Arash

فیلمی از لشگرهای زرهی شوروی در مرز ایران و شوروی در دهه ی 80

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ممنون .

واقعا هولناک هست این تعداد .

این منطقه ای که تانک ها در اون مستقر هستند کجاست ؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی جالب بود.
وقتی میگن لشکر زرهی یعنی این!
یاد لشکر های زرهی آلمان تو جنگ دوم افتادم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمیدونم چرا لینک برای من مشکل داره و در آخر دانلود ارور میده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5][font=arial, helvetica, sans-serif][quote name='F14AA' timestamp='1355207065' post='287725']
ممنون .

واقعا هولناک هست این تعداد .

این منطقه ای که تانک ها در اون مستقر هستند کجاست ؟؟؟
[/quote][/font][/size]

[size=5][font=arial, helvetica, sans-serif]مطمئن نیستم ولی به احتمال زیاد ترکمنستان هست هم به خاطر دشت بزرگ هم اگه بخوان پیشروی کنن عوارض کمتری هست برعکس سمت آذربایجان و ارمنستان[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این چند لشکره؟ این همه نیرو برای یک جنگ با یک کشور میان یا برای جنگیدن با منطقه‌ی خاور میانه بوده؟؟؟ بعد این زیاد نیست؟! ما هم ازاینجور چیزا داریم؟!!!(جمعیت...) البته من فقط عکس رو دارم میگم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1355237973' post='287832']
این چند لشکره؟ این همه نیرو برای یک جنگ با یک کشور میان یا برای جنگیدن با منطقه‌ی خاور میانه بوده؟؟؟ بعد این زیاد نیست؟! ما هم ازاینجور چیزا داریم؟!!!(جمعیت...) البته من فقط عکس رو دارم میگم!
[/quote]

سلام
عکس فقط مال یک ثانیه هست ... فیلم با هلیکوپتر گرفته شده و هلیکوپتر هم در حرکته .........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از دوستان

البته قبلا این کلیپ رو دیده بودم البته اونجا در تبلیغ تانک تی 80

این لشکرها واقعا هولناک بودند

حالا میشه فهمید وقتی عراق حمله کرد چرا ما حتی نتونستیم تانکهامون رو حتی از پارکینگشون خارج کنیم و در همون لحظات اول 150 چیفتن در پارکینگ پادگان( فکر کنم حمیدیه؟؟) غنیمت رفت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
عکس فقط مال یک ثانیه هست ... فیلم با هلیکوپتر گرفته شده و هلیکوپتر هم در حرکته .........
[/quote]

لعنت.....
فکر کنم باید درود فرستاد بر روح اموات اون بابایی که اولین بار اومد اینجور جنگیدن رو با جنگیدن کامپیوتری و سایبری کلا!! عوض کرد.... والا....
عجب دل و جراتی داشتن اونایی که 8 سال روبروی یه همچین چیزایی جنگیدن.... من هرچی با وضعیت های جنگی بیشتر اشنا میشم، بیشتر به اون قسمت نقش [b]ایمان[/b] در افراد پی می‌برم! دید 1 ثانیه‌ای از یک لشکر، و بعد ما تو چند مثلا چند تا لشکر زرهی به یه منطقه حمله کرده..... واو...

[size=1]من یه فاتحه می‌فرستم برای همه‌ی شهدای جنگ...[/size]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعاً با عظمت و با شكوه بود و البته ترسناك.

و چقدر حس بدي داشت اينهمه تانك در مرز كشورمون كه هر لحظه كه اراده مي‌كرد ممكن بود ايران رو هم ببلعه (يا آزاد كنه و نجات بده hee_hee ! بسته به تعابيرمون داره!).

البته ايالات متحده هم تا حد توان سعي كرد ايران رو (با پول خودش!!) در برابر شوروي تجهيز كنه كه حداقل چند روزي رو دووم بياره.

ولي فكر كنم اگه شوروي قصد حمله به ايران رو مي‌داشت، قبل از اينكه ناتو بخواد كار خاصي رو انجام بده ايران رو مي‌بلعيد.

بازم جاي شكرش باقيه كه قدرت‌هاي زرهي شمالي و غربي‌مون كه همواره تهديدي عليه‌مون بودن از بين رفتن و حداقل تهديدشون از رومون برداشته شده! هرچند كه ...!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
بازم جاي شكرش باقيه كه قدرت‌هاي زرهي شمالي و غربي‌مون كه همواره تهديدي عليه‌مون بودن از بين رفتن و حداقل تهديدشون از رومون برداشته شده! هرچند كه ...!
[/quote]

هر چند که حالا باید به جنوب و قدرت های هوایی و دریایی دشمن نگاه کنیم ...............

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5][font=arial, helvetica, sans-serif]جالبی قضیه این هست که با وجود همه این تهدید ها در سمت شرق و شمال شرق پایگاه هوایی خوبی برای جنگنده ها یا هلیکوپتر ها نداشتیم پایگاه تو مشهد هم یه پایگاه کوچک برای مواقع اضطراری بود که بعدا بزرگ شد[/font][/size]
[size=5][font=arial, helvetica, sans-serif]در مورد نیروی زمینی و تعداد تانک مستقر خبری ندارم ولی فکر نکنم اونم چیز زیادی بوده باشه[/font][/size]
[size=5][font=arial, helvetica, sans-serif]به جز دو سه پایگاه هوایی د شمال غرب کشور در صورت حمله احتمال شوروی چه جوری میخواستن مقابله کنن من نیدونم[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] ولي فكر كنم اگه شوروي قصد حمله به ايران رو مي‌داشت، قبل از اينكه ناتو بخواد كار خاصي رو انجام بده ايران رو مي‌بلعيد. [/quote]

جناب مصطفی حتما می دونید که نیروی هوایی زمان جنگ ایران و عراق ,سایه ای از نیروی هوای سابق بود .

در ضمن قرار بود که علاوه بر تحویل اف 16 ها به ایران , F -18 L ( نوع سفارش داده شده توسط ایران ) نیز به ایران تحویل داده بشه که فکر کنم اگه در اون زمان جنگی رخ میداد ایران می تونست چندین روز شوروی رو متوقف کنه .

همونطور که در جنگ هشت ساله هوانیروز و نیروی هوایی تونستند لشگر زرهی عراق رو متوقف کنند . ویرایش شده در توسط F14AA

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='F14AA' timestamp='1355251752' post='287893'][quote] ولي فكر كنم اگه شوروي قصد حمله به ايران رو مي‌داشت، قبل از اينكه ناتو بخواد كار خاصي رو انجام بده ايران رو مي‌بلعيد. [/quote]

جناب مصطفی حتما می دونید که نیروی هوایی زمان جنگ ایران و عراق ,سایه ای از نیروی هوای سابق بود .

در ضمن قرار بود که علاوه بر تحویل اف 16 ها به ایران , F -18 L ( نوع سفارش داده شده توسط ایران ) نیز به ایران تحویل داده بشه که فکر کنم اگه در اون زمان جنگی رخ میداد ایران می تونست چندین روز شوروی رو متوقف کنه .

همونطور که در جنگ هشت ساله هوانیروز و نیروی هوایی تونستند لشگر زرهی عراق رو متوقف کنند .[/quote]

دوست من.

نيروي هوايي ايران در زمان جنگ تونست يه مقدار جلوي لشكر زرهي عراق رو بگيره؛ چون عراق نيروي هوايي مناسبي نداشت.

ما F-14 داشتيم كه رقيب نداشت و حتي ميگ 25 هاي عراقي رو هم مي‌تونست شكار كنه.

ما فانتوم داشتيم كه در زمين و هوا برتري رو برامون بوجود آورده بود. همچنين تايگرهاي متعددمون هم معمولاً در سايه‌ي حمايت تامكت‌هامون بودن كه اونطور شجاعانه حمله مي‌كردن!

در مقابل عراق چي داشت؟ برترين جنگنده‌اش ميگ 23 اي بود كه ...!!

والا اگه عراق وضعيت نيروي هوايي‌اش به سان سال 61 به بعد بود آيا ايران امكان گرفتن سرعت ماشين زرهي عراق رو داشت؟

اگر عراق در همون سال 59 ميراژ اف - 1 و ميگ 23 هاي آپگريد شده رو در اختيار داشت، آيا شرايط همچون قديم مي‌بود؟
آيا هلي‌كوپترهاي ايراني امكان پروازهاي بلند مدت بر فراز لشكرهاي زرهي عراق رو داشتن؟

-----------------------------------------------

اما اگر قرار بود ما با شوروي درگير شيم، آيا فقط مثل عراق با تعدادي تانك مواجه بوديم و هيچ پشتيباني هوايي و پدافند هوايي اي همراهش نبود؟

تازه فلانكر و ميگ 29 اي كه عملاً از سال 4-83 ميلادي وارد گردونه شدن رو هم ناديده مي‌گيرم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ضمن تشکر از شما این فیلم روبنده در چهارچوب یکی از مانورهای پیمان ورشو دیده بودم که ربطی هم به مرز ایران نداشت.
با تشکر از تاپیکتون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.