elo

خاطرات من و دزدان دریایی!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[right][font="Arial","sans-serif"]دوستان درود[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]مدت زیادیه که اینجا چیزی ننوشتم[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]راسیتش این رخوت و کرختی سایت به من هم سرایت کرده و ناجور همراه با این کسادی شدم[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]چندی قبل وقتی از کسادی سایت نالیدیم تعطیلات عید و مسافرتها بهونه شد ، بعد هم امتحانات و بعد از اون هم مساله انتخابات و حالا هم که روزه دار بودن شده بهونه امون ، حالا بعد از ماه رمضون چه بهونه ای بتراشیم خدا عالمه [/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]انصافا ما ایرانیها ( بالاخص خود من ) در بهونه تراشی و دلیل آوردن و توجیه اشتباهات و کم و کاستی و ایرادهامون ید طولایی داریم[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]به نظرم شاید ، شاید یکی از دلایل کمتر توسعه یافتگی کشورمون با اینهمه استعداد و امکانات و منابع همین بهونه تراشی و توجیه اشتباهاتمون باشه[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]نمیاییم ببینیم و منطقی و منصفانه بسنجیم ببینیم مشکل کجاست و چرا این ایرادها پیش اومده ، هرکدوممون میکوشیم فقط خودمونو تبریه کنیم و اشکالات رو ماله بکشیم [/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]خوب من خودم به شخصه متاسفانه و متاسفانه و متاسفانه دارم همین کارو میکنم، به نظر میاد متاسفانه توی سایت هم ایییییییییییییییییییی همچین بگی نگی توجیهات کمی در جریان نباشه[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]شاید اگر نبود تاپیک موضوعات سوریه و مدافعین حرم بی بی زینب کبری سایت دچار یه رکود و رخوت سنگینتر از رکود اقتصادی 39 امریکا میشد!!![/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]بگذریم [/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]امیدوارم همه امون و بالاخص خود شخص من کمی بخودمون تحرک بدیم و بکوشیم یه کوچولوی هم که شده سهمی در برون رفت سایت از این رخوت داشته باشیم[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]هرچند به نظر میاد خیلی از ایرادات به ساختار کلی و باندی شده سایت برمیگرده [/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]امیدوارم با مدیریت جدید ( ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت زحمت کش و مهربان قبلی) اوضاع بهتر بشه هرچند متاسف و ناخرسندم که بگم بعد از تغییر مدیریت اوضاع بهتر که نشده هیچ متاسفانه کمی رخوت و سستی بیشتر هم شده ، البته تنها مدیریت سایت مقصر نیست و دست بر قضا تقصیر زیادی هم متوجه اونا نیست.[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]خوب بگذریم اینجا جای این حرفا نبود اما دیگه درد دله و جایی واسه نوشتنشون پیدا نکردم الا اینجا ( خودمونیم یه جورایی خودزنی قبل از محاکمه سایر دوستان هم بود که یه طورایی همون فلسفه توجیه ایراداتیه که خودم گفتم و حالا دارم یه جورایی کمکاری خودمو توجیه میکنم، بخاطر اینکه کمی از این فلسفه غلط فاصله بگیرم ، همینجاا بابت تاخییر و دیرکرد و رخوت و سستی و کم کاریم از همه پوزش میخوام)[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]خوب و اما برگردیم سر بحث اصلی خودمون و ادامه خاطرات :[/font][/right]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]خدا بگم... حاجی تو رو خدا داستانو اینطوری ول نکن از وسطش ! دیوانه میشیم که...[/right]
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا من قلبم باتری میخور....
جناب الو خان سکته میکنما.

ضمننا تشکر بابت خاطراتتون من تازه عضو شدم باید بگم یکی از عوامل عضویتم همین تاپیک بوده تشکر هم از شما و هم از کسایی که کمک کردن این تاپیک بهتر بشه و حتی سایت از کسلی در بیاد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجب پایانی! یعنی صد رحمت به این سریال های مخاطب خفه کن! :)

از نظر قانونی قاعدتا همه کاره کاپتانه ولی در عمل فرمانده امنیتی مسئولیتش را از بیرون گرفته و فرماندش خارجه...
چظور میشه این جا؟
قانونا حق با کیه؟
فکر کنم حتی کاپتان بتونه اگر بخواد در مقابل سرپیچی تکاور ارتش تقاضای کمک خارجی تحت عنوان دزدی دریایی بکنه. نه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا جایی که من میدونم قانون حق رو به کاپیتان میده و فرمانده امنیتی هم مامور به خدمت در اون واحد و زیر دست اون محسوب میشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='oldmagina' timestamp='1374511616' post='323324']
تا جایی که من میدونم قانون حق رو به کاپیتان میده و فرمانده امنیتی هم مامور به خدمت در اون واحد و زیر دست اون محسوب میشه .
[/quote]
آره همین طوره، اما گیرم اینه که اصولا نیروهای نظامی، کشتی های نظامی و... از قواعد حقوق دریاها به شکل معمول پیروی نمی کنند و قواعد خاص خودشون رو دارند. یک طورایی چون دقیقا بحث های حاکمیتی در مورد نیروهای نظامی مستقیما طرح میشه قضیه را کاملا در قواعد متفاوت می کنند. شاید برا همین به صورت عادی رو کشتی های تجاری با سلاح و حکم ماموریت نیستند و فکر کنم نباید باشند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]اخیش راحت شدم :mrgreen:.جناب الو بابت همراه بودن همسران خدمه شتی یک توضیح اجمالی و کلی بیان کنید. من تا حالا چیزی نشنیده بودم برام جالب بود.تشکر[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کشتی ها می تونن مسافر یا مهمان هم با خودشون ببرن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب الو حیف که مثبت هام تموم شده!حیف icon_cheesygrin .

آدم بعد از چند بار خوندن داستانات واقعا معتادشون میشه!
منتظر ادامشیم :winking:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][font="Arial","sans-serif"]در این سفر و در گفتگوهای طولانی که با ناوبانیکم تکاور دریایی م.الف فرمانده گروهان..... تکاور دریایی از گردان ..... تیپ .... داشتم به مشاهدات و تجربیات سفرهای خودم و ایراداتی که در باره تجهیزات و جنگ افزار ها و امکانات تکاوران دیده بودم پرداختیم و پاسخهای جالبی هم شنیدم که برخیهاشونو نمینویسم اما اهم و خلاصه برخیهاشون که به روشن تر شدن موضوع کمک میکنه رو در یه اشراه ای بهشون میکنم[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]ایشون بیان کردن :[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]پس از تاسیس تیپ.... تکاوران دریایی مستقر در ... که اونروزها بتازگی تاسیس شده بود بالطبع نیاز به تجهیز و تامین نفرات و امکانات برای این تیپ احساس شد[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]برای تامین نیرویهای مورد نیاز چون این تیپ تازه تاسیس بر مبنای مقتضیات زمانی و انی شکل گرفته بود تمهیدات از پیش اندیشیده ای برای تشکیل اون وجود نداشت لذا نیروهای در حال اموزش و موجود نداجا جوابگوی استعداد مورد نیاز نبوده و برای جبران کاستی پرسنلی موجود از نیروی زمین ارتش کمک گرفته شد که تعداد قابل توجهی از تکاوران لشگر....( امروز به تیپهای تشکیل دهنده اش تجزیه شده ) اعم از افسر و درجه دار به این تیپ مامور شدن [/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]بالطبع پرسنل موجود نیاز به تجهیزات و جنگ افزار داشتند و همونطوری که قبلا هم گفتم چون تاسیس اینت تیپ بصورت آنی و در اثر مقتضیات زمانی صورت گرفت بودجه ای در نداجا برای تجهیز اون مد نظر قرار نگرفته بود لذا برای تجهیز اون از سایر بخشها( چه خود نداجا و چه نزاجا ) درخواست کمک شد و متاسفانه هر ارگان و بخش و قسمتی هم بنجل ترین و از رده خارج ترین تجهیزاتشو ارسال کرد[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]این یک دلیل[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]دلیل دوم عدم ساخت و سازهای مناسب و استاندارد شرایط نگهداری استاندارد رو از بین برد و بیشتر تجهیزات در فضای غیر استاندارد و در گرما و شرجی بالا بصورت نامناسب دپو و انبارداری شدند که این قضیه هم فرسوده و کهنه بودن تجهیزات دریافتی رو تشدید کرده و موجب ازدیاد ایرادها و خرابیها شد( دلیل دوم)[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]و اما سومین دلیل باز برمیگشت به عدم وجود زیر ساختهای مناسب جهت ورکشاپهای تعمیر و نگهداری مناسب و از اون بدتر عدم وجود میدان تیر و تست جنگ افزار در منطقه ای که تیپ جدید التاسیس به اونجا مامور شده بود [/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]عدم وجود ورکشاپها تعمیر و نگهداری و متوقف کرده و نبود یک میدان تیر عملا هرگونه تست رو غیرممکننموده بود و این شدکه سلاح هایی که برای یگانها اعزام میشد عموما تست و آزمایششون رو بر روی یگانهای شناور تجاری میگذروندن و اونهمه مشکل خودشو نشون داد و نمود بدی پیدا کرد[/font][/right]

[right][font="Arial","sans-serif"]این دلایل دست به دست هم دادند تا اون اتفاقات تلخ و ناپسند بیوفته[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]اما شکر خدا امروزه با تجهیز زیر ساختها و دپوها و انبارهای متناسب با شرایط جغرافیایی و عملیاتی منطقه ، ایجاد کارگاه های تعمییر و نگهداری استاندارد و احداث میدان تیری مناسب با نیازها ، تقریبا اون مشکلات برطرف شده همچنین با ایجاد ردیف بوجه اختصاصی برای این تیپ شبیه سایر یگانها و باتوجه به کاملا عملیاتی بودن اون کوشیده شده تجهیزات مناسبی برای اون تهیه بشه هرچند هنوز تا استانداردهای لازم خیلی خیلی فاصله دارن اما نسبت به قبل بسیار بهتر شدن[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]به این موارد باید شرایط بد اقتصادی و تحریمها و همچنین مشکلات بودجه ای خود نداجا و تخصیص بیشترین بودجه ها به بخش ساخت و ساز و بهینه سازی و.. رو اضافه کرد[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]امیدوارم با برطرف شدن مشکلات اقتصادی مملکت و اختصاص بودجه مناسب به نداجا ( و همه ارگانهای نظامی ما) دیگر شاهد این مشکلات نباشیم[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"] [/font][/right]

[right][font="Arial","sans-serif"]یه چیز رو هم بگم این دلایل برای توجیه ایرادات رخ داده برای تکاوران اعزامی قابل قبول هستند اما به نظر من بعنوان یک ایرانی به هیچ وجه از مدیریت و فرماندهی نزاجا و خود فرماندهی ارتش چنین احمالها و کاستیهایی بالاخص در بعد تجهیزاتی ابدا قابل قبول و پذیرفته نیست[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]به نظر حقیر باید حساسیت بیشتری دسته کم در بعد تامین تجهیزات از سایر یگانها صورت میپذیریفت و از میدان تیرهای مجاور و نزدیک برای تست و امتحان تجهیزات استفاده میشد همچنین از ورکشاپها و کارگاها و تعمیرگاهای دیگر نداجا و حتی نزاجا و کل ارتش میشد برای تعمییر و نگهداری این تجهیزات کمک گرفته میشد( کم یگان نظامی در اون منطقه نداریم میشد از امکانات اونا استفاده بشه ، خود نداجا هم در شرق و هم در غرب و هم در شمال اون منطقه استقرار اون تیپ تکاوری امکانات و تجهیزات و مناطق بسیار توانایی رو داره)[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]به شخصه به هیچ وجه این کوتاهی ها از فرماندهی و مدیریت نداجا و نزاجا و ارتش رو نمیتونم قبول کنم[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]هرچند شکر خدا امروزه این معضلات در حال برطرف شدنن ولی انتظار میره که از این ایرادها و اشتباهات درسهایی که باید گرفته شده باشه و دیگر در جاهای دیگرنیروهای مسلحمون شاهد چنین اتفاقات و عدم مدیریتها و نافرماندهی ها نباشیم[/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"]امید که چنین بادا[/font][/right]
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.