cheka

سامانه هدایت ماهواره ای تسلیحات SVP-24

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

چکا جان در مورد سوخو های ما حق با شما است! موردی که جناب بیگدلی میفرمایند قرار بود صورت بگیرد که نگرفت! علاوه بر آن قرار بود میگ های ما به استاندارد اس ام تی برسند و ................ که صورت نگرفت!

اگر قرار بود روسیه حاضر شود برای ما سوخو 24 ارتقا بدهد اول میبایست تقاضای ما برای ارتقای میگ های 29 را میپذیرفت!

منبع این صحبت بنده هم یکی از شماره های جدید مجله Combat Aircraft است! اگر فرصت کردم خدمت شما عرض میکنم که دقیقا در کدام شماره و نوشته چه کسی است !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمیدونم چرا امکان پست گذاشتن ایشون در تاپیک مشکل داره

طبق استدلال ایشون استتار متفاوت و شماره رجیسترهای غیرمعمول ثبت شده روی برخی سوخوهای ما و غیبتشون در رزمایش های سال 87 نشون دهنده ی انتقالشون به روسیه برای ارتقا بوده

[url="http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/3/6/1/1821163.jpg"]http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/3/6/1/1821163.jpg[/url]

بنظر بنده تفاوت استتار و شماره رجیستر میتونه یک فریب روانی توسط ایران باشه (هرچند از روی تصاویر بیرون هواپیما نمیتوان گفت ارتقا M2 انجام شده یا خیر)
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول از همه پست جناب بیگدلی رو بنده ارسال میکنم :

[quote]این طور نیست سوخوهای ما به روسیه اعزام شدن و به خاطر همین مساله توی رزمایش بزرگ سال 87 به کل غایب بودن که همین غیبتشون باعث بحث و جدل تو سایت شد (یکی تاپیکش رو پیدا کنه من تو سیستم جدید آدرس ها رو گم کردم)، جالبه که بدونید موقع برگشت فنسرهایی با استتار کاملا متفاوت از تمام استتارهای پیشین و شماره سریال عجیب 6860-3 هم بینشون مشاهده شدن :

[url="http://www.airliners.net/photo/Iran---Air/Sukhoi-Su-24MK/2069518/L/&sid=c31ef57b4f734172a4d1080b6b3cf780"]http://www.airliners...4d1080b6b3cf780[/url]

اینکه چرا میگ به استاندارد اس.ام.تی ارتقا داده نشدن (شاید هم به طریق میان بر شدن)، ظاهرا نوبت اعزامشون بعد از سوخوها بود و در اثر فشار امریکا و تحریم کمپانی سوخو، روس ها از ادامه همکاری انصراف دادن.[/quote]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[quote]بنظر بنده تفاوت استتار و شماره رجیستر میتونه یک فریب روانی توسط ایران باشه (هرچند از روی تصاویر بیرون هواپیما نمیتوان گفت ارتقا M2 انجام شده یا خیر)[/quote]

چکا جان بنده هم به نوعی همین رو به ایشان عرض کردم! که تفاوت استتار و رجیستر نمیتونه استدلال درستی برای اثبات انجام ارتقای مد نظر باشه!

به عنوان مثال در مورد تفاوت رنگ استتار ها:

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/su-24mk_iriaf_0001.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/thumb_su-24mk_iriaf_0001.jpg[/img][/url]

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/su-24mk_iriaf_0006.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/thumb_su-24mk_iriaf_0006.jpg[/img][/url]

در مورد رجیستر ها

[url="http://www.airliners.net/photo/Iran---Air/Sukhoi-Su-24MK/1821163/L/&sid=971998c0ec3e0ffdcc1ab75c22a2bd4f"]http://www.airliners...c1ab75c22a2bd4f[/url]

و بعد :

[url="http://www.airliners.net/photo/Iran---Air/Sukhoi-Su-24MK/1781843/L/&sid=971998c0ec3e0ffdcc1ab75c22a2bd4f"]http://www.airliners...c1ab75c22a2bd4f[/url]

و بعد :

[url="http://www.airliners.net/photo/Iran---Air/Sukhoi-Su-24MK/1764807/L/&sid=971998c0ec3e0ffdcc1ab75c22a2bd4f"]http://www.airliners...c1ab75c22a2bd4f[/url]

مدیران ارشد بی زحمت این مشکل عدم امکان ارسال پست جناب بیگدلی را بررسی بفرمایید!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چکا جان بابت تاخیر در پاسخ میبخشید.این چند وقت گرفتاری ها ضربدر صد شده.
در مورد رابطه بین نوع و موبیلیتی و یا استابیلیتی هدف با پریودهای برقراری تماس برای دریافت مکان هدف با ماهواره بین موشک و ماهواره سنجش ارتباطی نیست؟
راستش بنده فکر میکردم مثلا اگر هدف متحرک باشه یا اختلالاتی در اون سنجش و موقعیت ابتدایی که به بمب داده شده پیش بیاد باز ماهواره وارد عمل شده و
جزییات جدید هدف رو لحظه به لحظه گزارش میده تا دایرکشن بمب نسبت به هدف اصلاح بشه و احتمال برخورد بالا بره.اما شما میفرمایید اینطور نیست یا
یکطوره دیگره.اگر اینطوره میشه روند صحیحش رو برای بنده توضیح بدید.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواهش میکنم Ops جان

ببینید ، بخاطر بیاریم سیستم هدایت ماهواره ای چجوری عمل میکنه . توی سیستم GPS یک سری ماهواره تو فضا هستند که هر کدوم موجی رو توی فرکانس مشخصی منتشر میکنند بطوریکه در هر نقطه ی زمین که ایستاده باشیم باید بتونیم از سه تا 4 ماهواره ی مختلف سامانه ی GPS که در موقعیت های متفاوت قرار گرفته اند ، سه موج دریافت کنیم که با پردازش این امواج موقعیت خودمون رو پیدا کنیم . بنابراین توصیف ، توی یه سیستم ناوبری ماهواره ای سه بخش هست که برای ناوبری هر سه باید وجود داشته باشند یکی بخش فضایی سیستم (Space Segment) که شامل ماهواره های منتشر کننده ی امواج هست ، یکی بخش کنترل (Control Segment) یکی هم بخش کاربر (User Segment) ، بخش کاربر شامل کسی هست که میخواد با استفاده از سیستم موقعیت یابی ماهواره ای ، موقعیتش رو پیدا کنه اما این کار با دست خالی میسر نیست ! کاربر باید به گیرنده ای ماهواره ای مجهز باشه که در هر زمان 3 سیگنال از سه ماهواره ی GPS دریافت کنه و با پردازش روی سیگنال ها و استخراج مشخصاتی چون زاویه ی رسیدن (AOA) ، تاخیر رسیدن (TOA) و ... موقعیت رو تشخیص بده .

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10210/figure055B15D.gif[/img]

با توضیحات بالا مسلم هست که در حالت کلی ، اهداف ما اگر مجهز به گیرنده ی GPS نباشند ، [b]ماهواره های GPS هیچ کاری برای موقعیت یابی آنها نمیتوانند انجام دهند [/b]لذا اگر ما یک موشک به یک هدف فاقد گیرنده ی GPS (که در حالت کلی هم چنین در نظر گرفته میشه) شلیک کنیم ، ماهواره های GPS به خودی خود نمیتونند محل هدف رو تعیین کنند چون هدف دارای گیرنده ی ماهواره ای GPS نیست (مگر اینکه مانند فیلم ها از قبل یک گیرنده ی GPS به هدف وصل کنیم که در اون صورت بازهم این خود گیرنده است که محل هدف رو تعیین میکنه و از طریق ارتباط های رادیویی مثل پروتکل NMEA 0183 ، مختصات هدف رو به ما ارسال میکنه و ماهواره های GPS بازهم خودشون نمیتونند هدف رو دنبال کنند)

اما مایی که موشک رو شلیک میکنیم با استفاده از کیت JDAM یا SVP-24 ، در حقیقت یک گیرنده ی ماهواره ای تنظیم شده روی GPS گذاشتیم که با دریافت سیگنال های ماهواره ای ، موقعیت موشک رو پیدا میکنه . کامپیوتر موشک هم با مقایسه ی مختصات کنونی موشک با مختصات هدف (ثابت یا متحرک که در صورت تحرک مختصات جدید هدف توسط دیتالینک رادیویی از هواپیماهای JSTARS به موشک مخابره میشه) میفهمه که آیا موشک به موقعیت هدف رسیده یا خیر .

بنابراین تعیین موقعیت هدف (در صورت تحرک) اصلا به ارتباط بین موشک و ماهواره های GPS ربطی نداره و موشک مانند همه ی کاربران دیگه ی GPS از طریق ماهواره ها فقط میتونه موقعیت خودش رو محاسبه کنه (علاوه بر توضیحات بالا ، حتی اگر ماهواره های GPS به فرض قابلیت مکانیابی هدف رو داشتند نمیتونستند بصورت مستقیم این اطلاعات رو به موشک برسونند چون در اون صورت هر موشک میبایست یک دیش Downlink ماهواره ای میداشت !)
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]تا آنجا که می دانم، ماهواره های GPS در طرف کاربری، صرفا فرستنده هستند. و هیچ دیتایی از کاربر دریافت نمی کنند. (حتی در مد نظامی هم به نظرم همینگونه است).[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]در مورد فرمایش جناب اپس، تاکنون نشنیده ام بمبی، از لینک ارتباط ماهواره ای دوطرفه (مثلا با هواپیمای مادر) استفاده کند.[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از جناب چکا.حالا کمی هم در مرد هادایت اینرسایی و جی پی اس توضیح بدید وهمچنین مرمی های هدایت شونده بوسیله جی پی اس.
در ضمن بنده نگفتم که بمب خودش با ماهواره ارتباط داره و در مورد هدف گزارشی مثل تغییر موقعیت رو میده برادر مهدوی.
[color=#ff0000][b]ماهواره[b] [/b]نظامی[/b][/color] میتونه تغییر موقعیت هدف رو ببینه و زاویه حمله بمب رو اصلاح کنه.با دادن مختصات جدید به بمب.اینطوری هست که دقت جی دم های ابتدایی از 30 متر به 13 متر رسید.
میخام از این بحث به مطلب واحدی برسم که از همون پست اول سعی در بیانش داشتم.
در مورد دیش دان لینک هم فکر نمیکنم وقتی از موقعیت دقیق بمب خودمون اطلع داشته باشیم نیازی به شارپ کردن سیگنال تا این حد داشته باشیم که برای
دریافتش احتیاج به دیش باشه!!!
بهترین نتیجه گیری نتیجه گیری از صحبتهای خود شماست که با در کنار هم قرار دادن اون دیگه بحث در مورد رد کردنش منتفی خواهد شد.
یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1357056343' post='291664']
[color=#FF0000][b]ماهواره[b] [/b]نظامی[/b][/color] میتونه تغییر موقعیت هدف رو ببینه و زاویه حمله بمب رو اصلاح کنه.با دادن مختصات جدید به بمب.اینطوری هست که دقت جی دم های ابتدایی از 30 متر به 13 متر رسید.
میخام از این بحث به مطلب واحدی برسم که از همون پست اول سعی در بیانش داشتم.
در مورد دیش دان لینک هم فکر نمیکنم و[b]قتی از موقعیت دقیق بمب خودمون اطلع داشته باشیم ن[/b]یازی به شارپ کردن سیگنال تا این حد داشته باشیم که برای
دریافتش احتیاج به دیش باشه!!!
[/quote]

بله اون دانلینک رو برای حالتی که شما فرمودید (اینکه ماهواره موقعیت هدف رو بخواد به موشک ارسال کنه) گفتم که در این حالت نیاز به ارتباط رادیویی بین موشک و ماهواره (Point to Point) هست .

دقیقا منظورتون از ماهواره ی نظامی چیه ؟ ماهواره های شناسایی اپتیکی و .. ؟ چون این ماهواره ها حتی در صورت کشف تغییر موقعیت هدف بطور دقیق با یک موشک ارتباط برقرار نمیکنند و اطلاعات این ماهواره ها ابتدا در مرکز فرماندهی انالیز و بعد از طریق هواپیماهای آواکس یا JSTARS به موشک ارسال میشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1357056343' post='291664']
ماهواره نظامی میتونه تغییر موقعیت هدف رو ببینه و[b] زاویه حمله بمب رو اصلاح کنه.با دادن مختصات جدید به بمب.اینطوری هست که دقت جی دم های ابتدایی از 30 متر به 13 متر رسید.[/b]
[/quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]بنده تاکنون به چنین کاربردی برنخورده ام! جناب چکا هم توضیح دادند.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]در اینجا حداقل چندین موضوع مطرح می شود: 1. هدف از طریق ماهواره (مثلا اپتیکی) زیر نظر باشد (تصویر آنلاین ماهواره ای که به این سادگی ها میسر نیست). و مسلما خود ماهواره، هدف را رهگیری، نشانه گذاری و تِرَک نمی کند بلکه ایستگاه های زمینی این کار را انجام می دهند 2. ارسال دیتای موقعیت لحظه ای خود بمب به ایستگاه های زمینی از طریق آپ لینک ماهواره های ارتباطات نظامی، که خود تجهیزات این آپ لینک، نیاز به فضای قابل ملاحظه ای در داخل بمب دارد 3. ارسال سیگنال اصلاحی به بمب از طریق دون لینک ماهواره ای [/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]بنابراین چنین کاری بسیار چالش برانگیز است.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]جناب اپس، اگر بیشتر توضیح بدهید ممنون می شوم.[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببنید منظور من از همون ابتدا ترمینال های جی پی اس موجود در موشک ها و بمب هایی مثل تامهاوک و جی دم ها و مدل ای آر بود.
اینکه موشک چیزی مخابره کنه که کلا رده در این زمینه خاص.
اما اینکه ماهواره اطلاعاتی در اختیار بمب میزاره رو نمیدونم چرا رد میکنید.مگه میشه ماهواره حالا اپتیکی یا از نوع رصد دقیق با مختصات لحظه ای
اطلاعاتی از هدف بدست بیاره که با اطلاعات اولیه متفاوت باشه و اون رو به بمب یا موشک بده کجاش مورد داره؟
[quote]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 248)]در ضمن بنده نگفتم که بمب خودش با ماهواره ارتباط داره و در مورد هدف گزارشی مثل تغییر موقعیت رو میده برادر مهدوی.[/background][/right][/font][/color]

[/quote]
فکر کنم بنده منظور شما رو درست متوجه نشدم.چرا که یکجا چکای عزیز میگه دیش دان لینک!!!مگه گرفتن اطلاعات احتیاج به دیش دانلینک داره؟پس ترمینال های
موجود در بمب حالا چه از نوع جی پی اس و چه از انواع مرسوم دیگه باشن چه مشکلی دارن که ما بخوایم اطلاعات رو با دیش و از خود ماهواره دریافت کنیم؟
از طرفی شما کلا کاربرد جی دم ها رو انکار میکنید و میگید تاحالا یک همچین کاربردی رو ندیدی!!!
مثلا چکا میاد و میگه موشک مختصات خودش رو به ماهواره اعلام میکنه نه هدف رو(.خب این توضیح واضحات هست.) و ماهواره مختصات موشک رو داره
اما از طرفی موضوع دیش رو بیان میکنند که راستشو بخاید بنده اصلا دلیل مطرح کردن این موضوع رو نگرفتم و فکر کردم مزاحه!! :winking:
جی دم ها اطلاعات شون رو از همون ماهواره ها ی اپتیکی میگیرن .غیر از این هست؟.مگه ایستگاههای انتقال دهنده به بمب توانایی رصد لحظه ای و گسترده هدف رو دارند؟؟
حتی آواکس ها هم در ترک و رصد طولانی اهداف نمیتونن به پای ماهواره های سرویلنس برسند.
حالا این وسط کجاش نامفهومه رو بنده متوجه نمیشم.
بنده خودم به شخصه جمله زیر رو تو این چند ساله به وفور شنیدم که به افزایش حضور ماهواره ها در هدایت موشکها و بمب های مدرن دلالت داره.
[quote]Modern missiles are guided by satellite navigation and make tiny course corrections on the way to the target[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote name='ops' timestamp='1357068248' post='291739'][/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اما اینکه ماهواره اطلاعاتی در اختیار بمب میزاره رو نمیدونم چرا رد میکنید.مگه میشه ماهواره حالا اپتیکی یا از نوع رصد دقیق با مختصات لحظه ای
اطلاعاتی از هدف بدست بیاره که با اطلاعات اولیه متفاوت باشه و اون رو به بمب یا موشک بده کجاش مورد داره؟[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][/quote]مشکل اینجاست که اصلا تا امروز چنین ماهواره ای با آن کاربرد خاص وجود نداشته! (بنده که نا حالا نشنیده ام. اگر شما سراغ دارید به ما هم بگویید)[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اصول عملکرد ماهواره های تصویر برداری، به این صورت است که نصویر را ثبت و (پس از یک پردازش اولیه) به ایستگاه های زمینی مخابره می کنند و پردازش اصلی در ایستگاه های زمینی انجام می شود و اصولا خود ماهواره چنین کاری انجام نمی دهد.[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote name='ops' timestamp='1357068248' post='291739'][/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]بنده خودم به شخصه جمله زیر رو تو این چند ساله به وفور شنیدم که به افزایش حضور ماهواره ها در هدایت موشکها و بمب های مدرن دلالت داره.
[quote]Modern missiles are guided by satellite navigation and make tiny course corrections on the way to the target[/quote]
[/quote]منظور از "سَتلایت نَویگِیشِن" همان استفاده از جی-پی-اس و گلوناس و... (سیستم های موقعیت یابی جهانی) است، نه چیز دیگری.[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1357069147' post='291743']
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اما اینکه ماهواره اطلاعاتی در اختیار بمب میزاره رو نمیدونم چرا رد میکنید.مگه میشه ماهواره حالا اپتیکی یا از نوع رصد دقیق با مختصات لحظه ای
اطلاعاتی از هدف بدست بیاره که با اطلاعات اولیه متفاوت باشه و اون رو به بمب یا موشک بده کجاش مورد داره؟[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][/quote]مشکل اینجاست که اصلا تا امروز چنین ماهواره ای با آن کاربرد خاص وجود نداشته! (بنده که نا حالا نشنیده ام. اگر شما سراغ دارید به ما هم بگویید)[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اصول عملکرد ماهواره های تصویر برداری، به این صورت است که نصویر را ثبت و (پس از یک پردازش اولیه) به ایستگاه های زمینی مخابره می کنند و پردازش اصلی در ایستگاه های زمینی انجام می شود و اصولا خود ماهواره چنین کاری انجام نمی دهد.[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]بنده خودم به شخصه جمله زیر رو تو این چند ساله به وفور شنیدم که به افزایش حضور ماهواره ها در هدایت موشکها و بمب های مدرن دلالت داره.
[/quote]منظور از "سَتلایت نَویگِیشِن" همان استفاده از جی-پی-اس و گلوناس و... (سیستم های موقعیت یابی جهانی) است، نه چیز دیگری.[/font][/size]
[/quote]
میبخشید الان کجاش با صحبتهای بنده تناقض داشت؟؟
بزارید یک مثال بزنم تا این سوتفاهم برطرف بشه.البته اگر درست اشکال کار رو فهمیده باشم.
پسر بچه ای میره نون میخرهومادرش بهش میگه از کی خریدی؟میگه از حسن آقا.
مادرش که شما باشی در این بحث از اون خورده میگیره که حسن آقا که نون نداره.نون رو از نانوایی گرفتی که توش اول خمیر بوده بعد رفته توی تنور بعد شده
نون داغ و خوردنی!!!!خب قصه ی ما .....ببخشیدا ولی خدایی دیگه نمیدونستم چطور بگم.
مشکل شما هم همینه.یک جا از طرف بنده میگید موشک به ماهواره میگه دارم اشتباه میرم و هدف حرکت کرده!!!
یکجای دیگه از طرف من میگید ماهواره خودش اطلاعات رو در اختیار موشک میزاره بدون واسطه و صحبت از دیش و ...در حالی که من بجای اینکه بگم ماهواره
مختصات هدف رو به ایتشگاه زمینی میده یا هوایی میده بعد اونها با یک کامپیر ساده میفهمن که هدف جابجا شده یا خیر بعد اون رو در اختیار بمب قرار میدن گفتم که
ماهواره اطلاعاتش رو در اختیار بمب قرار میده.یک مسلمانی هم از دیرو تا حالا نمیگه که شما باید از همون آرده نانوایی توضیح بدید نه از نان؟؟!!اما اگر کمی به منطق
رجوع میشد میفمیدین که دیلی و تاخیر کدوم استیشن ها کمتره؟آخه بمبی که داره با سرعت به طرف هدف میره میتونه امواج ماهواره رو بگیره و بعد به اصلاح مسیر اقدام کنه؟؟!!
اما ماهواره با یک ارتباط ثابت میتونه لحظه به لحظه موقعیت بمب رو نسبت به هدف بهبود ببخشه.حالا با چه واسطه ای فکر نمیکنم اهمیتی داشته باشه.
بلکه منظور بنده همون جمله انگلیسی بود که گفتم.یعنی حضور فعال ماهواره ها درافزایش دقت و هدایت موشکهای مدرن آیده و فعلی.
[size=2]بنده رو بگو که میخاستم تازه بحث ترمینال های جی پی اس رو در بحث با جناب چکا مطرح کنم و منتظر یک اشاره از ایشون بودم!!!![/size]
البته همین الان هم نمیدونم مشکل برطرف شد یا خیر.
موفق باشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Ops جان من واقعا متوجه نمیشم انقدر بد گفتم که شما 180 درجه حرف بنده رو متفاوت متوجه شدید ؟! سعی میکنم جملات رو به تفکیک بگم

- موشک هیچ اطلاعاتی به ماهواره های GPS ارسال نمیکند ! کیت JDAM روی موشک از یک گیرنده ی رادیویی کوچک که قادر به دریافت امواج منتشره از فرستنده های ماهواره های GPS هست تشکیل شده ، اما برای دریافت اطلاعات در مورد موقعیت هدف توسط ماهواره ها ، اونطور که منظور شماست (حتی اگر ماهواره ای وجود داشته باشه که بتونه خودش بدون نیاز به پردازش ، موقعیت یک هدف رو از روی تصاویر اپتیکی به سیگنال GPS تبدیل کنه) نیاز به ارتباط نقطه به نقطه رادیویی و دیش دانلینک ماهواره ای روی موشک میباشد .

- بنده پیش از این هم عرض کردم ، [b]ماهواره ای وجود نداره که بتونه خودش روی یک هدف قفل کنه ، مختصاتش رو در هر لحظه بدست بیاره و به موشک بده[/b] ! بدست آوردن مختصات هدف از روی تصاویر ماهواره ای نیاز به پردازش در مراکز کنترل داره و ماهواره فاقد این توانایی هست هست . (بحث یافتن مختصات یک هدف فرضی توسط ماهواره های GPS هم که بکلی منتفی هست)

- JDAM صرفا امواج منتشره از ماهواره های GPS رو برای تعیین موقعیت خودش دریافت میکنه و هیچ ارتباطی با ماهواره های شناسایی تصویری (اپتیکی) نداره ، چراکه نه موشک و نه ماهواره ی اپتیکی به خودی خود توانایی پردازش این اطلاعات و استخراج موقعیت هدف از روی تصاویر گرفته شده رو ندارند . ببینید وجود یک واحد کنترل و پردازش مرکزی (مثل ایستگاه های زمینی) در این پروسه اجتناب ناپذیر هست .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]جناب اپس عزیز، شما فقط یک بمب به بنده نشان بده که با آپدیت اطلاعات هدف یا خودش، از طریق دریافت سیگنال اصلاحی از طریق لینک ماهواره ای، به اصلاح مسیر خودش بپردازد. :happy: :rose: [/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همونطوری که در پی ام به چکای عزیز گفتم مثال نانوایی بنده رو یکبار دیگه بخونید متوجه منظورم میشید.
واقعا از اون ساده تر دیگه نمیشد گفت.
بنده گفتم موشک با ماهواره مستقیما رابطه داره؟اون قسمتی که از خودم نقل قول کردم رو خوندید؟
در هر صورت پست قبلی من پاسخ تمام شبهات و سوتفاهم ها رو میده اگه با دقت خونده بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.