mahdavi3d

نسل ششم جت های جنگنده

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

کاملا طبیعی هست این موضوع و یقینا کار بر روی این قضیه از بعد از تولید و به عبارتی طراحی قطعی اف 35 شروع شده بود

دست بالا ، موازنه رو رقم میزنه به نفع کشوری که دست بالا رو داره

بعد اینکه روسیه و سپس چین در نسل 5 شکست خوردند ، مهندسان و استراتژیسین های امریکایی اومدن از 100 فروند جنگنده عملیاتی نسل 5 شون شروع به داده کاوی و ... کردند تا برسن به نسل 6

به عبارت بهتر ، درسته که چین و روسیه مدام شکست میخوردند ولی مثل روز روشن بود که نهایتا به نسل 5 دست پیدا میکنند پس فقط بحث زمان بود
در این مدت امریکا به صورت عملیاتی از جنگنده نسل 5 ش استفاده میکرد پس اومد تمامی نقائص و راهکارهای نوین رو بررسی کرد و یواش یواش وارد نسل قدرتمندتری شد تا برای روز مبادا و در صورت نیاز بسازه اونو که این روز مبادا بعد از ازمایشات موفق نسل 5 روسی ! رسید

اوووووووپس ، واقعا دنیا براساس منوال خودش میگرده و چقدر راحته درک ش ! حیف زمان وقایع قابل پیش بینی کامل نیست !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بعد اینکه روسیه و سپس چین در نسل 5 شکست خوردند ، مهندسان و استراتژیسین های امریکایی اومدن از 100 فروند جنگنده عملیاتی نسل 5 شون شروع به [color=red]داده کاوی[/color] و ... کردند تا برسن به نسل 6 [/quote]
من این بخش رو نفهمیدم بیشتر توضیح بدین.
[quote]اوووووووپس ، واقعا دنیا براساس منوال خودش میگرده و چقدر راحته درک ش ! حیف زمان وقایع قابل پیش بینی کامل نیست ![/quote]
ماتریالیسمی که سالهاست رد شده. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما از صفر شروع کردیم و 10 ساله ( سال 67 ) اولین جنگنده ایرانی پرواز کرد. الان نسبت به سال 67 پیشرفت های قابل توجهی داشته ایم. انشاالله با افزایش شتاب دستیابی به این علوم تا 20 سال دیگه ..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فتح عزیز اولا ماتریالیسم نیست اگر هست پس لابد امام علی ماتریالیست عظما هست ! :mrgreen: :mrgreen:

بهتره کمی بیشتر روایات رو بخونید ! بد نیست ! برید سفارش امام علی به حسنین رو که فکر کنم در کتاب تاریخ سال اول راهنمایی (زمان ما ، زمان شما رو نمیدونم) اومده بخونید ! تا اون وقت بفهمید ماتریالیسم کی و کجاست و چطور !
فکر کنم بعد سالها مطالعه تخصصی تاریخ به حدی رسیده باشم که بدونم چی چی هست و چی چی نیست ....

داده کاوی یعنی جمع اوری اطلاعات از نقاط قوت و ضعف عملیاتی جنگنده های نسل 5 که در انواع و اقسام محیط های آب و هوایی آزمون خودشون رو پس دادند
به عبارت بهتر ، و ساده تر ! یعنی شما سلاح m16a رو میسازی، میبری در ویتنام تست عملیاتی ازش میگیری و بعد اینکه جمیع داده ها تحلیل شد اون وقت میری سراغ نمونه پیشرفته تر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حتی روسیه هم طرح هایی از جنگنده نسل 6 که توسط سوخوی طراحی شده ارائه کرده... جنگنده ای با کانارد، 4 بال تاشو (دوتا رو به جلو و دو تا رو به عقب) در عقب و 2 بال عمودی زاویه دار. بال های اون در حالت های مختلف پروازی حالت هایی مثل هر دو بال هر سمت عقب (شبیه دلتا) هر دو بال هر سمت جلو (شبیه سوخو 47) و هر دو بال در جهت خود تا شده (شبیه حرف X) میگیره... و البته اینم بگم فقط یکی از 8 طرح مفهومی ارائه شده هستش

1.jpg

2.jpg

3.jpg

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیزی که خیلی هیجان زده شده بودن از باب گشایش باب پروژه های مرتبط با طراحی و ساخت جنگنده های نسل ششم توسط یانکی ها: اول اینکه دست کم بر اساس محتوای وب سایت www.darpa.mil (آژانس پروژه های پژوهشی پیشرفته دفاعی یانکی ها- دیگه اشاره ای به اطلاعات موجود روی سایر وب سایت های نظامی و دفاعی نمی کنم) اصولا این نوع طرح ها و ایده پردازی ها سالیان ساله که در جریانه و برای نمونه، زمانی که تامکت ها برای اولین بار به دنیا نشون داده شدن (عملیاتی شدن تامکت ها در میانه دهه 1970) بسیاری از رقبای یانکی ها بوِیژه روس ها قدری جا خوردن (البته در مقابل، نمونه های خوبی وجود داره که یانکی ها هم از دیدن هواگردهای نظامی روسی بشدت جا خوردن)؛ دوم اینکه این واکاوی داده ها یا به اصطلاح «DATA SCREENING/PROCESSING» در هر سازمان نظامی بر اساس دکترین و اولویت بندی نظامی و طیق راهبردها و رویکردهای تعریف شده در اون راهبردها مداوم و مثال یک چرخه کاری در جریانه (چه علمی و چه عملیاتی). در ضمن، یانکی ها صاحب تنها کشوری در جهان هستن که مداوم و با افتخار از بی شمار سلاح های مخفی و به نمایش گذارده نشده دم می زنن (!) و سوم اینکه: روس ها، چینی ها (و اروپایی ها) چطور ناگهان تبدیل شدن به شکست خورده های عرصه صنایع هوافضا؟ بد نیست دوستان قدری سرچ کنن در شبکه جهانی وب و ملاحظه بفرمایند که حسب قراردادهای همکاری های نظامی فی مابین چینی ها و یانکی ها همین الان که حقیر و دوستان مشغول مکالمه هستیم چینی ها در کدوم زیربخش های (حتی) پایین دستی صنایع نظامی آمریکا سرمایه گذاری های کوچک مقیاسی رو تحت نظارت یانکی ها انجام دادن و حتی غول صنعت هوانوردی نظامی یعنی لاکهید مارتین بدش نیومده از سال 2009 به بعد محض تست هم که شده برخی قطعات نه چندان راهبردی رو در صنایع هوایی با همکاری چینی ها که می تونن هزینه تامین نیروی انسانی این کمپانی بزرگ رو تا حدودی کاهش بدن تولید کنن؛ این موارد هر چند که بسیار محدوده و می تونه نوعی استارت هم محسوب بشه اما دست کم نشون میده که یانکی ها در سال 2012 به هیچ عنوان یکه تاز میدان صنایع هوافضا نیستن (مجاب شدن یانکی ها به بهره گیری از ماهواره برهای مشابه همتای روسی برای ماموریت های خارج از جو زمین و ... رو باز میشه از همین دست نمونه ها بحساب آورد).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مسلما همه کشورهای مطرح تو صنایع هوافضا حرفی برای گفتن خواهند داشت. من حتی انتظار دارم چین هم چند طرح از جنگنده نسل 6 برای خودش بسازه و اون ها رو بررسی کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هواپیمای جالبی باید بشه حداقل عکساش که این جوری نشون میده ولی فکر کنم نسل ششم این جوری که ازش صحبت میشه خیلی فراتر از این عکس و تصورات من و شما باید باشه.
چون برداشت شخصیه من از این جمله

به گفته کارشناسان این جهش کوانتومی در ساخت جنگنده های نسل ششم به قدری بزرگ خواهد بود که از آن به عنوان انقلابی در سیستم های پیشران، نیروی محرکه، مواد سازه ای، سنسورها و سلاح ها نام می برند که تا به حال تصور نشده است

خیلی فراتر از چیزیه که دوستان دربارش دارن صحبت میکنن.

به دوستان عشق روسیه هم برنخوره ولی الان دیگه هر کشوری که 4 نفر آدم مسلط به 3D MAX و برنامه های ساده طراحی داشته باشه میتونه بیاد 500 تا طرح کانسپت از هواپیماهای نسل ششم که هیچ نسل شونصدم بده و بگه داره روش کار میکنه.مهم اینه که ببینی در عمل تا حالا چه کار کرده و گرنه طراح های بورکینافاسو هم میتونن برن چند تا فیلم هالیوودی تو ژانر Si-Fi ببینن و طرح و کانسپت ارائه کنن:mrgreen:
اصلا چرا بقیه من از خودم مایه میذارم و به بقیه گیر نمیدم من خیر سرم مهندس معمارم ولی تا حالا هر چی طراحی کردم خونه های آپارتمانی به قول معروف به ساز بفروشی بوده و در حد 300-400 متر زیر بنای زمین و 5 طبقه رو پیلوت با یه آشپزخونه ساده و اتاق خواب و پذیرایی و سرویس و تامین پارکینگ حداکثر و... در مجموع به اصطلاح خود ما معمارها کار با اتوکد به سبک چشم چشم دو ابرو دماغ و.......
حالا فکر میکنید من نمیوتنم طرح یه آسمان خراش 200 طبقه با فضایی ترین شکل حجم های داخلی و بیرونی رو بدم که چشم هر کس که بهش نگاه کنه از کاسه دربیاد :evil: ولی از حرف تا عمل خیلی راهه و باید هر کس به اندازه داشته ها و تواناییهاش آینده رو ببینه.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نسل ششم جنگنده ها یک کلاس از طراحی هواپیمای جنگنده است که از نسل پنجم پیشرفته تر است و اخیرا در حال ورود به خدمت در ارتش آمریکا هستند و در دیگر ارتش ها در حال توسعه و طراحی می باشند. از نسل ششم جنگنده ها انتظار می رود تا سال 2025 تا 2030 در خدمت نیروی هوایی آمریکا و نیروی دریایی آمریکا عملیاتی گردند.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:FaxxNavy.jpg

مفاهیم این کلاس طراحی:
با توسعه جنگنده جی 20 چین و سوخو PAK FA روسیه و ورود به عرصه خدمتی ، رقیب های تازه ای برای نسل پنجم هواپیماهای جنگنده آمریکایی به عرصه ظهور رسیده اند. به این علت دستیابی به جنگنده های تاکتیکی نسل بعد در دستور کار نیروی هوایی آمریکا قرار گرفت که می بایست قابلیت هایی خود را در زمینه های زیر افازیش دهد که این قابلیت ها عبارتند از : دسترسی به هدف، بقا و مقاومت در برابر آسیب دیدگی، خودآگاهی از موقعیت، تلفیق کنترل خودکار و انسان و درک از اثرات سلاح ها
در 4 نوامبر 2010 این خواست تایید و دستور ایلات متحده قرار گرفت. طبق این طرح سیستم های آینده خواهند توانست حملات و تجهیزات دشمن را تلافی کنند و در سلاح های نوین جنگ الکترونیک را بکار گیرند. همچنین این نسل سیستم های دفاع هوایی، ردیابی پسیو، محافظت از خود، استفاده از سلاح و حملات سایبری را جز ظرفیت های خود قرار خواهد داد که به منظور دسترسی به مناطق غیر قابل نفوذ یا پر خطر در سالا های 2030 تا 2050 بکار گرفته شوند.

در این بین کمپانی لاکهید مارتین روی طرحی کار می کند که این نسل جدید جنگنده ها می باشد، هرچند که بعضی طرح های آن آشکار شده است ولی این نکات مشهود می باشد که در این طراحی اهداف بلند مدت و و تکنولوژی های استراتژیک لحاظ گشته است و اولین نمونه ها تا سال 2030 عملیاتی خواهند شد. لاکهید مارتین در این بین این ساخته را موفق در سرعت، برد ، پنهان کاری و خودبهبودی می داند و درسال 2012 اطلاعاتی را در این زمینه انتشار داده است.

شایان ذکر است که برای افزایش برد و سرعت از موتور های تکنولوژی موتور های تطبیقی Adaptive Versatile Engine Technology استفاده خواهند نمود.

ترجمه از http://en.wikipedia.org/wiki/Sixth-generation_jet_fighter

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لزومي به ادغام نيست.
آن صرفا يك خبر بود.. اما شما ترجمه كرده‌ايد. پيشنهاد مي‌شود منتقل شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر بخاطر مقاله ی خوب

مدیران نیروی زمینی اشتباهی شد بجای فناوری هوایی منتقلش کردم فناوری زمینی ! اگر زحمتی نیست برگردونینش طرف نیروی هوایی با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون برای توجه دوستان

ترجمه بابت این موضوع بود که نسل پنجم در بورس خبری است و طرفدار زیاد دارد اما نسل ششم در زاویه دید مسئولان آمریکایی و شرکت های سازنده جنگنده است، اما خیلی از طرفداران که در همین سایت زیاد هستند علاقه زیاد به نسل چهار و پنج دارند، و امیدوارم کمی تفاوت نگرش در اهمیت جنگنده های نسل شش در بین خواننده ها و علاقه مندان ایجاد گردد.

این قابلیت ها عبارتند از : دسترسی به هدف، بقا و مقاومت در برابر آسیب دیدگی، خودآگاهی از موقعیت، تلفیق کنترل خودکار و انسان و درک از اثرات سلاح ها

همچنین این نسل سیستم های دفاع هوایی، ردیابی پسیو، محافظت از خود، استفاده از سلاح و حملات سایبری را جز ظرفیت های خود قرار خواهد داد که به منظور دسترسی به مناطق غیر قابل نفوذ یا پر خطر در سالا های 2030 تا 2050 بکار گرفته شوند.

انشاالله ترجمه های دیگری نیز به این بخش اضافه کنم تا اهمیت پهبادها و جنگنده های نسل شش مشهودتر شود

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چندان تفاوت از نظر ایرودینامیک بدنه با جنگندهای نسل پنجم نداره پس طرح چندان انقلابی نیست کشورهای دارنده فناوری نسل پنجم راحت میتوانند به این فناوری برسن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.