امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

2d8f.jpg

موشک ضد زره صاعقه 2

دوستان امیدوارم تکراری نباشد من جستجو کردم چیزی پیدا نکردم.
موشک ضد زره صاعقه 2 بهینه سازی شده ی موشک ضد زره دراگون امریکایی است که توسط مهندسین و متخصصین صنایع دفاع مهندسی معکوس و بهینه شده است و توسط نیروی زمینی ارتش مورد استفاده قرار می گیرد.این موشک از نظر برد بهینه سازی شده است به طوری که برد نهایی دراگون امریکایی 500 متر است ولی برد موشک صاعقه 1000 تا 1090 متر بهینه شده است,همچنین سر جنگیه ان سنگین تر و نافذتر شده است.در اصل باید گفت این موشک مهندسی معکوس شده موشک سوپر دراگون است که اوایل دهه ی 90 بهینه شده بود.

توضیحی مختصر در باره ی دراگون امریکایی
این موشک ضد تانک هدایت شونده توسط کمپانی مک دانل داگلاس در امریکا ساخته شده است.سیستم هدایت موشک شامل سیستم دید در شب و سیستم گرما یاب که بر روی لانچر پرتاب نصب شده . همچنین این لانچر مجهز به یک دو پایه و یک باتری میباشد.این موشک قابل شلیک توسط یک نفر است و هدایت ان سیمی است.در دهه ی 90 سوپر دراگون 1 ساخته شد و پس از ان سوپر دراگون 2 که نسبت به نمونه ی اولیه خیلی کارامدتر و توانایی بیشتری دارد.

dragon_01ghgh.jpg
دراگون امریکایی
normal_dragon_01.jpg
دراگون امریکایی
normal_Dragon_03.jpg

spike-360
Hans

 • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قدرت نفوذ در زره زیادی دارد بطوریکه به سطح تاوهای نیروی زمینی رسیده! icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد دراگون تاپیک داریم ولی در مورد صاعقه نه
دستت درد نکنه !
این صاعقه م سلاح بسیار عالی است هر چند که اون رو با تسلیحات جدید مثل جاولین جایگزین کردند ولی در کل هیچ فرقی نمیکنه چون بسیار اثر گذار و بدرد بخوره حالا کسی قیمت نوع ایرانیش رو میدونه !

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید جان این موشک داره توسط نیروی زمینی ارتش مورد استفاده قرار می گیره. من شنیدم خیلی هم طرفدار داره. فکر کنم وقتی مورد استفاده قرار می گیره یعنی تولید انبوه شده.قیمتشم برم ببینم می تونم به دست بیارم.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلاح خوب و كارامدي هست . ولي تجربه شخصيم اين بود كه در جنگ موشكهاي هدايت شونده ( مخصوصا سيمي ) هيچ كاربردي نداشت. اين نوع موشكها نياز به تمرينات زياد با سيميلاتور ( بخاطر گروني موشك ) و پرتاب در مانورها رو داره.
هدف گيري واقعا مشكله بخصوص اينكه وقتي هدف هم متحرك باشه. محاسبه و كنترل پرتاب كننده و هدايت موشك نياز به سالها اموزش داره.
گزينه خانواده ارپي جي ها و اصلاح اون بخاطر هزينه كمتر مناسبتره. :|
 • Upvote 1
 • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه سوال برام پیش اومد اونهم اینکه اون فرورفتگیهای روی بدنه برای چیه خواستن جلوی جریان خاصی از ایرودینامیک رو بگیرن یا چیز دیگه ایه کسی میدونه ! :|

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوشبختانه متخصصین ما وقتی می خوان کاری بکنند واقعا گل می کارند . :|


به نظر من بعضی وقت ها مهندسی معکوس یک وسیله بهتر از خود وسیله ی اولیه است .


سلاح بسیار خوبی هست . به نظر بسیار مؤثر می یاد و مهمتر از همه اینه که حملش توسط افراد بسیار اسان هست .

دوستان توجه کنید که اگر صاعقه 2 بهتر از دراگون هست دیگه اسمش مهندسی معکوس نمی شه . اسمش یک وسیله بومی می شه .

تقریبا می شه گفت در امر نیروی زمینی 99 درصد خودکفا هستیم . شما در نظر بگیرید تمام تجهیزات نیروی زمینی رو خودمون تولید می کنیم . انواع نفربر ، تانک ، توپ ، توپ خودکششی ، موشک های ضد زره ، موشک های زمین به زمین و انواع راکت ها ، مین و انواع تسلیحات انفرادی و ...

اینجا جای داره تا از تمام زحمات متخصصین تشکر کنیم . icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
توی اون عکس عجب آتشی پشت فرد دیده میشه فکر کنم از آرپی جی بسیار بیشتر و خطرناکتر باشه باید یه فکری برای سردتر و بی خطر کردن این آتش کرد کسی نظری راه حلی نداره !

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
worior عزيز


كاملا درست می گی . ولی اساسا کار زیادی نمی شه کرد . حداقلش هم اینه که خیلی کم بشه اتشش رو کمی کمتر کرد ولی در این صورت خیلی چیز های دیگه کمتر می شه . اگر بردش رو کمتر کنیم ممکنه اتش پشتش کمتر بشه ولی بهتره افراد رو خوب اموزش بدیم .

در هشت سال دفاع مقدس هم ما شهیدانی داشتیم که پشت ار پی جی زن رفتند و بعد از شلیک به دلیل اینکه در پشت سر ار پی جی زن بودن به دیار باقی ......

باید اموزش رو درست کنیم . اگر خوب اموزش بدیم و همچنین اطمینان حاصل کنیم که همه ی افراد به خوبی می دونند ک هنباید پشت این سلام برن مشکلی نیست . نیازی زیادی هم به کم کردن اتش نیست به غیر از مواقع ضروری . برای مثال اگر بخوایم در شب یک جنگ چریکی راه بندازیم با وجود چنین اتش عظیمی دشمن خیلی راحت به منطقه ما پی می بره . که البته در جنگ های امروزی دوربین هایی اومده که وقتی شما حتی نفس می کشی گرمای نفست رو حس می کنند و فوری موقعیتت رو به دشمن می گن :|

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کرکس جان ممنونم که منظور من رو درک کردی این آتش واقعا مهیب و خطرناک فکر کنم حتی شلیک کننده اگر در جای بسته باشه آسیب ببینه پشت این سلاح یک شعله پوش قرار دارد که تاثیر این آتش رو کم میکنه اما هنوز هم باید راه حلی پیدا کرد چرا که باز هم خیلی خطر ناکه .
کم کردن تاثیر آتش باید بعد خروج آتش اتفاق بیفته تا روی توان موشک اثر نگذارد .
به این فکر بودم که در انتهای لانچر مسدوده کنندهای نصب شود تا شعله را به دو جهت بالا و پایین هدایت کند و تاثیر آتش نسبت عقب کم شود اما فشار حاصل از پرتاب آنقدر زیاد است که ممکن است لانچر از جای بکند و به پرتاب کننده اسیب شدیدی وارد کند .
راهی مناسبی به نظرم رسیده است آنهم مشابه روشی که برای دوش پرتاب میثاق یا استینگر و اریکس استفاده میشود ! یعنی یک لانچ کوتاه و با انرژی کم با استفاده از مسدود کردن ته لانچر و کپسول هوای فشرده کوچکی که با مقداری باروت حجم آن بشدت افزایش مییابد و باعث میشود تا کپسول ترکیده و موشک به بیرون پرت شود مقدار که انرژی تولید شده بسیار کاهش میابد و آتشی هم تولید نمیشود در این لحظه پس از خروج موشک از لانچر و فاصله گرفتن از پرتابگر موتور موشک روشن میشود تا نه آسیبی به پرتاب کننده و نه به باقی افراد پشت پرتاب گر برساند !

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واریور طرحت باحاله ولی دردسرش زیاد!!!پول هم زیاد می خواد.ولی در کل طرح خوبیه و اگه عملی بشه جون چندین نفر رو نجات داد.یکی از مهم ترین اشکالاتش نبود دقت هست که البته قابل حل هست.اون یکی اشکال هم کپسوله که اگه کار نکنه ملت بدبخت می شن. :| و این که ممکنه کپسول بر اثر عواملی بد کار کنه.کلا اینکه روش کار کن.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب دیگه همه چیز با آزمایش و تحقیق حل میشه مسئله نگه داشتن فشار هوا در یک محفظه و ترکوندن اون با مقدار کمی باروت چیز ساده ای به نظر میاد اما وقتی توی انبارنگهداشتی 10 سال بعد درش آوردی میبینی که تمام هوا خالی شده یا باروتش عمل نمیکنه و ....
راه های حل کردن این مشکل زیادن ولی بهترین راه همینیه که به نظرم رسیده فقط باید شارژر هوای کپسول هم براش درست کنیم !

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلاح خوب و كارامدي هست . ولي تجربه شخصيم اين بود كه در جنگ موشكهاي هدايت شونده ( مخصوصا سيمي ) هيچ كاربردي نداشت. اين نوع موشكها نياز به تمرينات زياد با سيميلاتور ( بخاطر گروني موشك ) و پرتاب در مانورها رو داره.
هدف گيري واقعا مشكله بخصوص اينكه وقتي هدف هم متحرك باشه. محاسبه و كنترل پرتاب كننده و هدايت موشك نياز به سالها اموزش داره.
گزينه خانواده ارپي جي ها و اصلاح اون بخاطر هزينه كمتر مناسبتره. :|[/quote]

پرتاب موشکهای هدایت شونده نیاز به افراد آموزش دیده و متخصص داره. الان هم زمان قدیم نیست که با تانکهای دهه 50 روسی طرف باشی و با سلاح ضعیف و غیر دقیق و از رده خارجی مثل آر پی جی بشه آنها را منهدم کرد. دقیقا مثل این می مونه که بخواهی با تیر کمان به جنگ تفنگچی بری! شما به برد سلاح و قدرت نفوذ اون هم توجه بفرمایید. در فاصله نزدیک تانک دشمن شما رو زنده نمی ذاره تا بخواهید با آر پی جی شلیک کنید آنهم با هزار سلام و صلوات که آیا بخوره یا نه. خود پرتاب سلاح قدیمی مثل آر پی جی هم نیاز به آموزش داره.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از هانس عزیز بابت این پست مفید و همچنین دوستانی که در این بحث شرکت کردن.

موشک صاعقه 2 بر اساس دراگون آمریکایی هست
اگر سری به تالارهای گفتگوی فرنگی زبان بزنید متوجه میشید که نظر چندان خوبی بر روی این سلاح وجود نداره و تقریبا همه جا جایگزین شدن این موشک توسط جاولین رو یه تحول بسیار بزرگ و مثبت میدونن
در مورد نکات منفی این سلاح (دراگون) میشه به سرعت و برد کم صدای زیاد که در کل به شناسایی شدن مکان پرتابگر می انجامه اشاره کرد.
همچنین به قدرت کم سر جنگی که این سلاح رو در مقابل زره پوشهای جدید کم اثر میکنه میشه اشاره کرد.

به هر حال با توجه به این مسائل ایران راه سختی در دگرگونی این سلاح و کارآمد کردن اون در پیش داشته.

و این کاملا در جهت مخالف موشک طوفان هست که ریشه در تاو داره
بطوریکه موشک تاو خوشنام و اکثرا به توانایی های اون معترفن و همچنان در ارتشهای قدرتمند جهان از جمله آمریکا عملیاتیه و تا اونجا که من شنیدم حالا حالا ها هم عملیاتی خواهد بود.
میشه حدث زد که انجام دگرگونی و بالا بردن توانایی تاو خیلی ساده تر از دراگون باشه

به هر حال آرزوی موفقیت برای متخصصان ایران دارم

[quote]این صاعقه ما اگر اشتباه نکنم از انرژی جنبشی هم بهره میبره و سلاح بسیار عالی است هر چند که اون رو با تسلیحات جدید مثل جاولین جایگزین کردند ولی در کل هیچ فرقی نمیکنه چون بسیار اثر گذار و بدرد بخوره حالا کسی قیمت نوع ایرانیش رو میدونه ![/quote]

یک مشکلی که برای جاولین و کلا سلاحهای شلیک و فراموش کن نام میبرن هزینه بالای اوناس.
بطوریکه گاهی قیمت موشک شلیک شده از هدف بیشتره و اونم اگر اشتباه نکنم به علت سیستم های راداری پیچیده و پیشرفته توناس.
به هر حال این جایگزینی با هزینه و مشکلات زیادی همراه بوده.

بنظر میرسه سیستمهای هدایت سیمی هنوز هم جایگاه مناسبی در تولید ضد تانکها دارن و با گسترش سیستمهای جدیدتر و پیشرفته تر هنوز جایگاه خودشون رو از دست ندادن.
دوستان در این باره چه نظری دارن؟

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
worior,
البته در جنگ چنین آتشی عادی است و نیروهای اطراف شلیک کننده باید هوشیار باشند. نمیشه که کلا سوسول بازی کرد و هزینه ها رو الکی افزایش داد وقتی نیروها میتونن با چند متر دور شدن از مصدومیت فرار کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نماییدورود به سیستم

 • مطالب مشابه

  • توسط IRINavy
   بسم رب الشهداء و الصدیقین

   چند ماه پیش برای یه برنامه فرهنگی و مذهبی که در سایت سوباشی برگزار شده بود، رفتم. اونجا بود که از نزدیک با مشهد شهدای اون حادثه و شرح ماجرا بیشتر آشنا شدم.
   بعد از اون تصمیم گرفتم مطالب دست اولی تهیه کنم و در سالگرد اون حادثه خدمت دوستان تقدیم کنم تا اینکه از طریق یکی از دوستان بسیار خوبم به فیلم مستندی دراینباره دسترسی پیدا کردم. که هنوز در هیچ رسانه ای پخش نشده و احتمالا چهارشنبه هفته آینده از برنامه روتین ارتش از شبکه یک پخش خواهد شد)
   این فیلم حدودا 15 دقیقه ای روایتی مستند از حادثه ی حمله به سایت رادار سوباشی است که در 5 مرداد سال 67 (تنها چند روز به پایان جنگ تحمیلی و پس از پذیرش رسمی قطعنامه 598 از سوی ایران) اتفاق افتاده که منجر به شهادت 19 نفر از پرسنل متخصص پدافندهوایی شد.
   فیلم به اندازه کافی گویا هست پس من بیشتر از این توضیح نمیدم و پیشنهاد میکنم که حتما اون رو دانلود و تماشا کنید.
   دوستانی هم که نظرات و انتقادی نسبت به فیلم دارند لطفا یا در همین جا یا بصورت خصوصی بفرمایند تا به سازندگان اون منتقل کنم.
    


    
    

    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    

    

    

   لینک های دانلود

    
   http://habibnavy.persiangig.com/video/Soobashi-00.flv

   http://habibnavy.persiangig.com/video/Soobashi-00.flv
   قسمت اول - 36 مگابایت


    
    
   http://habibnavy.persiangig.com/video/Soobashi-01.flv


   http://habibnavy.persiangig.com/video/Soobashi-01.flv
   قسمت دوم - 36 مگابایت   انشاءالله رهرو راه شهدا باشیم
   شادی روحشون، صلوات


    
  • توسط MR9
   بسم ا...
    
   گسیل پدافند هوایی مدرن باور-373 به سوریه/ ایران اجازه زدن بدون هشدار قبلی هواپیماهای اسراییلی را در آسمان سوریه دریافت کرده است
    
    
   منابع اطلاعاتی رژیم صهیونیستی می گویند، ارتش روسیه اجازه هدف قرار دادن بدون هشدار قبلی هواپیماهای اسرائیلی را در سرتاسر آسمان سوریه به ایران داده است.
    

    
   سفررییس ستاد کل نیروهای مسلح به سوریه
    
    
  • توسط EBRAHIM
   از سال 1986 گزارشهاي دريافتي از ايران حاکي از برنامه توسعه و پيشرفت موشک بالستيکي ميان بردي بود که نامهاي مختلفي از قبيل Shahab 3،Shihab 3،Shehob 3 و يا Zelzal براي آن برگزيده شده بود.در سال 1993 ايران و کره شمالي همکاريهاي بسيار نزديکي را در جهت برنامه توسعه و پيشرفت موشکهاي سوخت مايع يک مرحله اي No-dong 1 و No-dong 2 آغاز کردند و احتمالا در همان زمان پاکستان نيز براي توسعه و پيشرفت موشکهاي Ghauri1/2 خود به اين برنامه ملحق شد. طراحي موشک No-dong کره شمالي بر اساس تکنولوژي ساخت موشک روسي SCUD B بنا نهاده شده بود که بعدها نيز امتياز ساخت موشکهاي SCUD B و SCUD C را نيز در اختيار کره شمالي قرار داد و آنها نيز نسخه بعدي آن را به ايران فروختند.

   موشکهاي No-dong و شهاب ٣ که به نظر مي‌آيد طراحي آنها بر اساس موشکهاي SCUD مدل B و C باشد شايد تنها در مقياس (کوچکتر يا بزرگتر بودن) تفاوت اندکي با هم داشته باشند.

   گزارشهاي ارسالي از ايران حاکي از آن است که ايران در حال بررسي خريد امتياز موشک شهاب No-dong کره شمالي و مجموع 150 فروند از اين موشکها مي‌باشد. همچنين ايران در نظر دارد که تمامي مراحل آزمايش برد و پرتاب اين نوع موشکها را در داخل خاک ايران انجام دهد،زيرا کره شمالي با شرايط سختي براي اين آزمايشها از قبيل :عدم صدور مجوز براي پرواز اين موشکها بر فراز خاک ژاپن از سوي اين کشور و فشار وارده از سوي چند کشور جهان از جمله آمريکا به کره شمالي براي ترک سريع برنامه‌هاي موشکي ايران روبه رو است .

   در سال 1997 ايران مشغول انجام آزمايش و تست هفت موتور براي توسعه ي برنامه هاي موشکي خود بود که اين موشک شهاب ٣ ناميده ميشد. منابع خبري معتقدند که کره شمالي در فاصله سالهاي 1994 تا 1995 تعداد اندکي موشک احتمالا 5 تا 12 فروند No-dong به همراه 4 خودروي مخصوص حمل موشک به ايران تحويل داده است و اين تحويل‌ها به علت فشار چندين کشور به کره از جمله آمريکا متوقف شد و بار ديگر از سال 1997 از سر گرفته شد. آنچه به نظر مي‌رسد اين است که توسعه و ظهور موشک شهاب ٣ ابتدا با مجوز صنايع هوافضاي ايران ودر نهايت مجلس به انجام رسيد و وظيفه آزمايش و نگهداري و عملياتي نگاه داشتن آن به صنايع موشکي همت در تهران سپرده شد که اين مرکز با در اختيار داشتن موتورهاي موشک و تانکرهاي سوخت ساخته شده در يک مرکز بزرگ و وسيع زير زميني واقع در خوجان به خوبي از انجام ماموريت محوله برآمده است.
   ======================================================


   در آوريل 1998 برنامه پرواز آزمايشي موشک بالستيکي ميان برد خود را که نام Ghauri 1 يا Hatef برآن نهاده شده بود به اجرا گذاشت که به نظر مي‌رسيد بسيار شبيه موشکهاي شهاب ٣ ايران و No-dong کره شمالي باشد که در نهايت باعث امضاي توافقنامه اي مشترک براي ساخت کمپاني‌اي واحد جهت برنامه‌هاي موشکي ميان سه کشور مزبور شد. به نظر مي‌رسد که تکنولوژي ساخت موشکهاي No-dong 1 و No-dong 2 از کره شمالي به ايران و پاکستان فرستاده شده است و به همين دليل موشکهاي شهاب ٣ و Ghauri 1 يا Hatef 5 بسيار به هم شبيه هستند. اولين برنامه پرواز آزمايشي موشک شهاب ٣ در ژولاي 1998 انجام شد دو فروند از اين نوع موشک نيز در سپتامبر 1998 به نمايش عمومي در آمد. يک منبع وابسته به منابع اسرائيلي گزارش کرد که ايران در حال ساخت و توسعه يک کلاهک هسته اي براي موشک شهاب ٣ مي‌باشد ، اما اين گزارشات از سوي مقامات ايراني تائيد نشده است. در سپتامبر 2000 يک موشک شهاب 3 مدل D آزمايش شد که ايرانيها عنوان کردند که از آن به عنوان نخستين وسيله پرتاب ماهواره در ايران استفاده خواهند کرد. اين موضوع نشان مي دهد که موتور استاندارد شهاب ٣ ابتدا يک موتور با سوخت جامد دو مرحله اي بود.

   برد موشك‌هاي نسل جديد «شهاب ۳»، در مقايسه با سري قبلي حدود ۱۰۰ درصد ارتقا پيدا كرده و از ۱۳۰۰ كيلومتر به ۲۵۰۰ كيلومتر افزايش يافته و خطاي هدف‌گيري که در نسل قبلي نسبت به برد آن ۸ در ده‌هزار بوده، در نسل جديد، به ۲ در ده‌هزار كاهش يافته است. نكته ديگر، سيستم اختصاصي ناوبري موشك‌هاي شهاب است كه موجب شده كساني كه ادعا دارند ايران اين موشك ها را از كشورهاي ديگر تهيه كرده است، اما اين سيستم ناوبري و الكترونيكي ساخته شده توسط متخصصان ايراني، جاي شبهه اي را باقي نگذاشته است. اين سيستم علاوه بر آنكه قدرت شناسايي و اصابت به اهداف را به گونه اي بسيار دقيق در اختيار ايران قرار داده است كه علاوه بر اطمينان از برخورد موشك به هدف موردنظر، در صورت خروج از مسير تعيين شده نيز مي تواند آن را تصحيح كرده و درصد اطمينان از برخورد را به نحو چشمگيري افزايش دهد. نكته ديگر در خصوص بهينه سازي استفاده از موشك هاي شهاب، تغيير زاويه شارژ موشك شهاب است كه از اين پس با زاويه صفر با سطح افق مورد استفاده قرار مي گيرد. اين تغيير موجب مي شود تا فواصل آماده سازي شليك موشك ها كمتر شده و قدرت متحرك سازي شليك ها را افزايش مي دهد تا شليك هايي نامحدود در زمانهاي كوتاه را شاهد باشيم.


   مشخصات:

   عملكرد: موشك بالستيك ميان برد
   سازنده:سازمان هوا و فضاي ايران
   طول:16.58 متر
   وزن:1780 كيلوگرم در مدل اوليه و 2.180 كيلوگرم در مدل هاي بعدي
   قطر: 1.38 متر
   برد: 1300 كيلومتر در مدل اول و 2500 كيلومتر در مدل هاي بعدي
   موتور: موتور تك مرحله اي با سوخت مايع در مدل اوليه و سوخت جامد در مدل بعدي
   وزن پرتاب: 17480 كيلوگرم
   كلاهك:بين 700 تا 1200 كيلوگرم
   دقت: 190m CEP
   زمان ساخت: ۱۹۹۷
   ==============================================================   =========================
   منبع
  • توسط yavarrr
   موشک نقطه‌زن سپاه 750 کیلومتری شد http://s6.uplod.ir/i/00822/vo2nsl4fkdv2.jpg
     موشک فاتح که به نظر میرسد موشک ذوالفقار از بسیاری جهات شبیه به آن باشد، دقیقترین موشک بالستیک ایرانی با میزان خطای زیر 5 متر است.   این موشک با سوخت جامد می‌تواند اهداف را در فاصله حدود 750 کیلومتری مورد اصابت قرار دهد.   به نظر می‌رسد طول موشک ذوالفقار 8.9 متر، وزن مسلح آن حدود 4هزار کیلوگرم، قطر آن 68 سانتی متر و وزن سرجنگی آن نیز حدود500 کیلوکرم باشد که با سرجنگی بارانی گزینه مناسبی برای هدف قرار دادن مواضع دشمن و نیز باندهای فرودگاهی است.   البته در جریان این دو رژه، سامانه های مهم دیگری هم بعضا برای اولین بار به نمایش درآمدند که در آینده بیشتر از آنها خواهیم گفت.  
    
    
   http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950631000684#relatedVideoPane
    
   http://i.alalam.ir/news/Image/original/2016/09/21/alalam_636100525480727839_25f_4x3.jpg
   http://i.alalam.ir/news/Image/original/2016/09/21/alalam_636100525481327899_25f_4x3.jpg
   http://i.alalam.ir/news/Image/original/2016/09/21/alalam_636100525483298096_25f_4x3.jpg
   http://i.alalam.ir/news/Image/original/2016/09/21/alalam_636100525483868153_25f_4x3.jpg
 • مرور توسط کاربر    0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.