justin42

برسی راه های مقابله زمینی با امارات

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[color=#0000ff][b]سلام .

روز و شبتون بخیر[/b]

بین ایران وامارت همیشه بر سر جزایر سهگانه مجادله بوده اما اگر امارات با چراغ سبز گرفتن از عربستان و توهم گرفتن اومد جزایر رو تصرف کرد ما نیز اینبهانه را برای حمله به امارات پیدا خواهیم کرد که چه بسا امارات را نیز تصرف کردیم

اینجا یک سئوال اساسی میپرسم لله جواب منطقی وعلمی بدین و براوردی (نه دقیق دقیق) تخمینی و حدودی رو از تجهیزات لازم برای انتقال 40 هزار نفر طی 24 ساعت به کشور امارات وبحرین وایضا عربستان بدین .+ تعدادی نفربر وتجهیزات کامل انفرادی .

راه حل من:

استفاده از چند هزار هواناو (یونس و....) وبعلاوه بالگرد هایی چون سی کینگ وشینوک هست .ولی یه مشکلی که در رابطه با بالگرد هست سوخت وبرد بالگرد هاست که وسط راه کم نیارن.اینم راه حل بدین

نکته: اینا گفتم 40 هزار نفر در 24 ساعت ولی قرار نیست فقط این40 هزار برن اونور اب بلکه این انتقال طی چند رو ادامه پیدا خواهدکرد و به عددی در حدود 280 هزار نفر خواهد رسید.

[b]لطفا راه حل های خود را بنویسید:

1- نابودی نیروی دریایی اعراب

2- غیر فعال کردن موقت نیروی هوایی امارات تا رسیدن سربازان ایرانی

3-نحوه اشغال امارات

4- نحوه استحکام و تثبیت مواضع چون ممکنه امریکا هم وارد عمل بشه (البته اگه قبلش به اونا تضمین قطع نشدن نفت رو بدیم مشکلی پیش نخواهد اومد)
+عربستان[/b]

[b]5- انتقال تجهیزات بیشتر وسنگین برای نفوذ احتمالی به کشور های همسایه

6- نحوه استفاده از جنگنده ها وتجهیزات امارات به نفع خود و انتقال تجهیزات جنگی اونا به ایران (همچون اف16 ها-پاتریوت و.....) که اگر هم عقب نشینی کردیم دست خالی برنگشته باشیم)

7-ودر اخر نحوه انتقال نفرات به ان ور اب در زمانی کم[/b][/color]

[color=#ff0000][b]نکته مهم: چون اینجا انجمن تخصصی نظامیه پس انتظار دارم جواب ها شامل راه حل های جنگی وتاکتیکی باشه نه جواب های متصبانه ودور از موضوع وازمدیران خواهانم پس های نامربوط رو پاک کنن.[/b][/color]

[color=#000000][b]پ.ن:[/b][/color]

[b]نقشه پیشنهادی من برای انجام کار.باتوجه به فاصله و اینکه عمان پشت ما قرار میگیره که باهاش مشکل نداریم این راه رو انتخاب کردم که از پشت قیچی نشیم.[/b]
[img]http://arteshiupload.persiangig.com/image/uae_map.jpg[/img]
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1- نابودی نیروی دریایی اعراب :
از اونجایی که اعراب زیردریایی ندارند و ناوهاشون سیستم دفاعی قدرتمندی ندارند ، بهترین راه استفاده از مینی زیردریایی های غدیر و موشک های کروز و در صورت نیاز موشک خلیج فارس .........
برای مثال اگه 500-600 کروز رو فاصله یک روز بتونیم سمت کل کشتی هاشون شلیک کنیم احتمال اینکه کل کشتی هاشون نابود بشه هست ....

بعد هم با ناوچه هامون می تونیم یه پوشش رو برقرار کنیم ، البته اگه به یکی از این کشور ها حمله کنیم احتمال اینکه بقیه اعراب وارد جنگ بشند وجود داره که برای حل این معضل باید حمله اولمون اونقدر سریع و کوبنده باشه که هیچ جنبنده جرات ورود به جنگ رو نکنه .....
فرض من اینه که ما اول حمله می کنیم ...

2- غیرفعال کردن نیرو هوایی امارات :

والا میشه با موشک انداز های فجر از سواحل خودمون آتش زیادی روی فرودگاه هاشون بریزیم که هیچ جتی جرات وارد شدن به باند رو نداشته باشه ! البته این آتش باید مستمر باشه .... و نکته ی بعدی هم اینکه اول باید رادار های سیستم ضد موشکی رو مورد هدف قرار بدیم و در این صورت فکر کنم دیگه بشه از نیروی هوایی خودمون استفاده کنیم ، البته باید حواسمون باشه که هیچ جتی از خاک امارات بیرون نره ..... پس باید سامانه های دفاعی زیادی روی نزدیک مرز ها مستقر کنیم ...

3- اگه نیرو هوایی و دریاییشون نابود بشه دیگه نیروی زمینیشون رو میشه شخم زد ..... برای اشغال هم بهترین کار اینه که این برج های دبی رو بیاریم پایین تا رعب و وحشت ایجاد کنیم ! بعد هم اولتیماتوم بدیم که تسلیم یا نابودی 100 درصدی .....

فقط وقتی حمله می کنیم باید این رو هم در نظر بگیریم که جنگ هزینه بره و برای جبران هزینه و کمک به اقتصاد کشور ، کلا باید امارات رو غارت کنیم و چیزی در حد مستعمره ازش بسازیم ! یعنی وقتی حمله کردیم باید فکر اینجور چیزها باشیم ، پس باید زیرساخت ها رو باقی بزاریم تا خودمون ازشون استفاده کنیم ....

4- آمریکا هم فکر نکنم بخواد خودش رو درگیر جنگ کنه ! چون میدونه که بعدش یه جنگ تمام عیار بین ایران و آمریکا و اسرائیل شکل میگیره که از نظر من از دست دادن امارات براش ضربه کمتری باشه تا یه جنگ در همه ابعاد! البته پون اونقوت کل تنگه 100 درصد در اختیار ما قرار میگیره باید وسط جنگ بهشون اعلام کنیم که این جنگ برای بستن تنگه هرمز نیست ! ( چون چنان سودی از حمله به این کشور های عربی میشه برد که دیگه نیازی به بستن تنگه نباشه )

*** باید مواظب باشیم طوری رفتار نکنیم که جنگ جهانی سوم هم راه بندازیم !

5- بعد از امارات ، برای حمله به کشور های اطراف به دلیل حذف رادار پاتریوت ها بهترین راه زدن پایگاه های نظامی با موشک هایی مثل شهاب و فاتح هستش ( برای خودنمایی قدرت موشکیمون ) ، نهایتا باید تا سر مرز عربستان بریم جلو ...........

6- برای انتقال نیرو هم اول باید نیروهای صابرین و نوهد با سی 130 ها وارد عمل بشند ، بعد هم بهترین راه انتقال نزدیک به 100 هزار نیرو هستش! مگه قراره کجا رو بگیریم که 280 هزار نیرو نیاز باشه ؟!

ارزانترین راه هم استفاده از 10000 از 20000 قایق سپاه هستش که نیرو ها رو ببرند و بیارند و راه های گرون تر استفاده از نیرو هوایی و سی 130 و چینوک هاست ...........

حالا گفتم یه نمای کلی از معرکه درست کنیم تا بعد ریز بشیم ....
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
صدام هم با همین اندیشه ها رفت که کویت رو بگیره ولی به اون روز افتاد
ما الان اگه بتونیم در مقابل این همه دشمن از کشور خودمان محافظت کنیم شاهکار کردیم
فکر کردید امریکا می ذاره ایران دشمن درجه یکش بیاد امارات رو بگیره بعد امریکا اینقدر احمقه که قول ایران برای دادن نفت رو باور کنه
کوچکترین تعرضی برای تصرف خاک دشمن بهترین بهانه برای حمله امریکا وناتو به ماست
منم از خدامه یک روزی تمام این کشور های عربی رو که روزی برده ما بوده اند را زیر پا له کنیم ولی با این وضع اقتصادی وسیاست خارجه بدون هدف و این همه تحریم
فکر کنم باید این ارزو رو به گور ببرم
  • Upvote 7
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مگه قراره کجا رو بگیریم که 280 هزار نیرو نیاز باشه ؟![/quote]

برای احتیاط و اینکه اگه عربستان تحرکی کرد بشه پاسخ داد.به عبارتی میدان نبرد اماراته واسیبی به ایران نمیرسه.

[quote name='sinagood' timestamp='1352183104' post='280904']
صدام هم با همین اندیشه ها رفت که کویت رو بگیره ولی به اون روز افتاد
ما الان اگه بتونیم در مقابل این همه دشمن از کشور خودمان محافظت کنیم شاهکار کردیم
فکر کردید امریکا می ذاره ایران دشمن درجه یکش بیاد امارات رو بگیره بعد امریکا اینقدر احمقه که قول ایران برای دادن نفت رو باور کنه
کوچکترین تعرضی برای تصرف خاک دشمن بهترین بهانه برای حمله امریکا وناتو به ماست
منم از خدامه یک روزی تمام این کشور های عربی رو که روزی برده ما بوده اند را زیر پا له کنیم ولی با این وضع اقتصادی وسیاست خارجه بدون هدف و این همه تحریم
فکر کنم باید این ارزو رو به گور ببرم
[/quote]

ببین دوست عزیز الان استراتژیست های حرفه ای ما طرح حمله به انگلستان رو هم کشیدن و طرح حمله دلیل بر انجام حتمی اون نیست.کما که درزمان رژیم سابق اگر طرح حمله هوایی به عراق ریخته نشده بود در جنگ تحمیلی نمیتونستیم به فاصله دو ساعت جوابشونو بدیم. پس این فکرا رو از سرت بنداز وبیرون و طرح ارائه بده.البته امارات واقعا پتانسیل (نه توانایی) شروع یک درگیری نظامی رو داره .

البته شما میتونی این طرح روبا پیشبینی تجهیزات اینده خودمون در فرضا20 سالاینده ترسیم کنی و لزوما نباید وضعیت حال رو ملاک قرار بدی
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

بعد هم با ناوچه هامون می تونیم یه پوشش رو برقرار کنیم ، البته اگه به یکی از این کشور ها حمله کنیم احتمال اینکه بقیه اعراب وارد جنگ بشند وجود داره که برای حل این معضل باید حمله اولمون اونقدر سریع و کوبنده باشه که هیچ جنبنده جرات ورود به جنگ رو نکنه ....
[/quote]

سلام

و یحتمل فراموش کردید اونها هم موشک کروز ضد کشتی دارند !؟

از نظر من چهارتا از برج های دبی رو بزنیم ، همون ها روی سرشون آوار بشه ، کافیه ...

برای جلوگیری از ورود قطر و عربستان به جنگ ( یا ناکارآمد کردن اونها ) پیشنهاد می کنم که که چاه های نفتشون رو بزنیم ... حداقلش اینه که بار روانی داره ولی در چند زمینه ی دیگه به ضرر ما تمام می شه .......
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif]جای همچین تاپیکی واقعا خالی بود[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]تو نقشه حمله شما ، جزایر سه گانه آزاد میشن و بعد به امارات حمله میشه یا همزمان به همشون حمله می کنیم؟[/font]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][font=tahoma,geneva,sans-serif]تو نقشه حمله شما ، جزایر سه گانه آزاد میشن و بعد به امارات حمله میشه یا همزمان به همشون حمله می کنیم؟[/font][/quote]

نقشه حمله قبلا اماده شده و با جرقه خوردن وحمله امارات به جزایر(که ما انتظارشو داریم) اول جزایر رو به راحتی ازاد کرده وبه امارات یورش میبریم.ازاد کردن جزایر همبر عهده تکاوران وشناور های نیروی دریاییه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من به جنبه های سیاسی اش نگاه میکنم چون از نظامی خیلی کم سر در میارم
اگه امارات حمله کنه اگه جواب ندیم که دولت سقوط میکنه چون به کشور تعرض شده و مجلس قطعا دولت رو منحل میکنه
اگه جواب بدیم با طرحهایی که دوستان میکشن ما اتحادیه عرب رو داریم تنها مشکل ما همین اتحادیه هست که پیمان نظامی دفاعی هم شاملش میشه ولی میشه با سیاست دور زد در این اتحادیه اردن و عربستان مهمترین کشورهایی هستن که میتونن به امارات کمک کنن
البته اگر امریکا تظمینی برای نبستن تنگه ی هرمز بگیره یا امتیازی که ما با حمله به امارات به امریکا بدیم و طرفهای بحرین هم نریم مشکلی نیست البته این بستگی داره به اینکه عربها امتیازات بیشتری ندن عمان از دیرباز یک متحد ایران بوده به خاطر مذهب عامه ی مردم من میتونم بگم که مثل بقیه ی اعراب نیستن
قطر رو من فکر میکنم باید مذاکره کنیم که اگر حمایت نکنن ما هم از اونها در برابر عربستان ازشون حمایت میکنیم قطر یک اختلاف در مرزهاش با عربستان داره که عربستان نمیخواد اون منطقه رو پس بده فکر کنم دقیق یادم نیست
بحرین هم که کاری نمیتونه بکنه و مردمش پشتیبانی خوبی هستن حداقل کاری که میتونن دخالت نکردن در جنگ هستش این حداقل ترین هستش
کویت هم که خنثی عمل میکنه اردن هم فقط میتونه نیرو تا عربستان بفرسته و در واقع یک محافظت از خودش و عربستان بکنه و در قضیه ی امارات و خلیج فارس کاری پیش نمیبره البته اگه جنگ به جبهه ی عربستان بکشه میتونن بازی رو کم کم به نفع خودشون برگردونن چون عربستان به تنهایی و یا اردن به تنهایی کاری نمیتونه پیش ببره البته ما جنگمون فقط با امارات بود اگه اتحادیه خودشون رو درگیر نکنن
البته همه ی اینها در شرائطی هست که ما شما یک طرحی بکشید که غافلگیرانه باشه و تو یک روز دفاع امارات از کار بیفته و تا دو روز اشغال بشه و تا سه روز سقوط کنه و تا چهار روز برج دبی مرکز استراحت سربازای ما باشه
البته اینم بگم که اونا قطعا بیکار نمیشینن و نقش کشورهای عرب و یا اتحادیه شون اینه که پشتیبانی غیر مستقیم کنن ار اماراتیها ولی ممکنه اونا از کشورهای عرب افریقایی نیرو در ازای پول و یا از مزدور استفاده کنن این دوتا گزینه رو تو اکثر جنگهای اعراب و یا مناقشه هاشون دیدم
اینجا امریکا بزرگترین مانع هستش اول باید اونا رو تو جبهه ی جنگ یا سیاست شکست بدیم یا با مذاکره یا با امتیاز
در اخر ما میتونیم باشکایت در سازمان ملل اگه اونا بها بدن غرامت جنگ رو از اعراب بگیریم و یا با سیاستی که اسرائیل انجام داد اونجا رو اشغال کنیم ولی تو گزینه ی دوم رو حتی روسیه و چین هم از ما دفاع نمیکنه چه برسه به بقیه کشورها البته میشه نظر اتحادیه اروپا و غرب رو با سازش جلب کرد
این یک تحلیل سرسری و سریع بود
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این تاپیک ها خیلی خوب و مفید هستند و همچنین بسیار مستعد انحراف!
اگه این موضوع علمی بحث کنیم خیلی جالب و کاربردی
================================
باید این موضوع در چند بخش تقسیم کنیم
1)بررسی ضرر وسود امارات در جنگ با ایران
2)توانایی آفندی امارات باکمک با بدون کمک آمریکا
3)توانایی نگهداری خاک
4)تحمل جنگ فرسایشی
و...
که باید همشون بررسی بشن، انشاالله در ادامه نظر خودم میگم!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فقط این رو میدونم که اگر ایران با کسی وارد جنگ بشه (فرقی نمیکنه اسراییل باشه، عرب ها و یا و....)، به مدت بسیار کوتاهی پس از اون یک ائتلاف بین المللی شکل خواهد گرفت و حداقل 60 کشور دنیا به ایران حمله میکنند!
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مگه الکی هست 60 کشور حمله کنند سیاستی که تا حالا پیش گرفتند اینکه بیشتر کشور جهان حامی ایران هستند و خیلی از کشور ها هم میترسند ولی اگر جنگ بشه مطمئنا امریکا و اسراییل به ایران حمله میکنند
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='gharghani' timestamp='1352201046' post='280943']
مگه الکی هست 60 کشور حمله کنند سیاستی که تا حالا پیش گرفتند اینکه بیشتر کشور جهان حامی ایران هستند و خیلی از کشور ها هم میترسند ولی اگر جنگ بشه مطمئنا امریکا و اسراییل به ایران حمله میکنند
[/quote]

مثلا ناتو حامی ایرانه؟ کشور هایی مثل ژاپن، گرجستان، آذربایجان و ... که درلشکر کشی آمریکا به خاورمیانه مشارکت داشتند حامی ایران هستند؟ اعراب حامی ایران هستند؟ مساله فقط آمریکا و اسراییل نیست
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='justin42' timestamp='1352181284' post='280896']
[color=#0000ff][b]سلام .[/b][/color]

[color=#ff0000][b][size=5]روز و شب[/size][/b][/color][color=#0000ff][b]تون بخیر[/b]

بین ایران وامارت همیشه بر سر جزایر سهگانه مجادله بوده اما اگر امارات با چراغ سبز گرفتن از عربستان و توهم گرفتن اومد جزایر رو تصرف کرد ما نیز اینبهانه را برای [/color][color=#ff0000][size=5]حمله به امارات[/size][/color][color=#0000ff] پیدا خواهیم کرد که چه بسا [/color][size=5][color=#FF0000]امارات را نیز تصرف کردیم[/color][/size]

[color=#0000ff]اینجا یک سئوال اساسی میپرسم لله جواب منطقی وعلمی بدین و براوردی (نه دقیق دقیق) تخمینی و حدودی رو از تجهیزات لازم برای[/color][size=5][color=#FF0000] انتقال 40 هزار نفر طی 24 ساعت به کشور امارات وبحرین وایضا عربستان[/color][/size][color=#0000ff] بدین .+ تعدادی نفربر وتجهیزات کامل انفرادی .

راه حل من:

استفاده از[/color][size=5][color=#FF0000] چند هزار هواناو (یونس و....)[/color][/size][color=#0000ff] وبعلاوه [/color][color=#ff0000][size=5]بالگرد هایی چون سی کینگ وشینوک[/size][/color][color=#0000ff] هست .ولی یه مشکلی که در رابطه با بالگرد هست سوخت وبرد بالگرد هاست که وسط راه کم نیارن.اینم راه حل بدین

نکته: اینا گفتم 40 هزار نفر در 24 ساعت ولی قرار نیست فقط این40 هزار برن اونور اب بلکه این انتقال طی چند رو ادامه پیدا خواهدکرد و به عددی در[/color][color=#ff0000][size=5] حدود 280 هزار نفر[/size][/color][color=#0000ff] خواهد رسید.

[b]لطفا راه حل های خود را بنویسید:

1- نابودی نیروی دریایی اعراب

2- [/b][/color][color=#ff0000][b][size=5]غیر فعال کردن [/size][/b][/color][color=#b22222][b][size=5]موقت[/size][/b][/color][color=#0000ff][b][size=5] [/size][/b][/color][color=#ff0000][b][size=5]نیروی هوایی امارات[/size][/b][/color][color=#0000ff][b] تا رسیدن سربازان ایرانی

3-نحوه[/b][/color][color=#ff0000][b][size=5] اشغال امارات[/size][/b][/color]

[color=#0000ff][b]4- نحوه استحکام و[/b][/color][size=5][color=#FF0000][b] تثبیت مواضع چون ممکنه امریکا هم وارد عمل بشه[/b][/color][/size][color=#0000ff][b] (البته اگه قبلش به اونا تضمین قطع نشدن نفت رو بدیم مشکلی پیش نخواهد اومد)
+عربستان[/b]

[b]5- انتقال تجهیزات بیشتر وسنگین برای [/b][/color][size=5][color=#FF0000][b]نفوذ احتمالی به کشور های همسایه[/b][/color][/size]

[color=#0000ff][b]6- نحوه [/b][/color][size=5][color=#FF0000][b]استفاده از جنگنده ها وتجهیزات امارات به نفع خود[/b][/color][/size][color=#0000ff][b] و [/b][/color][color=#ff0000][b][size=5]انتقال تجهیزات جنگی اونا به ایران [/size][/b][/color][color=#0000ff][b](همچون اف16 ها-پاتریوت و.....) که اگر هم عقب نشینی کردیم دست خالی برنگشته باشیم)

7-ودر اخر نحوه انتقال نفرات به ان ور اب در زمانی کم[/b][/color]

[color=#ff0000][b]نکته مهم: چون اینجا انجمن تخصصی نظامیه پس انتظار دارم جواب ها شامل راه حل های جنگی وتاکتیکی باشه نه جواب های متصبانه ودور از موضوع وازمدیران خواهانم پس های نامربوط رو پاک کنن.[/b][/color]

[color=#000000][b]پ.ن:[/b][/color]

[b]نقشه پیشنهادی من برای انجام کار.باتوجه به فاصله و اینکه عمان پشت ما قرار میگیره که باهاش مشکل نداریم این راه رو انتخاب کردم که از پشت قیچی نشیم.[/b]
[img]http://arteshiupload.persiangig.com/image/uae_map.jpg[/img]
[/quote]
سلام
با توجه به این که خودتون می فرمایید اینجا یک انجمن نظامی هستش جواب میدم : تا جایی که یادم میاد بازی جنرالز همچین مرحله ای نداشت ، میتونین از این به عنوان سناریو برای یک پچ جدید برای اون استفاده بکنید.
:-x
  • Upvote 3
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه امارات شروع کننده جنگ باشه و جزایر رو بتونه بگیره بعدش ما وارد درگیری بشیم باید اول جزایر رو پس بگیریم چون خیلی ارزش نظامی دارن برا گرفتنشون هم موشک باران کامل ابوظبی و دبی کاملا کافی به نظر میرسه
اما اگه واقعا به خواهیم امارات رو بگیریم اونم که برنامه مورد علاقه ایرانی ها هست اولن هلی برن نیرو واقعا غیر ممکنه با اون همه اف 16 بلوک 52 و جدیدا هم داره یورو فایتر میگیره تنها حالت ممکن استفاده از پهپاد ها و وموشک ها توام برای نابودی فرودگاه ها و هواپیما های فرودگاه نظامی در دبی و ابوظبی هست البته حجم بالای موشک باران دقیق با توجه به فاصله کم برای نابودی مراکز فرماندهی خیلی میتونه تاثیر گذار باشه و همچنین بمب های مغناطیسی برا نابود کردن کانال های ارتباطی خیلی میتونه موثر باشه و البته باید از قبل به این موضوع توجه کنیم لکرک ها و بی ام پی 3 همچنین پهپاد های رادار گریز نیرو هوایی قدرتمند در کنار پنتسیر ها خط دفاعی ضعیفی نخواهد بود که جنگ کم هزینه ای داشته باشیم تضمین در برابر جریان انرژی مطمیین و... هم هیچ تاثیری در حمله متقابل امریکا نداره چون از این قول ها صدام زیاد داده بود که تازه در اون زمان رابطه بدی با امریکا نداشت ما که روز خوشش امریکا میخواد به ما حمله کنه
حقیقت اینه که تنها راه موفقیت کم هزینه برای ما سرعت عمل بالا خواهد بود به همراه نابودی فرماندهی و زیر ساخت های ارتباطی امارات همین تا قدرت عکس العمل رو ازشون بگیریم وگرنه کار زیادی نمیتونیم بکنیم در ضمن دوستان به این داستان که امارات در واقع چند کشور هست توجه کنن ما میتونیم کاری که خشایار شاه با یونان کرد در امارات بکنیم با بعضی از شیخک نشین ها صلح کنیم و بقیه رو فتح مثلا شیخ نشین شازجه فکر کنم اصالتا ایرانی هستن و خیلی هم در مواضع ضد ایرانی امارات از دولت مرکزی حمایت نمیکنن ما میتونیم دبی رو فتح کنیم با شارجه صلح کنیم و ازش رد شیم و بعد هم به ابوظبی حمله کنیم
در مورد حمایت خارجی از امارات باز قطعا در صورت پاسخ ایران جنگ شروع نمیشه زمانی که ما وارد خاک امارات بشیم درگیری شروع میشه به همین دلیل به نظر من سرعت پیش روی ایران خیلی می تونه در این مورد هم تاثیر گذار باشه هر چه ما سریعتر پیشروی کنیم احتمال دخالت عربستان کمتر میشه (بقیه یا واقعا توانی ندارن یا بدون دخالت عربستان دخالت نمی کنن )
و اما هلی برن بدترین روش فرستادن نیرو هست قایق های تند رو روش مناسب تری هستن فعلا بعد از بدست اوردن سرپل ها باید در یک عملیات سریع تجهیزات سنگین رو از کشتی ها تخلیه کنن گو اینکه به نظر من حرکت نیرو های ما در بیابون های امارات خیلی خطرناک جون پوشش هوایی خوبی نمیتونیم براشون فراهم کنیم و اونا نیرو هامون رو به راحتی با چند تا جنگنده پرپر میکنن در این زمینه هم به نظزم همون حمله از دریا بهتر تا رد شدن از بیابون ها
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر مهدی با اجازه یک انتقاد از سوال مطرح بکنم که اگر امارات شروع کننده جنگ باشه ما امکان انتقال نیرو به خاک اون رو حداقل تا وقتی کنترل جنگ رو به دست بگیریم نداریم که شاید چنین فرصتی هم برای ما هرگز پیش نیاد چون طرف آغاز کننده جنگ تا وقتی که کنترل جنگ رو از دست نداده بر جنگ اشراف خواهد داشت.

به هر حال برای انتقال تعداد نیرویی که گفتی (40 هزار نفر) در یک شبانه روز ما نیازمند یک زیرساخت قوی در جنوب کشور هستیم که فرض می کنیم این را در اختیار داریم.

با توجه به نزدیکی مرزهای دو کشور و وجود ایستگاههای رادار دوربرد در بندرعباس ، جاسک ... نیاز به وجود آواکس برای کنترل فضای نبرد احساس نمیشود.

1- مرحله نخست عملیات هوایی با کمک از تانکرهای سوخترسان

برای هر کدام تعداد هواپیمای مورد نیاز رو میگم به قرار زیر باید باشد.

CAP و AIR SUPERIORITY به منظور به دست گرفتن کامل کنترل آسمان منطقه ای به وسعت از چابهار تا اهواز و منطقه خلیج فارس به اضافه آسمان امارات

نیاز به یک هواپیمای رهگیر دوربرد و یک هواپیمای داگفایتر داریم مثلا اف14 و میگ29 به ترتیب 60 فروند و 120 فروند

با فرض موفقیت در تامین برتری هوایی و به دست گرفتن کنترل آسمان دشمن که ظرف یک ربع الی یک ساعت مشخص خواهد شد همچنان نیاز است تا تعداد 30 فروند اف14 در آسمان منطقه حضور داشته باشند که نیاز به یک بار تعویض با هواپیمای تازه تیک اف کرده و دو بار سوختگیری هوایی دارد که حداقل 8 فروند تانکر 747 نیاز است.

ECM و SEAD با بکارگیری جنگنده های ضربتی چون سوخو24 به تعداد 60 فروند در 20 گروه برای نابودی تمام ایستگاههای راداری پیش اخطار و کنترل آتش دشمن که در حدود 20 الی 30 ایستگاه می باشد (موارد مهم)

RUNWAY ATTACK پس از مراحل تامین هوایی و شکار رادار به منظور از بین بردن باند فرودگاهها و جاده های نزدیک به فرودگاه تعداد 16 فروند اف4 در هشت گروه برای زدن فرودگاهها و جاده های احتمالی

بمباران مراکز فرماندهی و خطوط مواصلاتی پادگانها ... که نیاز به تسلیحات دقیق زن دارد به منظور از بین بردن خطوط مواصلاتی و ساختمانهای فرماندهی و تاسیسات زیربنایی برق و آب و تلفن به تعداد مورد نیاز مثلا 300 سورتی پرواز در نصف روز چطوره؟

2- مرحله نخست بخش مکمل نابودی نیروی دریایی امارات با بکارگیری موشکهای ساحل به دریای خلیج فارس و زیردریایی های کلاس غدیر

3- مرحله دوم بمباران هوایی شدید منطقه ای به عرض 10 و عمق 2 کیلومتر برای عملیات پیاده سازی نیرو به اضافه اعمال کنترل هوایی با بالگردهای کبری تا فاصله 40 کیلومتر برای جلوگیری از آتش توپخانه دشمن بر مواضع خودی

انتقال 40 هزار نفر نیرو!

انتقال یک تیپ هوابرد به استعداد 1500 نفر برخوردار از تسلیحات ضد تانک و توپخانه 130 میلیمتری و خمپاره اندازهای 81 با بکارگیری 30 فروند هواپیمای سی130

انتقال یک گردان تانک تی72 در چند مرحله با استفاده از حداقل 8 فروند ایلیوشن76

انتقال یک گردان زرهپوش بی ام پی2 در چند مرحله با استفاده از حداقل 8 فروند ایلیوشن76

این موارد که گفتم طی نصف روز باید به منطقه منتقل گردد و اجبارا منطقه باید طوری باشد که امکان احداث یک باند صحرایی برای نشست و برخواست هواپیماهای سی130 برای انتقال تدارکات را داشته باشد.

خوب اکنون در نصف دوم روز هستیم و مابقی نیروها سوار بر کشتیهای نفتکش! (کشتی امفیبیوس که نداریم!) در حال رسیدن به سواحل امارات هستند.

برادر مهدی میتونی همون 280 هزار رو هم با استفاده از نفتکش ظرف سه روز به منطقه اعزام کنی![img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/whew!.gif[/img]

در کل این نتیجه رو میگیریم که با توجه به تخیلی بودن گفته های فوق (که خارج از توان ایران هست) امکان انتقال نیرو به امارات در یک شبانه روز رو نداریم!
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.