Goebbels

تصاویری از تانک های مختلف در کنار هم

امتیاز دادن به این موضوع:

27 ارسال ها در این موضوع

دستت درد نکنه
چه عکس یادگاراریایی با هم انداختن
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باور میکنی امروز به فکر این بودم که تانکهارو از نظر نقشه ساخت و هیکل کنار هم بزارم ؟؟؟ دمت گرم داداش سینا ... عکسهای توپین ! باحالترین عکست از نظر من آبرامز در مقابل تی 72 ... آدم حس نوستالژیک جنگ سرد بهش دست میده :mrgreen: و البته یه جورایی دل آدمو کباب هم میکنه :winking:

اون لئوپارد 2 و تی 72 هم انگار با هم قهرن !! hee_hee
5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از برادران سئوال دارم اون شکل وی شکل روی محافظ شنی های تانک های اسرائیلی معنای خاصی داره ویا فقط برای تزئین به کار میره؟
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]اون عکس پانزر4 کنار لئوپارد خیلی جالب بود بطور قطع طراحی ادامه هم بود و نشاندهنده اینکه فلسفه طراحی در هر کشور منتقل میشه از نسلی به نسل دیگه ...[/right]
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdi42' timestamp='1357367603' post='292349']
از برادران سئوال دارم اون شکل وی شکل روی محافظ شنی های تانک های اسرائیلی معنای خاصی داره ویا فقط برای تزئین به کار میره؟
[/quote]
فکر کنم برا مشخص کردن گردان یا گروهان و یا دسته تانک باشه از این خط های شناسایی رو لوله تانک هم هست
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار جالب بود مخصوصا برای ما که تا کنار همدیگه اینارو ندیدیم
فکر می کنم زدن تانکهای روسی به دلیل ارتفاع کمشون و جم و جور بودنشون سخت باشه درسته ؟
راستی از اون عکس آبرامز با تی 72 خیلی خوشم اومد ما که تا حالا آبرامز ندیدیم ولی خوب یه جورایی اندازش دستمون اومد. جناب گوبلز خیلی خیلی ممنون
1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سینا جان خیلی خیلی ازت ممنونم. تاپیک نابی است.

اون تصویر چلنجر و چیفتن و سنچوریون خیلی جالب بود. ای کاش تانک های کرامول و کانکوئرور هم کنار این سه تانک حاضر بودند. اونوقت عکسشون خیلی جالبتر می شد.

این تصویر هم هرچند خیلی ارتباطی به موضوع تاپیک ندارد ، اما چندان هم بی ارتباط نیست.

نفربر BTR 80 در کنار برادلی

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10084/BTR-80_and_Bradley.jpg[/img]
8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر نکنم نشان دهنده دسته باشه چون همشون نشانه وی شکل دارن

[url=""][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10228/normal_1_28529%7E12.jpg[/img][/url]
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام....
اقا نخندین خداییش.....
چرا تانک های امریکایی انقد بزرگن و تانک های احتمالا روسی یه جورین؟! به قول معروف پیشونی ندارن و ارتفاعشون پایینه!!!
1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چرا تانک های امریکایی انقد بزرگن و تانک های احتمالا روسی یه جورین؟! به قول معروف پیشونی ندارن و ارتفاعشون پایینه!!![/quote]

این موضوع بیشتر به طرز تفکر طراحان و طرز تفکری که پشت طراحی یک تانک قرار دارد ، برمی گردد. زمانی که الکساندر موروزوف در حال طراحی تانک تی 54 بود ، یکی از عواملی که سران شوروی برای طراحی تانک جدید به او اجبار کرده بودند ، این بود که تانک طراحی شده می بایست قابلیت تولید انبوه را داشته باشد. به همین دلیل تی 54 طراحی شده کوچک و جمع و جور و سبک (با وزن 36 تن) طراحی شد و به همین دلیل قابلیت تولید انبوه آن حفظ شد. کما اینکه می بینیم بیش از 85 هزار دستگاه از آن نیز به تولید رسید.

اما در همان تاریخ در انگلستان تانک سنچوریون طراحی می شد. از آنجایی که غربی ها چندان به قابلیت تولید انبوه یک تانک اهمیت نمی دادند ، اصراری بر سبک طراحی کردن تانک ها نداشتند. به همین خاطر می بینیم که در انگلستان تانک سنچوریون با وزن 51 تن طراحی شد. مسلما اگر روس ها می خواستند تانک شان را بزرگ و سنگین طراحی کنند ، هیچوقت قادر به تولید انبوه آن نیز نمی شدند.

به معادله زیر توجه کنید :

وزن یک تانک * کمیت تولیدی = وزن کل

85000 * 36 = 3060000 تانک تی 54

10000 * 51 = 510000 تانک سنچوریون

پس در واقع علیرغم اینکه تیراژ تولید تانک تی 54 بیش از 9 برابر تانک سنچوریون بود ، اما با این حال میزان متریال به کار رفته در ترکیب همه آنها حدود 6 برابر سنچوریون است. یعنی اگر شوروی می خواست به جای تی 54 تانکی مثل سنچوریون را به تولید میرساند ، اونوقت نمی توانست بیشتر از 50 الی 60 هزار دستگاه از آنرا تولید کند. ضمن اینکه تانک سنگین تر و بزرگتر پروسه زمانی تولید بیشتری نیز نسبت به تانک کوچکتر دارد.

این اصلی ترین علت کوچک و جمع و جور طراحی شدن تانک های شوروی سابق است.
13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر گوبلز از شما ممنونم.بسیار جالب بود.
دوستان ببخشید اینو میگم ولی کلا خاک بر سر روسا با این تانک طراحی کردن.
[size=1](شرمنده اغده ای شده بودم باید می گفتم!)[/size]
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر بسیار جالب بود ولی تو تمام این تانکها تانک مرکاوا یک سرو گردن تو طراحی از بقیه بالا تره
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم