100

طرح کنگره آمریکا برای جدایی آذربایجان از ایران + سند

Recommended Posts

[quote]
[right]چند مشکل هست یکی کانون گرد و غبار هست که چون عراق و عربستان هست ما دسترسی نداریم و اونها هم همکاری نمی کنن و به قول دوستان شده ابزار فشار مشکل دوم هم کار رو اگر خودمون بخوایم انجام بدیم چنانگران و هزینه بر هست که اونها نه کمک می کنن و نه اجازه میدن.[/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]موضوع بعدی هم طرح شماست که فکر نمی کنم با زنده کردن مهار هور العظیم بشه مشکل گرد و غبار رو مرتفع کرد.[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]در مورد حصار سبز هم بد متوجه شدین منظور این هست که اطراف محل شکل گیری گرد و غبار رو سبز کنن یعنی درخت و درختچه و.... بکارن تا برای مهار اون عمل کنه وگرنه وقتی گرد و غبار بلند شد و راه بیافته ارتفاع اون تا چند صر متر می رسه و دیگه با درخت 10 متری نمیشه اون رو مهار کرد.ارتفاع برخی اوقات اینقدر زیاد هست که تا تهران هم سرایت می کنه چه برسه به اهواز و ایلام و کرمانشاه.[/font][/color][/right]
[/quote]
خوشحال می شم اگه جزئیات بیشتری از این همایش بفهمم که اطلاعاتم بیشتر شود اگر لینکی یا سایتی این بابت باشد ممنون می شوم نشانم دهید

در اهواز هم یک همایش درباره گردوغبار بوده است که بحث احیا و نجات هورالعظیم را در کاهش گرد وغبار مهم ارزیابی کرده بود
از سویی درست است که کمربند سبز ارتفاع بالایی ندارد اما بدلیل کاهش دما و عوامل همراه با آن اثرات گرد و غبار را کمتر و حتی برد گرد وغبار را کاهش می دهد
البته این راهکارها راه حل نهایی نیست اما اثربخش است چه از لحاظ دمایی و چه از لحاظ گردوغبار و اکسیژن

اگر نمی شود مالچ پاشید می شود با راهکارهایی دو سویه اقداماتی عملی انجام داد

[quote]در مورد انتقاد هم پاسخگو بودن و نبودن و وارد بودن و نبودن اون مهم نیست دشمن دستاویز می خواد که پیدا می کنه. [/quote]

والا دشمن همیشه دستاویزش را پیدا می کند اما این مردم هستند که دستاویز را بی ارزش و گاهی با ارزش می بینند
از سویی دیگر اگر دشمن دستاویزی پیدا کرد که مشکلی اساسی بود یعنی نعمت چرا که دشمن دو دستی ضعف ما را به ما نشان می دهد
و اگر ما به دنبال حل آن برویم یعنی فرصت و اگر بی تفاوت باشیم یعنی خیانت به کشور

بصورت منطقی عملکرد مسئولان ما در قبال دستاویز دشمن ، نتیجه این دستاویز را مشخص می کند چرا که مردم نظاره گرند

----حالا بجث تاپیک ممکن است منحرف شود اما مثال می زنم از برخورد مسئولان که اگه خیلی موضوع منحرف می شود نادیده بگیریدش----
ویدویی از رسانه های غربی پخش شد که درباره تجمع مردم در نیشابور در مقابل فرمانداری برای داستان مرغ
مسئول محترم در ویدئو به جای آرام کردن مردم و معذرت خواهی از داستان مرغ و ایجاد حس اطمینان
حرف هایی زد که بیشتر حالت تهدید داشت تا آرام و مطمئن کردن مردم و بحث امنیتی کردن مردم و بحث اعتقاد به نظام را پیش کشید

این بخش از صحبت های مسئول خیلی بیشتر در اخبار خارجی ها انعکاس داشت که مسئولان موضوع مرغ را امنیتی کردند و مردم را در مقابل نظام قرار دادند
در صورتی که اگر مسئول می رفت با مردم آرام صحبت می کرد و شخصا در میان مردم شفاف سازی می کرد خیلی بهتر بود و نشان می داد مسئولان می خواهند کاری بکنند و تلاش می کنند
و مردم بیننده می گویند نگاه کن جوانی که مسئول شده انگار نظام ارث پدرش است یادش رفته ما برای این نظام جنگیدیم

حال این مثال بود که بحث دستاویز شدن از سمت مسئولان بیشتر می آید و اگر انتقاد مردم آرام و منطقی و مردمی باشد باعث تقویت کشور و ساختارهای سیاسی نیز می شود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته بنده فکر نمی کردم این صحبت من اینطوری مورد عنایت دوستان قرار بگیره ولی محض اطلاع دوستان عرض کنم که بنده مثالی از خوزستان زدم و حوصله نداشتم کلیه استان های محروم رو بنویسم . البته این بی انصافی هست که انقدرا هم خوزستان رو شاد و خرم نشون بدیم که دوستمون فرمودند ولی چون نمیخوام بحث ناسیونالیستی بشه و اینکه امثال این دوستمون نیان و ما رو اینطوری بشورن ادامه نمیدم ولی اگه کسی میخواست در مورد خوزستان و منابعش اطلاعاتی به دست بیاره یه جست و جویی تو نت کنه تا بفهمه منابع خوزستان رود دزی نیست که ایشون فکر میکنه خوزستان با اون زنده است
ولی محض اطلاع من باب موضوع سوء استفاده دشمن عرض کنم فرمایش کاملآ صحیح هست ولی حواسمون باشه با این اصطلاحات و جملاتمون حقیقت رو مثله نکنیم من یه مسئله رو عرض کنم اصلآ در باب مسئله گرد و خاک کاملآ فرمایش شما درست که کاری از دست ما بر نمیاد و منشآ خارجیش قابل کنترل نیست خوبه ؟
خوب پس چرا دولت حتی سعی در احداث یک مرکز فوق تخصصی بیماران ریوی در استان نامبرده نکرده یا بنده شاید اطلاع ندارم ؟
چرا توی شهر های این استان ها بیلبورد های سنجش آلودگی نصب نمیشه ؟ از ترس درجه غلظت ؟
چرا توی شهر ها زمان گرد و غبار حد اقل ماسک و شیر رایگان(چیزی که گفتند برای شست و شوی گلو خوبه) توزیع نمیشه ؟
چرا توی شهر ها زمانی که گرد و غبار هست و چندین برابر حد مجاز میشه تعطیلی اعلام نمیشه و شاید از 20 روز گرد و غبار در ماه فقط 2 روزش تعطیل بشه ؟ مگه جان انسان ها ارزشی نداره ؟
چرا توی شهر ها بیماران ریوی سر پا معاینه نمیشن ؟
چرا یه مسئولی صاف درمیاد میگه این خاک تربت کربلاست ؟
چرا یه مسئولی دیگه میگه این خاک بدن مردم رو مقاوم میکنه ؟
چرا جلسه مجلس در مورد این گرد و غبار ها باید به صورت غیر علنی باشه ؟ به خاطر اورانیومش ؟ به نظرشون مردم نمی دونن ؟
چرا بودجه ای برای مقابله با گرد و غبار امسال تصویب نشد و قرار شد از مازاد درآمد نفتی براش بودجه بدن ؟ اونوقت یکی بیاد راست راست 3000 میلیارد اختــــــــلاس کنه ؟ یکی دیگه یه جای دیگه تو بیمه کلی اختلاس کنه یکی دیگه یه جای دیگه تو بنیاد شهید باز کلی اختلاس کنه بعد به مردم محروم که میرسه کفگیر میخوره ته دیگ ؟
خوب حالا میتونم جواب این چرا هامو بپرسم ؟ اصلآ گیریم که کل دنیا با ما بد هستند و عراق هم که کشور دوست و برادر هست میخواد سر به تن مردم ما نباشه پس این چرا ها رو چرا درمون نمی کنن ؟
خوب به نظر شما مردم حق ندارند حرف بزنن ؟ این بی عدالتی نیست ؟ نمیشه که تا دوتا آدم بیان حرف بزنن بگی دشمن در کمینه و از این حرفا . متاسفانه بعضی ها شدیدآ تبلیغات رسانه ای روشون تاثیر گزاشته و دچار خیالات واهی شده اند .
محض اطلاع بگم همین خوزستانی که شما می فرمایید اگه خدا نکرده زبونم لال یه روزی از کشور جدا بشه فقط با کشاورزیش میتونه خودشو بچرخونه و نیازی به استفاده از منابع نفتیش هم نداره . پس ببینید خطر از کدوم طرف در کمینه ! ما نگیم یه روز دیگه یه کسی دیگه یه جوری دیگه میگه اونوقت خیلی دیر هست .
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه کلام ختم کلام
خیلی امدادهای دولت ضعیفه
کمک های خارجی چرا برگشت؟
اگه سپاه عاشورا نبود تا الانم آوار برداری تموم نشده بود.
مگه ما ذلیل تر از مردم فلسطینیم که روز قدس میشه خبر اول ما میشیم خبر سوم؟
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب الان دولت باید جواب بده که چی؟ که اگه سپاه و ارتش نبودند تا الان آوار برداری تموم نشده بود ............... خیلی منطقت عجیبه!! مهم اینه که کشور از همه چیز استفاده کرد تا مسئله تموم شد !
به قول جناب فتح ، اونقدر تو حاشیه برید تا از اصل موضوع قافل بشید .................. محض اطلاع توی تموم دنیا از ارتش کشور برای امدادرسانی استفاده میشه + صلیب سرخ ! چیز جدیدی نیست که بگیم اگه سپاه نبود آواربرداری تموم نشده بود ............
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از نظر من باید فعلا مردم رو توی مدرسه ها اسکان بدند ، تا ببینیم چی میشه !
والا فکر نکنم سرعت بیشتر از ارتش و سپاه هم وجود داشته باشه ! ولی میشه نفرات زیاد کرد ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]لبته بنده فکر نمی کردم این صحبت من اینطوری مورد عنایت دوستان قرار بگیره ولی محض اطلاع دوستان عرض کنم که بنده مثالی از خوزستان زدم و حوصله نداشتم کلیه استان های محروم رو بنویسم . البته این بی انصافی هست که انقدرا هم خوزستان رو شاد و خرم نشون بدیم که دوستمون فرمودند ولی چون نمیخوام بحث ناسیونالیستی بشه و اینکه امثال این دوستمون نیان و ما رو اینطوری بشورن ادامه نمیدم ولی اگه کسی میخواست در مورد خوزستان و منابعش اطلاعاتی به دست بیاره یه جست و جویی تو نت کنه تا بفهمه منابع خوزستان رود دزی نیست که ایشون فکر میکنه خوزستان با اون زنده است
ولی محض اطلاع من باب موضوع سوء استفاده دشمن عرض کنم فرمایش کاملآ صحیح هست ولی حواسمون باشه با این اصطلاحات و جملاتمون حقیقت رو مثله نکنیم من یه مسئله رو عرض کنم اصلآ در باب مسئله گرد و خاک کاملآ فرمایش شما درست که کاری از دست ما بر نمیاد و منشآ خارجیش قابل کنترل نیست خوبه ؟
خوب پس چرا دولت حتی سعی در احداث یک مرکز فوق تخصصی بیماران ریوی در استان نامبرده نکرده یا بنده شاید اطلاع ندارم ؟
چرا توی شهر های این استان ها بیلبورد های سنجش آلودگی نصب نمیشه ؟ از ترس درجه غلظت ؟
چرا توی شهر ها زمان گرد و غبار حد اقل ماسک و شیر رایگان(چیزی که گفتند برای شست و شوی گلو خوبه) توزیع نمیشه ؟
چرا توی شهر ها زمانی که گرد و غبار هست و چندین برابر حد مجاز میشه تعطیلی اعلام نمیشه و شاید از 20 روز گرد و غبار در ماه فقط 2 روزش تعطیل بشه ؟ مگه جان انسان ها ارزشی نداره ؟
چرا جلسه مجلس در مورد این گرد و غبار ها باید به صورت غیر علنی باشه ؟ به خاطر اورانیومش ؟ به نظرشون مردم نمی دونن ؟
چرا بودجه ای برای مقابله با گرد و غبار امسال تصویب نشد و قرار شد از مازاد درآمد نفتی براش بودجه بدن ؟ اونوقت یکی بیاد راست راست 3000 میلیارد اختــــــــلاس کنه ؟ یکی دیگه یه جای دیگه تو بیمه کلی اختلاس کنه یکی دیگه یه جای دیگه تو بنیاد شهید باز کلی اختلاس کنه بعد به مردم محروم که میرسه کفگیر میخوره ته دیگ ؟
خوب حالا میتونم جواب این چرا هامو بپرسم ؟ اصلآ گیریم که کل دنیا با ما بد هستند و عراق هم که کشور دوست و برادر هست میخواد سر به تن مردم ما نباشه پس این چرا ها رو چرا درمون نمی کنن ؟
خوب به نظر شما مردم حق ندارند حرف بزنن ؟ این بی عدالتی نیست ؟ نمیشه که تا دوتا آدم بیان حرف بزنن بگی دشمن در کمینه و از این حرفا . متاسفانه بعضی ها شدیدآ تبلیغات رسانه ای روشون تاثیر گزاشته و دچار خیالات واهی شده اند .
محض اطلاع بگم همین خوزستانی که شما می فرمایید اگه خدا نکرده زبونم لال یه روزی از کشور جدا بشه فقط با کشاورزیش میتونه خودشو بچرخونه و نیازی به استفاده از منابع نفتیش هم نداره . پس ببینید خطر از کدوم طرف در کمینه ! ما نگیم یه روز دیگه یه کسی دیگه یه جوری دیگه میگه اونوقت خیلی دیر هست[/quote]
بخش اعظم حرفهای شما رو قبول دارم وامیدوارم از اینکه من یکم تند رفتم ناراحت نشده باشید
خدمات در حد صفر هست من دانشجویه دزفولم امسال بهار بعضی روزها هوا طوری میشد که بلا نسبت مردم دلیر خوزستان و خودم ..حیوان ها هم در جایی پناه میگرفتند که خفه نشن ولی ادارات وکارمندان باز بود و من حاضر قسم بخورم یک روز که دید اومد زیر 100 متر اگر اروپا بود منطقه رو خالی می کردند ......!!!!
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوشحال می شم اگه جزئیات بیشتری از این همایش بفهمم که اطلاعاتم بیشتر شود اگر لینکی یا سایتی این بابت باشد ممنون می شوم نشانم دهید[/quote]
[url="http://kermanshah.irna.ir/News/80147321/%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%83%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%AF/%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%D9%8A/"]http://kermanshah.ir...غاز-شد/اجتماعي/[/url]

[url="http://ahmad105.blogfa.com/tag/%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7"]http://ahmad105.blog...المللی-ریزگردها[/url]

[url="http://kermanshah.irna.ir/News/80130893/%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%83%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF/%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%D9%8A/"]http://kermanshah.ir...می-شود/اجتماعي/[/url]

[url="http://www.kurdpress.com/Fa/NSite/FullStory/News/?Id=26713#Title=%0A%09%09%09%09%09%09%09%09%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%20%D8%A8%DB%8C%D9%86%20%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C%20%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%20%D8%AF%D8%B1%20%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87%20%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2%20%D8%B4%D8%AF%0A%09%09%09%09%09%09%09"]http://www.kurdpress...آغاز شد[/url]

[url="http://www.kums.ac.ir/newsdetail-8706-fa.html"]http://www.kums.ac.i...il-8706-fa.html[/url]

[url="http://www.lkt.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=2529:1391-02-26-06-38-45&catid=1:latest-news&Itemid=71"]http://www.lkt.ir/in...-news&Itemid=71[/url]

[url="http://khabarfarsi.com/n/2637648/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2_%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4_%D8%A8%DB%8C%D9%86_%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C_%D8%B1%DB%8C%D8%B2_%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7_%D8%A8%D8%A7_%D9%85%D9%86%D8%B4%D8%A7_%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C_%D8%AF%D8%B1_%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87"]http://khabarfarsi.c...یعی_در_کرمانشاه[/url]

[url="http://snn.ir/news-13910303111.aspx"]http://snn.ir/news-13910303111.aspx[/url]

[url="http://www.ktimes.ir/society/317-news.html"]http://www.ktimes.ir...y/317-news.html[/url]
کافیست یا باز هم بزارم.

[quote]در اهواز هم یک همایش درباره گردوغبار بوده است که [u][b]بحث احیا و نجات هورالعظیم را در کاهش گرد وغبار مهم ارزیابی کرده بود[/b][/u]
از سویی درست است که کمربند سبز ارتفاع بالایی ندارد اما بدلیل کاهش دما و عوامل همراه با آن اثرات گرد و غبار را کمتر و حتی برد گرد وغبار را کاهش می دهد
البته این راهکارها راه حل نهایی نیست اما اثربخش است چه از لحاظ دمایی و چه از لحاظ گردوغبار و اکسیژن

اگر نمی شود مالچ پاشید می شود با راهکارهایی دو سویه اقداماتی عملی انجام داد[/quote]
سوال این هست برادر بحث رو نپیچون:دلیل این ریز گردها در هورالعظیم است؟؟؟؟ جواب خییییییییییییییر
سوال:پس کجاست؟؟؟جواب:صحاری شمال عربستان و جنوب عراق.
بحث ربطی به هورالعظیم داشت؟؟؟
برادر من گفته شده اینم باید مد نظر باشه که حواسمون به هورالعظیم باشه که خشک نشه که خشک شدنش عواقبی داره ولی ادعا نشده که مشکل از هورالعظیم هست و اگر این رفع بشه تمام مشکل رفع شده.

[b]کمربند سبز باید در اطراف مرکز خیزش ریز گردها باشه [/b]
این حرف اینقدر سنگین هست و ثقیل.
در مورد کاهش و... هم فقط اثر مثبت داره وگرنه وقتی ریزگردها با اون حجم هجوم میارن میشه بفرمائید کدام درختی یاری مهار اونها رو داره.
برادر من یه چیزی شنیدید کمی روش فکر کنین ببینین فرضا اگر تمام استان خوزستان هم درخت کنن تاثیری رو اصل ماجرا داره نه به هیچ وجه فقط کمی اثر رو کم می کنه.

این رهکارهای دوسویه چی هست؟؟؟
منم می تونم بگم دولت کم کاری کرده ، دنیا نمی چرخه ، زمین کجه،اصلا مربعیه.این که نشد صحبت منطقی .باید من فرضا بگم راه این هست که مثلا روی این زمین ها آب بپاشن و راهکار عملی هم این هست مشت رضا رو بفرستیم و اینطور و اینجا این کار رو بکنه.
این حرفها فقط در حیطه حرف که بله باید کاری کرد و راهکار دوطرفه داره باید تعامل کرد از این حرفها فقط از کسانی بر میاد که طرحی ندارن.
توهین و حمله لفظی برداشت نکنید من می خوام بگم از این حرفها تا بخواین گفتن چه دولتی و چه غیر دولتی چه ایرانی و چه غیر ایرانی .
مسئله یک چیز هست باید مرکز این ریزگردها کور بشه راه حل مالچ پاشی هست و درخت کاری و... کی باید انجام بده؟؟؟
کشورهای هدف.
ندادن چی؟ فشار و دیپلماسی .
نشد چی؟؟؟
خودمون بریم انجام بدیم علارقم هزینه ها و مشکلات
نزاشیتن چی؟؟باز فشار و دیپلماسی بین المللی
اثر نداشت چی؟؟؟یا جنگ یا به همین ساختن

[quote]
والا دشمن همیشه دستاویزش را پیدا می کند اما این مردم هستند که دستاویز را بی ارزش و گاهی با ارزش می بینند
از سویی دیگر اگر دشمن دستاویزی پیدا کرد که مشکلی اساسی بود یعنی نعمت چرا که دشمن دو دستی ضعف ما را به ما نشان می دهد
و اگر ما به دنبال حل آن برویم یعنی فرصت و اگر بی تفاوت باشیم یعنی خیانت به کشور

بصورت منطقی عملکرد مسئولان ما در قبال دستاویز دشمن ، نتیجه این دستاویز را مشخص می کند چرا که مردم نظاره گرند

----حالا بجث تاپیک ممکن است منحرف شود اما مثال می زنم از برخورد مسئولان که اگه خیلی موضوع منحرف می شود نادیده بگیریدش----
ویدویی از رسانه های غربی پخش شد که درباره تجمع مردم در نیشابور در مقابل فرمانداری برای داستان مرغ
مسئول محترم در ویدئو به جای آرام کردن مردم و معذرت خواهی از داستان مرغ و ایجاد حس اطمینان
حرف هایی زد که بیشتر حالت تهدید داشت تا آرام و مطمئن کردن مردم و بحث امنیتی کردن مردم و بحث اعتقاد به نظام را پیش کشید

این بخش از صحبت های مسئول خیلی بیشتر در اخبار خارجی ها انعکاس داشت که مسئولان موضوع مرغ را امنیتی کردند و مردم را در مقابل نظام قرار دادند
در صورتی که اگر مسئول می رفت با مردم آرام صحبت می کرد و شخصا در میان مردم شفاف سازی می کرد خیلی بهتر بود و نشان می داد مسئولان می خواهند کاری بکنند و تلاش می کنند
و مردم بیننده می گویند نگاه کن جوانی که مسئول شده انگار نظام ارث پدرش است یادش رفته ما برای این نظام جنگیدیم

حال این مثال بود که بحث دستاویز شدن از سمت مسئولان بیشتر می آید و اگر انتقاد مردم آرام و منطقی و مردمی باشد باعث تقویت کشور و ساختارهای سیاسی نیز می شود[/quote]
حالا با تمام این حرفها مشکل آذربایجان رو باید با تبلیغات تبدیل کنیم به یک بحران کشوری؟؟؟
اصلا بحران هست؟؟؟؟
بحران یعنی چی؟؟؟

من عرضم این بود که باید وقتی انتقاد هم می کنیم طوری نباشه که دستاویز قرار بگیره در حالی که ممکنه درست و حق باشه مثل قضیه حضرت امیر که فهمیده بود دسیسه برای از بین بردن اسلامه.
در ضمن انتقاد روش داره و راه باید از راهش رفت.
ارزش گذاری نقد به ارزشی هست که مردم بهش میدن؟؟؟؟(این سوال رو حتما برای من حقیر پاسخ بدین)
حل مشکل باید واقع گرایانه باشه یا نه؟؟؟
انتظار دارین رئیس جمهور بره بگه اجی مجی لاترجی و تمام آذربایجان شه ساختمان های نوساز و مقاوم.دوست من توی دنیای واقعی زندگی می کنیم و این یعنی پایبندی به واقعیاتش دولت هر چی تونسته و می تونه داره کار می کنه نقص هست باشه طبیعی هست برخی از نقایص و برخی هم اصلا نقص نیست که برخی می خوان نقصش کنن.
همین امروز برای من پیامک آمده جمعه روز قدس نیست و روز آذربایجان و.... سوال من اینه این دو اتفاق چه ربطی به هم دارن و چرا مسئله فلسطین به عنوان یک حق اسلامی و انسانی باید با استناد به زلزله آذربایجان پاک بشه این رو کی می خواد و چرا؟؟
و در عین حال حادثه دلخراش آذربایجان چه تناقضی به مسئله فلسطین داره؟؟؟
کمی منطقی نگاه کنیم قرار نیست برای هر موضوعی ما ابزار برخی افراد و جریان ها بشیم .یه عده ممکنه نیت خیر هم دارن ولی می زنن چشم همه حقوق رو در میارن.
نه اینکه یا اصلا انتقاد نشه و همه خفه خوان بگیرن و یا بشه این بلبشو که سر یه قضیه عادی انگار عده ای گزکی پیدا کردن برای عقده گشایی.

من قبلا هم با شما خیلی بحث داشتم و می دونم بحث با شما یعنی گردش حول محور آسیاب چون بعد از یک همه فک زدن شما میگین خوب نظر من همون بود و هست و.... و به این نتیجه رسیدم شما اولا اصلا بحث نمی کنید و مناظره می کنید و دوما در اون هم قائل به حق و نزدیکی نظری به اون نیستین بلکه بیشتر قائل به نوعی همه درست میگن هستین .
[quote name='Dezchilds' timestamp='1345079741' post='265120']
البته بنده فکر نمی کردم این صحبت من اینطوری مورد عنایت دوستان قرار بگیره ولی محض اطلاع دوستان عرض کنم که بنده مثالی از خوزستان زدم و حوصله نداشتم کلیه استان های محروم رو بنویسم . البته این بی انصافی هست که انقدرا هم خوزستان رو شاد و خرم نشون بدیم که دوستمون فرمودند ولی چون نمیخوام بحث ناسیونالیستی بشه و اینکه امثال این دوستمون نیان و ما رو اینطوری بشورن ادامه نمیدم ولی اگه کسی میخواست در مورد خوزستان و منابعش اطلاعاتی به دست بیاره یه جست و جویی تو نت کنه تا بفهمه منابع خوزستان رود دزی نیست که ایشون فکر میکنه خوزستان با اون زنده است
محض اطلاع بگم همین خوزستانی که شما می فرمایید اگه خدا نکرده زبونم لال یه روزی از کشور جدا بشه فقط با کشاورزیش میتونه خودشو بچرخونه و نیازی به استفاده از منابع نفتیش هم نداره . پس ببینید خطر از کدوم طرف در کمینه ! ما نگیم یه روز دیگه یه کسی دیگه یه جوری دیگه میگه اونوقت خیلی دیر هست .
[/quote]
خوب دوست عزیز حالا فرض کن یکی از اصفهان آمده و به جای مثلا ۲۰ سوال شما ۲۰۰ سوال مطرح کرد.
با استناد به این بحث ها باید به چه برسیم؟؟ نتیجه و هدف من و شما چی هست؟؟
نتیجه نهایت نهایتش این هست بگین به مردم خوزستان نمی رسن ولی من به شما میگم به خیلی جاها نرسیدن و نمی رسن و برخی استانها به مراتب وضعیت اسفبارتری دارن .اگر توی خوزستان حداقل کارگری هست توی مناطق غربی حتی اون هم نیست و برای اون میان خوزستان و هرمزگان و بوشهر می دونین این یعنی چی؟؟؟
نتیجه اینه که نقص هست خوب توی پست های قبلی هم گفتم همه میدونن نقص هست و بوده ولی حواسمون باشه برخی اوقات دشمن شاد هم نشیم.
برخی دشمنان یه لحاف وسط می ندازن و ما هم یک ساعت سرش دعوا و آقا از دور فقط می خنده که اینها رو باش نزده می رقصن و نخورده مستن.

[color=#FF0000]ویرایش شد نصیر...فتح جان برادر یه خورده آروم تر همه رو درو کردی...بردار خودی بود!!......با تشکر از شما....[/color]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][url="http://kermanshah.irna.ir/News/80147321/%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%83%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%AF/%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%D9%8A/"]http://kermanshah.ir...غاز-شد/اجتماعي/[/url]

[url="http://ahmad105.blogfa.com/tag/%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7"]http://ahmad105.blog...المللی-ریزگردها[/url]

[url="http://kermanshah.irna.ir/News/80130893/%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%83%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF/%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%D9%8A/"]http://kermanshah.ir...می-شود/اجتماعي/[/url]

[url="http://www.kurdpress.com/Fa/NSite/FullStory/News/?Id=26713#Title=%0A%09%09%09%09%09%09%09%09%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%20%D8%A8%DB%8C%D9%86%20%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C%20%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%20%D8%AF%D8%B1%20%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87%20%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2%20%D8%B4%D8%AF%0A%09%09%09%09%09%09%09"]http://www.kurdpress...آغاز شد[/url]

[url="http://www.kums.ac.ir/newsdetail-8706-fa.html"]http://www.kums.ac.i...il-8706-fa.html[/url]

[url="http://www.lkt.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=2529:1391-02-26-06-38-45&catid=1:latest-news&Itemid=71"]http://www.lkt.ir/in...-news&Itemid=71[/url]

[url="http://khabarfarsi.com/n/2637648/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2_%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4_%D8%A8%DB%8C%D9%86_%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C_%D8%B1%DB%8C%D8%B2_%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7_%D8%A8%D8%A7_%D9%85%D9%86%D8%B4%D8%A7_%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C_%D8%AF%D8%B1_%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87"]http://khabarfarsi.c...یعی_در_کرمانشاه[/url]

[url="http://snn.ir/news-13910303111.aspx"]http://snn.ir/news-13910303111.aspx[/url]

[url="http://www.ktimes.ir/society/317-news.html"]http://www.ktimes.ir...y/317-news.html[/url]
[right]کافیست یا باز هم بزارم.[/right]
[/quote]
فنح عزیز جدا منظورم کسب اطلاعات بود نه زیر سوال بردن حرف شما
اما باز ممنون چون دوست داشتم بهتر ابعاد و راه حل های علمی این داستان خاک را دریابم

[quote]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]سوال این هست برادر بحث رو نپیچون:دلیل این ریز گردها در هورالعظیم است؟؟؟؟ جواب خییییییییییییییر[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]سوال:پس کجاست؟؟؟جواب:صحاری شمال عربستان و جنوب عراق.[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]بحث ربطی به هورالعظیم داشت؟؟؟[/font][/color][/right]
[/quote]

بله ربط دارد
در قدیم به علت وجود کمربند های سبز چون درختان نحل ها و هور العظیم گرد وخاک بسیار کمی در جنوب مشاهده می شد
منظورم قبل از صدام و مالچ پاشی است
هور العظیم و درختان عامل نیستند ولی ضد خاک بودند و از بعد جنگ و نابودی مراتع و هور العظیم سدی در مقابل این خاک نبود در حالی که مالچ پاشی نبود و صحرا ها هنوز بودند
یادمان نرود حرکت جوی هوا و خاک[b] وابسته به دمای محیط پایین نیز است[/b]

[quote][b]کمربند سبز باید در اطراف مرکز خیزش ریز گردها باشه [/b]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]این حرف اینقدر سنگین هست و ثقیل.[/font][/color][/right]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]در مورد کاهش و... هم فقط اثر مثبت داره وگرنه وقتی ریزگردها با اون حجم هجوم میارن میشه بفرمائید کدام درختی یاری مهار اونها رو داره.[/font][/color][/right]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]برادر من یه چیزی شنیدید کمی روش فکر کنین ببینین فرضا اگر تمام استان خوزستان هم درخت کنن تاثیری رو اصل ماجرا داره نه به هیچ وجه فقط کمی اثر رو کم می کنه.[/font][/color][/right]
[/quote]

بله تاثیر دارد
چون قرار نیست 4 درخت گرد وغبار را جذب کنند
بلکه با [b]تغییر در جریان دمایی هوا باعث افول ارتفاع و کاهش برد و توان خاک هوا می شود[/b]
این حرف را با تجربه شنیداری از پدران از وضعیت قدیم می گویم که شاید غلط باشد اما بعضی معیارها علمی چون بحث دما و حرکت هوای گرم امکانش را زیاد می کنند
و حتی در جستجویی شواهدی بر این حرف یافتم
[quote]این رهکارهای دوسویه چی هست[/quote]
اصلا خارجی را وارد بحث نکردم بلکه همه اش در داخل بود
کاشت درخت و احیا آب راهکاری دوسویه است
ابتدا دمای هوا کاهش می یابد دوم اثر گرد و خاک کم می شود و از بلند شدن خاک های خود منطقه و ایجاد مناطق خاکی جدید جلوگیری می شود
از سوی دیگر باعث احیا منابع آبی نیز می شود
پس راهکاری چند سویه می شود
[quote]من عرضم این بود که باید وقتی انتقاد هم می کنیم طوری نباشه که دستاویز قرار بگیره [/quote]
این حرف شما درست است اما به نظر من دستاویز اصلی بیشتر از سمت مسئولین در واکنش به انتقادات تولید می شود
که بیشتر به علت فرار از پاسخ و حفظ صندلی است
مثالی که زدم برای نشان دادن اهمیت واکنش مسئولان و نمود آن در خبرگزاری های خارجی بویژه ضد انقلاب بود

[quote]نتظار دارین رئیس جمهور بره بگه اجی مجی لاترجی و تمام آذربایجان شه ساختمان های نوساز و مقاوم.دوست من توی دنیای واقعی زندگی می کنیم و این یعنی پایبندی به واقعیاتش دولت هر چی تونسته و می تونه داره کار می کنه نقص هست باشه طبیعی هست برخی از نقایص و برخی هم اصلا نقص نیست که برخی می خوان نقصش کنن.[/quote]
معجزه را کسی انتظار ندارد اما انتظار از همدلی و توجه و احترام است
من به رئیس جمهور کاری ندارم و بحثم فراتر از داستان زلزله است
بحث با مردم بودن مسئولان است و حل مشکلات مردم و تلاش در این زمینه ( همان چیزی که وظیفه مسئولان در قبال مردم از دید حضرت علی (ع) است)
متاسفانه تلاش برای صندلی آنقدر زیاد شده است که دیگر مردم ناپدید شدند

[quote]همین امروز برای من پیامک آمده جمعه روز قدس نیست و روز آذربایجان و.... سوال من اینه این دو اتفاق چه ربطی به هم دارن و چرا مسئله فلسطین به عنوان یک حق اسلامی و انسانی باید با استناد به زلزله آذربایجان پاک بشه این رو کی می خواد و چرا؟؟[/quote]
این اتفاق درست نیست اما دلیلش عملکرد بد مسئولین در استفاده سیاسی از قدس و فلسطین برای حفظ صندلیشان می باشد
و اگرنه هر انسانی برای مظلوم دل می سوزاند و تلاش می کند کمکش کند مگر برای کمک به مردم آذربایجان کسی از مردم چیزی خواست
برای مردم مظلوم فلسطین هم مردم خودشان مظلومیت مردم فلسطین را درک کرده اند
اما وقتی شخصی می بیند دلسوزی او برای برادر دینی و مظلومش مورد سواستفاده قرار می گیرد یا [b]مسئولان طلبکارانه برخورد[/b] می کنند این واکنش های غلط هم بوجود می آید و دستاویز دشمن هم بوجود می آید

[quote]من قبلا هم با شما خیلی بحث داشتم و می دونم بحث با شما یعنی گردش حول محور آسیاب چون بعد از یک همه فک زدن شما میگین خوب نظر من همون بود و هست و.... و به این نتیجه رسیدم شما اولا اصلا بحث نمی کنید و مناظره می کنید و دوما در اون هم قائل به حق و نزدیکی نظری به اون نیستین بلکه بیشتر قائل به نوعی همه درست میگن هستین .[/quote]
اگر اینطور به نظر می آید معذرت می خواهم
سعی می کنم بهتر شوم

تازگی ها بحث حضرت علی (ع) درباره حق مسئولان و مردم در قبال هم را نگاهی انداخته ام و متاثر شدم
که ادعای علی بودن داریم و عمل مان سنخیتی با او ندارد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hosseinvahdat' timestamp='1345107823' post='265148']
حامد جان مساله اینه که چرا باد امدادرسانی کند بشه؟

ما سرعت میخوایم :)
[/quote]

[quote name='hosseinvahdat' timestamp='1345107096' post='265144']
یه کلام ختم کلام
خیلی امدادهای دولت ضعیفه
کمک های خارجی چرا برگشت؟
اگه سپاه عاشورا نبود تا الانم آوار برداری تموم نشده بود.
مگه ما ذلیل تر از مردم فلسطینیم که روز قدس میشه خبر اول ما میشیم خبر سوم؟
[/quote]

سلام حسین جان خدا رو شکر سلامتی چه خبر انگار منطقه رفته روی ویبره!!؟

از سعید خبری نداری از وقتی زلزله شده دیگه خبری ازش نیست.........؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب حیدری از برخورد مردانه و معقول و منطقی شما بسیار ممنون اما موارد مطروحه شما مشکل گرد و غبار رو حل نمی کنه وگرنه با این همایش های بین المللی در کرمانشاه و خوزستان و مجلس و.... این راه ها هم حتما مطرح شده و باید تا الان حل میشد.
بقیه موارد هم بر می گرده به رابطه دو طرفه حکومت و مردم که متاسفانه سیستم دمکراتیک امروزه در خدش این مشکلات رو هم بنیادی داره.

جناب نصیر چزیز که از چشم و چال مطلب ما نزاشتی ولی واقعا دلم ریش میشه یه عده خواسته و ناخواسته و دانسته یا نادانسته به نیت خیر و برای کمک به مردم آسیب دیده آذربایجان از اونها عده ای فقیر یتیم و کاسه بدست می سازه گو اینکه تا بودن همین طور بودن و نه اینکه تا همین هفته پیش در اوج غیرت و صلابت زندگی می کردن وهیچ انسانی کسی به دیده حقارت و فقیری و ترحم نگاهش کنه.
مگه این مرد دور از جونشون گدا هستن که برخی اینطور براشون کاسه گدایی دست گرفتن و یا می خوان کاسه دستشون بدن.
خودی نبود که حالا اتفاقات دیگه ای افتاده بود :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب حیدری از برخورد مردانه و معقول و منطقی شما بسیار ممنون اما موارد مطروحه شما مشکل گرد و غبار رو حل نمی کنه وگرنه با این همایش های بین المللی در کرمانشاه و خوزستان و مجلس و.... این راه ها هم حتما مطرح شده و باید تا الان حل میشد.[/quote]
خواهش می کنم نظر لطف و بزرگی شماست نسبت به بنده حقیر
حق دارید و درست می گویید حل نمی کند و من هم ذکر نمودم چون عامل تولید نیستند
اما باتوجه به عدم همکاری کشورهای برادر ما تنها راه حل موجود اینگونه موارد و راه حل ها است
من هم تاکیدم بر این راه حل ها بدلیل صحبت های قدیمی ها مبنی بر عدم بودن گردخاک در زمان آنها است ، زمانی که مالچ پاشی انجام نمی شد و شرایط کاملا طبیعی بود

[quote]بقیه موارد هم بر می گرده به رابطه دو طرفه حکومت و مردم که متاسفانه سیستم دمکراتیک امروزه در خدش این مشکلات رو هم بنیادی داره.[/quote]
متاسفانه این امر وجود دارد و از حضرت علی (ع) فقط نامش را یاد می کنیم نه عملش را
شاید شعار باشد اما طبق آن مثال معروف که شخص خواست دنیا را تغییر دهد و در آخر فهمید ابتدا خود را می بایست تغییر می داد
با خودم گفتم تلاش کنم اگر اشتباهی از کسی را دیدم به خاطر بسپارم و یاد بگیرم و آن را من در مورد دیگران تکرار نکنم شاید زور و توان تغییر آن شخص را ندارم اما اگر ادعا دارم حداقل خودم آن را انجام ندهم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر