پرش به

تصویر
* * * * - 5 رای

LEOPARD 2 NG .......... تانکی برای نسل آینده

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
52 پاسخ برای این موضوع

#16 OFFLINE   hamedof

hamedof

Master Sergeant

• Members
  • Others: VIP
  • 2155 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 20 September 2012 - 08:21 PM

ولی من یه چیز نظرم رو جلب کرد ! آبرامز بیشترین زره رو جلوی تانک به میزان 1450 داره ! چطوری گفته شده که این تانک مقاومت همه جاش 1950 و 950 هستش ؟! یه جای کار می لنگه !

کسی هم جواب من رو نداد ! سوال قبلیم رو هم جواب بدید !
  • 0

#17 OFFLINE   zzvf

zzvf

2nd Sergeant

• Members
  • 52 ارسال

ارسالی 20 September 2012 - 09:01 PM

امکان نابود سازی این تانک با دهلاویه هستش یا نه ؟

خودتون قضاوت کنید!( زمانی که دهلاویه نبود.)

تصویر

تصویر

تصویر
  • 0

#18 OFFLINE   HAJJ_ABBAS

HAJJ_ABBAS

Master Sergeant

• Editorial Board
  • Others: Members, Translation
  • 265 ارسال
  • زیر سایه ولایت

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 20 September 2012 - 09:53 PM

با وجود سیستم های مدیریت میدان نبرد که جناب علی به اون اشاره کردن فکر نمیکنم نفر یا وسیله ای بتونه تو موقعیتی قرار بگیره که مثلا بخواد دهلاویه به طرف این تانک ها شلیک کنه.تازه اگر شلیک کنه و اگر اصابت بکنه بازم به احتمال زیاد تانک میتونه به کارش ادامه بده.
  • 1

#19 OFFLINE   100

100

03- استوار دوم

• Members
  • 3827 ارسال

ارسالی 20 September 2012 - 09:55 PM

سلام

البته خیلی از دوستان و بعضی از شنیده ها و گفته ها خبر از استفاده از کورنت در نبرد 33 روزه داره ....
  • 1

#20 OFFLINE   sinagood

sinagood

Master Sergeant

• Members
  • 143 ارسال

ارسالی 20 September 2012 - 09:58 PM

شاید استفاده از مین های ضد تانک جواب بده
  • 0

#21 OFFLINE   ALI

ALI

مدیر بازنشسته

• Members
  • 4336 ارسال
  • قم / زیر سایه حضرت معصومه (س)

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 20 September 2012 - 10:37 PM

*
پست محبوب

از همه دوستان تشکر می کنم. هرچند انتظار داشتم دوستان از تخریب چهره سایر کشورها به منظور بهبود وجهه کشور خودمون خودداری کنند. اما خب می دانستم که برخی از دوستان (بالاخص جناب Thundar) تحمل دیدن پیشرفت های کشورهای دیگر را ندارند.

اما پاسخ دوستان.

دیگه باید فاتحه کرنت یا هر مهمات ۱۲۰ یا ۱۲۵میلیمتری و امثالهم رو خوند این تانکها فقط با موشک‌های که حداقل ۱۲ کیلو سرجنگی دارن مثل بریمستون(با شک نام می‌برم)و با فاصله بیشتر از ۱۲کیلومتر (تاپیک پروژه mrm)و با سرعت‌های بالا(بخاطر سیستم‌های محافظتی فعال) فقط می‌شه جلوشون و گرفت چون حتی خود آمریکا هم فکر نکنم مهماتی داشته باشه که بتونه این مقدار زره رو بشکاف ۱۹۵۰ اصلا شوخی‌ نیست مثل این میمونه که دوتا شوالیه روبروی هم به ایستن با مشت همو بزنن

جناب یزدان ، از لطف شما سپاسگزارم.

البته حدود مقاومت زرهی این تانک در برابر پرتابه های انرژی جنبشی حدود 950 میلیمتر است. با این حساب مهمات M829E3 با توان نفوذ 800 الی 850 میلیمتر شاید بتواند از فاصله نزدیک به این تانک ضربه بزند. البته به نظر من هم چنین تانک هایی را باید بیشتر با همان موشک هایی مثل بریمستون و یا هلفایر و یا AT15 و 16 هدف قرار داد.

یعنی این تانک 2ng توسط ترکیه اینجوری شده!!!!!! والا حرفی نیست اما شما بدم نبود اینو میگفتید که همین موسسه مثلا خصوصی با چنتا شرکت اونوری ارتباط داره (آها حتما مستقلا عمل میکنه!!) اگه ما هم تحریم نبودیم اوضاعمون بهتر بود .کسی منکر مغز اونها نیسکه ولی اینکه توهم ورمون داره هم کار درستی نیست! کشور اسراییل 3 میلیارد خرج بهینه سازی تانکش میکنه منبع میخواهید بیا یه نگاه بندازید بعدش بیایید هی ترکیه ترکیه کنید http://www.youtube.c...h?v=I5VyiCUmILA درصد30 جمعیتشو نادید میگیره عرضه نداره اوناروهم سهیم کنه بعدش تو قضیه فلسطین خودشو ماما جا میزنه اما در خفا مزد همکاریشو میگیره؟(بی شباهت به مرکاوا نیست مخصوصا از روبرو؟؟) علمش هست اما کی تو ایران 3 میلیارد هزینه میکنه! اونوقت بودجه ارتش ما 4.5 هستش! بابا اگه ما هم پولشو داشتیم میتونستیم .حتما الان میگید من که گفتم این بحثارو را نندازید ولی مگه میشه نگفت ...............اخرین مدل تانک لئوپارد هم 2a7+ هستش که فقط 250 تا ازش ساخته میشه اونم برای اروپا البته ماشاالله این عثمانیها هم که بلدن مثلا بسازن خب پس مشکلی نیس ؟

نوشتارتون نشون می ده که اون پست بنده رو نخوندید.

دوست من به نظر شما آلمان چرا می بایست در ساخت این پکیج ارتقا به ترکیه کمک رسانده باشد؟؟ آیا با دست خود برای خودش هوو و رقیب می سازد؟؟ ترکیه با ارائه این پکیج ارتقا می تواند بازار آلمان را از رونق بیاندازد. اونوقت به نظر شما منطقی هست که آلمان در ساخت این پکیج به ترکیه کمک رسانده باشد؟؟ کدام عقل سلیمی این را می پذیرد؟؟ علم ، دانش ، فناوری و تکنولوژی توسط کشورهایی مثل آلمان و کره جنوبی و ... آسان و رایگان به دست نیامده است که آنرا آسان و رایگان در اختیار ترکیه قرار بدهند. در ضمن بودجه نظامی ایران و ترکیه و رژیم صهیونیستی هم فرق چندانی با هم ندارند. البته بحث تهدیدها جداست. در ضمن کسی اینجا سنگ ترکیه را به سینه نزد. بنده عرض کردم که تخریب وجهه ترکیه سبب تقویت وجهه ما نمی شود. حالا ما هرچقدر بشینیم و بگوییم که ترکیه این را به کمک کشورهای دیگر ساخته است. آیا اینها سبب خواهد شد ذوالفقار رو بالاتر از این تانک بدونیم؟؟ تانکی که حتی یک ویدئوی کوتاه هم از آن منتشر نشده است؟

واقعا صنایع تسلیحاتی ترکیه داره پیشرفت میکنه اگر ما همین طور دست روی دست بزاریم چند سال دیگه با وارد شدن کامل این تانک در ارتش ترکیه عملا جلوی ترکیه هم در بعد زرهی حرفی برای گفتن نداریم

بله دقیقا همینطور است.

علی اقا این تانک در مقایسه با اپ گرید جدید خود ارتش المان یعنی A7 چطور ارزیابی می کنید؟ با توجه به اینکه قرار تعداد زیادی از این تانک به سعوی هم ارسال بشه...

به نظر می رسه آپگرید جدید آلمان در برخی موارد از این تانک جلوتر باشد. آپگرید آلمانی از توپ ال 55 استفاده می کند که 130 سانتی متر بلندتر از توپ ال 44 نصب شده بر روی این تانک است و دارای دقت و برد بیشتری نسبت به این توپ است. ضمن اینکه با در نظر گرفتن تجربه آلمان در ساخت تانک و اینکه این تانک در اصل ساخت خود آلمان است و این کشور به اطلاعات و نقشه های کامل این تانک دسترسی دارد ، انتظار می رود که آپگرید آلمانی برتر از این آپگرید بوده باشد.

آقا علی من یکم گیج شدم ، دقیقا چی شد ، گلوله انرژی جنبشی و انرژی شیمیایی ؟! بعد جلوی گلوله انرژی جنبشی 950 و جلوی انرژی شیمیایی 1950 ؟!

میشه یکم توضیح بدید ؟! مثلا کورنت از چه نوعیه ؟! جنبشی یا شیمیایی ؟!

پرتابه هایی مثل کورنت و راکت های آر پی جی و همچنین پرتابه هایی که از لوله تانک شلیک می شوند که خاصیت انفجاری دارند ، پرتابه های انرژی شیمیایی به حساب می آیند. این پرتابه ها دارای مواد انفجاری هستند که به وسیله انفجار آن سبب نفوذ در زره تانک می شوند. اما پرتابه هایی مثل خانواده M829 که از لوله توپ آبرامز و سایر تانک های ناتو شلیک می شوند ، از نوع انرژی جنبشی هستند. این پرتابه ها دارای یک مغزی از جنس یک آلیاژ بسیار (معمولا اورانیوم ضعیف شده و یا تنگستن کارباید) سخت هستند. این پرتابه با سرعت بسیار بالا به تانک اصابت می کند و به واسطه انرژی جنبشی بالایی که در اثر پرتاب با سرعت بیش از 1700 متر بر ثانیه از دهانه توپ در آن به وجود می آید ، می تواند در زره تانک نفوذ کند. از نظر عددی هم مقاومت زرهی و هم میزان نفوذ پرتابه های انرژی جنبشی کمتر از پرتابه های انرژی شیمیایی است. به عنوان مثال تی 72 اورجینال در قسمت جلوی برجک خود دارای 550 الی 620 میلیمتر مقاومت در برابر پرتابه های انرژی شیمیایی است و حدود 280 میلیمتر نیز در برابر پرتابه های انرژی جنبشی مقاومت دارد.

به عنوان مثال میزان نفوذ چند پرتابه پرکاربرد را براتون قرار می دم.

کورنت : حدود 1000 الی 1200 میلیمتر انرژی شیمیایی

هونگ جیان 9 : 1000 الی 1200 میلیمتر انرژی شیمیایی

تاو : بسته به نوع مدل از 450 الی 1200 میلیمتر انرزی شیمیایی

مالیوتکا : بسته به نوع مدل از 400 الی 700 میلیمتر انرژی شیمیایی

یعنی دوستان میخوان بگن حفاظت زرهی این تانک ساخت ترکیه ست
برادارنی که این مقاله رو تهیه کردن میشه منبع لاتین رو قرار بدن تا من همین الان برم ببینم اصلا اسم ترکیه تو مقاله هست یا نه

بابا ترکیه اگه بیل زن بود باغچه خودشو بیل می زد ایها الناس اینا تانک ام 60 تکنولوجی 50 سال پیش خودشون رو میدن اسراییل بهسازی کنه اونم با هزینه 400 میلیون دلار حالا بیان سیستم زرهی بسازن اونم تو این کلاس تازه اگر قرار بر بهسازی همین لیوپاردها بود خود شرکت سازنده المانی هم تبحرش فوق الهاده بیشتره هم ارجح تره هم صرفه اقتصادیش براش بهتره

حقیقتا شما مشکلتون چیه که در هر تاپیکی وارد می شید و شروع می کنید به ایراد گرفتن از سایر کشورها و غلو کردن درباره کشور خودمون؟؟

اگر ترکیه برای ارتقای تانک های ام 60 خود از پکیج سابرا استفاده کرده است ، دلیل آن صرفه اقتصادی است. همانطور که آمریکا در تانک هایش از توپ های آلمانی استفاده می کند.

لینک زیر را هم ببینید تا باورتان بشود که ترکیه خودش این کار را کرده است.

http://www.military-...leopard_2ng.htm

The Leopard 2 Next Generation (NG) upgrade package for Leopard 2 main battle tanks was developed by Aselsan of Turkey as a private venture.

جدایی از نظری که در بالا دادم والا هر موقع این تاپیک ها رو میبینم انگار داغم میکنن
دریغ از یک ریال که ایران خرج صنایع زرهی کنه شما ببینید ما قریب 1000 تانک تی72 داریم تازه خط تولیدش رو هم حداقل 10 ساله راه اندازی شده ولی خداوکیل دیدین تا الان غیر از اون رزه های واکنشی تکنولوجی 30 سال پیش دیگه ارتقایی روش صورت بگیره نمونه دیگش همین برنامه ذلفقاره که هرسال فقط یه ماکت میارن رونمایی میکنن

تازه همین ترکیه ای که لیوپارهای خودشو میخواد به این مدل ارتقا بده اصلا خودش تا الان یه تانک لیوپارد هم مونتاج نکرده بعبارتی بقول خودروسازها میخواد روی یه پلات فرم المانی زره ساندویچی نصب کنه با این کار هم تانکهای خودشو ارتقا میده هم میتونه از صادرات این زره درامد کسب کنه
حالا جالبش هم اینه که خیلی کشورای دارنده لیوپارد مثل همین سنگاپور هم ارتقاهای خیلی خوبی روش انجام دادن

لطفا برای تک تک حرفهاتون منابعتون رو ارائه بدید.

مثلا اینکه ایران حتی یک ریال هم خرج صنایع زرهی خودش نمی کند. اینکه ایران 1000 تا تی 72 دارد. خیلی از حرفهاتون بدون منبع هستند و کاملا بی ارزش.

همه ما کشورمان را دوست داریم. ولی از قدیم گفتند با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمی شه. شما در هر تاپیکی که وارد می شی شروع می کنی به بیان حرفهای بدون پشتوانه. مثلا وقتی حرف از ساخت تانک می آد ، شما می گی : زره اش رو ذوب آهن اصفهان می سازه ، چرخ هاش رو تراکتور سازی تبریز می سازه ، توپش رو فولاد خوزستان می سازه و از این دست حرفهای بدون پشتوانه. با این دست حرف زدن های شما ایران قوی نمیشه برادر من. پس بهتره به جای اینکه در هر تاپیک وارد بشید و اسپم بدید ، یک بار بنشینید و مشکلات اساسی خودمون رو مرور کنید و یک طرح قابل اجرا ارائه کنید. نه اینکه مثل تاپیک مهمات ام آر ام بگید که چون ایران بصیر رو ساخته پس حتما می تونه ام آر ام رو هم بسازه.
  • 13

#22 OFFLINE   ALI

ALI

مدیر بازنشسته

• Members
  • 4336 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 20 September 2012 - 10:38 PM

دوستان شما صحنه‌ای رو تصور کنید که این تانک داره میاد طرفتون اطمینان داشته باشین آخرین چیزی که براتون مهم خواهد بود اینکه اینو خود ترکیه ساخته یا نه پس وقتمونو برای این حرفا هدر ندیم چون ما به هزارو یک دلیل نمی‌تونیم تانکی در این حد بسازیم به سازیمم می‌شه همون مثال ۲ تا شوالیه که زدم

من همیشه یه فکری برای مبارزه با این هیولاها داشتم می‌خوام جرات کنم بگم فقط تو دلتون مسخره کنین خواهش می‌کنم به روم نیارین icon_cheesygrin good_luck

شما پهپاد عمود پروازی تصور کنین که بقدری کوچیک باشه (چون هم رادار گریز باشه هم سطح قابل رویت ش کم باشه و از همه مهمتر ارزون و قابل حمل بوسیله یه سفیر باشه چون تحرک و اختفا برای ما خیلی‌ مهم)) که بتونه یه موشک ضّد زرهی مثل همین بریمستون تا شعاع ۵۰کیلومتری حمل کنه هدف‌ اپراتور ببین شلیک کنه برای لود مجدد پهپاد برگرده

ساختن یه چنین پهبادی برای ما نباید کاری داشته باشه چون شعاع پروازی که لازم نیست زیاد باشه حداکثر وزنی هم که قراره هم کنه بیشتر از ۵۰کیلو نیست حتی شاید نمونه‌های تجاریش الان در بازار باشه من زیاد اطلاعات ندارم فقط میمونه موشک

احسنت به شما دوست عزیز.

درباره طرحی هم که پیشنهاد دادید ، اتفاقا به نظر من به هیچوجه خنده دار نیست. بلکه با تمهیداتی کاملا عملی است.

نمی دونم چرا با نگاه به کنارهای بغل باریک شده آن به یاد مرکاوا می افتم اگر چه با مرکاوا خیلی فرق می کند ، آیا تکنیک خاصی است؟

بله ، این نوع طراحی برای کاهش ارتفاع کلی تانک و همچنین خمودگی لبه های زره می باشد که در صورت برخورد پرتابه های دشمن ، پرتابه های دشمن کمانه کرده و از اصابت مستقیم با زره جلوگیری شود. مثل تانک هایی مثل تی 90 و مرکاوا 4

و لوله توپش من یاد لوله توپ آبرامز آمریکا می اندازد

اتفاقا لوله توپ در هر دو تانک یکسان است و هر دو تانک از توپ مشابهی استفاده می کنند.

آیا این تانک از مرکاوا نسل 4 قوی تر است ؟
مقاومت از حمله از بالایش چقدر است؟

مقاومت زرهی آن از بالا مشخص نشده است. اما قسمت بالای برجک هم به واسطه زره های اضافی تقویت شده است. مقایسه این تانک با مرکاوا 4 فکر نکنم صحیح باشه. چون مرکاوا 4 یک تانک عملیاتی است. در حالیکه این تانک خیر.

اگر واقعا قدرت دهلاویه دقیقا مشابه کورنت های روسی باشد ، می بایست قدرت نفوذ آن حدود 1000 الی 1200 میلیمتر (مشابه کورنت) بوده باشد. با در نظر گرفتن حفاظت زرهی جلوی برجک ، یعنی 1950 میلیمتر ، بعید به نظر می رسد که دهلاویه بتواند با یک شلیک به طور کامل این تانک را نابود کرده و یا حتی از کار بیاندازد. البته شاید اصابت آن به جلوی شاسی بتواند آنرا از کار بیاندازد. اما خب زدن شاسی خیلی خیلی سختر از زدن برجک است.

اما این بحث ها همه شون تئوریک است. باید دید که آیا در عمل میتوان به این تانک نزدیک شد یا خیر؟

خودتون قضاوت کنید!( زمانی که دهلاویه نبود.)

تصویر اولی که شما قرار دادید ، تانک اصلا منهدم نشده است و اصلا مورد اصابت هیچگونه پرتابه ای قرار نگرفته است. بلکه در حال پایین آمدن از بلندی بود که به این روز افتاد. در ضمن کورنت در جنگ 33 روزه حضور داشت.
  • 6

#23 OFFLINE   arminheidari

arminheidari

01- جنگ آور

• VIP
  • Others: Members, Translation
  • 3975 ارسال

ارسالی 20 September 2012 - 11:09 PM

مقاومت زرهی آن از بالا مشخص نشده است. اما قسمت بالای برجک هم به واسطه زره های اضافی تقویت شده است. مقایسه این تانک با مرکاوا 4 فکر نکنم صحیح باشه. چون مرکاوا 4 یک تانک عملیاتی است. در حالیکه این تانک خیر.

منظورتون از تانک عملیاتی چیست؟
  • 0

#24 OFFLINE   ALI

ALI

مدیر بازنشسته

• Members
  • 4336 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 20 September 2012 - 11:15 PM

مرکاوا 4 یک تانک عملیاتی است. یعنی اینکه هم اینک بیش از 300 دستگاه از آن ساخته شده و در ارتش رژیم صهیونیستی در حال استفاده است. در حالیکه این تانک هنوز به مرحله تولید انبوه و استفاده نرسیده است.
  • 0

#25 OFFLINE   hosm

hosm

01- جنگ آور

• Scientific Pal
  • Others: Members, VIP
  • 892 ارسال
  • الاسلام وطن المسلم

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 20 September 2012 - 11:43 PM

با تشکر از برادر علی آقای عزیز از مقاله کامل و زیباشون

بازی تانک و ضدتانک با پیشرفت های صنایع الکتورنیک و اپتیک داره به جایی می رسه که نزدیک شدن به تانک برای نفر زیادی خطرناک میشه و غافلگیر کردن تانک خصوصا در فضای باز سخت تر میشه.
احتمالا باید لانچر موشکهای ضد تانک اپراتور دیگری جز انسان پیدا کنه. پلتفورمهای ذیل به نظر می رسند که مناسب باشند:

1 - پهبادها (که اتفاقا خاصیت حمله از بالا رو هم اضافه می کنند)
2 - رباتهای زمینی
3 - مینهای جهنده هوشمند
  • 1

#26 OFFLINE   DeathStalker

DeathStalker

Master Sergeant

• Members
  • 799 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 20 September 2012 - 11:57 PM

ممنون از تاپیکتون علی آقا

ولی ترکیه توی متریال اونقدر پیشرفته نیست که بتونه چنین زرهی تولید کنه. نه الان، نه حداقل تا 20 سال دیگه

چون مقاله هاشون رو هر ماه چک میکنم و باهاشون همکاری دارم اینو خدمتتون میگم. ترکها هم مثل ایرانیها علاقه زیادی به بزرگنمایی توی چیزهای مختلف دارن. ولی همونقدر که ذوالفقار 3 ایران توی 10 تانک برتر دنیا هست (به گفته سردار ایکس!) و صاعقه از هورنت و سوپر هورنت بهتره، این تانک هم هست!
  • 0

#27 OFFLINE   Thundar

Thundar

Master Sergeant

• Members
  • 1635 ارسال

ارسالی 21 September 2012 - 12:07 AM

اولا جسارت نباشه بنده اسپم ندادم نظر خودمو گفتم
ثانیا اونجایی که گفتم ایران 1000 تی72 داره منظورم بی توجهی کشورمون به ارتقاشون بود وگرنه منم مثل شما تعداد تی72های کشور رو نمیدونم
ثالثا بنده هیچ وقت توانمندهای کشوری رو کوچک نکردم اینو میتونم شهادت بدم البته حالا در مورد ترکیه هم حرف دارم که جاش نیست ولی منکر این موضوع نمیشم که گاها در مورد ترکیه ممکنه یه طرفه قضاوت کنم
  • 0

#28 OFFLINE   razavisw

razavisw

مدیر بازنشسته

• VIP
  • Others: Members
  • 423 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 21 September 2012 - 01:54 AM

با اجازه از علی آقا، بنده‌ هم چند عکس از رقیب آلمانی این پکیج یعنی Leopard 2A7 قرار می‌دهم.
شاهکار طراحی رو می تونید در عکس اول ببینید good_luck
و اگه قراره مسافر عربستان بشه الهی بلای توپولوف‌های ما سرشون بیاد icon_cheesygrin

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

• 2

#29 OFFLINE   hamedof

hamedof

Master Sergeant

• Members
  • Others: VIP
  • 2155 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 21 September 2012 - 11:21 AM

آقا علی 1 سوال ، اگه کورنت به قسمت شنی این تانک برخورد کنه ، آیا تانک دیگه غیر قابل استفاده میشه یا نه ؟! (شنی از بین میره درسته ؟ )

2 - اگر با خمپاره انداز های جدیدمون ( همون که تازگیها رونمایی شد ) به این تانک شلیک بشه تانک منهدم میشه ؟ (با مهمات بصیر که هدایت لیزری هستش .... icon_cheesygrin )

3- کدوم قسمت تانک ضعیف ترین زره رو داره ؟!

4- از نظرتون اگه هویتزر هایی مثل پالادین (در تعداد 3-4 عدد) از فاصله 70 کیلومتری مقابل این تانک ها قرار بگیرند ، تا وقتی که به برد لئوپارد ها برسند هر کدوم چند شلیک می تونند انجام بدند و باز هم فرصت فرار داشته باشند ؟

good_luck

ببخشید زیادی سوال می کنم :rose:
  • 0

#30 OFFLINE   komando59

komando59

Master Sergeant

• Banned
  • 1271 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 21 September 2012 - 12:57 PM

با تشکر از برادر علی عزیز ..!

اگر این غولتشن عملیاتی بشه ضمن بدبخت شدنمون باید به راهکارهای مقابله بپردازیم ....!

1. استفاده از مهمات هوشمند هست همانند ، بصیر یا خمپاره های هوشمند یا ..... که بر خلاف تصور که همه دوستان فکر میکنند فقط ما از این چیزا داریم دشمنان ما خیلی زودتر از ما این مهمات رو تولید کردند و در عین حال عملیاتی ...! پس این رو هم در نظر بگیرید که اگر ما با هویتزر 155 یکجا کمین کردیم واسه زدن اینا ممکنه یهو خودمون بریم هوا .....! پس این جنگ مهمات هوشمند عملا یک جنگ 50 / 50 هست و تازه ما از ابداعات و ارتقاهاشون در این زمینه اطلاع نداریم و نمیدونیم که فردا یک چیزی مثل همون 12 کیلومتری ها رو نمیکنند .... واقعیت رو بگیم ما تو این زمینه بسیار عقب تریم .....!
تازه پشتیبانی هواییشونم در نظر بگیرید + مقایسه برد اسمی بصیر با اکسکالیبور ..... !!!!!! icon_cheesygrin

خیلی از دوستان فقط فکر میکنن اگه بصیر داشته باشیم دیگه کار تمومه و به اون طرف داستان نگاه نمیکنند ... که همان داشتن مهمات هوشمندی بهتر از ما + نیروی هوایی قدرتمند و هوانیروز کولاکه ....

2. تنها راهی که میتونه واسه ما پیروزی ایجاد کنه تنها ابتکاره نه شروع به کپی کردن از مهمات های خارجی که عمرا بتونیم مثلش رو بسازیم البته نمیگم نباید بسازیم بلکه وقتی دست به تولید میشیم باید اینقدر سرمایه گذاری کنیم تا بتونیم یک چیزی در حد رقابت تولید کنیم نه فقط تولید چیزی که در عمل کاربرد نداره که البته میشه اونم ارتقا داد ولی آیا واقعا عزمی جدی برای ارتقا و رسیدن به سطح مهمات های اونا وجود داره ؟ !

ما باید مثلا پهپادهامون + هلیکوپترهای شاهد و .... + جنگنده هامون رو برای نبرد ضد تانک آماده کنیم که صد البته با داشتن موشک های ضد هوایی و .... عالی که بازم از بردشون خبر نداریم و ..... میتونه دردسر ساز شه ولی باید حداکثر توانمون رو در ساخت موشک هایی با برد ، نفوذ و قابلیت F&F بکار ببریم تا بتونیم جلوشون ایستادگی کنیم ...که صد البته بلند کردن پهپاد به همین کشکی که فکر میکنید نیست و مثلا باید با هواگردهای برتری هواییشون هم درگیر بشیم که اونم نیاز به قدرت درگیری هوا به هوا داره که ما از هفت دولت آزادیم ( واقعیتش اینه که نمیدونم ولی از ظاهر امر که اینچنین پیداست ) و پدافند که خدا رو شکر اونو تا حدی داریم و باید از ویژگی هامون + ابتکار استفاده کنیم که مثلا یک مورد از ابتکار میتونه بکار بردن کلاهک های بارانی در بالای سر گردان های زرهی دشمن باشه .... که البته اونم نیاز به افزایش قدرت سر جنگی و .... داره !

همه اینا مثل زنجیر به هم وصل هستن و نمیشه تنها با گفتن این حرف که ما دهلاویه داریم به جنگ دشمن رفت ..... باید ببینیم این دهلاویه ای که فلان قدر قدرت داره در عمل میشه ازش استفاده کرد ؟؟؟ good_luck

در خصوص لشکرهای زرهیمونم تا تولید نکردن یک تانک بومی با مهمات قدرتمند و برد بلند باید در لشکرهای زرهیمون رو گل گرفت ..... خیلی چیز ساده ای هست !

0 کاربر در حال بازدید از این انجمن است

0 عضو, 0 مهمان, 0 کاربر مخفی

آدرس پستی سایت:Admin@Military.ir

وب سایت میلیتاری در چارچوب قوانین کشور ایران فعالیت کرده و در ( ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ) وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدرس www.samandehi.ir به ثبت رسیده است.

مسئولیت مطالب و نظرات مندرج در سایت بر عهده شخص ارسال کننده بوده و سایت میلیتاری هیچ گونه مسئولیتی در قبال موضوعات مطرح شده ندارد.