ali_64

تحلیل و پیگیری تحولات اسراییل

Recommended Posts

پسر عموی بی همه کسه خودمه . جناب بیگ بنگ به جایی رفت و امد نداره عزیز . دانیل فقط 17 سال و نیمشه . یه طوری می پرسی انگار مامور اطلاعاتی  icon_cheesygrin

17 سالشه ؟!!

بهش نميومد اينقدر سنش كم باشه، خوب بحث ميكرد

w7slig7w5246hapj2m6m.jpeg

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پسر عموی بی همه کسه خودمه . جناب بیگ بنگ به جایی رفت و امد نداره عزیز . دانیل فقط 17 سال و نیمشه . یه طوری می پرسی انگار مامور اطلاعاتی  icon_cheesygrin

ماشالله خدا حفظش کنه چه بچه خوش صحبتیه خیلی دوس دارم از نزدیک ببینمش ...

ولی در کل اونجای ادم دروغگو :winking:

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توی خانواده ما نابغه ایه . چند کلاس جهشی داشت . عربیش هم مثل فارسیش خوبه . یک سالی در کیبوتس در مزرعه فلسطینی ها کار کرد عربی رو از اونها یادگرفت الان تقریبا هر تابستون هم برمیگرده کیبوتس . قبل از اینکه فارسیش در این حد خوب بشه می رفت در فوروم های عربی همین حرف ها رو می زد و اونجا رو بهم می ریخت . الان که فارسیش راه افتاده شده مزاحم فوروم های ایرانی . الان هم بهش گفتم دیگه در بحث شرکت نکنه مگر اینکه یک تاپیک تاریخی چیز باشه تو این مایع ها . شما هم خیلی احساسی می شید و توهین می کنیدا . نکنید اقا نکنید .

من خودم شعیه ایرانیم ولی یه چیزی که با چشمای خودم دیدم یهودی تقریبا قوم همه چی تکمیلن هم باهوشن هم خیلی خوب همکاری میکنن تنها عیبش اینه که ترسون

یه چیزشون که قابل تحسین واقعا خوب با هم همکاری میکنن!

صیونیستاشون خیلی خیلی ترسون

ویرایش شده در توسط AmirPS
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توی خانواده ما نابغه ایه . چند کلاس جهشی داشت . عربیش هم مثل فارسیش خوبه . یک سالی در کیبوتس در مزرعه فلسطینی ها کار کرد عربی رو از اونها یادگرفت الان تقریبا هر تابستون هم برمیگرده کیبوتس . قبل از اینکه فارسیش در این حد خوب بشه می رفت در فوروم های عربی همین حرف ها رو می زد و اونجا رو بهم می ریخت . الان که فارسیش راه افتاده شده مزاحم فوروم های ایرانی . الان هم بهش گفتم دیگه در بحث شرکت نکنه مگر اینکه یک تاپیک تاریخی چیز باشه تو این مایع ها . شما هم خیلی احساسی می شید و توهین می کنیدا . نکنید اقا نکنید .

کیبوتس مگه توی سرزمین های اشغالی نیست ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلا قرآن بدجوری با یهودیا(بازم تاکید میکنم به معنی بدعت گذار در دین حضرت موسی(ع) هستن اینجا) تا کرده چون خیلی اذیت کردن.
بقره

وَلَتَجِدَنَّهُمْ أَحْرَصَ النَّاسِ عَلَى حَيَاةٍ وَمِنَ الَّذِينَ أَشْرَكُواْ يَوَدُّ أَحَدُهُمْ لَوْ يُعَمَّرُ أَلْفَ سَنَةٍ وَمَا هُوَ بِمُزَحْزِحِهِ مِنَ الْعَذَابِ أَن يُعَمَّرَ وَاللّهُ بَصِيرٌ بِمَا يَعْمَلُونَ

﴿۹۶﴾

و آنان را مسلما آزمندترين مردم به زندگى و [حتى حريص‏تر] از كسانى كه شرك مى‏ورزند خواهى يافت هر يك از ايشان آرزو دارد كه كاش هزار سال عمر كند با آنكه اگر چنين عمرى هم به او داده شود وى را از عذاب دور نتواند داشت و خدا بر آنچه مى‏كنند بيناست

(۹۶)

آیات بعدیش هم جالبه :winking:

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه گفتيد اينجا كجاست؟!!

.

.

.

بله اينجا غزه است!!

آخه چرا اينها طرفدار داعش هستن؟!! ما كه اين همه داريم بهتون كمك ميكنيم، همه جوره نظامي، اقتصادي، سياسي و...

ygv22nos4kv4999l2jyi.jpg

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اول از همه اینکه این اسمش اریل نیست . اسمش דניאל یا همون دانیل هست . یه نوع اپسشن خاصی با این اسم اریل داره بلیط اتوبوس هم که می خواد بخره می گه اسمم اریله .

واکنش مردم اسرائیل هم ازش نپرس چون الان چند هفتس اسرائیل نیست البته باید دو ماه دیگه برگرده بره خدمت سربازی که امیدوارم به قول قوه الهی عربا بگیرن ریپش کنن و دهنش هم مورد عنایت قرار بدن

تو دین ما ، اول برای دشمن طلب هدایت و آمرزش کن اگر نشد جوانمردانه باهاش بجنگ. ما از این چیزا نداریم

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب کرکس کسی که پستهای 7 یا 8 سال پیش شما در این تالار گفتگو رو به یاد داشته باشه و این پستهای امروز شما رو بخونه احتمال داره که مغزش منفجر بشه ...
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله کیبوتس در اسرائیله .

من توی توضیحش گفتم که به همه مربوط نیست(داخل پرانتز گفتم). درست میگید آیات قرآن به صورت های مختلف بررسی میشن با توجه به فاکتور های مختلف( خوابم گرفته دارم مینویسم البته لفظ درست به ذهنم نیومد ) . بعضی آیات ناسخ آیه های قبلی هستن بعضی ها هم به مرور کامل کننده یکدیگر مثل حرمت خوردن شراب و ... اینجا سایت مذهبی نیست که بخوایم بحثش رو انجام بدیم ولی من بخاطر چیز دیگه گذاشتم اون آیه رو حرف ترس از مرگ شد صحبت خدا رو در این مورد گذاشتم. قبلو بعد و شان نزول آیات رو بدونیم معلومه خدا در مورد چه کسانی صحبت کرده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله کیبوتس در اسرائیله .

می دونم تاپیک در مورد مووع متفاوتی هست ولی خوشحال می شم در تاپیکی جداگانه به این مسئله بپردازیم . جناب کید خوشبختانه در این مدت تونستم مطالعات دقیقی نسبت به دین عزیز اسلام داشته باشم . برعکس همدینان خودم که اگر خواست مطالعه اسلام رو دارند با غرض نسبت به مطالعه اسلامی می روند من با فکری کاملا باز به سمت مطالعه قران و تفاسیر و احادیث رفتم و بجای روخونی روزنامه وار و غرض وار ایات قران با شرکت در جلسات قرانی اخر هفته توسط مسلمانان و با استفاده از علمای بزرگ شهر تورنتو این کتاب رو مطالعه کردم . مهمترین مسئله در زمینه خواندن ایات قران توجه و درک Context ایات هست . یعنی ایات باید با درنظر گرفتن شرایط زمانی و سیاسی زمان پیامبر خوانده شوند . اگر با نگاه شما جلوبرویم با مشکل برمیخوریم . به ایه زیر توجه کنید :

بادیه نشینان عرب در کفرو نفاق از دیگران سختتر و به اینکه حدود انچه را کهخدا بر فرستاده اش نازل کرده ندانند سزاوارترند و خدا دانای حکیم است ( سوره توبه ایه 97)

شما چگونه این ایه رو تفسیر می کنید ؟ ایا از نظر شما بادیه نشینان عرب امروز هم در کفر ونفاق هستند یا اینکه این ایه به زمان بخصوص دوران پیامبر و رفتار بادیه نشینان عرب در ان زمان مربوط است .

نظر شما در مورد سوره 111 المسد چیست . ایه می فرماید بریده باد د دست ابولهب  و مرگ بر او باد و ...... سؤال در اینجاست که ابولهب کیست ؟ قران هیچ حرفی در مورد اینکه ابولهب کیست نمی زند و یا اینکه او چه رابطه ای با پیغبر دارد . یا منظور این ایه این است که هر که اسمش ابولهب هست باید هر دو دستش بریده شود . مطمئنا شما در جواب می گویید ابولهبی که قران در مورد او سخن می گوید عموی پیامبر است و منظور هر عربی نیست که نامش اتفاقی ابولهب باشد . در زمینه ایات قران که در مورد یهودیان صحبت شده همین دقت لازم باید در نظرگرفته شود .

موافقم

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب کرکس شما فرمودید زنا در دین شما عملی است که مرگ در راهش جایز شمرده میشه

پس چطور جاسوسه های شما و حتی خانم لیونی این امر رو در نظر نمیگرن و بارها به این شیوه به جاسوسی پرداختن و حتی از گفتنش هم ابایی ندارن؟! استاندارد 2 گانه عایا؟

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.