MOHAMMAD

تحلیلی بر چند عکس کمتر دیده شده از جنگ اخیر غزه(1391)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]هرچند كه بنده اساساً [color=#ff0000]نيت خواني[/color] نمي‌كنم[/quote] icon_arrowd icon_arrowd icon_arrowd
[quote]
اين كسائي كه حماسي‌ها زحمتشون رو كشيدن، [color=#ff0000]نه جاسوس اسرائيل، كه مشكوك به جاسوسي اسرائيل بودن[/color].
[color=#ff0000]ايشان بدون محاكمه و تنها به ظن حماسي‌ها اعدام شدن[/color]. البته نحوه‌ي اعدامشون هم كاملاً مشابه اعدام به روش ارتش‌ها و البته [b][color=#ff0000]مبارزين مسلح[/color][/b] عربيه (چه سوريه، چه ليبي و چه سايرين).

يعني عزيزان رو [color=#ff0000]آوردن كف خيابون[/color]، [color=#ff0000]كنار جدول دراز كشيدن[/color]! بعد يكي يه تير تو مغز مبارك (و بعضاً چند تا تير)[color=#ff0000] شليك كردن[/color]!!
از اون سبك اعدام‌هاي مورد علاقه‌ي طرفين درگير در ليبي و سوريه (چه ارتش و [color=#ff0000]چه مبارزين[/color]).

البته برخي از سران حماس هم اين گونه اعدام‌هاي بدون محاكمه و سند و مدرك رو محكوم كردن! همچنين سايرين!

البته خبرش اصلاً جديد نيست. حداقل مال يه هفته پيشه!
[/quote]
[quote]
اما درخصوص اينكه اين‌ها متهم به چه نوع جاسوسي‌اي بودن فكر كنم دوستان يكم [b][color=#ff0000]قضيه رو پيچيده فرض فرموده‌ان[/color][/b].
اينا [color=#ff0000][b]متهم به گرا دادن[/b][/color] به جنگنده‌ها و توپخانه‌ي رژيم صهيونيستي بودن. [color=#ff0000][b]به همين سادگي[/b][/color]!!
[/quote]
icon_eek icon_eek

[quote]ولي ترجيحاً شما هم بهتره كمي به محل زندگي ما حداقل احترام بذاري!
اگه بنده از پشت كوه هم اومده باشم، حداقل با پرايد اومدم!![/quote]
icon_question icon_question

[quote][color=#ff0000]چيزي كه عرض شد، ماحصل بررسي خبرگزاري‌ها در اون برهه هست. بدون هيچ دخل و تصرفي[/color].[/quote] icon_eek

[quote][color=#ff0000][b] هرچند كه بنده اساساً نيت خواني نمي‌كنم [/b][/color][/quote] icon_arrowd icon_arrowd icon_arrowd
[quote]حالا اگه موضوع اينقدر ب[color=#ff0000]راي شما گران تمام شده[/color]، كمكي ا[color=#ff0000]ز دست بنده ساخته نيست[/color].[/quote]

[quote]فكر كنم جديداً تنها اخباري نياز به بررسي، تفكر، تعقل و پذيرش ندارن كه [color=#ff0000]توسط فارس نيوز و يا صدا و سيماي ما عنوان شده باشن[/color]![/quote] icon_eek :thinking: icon_question
[quote]مابقي، حتي اگه جزو بديهيات باشه، نيازمند حضور در بين تماشاچيان و يا سوار شدن بر روي موتوره![/quote] :surprised:

[quote]موفق باشيد.[/quote]
بنده که عرض کردم خیلی خوشحال شدم از این بحث.
یا علی
  • Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شكلك‌هاي زيبايي بود برادر جان.

ممنون از اين شكلك‌ها كه عصر عاشورايي باعث تغيير روحيه‌ي ما شدي.
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][center]اعدام شش جاسوس اسراییل در غزه[/center][/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][center]عکس های زیر که در خبرگزاری های خارجی منتشر شده است، اعدام و مجازات جاسوسان اسرائیل در غزه را نشان می دهد.[/center][/font][/color]
[/quote]
نا امید کننده بود.
این تصاویر ذهنیت خودی را میتونه تغییر بده چه برسه به عموم .
تقلید وحشی گری اسراییل دردی را درمون نمیکنه.
البته تو هر جایی یه عده خودسر که خودشون را دانای کل هم میدونن وجود داره ...
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم بهتر حماس به فکر مواد جاذب رادار! icon_eek یا بدنه غیر فلزی باشه این طوری احتمال شناسایی راکت ها هم کمتر می شه تازه با کمی خرج می شه راکتو دو مرحله ای کرد....
در مورد توانایی گنبد آهنین ظاهرا بر خلاف تصور قبلی این سیستم قابلیت درگیری با تعداد بالای راکت رو هم داره و فقط به لانچر های بیشتری نیاز داره...
و با توجه به شلیک چندین موشک برای یک راکت هزینه مقابله بالاتر می ره ...
در عین حال تماشای انهدام راکتها با این سیستمها خالی از لطف نیست...(از دید فنی ...)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من این تاپیک رو برای بحثهای تحلیلی [color=#ff0000][size=6]نظامی[/size][/color] زدم، دوستانی که مایل به بحثهای از نوع دیگه هستند، لطفا تشریف ببرند به همون تاپیک خبری جنگ غزه، اعم از آقا مصطفی یا سایر دوستان.

-----------------------------------------

عکس اول توجه کسی رو به خودش جلب نکرد؟

به نظر میاد اون مخزن سوخت دارای یه پوشش شبه فایبر گلاس هست! اگه اینطور باشه احتمالا برای کم کردن بازتاب راداریش این کارو کردن.

[quote]پس چرا فقط رد دو تا موشک مشهوده؟ باید 4 تا رد موشک دیده میشد![/quote]

فکر کنم شلیک 2 تا موشک اختیاری باشه و شاید فقط برای اهداف با اولویت بالا استفاده بشه.

[quote]البته موشک های ایرون دام هم بدون دود نیستن![/quote]

بله همینطوره و احتمالا اونها هم از سوخت مرکب استفاده می کنند، البته بدون ترس از حمله به موقعیتشون!

[quote]
احتمالا نیروهای مقاومت تمام نقاطی که از اونجا شلیک انبوه انجام میشده رو
به عناون مکان های سوخته در نظر میگرفتند[/quote]

نوع استراکچرهای به کار رفته از سوی مقاومت در برخی از این لانچ پوینت ها به نحوی است که آدم شک می کند به اینکه این مواضع یکبار مصرف باشند، به هر حال این احتمال شما هم مقدور هست.

[quote]دوم اینکه رد راکت های حماس درش نیست![/quote]

موشکها و راکتهای بالستیک سوختشون در فاز بوست به اتمام می رسه و در فاز ترمینال موتورشون کاملا خاموش هست.

[quote]ولی نزدیک بیش از حد دو موشک حماس در نزول خیلی عجیب نیست؟[/quote]

نه خیلی عجیب نیست، بخصوص اینکه ما هیچ مقیاسی در باب این عکس نداریم.

[quote]
شاید این کلیپ کمکی به بحث بکنه.مخصوصا در تعداد موشک در نظر گرفته شده برای هر راکت.
چون از بنده خدایی شنیدم که اگر در محاسبات برخورد رقم پایین تر از 90 باشه تعداد شلیک به نسبت پایین بودن درصد افزایش پیدا میکنه
وتعداد خاصی نداره.مثلا در لحظه نهایی رادار ترکینگ متوجه میشه که احتمال برخورد با هدف پایینه بنابراین دستور شلیک مثلا 4 موشک بجای یک موشک رو صادر میکنه.[/quote]

ممنون از ویدئو، کاملا درسته، در واقع به نسبت اهمیت و میزان تهدید هدف، میزان موشکهای شلیک شده افزایش پیدا می کنه که البته خودش پاشنه آشیل این سامانه هم هست.

[quote]فکر کنم بهتر حماس به فکر مواد جاذب رادار! یا بدنه غیر فلزی باشه این طوری احتمال شناسایی راکت ها هم کمتر می شه[/quote]

درسته، البته این کار هزینه ها رو بالا می بره ولی راهکار مقابله و زمان لازم برای این کارو برای اسراییلی ها بشدت کاهش میده، باید با توجه به طول موج راداری سامانه آیرون دام از مواد مناسب همون طول موج استفاده کرد[size=1]( البته به این سادگی هم نیست!)[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من از شما عذرخواهي مي‌كنم.
چون فكر كردم قراره تحليلي باشه بر عكس‌هايي كه قرار داده مي‌شه.
والا اگه مي‌فرمودين اين تاپيك، متكلم وحده مي‌خواد و يا صرفاً درخصوص نحوه‌ي عملكرد موشك‌هاست و يا به قول خودتون، ابتداي تاپيك عنوان مي‌فرمودين كه اين تاپيك صرفاً براي بحث‌هاي نظامي هست (هرچند كه گويي شما در اين سه صفحه حضوري در سايت نداشتيد كه ظاهراً پست بنده براي شما گران آمده!)، من هم حساب كار خود رو كرده و با تاپيك‌هاي ديگري خودم رو مشغول مي‌كردم!

علي اي حال از اينكه تاپيك مبارك شما رو ملوث به حضور خود كردم از شما عذرخواهي مي‌كنم و قول مي‌دم اين دفعه‌ي آخري باشه كه عرايض بي‌ارزشم رو در تاپيك‌هايي كه متعلق به شماست ابراز مي‌دارم.
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سری دوم عکسها:

یکی از عکسهایی که از آن می توان استناد به وجود و شلیک «فجر 5» کرد، هر چند بنده هنوز هم معتقدم که هیچ «فجر 5» ای ( با شناختی که از این راکت داریم) از غزه شلیک نشده، دلایل خودم را پس از بحث دوستان ارائه می کنم:

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10133/Smoke_trails_are_seen_as_a_rocket_is_launched_from_the_northern_Gaza_Strip_towards_Israel_November_172C_2012.jpeg[/img][/center]

خسارت ناشی از برخورد یک راکت یا خمپاره به سقفی در اشکلون:

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10133/the_roof_of_a_building_damaged_by_a_rocket_in_the_coastal_city_of_Ashkelon_November_182C_2012.jpeg[/img][/center]

برخورد ترکشهای یک راکت به بدنه یک خودرو در اشدود، به فاصله ترکشها و ابعاد آنها دقت کنید:

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10133/An_Israeli_soldier_28R29_and_a_civilian_survey_the_damage_to_a_car_after_a_rocket_fired_from_Gaza_landed_in_the_southern_city_of_Ashdod_November_162C_2012t.jpeg[/img][/center]

[quote]
من از شما عذرخواهي مي‌كنم.
چون فكر كردم قراره تحليلي باشه بر عكس‌هايي كه قرار داده مي‌شه.
والا اگه مي‌فرمودين اين تاپيك، متكلم وحده مي‌خواد و يا صرفاً درخصوص نحوه‌ي عملكرد موشك‌هاست و يا به قول خودتون، ابتداي تاپيك عنوان مي‌فرمودين كه اين تاپيك صرفاً براي بحث‌هاي نظامي هست (هرچند كه گويي شما در اين سه صفحه حضوري در سايت نداشتيد كه ظاهراً پست بنده براي شما گران آمده!)، من هم حساب كار خود رو كرده و با تاپيك‌هاي ديگري خودم رو مشغول مي‌كردم!

علي اي حال از اينكه تاپيك مبارك شما رو ملوث به حضور خود كردم از شما عذرخواهي مي‌كنم و قول مي‌دم اين دفعه‌ي آخري باشه كه عرايض بي‌ارزشم رو در تاپيك‌هايي كه متعلق به شماست ابراز مي‌دارم.[/quote]

عذر خواهی لازم نیست، شما به عنوان یک مدیر باید سعی کنید اگه محیط سایت به سوی تشنج میره اون رو آروم کنید، نه اینکه نفت به آتیش بپاشید، اولین پست اسپم انگیز این تاپیک را شما دادید و افرادی هم سعی کردند به شما پاسخ بدهند، افرادی هم سعی کردند موضع شما را توجیه کنند، حالا ضمن اینکه خبر و فکر کنم تصاویر اون اعدامها در تاپیک اصلی خبر جنگ هم م اومده بود و نمی دونم چرا دوستان تکرار کردند و کار جالبی نبود ولی به هر حال حرکت شما هم شایسته نبود.

ضمنا اینقدر نقیض نفرمایید، یه جا میگید اگه می گفتم تاپیک متکلم وحده می خواد و بلافاصله میگید که گویا در این سه صفحه حضور نداشتید! بنده چطور متکلم وحده ای بوده ام که در 3 صفحه بحث حضور نداشته ام؟!

تاپیک مال من نیست، مال همه هست، ولی دلیل نمیشه با هر مستمسکی هر تاپیکی رو بی خود جنجالی کنید، اگه بحث علمی دارید بسم الله در غیر این صورت دیگه صحبتی باقی نمی مونه.
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد راکتها با شما موافقم به نظر من کلا فجر5 استفاده نشد حتی شاید فجر3. کلاهک این دو راکت خیلی سنگین تر از این حرفهاست که بخواد فقط مثل ترقه صدا کنه.البته توی چند تا فیلم بچه ها انفجارهای قوی هم بود که ممکنه فجر 3 و 5 بوده ولی در کل فکر می کنم تعداد محدودی بودن ومقاومت این موشک ها رو برای روز مبادا نگه داشته اند.
اون کلاهک ها باید یه خونه رو منهدم کنن که نکردن.
نظر من اینه که همون فجر 3 ها رو با کم کردن کلاهک و زیاد کردن سوخت برای برد بیشتر شلیک می کردن و شاید آرش هم بوده چون کلاهک های ضعیفی دارن ولی بعیده فجر3 و 5 با اون کلاهک سنگین شلیک شده باشن.

برای ردگیری راکت ها هم چند تا روش مد نظرم هست:
1-یکی تغییر سرعت در زمان پرواز این روش بطور کلی الگوریتم نقطه تلاقی سیستم پدافندی رو از کار می ندازه البته باید طوری باشه که الگوی مرتبی نداشته باشه و در هر راکت طوری عمل کنه مثلا میشه سوخت رو با موادی ترکیب کرد که به طور تصادفی توی کل سوخت پخش شه و در زمان سوختن سرعت سوزش سوخت رو به دلیل فرمول متفاوتش کم کنه و چون پخش توی کل سوخته اون هم به شکل تصادفی باعث میشه سرعت و شتاب راکت رو در طول زمان پرواز کم و زیاد کنه و این سیستم پدافندی رو سردرگم می کنه.

2-بالابردن سرعت هم بد نیست و کاراست.

3-تغییر جنس بدنه همونطوری که گفتین به پلاستیک و مواد غیر فلزی.

4-مواد جاذب رادار که در غزه کمی بعید و سخته و احتمالا هزینه بالایی هم داره.حالا در مورد داخل کشور شدنی هست.

5-یه فکر دیگه ای هم دارم خاک بطور عادی تا حدودی جاذب امواج هست میشه برای کم کردن بازتاب راکت ها رو به جای شلیک از داخل لوله با سه پایه شلیک کرد و خاک رس نرم رو گل مقداری چسب داخلش ریخت و با پیستوله روی راکت اسپری کرد این باعث میشه بازتاب تا حدودی پایین بیاورد.

6-مورد بعدی شلیک با زاویه خیلی کم به شکلی که زمان خیلی کمی در دید رادار سامانه باشه.و اگر سرعت هم بالا باشه از عکس العمل باز می مونه.البته ممکنه این اونها رو به این فکر می ندازه که از رادار پرنده مچ با سیستم در آینده استفاده کنن.

اما در دسترس ترین روش فعلی بالا بردن سرعت هست که به نظر در کنار گل پاشی از روش های دیگه در دسترس تر و راحتتره. بالا بردن سرعت یک خاصیت دیگه هم داره و اون اینکه سوخت زودتر می سوزه و موتور هم طبیعتا زودتر خاموش میشه در نتیجه رد حرارتی راکت زودتر از بین میره و سیستم های حرارتی شانس کمتری برای شناسایی اون دارن.

اما رادار این سامانه بطور عادی تشعشع زیادی داره میشه کلاهک های فجر3 و 5 رو با یک رادار خیلی کوچک و ساده برای زدن خود رادار مجهز کرد در این صورت اولین موج حمله متوجه رادار سامانه و در بارهای بعدی به طرف هدف ها خواهد بود. اصلا زیاد هم نیاز نیست رادار قوی و پیچیده ای باشه.البته این تاکتیک ممکنه در آینده با دیکوی بی اثر بشه ولی برای غافلگیری اولین بار خوب و موثره مگر اینکه نوع رادارها روخیلی عالی و پیچیده ساخت که اونم هزینه بالایی داره البته می صرفه هزینه کرد در این مورد چون فقط همین سامانه نیست که این مشکلات رو درست می کنه و میشه برای هر سامانه راداری اون رو ارتقا داد و سلاح موثری باشه.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

[quote]تصویر شلیک تقریبا همزمان 3 راکت با سوخت مرکب( شاید هم شکری!)، چنین شلیکهای انبوهی باعث به خطر افتادن مکان شلیک می شد، هر چند آمار دقیقی از میزان حمله اسراییل به پوزیشن های شلیک پس از اینگونه شلیک راکتها نداریم[/quote]
احتمال ابنباتی بودن سوخت این راکت ها هم هست ... اگر کلیپ های راکت های عراقی را دیده باشید شتاب خیلی خوبی دارند ( بر عکس راکت های قسام و ...) عللش را خاطرم هست در تاپیک مربوط به ان بررسی کردیم ...علی الحساب یک قسمت زیادی از راکت های کوتاه برد فلسطینی را همین ابنباتی ها تشکیل میدند که با یک سری اصلاحات در موتور راکت با همون سوخت شتاب اولیه انها به شکل قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10133/Smoke_trails_are_seen_as_a_rocket_is_launched_from_the_northern_Gaza_Strip_towards_Israel_November_172C_2012.jpeg[/img]

این عکس بسیار خوبی هست ...راکت اتش عقبه کاملا مشهودی داره !
ا صحبت های سردار جعفری راجع به انتقال تکنولوژی راکت های فجر 5 به غزه را که شنیدید ...از نظر من این حرف میتونه این طور معنی بشه ...ما زیر ساخت مورد نیاز برای تولیدسوخت های راکتی را به حماس یا جهاد اسلامی دادیم ....

مواد اولیه به راحتی از مصر وارد میشه قانونی و یا غیر قانونی ...همین راکت های ابنباتی قسام با همین بدنه اما با سوخت مرکب برد بسیار بیشتری خواهد داشت . این کار بسیار راحت تر از انتقال راکت از سودان و و صحرای سینا از طریق تونل هست ....
البته این انتقال تکنولوژی شامل دادن ریز جزئیات در باره موتور و نازل و امثالهم هم هست که خودشون توانایی ساخت را خواهند داشت
====================
[quote]برای ردگیری راکت ها هم چند تا روش مد نظرم هست:
1-یکی تغییر سرعت در زمان پرواز این روش بطور کلی الگوریتم نقطه تلاقی سیستم پدافندی رو از کار می ندازه البته باید طوری باشه که الگوی مرتبی نداشته باشه و در هر راکت طوری عمل کنه مثلا میشه سوخت رو با موادی ترکیب کرد که به طور تصادفی توی کل سوخت پخش شه و در زمان سوختن سرعت سوزش سوخت رو به دلیل فرمول متفاوتش کم کنه و چون پخش توی کل سوخته اون هم به شکل تصادفی باعث میشه سرعت و شتاب راکت رو در طول زمان پرواز کم و زیاد کنه و این سیستم پدافندی رو سردرگم می کنه.[/quote]
فتح عزیز
دادن شتاب متغیر به راکت کاملا عملی و شدنی هست ...منتهی کمی پیچیده و اثر گذاری اون بر قابلیت رهگیری باید به دقت سنجیده بشه ... ( مثلا زمان سوزش موتور خودش یک امر هست و ...)برای انجین های ساده راکتی تا چه مقدار کاربردی است الله اعلم
ولی خوب یک مثال علمی کاربردی ساده ! بزنم ..مثلا استفاده از الیاف فلزی در سوخت راکت به میزان قابل توجهی سرعت سوزش را بالا خواهد برد ...
========
یک نکته را هم عرض بکنم گاها دیدم که دوستان در تاپیک های دیگر عنوان میکنند که ایرون دم راکت های کوچک حماس را رهگیری کرده بنابراین تکلیف راکت های بزرگتر مشخص است ...کلا شناسایی و ترکینگ این راکت ها چیز عجیبی نیست ! گلوله های توپخانه و خمپاره هم توسط رادار به خوبی رصد و ترک میشند ...چیزی که رهگیری راکتهای پدر و مادر دار! نظامی را سخت تر میکنه شتاب و سرعت بالاتر ایضا ارتفاع پروازی و امثالهم هست

مشخصا از خبر ها چنین بر میاد که کافران بنی اسرائیل به دنبال عملیاتی کردن دیوید اسلینگ هستند ...به دلایل واضح که دوستان میدونند در صورت هر گونه درگیری با حزب الله این سامانه شاید کمی الم و دردشون را کاهش بدهد ...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دادن شتاب متغیر به راکت کاملا عملی و شدنی هست ...منتهی کمی پیچیده و اثر گذاری اون بر قابلیت رهگیری باید به دقت سنجیده بشه ... ( مثلا زمان سوزش موتور خودش یک امر هست و ...)برای انجین های ساده راکتی تا چه مقدار کاربردی است الله اعلم
ولی خوب یک مثال علمی کاربردی ساده ! بزنم ..مثلا استفاده از الیاف فلزی در سوخت راکت به میزان قابل توجهی سرعت سوزش را بالا خواهد برد ...[/quote]
جناب محمد البته فقط سرعت سوزش مد نظرم نبود بلکه باید درون سوخت مثلا به شکلی سوخت ترکیب بشه که سوزش با سرعت و نوع متفاوتی انجام بشه مثلا ترکیب غیر متعادل دو سوخت که یکی خیلی کم قدرت باشه و فقط نزاره موتور خاموش بشه و موتور برای سوخت سوخت بعدی فراهم باشه و سوخت دومی همون سوخت قوی و همیشگی این باعث میشه سوختن مواد سوختنی با دو سوخت انجام بشه و به طور طبیعی راکت در زمان پرواز لحظه هایی خیلی سریع شتاب می گیره و برخی اوقات هم فقط مثلا دود خفیفی تولید می کنه در این صورت برایند کار سرعت متغییر راکت در هنگام پروازه و به همین اندازه رهگیری اون سخت میشه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='fath' timestamp='1353880979' post='284819']
[quote]دادن شتاب متغیر به راکت کاملا عملی و شدنی هست ...منتهی کمی پیچیده و اثر گذاری اون بر قابلیت رهگیری باید به دقت سنجیده بشه ... ( مثلا زمان سوزش موتور خودش یک امر هست و ...)برای انجین های ساده راکتی تا چه مقدار کاربردی است الله اعلم
ولی خوب یک مثال علمی کاربردی ساده ! بزنم ..مثلا استفاده از الیاف فلزی در سوخت راکت به میزان قابل توجهی سرعت سوزش را بالا خواهد برد ...[/quote]
جناب محمد البته فقط سرعت سوزش مد نظرم نبود بلکه باید درون سوخت مثلا به شکلی سوخت ترکیب بشه که سوزش با سرعت و نوع متفاوتی انجام بشه مثلا ترکیب غیر متعادل دو سوخت که یکی خیلی کم قدرت باشه و فقط نزاره موتور خاموش بشه و موتور برای سوخت سوخت بعدی فراهم باشه و سوخت دومی همون سوخت قوی و همیشگی این باعث میشه سوختن مواد سوختنی با دو سوخت انجام بشه و به طور طبیعی راکت در زمان پرواز لحظه هایی خیلی سریع شتاب می گیره و برخی اوقات هم فقط مثلا دود خفیفی تولید می کنه در این صورت برایند کار سرعت متغییر راکت در هنگام پروازه و به همین اندازه رهگیری اون سخت میشه.
[/quote]
سلام
بله عرض کردم عملی هست ... ( این نوع انجین البته وجود داره - البته اون جوری که مد نظر شما در ابتدای پستتون هست نه ) و سناریوهای زیادی هم میشه براش نوشت ...من به این نوع انجین میگم سوخت دوپایه ! ( بلکم چند پایه ) ساده این هست که اول یک سوزش سریع داشته باشیم و بعد بک سوزش خیلی نرم و طولانی ...
=========
[quote]جناب محمد[/quote]
جناب محمد الان خواب تشریف دارند مومن ! خوبه من به شما بگم اپرا ! icon_cheesygrin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمیشه داخل یکی از این موشک ها به جای سر جنگی مواد با تشعشع بالا بذاریم که همون بالای سر سامانه ی ضد موشک منفجر بشه و برای کسری از دقیقه اهداف کاذب زیادی ایجاد کنه؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
یکی از عکسهایی که از آن می توان استناد به وجود و شلیک «فجر 5» کرد، هر چند بنده هنوز هم معتقدم که هیچ «فجر 5» ای ( با شناختی که از این راکت داریم) از غزه شلیک نشده، دلایل خودم را پس از بحث دوستان ارائه می کنم:
[/quote]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10133/Smoke_trails_are_seen_as_a_rocket_is_launched_from_the_northern_Gaza_Strip_towards_Israel_November_172C_2012.jpeg[/img]

محمد جان بنظر من هم اين نميتونه فجر پنج باشه. حالا چرا? اگر به رد راکت دقت کنيد.
راکت رد دود سفيد برجا گذاشته اين نوع رد فقط و فقط مربوط هست به راکت هايي با
سوخت مرکب حاوي پودر آلومينيوم(رد سفيد: اکسيد آلومينيوم) يا همين راکت هاي دست ساز قسام
(رد سفيدش مربوط هست به اکسيد پتاسيم حاصل از تجزيه نيترات پتاسيم).

راکت فجر پنج از سوخت نيروگليسيرين- نيتروسلولز استفاده ميکنه که بي دود هست.
فيلم پرتابش هست هيچ ردي برجا نمي زاره... فيلم راکتي هم که حماس پرتاب کرد دارم.
آپلود ميکنم دقيقا خود فجر هست و کاملا هم بي دود.

يک مدل ديگر از فجر هست که سوخت مرکب داره که حزب الله هم در جنگ سي سه
روزه استفاده ميکرد منتها نميدونم کدام مدلش هست?
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت دوستان

راکت های سری ws چینی رو فراموش نکنید،هم رد سفیدی دارند و هم قبلا گروه های مبارز غزه ای از پرتاب آن ها کلیپ هایی پخش کرده بودند.
در جنگ 33 روزه هم از همین راکت های ws 220 میلیمتری استفاده شده بود.

عکسی از این راکت در غزه
[url="http://saraya.ps/uploads/General/121125092453dl1l.jpg"]http://saraya.ps/uploads/General/121125092453dl1l.jpg[/url]
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]يه نكته قابل توجه ديگه‌اي توي عكس وجود داره[/right]
[right]به نظر ميرسه هر دو موشك دقيقاً در يك لحظه منفجر شدن[/right]
[right]با توجه به سرعت پخش مواد در يك انفجار كه حتي يك دهم ثانيه هم در اون تاثير داره حجم هر دو انفجار يكسانه[/right]
[right]اگر تصوير مربوط به اصابت به دو موشك بود قطعاً حجم انفجارها متفاوت بود[/right]
[right]به نظر من هر دو انفجار مربوط به يك دستور خود انفجاري از يك منبع ميشه[/right]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.