی قابلیت انهدام اطلاعاتی رو هم در این پهپاد قرار میدادن.

به نظر من منظور ما از رمزگشایی اطلاعات درک مکانیزم دستیابی به اطلاعات این پرنده است به هر حال تمامی سخت افزارهای این پرنده به صورت اختصاصی طراحی و ساخته شدند و به جز سازندش هیچکس به نقشه ها و دیتاشیت های قطعات دسترسی نداره. به هر حال باز هم کار بزرگ و تحسین برانگیزیه.
[/quote]

رمزگذاری اطلاعات چیز خارق العاده ای نیست و از مدت ها پیش قابل اجرا بوده . مثلا حتی در بحث دستگاههای موبایل (سلفون) از زمان ویندوز موبایل با آن پردازنده های ضعیف میشد محتویات دستگاه رو رمزگذاری کرد . همین الان در اندروید و سایر os ها امکان انکریپت دیوایس و مموری کارت وجود داره . وقتی برای دیوایس های سادهء غیرنظامی چنین امکانی وجود داره و برای برخی ضروری بوده که گذاشتندش مطمئنا در ابزار نظامی دور از عقله که هچنین چیزی وجود نداشته باشه .

از اون گذشته قبلا مسئولان و کارشناسان آمریکایی علنا گفتند اطلاعات این پهپاد رمزگذاری شده و ایران توان رمزگشاییشو نداره . مگه مستند پخش شده رو ندیدید؟ مدیرعامل گوگل رو ندیدید که پس از اظهار نظر کارشناسان و مسئولان آمریکایی در مورد ناتوانی ایران از رمزگشایی گفت نباید توانایی ایرانیها رو دست کم گرفت ؟ حتی اگه مستند رو ندیده باشید این خبر مدتها پیش از رسانه های مختلف داخلی و خارجی پخش شد .

پ.ن : من چند سالی بود به این انجمن سر نزده بودم و از گذشتهء پستهای شما خبر ندارم . آیا قبل از رمزگشایی و پخش این تصاویر هم نظریهء عدم رمزگذاری اطلاعات این پرنده رو مطرح کرده بودید ؟ ویرایش شده در توسط Jahandar
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Jahandar' timestamp='1360358582' post='298897']
[quote name='pckho0r' timestamp='1360342176' post='298820']
واقعآ چرا دوستان خیال می کنند که اطلاعات ذخیره شده در سخت افزارهای این پرنده باید رمزگذاری شده باشه؟!!!

این اطلاعات تنها در زمان ارسال به ماهواره کد میشه وگرنه با توجه به دوربین 80 مگاپیکسلی این پرنده و اطلاعاتی که از رادار سار بدست میاد و همینطور ده ها سنسور دیگه در هر ثانیه صدها مگابایت داده خام پردازش نشده ایجاد میشه که بایستی در اختیار کامپیوتر مرکزی پرنده قرار بگیره و بعد از پردازش ، اطلاعات مفید و گزینش شده از طریق لینک ماهواره ای در اختیار اپراتور قرار بگیره به صورت منطقی کد کردن و دیکد کردن بلادرنگ این حجم بزرگ اطلاعات بار پردازشی بسیار زیادی رو میطلبه و اصلآ غیرمنطقی به نظر میرسه چون نیازی نیست چون حتی در ذهن طراحانش خیال اینکه این پرنده سالم در اختیار کشوری قرار بگیره وجود نداشته وگرنه علاوه بر قابلیت خودانهدامی قابلیت انهدام اطلاعاتی رو هم در این پهپاد قرار میدادن.

به نظر من منظور ما از رمزگشایی اطلاعات درک مکانیزم دستیابی به اطلاعات این پرنده است به هر حال تمامی سخت افزارهای این پرنده به صورت اختصاصی طراحی و ساخته شدند و به جز سازندش هیچکس به نقشه ها و دیتاشیت های قطعات دسترسی نداره. به هر حال باز هم کار بزرگ و تحسین برانگیزیه.
[/quote]

رمزگذاری اطلاعات چیز خرق العاده ای نیست و از مدت ها پیش قابل اجرا بوده . مثلا حتی در بحث دستگاههای موبایل (سلفون) از زمان ویندوز موبایل با آن پردازنده های ضعیف میشد محتویات دستگاه رو رمزگذاری کرد . همین الان در اندروید و سایر os ها امکان انکریپت دیوایس و مموری کارت وجود داره . وقتی برای دیوایس های سادهء غیرنظامی چنین امکانی وجود داره و برای برخی ضروری بوده که گذاشتندش مطمئنا در ابزار نظامی دور از عقله که هچنین چیزی وجود نداشته باشه .

از اون گذشته قبلا مسئولان و کارشناسان آمریکایی علنا گفتند اطلاعات این پهپاد رمزگذاری شده و ایران توان رمزگشاییشو نداره . مگه مستند پخش شده رو ندیدید؟ مدیرعامل گوگل رو ندیدید که پس از اظهار نظر کارشناسان و مسئولان آمریکایی در مورد ناتوانی ایران از رمزگشایی گفت نباید توانایی ایرانیها رو دست کم گرفت ؟ حتی اگه مستند رو ندیده باشید این خبر مدتها پیش از رسانه های مختلف داخلی و خارجی پخش شد .

پ.ن : من چند سالی بود به این انجمن سر نزده بودم و از گذشتهء پستهای شما خبر ندارم . آیا قبل از رمزگشایی و پخش این تصاویر هم نظریهء عدم رمزگذاری اطلاعات این پرنده رو مطرح کرده بودید ؟
[/quote]
عزیز تو مویایل ها از پروسسور arm داره استفاده میشه که به صورت ON-CHIP این قابلیت اضافه شده و سیستم عامل تو این موضوع فقط نقش استفاده کننده رو داره و نه رمزکنندگی رو و این با پروتکل های وایرلس هم فرق داره که تو اون بوسیله یک کلید اختصاصی که اسمش WAP هست یک جلسه امن بر اساس پروتکل RSA برقرار میشه و اون دیوایس ربطی به پروتکل نداره بلکه اون کامپیوتر شما هست که داره اطلاعات رو اینکود و دیکود میکنه نه دیوایستون، دیوایستون اینجا نقش منتقل کننده رو فقط بازی میکنه. البته مثلا تو یه سری مودم های ای دی اس ال که وایرلس هم دارن یک چیپ برای اینکود و دیکود کردن اضافه شده که کارش اینه. ویرایش شده در توسط AliMH
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند تا نکته لازم هست دوستان بهش توجه کنن:
اول اینکه نباید مسیولین نظامی برای تحلیل و خوشایند ما اینکار رو نکردن که برخی دوستان انتظار دارن بیان گزارش کار به ما بدن. این دیدی ساده انگارانه است که فکر کنیم عملیات نظامی سپاه برای تهیه خوراک بحث ما توی فروم هست.
دوما برخی سوالات هیچوقت جواب داده نمیشه مگر مشمول قوانین گذشت زمان و خروج از بایگانی سری باشه.آمریکا این زمان ۷۰ سال هست.یعنی تنها زمانی اطلاعات سری قابل دسترسی هستن که ۷۰ سال از اون بگذره حال کسی میگه جواب سوالم رو در مورد چگونگی شکار نگرفتم این بی معنی ترین حرفی هست که میشه زد مگر اطلاعات سری مملکتی که داره با پیشرفته ترین تکنولوژی روز ابرقدرتی میجنگه باید برای ما تشریح کنه اصلا ما کی باشیم که اینکار رو بکنن.
قرار نیست اسرار به زمین زدن بزرگترین فناوری دشمنمون رو بیان اعلام کنن.

اما در مورد اطلاعات و نحوه عمل اونها در رایانه.هیچ فایلی تقریبا به صورت خام در هارد ذخیره نمیشه وگرنه به قول دوستان باید ۱۰۰۰ تا هارد برای این پرنده در نظر می گرفتن.اصولا وقتی میگن پسوند این فایل jpg هست یعنی با این روش برای اینکه کم حجم بشه فشرده شده و قص الهذا...
اما موضوع خلط دو مبحث و برداشت و دیدگاه اشتباه برخی دوستان هست.و اون اینکه رمز گذاری و فشرده سازی دو مبحث بسیار نزدیک و برخی اوقات یکی هستن. دوم اینکه فشرده سازی به معنای از بین رفتن اطلاعات نیست.
مثلا وقتی فایل تصویری بدون تغییر بخواد ذخیره بشه یعنی دقیقا قالب بی ام پی ولی قالب جی پی جی هم همون عکس رو با حجم کمتر و بدون حذف جزیات ذخیره می کنه.حال این فقط یه مثاله و درش مناقش نیست هدفم اینه که بگم برای کم کردن حجم اطلاعات روی هارد دیسک باید از سیستم فشرده باز استفاده کرد ولی منظور اون چیزی نیست که دوستان فکر می کنن حتما باید چیزی توی مایه های مثلا وین رر و یا وین زیپ باشه بلکه خود پسوند فایل ها هم یعنی نوعی فشرده سازی و نوعی ذخیره خاص حال برخی اوقات الگوریتم ها و روش های مخصوص هم برای این موارد طرح میشه.

اما در مورد این پهپباد باید گفت این پهپاد می تونه به چند روش کار کنه یکی اینکه در تمام مسیر با هدایت کاربر زمینی باشه که در کنترلر مستقر هست .دوم با هدایت سیستم جی پی اس و بدون دخالت کاربر و سوم با استفاده از سیستم اینرسیایی و بقیه سیستم ها مثل تلکام و ستکام و....
در مورد دوم و سوم میشه هیچ اطلاعاتی بین هواگرد و مرکز بر قرار نباشه و در سکوت کامل پرواز انجام بشه.
و از طرفی احتمال سقوط، نقص فنی و موارد ناخواسته در هوگرد هست و طراحان این ریسک رو نمی کنن که اطلاعات را خام ذخیره کنن چون ممکنه هواگرد به دست دشمن بی افته به هر شکل پس حتی اگر فرمانده شپاه اذعان نمی کرد و یا فرمنداهان آمریکایی نمی گفتن ایران توان رمزگشایی اطلاعات رو نداره عقلا خود ما می تونیستیم بفهمیم که طراح باهوش اون ریسک نمی کنه بدون رمز نگاری و یا فشرده سازی بر اساس الگوریتم کلید نگاری اطلاعات رو همینطور روی هارد بریزه که هر ننه قمری اون رو بازیابی کنه.

اما مسئله مهمتر این هست که برخی از رمزنگاری ها طبق نظر متخصصین میلیاردها سال زمان میخواد تا رمزگشایی بشن حال ایران به چه نقطه ای رسیده که این کار رو در چند ماه انجام میده؟؟؟
  • Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='fath' timestamp='1360365017' post='298921']
اما مسئله مهمتر این هست که برخی از رمزنگاری ها طبق نظر متخصصین میلیاردها سال زمان میخواد تا رمزگشایی بشن حال ایران به چه نقطه ای رسیده که این کار رو در چند ماه انجام میده؟؟؟
[/quote]
برای اینکه بدونید الگوریتم ها مثلا RSA-256 در ظرف چند ساعت چطور شکسته میشه یه سر به پردازنده های کارت گرافیک بزنید و یه سرچی تو گوگل بزنید این اتفاقات چه مخاطراتی برای دنیا بوجود اورده، مثلا الان ارتباط بانکهای دنیا با کلید های 1024 تائی و الگوریتم RSA ایمن سازی میشن که اگر کسی امروزه یه ابرکامپیوتر برپایه استفاده از GPGPU داشته باشه این کلید در مدت خیلی کوتاهی شکسته میشه.
روش بالا روش Bruteforce هست ولی راه های ریاضی هم هست؛ البته بحث عمیق تو این زمینه نیاز به کسی رو داره که ریاضی کاربردی (در حد فوق لیسانس و دکتری تخصصی) خونده باشه و فقط منی که استفاده کننده از الگوریتم ها بودم نمیتونم به طور کامل نحوه شکستن این الگوریتم ها رو تشریح کنم.
برای مطالعه نحوه کرک برپایه ریاضی : http://hal.inria.fr/docs/00/70/47/90/PDF/RR-7944.pdf
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.