IRGCAF

تاپیک جامع ژنرال ميخائيل كالاشينكوف

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[align=center]تصویر[/align]

میخائیل کالاشنیکوف (Mikhail Kalashnikov) سازنده يك تفنگ روسی است كه يكي از مشهورترین مسلسل‌ها در جهان است
مسلسل کالاشنیکوف در کنار هواپیمای برادران رایت و اتومبیل فورد در میان سه اختراع اول از 30 اختراع بی نظیر قرن بیستم قرار دارد.
میخائیل کالاشنیکوف (Mikhail Kalashnikov) سازنده اين تفنگ روسی در سال 1919 در یکی از روستاهای سیبری در یک خانواده کشاورز و پر جمعیت به دنیا آمد. میخائیل هفدهمین فرزند خانواده بود و در نوجوانی حتی نمی توانست دوره متوسطه مدرسه را تمام کند.
کالاشنیکوف در سال های 1941 تا 1945 در جنگ جهانی شرکت یافت که در آن مجروح شد. وی پس از بازیافتن سلامت شروع به اختراع سلاح دستی اتومات کرد.
در نتیجه تلاش‌های او طی چندین سال، کالاشنیکوف تفنگ خود را ساخت. اختراع او در رقابتی بین نمونه های شرکت کننده بهترین شناخته شد و در سال های آخر دهه 1940 تصویب شد که ارتش شوروی به این اسلحه تحت عنوان АК-47 (اتومات کالاشنیکوف 1947) تجهیز شود. میخائیل کالاشنیکوف بیش از 50 سال زندگی خود را در کارخانه اسلحه سازی در شهر "ایژفسک" گذرانده و كار اوهنوز در اين مركز ادامه دارد. وی رئيس اتحاديه اسلحه سازان روسیه است.
به هر حال در اواسط دهه پنجاه میلادی АК-47 به سلاح استاندارد نیروهای مسلح شوروی تبدیل شد و به اين ترتيب بود كه
نام کالاشنیکوف تبدیل به افسانه شد. طبق برخی از ارزیابی ها امروزه در جهان 100 میلیون اتومات کالاشنیکوف در مدل های مختلف آن استفاده می شود.
این اسلحه مشهور در نیروهای مسلح 55 کشور جهان وجود دارد و در آرم ملی شش قدرت جهانی تصویر شده است.
به گزارش روس آبارون اکسپورت بیش از هشتاد درصد حجم بازارهای جهانی مملو از نمونه های تقلبی مسلسل کالاشنیکوف شده و به همین خاطر روسیه سالانه 2 میلیارد دلار خسارت می بیند.
مراسم شصتمين سالگرد توليد مسلسل کالاشنیکوف جمعه 6 جولای 2007 در موزه مرکزی نیروهای مسلح روسیه مسکو برگزار شد

روزنامه همشهری

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري ريانووستي نوشت: نيکلاي چکليايف ، منشي کلاشنيکف بي آن که اعلام کند وي در کدام بيمارستان بستري است ، گفت کلاشينکف روز پنجشنبه در بخش مراقبت هاي ويژه بستري شد.
[center][img]http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/6/221815_760.jpg[/img][/center]
ميخائيل کلاشنيکوف نود و سه ساله ، توانست با در هم آميختن ويژگي ها و کاربردهاي سلاح آمريکايي ام يک گرند و تفنگ آلماني اس تي جي چهل و چهار ، يک تفنگ خودکار طراحي و توليد کند.

ساخت اين سلاح در سال ۱۹۴۷ تکميل و پس از آن در سال ۱۹۵۱ به طور رسمي وارد ارتش شوروي شد.
منبع: مشرق نیوز
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Reichsmarschall' timestamp='1356559820' post='290583']
دوستان بیاید برای سلامتی میشا دعا کنیم.
[/quote]

الان بنظرتون دقیقا ایشون با اختراعشون چند نفر رو به دیار باقی اعزام کردند ؟ :cowboy:
فکر کنم اگر بیشتر از آلفرد نوبل نباشه کمتر نیست ! گرچه اختراع نوبل چند گونه مصرف داره و اختراع ایشون یک مصرف بیشتر نداره ! :mrgreen:
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته بستگی داره چه کسی با چه تفکری از AK استفاده کنه. به هر حال من از خیلی پیش عاشق این پیر مرد بامزه و دوست داشتنی بودم. حیفه تو 93 سالگی بمیره.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#b22222][size=5]بیائید نظر سنجی[/size][/color]
[color=#b22222][size=5]شما اگه جای خدا بودید [/size][/color]
[color=#b22222][size=5]بهشت می بردیدنش یا جهنم ؟؟؟[/size][/color]
icon_twisted :skull: ویرایش شده در توسط shsshed
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مطمئنا تو دیوار سرخ به عنوان یکی از مشاهیر ( مشهور ) دفن خواهد شد
ولی اون دنیا میگه من رکورد بیشترین کشتار را دارم و باعث رونق و صنعتی شدن کار عزرائیل از حالت سنتی شدم
قدیم باید با فاصله زمانی گلوله می زدی حال می خورد یا نمی خورد به هدف یا نه ولی من با یک اشاره چیزی ساختم که مثل اتوبوس آدم اعزام می کند به آن دنیا و تو گل باشه یا تو آب هم از کار نمی افتد دقیقا مثل پیکان ایرانی ها
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته به نظر من ايشون (يا حداقل خواهر پدر ايشون) جاشون تو بهشته!
چون يحتمل اونقدر فحش و بد و بيراه نثارشون شده موقع شليك دقيق!!! با كلاش و لگدهاي عجيبش و بدتر از اون صداي گوشخراشش (كه انگار بلندگو روش كار گذاشتن!!) و البته خوشدستي!!! وحشتناكش كه بعيده تمام گناهاشون تا الان شسته نشده باشه!!

بتل جان!
بستگي داره از نگاه كي داري نگاه مي‌كني!
مثلاً اگه بگي اين كلاش در دست عراقي‌ها بوده و باهاش ما ايراني‌ها رو مي‌كشتن، مي‌شه مصداق كار غلط و جهنمي!
اگه بگي اين كلاش دست ماها بوده و در جبهه‌هاي حق عليه باطل استفاده مي‌شده، مي‌شه مصداق كار درست و بهشتي.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='shsshed' timestamp='1356590549' post='290612']
[color=#b22222][size=5]بیائید نظر سنجی[/size][/color]
[color=#b22222][size=5]شما اگه جای خدا بودید [/size][/color]
[color=#b22222][size=5]بهشت می بردیدنش یا جهنم ؟؟؟[/size][/color]
icon_twisted :skull:
[/quote]

سلام

ما که خدا نیستیم ...

تنها جرم این آقا که شما بهش وارد می کنید هم اینه که تونسته بابت حقوقی که می گیره کارش رو خوب انجام بده و یک سلاح بسازه ....

فرض کن ، همین فردا تعدادی از آر پی جی های ساخت ایران برسه دست این به اصطلاح آزادی خواهان سوری ( اووق ) و بعدش بزنند و چهل تا کودک شیعه رو باهاش بکشند ... آیا سازنده ی سلاح مقصره !؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mostafa_by' timestamp='1356599757' post='290625']
البته به نظر من ايشون (يا حداقل خواهر پدر ايشون) جاشون تو بهشته!
چون يحتمل اونقدر فحش و بد و بيراه نثارشون شده موقع شليك دقيق!!! با كلاش و لگدهاي عجيبش و بدتر از اون صداي گوشخراشش (كه انگار بلندگو روش كار گذاشتن!!) و البته خوشدستي!!! وحشتناكش كه بعيده تمام گناهاشون تا الان شسته نشده باشه!!

بتل جان!
بستگي داره از نگاه كي داري نگاه مي‌كني!
مثلاً اگه بگي اين كلاش در دست عراقي‌ها بوده و باهاش ما ايراني‌ها رو مي‌كشتن، مي‌شه مصداق كار غلط و جهنمي!
اگه بگي اين كلاش دست ماها بوده و در جبهه‌هاي حق عليه باطل استفاده مي‌شده، مي‌شه مصداق كار درست و بهشتي.
[/quote]
اگه تعداد کشته شده ها طرف باطل بیشتر از طرف حق باشد میره که جهنم . من که اینجوری فکر می کنم :-(

[b][color=#a52a2a]یک سوال به نظر شما خداوند چگونه و با چه استدلالی چنین عدالت پیچیده ای رو حل و فصل میکنه؟؟ icon_eek[/color][/b][b][color=#a52a2a] icon_eek[/color][/b][b][color=#a52a2a] [/color][/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما يه سري ابزار داريم با كاربرد دوگانه كه استفاده حرام يا حلالش به عهده‌ي استفاده كننده‌اش هست.
ولي يه سري ابزار داريم كه هرچند كاربرد دوگانه دارن، ولي استفاده‌ي حرامش بسيار بسيار بيشتر از استفاده‌ي حلالشه.
اون زمان اين كاربرد دوگانه، دقيقاً ثواب و خطاش برمي‌گرده به سازنده‌اش.

ما در اسلام مفهوم «ما قدموا و آثارهم» رو داريم.

ما كارهايي رو داريم كه اگه انجامش بديم، اگه خوب باشه نه تنها خودمون منفعتش رو مي‌بريم، بلكه به سبب اون هر كار خوب ديگري هم انجام شه ثوابش به حسابمون نوشته مي‌شه (حتي اگه روحمون هم ازش خبر نداشته باشه) و حتي بعد از مرگمون هم اين امر ادامه داره.

مثلاً مدرسه سازي يا تربيت يه فرزند صالح يا كمك به يه بچه يتيم كه بره درس بخونه و پزشك شه و خيري برسونه.

در مقابل، يه سري كارها داريم كه اگه انجامش بديم نه تنها خودمون گناه كرديم، بلكه به واسطه‌ي اون هر قدم شري كه برداشته شه گناهش گردنمون نوشته مي‌شه و تا بعد از مرگمون هم ادامه داره.

مثلاً شما دختري رو به انحراف بكشين، نه تنها اين گناه به گردن شماست، بلكه هر كسي رو كه اون دختر به انحراف بكشه نيز گردن شما گناهش نوشته مي‌شه و هر كسي كه اون منحرف شدگان به انحراف كشيده‌ان و ...!!

---------------------------------------------------------------

به همين خاطره كه بارها و بارها در قرآن و احاديث، ما توصيه به توجه و تدبر در اعمال‌مون شده‌ايم.

البته بنده نه مبلغ ديني هستم و نه سواد چنداني در اين زمينه دارم كه بتونم بيشتر از اين توضيح بدم و قطعاً بزرگواراني چون برادر نجف و سيد محمد گرامي بهتر مي‌تونن در اين زمينه نظر و توضيح بدن و اشتباهات عرايضم رو هم گوشزد و اصلاح بفرماين.
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عمو میشا در کنار یوگن استونر (طراحی آمریکایی ام 16)

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10084/Kalashnikov_and_Stone_gf.jpg[/img]

فکر می کنم مشروب خواری و میگساری زیادی کار دست این بنده خدا داد.

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10084/Kalashnikov-vodka-ad-printed.jpg[/img]

اینم نمونه ای از شاهکار ایشون
ودکا در بطری هایی شبیه به کلاش

[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10084/vodka-kalashnikov.jpg[/IMG]
  • Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هرچند که به سبب کفر و الحاد ناشی از کمونیست بودن از همین حالا سند شیش دنگ یه پنت هاوس تو اسفل السافلین به نام کلاشینکف خورده و دیگه واسه حساب کتاب گناهان کوچیکترش مثل شرابخواری وقت تلف نمی کنن؛ ولی باید انصاف داد که اختراعش برعکس نمونه های مشابه غربی بیشتر به نفع مستضعفین و بر علیه مستکبرین کاربرد داشت و تو این دنیای فانی نام نیکی براش به یادگار گذاشت. اما در هر حال جهنم خوش بگذره رفیق [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/wave%20-%20New!.gif[/img] ویرایش شده در توسط bigdelimohamad9
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا که همه حدس و گمان می‌زنن....
من فکر میکنم این بابا تا حالا تو عمرش هم خبری از اسلام به گوشش نخورده و اگر هم خورده، توسط حضرات شراب خوار عرب رسیده که میشه نتیجه گرفت علمی نداشته و مشکلی براش نیست!!

در هر صورت، مشخصا خداوند متعال تنها حساب و کتاب کننده‌ی حقیقی هستن و ملاک‌های ایشون هم در حدماها نیست که بخوایم ازش حرف بزنیم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.