ColonelShak

سرباز امریکایی زیر ارتش تیربار پی کا طالبان ( ویدئو )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='mohmohammadi21' timestamp='1348748180' post='274241']
[color=#ff0000]امروز تمرکز بیشتر روی حفظ جان سرباز هست چون کسی که میجنگد سرباز هست
اینطوری بگم نیروی انسانی هست که کارها رو تو جنگ انجام میده نیرو عامل کار هست
اگه این سرباز میمرد دولت باید تا اخر عمر به خانوادش مستمری میداد بدونه اینکه در ازای پولی که میده نیرویی وارد سازمان کرده باشه ولی زنده هست پس بهش پول میده و از نیروش استفاده میکنه
این جلیقه قیمتش رو اگه خیلی گرون بگیریم به اندازه ی نیم ماه حقوق این سربازه هست[/color]
من دوست دارم که ایران هم حتی به سربازای صفر هم جلیقه ی ضد گلوله بده البته الان خیلی بهتر شده در مقایسه با قبل ولی باز هم خیلی جای کار داره
I Am Hit
کسی فهمید از کجا شلیک میکنن؟
فکر کنم از جلوی همون ساختمون بزرگه که روش حفاظ داره شلیک میکنن در اخرای کلیپ دود شلیک معلومه
[/quote]

دوستمون جناب mohmohammadi21 در بالا به نکته خیلی خیلی مهمی اشاره کردند که باید در تصمیم گیری های کلان نظامی به اون توجه کرد و در نظرش گرفت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فرمتش چیه شده 30 مگ؟ 3جی پی کنید تا ما نت نفتیها هم بتونیم ببینیم...لاقل چند تا عکس از لحظه گلوله خوردنش بذارین حال کنیم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از کلنل عزیز
لینک مستقیم از پرشین گیگ:
http://reza4087.persiangig.com/video/U.S.%2BSoldier%2BSurvives%2BTaliban%2BMachine%2BGun%2BFire%2BDuring%2BFirefight%2B-%2BMilitary.ir.FLV

3GP:
http://reza4087.persiangig.com/video/U.S.%2BSoldier%2BSurvives%2BTaliban%2BMachine%2BGun%2BFire%2BDuring%2BFirefight%2B-%2BMilitary.ir2.3gp
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=verdana,geneva,sans-serif][size=4][b]این بنده خدا چرا دور خودش میچرخید؟ یکم اعتماد به نفس زیادی نداشت؟ حرکاتش یه جوری بود[/b][/size][/font]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ALI' timestamp='1348771663' post='274292']
امن جان دستت درد نکنه. کلیپ توپی بود.

فقط اگه ممکنه توی مدیافایر یا پرشین گیگ آپ کن. این فورشیر قابلیت رزیوم نداره و سرعتش هم خیلی پایینه.

[quote name='Aspahbod' timestamp='1348765745' post='274280']
مهم فقط این نیست که این شخص شانس آورد زنده موند. اگه جلیغه بتونه 30% جلوی اصابت ها رو بگیره یعنی 30% سرباز های شما کشته/زخمی نمیشن و میتونن به نبرد ادامه بدن. به علاوه جلیغه میتونه باعث بشه ارگان های حیاتی سرباز بر اثر اصابت گلوله از بین نره و شانس زنده موندن بعد از تیر خوردن زیاد بشه.
[/quote]

امید عزیز لب مطلب رو گفتند.

اینکه ما به هر دلیل در سازمان رزممون به مقیاس وسیع از چنین تجهیزاتی استفاده نمی کنیم نباید باعث بشه که به سازمان رزم سایر کشورها به دیده تحقیر و تمسخر نگاه کنیم و زنده موندن یک نیروی مجهز به جلیقه ضد گلوله رو به خوش شانسی اون ربط بدیم.

یادمه چند وقت پیش در مستند شوک که درباره دستگیری گروگانگیرها و آزادسازی گروگانها تهیه شده بود ، یکی از نیروهای ویژه در اثر اصابت گلوله به سر (به دلیل نداشتن کلاه کولار) و نیروی دیگر در اثر اصابت گلوله به قفسه سینه (به علت نداشتن جلیقه ضد گلوله) شهید شدند. حالا به نظر شما این دو شهید بد شانس بودند ؟؟
[/quote]

دقت دارید که گفته ی بنده رو بد برداشت کردید؟
من که گفتم این فرد اینجا شانس آورده به این معنا نیست که رزمندگان ما اگر تجهیزات مناسب رو استفاده نکنند و اگر شهید بشوند بدشانس هستند!!!
خوبه حالا من دارم این درسو دو ترمه که مثلا پاس میکنم!!!(نوک سوزنم همینجا گیر کرده!)
میتونم بگم که شما جمله ی من رو مهندسی معکوس! کردید.
منظور من این بود که باید از جلیقه استفاده بشه اما نباید همیشه چنین نتیجه ای رو انتظار داشت. همین!
یا حق...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر ...

تا الان کسی جلیقه پوشیده و اسلحه گرفته دست بره بالای کوه در همچنین ارتفاعی ؟ کسی تجربه پوشیدن جلیقه در مناطق جنوبی کشور مثل خوزستان رو داره ؟

هفته گذشته توفیق زیارت اشتایر نصیبم شد ، پس از ده دقیقه روی دست گرفتن ناچار شدم رهاش کنم ، اینقدر سنگین و بد دست بود که نمیشد بیشتر از 20 دقیقه باهاش راه رفت ، چه می کشه این نیرومخصوص که باید 15 تا 30 کیلومتر رو با این وسیله جهنمی طی کنه و از قضا جلیقه هم بر تن داشته باشه ، درسته که ام 4 و کلاشینکف خیلی سبکتر هستند اما پوشیدن این تجهیزات بصورت دایمی و در اختیار سرباز بودن هرچند که از نظر ظاهری زیبا به نظر میرسه و بسیار جدی و نجات بخش هستند ، اما بشدت از توان فیزیکی افراد کم میکنه ، مگر اینکه جلیقه های ضد گلوله سبک ، خنک تر و مقاوم در حد معمول طراحی و ساخته بشن ....
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1348786407' post='274341']

هفته گذشته توفیق زیارت اشتایر نصیبم شد ، پس از ده دقیقه روی دست گرفتن ناچار شدم رهاش کنم
[/quote]

جان !! شما اشتایر رو کجا رهاش کردی ادرس بده الان راه میوفتم icon_cheesygrin

[quote name='reza4087' timestamp='1348784294' post='274331']
با تشکر از کلنل عزیز
لینک مستقیم از پرشین گیگ:
[url="http://reza4087.persiangig.com/video/U.S.%2BSoldier%2BSurvives%2BTaliban%2BMachine%2BGun%2BFire%2BDuring%2BFirefight%2B-%2BMilitary.ir.FLV"]http://reza4087.pers...Military.ir.FLV[/url]

3GP:
[url="http://reza4087.persiangig.com/video/U.S.%2BSoldier%2BSurvives%2BTaliban%2BMachine%2BGun%2BFire%2BDuring%2BFirefight%2B-%2BMilitary.ir2.3gp"]http://reza4087.pers...ilitary.ir2.3gp[/url]
[/quote]

داداش دمت گرم کار بعضی از بچه ها رو راه انداختی از جمله خودم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فكر كنم اين بابا يه تختش كم بود. اول اينكه داشت به صورت كور تيراندازي مي كرد. دوم اينكه چه لزومي داشت بره پايين كه تير هم بخوره؟؟؟؟ زماني كه نمي دونه دشمن از كجا تيراندازي مي كنه نمي تونست همونجا سنگر بگيره و با دوربين سعي كنه محل اختفاء دشمن را پيدا كنه؟؟؟ چرا خودش را در تيرس قرار داد؟
ولي از حق نگذزيم اون تيربارچي طالبان هم دست به تيرش خيلي بود!! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دقت دارید که گفته ی بنده رو بد برداشت کردید؟
من که گفتم این فرد اینجا شانس آورده به این معنا نیست که رزمندگان ما اگر تجهیزات مناسب رو استفاده نکنند و اگر شهید بشوند بدشانس هستند!!!
خوبه حالا من دارم این درسو دو ترمه که مثلا پاس میکنم!!!(نوک سوزنم همینجا گیر کرده!)
میتونم بگم که شما جمله ی من رو مهندسی معکوس! کردید.
منظور من این بود که باید از جلیقه استفاده بشه اما نباید همیشه چنین نتیجه ای رو انتظار داشت. همین!
یا حق...[/quote]

خیلی عجیبه.

از کجا متوجه شدید که پست من در پاسخ پست شما بود؟؟ و یا ناشی از کج فهمی بنده؟؟ اصلا چطوری پاسخ بنده رو به صحبت خودتون چسبوندید؟؟

[quote]هفته گذشته توفیق زیارت اشتایر نصیبم شد ، پس از ده دقیقه روی دست گرفتن ناچار شدم رهاش کنم ، اینقدر سنگین و بد دست بود که نمیشد بیشتر از 20 دقیقه باهاش راه رفت ، چه می کشه این نیرومخصوص که باید 15 تا 30 کیلومتر رو با این وسیله جهنمی طی کنه و از قضا جلیقه هم بر تن داشته باشه ، درسته که ام 4 و کلاشینکف خیلی سبکتر هستند اما پوشیدن این تجهیزات بصورت دایمی و در اختیار سرباز بودن هرچند که از نظر ظاهری زیبا به نظر میرسه و بسیار جدی و نجات بخش هستند ، اما بشدت از توان فیزیکی افراد کم میکنه ، مگر اینکه جلیقه های ضد گلوله سبک ، خنک تر و مقاوم در حد معمول طراحی و ساخته بشن ....[/quote]

برادر ابراهیم جان ، هر فناوری و یا تکنولوژی ای درکنار مزایای بی شماری که ایجاد می کند ، یک سری محدودیت ها و تبعات منفی هم در پی دارد. این طبیعی است. ولیکن باید دید که کشورهای استفاده کننده از چنین فناوری هایی چگونه تبعات منفی آنرا کاهش می دهند. کشورهایی مثل آمریکا در تجهیزاتی انفرادی که برای سربازان خود طراحی می کنند به عامل ارگونومی توجه فراوانی دارند. همانطور که می دانید ارگونومی عبارتست از تطابق ماشین و ابزار با فیزیک بدن انسان به طوریکه بهترین شرایط تطبیق بین ماشین و فیزیک بدن انسان به وجود آید. جلیقه ضد گلوله اگر با در نظر گرفتن اصول ارگونومیک طراحی شده باشد ، کمترین محدودیتی را هم برای نیروها ایجاد نمی کند. یک سرباز در شرایط مختلف می تواند از 10 الی 25 کیلوگرم محموله با خود حمل کند. ارتش آمریکا کوله پشتی های مخصوصی برای نیروهای خود طراحی کرده است که در طراحی آن اصول ارگونومی کاملا رعایت شده است و سربازی که از این کوله پشتی استفاده میکند ، می تواند تا 25 کیلوگرم محموله با خود حمل کند ، بدون آنکه تاثیر منفی قابل توجهی بر روی عملکرد رزمی وی بگذارد. این کوله پشتی به همراه 25 کیلوگرم محموله قابل حمل در آن به گونه ای با فیزیک بدن سرباز انطباق دارد که سرباز باری در حد 8 الی 10 کیلوگرم را در پشت خود احساس خواهد کرد. در حالیکه در حال حمل باری به وزن 25 کیلوگرم است. این مثالها را عنوان کردم که به این نتیجه برسیم که اگر طراحی یک ابزار و یا ماشین با در نظر گرفتن اصول ارگونومی صورت گرفته باشد ، تبعات منفی و محدودیت های آن به حداقل ممکن خواهد رسید.

در رابطه با اشتایر که مثال آنرا عنوان کردید ، به نظر من خستگی شما بیشتر به دلیل نداشتن تجربه در حمل و جابجایی اسلحه بود. در راهپیمایی های طولانی ، هیچگاه اسلحه را دست نمی گیرند. حتی اسلحه های سبک را نیز در دست نمی گیرند و بعد راهپیمایی کنند. بلکه آنرا در پشت خود حمایل می کنند. در حالیکه اگر همین اسلحه را در پشت خود به صورت صحیح و اصولی حمایل می کردید ، می توانستید مسافت های طولانی تری را هم با همین اسلحه طی کنید. کما اینکه اسلحه هایی مثل ام 82 را نیز به همین صورت در مسافت های طولانی حمل می کنند. اصولا در دست نگه داشتن مداوم اسلحه 12 کیلویی باعث خستگی زودرس می شود. می بایست تنها زمانی که تصمیم به استفاده از اسلحه دارید ، آنرا در دست بگیرید.

ولی در مجموع به نظر من استفاده از جلیقه ضد گلوله در هر شرایطی و با در نظر گرفتن تمامی محدودیت ها و تبعات منفی آن می بایست یک ضرورت برای تمامی پرسنل بوده باشد.
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این بنده خدا خودشو گشت کسی جوابشو نداد

این جریان اشتایر چیه یه روزی ما گفتیم این تفنک کالیبر بالا که داریم کپی همون اشتایر اتریشه همه ریختن سرمون تا میتونستن مارو کوبوندن کجایند ان دوستان که ببینند این عزیز میگه ما اشتایر داریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در رابطه با ارگونومیک
کسانی که مسئول تیربار هستن یا همون تیربارچیها معمولا تیربار رو به جلیقه ی خود وصل میکنن که این باعث میشه که وزن تیربار پخش بشه مثلا یه تیرباری با جعبه ی گلوله حدود دوازده کیلو وزن داره رو به وزن خدمتی حدود پنج کیلو یا کمتر میرسونه البته طراحی جلیقه هم مهمه که بتونه وزن رو پخش کنه و نه فقط یه گیره باشه که روش چسبونده باشه
این گیره که قراره به تیربار وصل بشه باید نیروی منفی رو از تمام جلیقه بگیره نه فقط یک نقطه
من کوهنوردی خیلی زیاد میرم تمام وسایلی که استفاده میکنم اکثرا خارجی هستن حتی شلوارم که وقتی تو جیبش یه چیزی میزارم وزنی رو احساس نمیکنم تمام وسایلی که من با خودم میبرم از سی کیلو قطعا بیشتره

حتی امام موسی کاظم ع هم وقتی که داشت خوب میپوشید تو کتابهای درسی قبلا خونده بودم یا حضرت علی ع هم جلیقه داشت
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=arial,helvetica,sans-serif][size=5][quote name='worior' timestamp='1348786407' post='274341']
با تشکر ...

تا الان کسی جلیقه پوشیده و اسلحه گرفته دست بره بالای کوه در همچنین ارتفاعی ؟ کسی تجربه پوشیدن جلیقه در مناطق جنوبی کشور مثل خوزستان رو داره ؟

هفته گذشته توفیق زیارت اشتایر نصیبم شد ، پس از ده دقیقه روی دست گرفتن ناچار شدم رهاش کنم ، اینقدر سنگین و بد دست بود که نمیشد بیشتر از 20 دقیقه باهاش راه رفت ، چه می کشه این نیرومخصوص که باید 15 تا 30 کیلومتر رو با این وسیله جهنمی طی کنه و از قضا جلیقه هم بر تن داشته باشه ، درسته که ام 4 و کلاشینکف خیلی سبکتر هستند اما پوشیدن این تجهیزات بصورت دایمی و در اختیار سرباز بودن هرچند که از نظر ظاهری زیبا به نظر میرسه و بسیار جدی و نجات بخش هستند ، اما بشدت از توان فیزیکی افراد کم میکنه ، مگر اینکه جلیقه های ضد گلوله سبک ، خنک تر و مقاوم در حد معمول طراحی و ساخته بشن ....
[/quote][/size][/font]

[font=arial,helvetica,sans-serif][size=5]با آموزش های درست همچین مشکلی پیش نمیاد همین تفنگداران نیروی دریایی یکی از تمریناتی که هر روز انجام میدن اینه که به بدنشون وزنه اضافه میکنن بعد میرن تو استخر و باید تلاش کنن تا غرق نشن اول از وزنه سبک شروع میشه و بعد از مدتی به میزان وزنه ها اضافه میشه و همیینطور در مورد کسای که در مناطق کوهستانی قراره بجنگن مثل نیروهای ارسال شده به افغانستان باز اونها هم بهشون وزنه اضافه میشه و در تمرینات شرکتشون میدن تا هم بدن به وزن تجهیزات عادت کنه هم خود سرباز زنده موندن و سالم برگشتن پیش خونوادت که تنبلی نمیشناسه و این تمرین ها رو از همون ابتدای ورود تئسط نیرو ها انجام میشه مثل خیلی از این نوع تمرین ها که توسط تیپ نوهد یا تیپ 55 هوابرد شیراز انجام میشه که خود بشخصه حتی تصور انجام دادم قسمت کوچکی از این تمرینات ندارم ولی خودشون همچین انجام میدن که میگی چه راحته کاری نداره که ولی اگه همین تمرین های ممتد نباشه نیروی نظامی آمادگی خودش رو هم از لحاظ ذهنی و هم بدنی از دست میده[/size][/font]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][font=arial,helvetica,sans-serif]کلنل جان خیلی ممنون[/font][/right]
[right][font=arial,helvetica,sans-serif]یه نکته ی جالب[/font][/right]
[right][font=arial,helvetica,sans-serif]بعد برخورد گلوله با جلیقه ی ضد گلوله در اثر شک عصبی ای که به سرباز وارد میشه اسلحه اش رو پرتاب میکنه و دستاش برای لحظات بسیار کوتاهی ثابت میمونه[/font][/right]
[right][font=arial,helvetica,sans-serif].................................[/font][/right]
[right][font=arial,helvetica,sans-serif]این بنده خدا از بس داد زد و کسی جوابشو نداد دیگه داشت از زندگی نا امید میشد[/font][/right]
[right][font=arial,helvetica,sans-serif]میشد ترس رو در وجود و تک تک نفس نفس زدناش حس کرد !! البته هرکسی جای ایشون بود حال روز بهتری نداشت[/font][/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='saeghe_1' timestamp='1348790275' post='274349']
این جریان اشتایر چیه یه روزی ما گفتیم این تفنک کالیبر بالا که داریم کپی همون اشتایر اتریشه همه ریختن سرمون تا میتونستن مارو کوبوندن کجایند ان دوستان که ببینند این عزیز میگه ما اشتایر داریم.
[/quote]

گر چه تفنگ صیاد کپی اشتایره ولی ما حداقل 800 تا اشتایر رو مستقیم و قانونی از اتریش خریدیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.