death-white

بارزانی: برای جنگ با دولت مرکزی آماده‌ایم

Recommended Posts

سلام
تو اسلام یه حکم قشنگی هست میگه : همه اشیا و اجسام و ... حکم حلال دارند مگر خلاف شون ثابت بشه !
سیاست اسلام هرچی حکم کنه ایران اسلامی پیرو همون هست ... در این سیاست به جز چند شاخص مشخص حق و باطل ، که براون اساس عده ای و کشورهایی دشمن هستند و باهاشون سازش نمیشه کرد ( معامله و مکاری چرا ! ولی سازش خیر) بقیه همه خوبن و میشه باهاشون ساخت ... بعضیا هم خوبترند و بیشتر میشه باهاشون ساخت چون هدف ما هدف مشخصی هست که عین شاخص عمل میکنه برامون ...
ایران در دوران جنگ هم با بارزانی بود هم طالبانی ... اونا هم ایضا ولی مشکل از جای دیگه س ... بنده تو کتب منتشره سپاه بیشترین مطلب قابل توجهی که گفته شده این هست که نمیشه روی حرف شون حساب کرد چرا که برفرض رئیس هم قبول کنه زیردستان رئیس یکی شونم ناراضی باشه کار رو وسط اجرا خراب میکنه ...

در عملیات هایی که در سال های 66 و 67 شروع شد شما به وضوح و بارها این مشکلات رو ذکر شده می بینید

مثلا : گزارش قرارگاه شمال غرب : باز هم بین طرفداران بارزانی و طالبانی درگیری مسلحانه روی داده است .. هر دو طرف تقاضای دخالت توسط ایران را دارند ... با توجه به نزدیکی عملیات و احتمال کشف عملیات و مشکلات پیش رو دستور چیست و ....

یا مثلا فکر کن وسط عملیات وقتیکه یک گردان نیروی ایرانی وارد عمق خاک عراق شده و قراره که بارزانی ها و طالبانی ها حمایت شون کنند گندکاری میشه و ....

در قضیه کردستان چون خودمون یک پای ماجرا هستیم به نظر من میان دار بودن بهتر از طرفین دعوا بودن هست ! به دلایل مختلف کردستانی ها چه بارزانی ها چه طالبانی ها به ما احتیاج دارند حتی بیشتر از امریکا ... پس ما بهتره اقایی خودمونو داشته باشیم و براساس عرف دیپلماتیک عمل کنیم ...

یادمون باشه از سرلشکر جعفری پرسیدند در سوریه اگر درگیری نظامی خارجی پیش بیاد ایران براساس توافقنامه ش عمل میکنه و نیرو میفرسته ؟ ایشون فرمودند : باید دید اوضاع اون موقع چطور هست ....

یا حق
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

شما این رو نادیده گرفتی تو اون عرف دیپلماتیک هم بعضی از کشورها با هم خوب هستند و بعضی از کشور ها بد ...... بعد مثال خارج از بحث می آورید ....

بگذریم ، تصمیم گیری با من نیست و علاقه ای به بحث کردن بیهوده هم ندارم ... در ضمن ، شما عملا در بخشی از دلتون طرفدار اقلیم کردستان هستید ، پس بحث با شما در صورت وجود یک نظر مخالف خواه نا خواه به جدل کشیده می شود ......

خدا نگهدارتان ..... ویرایش شده در توسط 100
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
شما این رو نادیده گرفتی تو اون عرف دیپلماتیک هم بعضی از کشورها با هم خوب هستند و بعضی از کشور ها بد ...... بعد مثال خارج از بحث می آورید ....
[/quote]

بله قبول دارم که مثال چندان ربطی نداشت! بحث این بود که معمولا روابط کشور تاثیر گذاره و نه عرف بین‌الملل که باعث مثال بی‌ربط هم عذرمیخوام...(مسئله‌ی دینی رو نباید به بحث طرفداری از دو قوم می‌کشیدم...)

بله! قطعا به عنوان یه کرد طرفدار اقلیم کردستان هستم و نه قسمت عرب زبان عراق!!! و دقیقا به همین خاطر هم خدمتتون عرض کردم که اگر نظر دوستان بر اینه که دشمنه پس دشمنه...!!
من متاسفانه به دلیل اطلاعات کم از مسایل نظامی نمی‌تونم در این خصوص بحثی بکنم وگرنه خوشحال میشدم حرفی داشته باشم غیر از اینکه ملت کرد دشمن نیستن تا بتونیم بحث بکنیم...

[quote]ایران در دوران جنگ هم با بارزانی بود هم طالبانی ... اونا هم ایضا ولی مشکل از جای دیگه س ... بنده تو کتب منتشره سپاه بیشترین مطلب قابل توجهی که گفته شده این هست که نمیشه روی حرف شون حساب کرد چرا که برفرض رئیس هم قبول کنه زیردستان رئیس یکی شونم ناراضی باشه کار رو وسط اجرا خراب میکنه ...[/quote]
جالبه واقعا!
به نظرم تقویت و شیر کردن و صدالبته وابسته کردن گروه‌هایی که میشه باهاشون دوست بود، راه حل خوبی میتونه باشه...

[quote]بگذریم ، تصمیم گیری با من نیست و علاقه ای به بحث کردن بیهوده هم ندارم ... در ضمن ، شما عملا در بخشی از دلتون طرفدار اقلیم کردستان هستید ، پس بحث با شما در صورت وجود یک نظر مخالف خواه نا خواه به جدل کشیده می شود ......[/quote]

نمی‌دونم توجه کردین یا خیر... من پاسخ اکثر سوالاتم رو از مطالب شما گرفتم معمولا و اکثرا نظراتتون رو قبول دارم! و خوشبختانه اگر بفهمم چیزی که دارم میگم اشتباهه سرش بحث الکی نمی‌کنم...
از شما میخوام نظرتون رو بفرمایید؟ به نظر شما، امروز ایران باید در این خصوص چیکار بکنه؟! به طور قطع درگیری بین دو گروه رخ نمی‌ده... ولی اگر رخ داد، نظر شما چیه؟
ایران باید از کردها حمایت بکنه یا از اعراب یا اقایی بکنه و جنگ رو و درگیری رو بخوابونه و قهرمان دو جناح بشه؟
نظر شخصی بنده روی سومی میباشه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه نباید درگیری بخوابونه چون خود ما هم میدونم عراقی ها برای ما برادر نمیشن ولی کردستان چرا برادر میشه :coffee:
حالا ما مرده شما زنده اگر تا چند سال دیگه گند رابطه ایران و عراق بر سر یه موضوعی در نیومد ببینید و تماشا کنید حزب های شیعه همیشه در عراق بر قدرت نیستن و خدا نکنه حزب های طرفدار عربستان رای بیارن icon_eek ویرایش شده در توسط henaselakesan
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هر کس فکر و عقیده ای داره که واسه خودش محترمه.
از نظر من ملاک دوستی و دشمنی و اتحاد و افتراق جهان بینی و مکتب و از اون بالاتر دین و مذهبه نه موهومات مضحکی مثل نژاد و زبان و قوم و قبیله و سایز جمجمه و انحنای بینی و خون و کروموزوم و امثالهم !
نام: نوری مالکی
مذهب : شیعه اثنی عشری
گرایش سیاسی : عضو موسس و دبیرکل فعلی حزب الدعوة الاسلامیة بنیان گذاری شده توسط آیة العظمی شهید سید محمد باقر صدر
نام : مسعود بارزانی
دین : اگر بشه اسمش رو مسلمون گذاشت سنی شافعی
گرایش سیاسی : دبیرکل حزب لائیک و سکولار دموکرات کردستان عراق که علاوه بر ضد دینی بودن دارای گرایش نژادی دارای خطر برای تمامیت ارضی ما هم هست.
در نظر من با این محاسبات تکلیف مشخصه؛ نظر سایر دوستان هم بستگی به جهان بینی و ایدئولوژی خودشون داره.

اما کسانیکه میگن چون کردهای عراق زمان جنگ کنار ما جنگیدن فلان و بیسار بهتره قبل از قضاوت نهایی در این باب راجع به واژه [b]سپاه بدر[/b] اندک مطالعه ای بفرمایند یا اگر حوصله مطالعه ندارن از برادر عزیزم ارنستو جان بپرسن تا بهشون بگه.
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب اتفاقا خودتون نژاد پرستین اونم از لحاظ دینی.شما عینا به سنی ها توهین کردین. من سنی نیستم ولی اینقدر معرفت دارم به سنی ها توهین نکنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر شخص من الان باید ایران وارد عمل بشه و نقش یک میانجی رو بازی کنه و سعی کنه تنش بین عراق و کردستان رو از راه دیپلماتیک رفع کنه ،و در ضمن نباید ما همه چیز رو سیاه و سفید ببینیم ،روابط خوب کردستان و اسرائیل هم دلیل نمی شه که به کردستان انگ دشمن رو بزنیم،مسئولان کشور هم فکر کنم این موضوع رو فهمیدن و سعی می کنن با نزدیک کردن ایران به کردستان جلوی نفوذ اسرائیل رو بگیرن ، می شه گفت الان در کردستان عراق یک رقابت دیپلماتیک بین ایران و اسرائیل هستش به همین دلیل هم هستش که اگه شاهد سفرهای دو جانبه تقریبا زیاد مقامات ایران و اقلیم کردستان به خاک یکدیگر هستیم .
اگه دستگاه دیپلماسی کشور و مقامات ساکت باشند فرصت میانجیگری به محض شلیک اولین گلوله از بین خواهد رفت و اسرائیل با توجه به قدرت رسانه ای که داره به سرعت ایران رو متهم می کنه که با همکاری گروه هایی مثل جیش المهدی نیرو به مرز های کردستان اعزام کرده و باعث کشتار شده، بعد از این هم داستان میشه عین سوریه، و یک طرف ماجرا کاملا از دست شما می ره! و بعد از این بلطبع باید منتظر کردستانی بود که محل جولان نیرو های موساد و شاید نیرو های آمریکایی ای که به درخواست کردستان عراق برای حفاطت در آنجا مستقر شده اند بود.

در آخر امیدوارم دستگاه دیپلماسی کشور ،این عینک سیاه یا سفید بینی رو از چشمش برداره ، نظرشخص من این هستش که بسیاری از مشکلات روابط خارجی ما این هستش که اغلب مسئولان ما روابط خارجی رو سیاه و یا سفید می دونن ، یعنی اینکه یا کشور مقابل با ما هستش یا مخالف ما و نوکر غرب،در حالی که می شه با دیپلماسی مناسب بر اساس منافع مشترک هم نفوذ دیپلماتیک رو بالا برد تا حداقل رای موافقی که این کشور در سازمان ملل علیه ایران میده به ممتنع تبدیل شه نه اینکه تا یک کشور با جبهه مخالف ما روابطش گرم شد دست از تلاش دیپلماتیک بکشیم وعملا بازی رو باخته بدونیم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdi42' timestamp='1354141249' post='285435']
جناب اتفاقا خودتون نژاد پرستین اونم از لحاظ دینی.شما عینا به سنی ها توهین کردین. من سنی نیستم ولی اینقدر معرفت دارم به سنی ها توهین نکنم.
[/quote]
احتمالا عبارت «اگه بشه امشو مسلمون گذاشت سنی شافعی» باعث سوء تفاهم شده ! عارضم خدمتتون که بازگشت بخش اول این جمله به شخص شخیص بارزانیه نه مذهب شافعی که اتفاقا از نزدیک ترین مذاهب اهل سنت به تشیع در بعد فقهی و اصولی هست و من برای متدینین این فرقه احترام خاصی قائلم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
از شما میخوام نظرتون رو بفرمایید؟ به نظر شما، امروز ایران باید در این خصوص چیکار بکنه؟! به طور قطع درگیری بین دو گروه رخ نمی‌ده... ولی اگر رخ داد، نظر شما چیه؟
[/quote]

سلام
من اطلاعات کافی ندارم ....
ولی چندتا چیز برام مسجل هست :
1- اقلیم کردستان همکاری گسترده ای با سازمان های جاسوسی موساد ، ترکیه و سیا علیه ما انجام داده
2- این چند وقته اقلیم کردستان با منعقد کردن قراردادهای نفتی با ترکیه می خواد زیر پای ما را خالی کنه
3- اقلیم کردستان سعی داره یک کشور کرد ایجاد کنه ( بارزترین نمونه ش هم ایجاد رابطه با کشورهای خارجی بدون تائید دولت مرکزی عراق هست !! ) که این می تونه برای ما مشکل امنیتی درست کنه
4- اقلیم کردستان عملا نشون داده که هر جا منافع بیشتری به دست بیاره راحت خنجر - خنجر که چه عرض کنم ، دشنه - را چنان در پشت ایران فرو خواهد کرد که نگو نپرس
5- اقلیم کردستان به گروه های معان ما مثل پژاک و تا حدودی پ ک ک به صورت رسمی پایگاه داده ....
6- اقلیم کردستان سعی در ایجاد یک حکومت غربیزه شده و نهادینه کردن فرهنگ غربی را داره
7- و ...

از اون طرف :

عراق - نکات مثبت :
1- یک حکومت شیعه سر کار هست
2- همسویی خوبی با ایران در بیشتر زمینه ها داشته
3-

عراق - نکات منفی ک
1- اعراب و سیاست هاشون که مدنظر همه هست ....
2- حکومت عراق تا زمانی با ماست که شیعیان عراق قدرت داشته باشند و این قدرت داشتن شیعیان عراق هم هنوز ثابت نشده
3- ما یک تجربه ی جنگ هشت ساله باهاشون داریم که هنوز که هنوز زیاد ازش نگذشته ( 24-25 سال !! )
4- ما مطئمن نیستیم که اگر فردا روز حکومت عراق قدرتمند شد ، اونوقت چه سیاست هایی در پی خواهد گرفت ( حتی اگر شیعه باشند )
5- و ...

...............

در این مورد به خصوص هم من نظری نمی دهم ، - هر چند که نظر کلی من دفاع از شیعیان هست - و این تصمیم باید با توجه به شرایط و شناخت و اطلاعات جامعه و همچنین ا[b]قدامات و نقشه های قدرت های منطقه ای و فرامنطقه ای[/b] گرفته شود .

[quote name='henaselakesan' timestamp='1354129256' post='285379']
[b]نه نباید درگیری بخوابونه چون خود ما هم میدونم عراقی ها برای ما برادر نمیشن ولی کردستان چرا برادر میشه[/b] :coffee:
حالا ما مرده شما زنده اگر تا چند سال دیگه گند رابطه ایران و عراق بر سر یه موضوعی در نیومد ببینید و تماشا کنید حزب های شیعه همیشه در عراق بر قدرت نیستن و خدا نکنه حزب های طرفدار عربستان رای بیارن icon_eek
[/quote]

سلام
یک نکته » من به شخصه از پدرم هم خیر ندیدیم ، چه برسه به قومی که می گه 1500 سال پیش ایرانی بوده ( جدی می گم ) ، پس نژاد در عمل هیچ سودی برامون نداره ... در ضمن ، دولت کرد ، چه ربطی به ما ایرانی ها داره !؟ اگه اینقدر هم عاشق نژاد هستند ، سعی کنند به ایران پیوند بخورند نه اینکه کشور جدید تاسیس کنند..... در ضمن ، سیاست کلی جمهوری اسلامی ، عدم برجسته کردن تفاوت های نژادی هست ....
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر