hightech

روبومار! جاسوسی خطرناک در نبرد شهری

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با تشکر فراوان
در مورد پایداری باتریهاش و سیستم مسیریابی اش چیزی گفته شده؟

اگر از باتری مطمئن بودم، می گفتم که امکان ساخت این وسیله در داخل کشور حتما هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایده خیلی خوبیه اما مار؟؟!!
چرا که مار در حالت طبیعیش هم باشه به محض دیده شدن شکار میشه چه برسه که حالا بخان اونو روبوتیک هم بکنن.در کل در صورت
روئیت اگر کسی به ربات بودن اون هم شک نکنه باز هم یه کاری دستش میده که در نهایت منجر به شناسایی و از بین رفتنش میشه.
به نظرم مدل حیوان رو عوض میکردن بهتر بود!!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1352578247' post='281770']
چرا که مار در حالت طبیعیش هم باشه به محض دیده شدن شکار میشه چه برسه که حالا بخان اونو روبوتیک هم بکنن.در کل در صورت
روئیت اگر کسی به ربات بودن اون هم شک نکنه باز هم یه کاری دستش میده که در نهایت منجر به شناسایی و از بین رفتنش میشه.

[/quote]

الگوي حركتي مار باعث ميشه ، در سطح زمين بتونه از اكثر موانع عبور بكنه ، همينطور ميشه مثل واگن قطار بهش بند ( بخش ، مفصل ، حالا هر چي ) اضافه كرد و مشكلي بوجود نياد !

[quote]به نظرم مدل حیوان رو عوض میکردن بهتر بود!![/quote]

اسب آبي خوبه ؟ : )))
فرض كنيد وسط كوير لوت داريد ميريد جلو ، يهو يه صدايي مياد ، زمين ميلرزه ، خودتون رو ميندازيد زمين ، اينور ، اونور خبري از تانك نيست ، صدا داره نزديك تر ميشه ، اسبه ؟ شايد يه گله شتره ؟ ، ايستاد ، سرتون رو مياريد بالا :0 :0 اوه نه !! نه !! منو نخوررر ... :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببین چه طور از جون بی مقدارشون می ترسن ! شرط می بندم تا حالا کلی روی ناکار کردن حضرت عزرائیل تحقیق و پژوهش کردن icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تشکر از لطف دوستان
[quote]در مورد پایداری باتریهاش و سیستم مسیریابی اش چیزی گفته شده؟[/quote]
بنده اطلاعات معتبری بدست نیاوردم، چرا که اطلاعات این ربات همگی قدیمی بودن
اما مطمئنا در مورد باتریش فکرهای خوبی شده، چون قراره در عملیات آبی-خاکی و یا محلهای صعب العبور استفاده بشه
امکان ساخت هست، اما این دو شاخه مهم علمی رو فراموش نکنید:
[b]Bio-Robotics [/b]و[b] Bio-Mechanics[/b]

[quote]چرا که مار در حالت طبیعیش هم باشه به محض دیده شدن شکار میشه[/quote]
خودتون هم میفرمایید "به محض دیده شدن"
پس اگر دیده نشه، شکار نمیشه و این بزرگترین مزیت همین مار هست که از هر سوراخ سمبه ای میتونه نفوذ کنه و هر جور دلش بخواد قایم بشه، حتی زیر شن و ماسه!
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام . روبو مار کلا ساختش کار سختی نیست و شما باید میکروکنترلر ابتدایی و انتهایی مار رو برنامه ریزی حرکتی کنید و موتورهای اصلی محرک هم در ابتدا و انتهای اون هستن و این مار فقط در صنعت نظامی نیست در شهرداری های برای رفع گرفتیگی لوله های فاضلاب به جای اینکه یه خیابون رو بکنند میشه از این مار استفاده کنند در صنعت نفت و همچنین معدن . و به خاطر درجه ی آزادی خوبی که داره میشه علاوه بر دوربین بازوی رباتی هم به اون وصل کرد و کارای سخت یا ناممکن رو ممکن ساخت .
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
روبو مار کلا ساختش کار سختی نیست و شما باید میکروکنترلر ابتدایی و انتهایی مار رو برنامه ریزی حرکتی کنید و موتورهای اصلی محرک هم در ابتدا و انتهای اون هستن
[/quote]
برعکس نظر شما، بنده عقیده دارم ساخت این مار، کار مشکلی هست
جدای طراحی دقیق هر کدوم از مفاصل و تنظیم دامنه حرکتی هر یک و حتی قفل شدن اونها در همدیگه، برنامه ریزی اون واقعا سخت هست
این وسیله چرخی نداره که بتونه براحتی بوسیله اون حرکت کنه، لذا برای مواجهه با شرایط پیش بینی نشده و حرکت در زمینها و محیطهای نا آشنا و ناهموار و حفظ تعادل باید آمادگی لازم در اون ایجاد بشه
این ربات پیچیده با مطالعه دقیق آناتومی مار و حرکتهای اون ساخته شده پس میشه نتیجه گرفت که هر کدوم از مفصلها به تنهایی سنسورها و موتورهای حرکتی دارن
همونطور که اشاره کردم این دو اسم رو نباید فراموش کنیم:
[b]Bio-Robotics [/b]و[b] Bio-Mechanics[/b]
مطمئن باشید تا وقتی در این زمینه ها کاری نشه، مار که چه عرض کنم روبوکرم هم نمیتونیم تولید کنیم icon_cheesygrin
(رشته بیومکانیک از سال 66 در دانشگاه شریف راه اندازی شده و هر ساله 10 دانشجوی ارشد و 2 دکترا میگیره
در مورد بیوربوتیک اطلاعاتی ندارم ولی ظاهرا در بعضی دانشگاهها، بیوربوتیک بعنوان واحد اختیاری تدریس میشه)
گرچه جهت اطلاع بگم که قبل از این مار، کرمش تولید شده بود
[img]http://nocamels.com/wp-content/uploads/2011/09/robot3.jpg[/img]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] هر جور دلش بخواد قایم بشه، حتی زیر شن و ماسه! [/quote]
خب از اینکه شما دوست عزیز قابلیتی رو شخصا به قابلیت های این روبوت اضافه کردید متشکریم.چون بنده در تواناییهاشون این قابلیت رو روئیت نکردم برادر.

[quote]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]اسب آبي خوبه ؟ : )))[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]فرض كنيد وسط كوير لوت داريد ميريد جلو ، يهو يه صدايي مياد ، زمين ميلرزه ، خودتون رو ميندازيد زمين ، اينور ، اونور خبري از تانك نيست ، صدا داره نزديك تر ميشه ، اسبه ؟ شايد يه گله شتره ؟ ، ايستاد ، سرتون رو مياريد بالا :0 :0 اوه نه !! نه !! منو نخوررر ... [/right][/font][/color] :)[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right] [/right][/font][/color][/quote]

جناب [url="http://www.military.ir/forums/user/10279-generalmohammad/"]Generalmohammad[/url] ایده اسب آبی رو پیگیری بفرمایید شاید بجایی رسیدید.امیدوارم مثل باقی ایده ها و نظراتتون در این سایت نباشه.

بنده نمیدونم چرا تا نظری در این سایت مطرح میشه بعضیها یک سرش رو به طنز و کنایه میگیرن که البته این میتونه از بی اطلاعاتی اونها باشه که در این مورد انشاا... اینطور نیست.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1352636817' post='281870']
[quote]
[right]اسب آبي خوبه ؟ : )))[/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]فرض كنيد وسط كوير لوت داريد ميريد جلو ، يهو يه صدايي مياد ، زمين ميلرزه ، خودتون رو ميندازيد زمين ، اينور ، اونور خبري از تانك نيست ، صدا داره نزديك تر ميشه ، اسبه ؟ شايد يه گله شتره ؟ ، ايستاد ، سرتون رو مياريد بالا :0 :0 اوه نه !! نه !! منو نخوررر ... [/font][/color][/right]
:)

[/quote]

جناب [url="http://www.military.ir/forums/user/10279-generalmohammad/"]Generalmohammad[/url] ایده اسب آبی رو پیگیری بفرمایید شاید بجایی رسیدید.امیدوارم مثل باقی ایده ها و نظراتتون در این سایت نباشه.

بنده نمیدونم چرا تا نظری در این سایت مطرح میشه بعضیها یک سرش رو به طنز و کنایه میگیرن که البته این میتونه از بی اطلاعاتی اونها باشه که در این مورد انشاا... اینطور نیست.
[/quote]
چشم برادر ، ما كه وجودمون خندونه !
فحش هم بديد ميخنديم ، گير هم بديد ميخنديم ، از سايت احيانا اخراج هم بشيم باز هم ميخنديم و .... .
اصلا اين آواتار من رو هم كه نگاه كني ميبيني كه همه سوار تانك شدن و من دارم با خودم نقطه - نقطه بازي ميكنم ! كلا مجنونم ، مشكل دارم !!!
حالا اگر باز هم ناراحتي برادر من اين ها رو بذار به حساب بي عقلي و نفهمي و كودني و شاسگولي و .... بنده ، دو تا هم فحش بده و راحت باش !! ولي كن اين ديوونه رو !!
برادر هاتف هم من رو ببخشه ، بحث رو منحرف كردم :wub:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Generalmohammad' timestamp='1352639973' post='281878']
[quote]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]فرض كنيد وسط كوير لوت داريد ميريد جلو ، يهو يه صدايي مياد ، زمين ميلرزه ، خودتون رو ميندازيد زمين ، اينور ، اونور خبري از تانك نيست ، صدا داره نزديك تر ميشه ، اسبه ؟ شايد يه گله شتره ؟ ، ايستاد ، سرتون رو مياريد بالا :0 :0 اوه نه !! نه !! منو نخوررر ... [/font][/color][/right]

[/quote]

[/quote]
فحش هم بديد ميخنديم ، گير هم بديد ميخنديم ، از سايت احيانا اخراج هم بشيم باز هم ميخنديم و .... .
اصلا اين آواتار من رو هم كه نگاه كني ميبيني كه همه سوار تانك شدن و من دارم با خودم نقطه - نقطه بازي ميكنم ! كلا مجنونم ، مشكل دارم !!!
حالا اگر باز هم ناراحتي برادر من اين ها رو بذار به حساب بي عقلي و نفهمي و كودني و شاسگولي و .... بنده ، دو تا هم فحش بده و راحت باش !! ولي كن اين ديوونه رو !!
[/quote]

اولا بنده ربط این پستتون رو به تاپیک متوجه نمیشم.
دوما اگه اون عکس برای زمان جنگه که فکر میکنم 19 سال سن کمی برای اون زمان باشه.
سوما بنده نه به شما و نه به هیچ کس دیگه ای توهینی نکردم و نخواهم کرد.احیانا دست پیشی هست که شما گرفتید.مهم نیست برادر.
[url="http://www.598.ir/files/fa/news/1391/2/16/13454_222.jpg"]http://www.598.ir/fi...6/13454_222.jpg[/url]
بگذریم...
این مار در زمینه انتحاری هم به نظر من چندان نمیتونه موفق عمل کنه.چرا که باز هم اگه بخاد به هدفش نزدیک بشه دیده میشه.
برای حملات انتحاری این همه حیوان که مناسب هستند مثل یه پاپی کوچیک که نه تنها کسی ازش فرار نمیکنه بلکه هدف بهش نزدیک هم میشه تا بگیرش!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1352640885' post='281879']
[quote name='Generalmohammad' timestamp='1352639973' post='281878']
[quote]

[/quote]

[/quote]
[/quote]

اولا بنده ربط این پستتون رو به تاپیک متوجه نمیشم.
دوما اگه اون عکس برای زمان جنگه که فکر میکنم 19 سال سن کمی برای اون زمان باشه.
سوما بنده نه به شما و نه به هیچ کس دیگه ای توهینی نکردم و نخواهم کرد.احیانا دست پیشی هست که شما گرفتید.مهم نیست برادر.
[url="http://www.598.ir/files/fa/news/1391/2/16/13454_222.jpg"]http://www.598.ir/fi...6/13454_222.jpg[/url]
بگذریم...
[/quote]

گذشتيم !!
نه اين عكس من نيست ، شبيه منه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1352578247' post='281770']
به نظرم مدل حیوان رو عوض میکردن بهتر بود!!
[/quote]

به نظر میاد هدف اصلی از ساخت این روبات استفاده از اون در سنگرهای زیرزمینی نیروهای حزب الله و حماس باشه
یکی از محدودیت های سنگرهای زیر زمینی نیاز به تهویه هوا و داشتن ورودی هایی برای هوا است
این روبات به خوبی میتونه از این منافذ وارد بشه کاری که شاید طراحی های دیگه قادر به انجام اون نباشند.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ژنرال محمد عزیز تاپیک خودتونه :winking:

[quote]خب از اینکه شما دوست عزیز قابلیتی رو شخصا به قابلیت های این روبوت اضافه کردید متشکریم.چون بنده در تواناییهاشون این قابلیت رو روئیت نکردم برادر.[/quote]
همقطار مهربان!
بنده قابلیت جدیدی به این مار بدخط و خال اضافه نکردم
اگه به ساختار ربات، عکسها و فیلم توجه کنید و همچنین به منابع موجود سری بزنید، میبینید که این مار قابلیتهای فراوانی رو میتونه داشته باشه
در مدلهای بهبود یافته براحتی از پله بالا میره و حرکتهای روان و جالبی رو انجام میده

در مورد اینکه مار براحتی دیده میشه و تا دیدنش میکشنش
این [url="http://www.wral.com/news/local/story/3560227/"]لینک[/url] رو بخونید جالبه(عنوانش کشته شدن سرباز نیروی ویژه آمریکا در تمرینات توسط نیش یک مار آبی!!!)
قرار نیست هر ماری دیده بشه، بذار ببیننش کشتنش پیش کش
این ربات برای نفوذ به فضای بسته طراحی شده و استتار مرحله بعدی اونه
به مانند سایر رباتها، این یکی هم به محض رویت تیربارون میشه
و اما انتحاری، یک مثال ساده میزنم
انتقال یک بمب کوچک از طریق لوله فاضلاب به داخل توالت ساختمان!!

[b][color=#0000cd]راستی چرا مدیران عزیز این تاپیک رو منتقل نمیکنن؟!؟![/color][/b]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hightech_speed' timestamp='1352665099' post='281975']
همقطار مهربان!
بنده قابلیت جدیدی به این مار بدخط و خال اضافه نکردم
اگه به ساختار ربات، عکسها و فیلم توجه کنید و همچنین به منابع موجود سری بزنید، میبینید که این مار قابلیتهای فراوانی رو میتونه داشته باشه
در مدلهای بهبود یافته براحتی از پله بالا میره و حرکتهای روان و جالبی رو انجام میده

در مورد اینکه مار براحتی دیده میشه و تا دیدنش میکشنش
این [url="http://www.wral.com/news/local/story/3560227/"]لینک[/url] رو بخونید جالبه(عنوانش کشته شدن سرباز نیروی ویژه آمریکا در تمرینات توسط نیش یک مار آبی!!!)
قرار نیست هر ماری دیده بشه، بذار ببیننش کشتنش پیش کش
این ربات برای نفوذ به فضای بسته طراحی شده و استتار مرحله بعدی اونه
به مانند سایر رباتها، این یکی هم به محض رویت تیربارون میشه
و اما انتحاری، یک مثال ساده میزنم
انتقال یک بمب کوچک از طریق لوله فاضلاب به داخل توالت ساختمان!!

[/quote]
مهربان شمایی که انقدر مهربانی!!!
در مورد اون که این مار میتونه به شن و ماسه نفوذ کنه و اینکه اصلا قدرت نفوذ به این مواد رو داره بنده که
چیزی پیدا نکردم برادر.اگر منبعی در همین رابطه دارید بفرمایید.
در مورد اون لینک هم بخدا روم نمیشه چیزی بگم.شما رفتی در مثال مناقشه ای جالب پیدا کردی آخه icon_cheesygrin .شرمنده.
در مورد حمله انتحاری بسیار طرحتون عالیه(اون مثبت هم بخاطر همینه) اما این کار رو با روبوت هایی با پیچیدگی کمتر هم میشه
انجام داد .یه لوله هست و یک توالت!!!یه مار ارزون تر بهتر نیست تا این ماره پراسس پذیر؟؟
در کل بنده این طرح رو زیر سوال نبردم بلکه انتقادات خودم رو که به ذهن ناقصم میرسید بیان کردم.
انشاا...سازنده هاش بخونن اصلاح بفرمایند.
موفق باشید و سربلند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.