Arash

آشنایی با سامانه پدافند هوائی پاتریوت (Patriot)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به نام خدا

مقدمه
بعد از شنیدن خبری مبنی بر نصب شدن سامانه پاتریوت در نزدیکی سوریه در سایت به دنبال تایپیکی برای آشنایی با این سامانه گشتم که چیزی پیدا نکردم لذا بر آن شدم تا این مطلب رو قرار بدم
هر جند این سامانه در جنگ هایی که تا کنون حضور داشته کارایی خاصی در خود نشون نداده ولی به روز رسانی های اخیر اون رو به یک سامانه مهلک بدل کرده که استقرار این سامانه در مرز سوریه به نظر من دو دلیل داره که یکی ایجاد منطقه پرواز ممنوع و دیگری افتادن دوباره اسم این سامانه در اذهان به امید پیدا کردن مشتری و چرخیدن مجدد چرخ کارخانه سازنده آن .
که البته با هزینه بالا برای هر موشک ( نزدیک به 3 میلیون دلار ) فکر کنم دوباره برای پول عربا دندون تیز کردن و حالا خود سامانه
 

800px-Patriot_System_2.jpg


پیشینه
سيستم پاتريوت (Patriot) يک سيستم دفاع هوايي موشکي هدايت شونده است که توانايي مقابله با موشک هاي بالستيک تاکتيکي، موشک هاي کروز و هواپيماهاي پيشرفته را در تمامي شرايط آب و هوايي و در هر ارتفاعي دارا است. از مهم ترين ويژگي هاي سامانه دفاعي پاتريوت وجود رادار مرکب چندکاره، هدايت تعقيب از طريق موشک، نرم افزار پيشرفته و همچنين کارکرد خودکار اين سامانه به صورت گسترده است.
پاتريوت (MIM-104) به وسيله شرکت «ريتئون» واقع در ايالت ماساچوست و با همکاري شعبه موشک ها و کنترل آتش شرکت «لاکهيد مارتين» واقع در ايالت فلوريدا ساخته شده است.
سامانه دفاع موشکي پاتريوت به طور گسترده يي در عمليات هاي انجام شده در عراق شرکت داشته و با استقرار در کويت، موشک هاي عراقي شليک شده به کويت در سال 2003 را از بين برده است. ضمن اينکه در عمليات هاي انجام شده در کويت از پيشرفته ترين نوع اين سامانه يعني PAC-3 و موشک هايي با هدايت پيشرفته تر استفاده شده بود.
 

IDEX_PATRIOTs_Detail.jpg


موشک
موشک استفاده شده در سامانه پاتريوت به سامانه هدايت تعقيب از طريق TVM مجهز است و پس از پرتاب شدن اين قابليت را دارد که فرمان هاي اصلاحي نيمه راه را از مرکز کنترل درگيري دريافت کند. سامانه هدف يابي در اين موشک، هدف را در مرحله پاياني پرواز موشک يافته و اطلاعات مربوطه را به وسيله (Downlink ) مسير انتقال سيگنال از پرنده به زمين سامانه TVM و رادار زميني به مرکز کنترل درگيري متحرک براي انجام محاسبه هاي اصلاح نهايي مسير موشک ارسال مي کند و فرمان هاي اصلاح مسير هم از طريق (Uplink ) مسير انتقال سيگنال از زمين به پرنده به سامانه هدايت ردگيري موشک ارسال مي شود. ضمن آنکه يک سد جنگي با قدرت انفجاري زياد به وزن 90 کيلوگرم هم در بخش هدايت نهايي قرار گرفته است. برد موشکي پاتريوت تقريباً 75 کيلومتر و حداکثر ارتفاع آن نيز 25 کيلومتر است. حداقل زمان پرواز موشک هم از دو بخش، زمان مسلح شدن موشک در کمتر از 9 ثانيه و حداکثر زمان پرواز حدود 4/3 دقيقه تشکيل شده است.
 

Patriot_missile_launc.jpg


ايستگاه کنترل درگيري
مرکز کنترل درگيري که با نام AN/MSQ-104 شناخته مي شود، تنها بخش واحد آتش پاتريوت است که تحت نظارت مستقيم يکي از افسران قرار دارد. ايستگاه کنترل درگيري، امکان ارتباط با ايستگاه پرتاب، واحدهاي ديگر آتشبار پاتريوت و همچنين مراکز بالاتر فرماندهي را دارد.همواره سه نفر در ايستگاه کنترل درگيري حضور دارند که مسووليت کنترل دو صفحه فرمان و يک ايستگاه ارتباط با سه ترمينال رله راديويي را برعهده دارند. کامپيوتر کنترل تسليحاتي ديجيتال هم در اين مرکز و در کنار ترمينال هاي ارتباط اطلاعات قرار گرفته است.

پاتريوت PAC-2
شرکت ريتئون برنامه ارتقاي سيستم دفاع موشکي پاتريوت PAC-2 را تا سطح GEM (Enhanced Missile Guidance) به اجرا درآورده است. برنامه ارتقا شامل نصب فيوز جديد و نوسان ساز کم پارازيت است که حساسيت جست وجوگر را نسبت به اهداف با سطح مقطع راداري کوچک، افزايش مي دهد. در ضمن موشک GEM توانايي دفاع در برابر انواع موشک ها به ويژه کروز و بالستيک را دارا است. اولين موشک بهسازي شده از اين نوع در نوامبر سال 2002 به نيروي هوايي ايالات متحده تحويل داده شد و تاکنون از 360 موشک که قرار است ارتقا يابند و بهسازي شوند، حدود 255 موشک عملياتي شده اند.
 

patriot_001.jpg

 

پيشرفته ترين نوع پاتريوت
PAC-3 به عنوان مهمترين برنامه بهسازي و ارتقاي سيستم دفاع موشکي پاتريوت شناخته مي شود. موشک PAC-3 با استفاده از فناوري پيشرفته hit-to-kill برخورد مستقيم بدنه به بدنه موشک(، موثر بودن عليه اهداف تاکتيکي مانند موشک هاي بالستيک و کروز را افزايش داده است. توليدکننده اصلي اين مدل از پاتريوت، شرکت لاکهيد مارتين است و شرکت ريتئون به عنوان يکپارچه کننده سيستم ها عمل کرده است.
PAC-3 داراي يک جست وجوگر موج کوچک از نوع ha-band است که توسط شرکت هواپيمايي بوئينگ ساخته شده است. از طرف ديگر سامانه هدايت موشک در اين مدل، تخريب هدف را با استفاده از انرژي جنبشي ناشي از برخورد دماغه موشک به هدف امکان پذير مي سازد. سامانه پاتريوت PAC-3، ظرفيت پرتاب 16 موشک را دارد در حالي که سامانه PAC-2 فقط ظرفيت 4 موشک را دارد. PAC-3 در ابتداي سال 2000 وارد مرحله توليد اوليه شده و تا سپتامبر 2001 تعداد 93 فروند از اين سامانه ها به ارتش ايالات متحده تحويل شد. قرارداد تحويل 85 فروند در دسامبر 2002 و 12 فروند ديگر در مارس 2003 امضا شده و سپس در سال 2005 از اين موشک ها در عمليات عراق استفاده کردند. در فوريه 2004 شرکت لاکهيد مارتين سفارشي مبني بر تحويل 160 فروند سيستم پاتريوت PAC-3 که شامل 22 جايگزين براي موشک هاي شليک شده در عراق بود، دريافت کرد که اوايل سال 2007 تحويل شدند. در ضمن سفارش 156 فروند هم در فوريه 2005 به اين شرکت داده شده که از اين تعداد 32 فروند براي هلند و 16 فروند هم براي ژاپن است و تحويل ديگر موشک هاي سفارشي نيز در اواخر سال 2007 و به کشورهاي تايوان، کره جنوبي و آلمان خواهد بود.

ایستگاه (سکوی) پرتاب M901:
ایستگاه M-901 موشک های PATRIOT را حمل ونشانگیری و شلیک می کند. هر کدام از این پرتاب کننده ها مجهز به چهار موشک هستند. این پرتاب کننده ها ارتباط خود را از طریق باند VHF یا خط ارتباط دادهای فیبر نوری با ایستگاه (مرکز )کنترل درگیری ارتباط قبل از شلیک و همچنین مرحله هدایت آتش برقرار می سازد.
ایستگاه (مرکز)کنترل درگیری:
ایستگاه کنترل درگیری AN/MSQ-104 تنها بخشی از واحد آتش PATRIORT بوده که تحت نظارت مستقیم کاربر (انسان) است. ایستگاه کنترل درگیری امکان ارتباط با ایستگاه پرتاب واحدهای دیگر آتشبار PATRIOT وبالاخره مراکز بالاتر فرماندهی را دارد.سه کاربر در این ایستگاه کنترل حضور داشته که دارای دو صفحه فرمان (کنسول) ویک ایستگاه ارتباطات با سه ترمینال رله رادیویی هستند. کامپیوتر کنترل تسلیحات دیجیتال نیز در کنار ترمینال های ارتباط داده ای VHF قرار گرفته است.

 

patriot_klu.jpg

رادار:
رادار مرکب AN/MPQ-53 وظیفه جستجو ،کشف ، ردگیری ، شناسایی و ردگیری خود موشک و هدایت و همچنین عملکرد اقدامات متقابل ضد ضد – الکترونیکی (ECCM)رابرعهده می گیرد. باید اضافه شود برد این سیستم راداری حدود 100 کیلومتر بوده و ظرفیت ردگیری 100 هدف مختلف وهدایت 9 موشک را به طور همزمان دارد.رادارهای ارتش ایالات متحده توسط ریتیون بهسازی شده اند که این کیت ارتقائ و بهسازی قدرت بیشتری برای رادارو اضافه شدن توانایی باند وسیع که در نهایت موجب بهبود تشخیص هدف می شود را به دنبال داشته است.

 

AN-MPQ-53_G.jpg


درگیری با هدف:
درگیری با هدف می تواند در سه حالت دستی و نیمه خودکار و تمام خودکار انجام پذیرد.زمانی که تصمیم برای درگیری با هدف گرفته می شود ایستگاه کنترل درگیری سکو یا سکوی های پرتاب را انتخاب کرده و داده های قبل از پرتاب به موشک انتخاب شده ارسال می شود. بعداز پرتاب رادار مذکور موشک را زیر نظر خود گرفته و(PAC UP LINKE) دستورات وDownlink مربوط به TVM امکان نظارت برموشک را ایجاد کرده و هدایت موشک را یه وسیله کامپیوتر کنترل تسلیحات امکان پذیر می سازد. در حالی که موشک به هدف نزدیک می شود سیستم هدایت TVM فعال شده و موشک به سمت هدف هدایت می شود در نهایت یک چاشنی مجاورتی نیز سر جنگی انفجاری موشک را در لحظه برخورد منفجر می کند که به تخریب کلی هدف می انجامد.
 

783px-Maintenance_check_on_a_Patriot_misکاربران :

22px-Flag_of_Germany.svg.png آلمان

 • 22px-Flag_of_Greece.svg.png یونان
 • 22px-Flag_of_the_Netherlands.svg.png هلند
 • 22px-Flag_of_Poland.svg.png لهستان
 • 22px-Flag_of_Spain.svg.png اسپانیا
 • 22px-Flag_of_the_United_States.svg.png ایالات متحده ـ 1106 لانچر پاتریوت 22px-Flag_of_Bahrain.svg.png بحرین
 • 22px-Flag_of_Egypt.svg.png مصر
 • 22px-Flag_of_Israel.svg.png رژیم اشغال گر قدس
 • 22px-Flag_of_Japan.svg.png ژاپن
 • 22px-Flag_of_South_Korea.svg.png کره جنوبی
 • 22px-Flag_of_Kuwait.svg.png کویت

[/list]22px-Flag_of_Saudi_Arabia.svg.png عربستان سعودی

 • 22px-Flag_of_the_Republic_of_China.svg.p تایوان

MIM-104_Patriot_Operators.png

منبع

ویرایش شده در توسط mahdavi3d
تصاویر منتقل شدند
 • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5]اگه بخوایم دقیق گفته باشیم سامانه پاتریوت نسل بسیار بروز سامانه هاگ سابق بود که بعد از عملیاتی شدن کم کم سامانه هاگ در امریکا از سرویس خارج شد ولی هنوز بسیاری کشورا دارنده هاگ از نسل های جدید اون استفاده میکنن مثل همین ترکیه[/size]

[size=5]بنظرم پاتریوت بیشتر قابل رقابت با سامانه رعد خودمون باشه تا سامانه هایی مثل اس300 و باور373 یعنی یه جورایی سامانه برد متوسط محسوب میشه[/size]
 • Upvote 2
 • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شلیک موشک پاتریوت
[right]PAC-3 از اف 15!!در قالب برنامه( alhtk ([b][background=rgb(226, 236, 238)]air launched hit-to-kill [/background][/b][/right]
[url="http://upcity.ir/images/73354337095888017675.png"]http://upcity.ir/ima...95888017675.png[/url]

[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_Martin_ALHTK"]http://en.wikipedia....ed_Martin_ALHTK[/url] ویرایش شده در توسط SHAHDAD

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط mahdavi3d، 23 آذر 1394 - ?? ?????? ?? ?????...
مخفی شده توسط mahdavi3d، 23 آذر 1394 - ?? ?????? ?? ?????...
من فکر نکنم پتریوت با رعد قابل مقایسه باشهو
باور 373 هم که نه توی رزمایش بود و نه فیلمی ازش هست.
فقط میمونه یه سوال:
[img]http://images.defensetech.org/wp-content/uploads//2010/04/Iranian-S-300-SAM.jpg[/img]

[img]http://realitypod.com/wp-content/uploads/2010/08/S-300PMU.jpg[/img]

شباهت هایی هست؟نه؟

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط mahdavi3d، 23 آذر 1394 - ?? ?????? ?? ?????...
مخفی شده توسط mahdavi3d، 23 آذر 1394 - ?? ?????? ?? ?????...
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]جناب[b] [url="http://www.military.ir/forums/user/12842-eagleboy/"]eagleboy[/url] [/b]گرامي، اين موضوعي كه شما مطرح كرده‌ايد خودش تاپيك جداگانه دارد و چندين و چند صفحه هم راجعبش بحث شده!! icon_eek [/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط mahdavi3d، 23 آذر 1394 - ?? ?????? ?? ?????...
مخفی شده توسط mahdavi3d، 23 آذر 1394 - ?? ?????? ?? ?????...
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1353678031' post='284427']
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]جناب[b] [url="http://www.military.ir/forums/user/12842-eagleboy/"]eagleboy[/url] [/b]گرامي، اين موضوعي كه شما مطرح كرده‌ايد خودش تاپيك جداگانه دارد و چندين و چند صفحه هم راجعبش بحث شده!! icon_eek [/font][/size]
[/quote]میشه آدرس صفحه رو بدبد

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط mahdavi3d، 23 آذر 1394 - ?? ?????? ?? ?????...
مخفی شده توسط mahdavi3d، 23 آذر 1394 - ?? ?????? ?? ?????...
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][b][url="http://www.military.ir/forums/topic/10576-%D9%81%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%81%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%BE%D8%AF%D8%A7%D9%81%D9%86%D8%AF-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B3-300-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%DA%98%D9%87-29-%D9%81%D8%B1/"]فوری!فوری! نمایش سیستم پدافند هوایی اس 300 در رژه 29 فروردین.[/url][/b][/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][b][url="http://www.military.ir/forums/topic/16719-%D8%A8%D8%A7%D9%88%D8%B1373-%D9%86%D8%AA%DB%8C%D8%AC%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-s300-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7/"]"باور373" نتیجه دستور رهبر انقلاب برای ساخت S300 /احتمال نمايش "باور373" در سال آينده[/url][/b][/font][/size]
[url="http://www.military.ir/forums/topic/16859-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%85/"][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][b]بررسی توان ایران در ساخت سیستم دفاع هوایی موشکی مانند اس 300[/b][/font][/size][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
دلایل خطای این سیستم و یا سیستم های مشابه (به جز خطای اوپراتور ) چیه؟

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='eagleboy' timestamp='1353919591' post='284855']
دلایل خطای این سیستم و یا سیستم های مشابه (به جز خطای اوپراتور ) چیه؟
[/quote]

خطاهای محاسباتی مثل Overflow (رجیسترهای کامپیوتر مرکزی سامانه ی پاتریوت 24 بیتی هستند) ، خطای نرم افزاری و ... جناب مهدوی یک تاپیک پربار در مورد نقص محاسباتی سیستم پاتریوت در حادثه ی فرودگاه Dhahran دارند .
 • Upvote 1
 • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط 7mmt، 23 آذر 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط 7mmt، 23 آذر 1394 - دلیلی ارایه نشده است
میشه آدرسش رو بدید

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست

تکمیل آزمایشات رهگیری و انطباق موشک PAC-3 MSE در سامانه پاتریوت

 

 

هفته گذشته دو کمپانی لاکهیدمارتین و ریتئون مشترکاً خبر از تکمیل آزمایشات پروازی گونه جدید موشک پَک-3 موسوم به MSE داده بود . این موشک در آخرین آزمایش خود توانست یک فروند موشک بالستیک تاکتیکی را در میدان آزمایشات موشکی وایت سَندز ایالت نیومکزیکو با موفقیت رهگیری و نابود کند.

 

در این آزمایش 2 فروند موشک MSE به سمت هدف پرتاب شد که موشک اول توانست هدف خود را رهگیری نماید و موشک رهگیر دوم با صدور فرمان انهدام به صورت خودکار نابود شد.

 

این گونه جدید موشک PAC-3 از بهینه سازی های متعددی بهره میبرد . قطر موتور آن از 25 سانتیمتر به 28 افزایش یافته و همچنین به نوع پالس دوگانه تبدیل شده . پالس دوم باعث افزایش بُرد و ارتفاع دستیابی این موشک به میزان تقریبا 2 برابر شده است و در ضمن تا آخرین لحظات پرواز و پیش از برخورد به هدف ، روشن باقی مانده و سرعت و شتاب آن حفظ میشود.

 

همچنین سطوح کنترلی آیرودینامیک شامل باله های بدنه و دُم ، بزرگتر شده تا توانایی مانور بیشتری در ارتفاعات پایینِ درون اتمسفر که غلظت هوا بیشتر است داشته باشد . سامانه هوشمند هدایت و کنترل آن نیز پیشرفته تر شده است.

 

این 5 اُمین آزمایش رهگیری موفق موشک PAC-3 MSE بود که توسط سامانه پاتریوت انجام میشد . این موشک پیش از این نیز سابقه 3 مورد پرتاب توسط سامانه میدز MEADS و رهگیری موفقیت آمیز اهداف بالستیک و کروز را در کارنامه خود داشته . اولین آزمایش موفق رهگیری توسط موشک MSE با استفاده از سامانه پاتریوت ، کمتر از 6 سال پیش و در اوایل سال 2010 انجام شده بود.

 

از سوی دیگر این آزمایش نشان داد که تمامی بهینه سازی ها و به روز رسانی های انجام گرفته توسط کمپانی ریتئون بر روی سامانه پاتریوت که با نام مجموعه PDB-8 شناخته میشود ، شامل :

 

نصب پردازشگر دیجیتال رادار  ( RDP ) ، بهبود توانایی سامانه تشخیص دوست از دشمن ، بهبود توان جستجوی رادار ، بهبود توانایی تشخیص و شناسایی هدف ، طراحی دوباره کامپیوتر ارائه دهنده راه حل آتش و درگیری ، افزایش توان پردازشی کامپیوتر تسلیحات تا 50 درصد با به کارگیری انواع تقویت شده پردازشگرهای تجاری موجود ، اتاق کنترل پرسنل مجهز به صفحات نمایش تمام لمسی و پیشرفته و .....  به درستی و مطابق انتظارات عمل کرده و امکان بهره گیری حداکثری از قابلیت های موشک PAC-3 MSE را به سامانه پاتریوت میدهد.

 

در مجموع گونه جدید موشک PAC-3 MSE تاکنون با سپری کردن هشت مورد آزمایش رهگیری ، به طور کامل موفقیت ، اثربخشی ، یکپارچگی و انطباق پذیری خود با سامانه پاتریوت را ثابت کرده و برای خدمت در سامانه های در حال خدمت نیروی زمینی آمریکا و کاربران خارجی این سامانه ، محیّا میشود.

 

1449775912366.jpg

 

http://raytheon.mediaroom.com/2015-12-10-Flight-test-proves-ballistic-missiles-no-match-for-latest-Patriot-upgrade

 

 

سوابق آزمایشات موشک PAC-3 MSE از جدید به قدیم :

 

http://www.lockheedmartin.com/us/news/press-releases/2015/december/mfc-121015-enhanced-PAC-3-missile-intercepts-tactical-ballistic-missile-target.html

http://meads-amd.com/meads-flight-test-2/

http://www.lockheedmartin.com/us/news/press-releases/2013/june/Lockheed-Martin-Conducts-Successful-PAC-3-MSE-Missile-Flight-Test.html

http://www.lockheedmartin.com/us/news/press-releases/2012/december/mfc-120612-lm-PAC-3MSEmissile.html

http://meads-amd.com/meads-ft-1/

http://www.lockheedmartin.com/us/news/press-releases/2011/march/LockheedMartinConductsSec.html

http://www.lockheedmartin.com/us/news/press-releases/2010/february/LockheedMartinConductsSuc.html

ویرایش شده در توسط mahdavi3d
تصویر منتقل شد
 • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ویدیوی رهگیری و نابودی سرجنگی موشک JUNO ( جونو ) توسط PAC-3 MSE

 

 

[aparat]qYMBT[/aparat]

 

 

درست 1 سال و 5 روز پیش ( 10 دسامبر 2015 ) این آزمایش در میدان آزمایشات موشکی وایت سَندز در ایالت نیومکزیکو انجام شد . 

 

در این آزمایش یک فروند موشک جونو که از 2 مرحله موشک قاره پیمای مینتمن-2 بازنشسته شده ساخته شده ، به پرواز درآمد . موشک جونو به 1 عدد سرجنگیه جداشونده پیچیده مسلّح شده بود .

 

پس از پرتاب موشک هدف ، موشک پک-3 ام اس ای که گونه جدید و پیشرفته پک-3 میباشد توسط سامانه پاتریوت بر علیه جونو پرتاب شد  و نهایتاً توانست با موفقیت کامل سرجنگی هدف را با برخورد مستقیم و بدنه به بدنه نابود نماید .

 

http://www.afspc.af.mil/News/Article-Display/Article/730946/juno-ptv-successfully-launched-for-missile-defense-test

http://www.wsmr.army.mil/fn/Pages/WSMRteamtestsupgradedPatriotmissile.aspx

 • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نماییدورود به سیستم