EBRAHIM

بالگرد هجومی بوئینگ آ.اچ-64 آپاچی ( Boeing AH-64 Apache)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

البته منبع اصلی همون فیس بوغ بوده که با کمی تغییر از همین منبع استفاده کرده بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='saman_777' timestamp='1218697739' post='43773']
جا قعط بود؟؟ :mrgreen:
[/quote]
دوست عزیزدلیل اینکه رادار رو برای این گذاشتن اونجا اینه که اگه هلیکوپتر خواست برای فرار از آتش نیروی زمینی دشمن بره پشت تپه با استفاده از رادار به اونور تپه تسلط داشته باشه
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ردار موج میلیمتری من مستند مونتاژ اپاچی رو داشتم فیلم کامل مراحل ساخت کیفیت اچ دی ولی یکی از دوستانم اونو امانت گرفت هنوز بعد 3 سال پس نداده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1222692877' post='54327']
حداقل مقبل میثاق 2 ما که بالاخره کم میاره
[/quote]میثاق2خوب-میثاق2عالی-میثاق2فوالعاده ولی این دلیل نمیشه که با آپاچی مقایسه بشه انصاف هم لازمه فرضا از نظر کیفیت هم ترازش باشه از نظرکمیت چی؟؟؟؟ولله ایران باصبرو تلاش آباد میشه نه با بلوف
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اپاچی از پرده ی دود و فلر ها فکر کنم استفاده میکنه . که هم دید بصری و هم تشخیص مادون قرمز رو عملا از بین میبره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در حال حاضر برترین هلیکوپتر تهاجمی همین اپاچی لانگبو هست. برتری هلیکوپتر با چند تا عامل سنجیده میشه که یکی از اونها میزان حمل تسلیحاته اما اون چیزی که اهمیت بیشتر داره میزان حمل تسلیحات دقیق و هدایت پذیره به این معنی که هلیکوپتر باید تجهیزات و سنسورهای لازم رو برای شلیک تسلیحات دقیق داشته باشه که از این لحاظ تا جایی که من میدونم این هلیکوپتر در دنیا بی رقیبه البته شاید مانورپذیریش از یک هلیکوپتر کمتر باشه (شاید) اما باید به این نکته توجه کرد که این هلیکوپتر با توجه به تسلیحات عالی اهداف خودش رو از فواصل مطمئن هدف قرار میده و اصولا اونقدر به اهدافش نزدیک نمیشه که احتیاج به مانورپذیری خارق العاده داشته باشه هرچند که مانورپذیری بسیار خوبی هم داره.
بنظر من بهتره یک هلیکوپتر تسلیحات کمتر و لی دقیقتری حمل کنه تا اینکه بخواد مقدار زیادی موشک و .. حمل کنه ولی موقع شلیک معلوم نشه چند درصد واقعا به هدف میخوره و این قاعده در این هلیکوپتر کاملا رعایت شده. علاوه بر اون برای جنگهایی که احتیاج به حمل مقادیر زیادی راکت باشه هم این هلیکوپتر توانایی خیلی خوبی داره البته شاید باندازه برخی میل های روسی نرسه اما اگر در مجموع به این پرنده نگاه کنیم با بهترین هلیکوپتر تهاجمی دنیا روبرو میشیم(البته بنظر من)
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mrb' timestamp='1376166872' post='328854']
در حال حاضر برترین هلیکوپتر تهاجمی همین اپاچی لانگبو هست. برتری هلیکوپتر با چند تا عامل سنجیده میشه که یکی از اونها میزان حمل تسلیحاته اما اون چیزی که اهمیت بیشتر داره میزان حمل تسلیحات دقیق و هدایت پذیره به این معنی که هلیکوپتر باید تجهیزات و سنسورهای لازم رو برای شلیک تسلیحات دقیق داشته باشه که از این لحاظ تا جایی که من میدونم این هلیکوپتر در دنیا بی رقیبه البته شاید مانورپذیریش از یک هلیکوپتر کمتر باشه (شاید) اما باید به این نکته توجه کرد که این هلیکوپتر با توجه به تسلیحات عالی اهداف خودش رو از فواصل مطمئن هدف قرار میده و اصولا اونقدر به اهدافش نزدیک نمیشه که احتیاج به مانورپذیری خارق العاده داشته باشه هرچند که مانورپذیری بسیار خوبی هم داره.
بنظر من بهتره یک هلیکوپتر تسلیحات کمتر و لی دقیقتری حمل کنه تا اینکه بخواد مقدار زیادی موشک و .. حمل کنه ولی موقع شلیک معلوم نشه چند درصد واقعا به هدف میخوره و این قاعده در این هلیکوپتر کاملا رعایت شده. علاوه بر اون برای جنگهایی که احتیاج به حمل مقادیر زیادی راکت باشه هم این هلیکوپتر توانایی خیلی خوبی داره البته شاید باندازه برخی میل های روسی نرسه اما اگر در مجموع به این پرنده نگاه کنیم با بهترین هلیکوپتر تهاجمی دنیا روبرو میشیم(البته بنظر من)
[/quote]

برترین بالگرد فعلا سوپر کبری AH-1z هست.دوران طلایی بالگرد آپاچی رو به اتمامه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='lordashrafi' timestamp='1376209761' post='328956']
اینah-1zمالکجاست؟مشخصاتش چیه برادر ؟چرابهترمیدونیش؟
[/quote]
icon_arrowd
http://www.military.ir/forums/topic/23912-بالگرد-تهاجمی-ah-1z-viper/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1376210576' post='328959']
icon_arrowd
[url="http://www.military.ir/forums/topic/23912-بالگرد-تهاجمی-ah-1z-viper/"]http://www.military....می-ah-1z-viper/[/url]
[/quote]ممنون icon_eek چیز جالبیه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام.

[quote name='ALFARD' timestamp='1376201659' post='328910']
برترین بالگرد فعلا سوپر کبری AH-1z هست.دوران طلایی بالگرد آپاچی رو به اتمامه
[/quote]
فکر می کنم اینطور نباشه. AH1-z ارتقایی از کبری هست که یه بالگرد تاکتیکی به حساب میاد. اما آپاچی یه بالگرد سنگین محسوب میشه که دارای مقاومت بسیار بیشتر در میدان نبرده و شعاع عملیاتی بسیار بالاتری داره. مقایسه این دوتا مثل مقایسه یه تانک سبک با یه MBT می مونه که فکر می کنم از اساس اشتباهه.

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
[quote name='maysam2007' timestamp='1378492653' post='336817']
با سلام.

فکر می کنم اینطور نباشه. AH1-z ارتقایی از کبری هست که یه بالگرد تاکتیکی به حساب میاد. اما آپاچی یه بالگرد سنگین محسوب میشه که دارای مقاومت بسیار بیشتر در میدان نبرده و شعاع عملیاتی بسیار بالاتری داره. مقایسه این دوتا مثل مقایسه یه تانک سبک با یه MBT می مونه که فکر می کنم از اساس اشتباهه.

یا حق
[/quote]
مقایسه بین این دو وقت گیره ولی توضیحات شما چندان صحیح نیست .
زولو کبری توانایی حمل موشک سایندروایندر رو داره ولی آپاچی توانایی حمل استینگر رو داره ؛ برتری مطلق با زولو کبری است !
زولو کبری مجهز به آخرین نسخه های تجهیزات الکترونیکی ایالات متحده آمریکا هستش ؛ سیستم فلیر زولو کبری پیشرفته تر از آپاجی است . همچنین سیستم های راداری و تارگتینگ آپاچی روی زولو کبری نیز نصب میشوند .
توانایی ضد تانک هر دو پرنده یکسان هستش و زولو کبری بر خلاف نسخه های پیشین دارای توانایی استقامت در شرایط سخت محیطی را مانند آپاچی دارد .
زولو کبری یک پرنده ناو نشین است و این یک مزیت انکار نشدنی است .
زولو کبری یک پرنده پشتیبانی نزدیک تمام عیار است ولی آپاچی یک شکارچی تانک است و توانایی های آن متناسب با این موضوع گسترش یافته است .
....
اگر قرار بر یک انتخاب باشد به نظر من و به گواه شواهد ؛ زولو کبری برتر است . ویرایش شده در توسط mohammaddanger

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته شما به برد عملیاتی و میزان مهمات قابل حمل اشاره نکردید که حالا زولو کبرا رو نمیدونم اما تو بقیه کلاس های کبرا فاصله زیادی بین اون ها اپاجی ایجاد میکرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death2' timestamp='1378495506' post='336840']
البته شما به برد عملیاتی و میزان مهمات قابل حمل اشاره نکردید که حالا زولو کبرا رو نمیدونم اما تو بقیه کلاس های کبرا فاصله زیادی بین اون ها اپاجی ایجاد میکرد
[/quote]
میزان مهمات قابل حمل و شعاع عملیاتی نزدیک به هم ( کلوز ) دارند . هر دو حدودا ۴۵۰ کیلومتر شعاع عملیاتی دارند همراه با اینکه زولو کبری بسیار چابکتر است و کاکپیت شیشه ای آن نیز برای هر خلبانی یک آرزوست ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mohammaddanger' timestamp='1378496001' post='336845']
میزان مهمات قابل حمل و شعاع عملیاتی نزدیک به هم ( کلوز ) دارند . هر دو حدودا ۴۵۰ کیلومتر شعاع عملیاتی دارند همراه با اینکه زولو کبری بسیار چابکتر است و کاکپیت شیشه ای آن نیز برای هر خلبانی یک آرزوست ...
[/quote]سوال اینه که با این خصوصیات چرا به تولید انبوه نرسیده یا این که رسیده و ما بی خبریم!

[quote name='lordashrafi' timestamp='1376209761' post='328956']
...
[/quote] ویرایش شده در توسط lordashrafi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.