ALI

ارگونومی و نقش آن در طراحی تسلیحات انفرادی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من ویدیو های شلیک جی‌۳۶ رو دیدم... واقعا اسلحه‌ی بسیار خوبی از لحاظ ارگونومی هست....با توجه به جثه‌ی کوچیکش، خوراک عملیات های کوماندویی میباشه و خوب، کار المانه!!!
به نظر من که ای‌کاش میشد این جی۳ های خودی که درستشون کردیم و من از هرکی شنیدم فقط تعریفشون رو کرده! رو با ارگونومی این جی‌۳۶ بسازیم!!! یعنی قدرت پدر، در ظاهر پسر!!!
عالی میشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام به برادر بزرگم اقا علی
می شود در مورد ارگونومی تسلیحات انفرادی ساخت داخل {خیبر - سما -ساعر و ...} هم یک بررسی و نقدی در ادامه تاپیک داشته باشیم
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از لطف دوستان.
انشاالله سعی می کنم اگر مقدور بود به موضوع ارگونومی تسلیحات ساخت داخل هم بپردازیم.
یک سلاح را تا زمانی که طراحی نهایی نکرده اید ، می توانید آنرا به صورت ارگونومیک طراحی کنید. اما وقتی طراحی آن نهایی شده و به روی خط تولید رفت ، دیگر نمی توان آنرا تغییرات کلی داد. بلکه صرفا می توان آنرا در حد تغییرات سبک و کوچک به روز رسانی کرد.

به عنوان مثال ارتش نروژ G3 های خود را به خوبی ارتقا داده و یک مدل جدید از این اسلحه با نام AG3 به تولید رسانده است. هرچند در این مدل برخی به روز رسانی ها صورت گرفته است و کارآیی اسلحه به میزان زیادی افزایش یافته است. اما کماکان اسلحه با مشکلات ارگونومیک دست و پنجه نرم می کند و کماکان مشکلات سنتی ارگونومی G3 در این مدل جدید وجود دارد.

این ویدئوی کوتاه را از این G3 ببینید

[url="http://isherwood.persiangig.com/HITLER/G3.flv"][size=5][b]لینک دانلود[/b][/size][/url]

ای کاش ما هم چنین G3 هایی داشتیم.
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر بنده عالی ترین طراحی برای سلاح HK-416 بوده وهست

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3b/HK416_in_Samaria.jpg[/img] ویرایش شده در توسط zahr

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif]چون فرمودید ادامه دارد، نظر نمیدم (چون فکر میکنم یه قسمتهایی نیاز هست اضافه بشه، ولی با شناختی که از شما دارم میدونم اضافه میکنید!)[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]ممنون از تاپیک[/font]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا ام_16 سلاح خوبی هست در ویدیوی اول تعویض خشاب کلاش 8 ثانیه ژ3 دوازده ثانیه و M_16 تنها 3 ثانیه طول کشید به نظرم همون بی نیاز بودن به مسلح کردن دوباره سلاح این قدرت رو بهش داده یه سوال داشتم با توجه به این که M16 در ایران تولید میشه آیا m4 هم تولید میکنیم یا خیر؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.