RedArmy

موشك ايراني زمين به هواي كروتال (Crotale)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

موشك ايراني زمين به هواي كروتال (Crotale)
تصویر

از جمله پروژه هاي دردست توسعه و تكميل صنايع هوافضاي وزارت دفاع جمهوري اسلامي ايران ، ساخت موشكهاي زمين به هواي ((كروتال)) مخصوص پدافند هوايي در ارتفاع پايين يا متوسط است.
اين موشك در چين توليد شده و به FM-80 معروف است ، البته مدل اصلي اين سيستم در فرانسه ساخته شده است .
هدايت سيستم ، بوسيله رادار ((پالس داپلر)) كه بيش از 20 كيلومتر برد دارد و ساخت كارخانه ((تامپسون)) فرانسه است ، انجام مي شود.
طول اين موشك 93/2 متر ، وزن آن 1/85 كيلوگرم و با سرعت 750 متر بر ثانيه در محدوده برد 500 تا 8600 متر به سوي اهدافي با بيشترين سرعت 400 متر بر ثانيه شليك مي گردد ، از ديگر مشخصات اين موشك قطر 15 سانتي متري جرم 1/85 كيلوگرم با سرجنگي 14 كيلوگرمي ، داراي سوخت جامد و برد 500 تا 8600 متر براي هواپيما و 11 كيلومتر براي بالگرد مي باشد و حداكثر ارتفاعي كه مي تواند اوج بگيرد 1800 متر مي باشد.
در صورت شليك يك موشك ، احتمال برخورد آن به هدف 86 الي 90 درصد و در صورت شليك دو موشك احتمال اصابت آن 96 درصد مي باشد. بيشترين ارتفاع قابل دسترس اين سيستم 5500 متر مي باشد.
تصویر
البته عكس هاي فوق براي نمونه فرانسوي اونه !
منبع : موشكهاي استراتژيك جهان ، انتشارات سازمان عقيدتي سياسي ارتش ، جلد ششم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشک مناسبی برای ایران میباشد. هزینه آن هم در مقایسه با سیستمهایی نظیر تور ام1 بسیار کمتر است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا ايولا يعني واقعادرايران مي خوان پدافندي بزنندكه احتمال برخورد96٪داره؟باباعاليه icon_cool :lol: :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر نمیرسه قابل رقابت با تور ام 1 باشه. كلا" دوره زمونه راپیر و تامسون و ... به پایان رسیده... فقط در حد كمك به سایر پدافندها مفهوم پیدا میكنن به خصوص راپیر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینقدر بدبین نباشید ایران روشهایی رو براساس منطقه جغرافیایی ابداع کرده که دقت اصابت به شدت افزایش پیدا کرده نمونه اون سام2که در ایران بهینه سازی الکترونیکی داشته ولی با روشی و با شلیک سه موشک اگر سیستم غافلگیر نشه دقت90درصد خواهد بود حالا شهاب ثاقب دور از انتظاره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان درحالت كلي روي پدافندمون كارهاي ارزنده اي شده.ساخت وتوليدچندين مدل موشك وازمايش موفق اونادر رزمايشهاي مختلف مدرك خوبيه :evil: اينم(سيتم كروتال) يكي ديگه از موفقيت هامونه :x كوربشه چشم حسود icon_cool داشتنش خوبه :lol: يا علي.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سام 2 كه نسخه چینی اون توسط ایران خریداری شده بود با توجه به ابعاد موشك و نوع لانچر اون در قیاس با هاوك به نظر اصلا" اقتصادی به نظر نمیرسه با بهینه سازیا در واقع شانس جمینگ اون كمتر میشه ولی قابلیتهای خود موشك كه برای مانورپذیری نیاز هست كه عوض نمیشه با هاوك و سام 6 موافقم ولی سام 2 دیگه خیلی دور از روز هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
افزایش گردان های هاوک از12به20گردان آیا دلیل کافی بر توانایی های ایران نیست.بیشتر اسمان ایران توسط هاوک محافظت می شه و البته اینو بگم اگه سام6رو بتونیم بسازیم مثل هاوک یعنی برد و قدرت موشک و توانایی های اونو زیاد کنیم سام6 یه موشک حرفه ای هست که میتونه هر بلایی سر مهام بیاره و از طرفی چون توانایی ضد کروز رو هم داره خیلی خوبه البته تعداد قابل توجهی در سالهای اخیر از روسیه گرفتن که شک ندارم مدل بهینه سازی شده رو دریافت کرده و مطمئنا ایران هم بیکار نمونده و طرحهایی رو داره که البته گویا خود موشک سام6 رو تونسته بسازه که باید دید اینو برای چی میخواد استفا کنه و یا شاید در حال سیستمی مثل سام6هست که باید منتظر گذر زمان بود موفق باشید. موشکهای سام2 از رده عملیاتی ارتش کاملا خارج .سام3 رو سپاه استفاده میکنه که ترکیب سام 3 و تور ترکیب مرگباری خواهد بود یا اینکه ترکیب سام3 و شهاب ثاقب این هم وحشتناک خواهد بود. اما پدافند ارتش در چند دسته:توپ-موشکهای کوتاه بردی مثل تور-شهاب ثاقب-میانبردی مثل هاوک-سام6-دوش پرتاپ که نمونه مهندسی معکوس استینگر هست و گویا بسیار عالی عمل کرده- برد بلندی مثل اس200-اس300 وجود داره که البته تعدادی دیگه هم هستند که مورد توجه نیستند و دارن تغییر کابری می بینن.موفق باشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

افزایش گردان های هاوک از12به20گردان آیا دلیل کافی بر توانایی های ایران نیست.بیشتر اسمان ایران توسط هاوک محافظت می شه و البته اینو بگم اگه سام6رو بتونیم بسازیم مثل هاوک یعنی برد و قدرت موشک و توانایی های اونو زیاد کنیم سام6 یه موشک حرفه ای هست که میتونه هر بلایی سر مهام بیاره و از طرفی چون توانایی ضد کروز رو هم داره خیلی خوبه البته تعداد قابل توجهی در سالهای اخیر از روسیه گرفتن که شک ندارم مدل بهینه سازی شده رو دریافت کرده و مطمئنا ایران هم بیکار نمونده و طرحهایی رو داره که البته گویا خود موشک سام6 رو تونسته بسازه که باید دید اینو برای چی میخواد استفا کنه و یا شاید در حال سیستمی مثل سام6هست که باید منتظر گذر زمان بود موفق باشید. موشکهای سام2 از رده عملیاتی ارتش کاملا خارج .سام3 رو سپاه استفاده میکنه که ترکیب سام 3 و تور ترکیب مرگباری خواهد بود یا اینکه ترکیب سام3 و شهاب ثاقب این هم وحشتناک خواهد بود. اما پدافند ارتش در چند دسته:توپ-موشکهای کوتاه بردی مثل تور-شهاب ثاقب-میانبردی مثل هاوک-سام6-دوش پرتاپ که نمونه مهندسی معکوس استینگر هست و گویا بسیار عالی عمل کرده- برد بلندی مثل اس200-اس300 وجود داره که البته تعدادی دیگه هم هستند که مورد توجه نیستند و دارن تغییر کابری می بینن.موفق باشید

دوست من ناراحت نشی اینو میگم ولی شما احیانا همون لیچ خودمون نیستی؟!

شایعه پراکنی تا چه حد؟ یکمی قره تخیل خود را کنترل کنید دیگه اینطورا هم که به قضایا پر و بال میدید نیست.

بچه های ارتش با هزار زحمت تعدادی اف14 رو سرپا نگه داشتن و هنوز از نظر رادار و موشک مشکلات جدی داریم و اونوقت ...!

ایران اصلا سام3 نداشته و سام6 را هم از روسیه نخریده است.

سام2ها همچنان در کشیک نظامی بوده و کاملا عملیاتی میباشند.

هیچ موشک سام6 و ... هم در داخل ساخته نشده است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام ببخشيد مزاحم شدم ولي تمام حرف هايي كه اقا كامران زد درسته چون خودم خط توليد سام 6 در ژارچين ديدم و در مورد تامكت ها ارتش هيچ مشكلي براي تجهيز اونا نداره و تامكت هاي فعلي با اوني كه امريكا به ما داده خيلي فرق مي كنه كه در اينده فرق ها معلوم مي شه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امیدوارم اینطور باشد اما تا حدود زیادی چنین نیست! اگه تو نیروی هوایی آشنا دارید بپرسید که برای سرپا نگه داشتن اف14 چقدر تلاش میکنند؟ درسته که اف14ها رو عملیاتی کردن اما وضعمون اونقدرا هم که دوستان میگن خوش نیست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب آقای سعید این دفعه دوم هست که داری این چند جمله رو برای من تکرار می کنی در یکی دیگه از فرومها موقع بحث سوخو27هم اینا رو گفتی .قدرت تخیل نیست تو اگه در سیستم نظامی و دفاعی نیستی و اطلاعات بسته ای هم داری مشکل من نیست.مشکل شماست که از فلان درجه دار یا افسر یه مطلب رو می پرسی و اونا هم جواب می دن یا درست یا غلط.پسر جان زمانی مامور بودم به ...........بودم پرسنل زمینی تامکت در مورد یه نکته خیلی معمولی اطلاع نداشتن اول فکر کردم بر اساس حفاظت این جواب رو بهم دادن وقتی برای همکارام تعریف کردن و اونها گفتن که اینها فقط در حیطه کار خودشون می دونن و در بقیه امور چیز زیادی نمی دونن.بعد شما می گی برو از فلان کس بپرس.شما غیر نظامی هستی برای همین اطلاعات با تاخیر بهت می رسه و این عیب نیست ولی برای من این چیزها رو تکرار نکن در ضمن هاوک ساخت داخل به همراه سام6جایگزین سام دو شده و سام2از رده عملیاتی خارج و اگر وجود داشته باشه در امور آموزش به کار می ره این عکس و چرندیات مربوط به گوگل ارث حداقل مربوط به سه سال پیش هست.در ضمن کمی در سایتهای نظامی فرانسه و آلمان بگرد چیزهای خوبی پیدا می کنی. این جملات رو من در حالی می زنم که از سال اخر هنرستان به خاطر یه سری کارهایی که در مورد منابع تغذیه (الکترونیک صنعتی)انجام دادم و طرح من در خوارزمی مقام گرفت دارم با .......کار می کنم و تا حالا که ارشد هم گرفتم هنوز ادامه دارم می دم و خواهم داد.من سعی در ایجاد تنش و شایعه ندارم اما در مورد گردان های هاوک اینو بدون موشکهای استاندارد که تعداد قابل توجهی موجوده با سیستم هاوک سازگار و از روی این لانچر پرتاب می شه و خیلی هم خوب کار میکنه.اون تفاوت 8گردان هم به خاطر بهینه سازی و ساخت سیستم های جدید و جایگزینی و بهینه کردن سیستمهای قدیمی داخل انبار بوده.کمی به تاریخ جنگ و کتاب های لاتین و قضیه ایران گیت نگاه کن متوجه می شی که بیش از12گردان هاوک بعد از جنگ در ایرن بود(12تا خریداری و تعدادی سیستم هم به صورت جدا جدا از .... دریافت شد طبق قرارداد ایران با امریکا قبل از انقلاب) که کمتر از نیمی از اون عملیاتی مونده بود که به مرور با بالا رفتن دانش ایرانی ها اونا رو تعمیر و ارتقاء دادن و موفق به ساخت چند گردان هم شدن(هاوک ها با هماهنگی امریکا با کمک.......در اختیار ایرن قرار گرفت ).مثل اینکه تو هم فکر میکنی ایران داره در صنایع الکترونیک دمپایی می سازه؟ نمیخواستم اینطوری جواب بدم اما مجبورم کردی ولی باز هم برای شما احترام زیادی قائلم .در مورد سوخو30 هم به زودی یه مطلب خیلی جامعی رو خدمت همه دوستانی که نیروی هوایی رو دوست دارن می گم. می دونستی در گزارش 6ماهه که در امریکا درباره ایران تنظیم شده رهگیرهای ایران رو 30تامکت24سوخو27-30تا50فروندمیگ29 که ارتقاء خوبی داده شده(حتی اونها مطمئن هستند که میگهای 29 ام و ام2 مال سوریه نیست مال ایرانه همیچنین اون چند فروند میگ هم اخرین دسته تحویلی بود که با نظر ایران در سوره مستقر شدن)-تعدادی میگ31که نمی دونن چه تعداد هست و سایتهای پدافندی ارتش رو سام6-هاوک-تور ام(باز می گید ارتش تور ام نداره چرا داره اما نگید باز مدرک بده به جاش اینو هم توضیح می دم)-اس200-تعدادی اس300-شهاب ثاقب که گفته شده کیفیت بالا باعث شده که نمونه ای برای پدافند زمینی و نمونه ای برای پدافند دریایی تولید بشه و اینو بدونید ایران در طی حدود4سال ارتباط بسیار خوبی با فرانسوی ها داشتن و همین ارتباط باعث احساس خطر روسها و تحویل تورها شد و همش تکرار نکنید چینی بوده چینی بوده اگه چینی بوده چرا ارتقاء داده شده طوری که از نمونه چینی هم بالاتره در دقت و یا موشک نور . ایران به اطلاعات بسیار خوبی با کمک فرانسوی ها دست پیدا کرد که شاید اگه شیراک یه دوره دیگه می موند دیگه ایران نیمی از تبادلات نظامی رو از روسیه به فرانسه انتقال می داد ایرانی ها خوش حساب و پول خرج کن هستن چیزی که در بازار نظامی بسیار مورد توجه قرار داره از گفتن بیش از این هم معذورم پرواز خوب و بی مشکل و تعمیر نگهداری میراژها گویای ارائه اطلاعات و تجهیزات کافی به ایرن هست) سپاه تعدادی سیستم سام3 داره که کم هست و از کشورهای دوست خریداری شده هرچند سام3 با ارتقاء همچنان می تونه کابوسی بشه برای مهاجمین مثل یوگسلاوی.موفق باشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقای كامران صفاییان من در اینجا ترجیح میدم این نكته رو به اطلاعتون برسونم كه شما محاله شخصی باشید كه دانسته های خاصی دارین!!!! چون همه جملات میگین جمله های پر زرق و برق و نامرتبط با یكدیگر هست من توصیه میكنم به مدیران سایت كه دوستانی كه آمارهای متناقض و ساختگی كه تا به حال توسط هیچكس تایید نشده رو اخراج كنن چون دو حالت داره: 1-این اطلاعات طبقه بندی شده و مهم هست كه این افراد برای نشون دادن خودشون میگن 2-آمارهای جعلی و كیلویی هست كه فقط برای خالی نبدون عرضه ارسال میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
زوبین جان اگه چیزی می دونی لطفی کن اسم از مکان نبر.ممنون می شم.اما شما اقای حمید کمی مودب باش و یادبگیر اول شخص رو ببینی بعد نظر بدی ولی من به شما وصله هایی که به من زدی رو نمی زنم چون نمیخوام خودمو مدیون کسی کنم.اما تفکرات اشتباهی داری این جملات رو هم فقط به خاطر همون خط اولی که سعید نوشته بود گفتم وگرنه در چند سایت عضو هستم و تا به حال نظرات رو کلی دادم.موفق باشید اما کمی به جای احساس از عقل کمک بگیرید. در ضمن درست نیست شما که مسلمونی روز جمعه به یکی دیگه تهمت بزنی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم