Recommended Posts

[quote]
[color=#4B0082][size=5]خب می دونید که دارن قشم رو با پل به بندرعباس وصل می کنن [/size][/color]
[/quote]

در این مورد شک دارم من. والله ما که عید رفتیم قشم خبری از پل نبود. شما هم زیاد امیدوار نباشید
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=comic sans ms', cursive][size=5]سلام من بندرعباس زندگی میکنم اره پل رو دارند می زنند اما خیلی روند کاریشون کنده که نمیدونم چرا احتمالا 3و4 سال دیگه کامل میشه یه اسکله بزرگ هم دارند واسه پهلوگیری کشتی های بزرگ میزنند که دیگه کشتی های تجاری نرن دبی بارشون رو خالی کنند بعد با لنج بارها به ایران منتقل بشه. [/size][/font] [font=comic sans ms,cursive][size=5] یه کارایی هم میکنندکه به دلایل امنیتی نمیشه گفت.[/size][/font]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1341403450' post='258683']
چرا 1 بحث دیگه رو در نظر نمی گیرید ، وقتی بدهی خارجی ترکیه به رقم 278 میلیارد دلار رسیده و اون هم داره غرق مشکلات اقتصادی میشه واسه همین خرید هاش و وقتی اعضای ناتو و آمریکا دارند توی مشکلات اقتصادی خودشون چپ و راست میشند ، آیا حاضرند 1 جنگ دیگه رو تحمل کنند تا بنیان اقتصادشون دیگه از بپاشه اون هم جنگ با ایران ! اگر حرف بنده رو قبول ندارید ، بگویید تا بنده از کارشناسان آمریکایی و از یوتوب به اندازه ی مورد نیاز و علاقه ی شما پیامد های جنگ با ایران رو براتون بزارم ، مسئله اینه که آیا تحریم ایران ضربه بیشتری براشونه یا اینکه 1 جنگ تمام عیار !
[/quote]

ما اخر نفعمیدیم بحث بدهی خارجی کشورها چه سودی برای ما داره ، تو این چند ساله مرتب خوندیم بدهی خارجی .... اما کو از مشکلات اقتصادیشون
کسی که از اقتصاد سر در می اره یک پست در این مورد بزنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][size=5][color=#4b0082]البته بحث سره بستن کل تنگه نیست بحث سره جلوگیری از نفتکشهای کشورهای تحریم کننده ایرانه.در این زمینه ما می تونیم بر اساس قوانین بین المللی از عبور برخی کشتی ها جلوگیری کنیم. کسی هم چیزی نمی تونه بگه. یعنی بهانه دست دشمن ندادیم [/color][/size][/right]
[right][size=5][color=#4b0082]کار خوبیه من حمایت می کنم به نظرم دیگه مدارا جواب نمیده باید از پتانسیلهای لازم برای فشار استفده کرد [/color][/size][/right]
[right][size=5][color=#4b0082][size=6]به قول آقا شرایط بدر و خیبره پس ما می تونیم مثل بدر بریم سره چاههای آب(نفت)مستقر بشیم[/size] :blink: :wub: ا[/color][/size][/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]برادرعزیزم[/right]
[right]جناب[/right]
[right]IR-Craft[/right]
[right]با سلام[/right]
[right]با احترام بیکران به محضر شما[/right]

[right]هیچ جنگ همه جانبه ای از سوی دشمنان ما رخنمون نخواهد شد و لزومی ندارد شما دلواپس حمله [b]ده ها کشور[/b] به ایران زمین باشید[/right]
[right]و ... همچنین این نکته را بدانید و آگاه باشید که [b]پاسخ های ایران نیز پاسخ های سال 1359 نخواهد بود[/b][/right]
[right]تصور می کنم پیشتر نیز عرض کرده بودم که [b]سلاح هایی بمراتب کشنده تر و بازدارنده تر از جنگ افزارهای به اصطلاح هسته ای وجود دارد[/b][/right]
[right]فی الحال که افتخار دیالوگ با حضرتعالی نصیب حقیر شده است[/right]
[right][b]یکی از مقامات اروپایی ناتو بصراحت اعلام کرده است که اروپا و بریتانیا بی حضور ایالات متحده نه در 95 در بوسنی و نه در انتهای دهه 90 در کوزوو کامیاب نمی شد و نه اکنون در سوریه نیز توفیقی نخواهد یافت[/b][/right]
[right][b][color=#00ff00]بیایید با خودمان صادق و شفاف تر حدیث نفس اندیشه کنیم[/color][/b][/right]
[right][b][color=#00ff00]سپس با دیگران به گفتگو بنشینیم [/color][/b][/right]
[right]این نکته را از من پیرمرد بخوانید و در گوشه ای از ذهن برنای تان ضبط کنید شاید روزی بکارتان آید[/right]

[right]ارادتمند[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بزارید این بحث بدهی خارجی رو من فقط بگم ، وقتی کشوری مثل ترکیه که بیشتر 1/3 کل GDP کشورش بدهی خارجی داره ، با مشکل پرداخت روبرو میشه ، یعنی وقتش که شد باید این دارایی ها رو به کشوری که ازش قرض گرفته برگردونه ، معمولا هم 1 برنامه ریزی هایی انجام میگیره تا بتونند این مقدار رو برگردونند ولی اگه مشکلی مثل افزایش قیمت سوخت پیش بیاد که قیمت های دیگر اجناس و مواد اولیه بره بالا (سود کم بشه ) و هزینه هم به بقیه هزینه ها اضافه بشه اونوقت کشور دچار کاهش رشد اقتصادی میشه ، ممکنه دولت برای اینکه بتونه این بدهی ها رو بده مجبور بشه مالیات ها رو زیاد کنه ، از بودجه ی اینور و اونور بزنه تا بدهی ها رو رد کنه ، وقتی هم که پولش جور شد باز تا بیاد برگرده به حالت اول حداقل 5 سال طول می کشه و سر جمع اون کشور نزدیک 10 سال زیر فشار شدید اقتصادی خواهد بود .... ولی در این شرایط اگه جنگی رخ بده تا رشد منفی بشه و طی چند سال پایین و پایینتر بره اونوقت دیگه باید گفت اقتصادت ورشکست کرد رفت پی کارش !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quot]

[right]"احتمال پیروزی یک کشور در مقابل هجوم مستقیم چندین قدرت نظامی جهان نزدیک به صفر هست."[/right]

[right][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]توی جنگ ایران و عراق همه می دونیم چندتا کشور عراق رو حمایت می کرد ... فقط خدمش عراقی بودند ، کسایی هم که فکر می کنند عراق بی دست و پا بود بره ببینه اینا واسه اعدام نشدن توسط صدام چه می کردند ...[/font][/right]

[/quot]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]احتمال پیروزی یک کشور در مقابل هجوم [/font][/color][/right]
[right][size=5][color=#FF0000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]مستقیم[/font][/color][/size][/right]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]چندین قدرت نظامی جهان نزدیک به صفر هست.[/font][/color][/right]

[right][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][color=#282828]نمونه برخورد [/color][/font][color=#ff0000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]مستقیم [/font][/color][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][color=#282828]: [/color][/font][b]عملیات آخوندک[/b][/right]

[quot]
[right][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]"اگر دوستان انتظار معجزه دارن نظر من متفاوت هست ."[/font][/right]

[right][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]اگه ما درست و حسابی بجنگیم ، خود خدا توی آیه نفی سبیل می گه که من باهاتونم ! خدا هم که با ما باشه خیلی چیز ها فرق می کنه ، تو جنگ دیدیم دیگه...[/font][/right]

[/quot]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]اینکه خدای متعال با ماست شکی نیست. اما عقل حکم میکنه از کارهایی که احتمالش هست مملکت را به فنا بده دوری کرد.[/font][/color][/right]

[quot]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]"اینکه از نظر کلاسیک حرفی برای گفتن نیست روشنه."[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]اولا بستگی داره حمله چطوری باشه ! دوما ما خیلی چیز ها رو نمی دونیم ، مثلا ما تا این رزمایش آیا می دونستیم چنین پهپاد هایی داریم؟ ....[/font][/color][/right]

[/quot]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]الان داریم از داشته دوطرف که اعلام شده حرف میزنیم.نه چیزهایی که احتمال داره وجود داشته باشه. احتمالات هم برای دو طرف هست.[/font][/color][/right]

[quot]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]"مجموع قدرت نظامی طرف مقابل به شکل فاجعه باری بالاست."[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]حالا همچین میگید فاجعه بار اینگار که ما هم بوقیم ، آیا می دونید انگلیس الان ارتشش کلا شده 80 هزار نفر؟ حالا ببینید چند نفر رو می خواد بفرسته .... بیش تر از یک ناوگروه دریایی از نظر من بی معنیه ! [/font][/color][/right]

[/quot]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]فکر کنم هنوز اطلاع ندارید که دوران شمشیر به پایان رسیده تکنیک و تجهیزات حرف اول را میزنه تو چنین جنگی.[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]که از نظر تعداد و کیفیت تجهیزات ایضا نیروی انسانی از دشمن کم داریم ارتش 80 هزار نفری؟ + ارتش آمریکا و در صورت نیاز ناتو[/font][/color][/right]

[quot]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]"جنگ چریکی هم که دوستان ازش دم میزنن برای حفظ ساختار حکومت بی معنی هست نمونش جنگ افغانستان."[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]می خوام بدونم کی گفته همه ی برنامه های ما جنگ چریکیه ؟! قسمتی از برنامه جنگ چریکهیه نه همش ![/font][/color][/right]

[/quot]

میشه واضح تر بفرمایید بقیش چیه ما هم در جریان باشیم.

[quot]
"حمایت چین و روسیه هم اگه دوستان احتمال میدن چین و روسیه نیروی نظامی خواهند فرستاد این احتمال از نظر من صفر در صد هست." کاملا قبول دارم ، نهایت کاری که این 2 تا بکنند اینه که نزارند قطعنامه علیهمون صادر بشه .....[/quot]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]که احتمالا همین کار را هم نکنن همین دوتا موزی پای 4 تا قطعنامه را علیه ایران امضا کردند. یکم امتیاز بیشتر = پنجمی[/font][/color][/right]

[quot]
1 مثال هم براتون میزنم ، اسرائیل 4 میلیون نفری توی 6 روز کل اعراب که 100 میلیونی میشدند رو به خاک سیاه نشوند ، هم از لحاظ تجهیزات کمتر بودند ، هم از لحاظ تعداد ! پس اگه به این چیزا بود جنگیدن ، نه ایران و نه اسرائیل تا الان نباید زنده می موندند!
[/quot]

مثال درست اما مقایسه درست نیست.اعراب را با آمریکا و انگلیس و فرانسته ومتحداش مقایسه میکنید؟

[quot]
اون دسته از دوستانی که هنوز نمیدونند راهبرد کشور جنگ نامتقارنه نه جنگ چریکی و هنوز تفاوت این دو رو درک نمی تونند بکنند! لطف کنند در این مورد نظر ندهند! شوخی که نیست، بحث اقتدار و عزته کشوره. اونوقت هنوز بعضیا فکر می کنند ما قراره مثه چه گورا در جنگ احتمالی بجنگیم! بخدا کسی بعدا به شما فحش نمیده چرا در این زمینه اظهار نظر و عقیده نکردید!
[/quot]

دلیل این اظهار نظرتند را نمیدونم.اما بنا به اینه که اگه کسی هم داره خطا میره با دلیل و منطق توجیه بشه دیگه نه با فحش و امثالهم.اینطور نیست؟
اما در مورد جنگ نامتقارن به یک نکته اکفا کنم که شما با تکنیک نامتقارن و برای مثال با استفاده از شناورهای کوچک و چابک زدی دوتا ناور آمریکا را غرق کردی.و آمریکا هم با جنون خاصی که ازش دیده شده
یه چند کلاهک [color=#0000cd]متوسط [/color]اتمی کوبید به شهرهای کشور.مثل کاری که با ژاپن کرد وقتی دید جنگ کلاسیک جواب نمیده.اون موقع این نامقارن ما چه فایده ای خواهد داشت.

[quot]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]مصطفی جان! بنده هم شما رو به جنگ 33 روزه ارجاع می دهم! همون جنگی که دیدید در اون بی اعتنا به تمام هیمنه اسرائیل تنها یک هفته پس از ربوده شدن گلعاد شالیت در بد ترین زمان ممکن! حزب الله سرباز اسرائیلی ربود![/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]گاهی وقت ها زدن کبریت بی خطرلازمه![/font][/color][/right]

[/quot]

برادر داری در مورد یک کشور با جغرافیای کامل و دارای حکومت و کلی تاسیسات حیاتی صحبت میکنی نه یه گروه تو قستمی از یه کشور.
اگه اینا بیان تاسیسات حیاتی مارو مثل نیروگاه و صد و ... را بزنن با این شرایط تحیرم باید از اوضاع داخلی بیشتر نگران باشی تا خارجی.حالا ساخت و ترمیم و جایگزینی اینا بماند.
نمیدونم چرا برخی به ساده اندیشی کشوری تمام و کمال با دارا بودن تمام ویژگی های یک کشور را با گروهی مثل حزب الله مقایسه میکنن.!!!

[quote]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]برادرعزیزم[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]جناب[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]IR-Craft[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]با سلام[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]با احترام بیکران به محضر شما[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]هیچ جنگ همه جانبه ای از سوی دشمنان ما رخنمون نخواهد شد و لزومی ندارد شما دلواپس حمله [b]ده ها کشور[/b] به ایران زمین باشید[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]و ... همچنین این نکته را بدانید و آگاه باشید که [b]پاسخ های ایران نیز پاسخ های سال 1359 نخواهد بود[/b][/font][/color][/right]

[/quote]

با عرض سلام خدت شما
جناب پاتریوت داریم بحثی انجام میدیم تا به نتیجه ای برسیم.
بسیار برای من زیبا خواهد بود که قانع بشم کشورم در برابر این متجاوزین جنایتکار ایمن هست.
بی ادبی نباشه ولی متاسفانه اکثر پاسخ های دوستان سطحی و احساسی هست.

[quote]تصور می کنم پیشتر نیز عرض کرده بودم که [b]سلاح هایی بمراتب کشنده تر و بازدارنده تر از جنگ افزارهای به اصطلاح هسته ای وجود دارد[/b][/quote]

[b]مطمعنا همینطوره نمونش سلاح های میکروبی که تکنولوژِی و هزینه [/b][b]ساختش [/b][b]به مراتب از ساخت جنگ افزار اتمی پایینتره.[/b]
اما مشکلی که هست اینه این جنگ افزار را به کجا میخواهید بزنید؟آمریکا؟ صد در صد نه شاید حداقل الان نه چون نه موشکی با چنین بردی داریم.و نه بمب افکن استراتژیکی برای این کار.

[quote]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]فی الحال که افتخار دیالوگ با حضرتعالی نصیب حقیر شده است[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][b]یکی از مقامات اروپایی ناتو بصراحت اعلام کرده است که اروپا و بریتانیا بی حضور ایالات متحده نه در 95 در بوسنی و نه در انتهای دهه 90 در کوزوو کامیاب نمی شد و نه اکنون در سوریه نیز توفیقی نخواهد یافت[/b][/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][b][color=#00FF00]بیایید با خودمان صادق و شفاف تر حدیث نفس اندیشه کنیم[/color][/b][/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][b][color=#00FF00]سپس با دیگران به گفتگو بنشینیم[/color][/b][/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]این نکته را از من پیرمرد بخوانید و در گوشه ای از ذهن برنای تان ضبط کنید شاید روزی بکارتان آید[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]ارادتمند[/font][/color][/right]

[/quote]

سرور مایید برادر.
من هم موافقم اما مشکل اصلی ما هم با همین آمریکاست و انگلیس و فرانسه و دیگر متحداش به عنوان همراه عمل میکنن.

[right]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][quote]بزارید این بحث بدهی خارجی رو من فقط بگم ، وقتی کشوری مثل ترکیه که بیشتر 1/3 کل GDP کشورش بدهی خارجی داره ، با مشکل پرداخت روبرو میشه ، یعنی وقتش که شد باید این دارایی ها رو به کشوری که ازش قرض گرفته برگردونه ، معمولا هم 1 برنامه ریزی هایی انجام میگیره تا بتونند این مقدار رو برگردونند ولی اگه مشکلی مثل افزایش قیمت سوخت پیش بیاد که قیمت های دیگر اجناس و مواد اولیه بره بالا (سود کم بشه ) و هزینه هم به بقیه هزینه ها اضافه بشه اونوقت کشور دچار کاهش رشد اقتصادی میشه ، ممکنه دولت برای اینکه بتونه این بدهی ها رو بده مجبور بشه مالیات ها رو زیاد کنه ، از بودجه ی اینور و اونور بزنه تا بدهی ها رو رد کنه ، وقتی هم که پولش جور شد باز تا بیاد برگرده به حالت اول حداقل 5 سال طول می کشه و سر جمع اون کشور نزدیک 10 سال زیر فشار شدید اقتصادی خواهد بود .... ولی در این شرایط اگه جنگی رخ بده تا رشد منفی بشه و طی چند سال پایین و پایینتر بره اونوقت دیگه باید گفت اقتصادت ورشکست کرد رفت پی کارش ! [/quote]
یادتون نره بحث اصلی بستن تنگه هرمز هست.اگر آمریکا ببینه بستن تنگه و طلا شدن نفت، از بین رفتن ابهتش ، گیر افتادن ناوگان پنجمش و دیگر پیامد هاش ضررش بیشتر از جنگه شک نکنید جنگ را انتخاب میکنه.[/font][/color][/right]
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دلیل این اظهار نظرتند را نمیدونم.اما بنا به اینه که اگه کسی هم داره خطا میره با دلیل و منطق توجیه بشه دیگه نه با فحش و امثالهم.اینطور نیست؟[/quote]
اما اون کسی که داره حرف شما رو می خونه چی!؟ اونم ما می تونیم با دلیل و منطق توجیه بکنیم!؟
[quote]اما در مورد جنگ نامتقارن به یک نکته اکفا کنم که شما با تکنیک نامتقارن و برای مثال با استفاده از شناورهای کوچک و چابک زدی دوتا ناور آمریکا را غرق کردی.و آمریکا هم با جنون خاصی که ازش دیده شده
یه چند کلاهک [color=#0000cd]متوسط [/color]اتمی کوبید به شهرهای کشور.مثل کاری که با ژاپن کرد وقتی دید جنگ کلاسیک جواب نمیده.اون موقع این نامقارن ما چه فایده ای خواهد داشت.
[/quote]
از کدام پایگاه!؟ وقتی کشوری سالی در رزمایش های سالانه بطور متوسط 20 موشک شلیک می کند!دیگه شما خودتون ادامه ماجرا رو بگیرید! ثانیا نگران نباشید امریکا همچین حماقتی را نمی کند! بقول مائو بمب اتم ببر کاغذی است که اب قدرت ها از آن برای ترساندن استفاده می کنند! حال شما اگر از این ببر کاغذی می ترسید دلیل بر محطاط شدن سیاسیون کشور نمیشود.
[quote]
برادر داری در مورد یک کشور با جغرافیای کامل و دارای حکومت و کلی تاسیسات حیاتی صحبت میکنی نه یه گروه تو قستمی از یه کشور.
اگه اینا بیان تاسیسات حیاتی مارو مثل نیروگاه و صد و ... را بزنن با این شرایط تحیرم باید از اوضاع داخلی بیشتر نگران باشی تا خارجی.حالا ساخت و ترمیم و جایگزینی اینا بماند.[/quote]
شما هم یادت رفته اونایی که تو لبنان جنگیدند هم نیروگاه داشتند و صد البته تمام پرسنل جان برکف نیروی هوایی ارتش و هوافضای سپاه هم نمرده اند که آسمان ایران چو لبنان تبدیل به جولانگاه غربی ها شود!
ثانیا ترجیح میدم خانه نداشته باشم، کشورم نیروگاه نداشته باشد! اما کشورم عزت داشته باشد! که مانند سید حسن نصرا... که هر حرفی که می زند بیشتر از مردم لبنان اسرائیلی ها آن را باور می کنند!
[quote] نمیدونم چرا برخی به ساده اندیشی کشوری تمام و کمال با دارا بودن تمام ویژگی های یک کشور را با گروهی مثل حزب الله مقایسه میکنن.!!![/quote]
پس شما از اون دسته دوستانی هستید که هنوز فکر می کنند اسرائیل با حزب الله جنگید!؟ عجب! پس اینهمه لبنانی که شهید شدند! اینهمه خانه که خراب شد! اینهمه پل و فرودگاه و نیروگاه که خراب شد متعلق به حزب الله بود!؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1341435237' post='258760']
[quote]دلیل این اظهار نظرتند را نمیدونم.اما بنا به اینه که اگه کسی هم داره خطا میره با دلیل و منطق توجیه بشه دیگه نه با فحش و امثالهم.اینطور نیست؟[/quote]
اما اون کسی که داره حرف شما رو می خونه چی!؟ اونم ما می تونیم با دلیل و منطق توجیه بکنیم!؟
[quote]اما در مورد جنگ نامتقارن به یک نکته اکفا کنم که شما با تکنیک نامتقارن و برای مثال با استفاده از شناورهای کوچک و چابک زدی دوتا ناور آمریکا را غرق کردی.و آمریکا هم با جنون خاصی که ازش دیده شده
[/quote]
از کدام پایگاه!؟ وقتی کشوری سالی در رزمایش های سالانه بطور متوسط 20 موشک شلیک می کند!دیگه شما خودتون ادامه ماجرا رو بگیرید! ثانیا نگران نباشید امریکا همچین حماقتی را نمی کند! بقول مائو بمب اتم ببر کاغذی است که اب قدرت ها از آن برای ترساندن استفاده می کنند! حال شما اگر از این ببر کاغذی می ترسید دلیل بر محطاط شدن سیاسیون کشور نمیشود.
[quote]
اگه اینا بیان تاسیسات حیاتی مارو مثل نیروگاه و صد و ... را بزنن با این شرایط تحیرم باید از اوضاع داخلی بیشتر نگران باشی تا خارجی.حالا ساخت و ترمیم و جایگزینی اینا بماند.[/quote]
شما هم یادت رفته اونایی که تو لبنان جنگیدند هم نیروگاه داشتند و صد البته تمام پرسنل جان برکف نیروی هوایی ارتش و هوافضای سپاه هم نمرده اند که آسمان ایران چو لبنان تبدیل به جولانگاه غربی ها شود!
ثانیا ترجیح میدم خانه نداشته باشم، کشورم نیروگاه نداشته باشد! اما کشورم عزت داشته باشد! که مانند سید حسن نصرا... که هر حرفی که می زند بیشتر از مردم لبنان اسرائیلی ها آن را باور می کنند!
[quote] نمیدونم چرا برخی به ساده اندیشی کشوری تمام و کمال با دارا بودن تمام ویژگی های یک کشور را با گروهی مثل حزب الله مقایسه میکنن.!!![/quote]
پس شما از اون دسته دوستانی هستید که هنوز فکر می کنند اسرائیل با حزب الله جنگید!؟ عجب! پس اینهمه لبنانی که شهید شدند! اینهمه خانه که خراب شد! اینهمه پل و فرودگاه و نیروگاه که خراب شد متعلق به حزب الله بود!؟
[/quote]

با احترام وظیفه شما از همین حد تجاوز نمیکنه.اگر مطلبی برای خوانندگان مناسب نبود برخورد با خاطی وظیفه مدیران سایت هست.
از کدام پایگاه؟ نکنه فقط ما موشک بالستیک داریم؟ یا هیچ هواپیمای بمب افکنی برای این کار وجود نداره؟
از بمب اتم استفاده نمیکنه؟ تاریخ ثابت کرده مجبور بشه استفاده میکنه - حالا منطق شما برای رد این ادعا چیه برای من جالب خواهد بود.
در مورد لبنان هم مثالی بود که بگم ایران به عنوان یک کشور قابل قیاس با یک گروه مقاوت نیست.
دلیلی نمیبینم به جای پرداختن به موضوع اصلی درمورد جنگ اسراییل و حزب الله بحث کنم.

همین زمان جنگ را مرور کنید به خاطر همین کشورهای عربی چند بار مورد حمله مستقیم نیروهای آمریکایی قرار گرفتیم.نتایجش را هم ببینید.
درسته ایران الان اون ایران نیست اما اون ها هم بیکار ننشتن که اونا هم پیشرفت کردن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از کدام پایگاه؟ نکنه فقط ما موشک بالستیک داریم؟ یا هیچ هواپیمای بمب افکنی برای این کار وجود نداره؟[/quote]
ما هم که طبق معمول نه دفاع موشکی داریم!نه دفاع هوایی!
[quote]از بمب اتم استفاده نمیکنه؟ تاریخ ثابت کرده مجبور بشه استفاده میکنه - حالا منطق شما برای رد این ادعا چیه برای من جالب خواهد بود.[/quote]
پس چرا بمب های فوق در لبنان یوگوسلاوی و ویتنام مورد استفاده قرار نگرفت!؟
[quote]دلیلی نمیبینم به جای پرداختن به موضوع اصلی درمورد جنگ اسراییل و حزب الله بحث کنم.[/quote]
چون دلیلی نداری عزیزم بگی که مثلا سر جنگ اسرائیل فقط با حزب ا... بود !
[quote]همین زمان جنگ را مرور کنید به خاطر همین کشورهای عربی چند بار مورد حمله مستقیم نیروهای آمریکایی قرار گرفتیم.نتایجش را هم ببینید.[/quote]
مسلمه عزیزه دلم! شما انتظار داری که با نیروی تازه تاسیس دریایی سپاه دهن آمریکا رو صاف می کردیم یا با نیروی دریایی خودم که اگه واقع ببینانه نگاه کنیم می بینیم همین که موتور این ناو ها در اون زمان از جنگ کار می کرد خودش خیلی بوده! اگه اونا با سرعت 1X پیشرفت کردند سرعت ما 100X بوده دوست من!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]به گزارش فارس، یونایتد پرس اینترنشنال نوشت: در شرایطی که تنش‌ها در خلیج فارس بالا گرفته و سپاه پاسداران در حال برگزاری مانور موشکی است، قانون‌گذاران ایرانی در حال تصویب طرح بستن تنگه استراتژیک هرمز است. اما ایران دارای طیف دیگری از تسلیحات است که می‌توانند در بستن تنگه هرمز موثر باشند.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]یکی از این سلاح‌ها، یک نوع مین چینی به نام "ای ام 52" است که نوعی مین راکتی است. این مین قدرت شناخت صدای کشتی‌ها را دارد و با قدرت مغناطیسی قادر به شلیک کلاهک است.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]همچنین یک نوع مین دریایی روسی به نام "ام دی ام 6" است، غیر قابل رهگیری است و می تواند به اعداف متعدد حمله کند. مین مزبور در کف دریا قرار می‌گیرد و وقتی سنسورهای آن متوجه کشتی شدند، کلاهک‌های شبیه به اژدر آن پرتاب می‌شوند.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]هر دو نوع این مین‌ها به‌وسیله سه زیردریایی روسی ایران قابل کارگذاری هستند. [/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]ایالات متحده اخیرا 4 کشتی مین‌روب جدید وارد خلیج فارس کرده است اما به نظر می‌رسد بر طبق این گزارش، مین‌های مورد استفاده ایران به راحتی قابل رهگیری نباشند.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]روز گذشته نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشته بود که ایالات متحده با افزایش نیروها در خلیج فارس می‌خواهد در عین جدی نشان‌ دادن خود در برابر ایران، از هرگونه بحران و درگیری در خاورمیانه بپرهیزد.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]یونایتد پرس بر این باور است که ایران در حدود سه هزار مین دریایی در اختیار دارد اما برخی تخمین‌ها تعداد مین‌های دریایی ایران را تا پنج‌هزار پیش‌بینی کرده‌اند.[/size][/font][/color][/right]
[right]-------------------------------------------------[/right]
[right][font=arial,helvetica,sans-serif]خبر مال فارس است اما در تابناک دیدم [/font][/right]
[right][font=arial,helvetica,sans-serif][size="2"][color="#000000"]در صفحه اصلی فارس نیز چیزی ندیدم [/color][/size][/font][/right]

[right][url="http://www.tabnak.ir/fa/news/255732/%D9%85%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B6%D8%AF%DA%A9%D8%B4%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF"]http://www.tabnak.ir/fa/news/255732/%D9%85%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B6%D8%AF%DA%A9%D8%B4%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF[/url][/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][size=5][CODE]احتمال پیروزی یک کشور در مقابل هجوم مستقیم چندین قدرت نظامی جهان نزدیک به صفر هست.[/CODE][/size][/right]
[right]اگر اینطوری بود باید 30 سال پیش تسلیم میشدیم[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1341403450' post='258683']
چرا 1 بحث دیگه رو در نظر نمی گیرید ، وقتی بدهی خارجی ترکیه به رقم 278 میلیارد دلار رسیده و اون هم داره غرق مشکلات اقتصادی میشه واسه همین خرید هاش و وقتی اعضای ناتو و آمریکا دارند توی مشکلات اقتصادی خودشون چپ و راست میشند ، آیا حاضرند 1 جنگ دیگه رو تحمل کنند تا بنیان اقتصادشون دیگه از بپاشه اون هم جنگ با ایران ! اگر حرف بنده رو قبول ندارید ، بگویید تا بنده از کارشناسان آمریکایی و از یوتوب به اندازه ی مورد نیاز و علاقه ی شما پیامد های جنگ با ایران رو براتون بزارم ، مسئله اینه که آیا تحریم ایران ضربه بیشتری براشونه یا اینکه 1 جنگ تمام عیار !
[/quote]درسته که اروپا و امریکا مشکلات اقتصادی دارند اما هزینه جنگ برای اونا زیاد مهم نیست.چرآ؟ چون قدرت چاپ پول رو دارند یعنی پولی که تو همه دنیا مقبول واقع میشه.همین 3 ماه پیش بود که رییس بانک مرکزی اروپا (ماریو دراگی) گفته بود ما میتونیم 1 تریلیون یورو پول چاپ کنیم که حداکثر باعث افزایش 2 درصدی تورم در اروپا میشود یعنی میزان تورمشون از میانگین 2 درصد به 4 درصد میرسه.البته ما که تورم 30 درصدی داریم درک تورم 4 درصدی خیلی سخته .به هر حال مارو دراگی میخواست قدرت بانک مرکزی اروپا رو تو حل مشکلات بانکی اروپا نشون بده و واضح است که این قدرت چاپ پول برای تامین هزینه های جنگ نیز کاربرد داره ولی هزینه های جنگ ایران از کجا قراره تامین بشه؟؟؟؟؟؟ همین الانش که جنگ نیست اوضاع اقتصادی ایرانو نگا کن.اکثر مردم با فقر و گرانی و تورم و بیکاری درگیرند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]در حال حاضر شاید احمقانه ترین واکنش ممکن از سوی اروپا به بحرانی که می رود تا تکه تکه اش کند چاپ کاغذ بی ارزش باشد آنچه که این حضرت اجل فرموده صرفا وجه روانی دارد نه کاربرد حقیقی [/right]
[right]در خصوص پیشرفت های دشمنان قسم خورده این سامان نیز باید به برادر عزیزم دیگر بار تاکید کنم که جنگ افزارهایی بمراتب مرگبارتر از هر سلاح هسته ای وجود دارد هرچند که این جنگ افزارها در اختیار بسیاری از کشورها حتی در قاره سیاه قرار دارد اما بیاد داشته باشید که هنوز این احتمال وجود دارد که دشمنان ما از بکارگیری شان توسط مدافعان ایران اطمینان نداشته باشند[/right]
[right]سیاست ابهام نظامی ایران رویکرد مناسبی به مسأله دفاع از تمامیت ارضی و کلیت سرزمینی کشور است راهبردی که موثرتر از ابهام هسته ای جهود کوه نشین عمل می کند و به پیش می رود[/right]
[right]بتازگی مساله جدیدی نیز در محافل سیاسی و نظامی آن سوی آب مطرح شده است و آن اینکه اگر ایران در لبه یا آستانه ساخت جنگ افزار هسته ای قرار داشته باشد و بر فرض مثال در شرایط بحرانی قادر به تولید چنین جنگ افزاری طی چند روز یا چند هفته باشد باید چه کار کرد!؟[/right]
[right]به زبان روان تر[/right]
[right]آقایان[/right]
[right]ایران در قیاس با کشورهایی همچون بریتانیا یا ایالات متحده که دارایی هاشان یا دقیق تر عرض کنم چیزهاشان برای از دست دادن بسیار است عناصر بسیار محدودتر و معین تری برای از دست دادن دارد که در قیاس با طرف مقابل قابل اغماض است آنان[/right]
[right]هستند که از شدت نگرانی پلک بر چشم نمی گذارند نه ایران ما[/right]
[right]کسانی که بشدت نگران مردم ایران هستند، بهتر است فکری بحال فرهنگ سازی متین و موقر در حوزه آموزش اذهان نونهال و نوجوان کنند تا اینکه نگران مردمی باشند که روزشان با سیاست زدگی ملال آور و شب هاشان را با شکوه از عمل کرده و ناکرده خودشان سپری می کنند[/right]
[right]وانگهی، بیاد ندارم هیچ کابینه ای یا هیچ عنصری از نظام مسئولیت اش در مقابل مردم این سرزمین منکر شده باشد یا تعمدا سعی در نادیده انگاشتن اش داشته باشد[/right]
[right]اگر از مشکلات سخن می گوئید باید پیش از آن پذیرفته باشید که ایران کشوری - جامعه ای - در حال توسعه است و شرایط شاید تا نیم قرن یا بیشتر به از این یا وخیم تر از این باشد[/right]
[right]اینجا بحث از اداره یک کشور یک جامعه چند ده میلیونی است نه اداره یک دپارتمان آکادمیک!؟ یا یک کودک سرا!؟ امیدوارم مقصودم واضح باشد[/right]

[right] مایه تاسف و تعجب است که چرا دوستان بر این باوراند که تئوریسین ها و استراتژیست های نظامی ایران دشمنان را ضریبی ثابت از تابعی ایستا می پندارند و ایران زمین را محور و مرکز عالم!؟[/right]
[right]مساله اما این نیست[/right]
[right]نقطه تاکید آنجاست که ایران ما با علم به این حرکات و تحولات به پیش آمده و در برخی حوزه ها نیز شانه به شانه به پیش تاخته است[/right]
[right]هم از این روست که دشمنان ما با احتیاط و دقت بیشتری به مساله رویارویی نظامی با ایران زمین اندیشه می کنند[/right]
[right]حال چرا برخی دوستان این مسأله را باور ندارند نمی دانم و این شاید تعبیر تاریخی/شخصی ایشان باشد[/right]

[right]اما باور کردن اینکه تحولی جدی در نگاه ایرانی به خود و پیرامون اش رخ داده آنقدرها نیاز به پرسش و پاسخ ندارد[/right]
[right]اگر بپذیریم که سرچشمه هر تحولی ماده خام اندیشه است پس می توان برآیند اندیشگی معاصر ایرانیان را نیز امروز شاهد بود و با فروتنی با عینیت بیرونی روبرو شد[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پاتریوت گرامی

شروع یک جنگ رو چگونه برای افکار عمومی توجیه میکنید ؟

ایا این مسئله توجیه پذیره ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط FLANKER
      http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385294.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385295.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385335.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385333.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385300.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385309.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385302.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385304.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385306.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385307.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385334.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385336.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385337.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385338.jpg
    • توسط Navard
      سخنی با خوانندگان محترم:
      در مطلب پیش رو سعی بر این شده که به مختصری از شرایط فرهنگی و اجتماعی و تاریخی اعراب پیش از اسلام پرداخته شود. در این نوشته اصل بر رعایت صداقت تاریخی و امانت است و در گرداوری آن از منابع با عقاید گوناگون کمک گرفته شده است. گرد آوری مطالب تاریخی هیچ گاه خالی از اشتباه نیست، علی الخصوص که این مطالب در رابطه با مسائل حساسیت بر انگیز مذهبی باشد. در نتیجه از دوستان خواننده این مطلب درخواست میشود درصورت وجود اشتباه، به منظور تکمیل و اصلاح این مطلب بنده را یاری کنند.

پیشگفتار:
      سرنوشت پیامبران و قومشان و نتایجی که از آن کسب کرده اند را میتوان یکی از مهمترین نشانه های حقانیت آن ها به حساب آورد. این نتایج بعضا چنان معجزه آسا و خیره کننده هستند که در حالت معمول موارد مشابهی برای آنها یافت نمی شود. برای نمونه مسیح (ع) در دل امپراطوری قدرتمند روم شرقی به پیامبری رسید. در سرزمینی که تعداد نامعلوم خدا توسط مردم پرستیده میشد و پیامی که آورد چنان در دل ها رسوخ کرد که در مدت کمتر از چند سده مسیحیت در سه قاره گسترش یافت! از حبشه در آفریقا گرفته تا امپراطوری قدرتمندی چون روم که روزی دشمن مسیحیت بود و همچنین طیف کثیری از اقوام در خاورمیانه و ...! در اسلام نیز ما با چنین پیشرفت معجزه آسایی رو به رو هستیم. محمد (ص) در سن چهل سالگی در جامعه ای بدوی به پیامبری برگزیده شد که جز غارت و ستیز دستاوردی نداشتند و هر روز به بهانه ای با یکدیگر در جنگ بودند و شعرا و نام آوران عرب روزگاری برای بدست آوردن شرافت، خود را به پای پادشاهان ایران و روم می انداختند. در شبه جزیره عربستان اگر در جایی تمدنی دیده میشد به پاس قرابت با ایران یا روم بود. و از دست آورد هایشان در آن ادوار، جز پاره ای از روایات افسانه گونه چیزی بجا نمانده است. در چنین محلی که محمد(ص) شدیدا زیر فشار فرهنگی و البته فشار عوامل ثروت و قدرت  در مدت کمتر از سیزده سال توانست بنیان نخستین حکومت اسلامی را در یثرب بنا نهد که تا پایان عمر ایشان این حکومت به چنان وسعت و قدرتی رسید که در سرحدات خود به تقابل با روم شرقی می‌پرداخت.

قسمت اول: قبیله و معنای متفاوت آن در بین اعراب

اعراب از قبل اسلام در پهنه ی وسیعی از خاورمیانه حضور داشتند. و بر خلاف تصور عموم مردم، فتوحات پس از اسلام به تنهایی سبب استقرار آن ها در این پهنه نشد. در تاریخ موجودیت اعراب با سامی نژاد ها گره خورده است. این حضور آنقدر چشمگیر بود که رومیان و یونانیان مناطق عرب نشین را به سه ناحیه عربستان خوشبخت و عربستان بیابانی و عربستان سنگی تقسیم کرده اند که حدود این مناطق از دریای سرخ و شبه جزیره عربستان شروع شده و از سویی به مرز های روم آن روزگار در شامات رسیده و در سوی دیگر در عراق امروزی به رود فرات ختم می شود. در رابطه با وضعیت اعراب قبل اسلام باید به این موضوع اشاره کرد، پیشینه تاریخی که برای آنها ذکر شده به ۲۰۰ سال قبل از سال عام الفیل محدود می شود. عام الفیل همان سالی است که گفته میشود محمد(ص) در آن دیده به جهان گشود. البته این بدان معنا نیست که اعراب قبل از آن موجودیت خارجی نداشته اند‌. برای مثال در دبیره های هخامنشی از آن ها بعنوان خراج گذاران عصر داریوش بزرگ یاد شده است. اما آنچه از این گفته پیداست، اعراب تهی از پیشینه تاریخی و تمدنی غنی بودند و آنچه در آنها یافت می‌شد در حقیقت از هم نشینی و یا دست درازی دیگر اقوام بود. این همان زمانیست که قرآن از آن به عنوان دوره جاهلی اعراب یاد می‌کند.

نگاره ای از سرباز ساتراپی عربیا در مقبره خشایارشا، واقع در نقش رستم که بصورت نمادین به شکل یکی از ستون های شاهنشاهی به نمایش در آمده است.

با نگاهی به زندگی اعراب در آن اعصار می توان دریافت که تفاوت عمده‌ای میان نوع زندگی آنان با زندگی مردم ایران و روم و حتی در نزدیکی آنها با دولت های نچندان نامی حبشه دیده میشد. در آن روزگار ایران و روم حکومت مرکزی داشتند حکومتی که تمام شؤون جامعه را از حیث قانون و عمل به قانون و وادار کردن همه به تابعیت از آن در دست داشتند و تمام زوایای آن جامعه زیر سلطه نظامی واحد قرار گرفته بود، به طوری که در هر گوشه آن وجود حکومت مرکزی احساس می‌شد. این در حالی بود که در جزیرة العرب در هر ناحیه ی آن، مردم بر پایه نسبت خانوادگی مشترک به عنوان یک قبیله گرد آمده بودند و هر یک در جغرافیای حضور خود اعمال قدرت می‌کردند. هیچ قبیله‌ای بر دیگری اعمال نفوذ نداشت مگر در داد و ستد و جنگ! جنگ بین قبایل هم نامنظم بود و بیشتر به دعوایی نامنظم و خانوادگی شباهت داشت. این مطلب نشانگر پراکندگی و تضاد بسیار عمیق بین قبایل است. باید گفت برای وحدت در میان یک امت فرهنگی لازم است که نقاط مشترک آنها را در خود جمع کرده و مردمی را گرد هم بیاورد. در شبه جزیره عربستان چنین تفکر یکنواختی وجود نداشت و هدف واحدی برای آنها مطرح نبود. در کنار کعبه هر قبیله بتی مخصوص به خود داشت و بدین ترتیب حتی در این زمینه هم تضاد و خودبینی دیده می‌شد. شرایط سخت و طاقت فرسای جزیرة العرب بر این اختلاف دامن می‌زد. مناطق حاصلخیز و دارای آب محدود و با فاصله زیاد از هم بودند. راه‌های محدودی وجود داشت که آنها هم زیر سلطه راهزنان دیگر قبایل بوده و تحت نفوذ قدرت های خارجی اداره میشد.

در این شرایط دشوار اگر قبیله‌ای قادر بود تا چراگاهی را از چنگ دیگری در آورد این کار را بی درنگ می‌کرد. هیچ قبیله ای از این نظر در امنیت نبود و جنگ های بسیار با دلایل ساده و بعضا نا مأنوس بین آن ها رخ می داد. مشخص است که جنگ یکی از رایج ترین اعمال در بین آن ها بود آن چنان که عده ای برای کسب شهرت و آزمون جنگاوری خود مسیر نزاع را هموار میکردند. این جنگ از سر منع ازدواج یک زوج در دو قبیله می‌توانست شکل بگیرد تا بر سر شرایط تجارت و پاسداری از کاروان ها و ... که البته همانطور که گفته شد هیچ کجای آن به جنگ نمی‌ماند و بیشتر به یاغی گری و غارت و دعوای عشیره ای شباهت داشت. در نتیجه از این حیث قبیله جایگاه ویژه‌ای پیدا میکرد. بقای افراد به بقای قبیله گره خورده بود. هر کسی را با قبیله‌اش می‌شناختند و در نتیجه خدای این مردم هم در حقیقت قبیله آنها بود و بت ها هم نمادی برای اعلام وجود هر قبیله بودند و هرچه بزرگان این قبیله ها می‌گفتند هم، حقیقت تام برای آن ها محسوب می‌شد. با این اوصاف هرچه افراد یک قبیله زیادتر بود افتخار آن هم بیشتر میشد. این افراط تا آنجا پیش رفت که در سوره تکاثر قرآن، خداوند خطاب به مشرکان می گوید که آنها به منظور بزرگ نشان دادن تبار خود حتی دست به شمارش مردگان خود می‌زدند. نعمان در خطاب به پادشاه وقت ایران گفت که جز عرب کسی به نسب خود آگاهی ندارد و جز عرب از هر کسی اجدادش را بپرسی آنها را نمی‌شناسد. در حقیقت گذشتگان و نژاد چیزی نبود که اعراب بتوانند اشتباهی هر چند سهوی را به آنها نسبت دهند. شاید تا اینجا مطلب روشن شده باشد که پیامبر اسلام چه کار دشواری در پیش داشت. بخصوص وقتی بدانیم یکی از مهمترین اقدامات پیامبر مقابله با همین برتری جویی نژادی بوده است‌. عملا هر قدمی که به جهت آگاهی و یا مخالفت با سنت های گذشتگان آنها برداشته میشد، از نظرشان نوعی توهین تلقی میگردید. شاید جالب باشد بدانید که بت پرستی اعراب نیز ریشه در همین افراط دارد! یعقوبی در تحلیل خود از بت پرستی و عوامل آن می‌گوید:«بت پرستی از هنگامی آغاز شد که وقتی یکی از مردم می‌مرد، اقوام او مجسمه‌ای از وی ساخته و به یاد او آن را محترم می‌داشتند فرزندان آنها پس از سال‌ها گمان کردند که این‌ها خدایان آنان هستند» . شاهد این امر می‌تواند سخن مشرکین با پیامبر (ص) باشد که می‌گفتند:
      این بت ها اقوام گذشته هستند که مطیع خدا بوده و ما صورتی از آنها ساخته و عبادتشان می‌کنیم. در مورد سه بت مشهور یعوق و یغوث و نسر گفته شده: از قوم نوح بودن و افرادی صالح بودند و بعدها مجسمه آنان به صورت بت درآمد. در مورد لات نیز گفته شده او در واقع مرد صالحی بوده است که غذا برای حاجیان درست می‌کرده وقتی او مرد، تمثالی از او درست کردند و بر آن بنایی ساخته‌اند و اسمش را بیت الربه نهادند. ابن قیم می‌گوید؛ تعظیم مردگان سبب شد تا کم کم صورت هایی از آنها به شکل بت ساخته شود. زمانی که محمد(ص) مکه را فتح کرد در درون آن ۳۶۰ بت وجود داشت. در حقیقت ما با سرزمینی طرف هستیم که ۳۶۰ اعتقاد و ۳۶۰ تضاد در آن میتوان شمارش کرد!

اوضاع اعراب از ابتدا این گونه نبود. اعراب شهر مکه خود را از نسل عدنان می‌دانستند، که در نتیجه نسب آنها به اسماعیل (ع) باز میگشت. از این گفته مشخص است که نخستین اعراب موحد بودند اما به تدریج به سوی شرک گرایش پیدا کردند. از این منظر اعراب مکه در کنار بنی اسرائیل بودند که به دین حضرت ابراهیم گرایش داشتند و در حقیقت ریشه نسبی مشترک در آن ها می توان یافت. در سال‌های مانده به بعثت پیامبر، افرادی در بین اعراب پیدا شده‌اند که خواهان بازگشت به دین ابراهیم بودند. آنها شروع به تبلیغ علیه اعتقادات آن روزگار اعراب کردند. از معروف‌ترین این افراد ورقة بن نوفل بود که در جستجوی دین خدای یگانه به این سو آن سو رفت و در نهایت مسیحیت را پذیرفت. زید بن عمر شخص دیگری بود که به روایت تاریخ در بین اعراب از بازگشت به آئین ابراهیم سخن گفت. بسیاری از رسوم مشرکین مکه همان چیزی بود که ابراهیم به اجدادشان آموخته بود ولی آنها آنرا شرک آلود کرده بودند. برای مثال اعراب جاهلی نیز به رسومی چون ختنه و کفن و دفن میت و ازدواج نکردن با محارم و حج بیت الله الحرام معتقد بودند. آنها حتی شعار معروف تلبیه را نیز داشتند اما آن را به نوعی شرک آمیز کرده بودند. ( تلبیه همان شعار لبیک اللهم لبیک لاشریک ... است که حاجیان در حین طواف خانه خدا می‌گویند). اعراب جاهلی به افرادی از خود که ختنه کرده و به حج می رفتند حنیف میگفتند . این در حالی است که به پیروان حضرت ابراهیم در گذشته حنیف گفته میشد! این بدان معناست که این کلمه از گذشته های دور در بین اعراب زبان به زبان چرخیده و تغییر معنا یافته است.

قبیله قریش زادگاه قدرت

قریش نامی آشنا و از پر نفوذترین قبایل در میان عرب بوده و بعد اسلام نیز تا قرن‌ها بر جهان اسلام حکومت کرده است. خلفا تا پیش از امپراتوری عثمانی همیشه قریشی بودند. اعراب کسانی را که از نسل مضر بن کنانه باشند را قریشی می گویند. در علم تبارشناسی عرب نیای مضر بن کنانه به اسماعیل (ع) باز میگردد. قریش در آن دوره از آنجا که امور حج را بر عهده داشت به شهرت و ثروت زیادی رسید. امور کعبه در دوره ای به قصی و هاشم و سپس به عبدالمطلب که همه از نسل مضر بودند سپرده شد. در دوران قصی مراسم حج  شکل جدیدی به خود گرفت و این تغییرات زمینه ساز قدرت یافتن قریش در بین دیگر قبایل عرب گردید. در این ایام مردم عرب از نقاط دور دست به این مکه می آمدند تا هم به تجارت بپردازند و هم خدایان پر تعداد کعبه را پرستش کنند. بنوعی مکه و کعبه آن میعاد گاه اعراب بود. در این شهر بازار هایی بر پا میشد که از غرب و شرق عالم تجار به آن رجوع می کردند. راه تجاری مهمی از روم شرقی به یمن و در نهایت به هند ختم می شد که این مسیر از قطب های اقتصادی آن روزگار محسوب می شد که البته نکته مهم برای ما این است که شهر های مکه و یثرب هم در مسیر آن رونق یافته بودند.

در بین قریش طایفه بنی هاشم به طور خاص که پیامبر اسلام نیز از آنان بود دارای مقبولیت و شهرت بیشتر گردید. همان طور که گفته شد بعد هاشم، عبدالمطلب زمام امور حج را بر عهده گرفت. وی پدر بزرگ پیامبر اسلام است و او از اعرابیست که قبل اسلام طبق سنت خاندان خود به دین حنفیت معتقد بود و خدای یکتا را می پرستید. عبدالمطلب بعد مرگ والدین محمد(ص) سرپرستی او را پذیرفت و در نتیجه آن محمد(ص) در محیطی با اعتقادات دین حنفیت زندگی میکرد.

از تاریخ چنین بر می‌آید که قریش در میان اعراب به شرافت و عزت معروف بوده و معمولاً با عناوینی چون «آل الله» و «سکان حرم الله» خوانده می‌شدند و مردم آنها را به عنوان بزرگ و شریف قبول کرده بودند. باید افزود که این شهرت در همه طوایف قریش نیست، بلکه تنها در خاندان قصی و بعد از او خاندان هاشم و عبدالمطلب بود چرا که وجود این افراد در نهایت سبب شهرت قریش گردید.

هنگام ظهور پیامبر اسلام در میان طایفه های قریش، از بنی هاشم عباس بن عبدالمطلب مسئولیت آبرسانی به حجاج را بر عهده داشت و از طایفه بنی امیه، ابوسفیان ریاست سپاه قریش را بر عهده داشت. این جبهه بندی در میان قریش تا قرن ها بعد ادامه پیدا کرد. البته باید توجه شود که طوایف دیگر از قریش هم بودند که نقشی در امور حج داشتند اما نقش آنها به پر رنگی دو طایفه نامبرده نبود.

دیگر قبایل عرب متوجه عظمت کعبه و نقش آن در فزونی قدرت قبیله قریش شدند در نتیجه برخی از آن ها در مناطق خود نیز کعبه هایی ساختند تا قبیله خود را برای رفتن به مکه بازدارند. این کعبه ها از بسیاری از جهات همچون وجود سنگی مانند حجر الاسود(سنگ سیاه) تا ارکان کعبه به آنچه در مکه بود شباهت داشتند. برای مثال در یمن پرستشگاهی در شهر غَیمان قرار داشت و «حجر الأحمر» یا سنگ سرخ در آن استفاده شده بود و همچنین کعبه ی شهر العَبلات در جنوب مکه، که «حجر الأبیض» یا سنگ سفید داشت!

ادامه دارد ...

این مطلب برای انجمن mililtary.ir  گرداوری شده و هر گونه برداشت از آن با ذکر نام نویسنده و این انجمن بلامانع است. 

نویسنده و گرداورنده: Navard 

منابع و ماخذ:

کتاب تاریخ سیاسی اسلام(جلد1) / نویسنده: رسول جعفریان
      کتاب گنجینه تاریخ ایران(جلد نهم)/ نویسنده: عبدالعظیم رضایی
      کتاب دو قرن سکوت( ویرایش دوم) / نویسنده: عبدالحسین زرین کوب

لینک

• توسط GHIAM
      با استفاده از طول استند موشک فاتح، تونستم ابعاد موشک فتح را به دست بیاورم. موشک فتح دارای طول 6.5 متر و قطر 40 سانتیمتر است. این موشک نسبت به فاتح110 حدودا 2.30متر کوتاهتر و 20 سانتیمتر قطر کمتری دارد.  
      هیچ گونه اطلاعاتی از جنس موتور و جنس بدنه موشک وجود ندارد. اما احتمالا فتح موشکی با وزن 800-900 کیلوگرم، برد  200 - 300 کیلومتر و سرجنگی 150-200 کیلوگرمی باشد. به نظر میر‌سد سپاه قرار است این موشک را جایگزین نسخه های اولیه فاتح 110 کند. هرچند سرجنگی سبکتری نسبت به فاتح دارد برای زدن اهداف نرم از جمله زیرساخت‌های نفتی، مراکز صنعتی، اهداف غیرمقاوم نظامی و ... بسیار موثر است. 
      با توجه به ابعاد و وزن موشک فتح، می‌توان 4 تیره از این موشک را مانند فجر 5 از روی حامل IVECO پرتاب کرد.  

• توسط mehdipersian
      شناور شهید باقری به بالگرد، موشک و پهپاد مجهز خواهد شد 
      فرمانده نیروی دریایی سپاه:

شناور شهید باقری که در آینده ساخت آن به اتمام می‌رسد، علاوه بر داشتن یک ناوگروه در داخل خود، باند پرواز هم دارد که پهپاد می‌تواند از روی آن حرکت کرده و به پرواز درآید و در بازگشت هم می‌تواند بر روی آن بنشیند.
      شناور شهید باقری با ۲۴۰ متر طول و ۲۱ متر ارتفاع، مجهز به بالگرد، موشک و پهپاد است.
      این شناور به گونه‌ای در حال ساخت است که از روی عرشه آن حدود ۶۰ پهپاد می‌تواند پرواز کند و بنشیند.
      وستانیوز

• توسط amirarsalankhan
      بمب افكن تهاجمي نسل بعد، LRS-B

بمب افكن نسل بعد ( NGB، قبلا به نام بمب افكن 2018 شناخته مي شد ) يك برنامه به منظور توسعه يك بمب افكن جديد براي نيروي هوايي ايالات متحده بود. NGB قرار بود تا در حدود سال 2018 و به عنوان يك بمب افكن پنهانكار، مادون صوت، برد متوسط و با قابليت متوسط حمل سلاح وارد خدمت شود و به تدريج جايگزين بمب افكن هاي پير و پا به سن گذاشته (  B-52 Stratofortress  و B-1 Lancer ) گردد. ولي برنامه توسعه NGB با ظهور طرح بمب افكن دور برد تهاجمي سنگين ايالات متحده به فراموشي سپرده شد.

اين اتفاق زماني افتاد كه در ژوئن 2010 سپهبد Breedlove  در مصاحبه اي بيان كرد كه اصطلاح بمب افكن نسل بعد مرده و از اين به بعد نيروي هوايي بر روي طراحي بمب افكن هاي دور برد تهاجمي كار خواهد كرد كه در آن از سيستم هاي به كار رفته در جنگده هاي F-22 و F-35 استفاده خواهد شد تا بمب افكني مقرون به صرفه و با قابليت هاي استثنايي هر دو جنگنده فوق جهت انجام ماموريت ها طراحي و توليد گردد.

بمب افكن دور برد تهاجمي (Long Range Strike Bomber)
      برنامه توسعه بمب افكن دور برد تهاجمي ( LRS-B ) به معناي واقعي كلمه پنهانكار است! و اطلاعات خيلي كمي از آن منتشر شده است ولي اهميت آن را به خوبي مي توان در رفتار پنتاگون و شركاي صنعتي بزرگ آن احساس كرد.بسياري از كارشناسان معتقدند كه برنامه توسعه اين بمب افكن ساختار نيروي هوايي ايلات متحده را در 20 سال آينده شكل خواهد داد و هر شركتي كه برنده مناقصه توليد اين بمب افكن شود پول پارو خواهد كرد و بازنده نيز مي تواند مطمئن باشد كه جايگاهي در آينده هوانوردي نظامي ايلات متحده نخواهد داشت مگر ان كه معجزه اي كند!
      هر چند امروزه لاكهيد ماريتن به لطف پروژه F-35 آينده خود را در صنعت هوانوردي نظامي ايالات متحده تضمين كرده است و بويينگ نيز به مدد توليدات هوانوردي غير نظامي خود مي تواند از اين بحران عبور كند و تنها نورث روپ است كه چاره اي ندارد و  بايد اين مناقصه را برنده شود تا بتواند با خيال راحت به آينده خود فكر كند
      شناخته ها و ناشناخته ها
      پيش بيني شده 80 تا 100 فروند از اين بمب افكن جديد جايگزين ناوگان فعلي بمب افكن هاي ايالات متحده شود.  
      پنهانكار بودن ،قابليت حمل سلاح هاي هسته ايو داراي بودن هر دو حالت پروازي سرنشين دار و بي سرنشين از الزامات طراحي LRS-B است.قيمت تعيين شده براي هر فروند بمب افكن جديد 550 ميليون دلار در سال 2010 پيش بيني شده و قرار است به جهت كم كردن هزينه ها از فناوري موجود در طراحي ان استفاده شود ولي ساختار طراحي آن بايد به شكلي باشد كه بتواند از تكنولوژي هاي آينده نيز استفاده كند.دو رقيب اصلي در طراحي اين بمب افكن يكي كمپاني  Northrop Grumman, با سابقه طراحي بمب افكن پنهانكار و گرانقيمت B-2 است و ديگري مشاركت كمپاني هاي بويينگ و لاكهيد مارتين با سابقه طراحي جنگنده هاي F-22 و F-35 .همچنين پيش بيني مي شود در اواسط دهه 2020 اولين پروازهاي اين بمب افكن انجام شود.طبق حدس هايي كه كارشناسان مي زنند نيروي هوايي آمريكا به دنبال يك بمب افكن در اندازه اي حدودا نصف B-2 است كه از دو موتور F-135 همانند F-35 سود ببرد.

پيشران F-135 Pratt  & Whitney

الان همه شما ميگوييد اين كه خيلي كوچيكه، خب مسلما بايد بزرگتر بشه ولي با صحبتي كه رابرت گيتس وزير سابق دفاع انجام داد و به اعضاي كنگره گفت كه قيمت هر فروند 550 ميليون دلار ميشود راه را بر روي بزرگتر شدن اين بمب افكن فعلا بست. و اين نگراني را در بين كارشناسان به وجود آورد كه هر شركتي كه بتواند با حداقل آيتم هاي اساسي يك بمب افكن توليد كند برنده اين مناقصه خواهد بود بدون توجه به نيازهاي اساسي نبردهاي آينده.بنابراين يكسري الزامات از سوي كارشناسان هوانوردي نظامي جهت توسعه LRS-B  پيشنهاد شده است :
      پنهانكاري
      امروزه ميدانيم كه 80 درصد قابليت پنهانكاري به شكل و طراحي هواپيما بستگي دارد و فقط 20 درصد به مواد و تكنولوزي پيشرفته به كار رفته در آن وابسته است. كه همين 20 درصد هم بيشترين هزينه را به خود اختصاص مي دهد. پس يايد تعادل خوبي را بين اين دو بخش برقرار كرد تا هزينه هاي طراحي و توسعه سرسام اور نباشد.
      تعمير و نگهداري
      استفاده از مواد جاذب امواج رادار ساخته شده مي تواند نگهداري اين بمب افكن را بسيار راحت تر كند تا استفاده از موادي كه در لبه تكنولوژي روز قرار دارند و بسيار گران قيمت خواهند بود و نگهداريشان نيز بسيار مشكل است.ولي پلت فرم طراحي نيز بايد به شكلي باشد كه اين پرنده بتواند در 50 سال آينده آسمان ها را همچنان تسخير كند و پذيراي مواد جديد و تكنولوژي هاي نوين نيز باشد.
      قابليت حمل بمب هاي هسته اي
      تصميم گيري در اين مورد بايد همين الان صورت بگيرد، هر چند نيروي هوايي علاقه دارد تا چند سال بعد از توليد بمب افكن ها مجوز حمل سلاح هاي هسته اي را براي آنها صادر كند ولي با توجه به پيشرفت هاي سريع در صنعت هوانوردي نظامي از الان اين پرنده بايد طوري طراحي شود كه حداقل نيمي از آنها از ابتدا قابليت حمل بمب هاي هسته اي و هيدروژني را داشته باشند. و توانايي بازدارندگي ايالات متحده را همچنان حفط كنند.
      كنار گذاشتن طرز فكر شواليه تنها!
      بسياري از مردم فكر مي كنند كه پنهانكاري يعني يك جنگنده پنهانكار به تنهايي و با شجاعت به مانند يك شواليه به مواضع دشمن حمله مي كند و تمامي آنها را نابود ميسازد!! از الان بايد اين تفكر را دور ريخت و يك برنامه جامع جهت حملات پر تعداد بمب افكن هاي نسل بعد در نظر گرفت و تمام سناريوهاي موجود و تهديدات لازم را در آنها پيش بيني كرد تا قدرت واقعي بمب افكن ها و تاثير آنها بر روي مواضع دشمن مشخص شود.
      ساخت يك بمب افكن، نه فقط يك پلت فرم صرف
      در سال هاي بعد LRS-B تنها بمب افكن سنگين ايالات متحده خواهد بود. پس بايد به شكلي طراحي شود كه قابليت باز طراحي بسياري از قسمت هاي آن وجود داشته باشد و بتواند از تكنولوژي هاي آينده نيز به خوبي بهره مند شود. همچنين LRS-B بايد بتواند ماموريت هاي دريايي را نيز به خوبي ماموريت هاي زميني انجام دهد.
      نگه داشتن خلبان در كابين
      با وجود داشتن فناوري پروازهاي بي سرنشين اما ما نبايد در دام اين صحبت ها بيافتيم كه LRS-B بايد تنها قابليت بي سرنشين داشته باشد!، نداشتن خلبان در ميدان نبرد يعني نداشتن حس مسئوليت پذيري و ابتكارات لحظه اي نمي توان از جذابيت هاي فراوان پرنده هاي بي سرنشين گذشت ولي يك بمب افكن سنگين بي سرنشي نياز به حمايت زميني بسيار بيشتري از بي سرنشين هاي فعلي دارد كه اين خود هزينه ها را بسيار بالاتر مي برد.مورد بعدي قابليت ضعيف بي سرنشين ها در سوخت گيري هاي هوايي است كه در حين ماموريت هاي يك بمب افكن دوربرد الزامي است و يك خلبان در هر شرايط آب و هوايي يا زماني به راحتي آن را انجام مي دهد.و در آخر فكر كنيد كه يك بي سرنشين بخواهد بمب هسته اي نيز با خود حمل كند، خيلي فكر خوبي نيست و حتي كابوس آور نيز هست. هر چند خيلي ها فكر ميكنند بهتر بمب هاي هسته اي را به دست بي سرنشين ها سپرد!
      فراموش نكردن چيزهاي كوچك
      بايد فضاي كافي براي خلبان در پروازهاي طولاني در نظر گرفت تا اعصابش راحت باشد و تحت فشارهاي جسمي قرار نگيرد. اين مورد حتما بايد لحاظ شود و سعي شود از تجربه B-2 در اين مورد درس گرفته شود.
      در ژانويه 2011 نيروي هوايي فهرستي كوتاه از اهداف مورد نظر خود را براي بمب افكن تهاجمي منتشر كرد
      اهداف طراحي در نظر گفته شده براي يروژه LRS-B در ژانويه 2011
      كل هزينه پروژه نبايد از 40 تا 50 ميليارد دلار بيشتر باشد سرعت مادون صوت حداكثر بردي پروازي بيشتر از 9250 كيلومتر مداومت پروازي 50 تا 100 ساعت براي پروارهاي بي سرنشين قابليت بقا در حملات روزانه به مواضع دشمن با وجو د قدرتمند ترين دفاع هوايي موجود  
      در پايان تصاويري از طرح هاي مفهومي اراده شده توسط سه كمپاني معظم شركت كننده در اين مناقصه

طرح پيشنهادي كمپاني نورث روپ گرومن

طرح پيشنهادي كمپاني لاكهيد

طرح پيشنهادي كمپاني بويينگ

حال بايد منتظر ماند و ديد كه در چند ماه آينده مقامات نيروي هوايي كدام يك از طرح هاي پيشنهادي را براي آينده توان هوايي ايالات متحده انتخاب خواهند كرد.
      نظر شما چيست؟
      كم و كاستي بود  دوستان به بزرگواري خودتون ببخشيد، تقديم به ارواح طيبه شهداي مرزباني ناجا در حادثه اخير نگور
      با تشكر فراوان از دوست و استاد گرامي جناب 7mmt به جهت پيشنهاد اين موضوع و كمك هاي بسيارشان
      تهيه شده توسط امير ارسلان رهسپار ، فقط براي ميليتاري

منابع :
      http://en.wikipedia.org/wiki/Next-Generation_Bomber

http://www.defensenews.com/story/defense/air-space/strike/2015/01/18/air-force-bomber-industry/21805275/

http://defensetech.org/2014/09/15/air-force-plans-major-step-in-long-range-strike-bomber-program/

http://breakingdefense.com/2014/09/b-2-pilots-lessons-for-lrsb-americas-new-bomber/
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.